مطالب مرتبط:
جلسه بررسی طرح سوال از رییس جمهور در کمیسیون اقتصادی برگزار شد/ ادامه جلسه به عصر موکول شد
سیده فاطمه حسینی: جلسه بررسی طرح سوال از رییس جمهور در کمیسیون اقتصادی برگزار شد/ ادامه جلسه به عصر موکول شد
جلسه کمیسیون اقتصادی با سیف، کرباسیان و نهاوندیان درباره سوال از رییس جمهور
جلسه کمیسیون اقتصادی با سیف، کرباسیان و نهاوندیان درباره سوال از رییس جمهور
حضور نمایندگان رییس جمهور در کمیسیون اقتصادی برای بررسی سوالات نمایندگان از روحانی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 بهمن 1396 ساعت 05:552018-02-19سياسي

بررسی سوال از رییس جمهور در کمیسیون اقتصادی


جلسه سوال کنندگان از رییس جمهور و نمایندگان آقای روحانی برای بررسی این سوال در کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد.

- شعارسال": شرکت کنندگان در این نشست درخصوص سوال از رییس جمهور با هم مذاکره کردند و در صورت منتفی شدن سوال، گزارش به هیات رییسه مجلس ارایه خواهد شد.

همچنین در صورتی که نمایندگان سوال کننده از رییس جمهور قانع نشوند گزارش مربوط به هیات رییسه برای سوال از رییس جمهور ارسال خواهد شد و رییس جمهور یک ماه فرصت دارد تا برای پاسخ به سوال نمایندگان در صحن علنی حضور یابد.

پزشکیان: تشکیل تیم های مجزا برای رفع مشکلات موسسات مالی غیرمجاز نایب رییس مجلس شورای اسلامی از تعیین اعضای تیم حقیقت یاب وزارت اطلاعات برای شناسایی اموال موسسات مالی غیرمجاز و شناسایی افراد خاطی خبر داد.

مسعود پزشکیان در نشست کمیسیون اقتصادی برای بررسی تقاضای نمایندگان سوال کننده از رییس جمهور که با حضور نمایندگان تقاضا کننده و نمایندگان ویژه رییس جمهور برگزار شد، گفت: قرار است چهارشنبه این هفته جلسه ای با حضور نیروهای وزارت اطلاعات تشکیل شود تا موضوع شناسایی اموال و افرادی که در شکل گیری این مشکلات نقش داشته اند با سرعت بیشتری پیگیری شود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل کمیسیون سه نفره از نمایندگان سران سه قوه افزود: در این کمیسیون مقرر شد که در هر شهری گروهی تشکیل شود تا مشکلات سپرده گذاران بررسی شود و افرادی که در لبه پرتگاه هستند و مشکلات آنها بحرانی تر است، شناسایی شوند تا به آنها کمک شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تمام تصمیمات اتخاذ شده در جلسات نمایندگان سه قوه سپرده گذاران حضور دارند، ادامه داد: البته مقرر شده است یک نماینده از سپرده گذاران در تمام جلسات حضور یابد و اسامی افرادی که سپرده خود را دریافت کرده و دریافت نکرده اند روی سایت قرار گیرد.

وی اظهار داشت: در مواردی سپرده گذاران، سپرده های خود را دریافت نکرده اند که این موضوع در حال بررسی است و کمیته حقیقت یاب برای شناسایی اموال این موسسات مالی تشکیل شده است تا بتواند با شناسایی اموال، سپرده های سپرده گذاران را به آنها بازگرداند.

پزشکیان با اشاره به اینکه تیمی تشکیل شده است تا افرادی که حسابرسی این موسسات را انجام داده اند و میزان حساب های این موسسات را بیش از میزان واقعی نشان داده اند شناسایی کند، افزود: مقرر شده است وزیر اطلاعات افرادی را مشخص کند که این افراد با سرعت بیشتر افراد دخیل در این وضع و همچنین اموال این موسسات را سریع تر شناسایی کنند.

وی با بیان اینکه مقرر شده است برای هر موسسه یک تیم جداگانه تشکیل شود، ادامه داد: تیم ها برای هر کدام از بخش های پاسخگویی، حقیقت یابی و شناسایی اموال مختلف است و در واقع تیم های جداگانه برای هر یک از این بخش ها تشکیل شده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری اطلاعات خوبی در اختیار دارند، یادآور شد: ممکن است برخی از این اطلاعات درست نباشد اما بسیاری از این اطلاعات صحیح است.

پزشکیان با بیان اینکه تیمی تشکیل شده است تا دغدغه مردم را بشنود، افزود: در حال حاضر با چالشی به اسم مشکلات موسسات مالی و اعتباری مواجه هستیم که این چالش خوراک بیگانگان و ضدانقلاب است.

وی ادامه داد: اگر دولت می تواند مطالبات سپرده گذاران را پرداخت کند بگوید تا مجلس تصویب کند که دولت این مطالبات را پرداخت کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه تیمی تعیین شده است مختص به اینکه اموال با قیمت کارشناسی به فروش برسد، اظهار داشت: میزان تیم هایی که تشکیل شده کم است و تعداد مسائل و مشکلاتی که در این موسسات وجود دارد زیاد است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی از تعیین اعضای تیم حقیقت یاب وزارت اطلاعات خبر داد، گفت: احتمالاً روز چهارشنبه جلسه ای با اعضای این گروه تشکیل می شود تا هر چه سریع تر بخشی از مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری رفع شود.

جزییات جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس با نمایندگان رییس جمهور رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پس از پایان جلسه این کمیسیون با نمایندگان رییس جمهور درباره طرح سوال از رییس جمهور گفت: براساس زمان بندی که طبق آیین نامه داخلی مجلس داشتیم ، بعد از ارائه سوال 76 نماینده به هیئت رییسه، طبق آیین نامه کمیسیون اقتصادی یک هفته فرصت داشت تا نشست مشترکی با نمایندگان رییس جمهور در کمیسیون برگزار کند .

­به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمدرضا پور ابراهیمی ادامه داد: بر اساس جدول زمان بندی ، امروز از ساعت 10 صبح جلسه آغاز شد و نمایندگان رییس جمهور از جمله رییس کل بانک مرکزی ، وزیر اقتصاد و دارایی و معاون اقتصادی رییس جمهور که طی نامه ای به مجلس و کمیسیون اقتصادی معرفی شده بودند ، در جلسه امروز حاضر شدند .

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بخش زیادی از جلسه امروز به اظهار نظر همکاران و نمایندگان سوال کننده اختصاص یافت اظهار داشت : مطالب مطرح شده در خصوص مسائل ، مشکلات و پیامدهای پیش آمده طی ماههای اخیر در حوزه موسسات غیر مجاز بود .

پور ابراهیمی ادامه داد : پس از صحبت های نمایندگان مجلس ، وارد پاسخ نمایندگان رییس جمهور شدیم که بخشی از مطالب به دلیل اهمیت موضوع و لزوم تبیین بیشتر بالطبع نیازمند وقت بیشتری است .

وی اضافه کرد : بر اساس آیین نامه داخلی مجلس کسانی که از پاسخ های نمایندگان رییس جمهور در کمیسیون اقتصادی قانع می شوند ، تنها موضوع در قالب سوال به هیئت رییسه می رود و موضوع طرح سوال نیز منتفی می شود .

پور ابراهیمی با بیان اینکه اگر نمایندگان از پاسخ ها قانع نشوند سوال در دستور کار مجلس قرا رمی گیرد افزود : در صورت قانع نشدن نمایندگان پس از اتمام بررسی بودجه ، بر اساس آیین نامه داخلی مجلس ، رییس جمهور باید ظرف یک ماه شخصا در مجلس حاضر شود تا جمع بندی کمیسیون اقتصادی در صحن، قرائت شود و رییس جمهور نیز پاسخ دهد .

وی اضافه کرد : سپس رای گیری نهایی درباره قانع شدن یا نشدن نمایندگان در جلسه علنی انجام می شود .

پور ابراهیمی افزود : با توجه به اهمیت موضوع جلسه صبح دو و نیم ساعت به طول انجامید و با توجه به کم بودن زمان جمع بندی نهایی بعدازظهر اعلام می شود .

وی با بیان اینکه در جلسه عصر وقت کافی در اختیار نمایندگان رییس جمهور نیز قرار می گیرد تصریح کرد : در نهایت جمع بندی نهایی ظرف یک هفته به هیئت رییسه اعلام می شود.

واقعیت های میدانی با گزارش های ارائه شده در خصوص سپرده گذاران متفاوت است رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از نقاطی که در جلسه امروز مطرح شد این بود که سوال از رییس جمهور، سوالی برمبنای رویکرد سیاسی نیست.

محمد رضا پورابراهیمی افزود: جالب است که بدانید ترکیب سوال کنندگان ترکیبی از گروه های سیاسی و کمیسیون های مختلف مجلس بود و این موضوع نشان می دهد عمده مباحث مطرح شده، دغدغه های درحوزه میدانی جامعه است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با اینکه در ماه های اخیر اعلام شد ساماندهی حدود 98 درصد از سپرده گذاران انجام شده است و حتی برخی از صحبت های رییس جمهور در این خصوص مطرح شد اما واقعیت های میدانی نشان می دهد موضوع متفاوت است.

وی ادامه داد: یکی از دغدغه های نمایندگان در مجلس و کمیسیون اقتصادی این بود که گزارش های بانک مرکزی در خصوص ساماندهی و تسویه مشکلات مربوط به سپرده گذاران موسسات، مطابق آنچه گزارش می شود نیست و گزارش میدانی متفاوت با گزارشی است که ارائه می شود.

پورابراهیمی با بیان اینکه دغدغه نمایندگان ارائه راهکار مناسب برای مشکلات باقیمانده است اظهار داشت: تلاش داریم راهکار مناسب برای مجموعه مشکلاتی که تا امروز تعیین تکلیف نشده است پیدا کنیم و همه اینها در راستای این موضوع است که التهابی را که در جامعه ایجاد شد و ما شاهد اعتراضات میدانی بودیم به کمترین حد ممکن رسانده شود و حق مردم را بر اساس ضوابط اعلام کنیم.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون اقتصادی با جدیت موضوع را پیگیری می کند ادامه داد: یکی از محورهای مد نظر ما این است که دستگاه قضایی حتماً باید با متخلفان در این حوزه برخورد قانونی کند، چه متخلفانی که در این موسسات مرتکب تخلف شده و امروز مردم را گرفتار کرده اند و چه متخلفانی که در دوره های قبل در حوزه مسئولیت های دولتی چه در وزارت تعاون بابت مجوزهای که داده اند و چه کسانی که سال های قبل در بانک مرکزی بوده اند و چه متخلفانی که امروز به وظایف خود عمل نکرده اند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: مبنای گزارش ما به صحن علنی موضوعی است که مد نظر و دغدغه نمایندگان سوال کننده باشد.

پورابراهیمی افزود: البته درخصوص اعمال ماده 236 که تا امروز گزارش مشخصی از دستگاه قضایی اعلام نشده است، از دستگاه قضایی انتظار داریم که حتما آن را به صورت شفاف به مردم و مجلس ارائه و کسی را که مردم را دچار مشکل کرده است مشخص کند.

وی در پایان تاکید کرد: انتظار داریم دستگاه قضایی بدون هیچ گونه ملاحظه ای دربرابر همه عوامل این موضوع، چه در دولت های قبل و چه در دولت فعلی، اعمال قانون کند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری صدا و سیما ، تاریخ انتشار: 29 بهمن 1396 ، کدخبر: 2035560 ، www.

iribnews.

ir
کلید واژه ها: رییس جمهور - نایب رییس مجلس شورای اسلامی - سوال از رییس جمهور - مجلس شورای اسلامی - رییس مجلس شورای اسلامی - سپرده - موسسات مالی - نایب رییس مجلس - وزارت اطلاعات - مشکلات - اقتصادی - پزشکیان - اطلاعات - مجلس - کمیسیون اقتصادی مجلس - اسلامی - رییس مجلس - شورای - هیات رییسه مجلس - مسعود پزشکیان - برگزار - مالی - وزیر اطلاعات - میزان - وزارت - سران سه قوه - گزارش - چهارشنبه - صورت - مذاکره

آخرین اخبار سرویس:
پزشک تبریزی به دو بار قصاص محکوم شد

امضای تفاهم نامه همکاری ایران و کره جنوبی

حجت الاسلام سیدعلی اکبر حسینی، استاد اخلاق درگذشت

سرمقاله/ واکنش خط حزب الله به نامه درخواست مذاکره با ترامپ

شرایط جدیدی پیش روی کشور قرار گرفته/آب شرب مردم را قطع می کنند تا به فولاد بدهند

واکنش خط حزب الله به نامه درخواست مذاکره با ترامپ

35 تن از مشاهیرایران در یونسکو ثبت شدند

سردار سلامی: ملت ایران همه بزرگیها را در اختیار دارد

سردار سلامی: ملت ایران همه بزرگیها را در اختیار دارد

معمای ویلای مصادره ای فیروزآبادی

کمبود آب چالش بزرگ جهان در برابر توسعه پایدار است

واکنش توییتری حجت الاسلام زائری به سر و وضع زنان حاضر در روسیه

اعضای هیات مدیره انجمن پیشکسوتان مطبوعات برگزیده شدند

امید و نشاط اجتماعی نباید در جامعه کم شود/ بحران های اجتماعی با برگزاری جلسات حل نمی شود

سرزمین ایران، سرزمین بالقوه ها است/ نظام آموزشی ما را مبتلا به اوتیسم می کند

انصاری فرد: قول می دهم پرتغال را می بریم

سخنگوی وزارت خارجه درگذشت «صدرالدین شجره» را تسلیت گفت

رقابت تنگاتنگ ائتلاف جمهور با ائتلاف ملت در انتخابات ترکیه

ساقط شدن پهپاد جاسوسی عربستان در صعده

ربایش یک دختر در ایرانشهر را تکذیب نمی کنم/ به تریبون کشاندن موضوع شرعی و قانونی نبود

نیروهای سپاه در جست وجوی مفقودان سیل گیلان+تصاویر

دارایی سیاستمداران مهم پاکستان چقدر است؟

آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس برگزار شد/ رقابت 10 هزار نفر برای تصدی 3 هزار پُست مدیریت

مختومه شدن بیش از 88 درصد پرونده های قضایی

تکلیف اختلافات انتخابات اخیر پارلمانی عراق مشخص شد

انتشار نسخه انگلیسی یادداشت ظریف در پاسخ به همتای آمریکایی اش

اهدای 1000سری جهیزیه به نوعروسان خراسان رضوی

چند نفر ایرانی در زندان های دنیا محبوسند؟

وضعیت نابسامان نوبت دهی در مطب های برخی پزشکان

احداث موزه دفاع مقدس گلستان نیازمند همکاری همه دستگاه ها است

86 نشریه در آذربایجان غربی فعال است

نشست وزرای نیرو و انرژی ایران و تاجیکستان برگزار شد

گزارش تصویری / مهدیه غفوریان اهدای 1000سری جهیزیه به نوعروسان خراسان رضوی

درمیان، میزبان یادواره شهدای اهل سنت خراسان جنوبی می شود

کاهش تعامل و بی تفاوتی، پیامد فضای مجازی و عملکرد صداوسیما

خط حزب الله 138 در زمین شیطان

30 درصد سالمندان زنجان تحت پوشش هیچ دستگاه حمایتی نیستند

دشمن برای مخدوش کردن چهره نظام به دستگاه قضا هجمه می کند

دشمن برای مخدوش کردن چهره نظام به دستگاه قضا هجمه می کند

تهدید پناهندگی دیگر تهدیدی محدود نیست

تصاویر/ نشست مشترک مرکز مدیریت حوزه های علمیه با سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

رییس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور: جهان را علیه ریشه کن کردن عوامل پناهندگی بسیج کنیم

اشک شوق در روز آزادی صیادان اسیر ایرانی

معرفی مفاخر شاهرود برای جلوگیری از ترویج عرفان کاذب ضروری است

تشییع پیکر مادرشهیدان صالحی

سهولت در خوانش مهم‎ترین شرط کتابت قرآن است/ بسیاری از خطوط با مشکل اعراب‎گذاری مواجه هستند

صالحی با وزیر خارجه عمان در خصوص برجام دیدار کرد

پیام سخنگوی وزارت خارجه برای درگذشت «صدرالدین شجره»

بیانیه سازمان بسیج در خصوص سالگرد شهادت شهید چمران و روز بسیج

تهدید پناهندگی دیگر تهدیدی محدود نیست

نیمی از شهرداری ها رو به ورشکستگی اند

رییس رسانه ملی به دیدار آیت الله امینی رفت

جشنواره ملی گیلاس اشنویه آغاز شد

جشنواره ملی گیلاس اشنویه آغاز شد

جشن «ازدواج دانشجویی» دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس: با تدبیر می توان از شرایط سخت به سلامت عبور کرد

سرکنسول افغانستان در مشهد: تهدید پناهندگی دیگر تهدیدی محدود نیست

افشای برگ دیگر ی از اقدام غیرانسانی آمریکا در قبال مهاجران

تصویری دلخراش از یک کودک مهاجر در آمریکا

تهدید پناهندگی دیگر تهدیدی محدود نیست

اگر وحدت داشته باشیم دشمن هیچ کاری نمی تواند انجام دهد

چند خبر از نقاط مختلف استان

از این گفتگو لذت بردم/ چرا همه چنین سخن نگوییم؟

چندخبرازاستان

ناامنی روانی نخستین علت اعتیاد است

شهید چمران آتش مقاومت را در دل ها و عقل ها شعله ور کرد

تصاویر/ نهمین اردوی علمی آموزشی مدرسه فیضیه مازندران

طرح های جنایتکارانه دشمنان ملت ایران را آب دیده تر می کند / آمریکا در حال اجرای 2طرح مهم جغرافیایی در منطقه است

مذاکره فشرده وزیر دولت اصلاحات با اروپایی ها/ اعلام صریح حمایت واتیکان از برجام

دیگر اجازه بلندمرتبه سازی نخواهیم داد

خبری درباره تعلیق همکاری اوبر بانک دریافت نکرده ام

با تدبیر می توان از شرایط سخت به سلامت عبور کرد

تشیع پیکر یک شهید مدافع حرم در قم

نماینده اصفهان: نیمی از شهرداری ها رو به ورشکستگی اند

تاکید بر ضرورت حضور نیرو های خودساخته در رسانه ملی

تفکر قرآنی نابودشدنی نیست

چهار امام بقیع نماد مقاومت و ایستادگی هستند

ورود دستگاه قضایی به تأخیر پروازها در یزد/ برخورد قاطع با اضافه برداشت از سفره های آب زیرزمینی

علیرضا بهشتی: قانون اساسی یک قانون بشری است و اگر نیاز باشد باید تصحیح شود /جریان اصلاحات باید درباره عدالت اجتماعی بازنگری کند

مدیران ظرفیت خود را بالا ببرند

مجلس در موضوع الحاق به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم براساس تدابیر رهبری عمل می کند

جشنواره ملی گیلاس با حضور معاون پارلمانی رییس جمهوری

با تدبیر می توان از شرایط سخت به سلامت عبور کرد

نشست اوپک موفقیت‎آمیز است

فعالیت بیش از 140 کانون بسیج دانشجویی در دانشگاه های آزاد اسلامی

ایستادگی در برابر دشمن نیازمند تفکر انقلابی و مدیریت جهادی است

نحوه محاسبه بیمه سربازی در سوابق کاری

مخالفت ائتلاف صدر با حکم دادگاه فدرال

نشست تصمیم گیری شورای عالی استان ها

پایان انتظار برای بازگشت ملوانان دربند ایران از اسارتگاه سومالی

مدل توسعه ایی ایران نیازمند تغییرات اساسی است

با تدبیر می توان از شرایط سخت به سلامت عبور کرد

دیدار رییس سازمان انرژی اتمی ایران با وزیر خارجه عمان

تاج: پیام رهبر معظم انقلاب حاوی نکات مهمی بود/ ساختمان «پک» و تمدید قرارداد کی روش، تاثیر زیادی در عملکرد تیم ملی داشت

وزیرکشور: امنیت خوبی در مرزهای خراسان شمالی حاکم است

نقوی حسینی: پیوستن به «FATF» منتفی است

اینجا مدعیان حقوق بشر فقط "دم" می زنند

وزیرکشور: امنیت خوبی در مرزهای خراسان شمالی حاکم است

پیوستن به «FATF» منتفی است

شهید چمران الگوی اساتید و دانشجویان است

بررسی سوال از رییس جمهور در کمیسیون اقتصادی

بررسی سوال از رییس جمهور در کمیسیون اقتصادی