مطالب مرتبط:
قیمت میوه و تره بار اهواز در روزهای پایانی بهمن ماه
سقوط بهمن در جاده کرج - چالوس
آغاز حذف و اضافه دانشگاه آزاد و انتشار سوالات و کلید آزمون EPT بهمن
سرخط اخبار هفته آخر بهمن 96
اوقات شرعی بیست و نهم بهمن مهاباد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 بهمن 1396 ساعت 07:052018-02-18سياسي

حرکت بیست و نه بهمن تبریزی ها بود که خون شهدای مظلوم نوزده دی قم را جوشاند، زنده کرد


اگر بیست و نه بهمن نبود، نوزده دی قم معلوم نبود بتواند این اثر را بگذارد.

حرکت بیست و نه بهمن تبریزیها بود که خون شهدای مظلوم نوزده دی قم را جوشاند، - "، حضرت آیت الله خامنه ای در تاریخ 26 بهمن 1390 با جمعی از مردم آذربایجان دیدار کردند.

مشروح سخنان مقام معظم رهبری در این دیدار به شرح زیر است.

بسم اللَّه الرّحمن الرّحیم خوشامد عرض میکنم به همه ی برادران و خواهران عزیز که این راه طولانی را در این هوای سرد از تبریز و برخی شهرستانهای دیگرِ آذربایجان قبول زحمت کردید و فضای حسینیه ی ما را امروز با حضور خودتان، فضای معنوی و ملکوتی و عاطفی قرار دادید؛ تشکر و سپاسگزاری میکنم.

هر سال بیست و نهم بهمن برای این بنده ی حقیر این یادبودِ مطلوب و شیرین را همراه دارد که در این مکان محدود با جمعی از عزیزان خود، جوانان عزیز، مردان دلاور و غیور از خطه ی آذربایجان ملاقات میکنیم؛ برای من بسیار شیرین و مطلوب است این دیدار.

از خداوند متعال مسئلت میکنیم روز به روز تفضلات خود، هدایتهای خود، دستگیریهای خود را نسبت به شما مردم عزیز روزافزون بفرماید و ان شاءاللَّه همه ی شما به چشم خود آینده های روشن تری، شیرین تری، مطلوبتری را در خطه ی ایران عزیز مشاهده کنید.

آنچه که درسهای گوناگون و عبرتهای گوناگون انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به ما میآموزد، مطالب فراموش نشدنی و ماندگاری است که قدم به قدم ملت ما را، مسئولین ما را، شما عزیزان را، بخصوص جوانان را به سوی قله های بلند هدایت میکند.

عبرتهای ما این را میگوید، تجربه های ما و مشهودات ما، نه فقط معلومات ما، بلکه آنچه به چشم میبینیم، ما را به این حقیقت راهنمایی میکند.

یک نمونه که من لازم میدانم مطرح کنم، همین راهپیمایی عظیم ملت ایران در بیست و دوم بهمن امسال است.

همه گفتند امسال از سالهای قبل جمعیت بیشتر بودند، پرشورتر بودند، شادمان تر بودند.

چرا؟ این خبرِ یک نفر و دو نفر نیست؛ در تهران، در شهرستانها، در تبریز، اصفهان، مشهد و بقیه ی شهرهای بزرگی که ما از آنها خبر داریم، قضیه اینجور است.

سؤال این است که چرا؟ امسال چه خبر بود که مردم از سالهای دیگر گرمتر، گیراتر، مشتاقتر، پرشورتر این صحنه ی عظیم مردمی را انباشتند و پر کردند؟ پاسخ سؤال برای ما درس آموز است؛ پاسخ این است که ملت ایران امسال احساس کرد که کشورش، نظامش، اسلام عزیزش به این حضور احتیاج دارد.

یک جبهه ی دشمنِ عنودِ شریر که همه ی دستگاه های ارتباطی دنیا و رسانه های دنیا در مشت اوست و بسیاری از سیاستمداران دنیای غرب دست نشانده ی این جبهه ی شریر هستند، یعنی جبهه ی سرمایه داران، کارتل داران، تراست داران، کمپانیداران بزرگ، سرمایه داران خونخوار و صهیونیستها، شبکه ی صهیونیست جهانی که اغلبِ رسانه های دنیا و رسانه های فوق مدرنِ امروز مثل این کانالهای تلویزیونی و بیشتر از همه کانالهای اینترنتی در اختیار اینهاست؛ متعلق به آنهاست.

اینها از مدتها قبل، از ماه ها قبل تبلیغات خود را روی این نقطه متمرکز کردند که ملت ایران نسبت به نظام، نسبت به اسلام، نسبت به هدفهای اعلام شده، سست شده است.

این را هی تبلیغ کردند و به طور مداوم در بوقهای تبلیغاتی خودشان این حمله را تشدید کردند که به ملت عزیز ما بباورانند این دروغ بزرگ را.

هدف چی بود؟ هدف این بود که عملاً ملت شجاع ایران، ملت مؤمن ایران، ملت امتحان داده ی ایران در عرصه های سخت و بزرگ، سست بشود.

وقتی ملت سست شد، کشور بیدفاع میشود؛ وقتی ملت در صحنه نبود، مسئولین تنها میمانند.

هیچ مجموعه ی سیاسیای در دنیا بدون پشتوانه ی ملتهای خودشان نمیتوانند کار کنند، پیش بروند.

اینها این غرض را داشتند.

روی خصوص بیست و دوی بهمن هم تکیه کردند، انواع و اقسام حیله های تبلیغاتی را به کار بردند تا شاید بتوانند این صحنه ی حضور را خلوت کنند، خاموش کنند، بیرونق کنند؛ مردم این را فهمیدند.

آنچه که انسان را به اعجاب وادار میکند، آنچه که انسان را در مقابل عظمت این ملت کوچک میکند که چقدر این ملت با عظمت است، همین بصیرت و موقع شناسی ملت ایران است.

.

(1) این بصیرت بی نظیر مردمی، این موقع شناسی انسان را دچار اعجاب میکند.

این است که ملت را نگه داشته است، این است که کشور را حفظ کرده است.

ملت ایران فهمید که امروز دشمن این هدف را دارد؛ با عمل خود، توی دهن دشمن زد؛ با حضور خود، تبلیغات دشمن را خنثی کرد.

نوجوان، جوان، پیر، کهنسالِ از کارافتاده، زن و مرد، در همه ی کشور آمدند توی عرصه و صحنه ی حضور.

طبق گزارشی که به من دادند - گزارش موثق - اقلاً در هشتصد و پنجاه شهر کشور این تظاهرات با همین شکل گسترده وجود داشته است که تلویزیون قادر نیست این همه را نشان بدهد.

این ملت ایران است، این بصیرت است، این موقع شناسی و حضور این ملت است.

این ملت شکست نخواهد خورد.

آنهایی که باید پیام را بگیرند، گرفتند.

آنهایی که در مغزهای الکلیِ آفت دیده ی خود خیالاتی برای ملت ایران در سر میپختند، آنها فهمیدند در ایران چه خبر است.

البته در تبلیغات سعی کردند نگذارند این حقیقت منعکس بشود، اما آنی که باید بفهمد، فهمید.

دستگاه های اطلاعاتی دشمنان ما و سیاستگذاران اصلی در کشورهای معارض با جمهوری اسلامی، فهمیدند که ملت قهرمان ایران اینجور در صحنه است؛ این جور وسط میدان حاضر است.

البته خواستند نگذارند افکار عمومی دنیا بفهمد.

این هم رسواکننده ی آنهاست؛ اینها همان کسانی هستند که مدعی آزادیِ ارتباطات و اخبار و اطلاعاتند، ادعا میکنند که ما خبر را پنهان نمیکنیم، خبر را مستور نگه نمیداریم، سانسور نمیکنیم.

خب، اگر سانسور نمیکردند، این جمعیت ده ها میلیونی راهپیمایی سراسر کشور را نمیگفتند در تهران هزاران نفر آمدند! اینها هزاران نفر بودند؟! جمعیت میلیونی حاضر در عرصه، در روز بیست و دوی بهمن در تهران هزاران نفر بودند؟! گفتند در کل کشور ایران، صدها هزار! اینها صدها هزار نفر بودند؟! در هر کدام از شهرهای بزرگ کشور صدها هزار جمعیت جمع شدند، ده ها میلیون انسان آمدند توی صحنه.

تبلیغات اینجوری است.

خب، ما دروغ و تقلب و خدعه و تزویرهای حقارت آمیز را از دشمن کم ندیدیم؛ از اول انقلاب تا امروز همیشه همین جور بوده؛ باز هم همین جور خواهد بود، لکن هدف آنها برآورده نمیشود.

پیام صادقانه ی یک ملت وقتی از دل برآمد، این کار خودش را خواهد کرد.

بارها گفتیم، احساس حضور، احساس انقلابیگری، احساس حرکت که با عزم راسخ همراه است، مثل هوای خوش بهاری در همه جا نفوذ خواهد کرد؛ آرام آرام همه را بهره مند خواهد کرد.

بفرمایید، این نمونه اش در شمال آفریقا و در همه ی کشورهای عربی و در همه ی دنیای اسلام و در دل هر مسلمان صاحب فکر و هوشمند در اقلیتها - اقلیتهایی که در کشورهایی هستند؛ مسلمانها اقلیتند - و در کشورهای اسلامی، که یکایک دلها در طول این سالهای متمادی بتدریج احساس هویت میکنند، احساس شخصیت میکنند.

اسلام در حرکت عظیم خود به یک نقطه ی حساس رسیده است.

نسلهای آینده خیلی چیزهای بزرگ و مهمی را مشاهده خواهند کرد، دنیا از این رو به آن رو خواهد شد.

این سیاستهای مسلطِ مادیِ مستکبرانه که ملتها را به بند کشیدند، اینها بتدریج مضمحل خواهد شد، آب خواهد شد، نابود خواهد شد؛ این آینده ی دنیاست.

کانون اصلی هم اینجاست، جوشش اوّلی هم از اینجا شروع شده است و این ملت ایستاده است.

نکته ی این، ایستادگی و استقامت است.

عزیزان من! جوانان من! مردان و زنان غیور تبریز و آذربایجان! نکته ی اصلی، در این ایستادگی است.

ما چرا بیست و نه بهمن را هر سال گرامی میداریم؟ مسئله این نیست که ما میخواهیم در گذشته توقف کنیم.

خیلی از شما جمعیتی که اینجا هستید و خیلی از جوانان آذربایجان و شهر تبریز، آن روز را ندیدند، درک نکردند، آن روز در دنیا نبودند؛ اما گرامی میدارند.

این توقف در گذشته نیست، این نشان دادن خط حرکت صحیح به سمت آینده است.

و اما تبریز و آذربایجان.

مکرر عرض کردیم مردم آذربایجان و به طور مشخص مردم تبریز و بسیاری از شهرهای دیگر آذربایجان، اینها کسانی هستند که از بیش از صد سال قبل در عمده ترین حوادث و تحولات مثبت این کشور در صف اول قرار داشتند و نقش آفرینی کردند؛ از تحریم تنباکو که مرحوم حاج میرزا جواد مجتهد تبریزی وارد میدان شد تا نهضت مشروطیت - چه نهضت مشروطیت اول، چه آنچه که بعد از استبداد صغیر پیش آمد - کانون جوشش مبارزات، آذربایجان بود، شهر تبریز بود.

قهرمانان نامدار تبریز توی جیبشان نامه ها و احکام علمای بزرگ را داشتند؛ به آنها استناد میکردند، تصریح میکردند، امثال ستارخان و باقرخان؛ حالا غیر از علمای بزرگی که در این نهضت حضور داشتند.

حتّی امثال این قهرمانان و رزمندگان دلاور آذربایجان تصریح میکردند که پیرو علمای دین و پیرو احکام مراجع تقلیدند؛ این آثار و اسناد مسلّمِ باقیمانده ی از آن روز این را به ما میگوید.

اینجور نبود که این حرکت یک حرکت بی جهت و خودبخودی باشد؛ حرکت دینی بود، از روی احساس غیرت دینی بود.

همه متدین بودند در سرتاسر کشور، منتها بعضی از نقاط به خاطر خصلتهای بومی - آن غیرت، آن شجاعت، آن مردانگی - این حرکت دینی را برجسته تر کردند؛ تبریز و آذربایجان اینجور بوده.

بعد از آنی که نهضت اسلامی شروع شد از پانزده خرداد سال 42 همین جور بود.

از آنجا علمایی زندانی شدند، تبعید شدند، به زندان تهران آورده شدند.

در طول این سالها هم همین جور بود.

در شروع انقلاب هم خب، بیست و نه بهمن یک شاخص عمده است، یک سنگ نشان است در این جاده ی عظیم حرکت مردم ایران.

من مکرر گفتم، نمیخواهم تکرار کنم؛ اگر بیست و نه بهمن نبود، نوزده دی قم معلوم نبود بتواند این اثر را بگذارد.

حرکت بیست و نه بهمن تبریزیها بود که خون شهدای مظلوم نوزده دی قم را جوشاند، زنده کرد، پیام آن را به همه ی دنیا رساند، به همه ی کشور رساند.

حرکت مردم تبریز اینجور اثرگذار بود.

بعد هم مسائل انقلاب، مسائل جنگ.

اولین امام جمعه ی شهید و شهید محراب از تبریز بود؛ از پنج شهید محراب، دو نفرشان مال تبریزند.

در بین لشکرها، در بین سردارها، لشکر عاشورا و رزمندگان آذربایجانی و تبریزی و سرداران آنها جزو برجستگانند.

یک لشکر مجموعه ای از جوانهاست، همه ی مردم تو لشکر نیستند؛ اما اگر همه ی مردم در راه نباشند، همه ی مردم دلشان در این جهت نباشد، یک لشکر دلاورِ قهرمانی مثل آن لشکر به وجود نمی آید.

جنازه ی شهدا را هی بیاورند، تشییع کنند، هی مردم مشتاقتر بشوند؛ پدر مادرها جوانهاشان را بیشتر بفرستند جبهه؛ اینها همه معنا دارد.

اینها همان راز موفقیت ملت ایران است.

عزیزان من! ما ملت ایران در دوران رژیم پادشاهی تحقیرشده بودیم، ذلیل شده بودیم.

ما را تحقیر میکردند، حق ما را میخوردند، نفت ما را می بردند، استعداد ما را در جوانهای ما خفه میکردند، در علم عقب ماندیم، در فناوری عقب ماندیم، در سیاست ورزی بین المللی عقب ماندیم، در تأثیرگذاری بر روی ملتهای جهان عقب ماندیم؛ ملت ایران را در بند و زنجیر کردند.

ملت حرکت کرد، راه را عوض کرد.

آنچه را که امروز ملت ایران داعیه دارد، عبارت است از مبارزه ی با ظلم جهانی، مبارزه ی با استکبار جهانی؛ البته این برای خود ملت برکات دارد.

وقتی که یک ملت می ایستد، از شبکه ی پرهیمنه ی پرهیاهوی دشمن واهمه نمیکند، علمش هم پیش میرود، اقتصادش هم پیش میرود، مسائل اجتماعیاش هم پیش میرود، جوانش هم آگاه میشود؛ بر روی ملتهای دیگر هم اثر میگذارد؛ فکرش، دینش، شعارش، دنیا را فرا میگیرد.

شعارهایی که ما یک روز مظلومانه در اینجا سر میدادیم، ملت ایران تنها بود، امروز شعارهای تقریباً همه جایی در دنیای اسلام شده.

یک ملت میتواند اثرگذار باشد و میتواند خودش را مستحکم کند.

این استحکام ادامه پیدا خواهد کرد.

ما ان شاءاللَّه در علم پیشرفت میکنیم، در اقتصاد پیشرفت میکنیم، در سازندگی پیشرفت میکنیم.

این ملت، این جوانان، این همتها، این استقامتها، کشور را مثل دسته ی گل خواهد ساخت و ان شاءاللَّه الگویی خواهد شد برای دنیای اسلام.

آنچه که ما لازم است دنبال بکنیم همین است که خط صحیح، صراط مستقیم، صراط اللَّه، راه خدا، راه اسلام، راه دیانت، راه شریعت را دنبال کنیم؛ هوشیار باشیم، بیدار باشیم، به وظائفمان عمل کنیم.

پس فردا، یعنی دو هفته ی دیگر تقریباً، انتخابات است.

همان عروسکهای خیمه شب بازیِ همیشگی در رسانه های دنیا به کار افتادند که این انتخابات را بیرونق کنند.

من عرض میکنم؛ عرض کردم، باز هم تکرار میکنم: حضور مردم در انتخابات میتواند کشور را پیش ببرد، از شر دشمن محفوظ و مصون نگه دارد؛ دشمن را در توطئه های خودش دچار تزلزل و تردید بکند؛ دشمن را وادار به عقب نشینی کند.

انتخابات پرشور، مشت محکمی به دهان دشمن است.

خدا با شماست، خدا با شماست.

من کان للَّه کان اللَّه له ؛ وقتی ملت در راه خدا حرکت میکند، خدا به او کمک میکند، سنتهای الهی به او کمک میکنند.

دلهای مردم دست خداست.

این عزم و اراده های راسخ، مصنوع ید قدرت الهی است و ان شاءاللَّه خدای متعال در این انتخابات هم به این مردم کمک خواهد کرد.

ان شاءاللَّه انتخابات مجلس نهم پر شور، با احساس، با بصیرت، با حضور فراوان مردم انجام خواهد گرفت تا به توفیق الهی مجلس خوبی نصیب مردم بشود.

نمایندگان خوبی ان شاءاللَّه به انتخاب شما مردم بیایند و وارد این میدان کار بشوند، وارد این میدان خدمت بشوند.

.

چخ ممنون .

(2) از خداوند متعال توفیقات شما را مسئلت میکنیم، ان شاءاللَّه خدای متعال همیشه شما را مستدام و با نشاط بدارد و مورد تأیید خود قرار بدهد.

والسّلام علیکم و رحمهاللَّه و برکاته 1) آذربایجان اویاخدی، انقلابا دایاخدی (آذربایجان بیدار است، حامی انقلاب است)2) آذربایجان جانباز، خامنه ای دن آیریلماز (آذربایجان جانباز از خامنه ای جدا نمیشود) انتهای پیام/
کلید واژه ها: آذربایجان - تبریز - حضرت آیت الله خامنه ای - مردم - آیت الله خامنه ای - ایران - دیدار - مقام معظم رهبری - جمهوری اسلامی - جوانان - تبریزی - فراموش نشدنی - سیاستمداران - اسلام - راهپیمایی - عظیم - ماندگاری - نظام - جبهه - آیت الله - خواهران - اسلامی - طولانی - جمهوری - همراه - احساس - آینده - تاریخ - رسانه - امروز

آخرین اخبار سرویس:
مسائل و مشکلات کشور با فرهنگ ایثار و شهادت قابل حل است/ لزوم پرهیز از کارهای تشریفاتی در برگزاری کنگره شهدا

دادگستری ایرانشهر موضوع تجاوز را رد نکرد/شکایت تنها سه نفر/پرونده در حال بررسی است

کواکبیان: نتیجه ای از فیلترینگ نمی گیریم

سلبریتی ها از واقعیت ها دور هستند

ایرانیان خارج نشین در صورت بازگشت به کشور عفو می شوند/ مجرمان فراری مشمول عفو عمومی نمی شوند

اجرای زنده محمد علیزاده در یک نمایش

جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به ریاست جهانگیری برگزار شد + تصاویر

پیکر حجت الاسلام والمسلمین توسلی در قم تشییع و تدفین شد

فراخوان چهارمین جشنواره تجلیل از خبرنگاران برتر رسانه ها

پاسخ بنیاد مستضعفان به ابهامات ساخت پلاسکو

مسؤول سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بسیج و سپاه: مسائل و مشکلات کشور با فرهنگ ایثار و شهادت قابل حل است/ لزوم پرهیز از کارهای تشریفاتی در برگزاری کنگره شهدا

ایران شریک اقتصادی و سیاسی مهم سوییس است/ بررسی پیشرفت نقشه راه در دیدار روسای جمهور

فتوتیتر/ در جهاد دانشگاهی تلاش کردیم این حرف امام که فرمودند: «اگر اراده کنیم، می توانیم» را ثابت کنیم

سومین دور نشست فرهنگی ایران و ایتالیا در رم برگزار شد

پرونده قائم مقام قالیباف بر سر چندین هزار میلیارد است

شاید تغییرات اقلیمی موجب نابودی تمدن های فضایی شده باشد

بخشش محکوم به قصاص در چند قدمی چوبه دار

3 نفر از مجرمان حادثه فجیع ایرانشهر متواری شدند + جزییات

مسدود شدن حساب شهرداری برای مدیریت شهری فاجعه است

گزارش تصویری همایش مقابله با بیابان زایی خوزستان

هنر مدیران درایجاد رضایت اجتماعی است

دانلود آهنگ جدید رضا شجیع بنام منی زندان دا گورن

عقده گشایی برخی گروهها فضای کشور را ملتهب می کند

عقده گشایی برخی گروهها فضای کشور را ملتهب می کند

گزارش یک اعتراض دانشجویی

خانواده مقتول بزرگوارانه از حق قانونی و شرعی خود گذشتند + جزییات

فیلم طنز/ دکتر سلام 166

خدمت رسانی به روستاهای سیل زده با جدیت درحال انجام است

هرگونه اطلاع رسانی در مورد پرونده اخیر در ایرانشهر منوط به تکمیل تحقیقات است

به روحانی گفتم بجنب!

اختلال روانی عامل اصلی ارتکاب تجاوز

تازه ترین ماجراجویی فضایی ترامپ

اوضاع بدجوری ناجوره!

تشکیل جلسه شورای تامین استانداری برای بررسی ابعاد رخداد ایرانشهر

نوریان: عده ای به هر طریقی به دنبال ناکارآمد نشان دادن دولت هستند

انتقاد شهردار قم از لایحه پیشنهادی مالیات بر ارزش افزوده دولت به مجلس

بخشش محکوم به قصاص در چند قدمی چوبه دار

شرکت صالحی در اجلاس "اسلوفروم"/ دیدار با گوترش و مقامات دیگر

اقتصاد مقاومتی باید تفاوت در سرعت توسعه را محقق کند

مشکلات زندانیان منتقل شده به ایران پیگیری می شود

اقتصاد مقاومتی باید تفاوت در سرعت توسعه را محقق کند

ناگفته های حیرت انگیز از زیر یک مسجد + عکس ها

لایحه پیشنهادی مالیات بر ارزش افزوده دولت به مجلس شورای اسلامی صدای شهردار قم را بلند کرد

فرهاد جعفری آزاد شد

مهار بحران کم آبی با استفاده از ظرفیت خیران

تدوین طرح وزارت رسیدگی به امور روستاها در مجلس/ بخش عظیمی از روستاها به دلیل نبود منابع درآمدزایی خالی از سکنه شده است

زهیر صیدانلو ششمین سالگرد احمد قدیریان

سرپرست فرمانداری رودسر مطرح کرد جزییات پیدا شدن جسد یکی از مفقودین سیل کاکرود رحیم آباد/ تلاش برای یافتن دیگر اجساد ادامه دارد

تاکید سعیدی کیا به ساخت دوباره پلاسکو با رعایت قوانین

ابراز تأسف زاکانی برای سرلشکر فیروزآبادی در ماجرای ویلای لواسان/یک نماینده مجلس استعفا کرد

نشست شورای مشاورین وزرا در امور ایثارگران برگزار شد

مهار بحران کم آبی با استفاده از ظرفیت خیران

نقشه ای که برآب شد

واقعیت ماجرای تعرض به 6 دانش آموز لرستانی چه بود؟

شرکت صالحی در اجلاس "اسلوفروم"/ دیدار با گوترش و مقامات دیگر

14 سبک پرطرفدار طراحی داخلی منزل

در اتاق 1058 وزارت خارجه آمریکا چه می گذرد؟

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی خبر داد تدوین طرح وزارت رسیدگی به امور روستاها در مجلس/ بخش عظیمی از روستاها به دلیل نبود منابع درآمدزایی خالی از سکنه شده است

مرحوم احمدی هرگز اجازه چاپ کتابی خلاف مصالح انقلاب را نداد

سرباز وظیفه لشکر 25 کربلا به شهادت رسید/ عارف نوریان آسمانی شد

در حفاظت از مرزهای شمالغرب کشور سرباز وظیفه لشکر 25 کربلا به شهادت رسید/ عارف نوریان آسمانی شد

شرکت صالحی در اجلاس "اسلوفروم"/ دیدار با گوترش و مقامات دیگر

میوه فروشی یک قهرمان کشتی برای گذران زندگی +عکس

رودخانه کارون در حال مرگ است

ورودی اراک با المان های مناسب شهری آراسته شود

4 میراث ناملموس کهگیلویه وبویراحمد ثبت ملی شد

ضرغامی: گرفتاری اصلی کشور تبعیض و شکاف اقتصادی است

بیوگرافی دمیتری مندلیف، پایه گذار جدول تناوبی عناصر

قانون عجیب ازدواج دختران در ژاپن + جزییات

اسقرار قوای امریکا در کیهان

کواکبیان: به روحانی گفتم همشهری عزیز! بجنب

داور دیدار ایران - اسپانیا مشخص شد +عکس

فرماندار شاهرود: برخی دستگاه های دولتی خبرنگاران را فقط در 17مرداد می شناسند

برخی دستگاه های دولتی خبرنگاران را فقط در 17مرداد می شناسند

رییس بنیاد مستضعفان عنوان کرد پلاسکو را با رعایت ضوابط و با هماهنگی نهادهای مسئول می سازیم

وضعیت شهرری شایسته مردمانش نیست/استراتژی شورای پنجم، حفظ و صیانت از باغات است

پلاسکو را با رعایت ضوابط و با هماهنگی همه نهادهای مسئول می سازیم

ثبت سفارش به منظور واردات «خاک برای خواب گربه» و «سطل آشغال از آلمان» با دلار 4200 تومانی

استیضاح ربیعی با 50 امضا تقدیم هیأت رییسه می شود+ دلایل استیضاح

نوبخت قول داد؛ راه اندازی سامانه ثبت حقوق مسئولان تا پایان سال

سفر روحانی به سوییس و اتریش به دعوت رسمی همتایان خود

مخالفان اف ای تی اف در مجلس چه تحصیلاتی دارند؟

مقاومت طالب 17 ساله منافقین را متعجب کرده بود

ابراز تاسف زاکانی برای سرلشگر فیروزآبادی در ماجرای ویلای لواسان/یک نماینده مجلس استعفا کرد

فرهاد جعفری آزاد شد

در آیین بزرگداشت علمی و معرفتی استاد فقید عنوان شد؛ از علم دکتر احمدی بهره چندانی نبرده ایم/استاد مظهر جهاد و مجاهدت در زندگی بود

سیطره تلخ شوری آب بر نخیلات تشنه خوزستان

کارگاه ده روزه "خودسازی و معرفت امام زمان (ع)" در اسلام آباد پاکستان برگزار می شود

تعقیب عامل انتشار خبر آزار و اذیت دختران در ایرانشهر / دادستان کل کشور دستور داد

انتقاد دبیر کل سازمان ملل از سیاست های ترامپ درباره مهاجران

ناگفته های زیر یک مسجد + تصاویر

نیازمند آسیب شناسی در حوزه پژوهش هستیم

عامل انتشار خبر کذب تجاوز در ایرانشهر تحت تعقیب قرار می گیرد

مراسم تحلیف بهراد ذاکری، عضو علی البدل شورای شهر رشت برگزار شد

رییس جمهور آمریکا دستور تشکیل نیروی فضایی داد

جایگاه کسی که خود، همسر و فرزندش را تسلیم خدا می کند

واکنش تند دبیرکل موتلفه به نامه اصلاح طلبان

آقای "مطیعی" شما خودت مداح منتخب صف اولی ها هستی!

«ویکتور خارا» را می شناسند، «باربد» را نه!

مردم لرستان 43 میلیارد ریال فطریه پرداخت کردند

حرکت بیست و نه بهمن تبریزی ها بود که خون شهدای مظلوم نوزده دی قم را جوشاند، زنده کرد

حرکت بیست و نه بهمن تبریزی ها بود که خون شهدای مظلوم نوزده دی قم را جوشاند، زنده کرد