مطالب مرتبط:
ارتباط میان بهره برداران، اقتصاد کشاورزی را ارتقا می دهد
ارتباط میان بهره برداران، اقتصاد کشاورزی را ارتقا می دهد
بهره مندی 87 فرزند مددجوی کمیته امداد زنجان از تسهیلات معافیت و خرید سربازی
تاخیر ادامه دار در بهره برداری از شهرک خودرو اراک
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در گفت وگو با فارس خبر داد بهره مندی آموزش و پرورش از تهاتر 50 هزار میلیاردی بین سازمانی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 بهمن 1396 ساعت 01:022018-02-18اقتصادي

ساختمان های موسسه جهاد نصر در ساحل راست رامشیر تحویل بهره برداران شد


پروژه های طرح 550 هزار هکتاری که با ساخت و ساز و اجرای طرح ها در اراضی شروع شده است خاتمه آن از نظر ساخت با رفع نواقص و تحویل اموال و ساختمان هایی که در پیمان ها پیش بینی شده است انجام شود .

- خوزنیوز: آیین آغاز تحویل تجهیزات اداری و ساختمان های موسسه جهاد نصر در ناحیه یک ساحل راست رامشیر به دستگاه های بهره بردار صبح امروز و با حضور تنی چند از مسوولان موسسه جهاد نصر، اداره کل جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستایی خوزستان در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار خوزنیوز، قیسی پور؛ مسئول کارگروه اجتماعی موسسه جهاد نصر در استان خوزستان در این آیین گفت: پروژه های طرح 550 هزار هکتاری که با ساخت و ساز و اجرای طرح ها در اراضی شروع شده است خاتمه آن از نظر ساخت با رفع نواقص و تحویل اموال و ساختمان هایی که در پیمان ها پیش بینی شده است انجام شود .

اما همه ما می دانیم که بیش از 70 درصد اهداف طرح را به بهره برداری این شبکه ها به دنبال دارد یعنی کل کارهایی که ما تاکنون در چهار سال اخیر صورت داده ایم به کنار و کار اصلی از این پس آغاز می شود .

وی ادامه داد: در حوزه رامشیر 4 تشکل از قبل تشکیل شده اند و هم اکنون کار ساماندهی و ارتباط بیشتر در طول اجرای پروژه انجام شده است.

این تشکل ها وظیفه راهبری و هدایت قریب به 22 هزار هکتار از اراضی احیا شده در منطقه را که کار شبکه اصلی و فرعی آن اجرا شده است بر عهده دارند.

پس از تحویل اراضی و شبکه ها چند اصل مهم وجود دارد یکی از اصول مهم ی توانمندسازی تشکل های کشاورزان است.

در همین باره یکی از موضوعاتی که پیش بینی شده است ساختمانهای و امکاناتی است که می بایست برای شروع کار در اختیار این تشکل ها قرار گیرد.

قیسی پور گفت: قطعاً این کشاورزان پیش از اجرای طرح و پیاده سازی شبکه های آبیاری جایگاهی و مکانی که در خور شان آنها بوده است را نداشتند و لذا در تعداد زیادی از پروژه های ما و به خصوص پروژه هایی که پس از سال دوم کلید خورد ساختمانهای پیش بینی شد تا در اختیار بهره برداران قرار گیرد تا بتوانند این بهره برداران در آن ساختمان ها مستقر شوند و ایت اسختمان ها محلی باشند برای رجوع و ارائه خدمات به سایر کشاورزان و بخش نگهداری شبکه اجرا شده.

وی تاکید کرد: ساختمان و امکاناتی که هم اکنون موجود است برای تعاونی موردنظر پیش بینی شده است که در اختیار آنها قرار خواهد گرفت .

هرچند که این کار در حوزه های دیگر آغاز شده است اما ما امروز برای آغاز تحویل ساختمان این مراسم را فراهم کرده ایم تا در حضور همه مسئولان این مراسم را به عنوان مراسم نمادین آغاز رسمی تحویل ساختمان ها به تشکل ها داشته باشیم.

مسئول کارگروه اجتماعی موسسه جهاد نصر در استان خوزستان گفت: ممکن است به ما ایراد بگیرند که چرا این کار با سرعت در حال انجام است این اما همانگونه که می دانید ماموریت موسسه جهاد نصر اجرای طرح 550 هزار هکتاری ظرف مدت سه سال بوده است و قطعاً در این سه سال فراز و نشیب بسیار زیادی داشتیم و سختی های بسیاری را پشت سر گذاشتیم.

وی ادامه داد: بهسازهای حدود 295 هزار هکتار در مدت زمان 3 سال کار بسیار سخت و سنگین است و یک سال نیز با مجوز مقام معظم رهبری به مدت 4 سال خاتمه خواهد یافت.

اما آنچه که دولت تاکید دارد و مورد تمدید نیز واقع نخواهد شد این است که سازه ها می بایست تا پایان سال مالی 96 خاتمه یابد و بنابراین هرچند که کار سنگین است ما ناچاریم که این ساختمان ها و امکاناتی که ایجاد شده است را تا پایان تیرماه 97 تحویل دهیم و نواقص کار را نیز برطرف سازیم .

قیسی پور گفت: مایک سال نیز دوره بهره برداری داریم و همچنین کارهای اضافی بر رفع نواقص احتمالی را نیز در پیش داریم.

براساس آنچه که پیش بینی شده است یک سال دوره بهره برداری ما دفتری را در محل پروإه ها خواهیم داشت و برای رسیدگی به امور لازم پاسخگو خواهیم بود.

اگر نیاز به امکانات خاصی بود از ظرفیت های پیمانکاران موجود و یا پیمانکاران محلی بهره گیری خواهیم کرد.

وی افزود: از آنجایی که ما می باید بهره برداران را در منطقه مستقر کنیم و امکانات و شرایط لازم را در اختیار آنان قرار دهیم که بتوانند کار را آغاز کنند و به کار دل گرم شوند ما در کنار واگذاری ساختمان ها کار آموزش، هدایت، راهبری و نگهداری سیستم ها را می باید ارائه دهیم.

ما باید از این سیستم حفاظت کنیمبر اساس پیش بینی ها و برنامه ریزی ها سیستم های آبیاری و شبکه های پیاده شده در این اراضی برای سی سال آینده پاسخگوی نیاز خواهد بود و کارایی خواهند داشت .

هرچند که در سایر مناطق طرح های اجرا شده ما در بهبهان که عمر آن بیش از 28 سال می گذرد شبکه ها همچنان کارایی دارند و در آینده نیز کار خواهند داد.

وی در پایان گفت: سازمان تعاون روستایی به عنوان متولی در بخش کشاورزی و تشکلها مسئولیت را برعهده دارد.

ما امیدواریم با تحویل این امکانات به سازمان بهره بردار و با تشخیص آنها این امکانات در اختیار بهره برداران اصلی که کشاورزان هستند قرار گیرد و اهداف طرح 550 هزار هکتاری با تلاش آنان محقق شود.

مهدی صیاحی مدیر کل تعاون روستایی خوزستان در این مراسم گفت: فاز اول طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری در حال اتمام است و ما بحث تحویل و تحول شبکه ها را بر اساس نیاز سنجی های منطقه در دست داریم و می بایست تشکلهای تولید را در منطقه تشکیل بدهیم .

صیاحی گفت: این اولین برنامه است که ما ساختمان های را که بر اساس تفاهم نامه های منعقد میانه تعاون روستایی و جهاد نصر بوده تحویل گرفته و به تشکل ها تحویل می دهیم.

هدف اصلی ما این است که طرح 550 هزار هکتاری همراه با بهره وری بهتر و صرفه جویی در مصرف آب باشد.

قطعاً برنامه ریزی ما برای این است که این تشکل های تولید بتوانند آب را به صورت حجمی در اختیار کشاورزان قرار دهند تا هم صرفه جویی شود و هم افزایش تولید را داشته باشیم.

وی یادآور شد: تا هم اکنون 31 شرکت قدیمی را ساماندهی کردیم و 17 شرکت جدید ثبت نام شده و مدیرعامل آنها مشخص شده است و 14 شرکت دیگر نیز مجامع آنها تشکیل شده است پیگیر آن هستیم که این شرکت ها را نیز ثبت کنیم و بر اساس نیاز سنجی های ایجاد شده طرح ها را به تشکل ها تحویل بدهیم.

مدیر کل تعاون روستایی خوزستان گفت: در حوزه رامشیر 4 شرکت داریم.

از گذشته شبکه های اصلی در این منطقه انجام شده و جهاد نصر نیز شبکه های فرعی را ایجاد کرده است.

اولین ساختمان اداری را تحویل شرکت سبزه کاران می دهیم و ساختمان دیگر نیز به مرور تحویل تعاونی ها خواهند شد.

با تشکیل شرکتها و هیئت مدیره این شرکت ها در آینده می توانند کار توزیع آب،توزیع نهاده ها توزیع کود را بر عهده بگیرند و خودکار و کشت و و پیاده سازی الگوی کشت را مدیریت کنند.

اساس طرح 550 هزار هکتاری در این است که الگوی کشت را بر اساس ظرفیت ها برای کشاورزی تعیین کنیم.

یکی از برنامه های ما این است تعاونی های تولید را بر اساس الگوی کشت آموزش دهیم تا بتوانند درست آبیاری و کشورهای صنعتی را بر عهده بگیرند.

وی درمورد مزایای اجرای طرح 550 هزار هکتاری و نتایج آن در معیشت مردم خوزستان گفت: اگر ما بخواهیم ارزش زمین ها را پیش از انجام و پس از انجام طرح بررسی کنیم می بینیم که زمینی که در گذشته حدود 10 میلیون تومان ارزش داشته است هم اکنون 5 برابر قیمت پیدا کرده و حدود 50 میلیون ارزش گذاری می شود این ارزش افزوده که مستقیماً در اختیار کشاورز قرار گرفته است که با اجرای طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری ایجاد شده است و از سوی دیگر محصولات کشاورزی نیز افزایش چشمگیری داشته است.

نوروزی نماینده اداره کل جهاد کشاورزی نیز با اشاره به سابقه اجرای طرح های کشاورزی در منطقه رامشیر گفت: کار شبکه اصلی انجام سال 84 اغاز شد.

ما در ان سال خوشحال بودیم که شبکه های اصلی اجرا شدند اما در سه سال اول به این جمع بندی رسیدم که به علت افزایش زهاب ها به زمین ها شور و غیر قابل کشت شدند .

وی ادامه داد: یکی از ارزوی های ما این بود که زه کشی های زیرزمینی و شستشوی خاک صورت بگیرد که با عنایت مقام معظم رهبری استارت این کار زده شد که با اجرای آن تحول بزرگی در این امر صورت می گیرد و قطعا بهره وری اب و پس از ان افزایش تولید را داشت باشیم شستشوی خاک مطمینا زمانبر و تدریجی است و تا به حداکثر تولید برسیم و امیدوایم با پایان کار افزایش 9 میلیون تنی محصولات کشاورزی را داشته باشیم.

نوروزیگفت: در بحث تشکل ها باید از جهاد نصر، جهاد کشاورزی ، تعاون روستایی و مسوولان محلی باید تقدیر کرد چرا که همه دست به دست هم دادند تا مسایل اجتماعی حل شوند و اگر این همدلی نبود پروژه به سرانجام نمی رسیدوی با اشاره به اهمیت بحث آموزش و نگهداری از کارهای انجام شده گفت: نظام بهر برداری پس از اجرا بسیار مهم است تا تولید و الگوی کشت را هدایت کنیم و بر اساس مقتضیات کشور تولید والگوی کشت را پیاده کنیم و این کار سخت با کمک نظام های بهره بردار و تشکل های بهره برداری میسر خواهد بودنوروزی تاکید کرد: پول مملکت در این طرح هزینه شده و تشکل ها باید در امر حفاظت از سیستم ، اموزش مداوم و مستمر بهره برداران کوشا باشند.

اگر این اتفاق نیفتد بهترین کشاورزان نیز موفق نخواهد بود.

انتظار ما از تشکل ها و نظام های بهره بردار پیاده سازی الگوهای کشت پیش بینی شده در طرح و بر اساس مقتضیات کشور است.

نوروزی نماینده اداره کل جهاد کشاورزی در این حوزه گفت: این طرح موجب بهتر شدن وضعیت معیشت کشاورزان و افزایش تولید خواهد شد.

طرح550 هزار هکتاری یک پروژه بزرگ است و یقینا ایراداتی نیز دارد و و انتظار ما رفع این نقایص است و مجموعه بهره بردار از مجریان پروژه رفع نواقص را بخواهند تا بتوانیم شبکه ابیاری ایده آل را داشته باشیم تا انتظارات مقام معظم رهبری دولت و بهره برداران را براورده کنیم.

شیرازی نماینده فرمانداری و رییس شورای کشاورزی شهرستان رامشیر نیز در این مراسم گفت: نظام شهرستان رامشیر مبتنی بر کشاورزی است و معیشت خانواده های این شهرستان توسط بخش کشاورزی تامین شود.

از سوی دیگر ما به عنوان بخشی از جامعه کشاورزی ایران، ما امنیت غذایی کشور را تامین می کنیموی گفت: با بهره برداری از طرح عملکرد اراضی در واحد سطح افزایش می یابد .

همه این فعالیت ها برای کشاورزان انجام شده و از این رو توانمند سازی بهره برداران و اموزش های لازم بسیار ضروری است.

و ما زحماتی که عزیزان ما در موسسه جهادنصر تقبل کردند تقدیر کنیم و چرا که آنها همواره پاسخگو بوده اند .

شیرازی ادامه داد: پیش از این بسیاری از زمین های غیر قابل کشت شده بوده و اگر بحث اموزش و نگهداری انجام نشود این اراضی دوباره به حالت قبل بازخواهد گشت.

تحویل ساختمان ها اقدامات پسندیده ای است و نیاز داریم با آموزشهای تدوین شده در راستای حفظ و صیانت از تاسیسات مستقر شده پیش برویم تا حداکثر بهره برداری از این اقدامات برده باشیم.


کلید واژه ها: ساختمان - پیش بینی - پروژه - کشاورزان - بینی - موسسه - شبکه - جهاد - ساخت و ساز - هایی - مراسم - خوزستان - شروع - امروز - تعاون - آیین - ساحل - روستایی - مسئولان - کشاورزی - خبرنگار - اجتماعی - آبیاری - تعاونی - برگزار - وظیفه - پیاده - استان - منطقه - اداره

آخرین اخبار سرویس:
آرامش بازار زعفران در آستانه نوروز 97/حداکثر نرخ هر کیلو زعفران 5 میلیون و 300 هزار تومان

تحول جدیدی که در خرید اروپایی ها رخ داده است

بازار گرم کارواش ها در آستانه نوروز

پرونده ویژه بیت کوین/شماره اول ارزهای دیجیتال تحریم ها را دور نمی زنند

سال تمام شد؛نرخ خریدتضمینی اعلام نشد/سناریوی دولت برای کشاورزان

معرفی گران ترین و ارزان ترین شهرهای جهان

چای ایرانی بهتر است یا چای خارجی ؟

محمد مولایی، زهره رحیمی راد اندازه گیری و مقایسه حداقل معیشت خانوارهای شهری و روستایی ایران طی سال های 1392-1368

وحید شقاقی شهری سنجش مقاومت اقتصادی ایران و کشورهای منتخب منطقه

بازخوانی نام گذاری سال ها/ آینده ایران به عملکرد اقتصادی ما چشم دوخته است

نرخ رشد اقتصادی اعلام شد

پیش بینی بازار مسکن در سال 97/ دولت نباید مسکن اولی ها را در میان راه رها کند

آخرین کوییک تولید سال 96 به مزایده گذاشته شد

روان شدن کار فرودگاه امام خمینی (ره) پس از اختلال در پی بارش برف سنگین

نرخ رشد 9 ماهه با نفت 3.4 درصد و بدون نفت 4.1 درصد است

تورم سال آینده تک رقمی خواهد ماند

غلامرضا کشاورز، کبری مفتخر دریایی تأثیر سرایت بازده و تلاطم در برآورد ارزش در معرض ریسک سبد دارایی، متشکل از طلا، ارز و سهام

ولیعهد سعودی: با بازداشت شاهزادگان بیش از صد میلیارد دلار به دست آوردیم

جهانگیری برای سال 97 خبر داد: مهم ترین چالش؛ اشتغال

استفاده از ابزارهای متعدد جهت کنترل نرخ ارز بانک مرکزی چین چگونه نوسانات ارزی را مدیریت می کند؟

آمار چک های برگشتی در بهمن 96

تصاویر/ استقبال از نوروز در شیراز

ورزش احتمال زوال عقلی در زنان را کاهش می دهد

علیرضا کازرونی، تاناز صلاحش، حسین اصغرپور نقش بانک ها در مکانیزم انتقال سیاست پولی با تأکید بر ویژگی های سلامت مالی و ترازنامه ای بانک ها

از سرگیری پرواز ATR های زمینگیر آسمان

تیمور رحمانی، محسن مهرآرا، امین محسنی چراغلو، گیتی شاکری تأثیر درجه ی رقابت در سیستم بانکی و الزامات سرمایه ای بر میزان ریسک پذیری بانک های ایران

در روسیه از آسمان طلا بارید

دیه در ماه های حرام سال 97 چقدر است؟

دزدی یا یادگاری هایی از هتل ها

ربیعی: افزایش دستمزد حق کارگران است اما به یکباره نمی توانیم

شیرینی های بوشهری ها بیش از تلخ کامی بود

آینه هوشمند محصول جدید تکنولوژی +عکس

مظنه قیمت میلگرد در بازار

اخذ عوارض از تبلیغات، توسط شهرداری ممنوع شد

تصویب نرخ بلیت مترو 1397 در فرمانداری؛ بلیت تک سفره 1000 تومان

ممنوعیت ثبت سفارش با دلار در گمرکات کشور

راه با معلولان همراه نیست

کشف 3000 لاک پشت و مارآبی در آستانه نوروز

خبری خوش برای بازنشستگان کشوری

کیومرث شهبازی، صلاح سلیمیان مکان یابی بنگاه ها در صورت وجود انواع مصرف کنندگان

فاطمه لبافی فریز، سعید صمدی، خدیجه نصرالهی، رسول بخشی دستجردی سیاست پولی بهینه ی استوار در شرایط نااطمینانی برای اقتصاد ایران

خواننده مشهور پاپ از بیمارستان مرخص شد

سیف: رشد اقتصادی 9 ماهه کشور بیش از 4 رصد است

گازرسانی به 40 روستای درمیان در دستور کار قرار گرفت

استاندار: انتقال آب به خراسان جنوبی اولویت نخست استان است

استاندار: انتقال آب به خراسان جنوبی اولویت نخست استان است

گازرسانی به 40 روستای درمیان در دستور کار قرار گرفت

امکان سخت تر شدن استانداردهای 85 گانه خودرویی

استاندار: انتقال آب به خراسان جنوبی اولویت نخست استان است

گازرسانی به 40 روستای درمیان در دستور کار قرار گرفت

به مناسبت تغییر تقویم از هجری شمسی به تقویم شاهنشاهی؛ محمد رضاشاه، ناسیونالیسم سلطنتی و تقویم شاهنشاهی

ثروتمندترین زنان جهان را بشناسید

ماهی قرمز را در یخچال نگذارید

گوشی هایی که به سال 97 موکول شدند

ستاره پاپ باعث سقوط سهام اپلیکیشن پرطرفدار شد

4 سوره برای افزایش رزق و روزی از جایی که حتی گمان نمی کنید

چرا این خصوصی سازی صورت نمی گیرد؟

سرخط اخبار هواپیمایی ،فرودگاه ها و سفر در 27 اسفند 1396

مظنه لاستیک خودرو در بازار

رمزگشایی از مصوبه ای که کام کارگران ایرانی را تلخ کرد + جزییات

وزیر نفت: برای ما تجربه مهم است، نه رنگ مو و چشم

واریز سود سهام عدالت کارمندان در سال 97

هشدار درباره آرایشگر نماها!

نیمی از احکام قانون بهبود فضای کسب و کار اجرا نشد

آیا عطش خرید ویلا در شمال فروکش کرده است؟

Lشاور کل رییس سازمان خصوصی سازی گفت: به علت اینکه سود سهام عدالت یک گروه باقی مانده از شرکت های موجود در سبد سهام هنوز محقق نشده سود این افراد در سال آینده خبر داد.

مصوبه ای که کام کارگران را تلخ کرد

دورخیز دولت برای جهانی شدن طلای سرخ

در 81 درصد طرح های ستاداقتصاد مقاومتی پیشرفت داشتیم

تفاوت گیربکس CVT با گیربکس معمولی چیست؟

فارس گزارش می دهد 7 تحول مهم اقتصادی جهان در سال 96/جهان به کدام سو می رود؟

بانک شهر به عنوان اولین بانک خصوصی محبوب مردم شناخته شد

استخدام حسابدار خانم در شرکت معتبر در مازندران

استخدام کارشناس توسعه سرمایه انسانی در پیام پرداز در اصفهان

کارخانه های خودروسازی، راه حل ایران برای خودکفایی در بنزین

اعلام اولویت های کاری سازمان تنظیم مقررات در سال 97

آخرین قیمت گوشی های اپل در بازار

میزان فروش مک بوک در سال 2018 از آیفون و آیپد پیشی می گیرد

28 اسفند مصادف با اول ماه رجب؛ دیه در این ماه افزایش می یابد

بدون عذاب وجدان زیست محیطی سبزه سبز کنید، ماهی قرمز بخرید

قیمتگذاری تجهیزات پزشکی از سوی وزارت بهداشت ممنوع شد

بازدید استاندار از خزانه استان یزد

شرکت خودروسازی لامبورگینی خاص ترین دوچرخه دنیا را تولید کرد + عکس

وضعیت قرمز برای پرداخت حقوق و مطالبات فرهنگیان + جزییات

سایپا به هدف تولید خود رسید

تردد خودروهای شهرستانی در تهران به شرط پرداخت عوارض به حساب شهرداری پایتخت

استخدام مدیر فروش در یک شرکت معتبر در تهران

فال روزانه دوشنبه 28 اسفند 1396

28 اسفند مصادف با اول ماه رجب؛ دیه در این ماه افزایش می یابد

تصویر بازار خودرو در سال 97

سال پر فراز و نشیب صنعت و بازار خودرو

گزارش جدید از کیفیت خودروها

هزینه سالانه رسید کارت خوان ها چقدر می شود؟

برگزاری جلسه دستمزد کارگران؛ نتیجه بی نتیجه

مرغ گران شد

سونی به دارندگان پلی استیشن 3 نسل اول 65 دلار می دهد

دستفروشی کنم بهتر است یا تن فروشی؟!!

نصف شدن تلفات جاده ای با ایمن شدن خودروها

کارگران و کارفرمایان توافق نکردند

خرید پسماندهای الکترونیکی از شهروندان در غرفه های بازیافت

ساختمان های موسسه جهاد نصر در ساحل راست رامشیر تحویل بهره برداران شد

ساختمان های موسسه جهاد نصر در ساحل راست رامشیر تحویل بهره برداران شد