مطالب مرتبط:
بانک انصار، به عنوان بانکی ارزشی، به پیروی از منظومه فکری امام خمینی(ره) و امام خامنه ای(مدظله العالی) متعهد است
صدور حکم قضایی برای جلوگیری از تخریب امام زاده عبدالله
عکس / اولین شب عزاداری فاطمیه 1439 در حسینیه امام خمینی
اولین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) در حسینیه امام خمینی
اولین شب عزاداری فاطمیه 1439 در حسینیه امام خمینی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 بهمن 1396 ساعت 01:262018-02-18سياسي

بازخوانی حکم تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر ارتداد سلمان رشدی بازروایتی از یک گستاخی


آیه های شیطانی نمودی از اسلام ستیزی است که سعی دارد با توسل به یاوه گویی های خیال پردازانه به شبهه زایی و ایجاد تردید در باروهای مسلمانان بپردازد.

- بازخوانی حکم تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر ارتداد سلمان رشدیبازروایتی از یک گستاخی آیه های شیطانی نمودی از اسلام ستیزی است که سعی دارد با توسل به یاوه گویی های خیال پردازانه به شبهه زایی و ایجاد تردید در باروهای مسلمانان بپردازد.

سرآغاز ماجرا چهارم مهرماه 1367، برابر با 26 سپتامبر1988، انتشارات وایکینگ در لندن، جزء گروه انتشاراتی پنگوئن ، اقدام به انتشار کتابی با عنوان Satanic verses معادل فارسی آیات شیطانی کرد.

این کتاب رمانی در 547 صفحه بود که در میانه ی جلد و در پشت جلد آن، تصویر رزم رستم با دیو سپید چاپ شده است؛ طرحی آشنا برای شرقیان و به ویژه مردم ایران.

طرحی از چهره ای شرقی که با پنجه ی خویش، گلوی دیو سپید را می‏فشارد و به خنجر کین خود، دیو سپید را از پای درآورده، پای چپش را قطع کرده و گرزش را شکسته است.

تصویری برگرفته از آلبوم کلیو که متعلق به موزه ی ویکتوریا و آلبرت است.

نمایی که گویی رزم خیر و شر را بازنمایی می کند؛ آنچه در فحوای خود به شر اهانت آلوده است، با نمایی معصوم پیش آمده است؛ گویی که می خواهد با ماسکی زیبا ساحت معصومی را بیالاید.

امواج اعتراض به شهادت برخی، مجله ی العالم، چاپ لندن، نخست نشریه ای بود که در 22 اکتبر همان سال، طی مقاله ای با بررسی آیات شیطانی، آن را رمانی تبهکارانه در راستای تمسخر اسلام و مقدسات آن معرفی کرد.

در مقابل نیز روزنامه ی تایمز لندن، به مثابه تریبون غرب، در همان هنگام، از این کتاب به مثابه ی یک شاهکار ادبی در حد یک تابلوی هنری زیبا یاد کرد و کشورهایی همچون آمریکا، با دعوت از وی و همسرش برای مسافرت به این کشور، سلسله برنامه هایی را برای تبلیغ کتاب، تدارک دیدند و ترجمه هایی از آن در کشورهای اروپایی و آسیایی، چون پاکستان و بنگلادش، منتشر شد.

در نخستین واکنش ها، در پنجم اکتبر 1988، آیه های شیطانی با مهر سانسور دولت راجیو گاندی در هند، ممهور به سکوت شد.

دولت هند دلیل این امر را به محتوای مذهب ستیز و خطرناک کتاب مربوط دانست.

سپس پاکستان نیز فروش این کتاب را ممنوع اعلام کرد.

بلافاصله در کشورهای بنگلادش، سودان و آفریقای جنوبی و پس از آن، در سریلانکا نیز کتاب ممنوعه اعلام شد.

اوایل سال 1989 نیز در نوبت های متعدد این کتاب در آتش خشم مردم در انگلستان و پاکستان به آتش کشیده شد و برگه های آن تنها به تلی از خاکستر بدل گردید.

این کتاب سوزی نمودی از غلیان هویت های پراکنده ی مسلمانان در جهان بود که با این اهانت، یک پارچه هویدا شده بود و در برابر اقدامی ستیزمندانه، واکنش نشان می داد.

برای نمونه، در روز 24 دی ماه 1367، مسلمانان شهر برادفورد انگلستان، طی تظاهراتی، اقدام به سوزاندن نسخه‏های کتاب آیات شیطانی کردند.

در روز 23 بهمن ماه همان سال (12 فوریه 1989) نیز مسلمانان پاکستان در شهر اسلام آباد، به تظاهرات پرداختند و ضمن دادن شعارهایی علیه آمریکا و انگلیس و نویسنده ی کتاب آیات شیطانی ، به طرف مرکز فرهنگی آمریکا حرکت کردند.

این تظاهرات به برخورد افراد مسلح از درون مرکز فرهنگی آمریکا با تظاهرکنندگان انجامید و باعث شهادت شش نفر و مجروح شدن بیش از یکصد نفر گردید.

فردای همین روز، تظاهرات مسلمانان هند علیه نویسنده و ناشران کتاب مذکور، به شهادت یک نفر از سوی نیروهای مسلح هند منجر شد.

در هند نیز در تظاهراتی، بیست تن زخمی شدند.

به دنبال این اقدام پلیس در سرکوب تظاهرکنندگان، نمایندگان مجلس شورای ملی پاکستان، به نشانه ی اعتراض به دولت و درگیری آن ها با مردم، جلسه ی مجلس را ترک کردند.

اما با وجود چنین واکنش های تندی، دولت‏های انگلیس و آمریکا، به توزیع و انتشار این کتاب ضداسلامی و توهین به پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) ادامه دادند.

در واقع آن ها با تداوم این کار، این پیام را مخابره کردند که به افکار عمومی و به ویژه افکار و احساسات جامعه ی مسلمین جهان بی تفاوت هستند و خط مرز بین دو هویت اسلامی و غربی بر خصومتی ممتد ادامه دارد.

گویی که بغض فروخورده ی جنگ های صلیبی بار دیگر گشوده شده بود و این کتاب مرهم زخم های حقارت غرب بود.

توزیع گسترده ی این کتاب، همراه با بوق و کرنای فراوان با دهن کجی به ارزش های هزاران مسلمان، به امواج اعتراضی گسترده منجر شد.

از سویی بانگ هشدارها به ناشران برخاست و از سویی دیگر، این واکنش ها با ابعادی حقوقی نیز همراه شد و در جهت محدود کردن نشر و انتشار کتاب و محکومیت رشدی عملیاتی شد.

به موازات این امر، نقدهایی نیز بر این کتاب نوشته شد.

در مقابل این اقدامات، غربیان نیز بر دامنه ی تبلیغات خود افزودند؛ تا جایی که مقدمات نامزد نمودن این کتاب برای جوایز ادبی مهم اروپا مطرح شد.

شبکه ی گسترده ی توزیع این کتاب، در بیشتر کشورهای اروپایی، آمریکایی و بعضی کشورهای آسیایی، با قراردادهای کلان برای ترجمه و توزیع آن، به تلاش پرداختند و در عرصه ی تبلیغاتی و با ایجاد حلقه‏‏های محافظتی، به حمایت علنی از او پرداختند.

در نتیجه ی این اقدامات و واکنش های پیاپی مسلمانان، افکار عمومی متوجه این کتاب شد و امام خمینی در24 فوریه 1989 (25 بهمن 1367)، در اقدامی بی سابقه، فتوای ارتداد و جواز قتل سلمان رشدی را اعلام کرد و برای قتل وی جایزه ای نیز تعیین گردید.

عطفی برای اعتراض حکم امام خمینی، موج نوینی را در مخالفت با رشدی شکل داد.

پس از فرمان امام، مبنی بر کشتن سلمان رشدی، افرادی در صدد اجرای این حکم برآمدند، از جمله مصطفی مازح، جوان لبنانی، که پیش از همه توانسته بود با پاسپورت فرانسوی وارد هتل محل اقامت سلمان رشدی شود، ولی در روز حادثه، با انفجار زودهنگام بمبی که برای کشتن رشدی کار گذاشته بود، از هدفش بازماند و کشته شد.

همچنین مردم مسلمان ایران در مقابل سفارت انگلیس تظاهرات کردند و دولت نیز در هم دردی با شهدای هند و پاکستان، اعلام عزای عمومی کرد.

علاوه بر این، حوزه های علمیه نیز با اعلام تعطیلی، به موج مخالفت-ها پیوستند.

وزرای خارجه ی 45 کشور عضو سازمان کنفرانس اسلامی نیز در 25 اسفند 1367، در قطعنامه ی پایانی خود، کتاب سلمان رشدی را یک اثر کفرآمیز اعلام و به شدت آن را محکوم کردند.

این قطعنامه همچنین به تبعیت از حضرت امام، ضمن مرتد خواندن سلمان رشدی، از بنگاه های ناشر خواست هر چه سریع تر این اثر را از گردش توزیع خارج کنند و کشور‏های اسلامی هر بنگاه انتشاراتی را که به این درخواست احترام نگذارد، تحریم نمایند.

وزرای فرهنگ و اطلاع رسانی کشورهای عضو جنبش عدم تعهد نیز طی اجلاسی، هر نوع توهین و هتک حرمت علیه فرهنگ‏ها و ارزش‏های معنوی را محکوم کردند و آن را عملی خلاف روح تفاهم و صلح دوستی در جهان اعلام نمودند.

همچنین فتوای امام موجب ایجاد فضای ناامنی برای رشدی گردید.

قتل برخی مترجمان کتاب و فرار رشدی تحت حمایت محافظین انگلیسی اش، از پیامدهای فتوای امام بود.

تظاهرات مسلمانان و مدافعان حرمت ادیان الهی در نقاط مختلف اروپا، آمریکا و آسیا، در طول ماه‏ها همچنان ادامه داشت و در خلال بعضی از این اجتماعات، تعدادی از مردم کشته یا مجروح شدند.

در مقابل، روند انتشار کتاب از سوی غرب ادامه داشت؛ چنان که بنگاه انتشاراتی کریستیان بورژوا در فرانسه در تیرماه 1368، علی رغم اعتراضات مسلمانان، بار دیگر کتاب را ترجمه و منتشر کرد.

در آمریکا هم تبلیغات گسترده با حضور رشدی بر دامنه ی مخالفت ها افزود؛ به گونه ای که موجب شد تا خواننده ی معروف پاپ، کت استیونس، که مسلمان شده بود، با حمایت از فتوای امام خمینی، تأثیر مطلوبی در فرآیند اعتراض ها بگذارد و نتایجی را نیز در محدود کردن عرضه ی کتاب بگذارد.

به صورتی که برخی از فروشگاه‏های بزرگ و معتبر نقاط مختلف جهان، از بیم حملات یا به احترام افکار عمومی مسلمانان، کتاب آیات شیطانی را جمع آوری کردند و از عرضه ی آن خودداری نمودند.

در اسپانیا نیز ترس از موج مخالفت ها موجب شد تا چاپ کتاب به تعویق افتد.

بسیاری از مراکز توزیع آیات شیطانی در بعضی کشورهای مختلف جهان نیز توسط گروه هایی از مردم مورد حمله قرار گرفت و برخی از ناشران نیز مشمول اجرای حکم الهی گردیدند و مجازات شدند.

برای نمونه، در ایتالیا پس از آنکه انتشارات مونداوری این کتاب را ترجمه و منتشر کرد، خشم مسلمانان افروخته شد و کتاب فروشی های دارای کتاب، در شهر پادوا به آتش کشیده شد.

همین ترس از گسترش خشم مسلمانان موجب شد تا نمایشگاه کتاب جنوا از نمایش این کتاب اجتناب ورزد.

به همین ترتیب، رفته رفته در کشورهای کنیا، تایلند، تانزانیا، اندونزی، سنگاپور و در نهایت ونزوئلا، این کتاب ممنوع شد.

موج اعتراضی در سال های بعد جدی تر گردید و در سال 1991، مترجم آیات شیطانی به ژاپنی، هیتوشی ایگاریشی، در توکیو با ضربات چاقو کشته شد و همچنین مترجم ایتالیایی آن هم در میلان مورد حمله قرار گرفت.

ادامه ی این امواج در سال 1993 نیز ناشر نروژی کتاب را در خود فروبرد و در حمله ای مسلحانه، او کشته شد.

رشدی در یکی از کتاب های خود، با اشاره به مجروحیت مترجم ایتالیایی کتابش توسط مسلمانان ایتالیایی تا سر حد مرگ و به هلاکت رسیدن مترجم ژاپنی آیات شیطانی بر اثر حمله ی مسلمانان ژاپنی، از روز ترور ناشر نروژی کتابش به این شکل یاد می کند: روزی که ناشر نروژی مورد اصابت گلوله قرار گرفت، یکی از بدترین روزهای عمر من است.

در همین سال، عزیز نسین، مترجم ترکی کتاب، در هتلی در شهر سیواس مورد حمله قرار گرفت.

هرچند نسین توانست از هتل فرار کند، ولی در پی به آتش کشیده شدن هتل، 33 نفر کشته شدند.

این واقعه به کشتار سیواس معروف شد.

همچنین برخی منابع اینترنتی نیز از به آتش کشیده شدن دفتر نشر نیما ، ناشر ترجمه ی فارسی این کتاب و حمله ی مسلحانه به سردبیر مجله ی خلق ، چاپ سلیمانیه، که بخشی از ترجمه ی کردی این کتاب را در سال 2010 منتشر کرده بود، نوشته اند.

فرجام سخن ترجمه و انتشار کتاب آیات شیطانی گویی نمک پاشیدن به زخمی بود که چاپ نخستش بر دل مسلمین ایجاد کرده بود؛ زخمی که هرچند سخت و دردناک بود، اما موجب شد تا هویت در حاشیه ی مسلمانان منسجم گردد و ضدیت ها، هویت فروخفته ی مسلمین را بیدار سازد.

غرب با حمایت از فرآیند توهین به مقدسات اسلامی، موجب برجسته شدن مرز تمایزها و از سویی، تثبیت هر چه بیشتر هویت مسلمانان گردید.

اقدامی که در جهت به حاشیه بردن اسلام بود، نتیجه ای باژگون یافت و موجب برجسته شدن و درخشش هر چه بیشتر اسلام گردید.

(*) پی نوشت ها: [1]مریم غلامی زاده، توهین به نام آزادی، زمانه، ش 84 و 85، 1388، ص 75.

[2]ستاد برگزاری سمینار تبیین حکم امام خمینی، ابعاد توطئه و تبیین حکم امام، گزیده ی مقالات پیرامون حکم امام خمینی، 1369، ص 24 و 25.

[3]پال استراک من، آیات شیطانی و ترجمه­های فارسی آن در ایران، ایران شناسی، دوره ی جدید، سال 14، ص810 و 811.

[4]مریم غلامی زاده، همان.

[5]امام خمینی، صحیفه ی امام، ج 21، تهران، مؤسسه ی تنظیم و نشر آثار امام خمینی، 1379، ص 263.

[6] James Phillips (20 June 2007).

"Hezbollah s Terrorist Threat to the European Union Testimony before the House Committee on Foreign Affairs, Subcommittee on Europe" .

http://foreignaffairs.

house.

gov/110/phi062007.

htm.


کلید واژه ها: کتاب - اسلام ستیزی - پاکستان - امام خمینی - سلمان رشدی - مسلمانان - اسلام - کشورهای اروپایی - آفریقای جنوبی - هایی - تاریخی - خمینی - تصویر - ممنوع - انگلستان - زیبا - امام - سریلانکا - دولت - مردم - روزنامه - اروپایی - نخستین - تصویری - اعتراض - مسافرت - خاکستر - سانسور - شاهکار - برنامه

آخرین اخبار سرویس:
بازدید مدیران ارشد بانک صادرات ایران در واپسین ساعات کاری سال 96 از تلاش کارکنان شعب

توصیه امام صادق(ع) برای داشتن سفری ایمن

عضو جبهه ملی در گفت وگو با فارس مطرح کرد: کمک 400 میلیون دلاری شاه به سوریه/ شاه مخالف ملی شدن صنعت نفت بود

ویژه برنامه دانشجویی یک شب در جبهه در موقعیت عاشورای هورالعظیم (3)

ترتیل صفحه 331 قرآن کریم با صدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات

ابلاغ قانون بودجه سال 97 به سازمان برنامه و بودجه

ابلاغ قانون بودجه سال 1397 را به سازمان برنامه و بودجه

توصیه های استاد اخلاق برای سفرهای نوروزی + فیلم

دوره دانش افزایی مدرسان مرکز آموزش زبان فارسی آنکارا برگزار شد

مادر رونالدو به منتقدان پاسخ داد

اختلال رسانه ای؛ ویژگی تاریخی سال 96

تمام امکانات برای خدمت رسانی به زائران نوروزی حضرت امام رضا (ع) بسیج شده است

جزییات نامه مجلس به روحانی درباره حقوق فرهنگیان

رحیم مشایی رو اینطوری بردن زندان! +عکس

در اتاق اصناف چه می گذرد؟

توییت نوبخت: امید که آغاز کار به وقت سال 1397 مبارک باشد

اس ام اس شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام (6)

در رشت چه کسی را برای ریاست جمهوری روسیه انتخاب کردند؟

از روابط تویوتا و اوبر تا نمایشگرهای جدید اپل

رهبر محبوب همیشه مورد قدردانی ملت اش می باشد به قلم عماد آبشناس

اسیدپاشی روی دختر جوان در تبریز

اقدامات رژیم آل خلیفه به خاطر شکست در برابر اراده ملت است

نوبخت توییت کرد: امید که آغاز کار به وقت سال 1397 مبارک باشد

فال روزانه سه شنبه 29 اسفند 1396

زلزله نسبتا شدید در مرز 2 استان ایران

فرار آشکار پزشکان میلیاردر از پرداخت مالیات

سایه روشن استیضاح های سه گانه

دوره دانش افزایی مدرسان مرکز آموزش زبان فارسی آنکارا برگزار شد

پوتین از رقیبان اش در انتخابات ابراز سپاس نمود

آخرین انتصابات سال 96 آموزش و پرورش

هیئت مدیره وجاهت قانونی ندارد/ فاضلی: مشخص نیست می مانم یا می روم

فوری/ پایان مناقشه طولانی بر سر دستمزد سال 97

این کمیسیون باید فضای هنر را از آشفته بازار کنونی نجات دهید

سفرهای شهرستانی قوت قلب برای پارلمان نشینان محلی است

فرماندار صومعه سرا: رسانه ها هشدار فرهنگی را پیوست اخبار خود کنند

اجرای برنامه «اقتصادی مقاومتی» برای مردم ملموس نیست

علاقه به شهادت و مبارزه با کفر ویژگی حوزه حقیقی است

روحانی پیروزی قاطعانه پوتین در انتخابات ریاست جمهوری روسیه را تبریک گفت

زمان سفر روحانی به «ترکمنستان» و «آذربایجان»

نامگذاری سال،«نقشه راه» مردم و مسوولان است

تمرینات نظامی "سپر مشترک خلیج" آغاز شد

تصاویر/مراسم نوروزخوانی اقوام مختلف در گلستان

هویدای سوسیالیست و تخصیص منابع ناکارآمد

تصادف مرگبار در محور سقز

2 مدیر بازنشسته شدند

شهردار تهران از مدتی قبل تصمیمش را برای استعفا گرفته بود/ بیماری نجفی تنها علت کناره گیری نیست

به سمت استقلال در فضای مجازی برویم | فعالان سیاسی تصور می کنند برخورد سلیقه ای می شود

حاج احمد آقا درباره اجتهاد رهبری قسم یاد کرد

مراسم سنتی « قره بایرام » در آستارا برگزار شد

ارائه در خواست کتبی تخصیص بودجه صددرصدی دانشگاه ها به نوبخت

تشریح اقدامات شهرداری لنگرود/بهره گیری از پتانسیل پارک فجر در ماندگاری گردشگر

شورای سیاسی یمن: یمنی ها 26 مارس در صنعا تجمع کنند

همایش نکوداشت میراحمد تقوی در دهدشت+فیلم

انقلاب تابستانی نراتزوری کلید خورده است

آغاز نشست شورای امنیت درباره سوریه

عربستان زمان نماز را تغییر می دهد!

آمریکا 19 بار برجام را نقض کرده است

چرا مذاکرات دستمزد 97 طولانی شد؟/جبران هزینه معیشت کارگران

بهبودی نسبی حال عمومی ظریف

تصویر متفاوت حمید فرخ نژاد روی پول هندوستان

آشنایی با 10 جاذبه ترسناک گردشگری استرالیا

هدیه ای که شهید جهان آرا در شب اول عید نوروز به رزمندگان داد

آسیب های بی شماری در گرو ضعف باورهای دینی است

امید که آغاز کار به وقت سال 1397 مبارک باشد

تزیین کوکی هفت سین

فرماندار صومعه سرا: رسانه ها هشدار فرهنگی را پیوست اخبار خود کنند

پارلمان فعلی مایه شرمساری افغان ها است

بدون تاریخ، بدون امضا

کارآفرینی راهکار رونق اشتغال است

جاذبه های تهران را به اندازه کافی تبلیغ و به مردم معرفی نکردیم

جشنواره رهاورد سرزمین نور برگزار شد

5 ویژگی در محصولات مرسدس بنز AMG

تیزر برنامه مراسم تحویل سال در حرم مطهر امام رضا(ع) + فیلم

نسل جدید آنتی بیوتیک ها چگونه ساخت می شود؟

دشمن دین و ایمان جوانان را نشانه گرفته است/ هدیه ای که شهید جهان آرا در شب اول عید نوروز به رزمندگان داد

تشرف طلاب خارجی از 10 کشور به میقات الرضای سبزوار

ارتقای سلامت اداری در استان یزد موجب پیشگیری از فساد است

حلقه قرآنی شوق تلاوت به گرد «کریم منصوری» در فرودگاه نجف

پیش نویس ضوابط اجرایی قانون بودجه 97 به هیأت وزیران ارسال شد

رییس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار خبر داد تشرف طلاب خارجی از 10 کشور به میقات الرضای سبزوار

ارتقای سلامت اداری در استان یزد موجب پیشگیری از فساد است

پیش نویس ضوابط اجرایی و آیین نامه های قانون بودجه 97 به هیأت وزیران ارسال شد

کارمند باغ وحش به دلیل بی احتیاطی اش طعمه شیر شد

عملکرد مسئولان در قبال محقق شدن شعار سال 96 کافی نبود

نوبخت توییت زد

ایده و خلاقیت باید در اولویت مدیران خبرگزاری ها باشد

هنرمندان در مراسم ترحیم پدر محسن چاوشی + تصاویر

حاجی فیروز مردی نیک سیرت و سیاه صورت

حجت الاسلام حاج صادقی: دشمن دین و ایمان جوانان را نشانه گرفته است/ هدیه ای که شهید جهان آرا در شب اول عید نوروز به رزمندگان داد

دشمن دین و ایمان جوانان را نشانه گرفته است/ هدیه ای که شهید جهان آرا در شب اول عید نوروز به رزمندگان داد

موگرینی: برای حفظ برجام متحد هستیم / بروکسل مصمم به رسیدگی به مسائل منطقه ای و موشکی ایران است، اما این مسائل باید خارج از برجام حل شوند

برنامه های نوروزی هلال احمر استان یزد اعلام شد

همایش نکوداشت سید آمیراحمد تقوی در دهدشت

نوبخت خبر داد پیش نویس ضوابط اجرایی و آیین نامه های قانون بودجه 97 به هیأت وزیران ارسال شد

برنامه های نوروزی هلال احمر استان یزد اعلام شد

ارائه خدمات نوروزی شرکت جهان نوین آریا

پیگیری فوت جوان ایلامی در زندان

پیش نویس ضوابط اجرایی و آیین نامه های قانون بودجه 97 به هیئت وزیران ارسال شد

قوی ترین اهرم های بازدارنده آدمی از گناه

حاشیه های خبر های استان در گفتن نگین

بازخوانی حکم تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر ارتداد سلمان رشدی بازروایتی از یک گستاخی

بازخوانی حکم تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر ارتداد سلمان رشدی بازروایتی از یک گستاخی