مطالب مرتبط:
وزیر آموزش و پرورش: حقوق حق التدریسان رسمی امشب پرداخت می شود
وعده وزیر آموزش و پرورش برای پرداخت معوقات حق التدریسی ها
وعده وزیر آموزش و پرورش برای پرداخت معوقات حق التدریسی ها
وعده وزیر آموزش و پرورش برای پرداخت معوقات حق التدریسی ها
وعده وزیر آموزش و پرورش: پرداخت معوقات حق التدریسی ها امشب و عیدی آنها تا دو سه روز آینده
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 بهمن 1396 ساعت 21:022018-02-19سياسي

از حمایت بهارستان از صندوق رفاه دانشجویان تا معافیت جدید آموزش و پرورش از پرداخت برخی عوارض


شانزدهمین جلسه بررسی جزییات لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد و نمایندگان مفاد دیگری از جزییات بودجه را به تصویب رساندند.

- صبح امروز (دوشنبه30 بهمن ماه) شانزدهمین جلسه مجلس شورای اسلامی به منظور بررزسی جزییات لایحه بودجه با محوریت بخش هزینه ای بودجه به ریاست علی لاریجانی با اندکی تاخیر نسبت به روزهای گذشته برگزار شد.

لاریجانی، رییس قوه مقننه کشورمان دلیل این تاخیر را عزاداری نمایندگان بهارستان به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه اعلام کرد و در ابتدای جلسه علنی به بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری در جمع مردم تبریز اشاره کرد و ضمن تشکر از ایشان، خواستار توجه و اهتمام ویژه سران 3 قوه به منظور تحقق عدالت اجتماعی و ریشه کن سازی فساد در کشورمان شد.

واگذاری 50 باب مسکن مهر به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز بهارستان با بند الحاقی (1) تبصره (10) ماده واحده این لایحه با 140 رأی موافق، 12 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در بند الحاقی (1) تبصره (10) ماده واحده این لایحه آمده است: به وزارت راه و شهرسازی اجازه داده می شود عرصه و اعیان تعداد پنجاه هزار باب از واحدهای مسکونی مسکن مهر تکمیل شده یا نیمه تمام فاقد متقاضی را با مجوزهای مربوطه و تسهیلات پرداخت شده برای تحویل به مستمری بگیران تحت پوشش به کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی واگذار کند.

آیین نامه اجرای این بند متضمن نحوه واگذاری و نحوه انتقال تسهیلات توسط وزارتخانه های راه و شهرسازی و اموراقتصادی و دارایی با همکاری بانک مرکزی و کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی کشور ظرف مدت یک ماه پس از تصویب این قانون تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد.

پرداخت مازاد هزینه تحصیلی مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی از طریق وام نمایندگان ملت بند (د) تبصره 9 ماده واحده این لایحه بودجه سال 97 را تصویب کردند.

در بند (د) تبصره 9 ماده واحده این لایحه آمده است: مازاد هزینه تحصیلی دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور نسبت به اعتبارات مندرج در این قانون در قالب وام از طریق صندوق رفاه دانشجویان در اختیار این افراد قرار می گیرد.

اقساط وام های مذکور پس از فراغت از تحصیل و اشتغال به کار افراد، پرداخت می شود.

دانشجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی مزبور در اولویت دریافت وام هستند.

منابع حاصل از سود بازرگانی لوازم آرایشی صرف خرید پروتز حلزونی خواهد شد نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی امروز بند الحاقی (2) تبصره 10 ماده واحده لایحه بودجه 97 را تصویب کردند.

در بخش هزینه ای بند الحاقی (2) تبصره 10 ماده واحده این لایحه آمده است: منابع حاصله از سود بازرگانی لوازم آرایشی به خزانه داری کل کشور واریز و معادل ریالی آن به هیأت امنای صرفه جویی ارزی برای خرید پروتز حلزونی اختصاص پیدا کند.

ساز و کار مجلس برای برخورد با دستگاه های اجرایی متخلف نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز با بند (ه) تبصره 10 ماده واحده این لایحه با 114 رأی موافق، 33 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 199 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

بر اساس این بند؛ در مورد آرای حل اختلاف مراجع و دستگاه های اجرایی که در اجرای اصول یکصد و سی و چهارم (134) و یکصد و سی و نهم (139) قانون اساسی و یا در اجرای قوانین و مقررات مربوط صادر شده است چنانچه به هر دلیل دستگاه اجرایی ذی ربط از اجرای تصمیم مرجع حل اختلاف خودداری کند، علاوه بر برخورد قانونی با مستنکف یا مستنکفین در چهارچوب قانون رسیدگی به تخلفات اداری، سازمان برنامه و بودجه کشور مطابق رأی مرجع مذکور، حداکثر ظرف مدت هجده ماه از تاریخ وصول رأی، از اعتبارات بودجه سنواتی دستگاه، مبلغ مربوطه را کسر و به اعتبارات دستگاه اجرایی ذی نفع اضافه می کند.

درباره شرکت های دولتی و یا مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، اجرای تکلیف مذکور از محل حساب شرکت ها و مؤسسات انتفاعی یادشده نزد خزانه برعهده وزارت امور اقتصادی و دارایی (خزانه داری کل کشور) است.

چگونگی تهاتر و تسویه بدهی صندوق بازنشستگی فولاد مشخص شد مجلس نشینان امروز با بند ج تبصره 10 ماده واحده این لایحه با 111 رأی موافق، 48 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در این بند آمده است؛ وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است از طریق سازمان خصوصی سازی، آن قسمت از سهام و دارایی های متعلق به مؤسسه صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد را که کنترلی بوده و یا زیان ده و کم بازده است، مطابق مقررات مربوط به قانون اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی به فروش برساند و منابع حاصله را در اختیار صندوق مذکور قرار دهد.

دولت موظف است از منابع حاصله از واگذاری سهام و دارایی های مذکور و اجرای بند (پ) ماده (12) قانون برنامه ششم توسعه، تعهدات مالی صندوق مزبور بابت خرید سهام غیرمدیریتی (کمتر از پنج درصد (5%)) را که از طریق سازمان خصوصی سازی عرضه شده و یا می شود، تهاتر و تسویه کند.

مجلس به فکر کاهش آسیب های اجتماعی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز بند (ب) تبصره 10 ماده واحده این لایحه با 153 رأی موافق، 4 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 201 نماینده حاضر در جلسه تصویب کردند.

در بند ب تبصره 10 این لایحه آمده است؛ به منظور تهیه و اجرایی کردن طرح جامع کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با اولویت اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، کودکان کار و مفاسد اخلاقی (موضوع ماده (80) قانون برنامه ششم توسعه) اعتبار ردیف 22-550000 جدول شماره (9) این قانون، به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و با تأیید شورای اجتماعی کشور صرف اقدامات اجرایی طرح فوق می شود.

درآمدهای بیمه شخص ثالث صرف کاهش مرگ و میر تصادفات خواهد شد نمایندگان همچنین با بند (الف) تبصره 10 ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در بند (الف) تبصره 10 ماده واحده این لایحه آمده است: شرکت های بیمه ای مکلفند مبلغ دو هزار و هفتصد و پنجاه میلیارد (2.

750.

000.

000.

000)ریال از اصل حق بیمه شخص ثالث دریافتی را طی جدولی که براساس فروش بیمه (پرتفوی) هر یک از شرکت ها تعیین و به تصویب شورای عالی بیمه می رسد به صورت هفتگی به درآمد عمومی ردیف 160111 جدول شماره (5) این قانون نزد خزانه داری کل کشور واریز کنند.

وجوه واریزی در اختیار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و سازمان اورژانس کشور قرار می گیرد تا در ردیف های مربوط به این دستگاهها در جدول شماره(7) این قانون در امور منجر به کاهش تصادفات و مرگ و میر، هزینه شود.

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف به نظارت بر اجرای این بند است.

وجوه واریزی شرکت های بیمه موضوع این بند به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب می شود.

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، نیروی انتظامی و سازمان اورژانس کشور موظفند گزارش عملکرد خود را هر سه ماه یکبار از نحوه هزینه وجوه مذکور به بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران گزارش کند.

سهم دانشجویان دکتری از پژوهش ها مشخص شد بهارستان نشینان در ادامه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با بند الحاقی تبصره (9) ماده واحده این موافقت کردند.

در بند الحاقی تبصره (9) ماده واحده آمده است: شرکت های سود ده، بانک ها، و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت مندرج در پیوست شماره 3 این قانون، مکلفند علاوه بر تکالیف قانونی مربوط، حداقل چهل درصد(40%) دیگر از هزینه امور پژوهشی خود مندرج در آن پیوست را در مقاطع سه ماهه به میزان بیست و پنج درصد(25%)، به حساب خاصی نزد خزانه داری کل کشور واریز نمایند تا در راستای حل مسائل و مشکلات خود از طریق توافقنامه با دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و در قالب پروژه های کاربردی، عناوین پایان نامه های تحصیلات تکمیلی، پروژه های پسادکتری و پروژه های تحقیقاتی دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی غیرشاغل به مصرف برسانند.

این مبالغ برای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی مازاد بر درآمد اختصاصی پیش بینی شده آنها در این قانون محسوب و عیناً پس از ارسال توافقنامه توسط آنها به سازمان برنامه و بودجه و خزانه داری کل کشور، توسط خزانه داری کل کشور به مؤسسه آموزش عالی یا پژوهشی طرف قرارداد برگشت داده می شود، به طوری که تا پایان سال مالی کل مبلغ توافقنامه ها تسویه شوند.

اعتبارات موضوع این بند در دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و فناوری به صورت امانی هزینه می شود.

حداقل سهم قابل پرداخت به دانشجویان، پژوهشگران پسا دکتری، دانش آموختگان پژوهشگر و نیروهای کارورز از مبلغ هر پروژه شصت درصد (60%) خواهد بود.

شرکت ها، بانک ها و مؤسسات موضوع این تبصره می توانند حداکثر تا ده درصد (10%) از مبلغ چهل درصد (40%) هزینه امور پژوهشی مذکور را از طریق دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی وابسته به خود در چهارچوب آیین نامه مذکور هزینه کند.

آیین نامه اجرایی این بند شامل ساز و کارهای مربوط، چگونگی مصرف و سایر موارد به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و همکاری وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی حداکثر دو ماه پس از ابلاغ این قانون به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

لازم به ذکر است نمایندگان مجلس پس از اتمام بررسی تبصره 9 لایحه بودجه این تبصره را با 164 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 201 نماینده حاضر در جلسه تصویب کردند.

اجازه جدید مجلس به شوراهای برنامه ریزی استان نمایندگان ملت در بهارستان با بند ح تبصره 9 ماده واحده این لایحه با 137 رأی موافق، 32 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 201 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

بر اساس این بند؛ در راستای اجرای بند (ب) ماده (64) قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر اختصاص حداقل یک درصد (1%) از اعتبارات هزینه ای تخصیص یافته (به استثنای فصول یک و شش) به امور پژوهشی و توسعه فناوری، شورای برنامه ریزی و توسعه استان مجاز است اعتبارات موضوع این ماده را از سرجمع اعتبارات هزینه ای استان (به استثنای ادارات کل آموزش و پرورش استان)، کسر و با هماهنگی دستگاه های اجرایی استانی و بر اساس اولویت ها و سیاست های پژوهشی مصوب و نیازهای استان و در چهارچوب دستورالعمل ابلاغی سازمان برنامه و بودجه کشور (که با هماهنگی وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدوین می گردد) برای امور پژوهشی و توسعه فناوری به دستگاه های اجرایی استانی تعیین شده توسط آن شورا اختصاص دهد.

تکلیف جدید مجلس برای ارتقا دانشگاه ها نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی امروز بند (ز) تبصره (9) ماده واحده لایحه بودجه 97 را تصویب کردند.

در بند (ز) تبصره (9) ماده واحده آمده است: به منظور ارتقاء شاخص های علمی، پژوهشی و فناوری، اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشور برای ارتقای مناطق کمتر توسعه یافته مصوب 30/7/1393 قابل اختصاص به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، پارک های علم و فناوری مستقر در استان و جهاد دانشگاهی است.

کاهش اعتبارات پژوهشی؛ ممنوع! نمیاندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز خانه ملت با بند (و) تبصره 9 ماده واحده این لایحه در بخش هزینه ای موافقت کردند.

بر اساس این بند: کاهش اعتبارات برنامه های پژوهشی توسط دستگاه های اجرایی، ممنوع است.

اعتبارات صندوق های رفاه دانشجویی افزایش یافت نمایندگان ملت با بند (ج) تبصره 9 ماده واحده این لایحه با 144 رأی موافق، 9 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 217 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در بند (ج) تبصره 9 آمده است: صددرصد(100%) وجوه اداره شده پرداختی از سال 1385 تا سال 1396 به صندوق رفاه دانشجویان وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کمک جهت افزایش منابع مالی صندوق های رفاه دانشجویی تلقی می شود.

وجوه حاصل از بازپرداخت وامهای مذکور و همچنین سایر منابع ناشی از فعالیت های صندوق تا سقف یازده هزار و سیصد میلیارد (11.

300.

000.

000.

000) ریال پس از واریز به خزانه داری کل در قالب درآمد اختصاصی برای پرداخت وام به دانشجویان به مصرف می رسد.

نماینده دولت در صحن علنی در خصوص میزان افزایش منابع مالی صندوق های رفاه دانشجویی توضیح داد: از آنجاییکه رقم قطعی برای بازپرداخت وجوه اداره شده از سال های 85 تا 96 قطعی نیست بنابراین برآورد ما این است که 1130 میلیارد تومان امسال به دولت برمی گردد.

وی گفت: بنابراین از آنجاییکه اعتبار این بخش محتمل الوصول است نمی توان اعتبار قطعی اعلام کرد.

معافیت جدید آموزش و پرورش از پرداخت برخی عوارض نمایندگان مجلس با بند (هـ) تبصره 9 ماده واحده این لایحه با 152 رأی موافق، 15 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 207 نماینده حاضردر جلسه موافقت کردند.

در بند (هـ) تبصره 9 ماده واحده این لایحه آمده است: به وزارت آموزش و پرورش اجازه داده می شود به منظور ساماندهی و بهینه سازی کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی خود و با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی، نسبت به احداث، بازسازی و بهره برداری از آنها اقدام کند.

تغییر کاربری موضوع این بند به پیشنهاد شورای آموزش و پرورش استان و تصویب کمیسیون ماده(5) قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مصوب 22/12/1351 صورت می گیرد و از پرداخت کلیه عوارض شامل تغییر کاربری، نقل و انتقال املاک، أخذ گواهی بهره برداری، احداث، تخریب و بازسازی و سایر عوارض شهرداری معاف هستند.

سازوکار مجلس برای بهبود وضعیت خوابگاه های متاهلین نم ایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز بند (الف) تبصره 9 ماده واحده این لایحه با 143 رأی موافق، 27 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 222 نماینده حاضردر جلسه تصویب کردند.

بدین ترتیب و بر اساس این مصوبه؛ به دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی با تصویب هیئت امنا و پارک های علم و فناوری اجازه داده می شود تا سقف عملکرد درآمد اختصاصی سال 1396 نسبت به أخذ تسهیلات از بانکها اقدام کنند و در جهت تکمیل طرح های تملک دارایی های سرمایه ای خود و احداث خوابگاه های متأهلین موضوع بند (پ) ماده (103) قانون برنامه ششم توسعه استفاده نمایند و نسبت به بازپرداخت اقساط از محل درآمد اختصاصی خود اقدام کنند.

صندوق های رفاه دانشجویان مکلفند نسبت به پیش بینی اعتبار لازم در فعالیت های خود به منظور پرداخت یارانه سود و کارمزد احداث خوابگاه های متأهلین اقدام نمایند.

بر اساس این گزارش؛ در بند (پ) ماده (103) قانون برنامه ششم توسعه آمده است: دولت مکلف است بخشی از اعتبارات عمرانی خود را در قالب بودجه سنواتی به تأمین خوابگاه های مناسب برای دانشجویان متأهل اختصاص دهد؛ اولویت استفاده از این خوابگاه ها با زوج دارای فرزند است.

جرائم نقض قانون هوای پاک صرف کاهش آلودگی هوا می شود نمایندگان ملت در ادامه بند (ب) و بند الحاقی تبصره 8 ماده واحده این لایحه مورد بررسی قرار گرفت.

این تبصره یک بند الحاقی داشت که علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل 52 قانون اساسی اخطار داد که این بند مغایر با سایر مصوبات بودجه 97 بوده از این رو اخطار به رأی گذاشته شده و با 158 رأی موافق، 18 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 219 نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید که در پی آن بند الحاقی حذف شد.

بر اساس این گزارش، همچنین کل بخش درآمدی و هزینه ای تبصره 8 لایحه بودجه 97 نیز به رأی گذاشته شد که در نهایت با 175 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 217 نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید.

در بند (ب) تبصره 8 این لایحه آمده است؛ در در اجرای ماده (6) قانون هوای پاک مصوب 25/4/1396 مبنی بر الزام اعمال قانون خودروهای فاقد معاینه فنی از طریق متوقف نمودن و صدور قبض جریمه مطابق با قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، شهرداری تهران و شهرهای دارای آلودگی هوا مکلف به اجرای طرح ناحیه کاهش آلودگی هوا (LEZ) می باشند.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مکلف است مطابق قانون نسبت به جریمه متخلفین اقدام نماید.

مبالغ وصولی جریمه های صادرشده به ردیف درآمد عمومی 160183 نزد خزانه داری کل واریز می گردد تا از محل اعتبار ردیف 49-530000 جدول شماره (9) این قانون در جهت کاهش آلودگی هوا و توسعه و بهره برداری حمل و نقل عمومی به شهرداری تهران و سایر شهرهای دارای آلودگی هوا اختصاص یابد.

همچنین؛در بند الحاقی این تبصره که با رأی نمایندگان حذف شد نیز آمده بود؛ به دولت اجازه داده می شود از محل کمک های فنی و اعتباری بخشهای کشاورزی و منابع طبیعی و آب از تولید محصولات کشاورزی در قالب جبران بخشی از یارانه سود و کارمزد تسهیلات بانکی، کمک های بلاعوض، پرداخت یارانه و سایر مشوقها حمایت کند.

سهم دولت در بازسازی قنوات چقدر است؟ بهارستان نشینان در ادامه جلسه علنی امروز خانه ملت با بند (الف) تبصره 8 ماده واحده این لایحه با 178 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 223 نماینده حاضردر جلسه موافقت کردند.

بر اساس این بند: در راستای اجرای حکم بند (ب) ماده 35 قانون برنامه ششم و اصلاحات بعدی اعتبارات مورد نیاز را از محل طرح های ذیل برنامه های 1306012000 و 1307002000 به عنوان سهم کمک بلاعوض دولت هزینه نماید.

سهم باقی مانده به عنوان سهم بهره برداران به صورت نقدی یا تأمین کارگر و تأمین مصالح یا کارکرد وسایل راهسازی و نقلیه و یا نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه های دارای پروانه بهره برداری قابل پذیرش است.

لازم به ذکر است؛ بند (الف) تبصره 8 پیشنهادی لایحه دولت برخلاف برنامه ششم توسعه بود که با مخالفت نمایندگان رأی نیاورد از این رو در بند (الف) تبصره 8 این ماده واحده متن برنامه ششم با موافقت نمایندگان جایگزین شد.

راه آهن مجاز به زیباسازی شد نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز، یک بند را به تبصره 10 با 115 رای موافق، 31 رای مخالف و 12 رای ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در مجلس الحاق کردند.

بر اساس این مصوبه، راه آهن جمهوری اسلامی ایران مجاز است با استفاده از کلیه اموال منقول و غیرمنقول خود از جمله مالکیت اراضی ملی و دولتی تحت اختیار خود واقع در محدوده ایستگاه های راه آهن از طریق مشارکت با بخش خصوصی نسبت به زیباسازی و بهسازی حریم خطوط واقع در محدوده شهرها و ایستگاه های راه آهن اقدام نمایند.

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور موظف است نسبت به صدور اسناد مالکیت اراضی یاد شده به نام شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران بر اساس تصمیم کمیته ای مرکب از هر یک از نمایندگان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وزارت راه و شهرسازی، راه آهن جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور اقتصاد و دارایی اقدام کند.

بدین ترتیب و با مصوبات فوق، جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در ساعت 12 و 30 دقیقه به ریاست مسعود پزشکیان، نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی پایان یافت و نمایندگان پس از یک روز سفر به حوزه های انتخابیه، صبح چهارنشبه به منظور بررسی های بیشتر بر روی جزییات لایحه بودجه در بخش هزینه ای در صحن علنی بهارستان حاضر خواهند شد.


کلید واژه ها: کمیته امداد امام خمینی - سازمان بهزیستی - کمیته امداد - مجلس شورای اسلامی - مددجویان کمیته امداد - صندوق رفاه دانشجویان - سازمان بهزیستی کشور - دانشجویان - بهزیستی - لایحه بودجه - امام خمینی - امداد - بودجه - بهارستان - اسلامی - وزارت راه و شهرسازی - ماده - کشور - مددجویان - لاریجانی - خمینی - تحصیل - هزینه - مسکن مهر - شورای - مقام معظم رهبری - تسهیلات - شهرسازی - نمایندگان مجلس - مستمری بگیران

آخرین اخبار سرویس:
40 برنده مسابقه «شنبه های شانس» بانک ملی ایران، جوایز خود را دریافت کردند

در آستانه سال 1397؛ بانک ملت 134 زندانی جرایم غیرعمد را آزاد کرد

اینفوگرافی| مرگ 882 ایرانی در 14 حادثه مهم سال 96

مجلس درباره فضای مجازی جلسه غیرعلنی برگزار می کند

پارلمان لبنان مطابق خواسته آمریکا و عربستان نخواهد بود

استعفای نجفی پذیرفته شده است؟

دیدار ضرغامی با دوجوان متفاوت +عکس

رشد سهم زبان فارسی در اینترنت

افزایش توان زیستی عشایر موجب تقویت امنیت پایدار در کشور می شود

نائب رییس جبهه مردمی انقلاب اسلامی: افزایش توان زیستی عشایر موجب تقویت امنیت پایدار در کشور می شود

مسئله موشکی ایران قابل مذاکره نیست

ترامپ: تبانی بین ستاد انتخاباتی با روسیه وجود نداشت

بالا بودن تخصیص اعتبارات خراسان شمالی در مقایسه با میانگین کشوری

شهدای دفاع مقدس با شهدای کربلا هم رتبه هستند

هشدار العبادی به وقوع درگیری در منطقه

سفرهای نوروزی ارزان شده است؟

از گوشه و کنار استان چه خبر ؟

رویداد همدان 2018 فرصت مناسب برای جذب سرمایه گذار است

لزوم رعایت اخلاق در میزبانی از مسافران نوروزی

بررسی بخش دوم طرح آمایش استان فارس

سرمایه گذاری فولاد مبارکه برای احداث سد تونل سوم

مردم آمریکا می دانند چه کسی شرافتمند است

دفتر خدمات الکترونیکی قضایی در بیجار راه اندازی شد

پذیرش مجتمع حوزه ای صدر مشکات

راه اندازی شبکه «آی فیلم 2»

مسلمانان آفریقا از همزمانی امتحانات ورودی دانشگاه ها با نماز جمعه شکایت کردند

رییس مجلس عمان: آماده برگزاری مذاکرات صلح یمن هستیم

باز هم دعوت به حفظ برجام! + فیلم

آغاز نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد 97

انتقاد نماینده مجلس جمهوری آذربایجان از رویکرد دوگانه آمریکا در موضوع قره باغ

«روسیه» آماده انتخابات ریاست جمهوری

جلب مشارکت های مردمی و خیران در دستور کار بهزیستی قرار گیرد

فرماندار سقز: نقد منصفانه رسانه ها نقش مهمی در توسعه دارد

نخست وزیر آینده عراق کیست؟

از اختلاف با سحر قریشی تا افشاگری درباره زندگی شخصی

نیروی انتظامی نهاد انقلاب اسلامی است

برقراری نظم و امنیت کاروان های راهیان نوربخشی از ماموریت ناجا محسوب می شود

فرماندار سقز: نقد منصفانه رسانه ها نقش مهمی در توسعه دارد

اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

زمان سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم رضوی اعلام شد

واکنش آیت الله مکارم شیرازی به شایعات در خصوص داشتن حساب بانکی 600 میلیاردی

عذرخواهی نماینده به خاطر تلفظ اشتباه موزه لوور/ بنده همان به که ز تقصیر خویش...

گام بلند وزارت کشور برای جلوگیری از زیرمیزی/ رحمانی فضلی: دولت الکترونیک از فساد جلوگیری می‎کند

انصاری: گاهی در مجمع نظری مخالف رهبری می دهیم/ برخی اعضای مجمع، مخالف عضویت احمدی‎نژادند

یک نماینده مجلس خبر داد: فیلترینگ تلگرام به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسیده است

بازداشت مشایی غیرقانونی است

اولین هتل پنج ستاره شرق گیلان در لاهیجان به بهره برداری رسید

مشاور رییس مجلس: احمدی نژادی ها کمدی خوبی برای عید نوروز هستند/مشایی از خط قرمز نظام عبور کرده است

برقراری نظم و امنیت کاروان های راهیان نوربخشی از ماموریت ناجا محسوب می شود

تفریح عجیب بچه پولدارهای سعودی +عکس

نگرانی اوپک درباره افزایش عرضه نفت رقبا

دستگیری و بازداشت مشایی

پنجاهمین ناو گروه نیروی دریایی ارتش به کشور بازگشت

نشست تعیین مزد 97 آغاز شد/ چشم 13میلیون کارگر به شورای عالی کار

پای پاکسی به بافت تاریخی باز می شود! +فیلم

سایه روشن استیضاح های سه گانه

بازدید فرمانده کل ارتش از منطقه پدافندی تهران

راهیان نور حقایق جنگ را برای ما آشکار می کند

مجلس درباره فضای مجازی جلسه غیرعلنی برگزار می کند

قزوین در تدارک میزبانی شایسته از مسافران بهار

پای پاکسی به بافت تاریخی باز می شود!

رییس محیط زیست: از بازداشت شدگان محیط زیست اطلاع دقیقی نداریم/ من اگر جای مردم باشم سوار خودروی داخلی نمی شوم/پرورش ماهی تیلاپیا از نظر ما بلامانع است

مشایی احتمالا به دلیل آتش زدن حکم بقایی بازداشت شده است

پس از حاشیه های بسیار کتایون ریاحی امشب میهمان "دورهمی" می شود

روحانی پولی برای پیامک سال نو پرداخت نمی کند

استیون هاوکینگ که بود و چه کرد؟

دبیرکل انصارحزب الله: امسال در امر به معروف مشت پُری نداشتیم

تنظیم ارتفاع سر هنگام خواب با بالش هوشمند

تعریف رجل سیاسی و مذهبی مشخص شد

نخستین گوشی های هوشمند 100 دلار در راه بازار

کمبودهای آبی با راهکارهایی به جز حفر چاه جدید جبران شود

عدالت اجتماعی ماموریت خطیر بهزیستی است

اینم عید دیدنی به سبک ایرانی!

واکنش تصویری عارف به استعفای نجفی!

وکیل مدافع: مشایی احتمالا به دلیل آتش زدن حکم بقایی بازداشت شده

دلیل بازداشت رحیم مشایی از زبان وکیلش

فوری / دلیل جنجالی دستگیری مشایی مشخص شد + جزییات

سازمان ملل متحد خواهان آغاز آتش بس بشردوستانه در عفرین شد

وکیل مدافع: مشایی احتمالا به دلیل آتش زدن حکم بقایی بازداشت شده است

جاده هراز تا سه سال دیگر 4 خطه می شود

بیانیه دکتر احمدی نژاد در واکنش به بازداشت مهندس اسفندیار رحیم مشایی

نماینده مجلس جمهوری آذربایجان: آمریکا در موضوع قره باغ رویکردی دوگانه دارد

وکیل مدافع: مشایی احتمالا به دلیل آتش زدن حکم بقایی بازداشت شده

رسیدگی به 230 طرح و لایحه در شورای پنجم قم طرح تفصیلی شهر قم نیاز به بازنگری دارد

افتتاح یادمان شهدای قرارگاه رعد پدافند هوایی ارتش

کمبودهای آبی با راهکارهایی به جز حفر چاه جدید جبران شود

عدالت اجتماعی ماموریت خطیر بهزیستی است

دستگیری و بازداشت رحیم مشایی

انتظار 2 ماهه پیام رسان های بومی برای تسهیلات ویژه

قطر از امارات شکایت کرد

پاسخ به پرسش های هواداران بقایی

10 رویداد مهم کشور در سال 96

لباس عروس 2018؛ مدل لباس عروس پوشیده و جدید

رییس جمهور دستور پیگیری وضعیت آلومینیوم المهدی را صادر کرد

مشهود است که انتظارات مردم در مورد برجام برآورده نشد

مجوز تشکیل شورای برنامه ریزی دانشگاه فنی وحرفه ای را صادر شد

مناطق کم برخوردار شهر زنجان از امکانات شهری بهره مند می شود

شرط افزایش تعرفه های پزشکی

تکنولوژی های نوین برای مقابله با زمین خواری استفاده شوند

توضیحات کلانتری درباره بازداشت فعالان محیط زیست/تلگرام ایرانی ها را تحریم کرد

از حمایت بهارستان از صندوق رفاه دانشجویان تا معافیت جدید آموزش و پرورش از پرداخت برخی عوارض

از حمایت بهارستان از صندوق رفاه دانشجویان تا معافیت جدید آموزش و پرورش از پرداخت برخی عوارض