مطالب مرتبط:
مردم ایران تا پای جان از ارزش های نظام اسلامی دفاع می کنند
فتنه امروز ناکارآمد جلوه دادن نظام و ناامید کردن مردم است
بار روانی قیمت ارز بر دوش مردم! +عکس
سیدمهدی طباطبایی: مسئولین کشور به گونه ای عمل نکنند که روزی مردم بگویند جمهوری اسلامی نباشد /اینطور نیست که در موضوع حجاب بتوانیم مدام دیگران را بیازاریم /در زمان شهادت حضرت زهرا(س) آبروی اسلام را نبرید/فشارهای اقتصادی و مالی، آزار دادن، حتی دستگیری و مراجعات، هیچ کدام اسلامی ن
حفظ رضایت مردم؛ محوری ترین سیاست امام(ع) در راستای افزایش مالیات
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 بهمن 1396 ساعت 22:062018-02-19سياسي

مشروعیت این نظام از مردم است


عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با اشاره به اصل 59 قانون اساسی که اشاره به رفراندوم در کشور دارد، اظهار داشت: این اصل برای پذیرفتن مشروعیت رای مردم است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار احزاب خبرگزاری شبستان"، مهدی محمودیان عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی بعدازظهر امروز(دوشنبه 30بهمن ماه) در سلسله جلسات بحث آزاد با موضوع خیر وشر همه پرسی در نظام جمهوری اسلامی که در دفتر این حزب برگزار شد با اشاره به اصل 59 قانون اساسی که اشاره به رفراندوم در کشور دارد اظهار داشت: این اصل برای پذیرفتن مشروعیت رای مردم است، در این میان اصلاح طلبان باید بروی اصلاح حاکمیت نیز پافشاری کنند زیرا یکی از چیزهایی که در اصل59 قانون اساسی پیگیری می کنیم این است که ما می خواهیم بگوییم انقلاب اسلامی همچنان ظرفیت ها لازم را برای اصلاح خود دارد.

وی ادامه داد: سوالی که امروز وجود دارد این است که باید دید ریشه نارضایتی مردم چیست و آیا ریشه نارضایتی مردم در مشروعیت نظام است یا خیر؟، ما اگر الان بخواهیم به سوی مشروعیت نظام برویم راه باطلی را رفته ایم، بردن دعوا به سوی مشروعیت نظام هیچ سودی ندارد و امکان برگزاری چنین رفراندومی اصلا امکان پذیر نیست.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت تاکید کرد: امروز می توان یک رفراندوم برای مشروعیت نظام برگزار کرد که در این انتخابات ممکن است 50درصد حضور پیدا کنند و همان کسانی باشند که در گذشته به این نظام رای دادند، این میزان افرادی که رای آری می دهند به معنای وضعیت شرایط مطلوب نیستند و حتی اگر ما رفراندومی بگذاریم که جواب همه بر نه باشد هم نشانگر خب نبودن صرف نیست.

محمودیان با اشاره به وقوع انقلاب در یک کشور یادآور شد: انقلاب نمی تواند برنامه ریزی شده باشد چون انقلاب به موقع خودش اتفاق می افتد، برای مثال وقتی یک انسان به نقطه ای می رسد که همه چیز خود را از دست می دهد وارد شیشه یک مغازه می شود بدون آنکه به عواقب بعد از آن فکر کند.

وی افزود: در این مثال دقت کنید و آن را وارد قالب جامعه کنید، وقتی جامعه به جایی برسد که چیزی برای از دست دادن نداشته باشد خودش را از هر اتفاقی رها می کند و وارد اعتراض می شود، امروز هم بیش از هرچیزی تبعیض و نارضایی در کشور ما را ناراحت می کند.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با بیان اینکه درخواست رفراندوم بار حقوقی دارد خاطرنشان کرد: براساس قانون اساسی وقتی مجلس نمی تواند نسبت به مصوبه تصمیم گیری کند آن مصوبه را به رفراندوم می گذارد و رییس جمهور در جایگاهی نیست که برای قوه ی دیگری تصمیم گیری کند، البته در سال های 81 تا 82 هم این اصل مورد بررسی قرار گرفت.

در کشور 70درصد قدرت در دست عده ای محدودی است محمودیان بیان کرد: شورای نگهبان در این سال ها به بررسی این موضوع پراخت و این امر را رد کرد و ضمن اینکه درخواست رفراندوم باید از سوی رهبری تایید شود تا انجام گیرد، در این میان رقابت ما با کسانی است که در نظام جمهوری اسلامی ایران 10درصد طرفدار دارند اما 70درصد قدرت در دست آنها هستند و در واقع در بخش های امنیتی و نظامی و سایر بخش ها قدرت در دست آنها است.

وی بیان داشت: این بخش بر اینکه کار خود را برخواست مردم انجام دهد اعتقاد ندارد و معتقد است مردم نمی توانند درست تصمیم گیری کنند، انتخابات هم برای آنها در واقع برای بسته شدن دهان دشمنان است که آنها را تحت فشار می گذارد، به همین خاطر وقتی انتخابات می گذرد برای آنها تفاوتی ندارد چه اتفاقاتی در انتخابات می افتد چون آنها همچنان به روال خود ادامه می دهند.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت اضافه کرد: آنچه رییس جمهور به دنبال آن است قبلا برای آن فکر کرده و یک موضوع را برای این امر مشخص کرده است و قطعا بی دلیل موضوع رفراندوم را بیان نکرده اند، ما هم می توانیم از این فرصت برای بیان نظرات خود استفاده کنیم و به مردم بفهمانیم که اصلاحات هنوز تمام نشده و کمترین هزینه را برای نظام دارد.

محمودیان با بیان اینکه رییس جمهور با بیان رفراندوم یک فرصت را ایجاد کرده است، تصریح کرد: فارغ از اینکه چه چیزی در رفراندوم پیش می آید این موضوع است که رای مردم مشروعیت دارد، امروز برای افرادی چون محمد خاتمی و احمد خاتمی این رفراندوم اولویت نیست زیرا بیش از هرچیزی رای مردم در این رفراندوم مهم است زیرا به این رفراندوم مشروعیت می بخشد.

وی اذعان داشت: اصلاح طلبان از فرصتی که آقای روحانی ایجاد کردند نباید به دنبال وزن کردن مشروعیت نظام باشیم زیرا مردم در امر مشروعیت زیاد اختلاف نظر ندارند و مردم بیش از هرچیزی به دنبال عدم احساس عدالت در کشور هستند که رهبری دیروز به آن اشاره کردند، به همین خاطر مردم رهبر کشور را از نظر اعتقادی و دینی قبول دارند ولی به بخش دیوان سالاری ایشان نقد می کنند.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با بیان اینکه ناکارآمدی در کشور در بخش های زیادی دیده می شود، تصریح کرد: آقای رییس جمهور می خواهد بیان کند که کارآمدی باید در حوزه آراء مردم مورد بحث قرار گیرد، امروز مردم نسبت به حقوق خود در کشور آگاهی بیشتری دارند و به همین خاطر با هزینه بیشتری زیر یوغ نظام می روند.

محمودیان ابراز داشت: در زمان آقای خاتمی اخطار بر قانون اساسی ارسال شد و هجمه زیادی روی شورای نگهبان بود، اما آنچه امروز اتفاق می افتد به خاطر نوع انتخاباتی است که از سال 76 به بعد رخ داد، در واقع شورای نگهبان بعد از آن یک خطی را ترسیم کرد که یک عده نتوانند وارد این سوی خط شوند، ظرفیت قانون اساسی براین است که جمهوریت در مقابل اسلامیت قرار نگیرد، موضوعی که امروز مطرح است اینکه شورای نگهبان فراتر از وظیفه قانونی خود عمل می کند.

وی اظهار کرد: نقدی که به روحانی وجود دارد این است که او از ظرفیت قانونی خود استفاده نمی کند، آقای رییس جمهور باید به عنوان یک راهبرد باید از قدرت خودش استفاده کند، جمهوری اسلامی امروز اگر برود و نظام دیگری هم بیاید هیچ فرقی نمی کند، زیرا فکر در کشور ما فرق نکرده است.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت بیان کرد: ما از این فرصتی که رییس جمهور در خصوص رفراندوم ایجاد کرده است باید بهره ببریم، باید به مردم بفهمانیم که مشروعیت این نظام از شماست و شما باید تصمیم گیری کنید.

محمودیان در خصوص موسسات مالی غیر معتبر نیز تصریح کرد: اگر مردم ما به این آگاهی برسند که دید خود را ملی کنند دیگر خسارت های زیادی را متحمل نخواهد شد، بنابراین مردم به غیر از تحصن برای موسسات مالی برای اتفاقات دیگر هم اعتراض را آغاز می کنند و دیگر در اینجا شورای نگهبان دیگر نمی تواند وارد کار شود.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت گفت: وقتی مردم آگاه نشوند ما باید هزینه های زیادی را بدهیم، همانگونه که مردم توانستند با فشار حقوق خود را از موسسات غیرمالی بگیرند در سایر موارد هم می توانند حقوق خود را بگیرند، در واقع مردم باید بدانند که حضورشان در انتخابات می تواند برای آنها منافع داشته باشد، مردم آگاهی دارند اما کافی نیست، برای نمونه در کشور آلمان اگر یک روزنامه بسته شود مخاطب آن جلوی درب تحصن می کند تا آن باز شود اما در ایران مهم ترین روزنامه ما با فروش یک میلیون روزنامه در روز بسته شد اما هیچکس تحصن نکرد.

محمودی بیان داشت: امروز خوشبختانه کمی امروز مردم آگاه تر شدند، زمانی که در سال93 قرار بود برنامه90 تعطیل شود اعتراض مردم باعث شد که رییس سازمان صدا و سیما دلیل عدم روی آنتن نرفتن برنامه را تغییر در دکور اعلام کند و اذعان داشت که قرار بر عدم پخش برنامه نیست.

وی در پایان گفت: هیچ اصلاح طلبی مدعی بر آگاه کردن مردم نیست، جنبش اصلاحات بستری را ساخته است تا مردم آگاهی لازم را پیدا کنند، در واقع وقتی مردم به دولت روحانی رای دادند شاهد عدم بسته نشدن فضای مجازی در بحران ها بودند و این نشان می دهد مردم از بستر آگاهی بهره می برند، در واقع یک جامعه برای اصلاح باید در حدود 50 الی 100 سال زمان بگذارد.

پایان پیام/523
کلید واژه ها: قانون اساسی - نظام - برگزار - مرکزی - قانون - مردم - اتحاد - شورای - امروز - تصمیم گیری - اسلامی - نارضایتی - کشور - اصلاح - جمهوری اسلامی - انقلاب اسلامی - اصلاح طلبان - برنامه ریزی - تصمیم - از دست دادن - جامعه - رییس جمهور - خبرگزاری - انتخابات - خبرنگار - برنامه - جمهوری - اعتراض - انسان - شرایط

آخرین اخبار سرویس:
فرزندان آیت‎الله خاتمی، محمدرضا، محمد و علی کنار عکس پدر

وزیر ارتباطات عضو داوطلب جمعیت هلال احمر شد

ضربه ای که قاچاق کالا به تولید و اشتغال می زند

تقدیر از امدادگران ارتفاعات دنا

عبور پراید از وسط سفره مسافران نوروزی 5 کشته برجای گذاشت

لندن: می توانیم بدون آمریکا برجام را زنده نگه داریم

2200 نفر به پویش نه به تصادفات جاده ای در زنجان پیوستند

عضو شورای شهر تهران: موافق تداوم حضور نجفی در شهرداری هستیم

راه های رسیدن به درجه منتظر واقعی/دلیل دوری از مفهوم انتظار چیست؟

محور هراز به سمت بومهن یکطرفه شد

نخستین نمایشگاه حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی

زندگی نامه شهید اکبر اکبری

احترام کشورهای دنیا به جوانان خلاق ایرانی/ مسؤولان به وظیفه خود عمل کنند

تردد 2هزار مینی بوس با عمر بیش از 30 سال در تهران

حفاظت از طبیعت عبادت است

خدمات امدادرسانان موجب آرامش خاطر گردشگران نوروزی است

12 گشت نظارت دامپزشکی در کهگیلویه و بویراحمد مستقر است

عبدالملک بدرالدین: سعودی ها و آمریکایی ها به دنبال سیطره بر ما هستند

مشاور نجفی: شهردار و شورای شهر تمایلی به استعفا ندارند

دعوا بین دو عضو شورای شهر گرجستان+فیلم

استان ها ظرفیت های اقتصادی زیادی دارند

آمریکا 10 فرد و یک شرکت ایرانی را تحریم کرد

مسئول بازرسی قرارگاه خاتم: معامله با شیطان نتیجه برد برد ندارد

انتقاد رییس کل دادگستری استان از وضعیت نامطلوب جاده های برون شهری گیلان/ از ساماندهی پسماند و دفع زباله در منطقه سراوان رشت تا ورود مدعی العموم به مشکل تاخیر در تحویل واحدهای مجتمع آدینه

نام گذاری شعار سال مشخص کننده جهت گیری نظام است

خواننده مشهور ایرانی از بیمارستان مرخص شد

تبریک نوروزی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به فرهنگیان

ژاپن در دقایق پایانی از شکست مقابل مالی فرار کرد

فهرست جدید تحریم های آمریکا علیه ایران

بازداشت سه عنصر تکفیری تحت تعقیب در «بعقوبه» عراق

ثبت نام مراسم اعتکاف ویژه نوجوانان و جوانان در بیرجند

واکنش کرملین به انتصاب جان بولتون

آرامش و امنیت مناسب گردشگران نوروزی در تمام نقاط استان

اقامت بیش از سه میلیون نفر شب در مازندران

نمایش تسلیحات جدید و بی نظیر حربی روسیه+ویدیو

از امام جمعه پرادو سوار تا روحانی حامی تیم تراکتورسازی

شورای شهر ،موافق تداوم حضور نجفی

توقیف محموله نوشت افزار قاچاق در کاشان

آغاز سخنرانی عبدالملک بدرالدین در سومین سالروز مقاومت در مقابل جنایات سعودی

رفع مشکلات اقتصادی اولویت اول دولت قرار گیرد/ حمایت از تولیدات داخلی ضروری است

«کودتا» اثر«یرواند آبراهامیان» را بخوانید

برگزاری جشن نوروزگاه در گناباد

نتیجه خرید کالای خارجی، به خاک فقر نشاندن خانواده کارگر ایرانی است

برخورد دولت با سوءاستفاده گران عرصه تولید از سرخوردگی مردم جلوگیری می کند/ انتقاد از ورود کالاهای بنجل به اسم طلب برجام

بازگشت پرواز تهران - رامسر بدلیل شرایط جوی

ازسرگیری پرواز های بین المللی از ترکیه به اربیل

جسد مردی در بخش حویق تالش کشف شد

قرارداد گریگوف شیمه با تراکتورسازی تبریز فسخ شد

حضور مردم در راهیان نور نشان دهنده قدرشناسی از ایثارگران است

رفع مشکلات معیشتی مردم در گرو شتاب تولید ملی است

شورای شهر ،موافق تداوم حضور نجفی

105 هزارمترمربع از اراضی ملی و دولتی رفع تعرض شد

105 هزارمترمربع از اراضی ملی و دولتی رفع تعرض شد

زخمی شدن 10 فلسطینی در درگیری های جمعه خشم

امام جمعه زاهدان:حمایت از تندروها در لندن، خوش خدمتی انگلیس بود 

وزیر اطلاعات:تولید ایرانی لایق حمایت است

رییس کمیسیون عمران مجلس: دستگاه ها را مکلف به مصرف کالای داخلی می کنیم

طرح «محدودیت های موشکی» برای تضعیف توان دفاعی ایران است

ماجرای جالب شکایت خانه کعبه به درگاه الهی

مهدی زمانی در تپانچه بادی 10 متر به عنوان ششم دست یافت/ فلاح اردشیر بیست و پنجم شد

اعتراض شدید مسکو به لندن

طرح/ فرصت بی نظیر

جهت تحقق شعار سال باید سخت تلاش کنیم

رییس کمیسیون عمران مجلس: دستگاه ها را مکلف به مصرف کالای داخلی می کنیم

معاون استاندار سیستان و بلوچستان روز ملی پاکستان را تبریک گفت

خطبه های نماز جمعه شهرستان ها

معاون استاندار سیستان و بلوچستان روز ملی پاکستان را تبریک گفت

جاذبه های گردشگری تهران در یک نگاه/ اینفو گرافیک

عدم حضور بازیکن سابق بارسلونا در تیم ملی مراکش در جام جهانی روسیه

48 بسته از بقایای پیکر کشته شدگان هواپیمای تهران ـ یاسوج به پایین قله منتقل شد

نیمه بهار، بهترین زمان برای جلو کشیدن ساعت

حمایت از تولیدات داخلی معضل بیکاری را برطرف می کند/ توان موشکی ایران، آمریکا و اسراییل را به وحشت انداخته است

حمایت از کالاهای داخلی استقلال کشور را به همراه دارد/لزوم فعالیت هنرمندان برای ترویج فرهنگ خرید کالای داخلی

«آداب معاشرت از دیدگاه معصومین علیهم السلام»

قناعت هندی ها

نشست قریب الوقوع پوتین و امیر قطر

کشف یک خودروی مشکوک در غرب لندن

برخورد قطار زنجان - تهران با گله گوسفند در تاکستان

اعلام آمادگی انصارالله یمن برای جنگ علیه اسراییل

خرید کالای داخلی به عنوان یک مدال افتخار در جامعه قلمداد شود

دشمنی دشمنان با انقلاب اسلامی بیشتر شده است/ اشرافی گری، استفاده از کالای خارجی و عدم قناعت، استقلال کشور را نابود می کند

واکنش کرملین به انتصاب جان بولتون

برگزاری همایش پیاده روی در روستای تیغدر

تصاویر هوایی از محورهای مواصلاتی قم در سومین روز عید

مهاباد، شهری با کوه ها و دشت های آراسته به گل

90 هزار نفر از کاخ موزه سعدآباد دیدن کردند

استقبال از مسابقه عکس موبایلی ایرنا

پیشنهاد تازه دولت ترامپ به اروپا برای تحریم موشکی ایران

خدمت رسانی به مسافران نوروزی در 20 اتاق و 80 محل اسکان در امامزاده هاشم(ع)

با فساد به صورت جانانه مبارزه شود

همه زیبایی ها برای یک روابط خوب خانوادگی

تاکنون آن طور که در شأن شهداست عمل نشده است

ترامپ با انتقاد از دموکرات ها، تهدید کرد طرح تخصیص بودجه را وتو می کند

واشنگتن شهر پلید است

جامعه باید از حیث اقتصادی در جایگاه مطلوبی قرار بگیرد/مسئولان باید از اشرافیت دوری کنند

چرا اکثر پرنسس های دیزنی ناخن ندارند؟ +عکس

آخرین وضعیت جسمانی مدافع آسیب دیده «استقلال»

آغاز اکران فیلم دژاوو به کارگردانی رایا نصیری در گروه هنر و تجربه

بازدید موسوی از نمایشگاه نیروی دریایی

مژده به احباب حق که ماه رجب شد

مشروعیت این نظام از مردم است

مشروعیت این نظام از مردم است