مطالب مرتبط:
وزیر آموزش و پرورش: سامانه جدیدی برای جذب نیروی مدارس راه اندازی می شود
خبر خوش وزیر از استخدام جدید در آموزش و پرورش
آخرین خبر از استخدام جدید در آموزش و پرورش
استخدام 1200 نفر نیروی جدید در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در گفت وگو با فارس خبر داد بهره مندی آموزش و پرورش از تهاتر 50 هزار میلیاردی بین سازمانی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 بهمن 1396 ساعت 23:052018-02-18اجتماعي

بطحایی خبر داد: جذب 18 هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش


استعدادهای برتر با روش های بدون آزمون شناسایی می شود - شعارسال": وزیر آموزش و پرورش از اعلام شرایط آزمون استخدامی جدید برای 18 هزار نفر در سال 97 خبر داد.

سید محمد بطحایی روز یکشنبه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: محور اصلی تمام فعالیتها سند تحول بنیادین است.

حدود شش سال از ابلاغ این سند گذشته و البته تحقیقات مقدماتی سالها پیش شروع شده بود.

وی افزود: اخیراً در پایشی که از اجرای سند انجام دادیم، مشخص شد تاکنون 30 درصد از سند مستقر شده است که عدد خوبی نیست و آنطور که باید جلو نرفتهایم.

وزیر آموزش و پرورش بابیان اینکه همین 30 درصد نیز دارای پیشرفت متوازن نبوده است، افزود: در بخش منابع انسانی و تجهیزات و فضا پیشرفت خوب نبوده است اما در حوزه برنامه درس ملی پیشرفت خوبی داشتهایم.

با همتی که همکارانم دارند تا قبل از سال جاری زیرساختهای لازم را فراهم و کمیتهها و کارگروههای زیرنظامهای سند و شورای راهبردی مربوط کار خود را تا پایان سال شروع میکنند.

بطحایی ادامه داد: تعهد کاری و اداری همه همکاران نسبت به سند را شاهدیم و امیدواریم سال 97 شروع قویتری برای اجرای سند داشته باشیم.

تعیین تکلیف نیروی انسانی تا 4 سال دیگر وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی از چالشهای پیش روی ما نیروی انسانی است و برنامه جامعی در این باره آماده شده است، گفت: در این برنامه جامع تکلیف جذب نیروی انسانی را تا چهار سال دیگر مشخص کردیم.

وی اعلام کرد: احتمالاً طی یکی دو هفته آینده شرایط شرکت در آزمون استخدامی جدید را اطلاعرسانی میکنیم.

حدود 18 هزار نفر ظرفیت داریم و امید است فروردین 97 آزمون برگزار شود.

ضرورت تقویت شبکه ارتباطی با ذینفعان آموزش و پرورش بطحایی به توسعه تعامل با ذینفعان آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: جامعه ذینفعان ما نسبت به سایر دستگاههای اجرایی وضع منحصر به فردی دارند و میطلبد شبکه ارتباطی خود را با آنها تقویت کنیم.

در همین راستا تلویزیون تعاملی آماده و برنامههایش بهصورت آزمایشی در حال پخش دارد.

خانوادهها و ما معلمان شرکایی هستیم که باید در مسیر ارتقای آموزش همسو باشیم.

امیدوارم فاصلهای که امروز با خانوادهها داریم از طریق شبکه تعاملی کمتر شود.

باید از مشارکت معلمان در تصمیمسازیها استفاده کنیم وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش و پرورش سرمایه ارزشمندی به نام نیروی انسانی دارد عنوان کرد: یک میلیون و 700 هزار نیروی شاغل و بازنشسته داریم که از حیث تخصص و تعهد کاری مقبولیت و جایگاه بالاتری نسبت به سایر کارمندان دولت دارند.

باید از مشارکت همه معلمان در تصمیمسازیها استفاده کنیم.

بطحایی افزود: دو کار را در این باره شروع کردهایم که یک مورد انتخاب دو نماینده بهعنوان عضو هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان است.

این کار بسیار بزرگی نیست اما تمرینی برای جلب مشارکت مستقیم معلمان در اداره آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: کار دومی نیز در دست اقدام داریم و تا چند روز آینده سامانهاش به بهرهبرداری میرسد که خواسته و مطالبه معلمان است و به مدیریت مدارس برمیگردد.

بطحایی با بیان اینکه مدارسی که به مدیر نیاز داشته باشند از سال آینده در سامانهای معرفی میشود و همه همکارانی که شرایط لازم برای مدیریت را دارند میتوانند در سامانه اعلام نامزدی، کنند، گفت: سوابق این نامزدها بررسی میشود و همه آنان مصاحبه و رتبهبندی میشوند و در نهایت فهرست افراد واجد شرایط به ترتیب امتیازبندی در اختیار مدیر آموزش و پرورش منطقه قرار میگیرد.

حضور در مجلس برای توضیح درباره حذف آزمونها از دوره ابتدایی وزیر آموزش و پرورش به حذف آزمونها در دوره ابتدایی اشاره کرد و گفت: کودکان ما در دوره ابتدایی هنوز از حیث شخصیتی و ویژگیهای روانی به مرحلهای نرسیدهاند که در معرض فشارهای فراوان برای آمادگی آزمونها و زیر بار حجم سنگین کتب کمک آموزشی قرار بگیرند.

بطحایی درباره بیانیه 160 نماینده در مخالفت با حذف آزمونهای دوره ابتدایی عنوان کرد: با برخی نمایندگانی که بیانیه را امضا کرده بودند، صحبت کردم که بعد از توضیحات بنده قانع شدند و گفتند باید این توضیحات برای دیگر نمایندگان هم مطرح شود.

بنابراین فردا صبح جلسهای در مجلس برقرار است و بنده و همکارانم توضیحاتی را ارائه میکنیم و شاید نگرانیهای نمایندگان با توضیحاتمان برطرف شود.

مدارس تیزهوشان در دوره دوم حذف نمیشوند و باقوت به کار خود ادامه میدهند.

وی ادامه داد: کودکان ما نمیتوانند با این فشارها دوران کودکی خود را بهخوبی درک و مهارتهای زندگی را تمرین کنند.

وضع خوبی نیست که 250 هزار نفر تحت فشار باشند و در نهایت 15 هزار نفر وارد مدارس خاص شوند.

البته این تصمیم به معنای فراموشی استعدادها نیست و این کار باید با روشهایی غیر از آزمون دنبال شود.

گاهی برنامههای درسی افسردگی را به دانش آموزان تحمیل میکنند وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نمیخواهم همه کاسه و کوزهها را سر آزمون بشکنم و بگویم فقط آزمون نشاط را از مدارس گرفته است ، گفت: اما بههرحال آزمونها بیتأثیر نیستند.

بطحایی ادامه داد: عواملی چون فضای آموزشی بهشدت در کاهش نشاط در مدارس مؤثرند.

برنامههای درسی نیز گاهی افسردگی و دلمردگی را تحمیل میکنند و از همه مهمتر نقش معلم بهعنوان عامل نشاط باید مورد توجه قرار بگیرد.

اما اینکه بخواهیم صبر کنیم تا همه این عوامل برطرف شوند حتماً به این هدف نخواهیم رسید و تجربه 40 سال گذشته این را نشان میدهد.

اگر بهصورت متوازن سند تحول را مستقر کنیم حتماً اهداف متعالی تربیتی تا حدودی محقق خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره حذف آزمونهای دوره ابتدایی گفت: نهایت خودخواهی است که بنده هر تصمیمی میگیرم همه آن را بیقید و شرط بپذیرند.

فضای انتقادی نسبت به تصمیمات آموزش و پرورش بسیار طبیعی است و اتفاقاً به بحث گذاشتن آن و مشخص شدن ایرادات و اشکالات خواسته ما است.

اما از آن سو هم نمیتوانیم دست روی دست بگذاریم تا همه مقدمات پیشرفت آماده شود.

بطحایی تأکید کرد: آموزش و پرورش آنقدر منابع ارزشمند و فرصت گرانبها دارد که میتواند امیدوار باشد روزی به دروازه روشنی خواهد رسید بهشرط آنکه در تعامل با شرکا و ذینفعان خود باشیم.

فکر میکنم با توجه به آنچه در بودجه اتفاق افتاده است، وضع بهتر شود.

بطحایی درباره طرح شهاب نیز گفت: طرح شهاب در مهر 97 به پایه هفتم میرسد.

با موانع و مشکلات و ویژگیهای مثبت این طرح آشنا هستیم.

در مصوبه شورای عالی نیز آمده آموزش و پرورش مکلف است، منابع اعتباری طرح شهاب را فراهم کند که این اتفاق خواهد افتاد.

وی افزود: پیش بینی شده از هفته آینده کارگروهی تشکیل شود که از افراد صاحب تجربه دعوت خواهیم کرد.

در پایه هفتم سال آینده طرح شهاب را باقدرت به اجرا در میآوریم و مواردی چون آموزش معلمان برای اجرای این طرح مورد توجه قرار خواهد گرفت.

استقبال از مشارکت مردم در امور غیر حاکمیتی وزیر آموزش و پرورش درباره انحصار مدارس غیردولتی در دست افراد خاص گفت: امروز انحصاری برای صدور مجوز مدارس غیردولتی وجود ندارد و رجل سیاسی یا غیرسیاسی اگر شرایط لازم را داشته باشند مجوز میگیرند.

ما تمامقد از مشارکت مردم برای امور غیر حاکمیتی در آموزش و پرورش استفاده میکنیم.

بطحایی از ورود آموزش و پرورش به حیطه آسیبهای اجتماعی و اتخاذ راهکارهای پیشگیری از آن اشاره کرد و گفت: از جمله محتوای تهیه شده در تلویزیون تعاملی نیز به توصیههای پیشگیرانه برای خانوادهها بازمیگردد.

از خانوادهها میخواهم وارد سامانه تلویزیون تعاملی شوند که امیدوارم مقدمهای برای ورود به مقوله پیشگیری از آسیبهای اجتماعی باشد.

خرید خدمات آموزشی صاحب ردیف بودجه مستقل شد وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره علت تاخیر در پرداخت حق التدریسها گفت: این امر ناشی از بیتوجهی و کمکاری های همکاران ما در وزارتخانه نیست.

وی افزود: تخصیص حقالتدریس ها را از سازمان مدیریت گرفته و به خزانه بردهایم، اما به دلیل نبود منابع، پول آن به ما پرداخت نشده است.

هر زمان خزانه این مبلغ را بدهد، سریعا در اختیار همکارانمان قرار خواهیم داد.

به گفته وی، ردیف پرداخت خرید خدمات نیز در بودجه سال آینده مستقل و روند پرداخت به نیروهای خرید خدماتی بهتر خواهد شد.

بطحایی همچنین به تلاش برای رفع تبعیض ها در مراکز رفاهی و درمانی، استثنایی بین شاغلان و بازنشستگان فرهنگی اشاره کرد و گفت: این تبعیض ها را رفع خواهم کرد.

وی درباره علت توقف توزیع شیر در مدارس گفت: پیگیریهای بسیاری انجام دادهایم اما هنوز چشمانداز روشنی درباره روند تخصیص بودجه و توزیع شیر در مدارس برای ما پیدا نشده است.

تدریس زبان خارجی در دوره ابتدایی توصیه نمیشود وزیر آموزش و پرورش در ادامه با بیان اینکه یکی از نگرانیهای ما در سال آینده افزایش 300هزار نفری دانشآموزان در دوره فنی و حرفهای است اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم با تامین امکانات لازم کیفیت آموزش این حوزه را حفظ کنیم.

وی به ممنوعیت آموزش زبان انگلیسی در مدارس نیز اشاره و عنوان کرد: مصوبه جدید برای ممنوعیت آموزش زبان انگلیسی نداشته ایم و در برنامه رسمی دوره ابتدایی آموزش زبان انگلیسی نیست.

تدریس زبان خارجی در دوره ابتدایی توصیه نمی شود.

بطحایی همچنین با اشاره به اینکه وعده برگزاری هرگونه کلاس کمک آموزشی و توزیع کتب کمک آموزشی در مدارس ممنوع است گفت: نمیتوانیم مانع خانواده ها برای شرکت در کلاس ها بیرون مدرسه شویم اما این کار در مدارس ممنوع است.

بطحایی افزود: 40 درصد از بودجه عمرانی تخصیص داده شده است که البته میزان کمی است و برای سال آینده با اوراق خزانه وپیش بینیهای لازم امیدوارم وضعیت عمرانی بهتر از سال 96 باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه اجرای آزمایشی طرح شهاب موفق بوده گفت: مدارس غیردولتی برخلاف تصور اذهان، متخلف نیستند و بسیاری از آنها به دنبال برداشتن باری از دوش آموزش و پرورش اند.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در این مسیر با هر تخلفی برخورد خواهیم کرد هر چند مانند برخی افراد بدبین نیستم که فلان فرد از موقعیت خود برای استفاده از شهریه های کلان استفاده کند؛ مدارس غیردولتی مدارسی نیستند که اگر سر خود را بچرخانید جیبتان را بزنند و در برخی مواقع شهریه آنها از شهریه مصوب هم کمتر است.

با برخی از این مدارس برند جلسه داشته ایم اما باید تشریح شود که سامانه نظارت واقعا نظارت خواهد کرد یا نمایشی است؟.

تنبیه بدنی خط قرمز آموزش و پرورش استوزیر آموزش و پرورش درباره تنبیه بدنی در مدارس نیز عنوان کرد: تنبیه بدنی تنها خط قرمز ما است و حتی تنبیه لفظی را هم مجاز نمیدانیم.

اکنون گروهی متمرکز صرفا برای برخورد با این موضوع تشکیل شده که مسئولیت ریشه یابی و برخورد با عوامل تنبیه بدنی را برعهده دارد.

بطحایی ادامه داد: در مقابل به جسارت به حریم معلمان نیز همانقدر حساسم که به موضوع تنبیه بدنی دانش آموزان.

به همین علت وقتی معلمان مورد هتاکی و ضرب و جرح قرار می گیرند برای آنها نیز توسط آموزش و پرورش وکیل گرفته می شود.

وی درباره مدارس طبیعت که در حوزه محیط زیست آموزش های خاص دارند افزود: در این مدارس بچه ها با روش های صیانت از طبیعت آشنا می شوند و در گزارش هایی که برای ما آمده است نتایج خوبی داشته است اما درباره توسعه، وضعیت آن مشخص نیست.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری پانا ، تاریخ انتشار: 29بهمن 1396، کدخبر:800227،www.

pana.

ir
کلید واژه ها: آموزش و پرورش - وزیر آموزش و پرورش - نیروی انسانی - آموزش - آزمون استخدامی - برنامه - آزمون - پیشرفت - وزیر - استخدامی - کارمندان دولت - امید - شبکه - معلمان - جدید - شروع - شرایط - نشست خبری - درصد - تلویزیون - تعهد - کارمندان - سرمایه - برگزار - یکشنبه - جامعه - اصحاب - شورای - توسعه - آینده

آخرین اخبار سرویس:
شهریه مدارس لاکچری تهران تا 100 میلیون تومان!

جزییات ثبت نام دانش آموزان در سال تحصیلی آینده ابلاغ شد

جزییات اسکان تابستانی فرهنگیان/عدم افزایش تعرفه پذیرش

پرورش گوزن زرد ایرانی برای تجارت گوشت

فعالیت 480 کانون در استان برای اوقات فراغت دانش آموزان

حمایت طنزپرداز مورد غضب «سردار آزمون» از او

کنکور بیماری رقابت,چشم و هم چشمی و تنگ نظری است

آزمون حفظ جزء 30؛ موضوع بعدی مسابقات آنلاین نورالثقلین

اعتیاد طلاق 2 آسیب اجتماعی خراسان شمالی

جزییات طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه ایمن سازی سرویس مدارس

آسمان صاف تا کمی ابری جو غالب امروز هوای یزد

بیماری کنکور از ساختار آموزشی کنار گذاشته شود

از شنا در آب های آلوده و ناامن تا اهمیت اسلام به اوقات فراغت

چه کسی را شهروند شایسته می نامند؟

تحصیل 430 هزار دانش آموز پناهنده در مدارس ایران

استفاده از پهپادها برای نظارت بر ترافیک بزرگراه ها

آمادگی 5 مرز برای حضور زائران اربعین

وضعیت جوی یکم تیر شیراز

"گل" دومین ماده مخدر مصرفی در کرمانشاه/کارفرمایان، معتادان بهبود یافته را سرکار نمی برند

پلیس با تاکسیران های بی توجه به فرهنگ رانندگی برخورد جدی کند

ضرورت استفاده از روش های اصلاح خاک برای کاهش مصرف آب کشاورزی

جزییات اسکان تابستانی فرهنگیان

تصاویر/ همایش نشان محبت برای کمک به عتبات عالیات در بیرجند

توصیه های هواشناسی کشاورزی برای روزهای آغازین تابستان

آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس برگزار شد

علت 40 درصد تصادفات جاده ای مشخص شد

تکمیل 23 پروژه توسط خیرین مدرسه ساز در سال جاری

بهره برداری از 144 پروژه آموزشی توسط خیرین مدرسه ساز استان مرکزی

تعداد مرزهای ایران برای تردد زائران اربعین افزایش می یابد/ آمادگی 5 مرز برای حضور مردم

تعداد مرزهای ایران برای تردد زائران اربعین افزایش می یابد/ آمادگی 5 مرز برای حضور مردم

45 مدرسه خیرساز در فارس آماده تحصیل دانش آموزان می شود

جزییات اسکان تابستانی فرهنگیان/عدم افزایش تعرفه پذیرش

فراخوان نام نویسی دوره «ضمن خدمت آموزش ابتدایی» در دورود

تقویت زیرساخت های فرهنگی و ورزشی برای کاهش آسیب های اجتماعی

ظرفیت فضای مجازی در تولید محتوای آموزشی استفاده شود

تداوم وزش باد شدید در شمال سیستان و بلوچستان

خفر، مقصد گردشگران در تابستان

نظارت بر روند ثبت نام در مدارس افزایش می یابد/ عدم محدودیت مدارس برای استفاده از دستگاه کارت خوان

رَزستان از جاذبه های طبیعی و گردشگری دورود لرستان

تیپ های ساحلی الناز شاکردوست در اینستاگرام این بازیگر

ترافیک سنگین در محور فیروزکوه و جاده قدیم جاجرود

ممنوعیت اخذ وجه از اولیاء هنگام ثبت نام

آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس برگزار شد

سفر به آبشار زیبای بیشه+تصاویر

طبیعت چشم انتظار مش حسین مرودشتی

تردد در جاده های البرز به کندی صورت می گیرد

اعلام شماره ثبت درختان کهنسال استان قزوین

ناخوش احوالی شهربازی های قم

حمایت ژوله از سردار آزمون+عکس

نا خوش احوالی شهربازی های قم

جشنواره خیرین مدرسه ساز

نصب نیمکت های ویژه معلولین در بوستان های جنوب شهر

گلایه مندی مردم روستای مندان از معابر نامناسب

فراخوان مشمولان سرباز معلم در تیر ماه 97

تشییع مرحوم یاری پور وفرزندش

معارضات مانع اجرای طرح های آبرسانی کهگیلویه و بویراحمد است

معارضات مانع اجرای طرح های آبرسانی کهگیلویه و بویراحمد است

علت 40 درصد تصادفات جاده ای مشخص شد

پست احساسی سردار آزمون در اینستاگرام+ عکس

تحویل یک بهله سارگپه به محیط زیست

فراخوان برای مشمولان سرباز معلم در تیر ماه 97

روزهای گرم پیش روی البرز است

روزهای گرم پیش روی البرز است

بهشتی سرسبز در دل کویر +تصاویر

اخذ سند برای 100 هزار رقبه

کتابخانه سیار تابستانی در البرز فعال شد

البرز آماده برگزاری مسابقات ملی کاردانش دانش آموزی شد

ترافیک سنگین و پرحجم در جاده های البرز

مشمولان سرباز معلم اول تیر خود را معرفی کنند

نحوه محاسبه بیمه سربازی در سوابق کاری

قدردانی از خیرین مدرسه ساز+مصاحبه

تردد در جاده های البرز به کندی صورت می گیرد

بازگشت نیلوفر ها...

فراخوان مشمولان سرباز معلم در تیر ماه 1397

شهرک حمل و نقل در خمینی شهر احداث می شود

شهرک حمل و نقل در خمینی شهر احداث می شود

مفاهیم: پسماند چیست؟

تنظیم اسناد ثبتی و رسمی + فیلم

اعزام 1400 زائر لرستانی به سفر معنوی حج تمتع امسال

هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس

گشایش نمایشگاه نقاشی کودکان در مهاباد

کردستان تابستان را با دمای 40 درجه شروع می کند

هوای تهران سالم است

تحصیل 430 هزار دانش آموز پناهنده در ایران

2 راس آهو بر اثر کم آبی تلف شدند+عکس

وضعیت جاده ها:ترافیک در هراز/بارندگی در مازندران

بهره مندی 10 هزار و 437 معلول روستایی از خدمات توانبخشی

اعلام محدودیت های ترافیکی در محور شهرکرد- اصفهان

آموزش و پرورش نقش موثری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد

مدارس شهرستان باید تک نوبتی شوند

اسلوونی | مدرن ترین و بزرگ ترین مرکز تفکیک و بازیافت زباله در اروپا

ترافیک پرحجم در جاده هراز / برخی جاده های مازندران بارانی و لغزنده

دست درازی معدن کاوان به پناهگاه حیات وحش موته مدیرکل محیط زیست اصفهان: معدن کاوان بدون مجوز وارد منطقه شدند/ صدور پروانه اکتشاف بر اساس یک صورتجلسه سوری+سند

طبیعت زنده و سرسبز گیلان

فراخوان مشمولان سرباز معلم در تیر ماه 97

آغازساخت مدرسه خیرساز در همدان+مصاحبه

افتتاح نخستین کلینیک ویژه فوق تخصصی شهرستانهای غرب و جنوب غرب استان تهران در رباط کریم

آزمون دوره تسهیل گری اقتصادی و اجتماعی بنیاد برکت برگزار می شود

تحصیل 430 هزار دانش آموز پناهنده در مدارس ایران

مسیر سیروس آباد جایگزین جاده گزوییه بافق شد

بطحایی خبر داد: جذب 18 هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش

بطحایی خبر داد: جذب 18 هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش