مطالب مرتبط:
مردم ایران تا پای جان از ارزش های نظام اسلامی دفاع می کنند
فتنه امروز ناکارآمد جلوه دادن نظام و ناامید کردن مردم است
بار روانی قیمت ارز بر دوش مردم! +عکس
سیدمهدی طباطبایی: مسئولین کشور به گونه ای عمل نکنند که روزی مردم بگویند جمهوری اسلامی نباشد /اینطور نیست که در موضوع حجاب بتوانیم مدام دیگران را بیازاریم /در زمان شهادت حضرت زهرا(س) آبروی اسلام را نبرید/فشارهای اقتصادی و مالی، آزار دادن، حتی دستگیری و مراجعات، هیچ کدام اسلامی ن
حفظ رضایت مردم؛ محوری ترین سیاست امام(ع) در راستای افزایش مالیات
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 بهمن 1396 ساعت 22:062018-02-19سياسي

مشروعیت این نظام از مردم است


عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با اشاره به اصل 59 قانون اساسی که اشاره به رفراندوم در کشور دارد، اظهار داشت: این اصل برای پذیرفتن مشروعیت رای مردم است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار احزاب خبرگزاری شبستان"، مهدی محمودیان عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی بعدازظهر امروز(دوشنبه 30بهمن ماه) در سلسله جلسات بحث آزاد با موضوع خیر وشر همه پرسی در نظام جمهوری اسلامی که در دفتر این حزب برگزار شد با اشاره به اصل 59 قانون اساسی که اشاره به رفراندوم در کشور دارد اظهار داشت: این اصل برای پذیرفتن مشروعیت رای مردم است، در این میان اصلاح طلبان باید بروی اصلاح حاکمیت نیز پافشاری کنند زیرا یکی از چیزهایی که در اصل59 قانون اساسی پیگیری می کنیم این است که ما می خواهیم بگوییم انقلاب اسلامی همچنان ظرفیت ها لازم را برای اصلاح خود دارد.

وی ادامه داد: سوالی که امروز وجود دارد این است که باید دید ریشه نارضایتی مردم چیست و آیا ریشه نارضایتی مردم در مشروعیت نظام است یا خیر؟، ما اگر الان بخواهیم به سوی مشروعیت نظام برویم راه باطلی را رفته ایم، بردن دعوا به سوی مشروعیت نظام هیچ سودی ندارد و امکان برگزاری چنین رفراندومی اصلا امکان پذیر نیست.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت تاکید کرد: امروز می توان یک رفراندوم برای مشروعیت نظام برگزار کرد که در این انتخابات ممکن است 50درصد حضور پیدا کنند و همان کسانی باشند که در گذشته به این نظام رای دادند، این میزان افرادی که رای آری می دهند به معنای وضعیت شرایط مطلوب نیستند و حتی اگر ما رفراندومی بگذاریم که جواب همه بر نه باشد هم نشانگر خب نبودن صرف نیست.

محمودیان با اشاره به وقوع انقلاب در یک کشور یادآور شد: انقلاب نمی تواند برنامه ریزی شده باشد چون انقلاب به موقع خودش اتفاق می افتد، برای مثال وقتی یک انسان به نقطه ای می رسد که همه چیز خود را از دست می دهد وارد شیشه یک مغازه می شود بدون آنکه به عواقب بعد از آن فکر کند.

وی افزود: در این مثال دقت کنید و آن را وارد قالب جامعه کنید، وقتی جامعه به جایی برسد که چیزی برای از دست دادن نداشته باشد خودش را از هر اتفاقی رها می کند و وارد اعتراض می شود، امروز هم بیش از هرچیزی تبعیض و نارضایی در کشور ما را ناراحت می کند.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با بیان اینکه درخواست رفراندوم بار حقوقی دارد خاطرنشان کرد: براساس قانون اساسی وقتی مجلس نمی تواند نسبت به مصوبه تصمیم گیری کند آن مصوبه را به رفراندوم می گذارد و رییس جمهور در جایگاهی نیست که برای قوه ی دیگری تصمیم گیری کند، البته در سال های 81 تا 82 هم این اصل مورد بررسی قرار گرفت.

در کشور 70درصد قدرت در دست عده ای محدودی است محمودیان بیان کرد: شورای نگهبان در این سال ها به بررسی این موضوع پراخت و این امر را رد کرد و ضمن اینکه درخواست رفراندوم باید از سوی رهبری تایید شود تا انجام گیرد، در این میان رقابت ما با کسانی است که در نظام جمهوری اسلامی ایران 10درصد طرفدار دارند اما 70درصد قدرت در دست آنها هستند و در واقع در بخش های امنیتی و نظامی و سایر بخش ها قدرت در دست آنها است.

وی بیان داشت: این بخش بر اینکه کار خود را برخواست مردم انجام دهد اعتقاد ندارد و معتقد است مردم نمی توانند درست تصمیم گیری کنند، انتخابات هم برای آنها در واقع برای بسته شدن دهان دشمنان است که آنها را تحت فشار می گذارد، به همین خاطر وقتی انتخابات می گذرد برای آنها تفاوتی ندارد چه اتفاقاتی در انتخابات می افتد چون آنها همچنان به روال خود ادامه می دهند.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت اضافه کرد: آنچه رییس جمهور به دنبال آن است قبلا برای آن فکر کرده و یک موضوع را برای این امر مشخص کرده است و قطعا بی دلیل موضوع رفراندوم را بیان نکرده اند، ما هم می توانیم از این فرصت برای بیان نظرات خود استفاده کنیم و به مردم بفهمانیم که اصلاحات هنوز تمام نشده و کمترین هزینه را برای نظام دارد.

محمودیان با بیان اینکه رییس جمهور با بیان رفراندوم یک فرصت را ایجاد کرده است، تصریح کرد: فارغ از اینکه چه چیزی در رفراندوم پیش می آید این موضوع است که رای مردم مشروعیت دارد، امروز برای افرادی چون محمد خاتمی و احمد خاتمی این رفراندوم اولویت نیست زیرا بیش از هرچیزی رای مردم در این رفراندوم مهم است زیرا به این رفراندوم مشروعیت می بخشد.

وی اذعان داشت: اصلاح طلبان از فرصتی که آقای روحانی ایجاد کردند نباید به دنبال وزن کردن مشروعیت نظام باشیم زیرا مردم در امر مشروعیت زیاد اختلاف نظر ندارند و مردم بیش از هرچیزی به دنبال عدم احساس عدالت در کشور هستند که رهبری دیروز به آن اشاره کردند، به همین خاطر مردم رهبر کشور را از نظر اعتقادی و دینی قبول دارند ولی به بخش دیوان سالاری ایشان نقد می کنند.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با بیان اینکه ناکارآمدی در کشور در بخش های زیادی دیده می شود، تصریح کرد: آقای رییس جمهور می خواهد بیان کند که کارآمدی باید در حوزه آراء مردم مورد بحث قرار گیرد، امروز مردم نسبت به حقوق خود در کشور آگاهی بیشتری دارند و به همین خاطر با هزینه بیشتری زیر یوغ نظام می روند.

محمودیان ابراز داشت: در زمان آقای خاتمی اخطار بر قانون اساسی ارسال شد و هجمه زیادی روی شورای نگهبان بود، اما آنچه امروز اتفاق می افتد به خاطر نوع انتخاباتی است که از سال 76 به بعد رخ داد، در واقع شورای نگهبان بعد از آن یک خطی را ترسیم کرد که یک عده نتوانند وارد این سوی خط شوند، ظرفیت قانون اساسی براین است که جمهوریت در مقابل اسلامیت قرار نگیرد، موضوعی که امروز مطرح است اینکه شورای نگهبان فراتر از وظیفه قانونی خود عمل می کند.

وی اظهار کرد: نقدی که به روحانی وجود دارد این است که او از ظرفیت قانونی خود استفاده نمی کند، آقای رییس جمهور باید به عنوان یک راهبرد باید از قدرت خودش استفاده کند، جمهوری اسلامی امروز اگر برود و نظام دیگری هم بیاید هیچ فرقی نمی کند، زیرا فکر در کشور ما فرق نکرده است.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت بیان کرد: ما از این فرصتی که رییس جمهور در خصوص رفراندوم ایجاد کرده است باید بهره ببریم، باید به مردم بفهمانیم که مشروعیت این نظام از شماست و شما باید تصمیم گیری کنید.

محمودیان در خصوص موسسات مالی غیر معتبر نیز تصریح کرد: اگر مردم ما به این آگاهی برسند که دید خود را ملی کنند دیگر خسارت های زیادی را متحمل نخواهد شد، بنابراین مردم به غیر از تحصن برای موسسات مالی برای اتفاقات دیگر هم اعتراض را آغاز می کنند و دیگر در اینجا شورای نگهبان دیگر نمی تواند وارد کار شود.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت گفت: وقتی مردم آگاه نشوند ما باید هزینه های زیادی را بدهیم، همانگونه که مردم توانستند با فشار حقوق خود را از موسسات غیرمالی بگیرند در سایر موارد هم می توانند حقوق خود را بگیرند، در واقع مردم باید بدانند که حضورشان در انتخابات می تواند برای آنها منافع داشته باشد، مردم آگاهی دارند اما کافی نیست، برای نمونه در کشور آلمان اگر یک روزنامه بسته شود مخاطب آن جلوی درب تحصن می کند تا آن باز شود اما در ایران مهم ترین روزنامه ما با فروش یک میلیون روزنامه در روز بسته شد اما هیچکس تحصن نکرد.

محمودی بیان داشت: امروز خوشبختانه کمی امروز مردم آگاه تر شدند، زمانی که در سال93 قرار بود برنامه90 تعطیل شود اعتراض مردم باعث شد که رییس سازمان صدا و سیما دلیل عدم روی آنتن نرفتن برنامه را تغییر در دکور اعلام کند و اذعان داشت که قرار بر عدم پخش برنامه نیست.

وی در پایان گفت: هیچ اصلاح طلبی مدعی بر آگاه کردن مردم نیست، جنبش اصلاحات بستری را ساخته است تا مردم آگاهی لازم را پیدا کنند، در واقع وقتی مردم به دولت روحانی رای دادند شاهد عدم بسته نشدن فضای مجازی در بحران ها بودند و این نشان می دهد مردم از بستر آگاهی بهره می برند، در واقع یک جامعه برای اصلاح باید در حدود 50 الی 100 سال زمان بگذارد.

پایان پیام/523
کلید واژه ها: قانون اساسی - نظام - برگزار - مرکزی - قانون - مردم - اتحاد - شورای - امروز - تصمیم گیری - اسلامی - نارضایتی - کشور - اصلاح - جمهوری اسلامی - انقلاب اسلامی - اصلاح طلبان - برنامه ریزی - تصمیم - از دست دادن - جامعه - رییس جمهور - خبرگزاری - انتخابات - خبرنگار - برنامه - جمهوری - اعتراض - انسان - شرایط

آخرین اخبار سرویس:
پیوند 10 گالری برای نمایش هنر تجسمی ایران

شورای انتخابات ترکیه روند برگزاری انتخابات این کشور را سالم توصیف کرد

دشمن آرزوی به زانودرآوردن ملت ایران را به گور خواهد برد/ دستیابی به ظرفیت190هزار سو قابل تحقق است

القدس العربی: تمدید وضعیت فوق العاده در مصر برای ششمین بار

طلاق در اردبیل کاهش یافت

خدمت به مردم راهبرد اصلی یگان ویژه ناجا است

«دختر دریا» به فرهنگسرای نیاوران می‎آید

مقابله با اعتیاد در گرو تقویت اندیشه های مذهبی است

جامعه نیازمند دریافت اطلاعات کامل و شفاف است

کانون بسیج رسانه در تمامی نواحی سپاه فجر فارس راه اندازی می شود

نشست خبری طرح ملی حفظ قرآن کریم بشارت 1452

کانون بسیج رسانه شهید رهبر سپاه ناحیه بقیهالله(عج) شیراز افتتاح شد

کسانی روی شاخه نشسته اند و بُن می برند

رژیم آل خلیفه مسئول حفظ سلامت شیخ عیسی قاسم است

هیچ فردی در تجمع کسبه مقابل مجلس دستگیر نشده است

نمره 20 کیروش در تقابل با خودی ها / ششمین احساس خاکستری

فرماندار خرمشهر: فروش آب را تکذیب می کنم

با یک گل، بهار شروع می شود

شهادت گروهبان یکم در سانحه بعد از ماموریت

رسیدگی به صدها شکایات مردمی از دادسراهای مختلف/ نظارت الکترونیک بر عملکرد کمّی دادسراها

اروپایی ها باید تا پایان ماه جاری تصمیم بگیرند

اروپا باید تا پایان ماه میلادی جاری تصمیم خود را بگیرد/ آماده ایم اقدامات محدود شده را با سرعت جبران کنیم

معاون اول رییس جمهور به منطقه آزاد انزلی سفر می کند

گزارش آمار و اطلاعات عیدانه کتاب 97 منتشر شد

بحران های منطقه با هدایت آمریکا و رژیم صهیونیستی شکل می گیرد

نقش مهم رسانه ها در پیشگیری از اعتیاد

فرمانداری تهران: هیچ فردی در تجمع کسبه مقابل مجلس دستگیر نشده است/ تجمع مسالمت آمیز پایان یافت

ثبت نام مرکز تربیت مدیران راهبردی جهادی آینده آغاز شد

سازش 30 فقره پرونده در شعب شورای حل اختلاف پردیس در خرداد ماه

بلاتکلیفی صنعت ساختمان با تاخیر 4 ساله در ارائه لایحه

همایش گفتمان فراگیر اعتیاد در تبریز

جنایت های آمریکا علیه ایران نیاز به بازخوانی بیشتر دارد

ایران و ترکمنستان همکاری در زمینه تروریسم را گسترش می دهند

باید دل به کار دهیم مردم تغییرات را حس نمی کنند/ بررسی 26 هزار پرونده تخلف از سال 95 تا 96 در این کمیسیون ماده 100 بدون پرداخت مطالبه به شهرداری

مشاور امنیت ملی عراق با ولایتی دیدار کرد

مراسم بزرگداشت شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر برگزار می شود

هیچ فردی در تجمع کسبه مقابل مجلس دستگیر نشده است

کسانی روی شاخه نشسته اند و بُن می برند

ایران و ترکمنستان همکاری در زمینه تروریسم را گسترش می دهند

جنایت های آمریکا علیه ایران نیاز به بازخوانی بیشتر دارد

دیدار شمخانی با مشاور امنیت ملی نخست وزیر عراق

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی: ساختمانی با قدمت 50 سال میراث فرهنگی محسوب نمی شود

جنایت های آمریکا علیه ایران نیاز به بازخوانی بیشتر دارد

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه: ورود به موضوع گردشگری پیشگیری از حاشیه نشینی را به همراه دارد

مشکل بافت پیرامونی حرم رضوی با اوراق مشارکت حل می شود

راه اندازی مرکز آموزش های مهارتی پیشرفته در مهر ماه

همه چی روی ریله؟!

یادداشت توییتری روحانی در آستانه بازی ایران و پرتغال

پشت پرده حذف بروجردی از ریاست کمیسیون امنیت ملی؛ آیا فلاحت پیشه وامدار فراکسیون امید شده است؟

شکایت از سند 2030 در دیوان عدالت اداری بررسی نمی شود

وجود 26 هزار پرونده در کمیسیون ماده 100/ بدنه شهرداری فربه است

معاون اول رییس جمهور به منطقه آزاد انزلی سفر می کند

نگاه مسئولانه در حوزه حقوق شهروندی و سلامت اداری باید در مدیران نهادینه شود

صدای خیابان و پاساژ و بازار را باید شنید/ صدای کاسبکاران دلال با صدای تهیدستان نگران اشتباه گرفته نشود

تشکیل کمیته پیگیری پرونده های مهم مفاسد اقتصادی و اداری در خراسان شمالی

شاگردان بودا چه می کردند؟

گفتگوی ویژه با احمدضیا مسعود: پالیسی حکومت تقویت تروریزم است

چه کسی کارگر بستنی فروشی را کشت؟

کره شمالی راهپیمایی سالانه ضد آمریکایی را لغو کرد

انفجار ناگهانی پژو 206 در جاده+ تصاویر

واکنش آیت الله سبحانی به طومار فرانسوی درخواست حذف آیات قرآن!

مراسم گرامیداشت رحلت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار می شود

مدیرکل نظارت بر دادسراهای دادستانی کل کشور اعلام کرد رسیدگی به صدها شکایات مردمی از دادسراهای مختلف/ نظارت الکترونیک بر عملکرد کمّی دادسراها

دیدار رییس ستاد بسیج مردمی عراق با ولایتی

دوری از مرام شهدا؛ توطئه دشمن

«بمرانی »ها برای اولین بار در رشت روی صحنه می روند

استاندارد به مطالبه عمومی تبدیل شود

ثبت نام مرکز تربیت مدیران راهبردی جهادی آینده آغاز شد

جامعه نیازمند دریافت اطلاعات کامل و شفاف است

شکایت از سند 2030 در دیوان عدالت اداری بررسی نمی شود

مراسم تشییع پیکر شهید مدافع حرم سردار دایی پور برگزار شد

اروپایی ها باید تا پایان ماه جاری تصمیم بگیرند

حجت الاسلام محمدی خبر داد محوریت حفظ جزء 30 قرآن برای سال 97 طی 3 مرحله

مبادا قصورها و بی خیالی های برخی در ما تزلزل ایجاد کند

اختلاف افکنی در نیروهای مسلح پروژه دشمنان است

توجه! فروش کلیه

آغاز اجرای طرح ملی حفظ قرآن کریم بشارت 1452 از امروز

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: برای غنی سازی بدون برجام آماده ایم/اروپایی ها باید تا پایان ماه جاری تصمیم بگیرند

بررسی مشکلات زندانیان با حضور مسئولان قضایی فارس

استفاده از ظرفیت کنگره شهدا در برنامه ها فراموش نشود

مردم عراق ثابت کردند امنیت خریدنی نیست

نهادینه شدن ترویج فرهنگ کار؛ نیاز امروز جامعه

مشکل بافت پیرامونی حرم رضوی با اوراق مشارکت حل می شود

استاندارد به مطالبه عمومی تبدیل شود

ایجاد مانع مقابل دولت، ایران دوستانه نیست

ایجاد زمینه اظهارنظر و اقدامات مشارکت محور برای کارکنان و شهروندان منطقه

استفاده از ظرفیت کنگره شهدا در برنامه ها فراموش نشود

گرفتن تصویری بسیار دیدنی از مشتری توسط ناسا

کامپیوتر هوش مصنوعی IBM توانایی مناظره با انسان دارد

کمالوندی: برای غنی سازی بدون برجام آماده ایم

معاون اول رییس جمهور به منطقه آزاد انزلی سفر می کند

مقیمی رییس ستاد اربعین استان تهران شد

بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در مجلس کلید خورد

رسیدگی به صد ها مورد شکایات مردمی از دادسرا های مختلف سراسر کشور/ نظارت الکترونیک بر عملکرد کمی دادسرا ها

بخش مهمی از بحران های منطقه با طراحی آمریکا شکل می گیرد

وزیرعلوم به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دعوت شد

پردازنده های لپ تاپ ها قدرتمند تر می شوند

معمای جمجمه کشف شده در ارتفاعات بی بی شهربانو

ضبط یک قطعه عاشورایی در پراگ

طرح 2 فوریتی مجلس برای مالیات بر عایدی سرمایه

مشروعیت این نظام از مردم است

مشروعیت این نظام از مردم است