مطالب مرتبط:
ارتباط میان بهره برداران، اقتصاد کشاورزی را ارتقا می دهد
ارتباط میان بهره برداران، اقتصاد کشاورزی را ارتقا می دهد
بهره مندی 87 فرزند مددجوی کمیته امداد زنجان از تسهیلات معافیت و خرید سربازی
تاخیر ادامه دار در بهره برداری از شهرک خودرو اراک
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در گفت وگو با فارس خبر داد بهره مندی آموزش و پرورش از تهاتر 50 هزار میلیاردی بین سازمانی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 بهمن 1396 ساعت 02:022018-02-18اقتصادي

ساختمان های موسسه جهاد نصر در ساحل راست رامشیر تحویل بهره برداران شد


پروژه های طرح 550 هزار هکتاری که با ساخت و ساز و اجرای طرح ها در اراضی شروع شده است خاتمه آن از نظر ساخت با رفع نواقص و تحویل اموال و ساختمان هایی که در پیمان ها پیش بینی شده است انجام شود .

- خوزنیوز: آیین آغاز تحویل تجهیزات اداری و ساختمان های موسسه جهاد نصر در ناحیه یک ساحل راست رامشیر به دستگاه های بهره بردار صبح امروز و با حضور تنی چند از مسوولان موسسه جهاد نصر، اداره کل جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستایی خوزستان در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار خوزنیوز، قیسی پور؛ مسئول کارگروه اجتماعی موسسه جهاد نصر در استان خوزستان در این آیین گفت: پروژه های طرح 550 هزار هکتاری که با ساخت و ساز و اجرای طرح ها در اراضی شروع شده است خاتمه آن از نظر ساخت با رفع نواقص و تحویل اموال و ساختمان هایی که در پیمان ها پیش بینی شده است انجام شود .

اما همه ما می دانیم که بیش از 70 درصد اهداف طرح را به بهره برداری این شبکه ها به دنبال دارد یعنی کل کارهایی که ما تاکنون در چهار سال اخیر صورت داده ایم به کنار و کار اصلی از این پس آغاز می شود .

وی ادامه داد: در حوزه رامشیر 4 تشکل از قبل تشکیل شده اند و هم اکنون کار ساماندهی و ارتباط بیشتر در طول اجرای پروژه انجام شده است.

این تشکل ها وظیفه راهبری و هدایت قریب به 22 هزار هکتار از اراضی احیا شده در منطقه را که کار شبکه اصلی و فرعی آن اجرا شده است بر عهده دارند.

پس از تحویل اراضی و شبکه ها چند اصل مهم وجود دارد یکی از اصول مهم ی توانمندسازی تشکل های کشاورزان است.

در همین باره یکی از موضوعاتی که پیش بینی شده است ساختمانهای و امکاناتی است که می بایست برای شروع کار در اختیار این تشکل ها قرار گیرد.

قیسی پور گفت: قطعاً این کشاورزان پیش از اجرای طرح و پیاده سازی شبکه های آبیاری جایگاهی و مکانی که در خور شان آنها بوده است را نداشتند و لذا در تعداد زیادی از پروژه های ما و به خصوص پروژه هایی که پس از سال دوم کلید خورد ساختمانهای پیش بینی شد تا در اختیار بهره برداران قرار گیرد تا بتوانند این بهره برداران در آن ساختمان ها مستقر شوند و ایت اسختمان ها محلی باشند برای رجوع و ارائه خدمات به سایر کشاورزان و بخش نگهداری شبکه اجرا شده.

وی تاکید کرد: ساختمان و امکاناتی که هم اکنون موجود است برای تعاونی موردنظر پیش بینی شده است که در اختیار آنها قرار خواهد گرفت .

هرچند که این کار در حوزه های دیگر آغاز شده است اما ما امروز برای آغاز تحویل ساختمان این مراسم را فراهم کرده ایم تا در حضور همه مسئولان این مراسم را به عنوان مراسم نمادین آغاز رسمی تحویل ساختمان ها به تشکل ها داشته باشیم.

مسئول کارگروه اجتماعی موسسه جهاد نصر در استان خوزستان گفت: ممکن است به ما ایراد بگیرند که چرا این کار با سرعت در حال انجام است این اما همانگونه که می دانید ماموریت موسسه جهاد نصر اجرای طرح 550 هزار هکتاری ظرف مدت سه سال بوده است و قطعاً در این سه سال فراز و نشیب بسیار زیادی داشتیم و سختی های بسیاری را پشت سر گذاشتیم.

وی ادامه داد: بهسازهای حدود 295 هزار هکتار در مدت زمان 3 سال کار بسیار سخت و سنگین است و یک سال نیز با مجوز مقام معظم رهبری به مدت 4 سال خاتمه خواهد یافت.

اما آنچه که دولت تاکید دارد و مورد تمدید نیز واقع نخواهد شد این است که سازه ها می بایست تا پایان سال مالی 96 خاتمه یابد و بنابراین هرچند که کار سنگین است ما ناچاریم که این ساختمان ها و امکاناتی که ایجاد شده است را تا پایان تیرماه 97 تحویل دهیم و نواقص کار را نیز برطرف سازیم .

قیسی پور گفت: مایک سال نیز دوره بهره برداری داریم و همچنین کارهای اضافی بر رفع نواقص احتمالی را نیز در پیش داریم.

براساس آنچه که پیش بینی شده است یک سال دوره بهره برداری ما دفتری را در محل پروإه ها خواهیم داشت و برای رسیدگی به امور لازم پاسخگو خواهیم بود.

اگر نیاز به امکانات خاصی بود از ظرفیت های پیمانکاران موجود و یا پیمانکاران محلی بهره گیری خواهیم کرد.

وی افزود: از آنجایی که ما می باید بهره برداران را در منطقه مستقر کنیم و امکانات و شرایط لازم را در اختیار آنان قرار دهیم که بتوانند کار را آغاز کنند و به کار دل گرم شوند ما در کنار واگذاری ساختمان ها کار آموزش، هدایت، راهبری و نگهداری سیستم ها را می باید ارائه دهیم.

ما باید از این سیستم حفاظت کنیمبر اساس پیش بینی ها و برنامه ریزی ها سیستم های آبیاری و شبکه های پیاده شده در این اراضی برای سی سال آینده پاسخگوی نیاز خواهد بود و کارایی خواهند داشت .

هرچند که در سایر مناطق طرح های اجرا شده ما در بهبهان که عمر آن بیش از 28 سال می گذرد شبکه ها همچنان کارایی دارند و در آینده نیز کار خواهند داد.

وی در پایان گفت: سازمان تعاون روستایی به عنوان متولی در بخش کشاورزی و تشکلها مسئولیت را برعهده دارد.

ما امیدواریم با تحویل این امکانات به سازمان بهره بردار و با تشخیص آنها این امکانات در اختیار بهره برداران اصلی که کشاورزان هستند قرار گیرد و اهداف طرح 550 هزار هکتاری با تلاش آنان محقق شود.

مهدی صیاحی مدیر کل تعاون روستایی خوزستان در این مراسم گفت: فاز اول طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری در حال اتمام است و ما بحث تحویل و تحول شبکه ها را بر اساس نیاز سنجی های منطقه در دست داریم و می بایست تشکلهای تولید را در منطقه تشکیل بدهیم .

صیاحی گفت: این اولین برنامه است که ما ساختمان های را که بر اساس تفاهم نامه های منعقد میانه تعاون روستایی و جهاد نصر بوده تحویل گرفته و به تشکل ها تحویل می دهیم.

هدف اصلی ما این است که طرح 550 هزار هکتاری همراه با بهره وری بهتر و صرفه جویی در مصرف آب باشد.

قطعاً برنامه ریزی ما برای این است که این تشکل های تولید بتوانند آب را به صورت حجمی در اختیار کشاورزان قرار دهند تا هم صرفه جویی شود و هم افزایش تولید را داشته باشیم.

وی یادآور شد: تا هم اکنون 31 شرکت قدیمی را ساماندهی کردیم و 17 شرکت جدید ثبت نام شده و مدیرعامل آنها مشخص شده است و 14 شرکت دیگر نیز مجامع آنها تشکیل شده است پیگیر آن هستیم که این شرکت ها را نیز ثبت کنیم و بر اساس نیاز سنجی های ایجاد شده طرح ها را به تشکل ها تحویل بدهیم.

مدیر کل تعاون روستایی خوزستان گفت: در حوزه رامشیر 4 شرکت داریم.

از گذشته شبکه های اصلی در این منطقه انجام شده و جهاد نصر نیز شبکه های فرعی را ایجاد کرده است.

اولین ساختمان اداری را تحویل شرکت سبزه کاران می دهیم و ساختمان دیگر نیز به مرور تحویل تعاونی ها خواهند شد.

با تشکیل شرکتها و هیئت مدیره این شرکت ها در آینده می توانند کار توزیع آب،توزیع نهاده ها توزیع کود را بر عهده بگیرند و خودکار و کشت و و پیاده سازی الگوی کشت را مدیریت کنند.

اساس طرح 550 هزار هکتاری در این است که الگوی کشت را بر اساس ظرفیت ها برای کشاورزی تعیین کنیم.

یکی از برنامه های ما این است تعاونی های تولید را بر اساس الگوی کشت آموزش دهیم تا بتوانند درست آبیاری و کشورهای صنعتی را بر عهده بگیرند.

وی درمورد مزایای اجرای طرح 550 هزار هکتاری و نتایج آن در معیشت مردم خوزستان گفت: اگر ما بخواهیم ارزش زمین ها را پیش از انجام و پس از انجام طرح بررسی کنیم می بینیم که زمینی که در گذشته حدود 10 میلیون تومان ارزش داشته است هم اکنون 5 برابر قیمت پیدا کرده و حدود 50 میلیون ارزش گذاری می شود این ارزش افزوده که مستقیماً در اختیار کشاورز قرار گرفته است که با اجرای طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری ایجاد شده است و از سوی دیگر محصولات کشاورزی نیز افزایش چشمگیری داشته است.

نوروزی نماینده اداره کل جهاد کشاورزی نیز با اشاره به سابقه اجرای طرح های کشاورزی در منطقه رامشیر گفت: کار شبکه اصلی انجام سال 84 اغاز شد.

ما در ان سال خوشحال بودیم که شبکه های اصلی اجرا شدند اما در سه سال اول به این جمع بندی رسیدم که به علت افزایش زهاب ها به زمین ها شور و غیر قابل کشت شدند .

وی ادامه داد: یکی از ارزوی های ما این بود که زه کشی های زیرزمینی و شستشوی خاک صورت بگیرد که با عنایت مقام معظم رهبری استارت این کار زده شد که با اجرای آن تحول بزرگی در این امر صورت می گیرد و قطعا بهره وری اب و پس از ان افزایش تولید را داشت باشیم شستشوی خاک مطمینا زمانبر و تدریجی است و تا به حداکثر تولید برسیم و امیدوایم با پایان کار افزایش 9 میلیون تنی محصولات کشاورزی را داشته باشیم.

نوروزیگفت: در بحث تشکل ها باید از جهاد نصر، جهاد کشاورزی ، تعاون روستایی و مسوولان محلی باید تقدیر کرد چرا که همه دست به دست هم دادند تا مسایل اجتماعی حل شوند و اگر این همدلی نبود پروژه به سرانجام نمی رسیدوی با اشاره به اهمیت بحث آموزش و نگهداری از کارهای انجام شده گفت: نظام بهر برداری پس از اجرا بسیار مهم است تا تولید و الگوی کشت را هدایت کنیم و بر اساس مقتضیات کشور تولید والگوی کشت را پیاده کنیم و این کار سخت با کمک نظام های بهره بردار و تشکل های بهره برداری میسر خواهد بودنوروزی تاکید کرد: پول مملکت در این طرح هزینه شده و تشکل ها باید در امر حفاظت از سیستم ، اموزش مداوم و مستمر بهره برداران کوشا باشند.

اگر این اتفاق نیفتد بهترین کشاورزان نیز موفق نخواهد بود.

انتظار ما از تشکل ها و نظام های بهره بردار پیاده سازی الگوهای کشت پیش بینی شده در طرح و بر اساس مقتضیات کشور است.

نوروزی نماینده اداره کل جهاد کشاورزی در این حوزه گفت: این طرح موجب بهتر شدن وضعیت معیشت کشاورزان و افزایش تولید خواهد شد.

طرح550 هزار هکتاری یک پروژه بزرگ است و یقینا ایراداتی نیز دارد و و انتظار ما رفع این نقایص است و مجموعه بهره بردار از مجریان پروژه رفع نواقص را بخواهند تا بتوانیم شبکه ابیاری ایده آل را داشته باشیم تا انتظارات مقام معظم رهبری دولت و بهره برداران را براورده کنیم.

شیرازی نماینده فرمانداری و رییس شورای کشاورزی شهرستان رامشیر نیز در این مراسم گفت: نظام شهرستان رامشیر مبتنی بر کشاورزی است و معیشت خانواده های این شهرستان توسط بخش کشاورزی تامین شود.

از سوی دیگر ما به عنوان بخشی از جامعه کشاورزی ایران، ما امنیت غذایی کشور را تامین می کنیموی گفت: با بهره برداری از طرح عملکرد اراضی در واحد سطح افزایش می یابد .

همه این فعالیت ها برای کشاورزان انجام شده و از این رو توانمند سازی بهره برداران و اموزش های لازم بسیار ضروری است.

و ما زحماتی که عزیزان ما در موسسه جهادنصر تقبل کردند تقدیر کنیم و چرا که آنها همواره پاسخگو بوده اند .

شیرازی ادامه داد: پیش از این بسیاری از زمین های غیر قابل کشت شده بوده و اگر بحث اموزش و نگهداری انجام نشود این اراضی دوباره به حالت قبل بازخواهد گشت.

تحویل ساختمان ها اقدامات پسندیده ای است و نیاز داریم با آموزشهای تدوین شده در راستای حفظ و صیانت از تاسیسات مستقر شده پیش برویم تا حداکثر بهره برداری از این اقدامات برده باشیم.


کلید واژه ها: ساختمان - پیش بینی - پروژه - کشاورزان - بینی - موسسه - شبکه - جهاد - ساخت و ساز - هایی - مراسم - خوزستان - شروع - امروز - تعاون - آیین - ساحل - روستایی - مسئولان - کشاورزی - خبرنگار - اجتماعی - آبیاری - تعاونی - برگزار - وظیفه - پیاده - استان - منطقه - اداره

آخرین اخبار سرویس:
فارس گزارش می دهد سال گذشته 4 میلیارد دلار کالای ممنوعه وارد کشور شد/ واردات 3 میلیون دلار سس گوجه و نمک + جدول

آغاز نیمه دوم/پرتغال 1 - ایران 0 تا دقیقه 70/بیرانوند پنالتی رونالدو را گرفت

سهم تسهیلات توسعه روستایی تهران 321 میلیارد تومان است

سفیر ایران در سنگاپور مطرح کرد سنگاپور علاقه مند به سرمایه گذاری در اصفهان/ همفکری برای جذب سرمایه گذار سنگاپوری برای سالن اجلاس

آغاز نیمه دوم/پرتغال 1 - ایران 0 تا دقیقه 66/بیرانوند پنالتی رونالدو را گرفت

سهم تسهیلات توسعه روستایی تهران 321 میلیارد تومان است

جزییات ابلاغ ضوابط جدید ارزی توسط جهانگیری

صدور حکم اختلاس گران بانک تجارت گچساران

اقدام عجیب روس ها برای ورود تماشاگران

قیمت سکه 155 هزار تومان کاهش یافت

استخدام مدیر پروژه نرم افزار در شرکت سمات در تهران

استخدام کارشناس رابط کاربری(UI) نرم افزار و پشتیبان نرم افزار

استخدام کارشناس تحلیلگر و مستند ساز نرم افزار،کارشناس زیرساخت

استخدام جانشین مدیر بخش ذوب ریسی در اصفهان

83 پرونده تخلف صنفی در خراسان جنوبی تشکیل شد

آغاز نیمه دوم/پرتغال 1 - ایران 0 تا دقیقه 60/بیرانوند پنالتی رونالدو را گرفت

بازاریان و اصناف خراسان شمالی دغدغه های خود را از مجاری قانونی پیگیری کنند

83 پرونده تخلف صنفی در خراسان جنوبی تشکیل شد

83 پرونده تخلف صنفی در خراسان جنوبی تشکیل شد

معاون اول رییس جمهوری به منطقه آزاد انزلی سفر می کند

صدور حکم اختلاس گران بانک تجارت گچساران

معادن کرمان 30 هزار میلیارد تومان فروش داشتند

آغاز نیمه دوم/پرتغال 1 - ایران 0/بیرانوند پنالتی رونالدو را گرفت

400 میلیون مترمکعب آب سد سپیدرود در روزهای آینده رهاسازی می شود/ جزییات نشت گازوییل در سد شهر بیجار

آغاز نیمه دوم/پرتغال 1 - ایران 0

مجلس در خط مقدم جنگ اقتصادی سینه سپر کند

ابلاغیه معاون اول رییس جمهور برای برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور

درگیری بیرانوند و عزت اللهی در زمین +عکس

مضرات نوشیدن چای داغ

تولید فولاد کشور افزایش یافت

استخدام مسئول دفتر استقرار و پشتیبانی در گروه آی کن در اصفهان

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی در شرکت شمس نگار آسیا

برترین وینگ سوییت ها

خواننده پاپ بخاطر مشکلات زندگی مردم کنسرت خود را لغو کرد+عکس

ابلاغیه معاون اول رییس جمهور برای برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور

جهانگیری ضوابط جدید ارزی را ابلاغ کرد

تولید فولاد کشور افزایش یافت

آخرین گزارش از وضعیت دمایی کشور/بهار امسال هیچ استانی از افزایش دما در امان نماند

معادن کرمان 30 هزار میلیارد تومان فروش داشتند

رویدادهای مهم 4 تیر97 در خبر 20

فارن پالیسی: محمد بن سلمان به فلسطینی ها خیانت کرده است

اعلام اسامی صرافی های گران فروش به مصلحت نیست

گرانی های اخیر ارز صدای حامیان روحانی را هم درآورد+عکس

تساوی اسپانیا و مراکش در نیمه اول

پرتغال 1 - ایران 0 در پایان نیمه اول

آبیاری قطره ای روستای دشت گرمه در آستانه تکمیل

معادن کرمان 30 هزار میلیارد تومان فروش داشتند

تولید فولاد کشور افزایش یافت

پرتغال 1 - ایران 0 تا دقیقه 46

گران فروشی در سطح اصناف خراسان شمالی وجود ندارد

تولید فولاد کشور افزایش یافت

معادن کرمان 30 هزار میلیارد تومان فروش داشتند

تبدیل رم 1500 به یک غول بی راهه نورد

تساوی بدون گل ایران و پرتغال تا دقیقه 40

شناسایی 80 هزار همپوشانی بیمه ای/الزام به حذف یکی از بیمه ها

صدور حکم اختلاس گران بانک تجارت گچساران

تساوی بدون گل ایران و پرتغال تا دقیقه 36

تساوی بدون گل ایران و پرتغال تا دقیقه 34

کرمان دومین استان کم بارش کشور است

عینک گران قیمت نخست وزیر کانادا دردسرساز شد!

فال روزانه سه شنبه 5 تیر 1397

آسوشیتدپرس: بازار تهران دست اصولگرایان است

پیام وزیر ورزش در آستانه دیدار ایران و پرتغال

تساوی بدون گل ایران و پرتغال تا دقیقه 31

صدور حکم اختلاس گران بانک تجارت گچساران

تساوی بدون گل ایران و پرتغال تا دقیقه 28

رکوردشکنی قایق برقی جگوار ! + عکس ها

درخواست حاجی بابایی از لاریجانی برای لغو تعطیلات مجلس

بازار تهران فردا باز است

تساوی بدون گل ایران و پرتغال تا دقیقه 22

نرخ طلاق همان 2.2 نفر به ازای هر هزار نفر است

استخدام کارشناس زنجیره تامین،صفحه آرا-کارآموز(باحقوق)/خیلی سبز

درج برچسب روی محصولات با منشاء تراریخته الزامی است

طرح ویژه مجلس برای ساماندهی بازار ارز دوباره به جریان افتاد +جزییات

9000 میلیارد ریال اعتبار به رفع مشکلات آب اختصاص یافت

30مصوبه سفر استاندار به کهگیلویه بررسی شد

43 حلقه چاه‎ نفت و گاز در 3 ماه نخست امسال حفاری شده است

استاندار:خوزستان بیش از هزارمگاوات در مصرف برق صرفه جویی کرد

تساوی بدون گل ایران و پرتغال تا دقیقه 16

تشریح طرح نوین توسعه مشاغل خانگی در کردستان

سود هزاران میلیاردی اتاق بازرگانی در یک لحظه ! + جزییات

پست سیروان خسروی درباره ضرر 150 میلیون تومانی در اعتراض به وضعیت بد اقتصادی

تساوی بدون گل ایران و پرتغال تا دقیقه 10

در شرایط غیرعادی انتظار تصمیمات عادی نداشته باشید

چرا مسئولان وزارت صنعت بر احیای مجدد وزارت بازرگانی اصرار می کنند؟

ابلاغ مصوبه جدید حقوقی دولت +سند

استاندار:خوزستان بیش از هزارمگاوات در مصرف برق صرفه جویی کرد

استاندار:خوزستان بیش از هزارمگاوات در مصرف برق صرفه جویی کرد

پرداخت بیش از 223 میلیارد ریال جهت تعمیر و تجهیز سرا های دانشجویی

کاهش 105 هزار تومانی قیمت سکه

نرخ غیرواقعی ارز بحران زا شد

قیمت جدید محصولات سایپا مشخص شد

9 میلیارد و 700 میلیون دلار ارز در کشور توزیع شده است

اعتماد مردم به بانک مرکزی به اندازه اعتمادشان به بقال سر کوچه هم نیست / بانک مرکزی در ماجرای سکه، دولت را هم گول زد

تامین ارز مورد نیاز کالا های اساسی در هر شرایط

قیمت هر بشکه 20 لیتری آب در آبادان تعیین شد

­تأکید اتحادیه های اتاق اصناف تهران بر باز بودن بازار

بهره برداری از سد خاکی مارد در خرمشهر

کنسرت خواننده پاپ پس از مشکل قلبی

سکه های کاغذی

ساختمان های موسسه جهاد نصر در ساحل راست رامشیر تحویل بهره برداران شد

ساختمان های موسسه جهاد نصر در ساحل راست رامشیر تحویل بهره برداران شد