مطالب مرتبط:
قیمت میوه و تره بار اهواز در روزهای پایانی بهمن ماه
سقوط بهمن در جاده کرج - چالوس
آغاز حذف و اضافه دانشگاه آزاد و انتشار سوالات و کلید آزمون EPT بهمن
سرخط اخبار هفته آخر بهمن 96
اوقات شرعی بیست و نهم بهمن مهاباد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 بهمن 1396 ساعت 06:052018-02-18سياسي

حرکت بیست و نه بهمن تبریزی ها بود که خون شهدای مظلوم نوزده دی قم را جوشاند، زنده کرد


اگر بیست و نه بهمن نبود، نوزده دی قم معلوم نبود بتواند این اثر را بگذارد.

حرکت بیست و نه بهمن تبریزیها بود که خون شهدای مظلوم نوزده دی قم را جوشاند، - "، حضرت آیت الله خامنه ای در تاریخ 26 بهمن 1390 با جمعی از مردم آذربایجان دیدار کردند.

مشروح سخنان مقام معظم رهبری در این دیدار به شرح زیر است.

بسم اللَّه الرّحمن الرّحیم خوشامد عرض میکنم به همه ی برادران و خواهران عزیز که این راه طولانی را در این هوای سرد از تبریز و برخی شهرستانهای دیگرِ آذربایجان قبول زحمت کردید و فضای حسینیه ی ما را امروز با حضور خودتان، فضای معنوی و ملکوتی و عاطفی قرار دادید؛ تشکر و سپاسگزاری میکنم.

هر سال بیست و نهم بهمن برای این بنده ی حقیر این یادبودِ مطلوب و شیرین را همراه دارد که در این مکان محدود با جمعی از عزیزان خود، جوانان عزیز، مردان دلاور و غیور از خطه ی آذربایجان ملاقات میکنیم؛ برای من بسیار شیرین و مطلوب است این دیدار.

از خداوند متعال مسئلت میکنیم روز به روز تفضلات خود، هدایتهای خود، دستگیریهای خود را نسبت به شما مردم عزیز روزافزون بفرماید و ان شاءاللَّه همه ی شما به چشم خود آینده های روشن تری، شیرین تری، مطلوبتری را در خطه ی ایران عزیز مشاهده کنید.

آنچه که درسهای گوناگون و عبرتهای گوناگون انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به ما میآموزد، مطالب فراموش نشدنی و ماندگاری است که قدم به قدم ملت ما را، مسئولین ما را، شما عزیزان را، بخصوص جوانان را به سوی قله های بلند هدایت میکند.

عبرتهای ما این را میگوید، تجربه های ما و مشهودات ما، نه فقط معلومات ما، بلکه آنچه به چشم میبینیم، ما را به این حقیقت راهنمایی میکند.

یک نمونه که من لازم میدانم مطرح کنم، همین راهپیمایی عظیم ملت ایران در بیست و دوم بهمن امسال است.

همه گفتند امسال از سالهای قبل جمعیت بیشتر بودند، پرشورتر بودند، شادمان تر بودند.

چرا؟ این خبرِ یک نفر و دو نفر نیست؛ در تهران، در شهرستانها، در تبریز، اصفهان، مشهد و بقیه ی شهرهای بزرگی که ما از آنها خبر داریم، قضیه اینجور است.

سؤال این است که چرا؟ امسال چه خبر بود که مردم از سالهای دیگر گرمتر، گیراتر، مشتاقتر، پرشورتر این صحنه ی عظیم مردمی را انباشتند و پر کردند؟ پاسخ سؤال برای ما درس آموز است؛ پاسخ این است که ملت ایران امسال احساس کرد که کشورش، نظامش، اسلام عزیزش به این حضور احتیاج دارد.

یک جبهه ی دشمنِ عنودِ شریر که همه ی دستگاه های ارتباطی دنیا و رسانه های دنیا در مشت اوست و بسیاری از سیاستمداران دنیای غرب دست نشانده ی این جبهه ی شریر هستند، یعنی جبهه ی سرمایه داران، کارتل داران، تراست داران، کمپانیداران بزرگ، سرمایه داران خونخوار و صهیونیستها، شبکه ی صهیونیست جهانی که اغلبِ رسانه های دنیا و رسانه های فوق مدرنِ امروز مثل این کانالهای تلویزیونی و بیشتر از همه کانالهای اینترنتی در اختیار اینهاست؛ متعلق به آنهاست.

اینها از مدتها قبل، از ماه ها قبل تبلیغات خود را روی این نقطه متمرکز کردند که ملت ایران نسبت به نظام، نسبت به اسلام، نسبت به هدفهای اعلام شده، سست شده است.

این را هی تبلیغ کردند و به طور مداوم در بوقهای تبلیغاتی خودشان این حمله را تشدید کردند که به ملت عزیز ما بباورانند این دروغ بزرگ را.

هدف چی بود؟ هدف این بود که عملاً ملت شجاع ایران، ملت مؤمن ایران، ملت امتحان داده ی ایران در عرصه های سخت و بزرگ، سست بشود.

وقتی ملت سست شد، کشور بیدفاع میشود؛ وقتی ملت در صحنه نبود، مسئولین تنها میمانند.

هیچ مجموعه ی سیاسیای در دنیا بدون پشتوانه ی ملتهای خودشان نمیتوانند کار کنند، پیش بروند.

اینها این غرض را داشتند.

روی خصوص بیست و دوی بهمن هم تکیه کردند، انواع و اقسام حیله های تبلیغاتی را به کار بردند تا شاید بتوانند این صحنه ی حضور را خلوت کنند، خاموش کنند، بیرونق کنند؛ مردم این را فهمیدند.

آنچه که انسان را به اعجاب وادار میکند، آنچه که انسان را در مقابل عظمت این ملت کوچک میکند که چقدر این ملت با عظمت است، همین بصیرت و موقع شناسی ملت ایران است.

.

(1) این بصیرت بی نظیر مردمی، این موقع شناسی انسان را دچار اعجاب میکند.

این است که ملت را نگه داشته است، این است که کشور را حفظ کرده است.

ملت ایران فهمید که امروز دشمن این هدف را دارد؛ با عمل خود، توی دهن دشمن زد؛ با حضور خود، تبلیغات دشمن را خنثی کرد.

نوجوان، جوان، پیر، کهنسالِ از کارافتاده، زن و مرد، در همه ی کشور آمدند توی عرصه و صحنه ی حضور.

طبق گزارشی که به من دادند - گزارش موثق - اقلاً در هشتصد و پنجاه شهر کشور این تظاهرات با همین شکل گسترده وجود داشته است که تلویزیون قادر نیست این همه را نشان بدهد.

این ملت ایران است، این بصیرت است، این موقع شناسی و حضور این ملت است.

این ملت شکست نخواهد خورد.

آنهایی که باید پیام را بگیرند، گرفتند.

آنهایی که در مغزهای الکلیِ آفت دیده ی خود خیالاتی برای ملت ایران در سر میپختند، آنها فهمیدند در ایران چه خبر است.

البته در تبلیغات سعی کردند نگذارند این حقیقت منعکس بشود، اما آنی که باید بفهمد، فهمید.

دستگاه های اطلاعاتی دشمنان ما و سیاستگذاران اصلی در کشورهای معارض با جمهوری اسلامی، فهمیدند که ملت قهرمان ایران اینجور در صحنه است؛ این جور وسط میدان حاضر است.

البته خواستند نگذارند افکار عمومی دنیا بفهمد.

این هم رسواکننده ی آنهاست؛ اینها همان کسانی هستند که مدعی آزادیِ ارتباطات و اخبار و اطلاعاتند، ادعا میکنند که ما خبر را پنهان نمیکنیم، خبر را مستور نگه نمیداریم، سانسور نمیکنیم.

خب، اگر سانسور نمیکردند، این جمعیت ده ها میلیونی راهپیمایی سراسر کشور را نمیگفتند در تهران هزاران نفر آمدند! اینها هزاران نفر بودند؟! جمعیت میلیونی حاضر در عرصه، در روز بیست و دوی بهمن در تهران هزاران نفر بودند؟! گفتند در کل کشور ایران، صدها هزار! اینها صدها هزار نفر بودند؟! در هر کدام از شهرهای بزرگ کشور صدها هزار جمعیت جمع شدند، ده ها میلیون انسان آمدند توی صحنه.

تبلیغات اینجوری است.

خب، ما دروغ و تقلب و خدعه و تزویرهای حقارت آمیز را از دشمن کم ندیدیم؛ از اول انقلاب تا امروز همیشه همین جور بوده؛ باز هم همین جور خواهد بود، لکن هدف آنها برآورده نمیشود.

پیام صادقانه ی یک ملت وقتی از دل برآمد، این کار خودش را خواهد کرد.

بارها گفتیم، احساس حضور، احساس انقلابیگری، احساس حرکت که با عزم راسخ همراه است، مثل هوای خوش بهاری در همه جا نفوذ خواهد کرد؛ آرام آرام همه را بهره مند خواهد کرد.

بفرمایید، این نمونه اش در شمال آفریقا و در همه ی کشورهای عربی و در همه ی دنیای اسلام و در دل هر مسلمان صاحب فکر و هوشمند در اقلیتها - اقلیتهایی که در کشورهایی هستند؛ مسلمانها اقلیتند - و در کشورهای اسلامی، که یکایک دلها در طول این سالهای متمادی بتدریج احساس هویت میکنند، احساس شخصیت میکنند.

اسلام در حرکت عظیم خود به یک نقطه ی حساس رسیده است.

نسلهای آینده خیلی چیزهای بزرگ و مهمی را مشاهده خواهند کرد، دنیا از این رو به آن رو خواهد شد.

این سیاستهای مسلطِ مادیِ مستکبرانه که ملتها را به بند کشیدند، اینها بتدریج مضمحل خواهد شد، آب خواهد شد، نابود خواهد شد؛ این آینده ی دنیاست.

کانون اصلی هم اینجاست، جوشش اوّلی هم از اینجا شروع شده است و این ملت ایستاده است.

نکته ی این، ایستادگی و استقامت است.

عزیزان من! جوانان من! مردان و زنان غیور تبریز و آذربایجان! نکته ی اصلی، در این ایستادگی است.

ما چرا بیست و نه بهمن را هر سال گرامی میداریم؟ مسئله این نیست که ما میخواهیم در گذشته توقف کنیم.

خیلی از شما جمعیتی که اینجا هستید و خیلی از جوانان آذربایجان و شهر تبریز، آن روز را ندیدند، درک نکردند، آن روز در دنیا نبودند؛ اما گرامی میدارند.

این توقف در گذشته نیست، این نشان دادن خط حرکت صحیح به سمت آینده است.

و اما تبریز و آذربایجان.

مکرر عرض کردیم مردم آذربایجان و به طور مشخص مردم تبریز و بسیاری از شهرهای دیگر آذربایجان، اینها کسانی هستند که از بیش از صد سال قبل در عمده ترین حوادث و تحولات مثبت این کشور در صف اول قرار داشتند و نقش آفرینی کردند؛ از تحریم تنباکو که مرحوم حاج میرزا جواد مجتهد تبریزی وارد میدان شد تا نهضت مشروطیت - چه نهضت مشروطیت اول، چه آنچه که بعد از استبداد صغیر پیش آمد - کانون جوشش مبارزات، آذربایجان بود، شهر تبریز بود.

قهرمانان نامدار تبریز توی جیبشان نامه ها و احکام علمای بزرگ را داشتند؛ به آنها استناد میکردند، تصریح میکردند، امثال ستارخان و باقرخان؛ حالا غیر از علمای بزرگی که در این نهضت حضور داشتند.

حتّی امثال این قهرمانان و رزمندگان دلاور آذربایجان تصریح میکردند که پیرو علمای دین و پیرو احکام مراجع تقلیدند؛ این آثار و اسناد مسلّمِ باقیمانده ی از آن روز این را به ما میگوید.

اینجور نبود که این حرکت یک حرکت بی جهت و خودبخودی باشد؛ حرکت دینی بود، از روی احساس غیرت دینی بود.

همه متدین بودند در سرتاسر کشور، منتها بعضی از نقاط به خاطر خصلتهای بومی - آن غیرت، آن شجاعت، آن مردانگی - این حرکت دینی را برجسته تر کردند؛ تبریز و آذربایجان اینجور بوده.

بعد از آنی که نهضت اسلامی شروع شد از پانزده خرداد سال 42 همین جور بود.

از آنجا علمایی زندانی شدند، تبعید شدند، به زندان تهران آورده شدند.

در طول این سالها هم همین جور بود.

در شروع انقلاب هم خب، بیست و نه بهمن یک شاخص عمده است، یک سنگ نشان است در این جاده ی عظیم حرکت مردم ایران.

من مکرر گفتم، نمیخواهم تکرار کنم؛ اگر بیست و نه بهمن نبود، نوزده دی قم معلوم نبود بتواند این اثر را بگذارد.

حرکت بیست و نه بهمن تبریزیها بود که خون شهدای مظلوم نوزده دی قم را جوشاند، زنده کرد، پیام آن را به همه ی دنیا رساند، به همه ی کشور رساند.

حرکت مردم تبریز اینجور اثرگذار بود.

بعد هم مسائل انقلاب، مسائل جنگ.

اولین امام جمعه ی شهید و شهید محراب از تبریز بود؛ از پنج شهید محراب، دو نفرشان مال تبریزند.

در بین لشکرها، در بین سردارها، لشکر عاشورا و رزمندگان آذربایجانی و تبریزی و سرداران آنها جزو برجستگانند.

یک لشکر مجموعه ای از جوانهاست، همه ی مردم تو لشکر نیستند؛ اما اگر همه ی مردم در راه نباشند، همه ی مردم دلشان در این جهت نباشد، یک لشکر دلاورِ قهرمانی مثل آن لشکر به وجود نمی آید.

جنازه ی شهدا را هی بیاورند، تشییع کنند، هی مردم مشتاقتر بشوند؛ پدر مادرها جوانهاشان را بیشتر بفرستند جبهه؛ اینها همه معنا دارد.

اینها همان راز موفقیت ملت ایران است.

عزیزان من! ما ملت ایران در دوران رژیم پادشاهی تحقیرشده بودیم، ذلیل شده بودیم.

ما را تحقیر میکردند، حق ما را میخوردند، نفت ما را می بردند، استعداد ما را در جوانهای ما خفه میکردند، در علم عقب ماندیم، در فناوری عقب ماندیم، در سیاست ورزی بین المللی عقب ماندیم، در تأثیرگذاری بر روی ملتهای جهان عقب ماندیم؛ ملت ایران را در بند و زنجیر کردند.

ملت حرکت کرد، راه را عوض کرد.

آنچه را که امروز ملت ایران داعیه دارد، عبارت است از مبارزه ی با ظلم جهانی، مبارزه ی با استکبار جهانی؛ البته این برای خود ملت برکات دارد.

وقتی که یک ملت می ایستد، از شبکه ی پرهیمنه ی پرهیاهوی دشمن واهمه نمیکند، علمش هم پیش میرود، اقتصادش هم پیش میرود، مسائل اجتماعیاش هم پیش میرود، جوانش هم آگاه میشود؛ بر روی ملتهای دیگر هم اثر میگذارد؛ فکرش، دینش، شعارش، دنیا را فرا میگیرد.

شعارهایی که ما یک روز مظلومانه در اینجا سر میدادیم، ملت ایران تنها بود، امروز شعارهای تقریباً همه جایی در دنیای اسلام شده.

یک ملت میتواند اثرگذار باشد و میتواند خودش را مستحکم کند.

این استحکام ادامه پیدا خواهد کرد.

ما ان شاءاللَّه در علم پیشرفت میکنیم، در اقتصاد پیشرفت میکنیم، در سازندگی پیشرفت میکنیم.

این ملت، این جوانان، این همتها، این استقامتها، کشور را مثل دسته ی گل خواهد ساخت و ان شاءاللَّه الگویی خواهد شد برای دنیای اسلام.

آنچه که ما لازم است دنبال بکنیم همین است که خط صحیح، صراط مستقیم، صراط اللَّه، راه خدا، راه اسلام، راه دیانت، راه شریعت را دنبال کنیم؛ هوشیار باشیم، بیدار باشیم، به وظائفمان عمل کنیم.

پس فردا، یعنی دو هفته ی دیگر تقریباً، انتخابات است.

همان عروسکهای خیمه شب بازیِ همیشگی در رسانه های دنیا به کار افتادند که این انتخابات را بیرونق کنند.

من عرض میکنم؛ عرض کردم، باز هم تکرار میکنم: حضور مردم در انتخابات میتواند کشور را پیش ببرد، از شر دشمن محفوظ و مصون نگه دارد؛ دشمن را در توطئه های خودش دچار تزلزل و تردید بکند؛ دشمن را وادار به عقب نشینی کند.

انتخابات پرشور، مشت محکمی به دهان دشمن است.

خدا با شماست، خدا با شماست.

من کان للَّه کان اللَّه له ؛ وقتی ملت در راه خدا حرکت میکند، خدا به او کمک میکند، سنتهای الهی به او کمک میکنند.

دلهای مردم دست خداست.

این عزم و اراده های راسخ، مصنوع ید قدرت الهی است و ان شاءاللَّه خدای متعال در این انتخابات هم به این مردم کمک خواهد کرد.

ان شاءاللَّه انتخابات مجلس نهم پر شور، با احساس، با بصیرت، با حضور فراوان مردم انجام خواهد گرفت تا به توفیق الهی مجلس خوبی نصیب مردم بشود.

نمایندگان خوبی ان شاءاللَّه به انتخاب شما مردم بیایند و وارد این میدان کار بشوند، وارد این میدان خدمت بشوند.

.

چخ ممنون .

(2) از خداوند متعال توفیقات شما را مسئلت میکنیم، ان شاءاللَّه خدای متعال همیشه شما را مستدام و با نشاط بدارد و مورد تأیید خود قرار بدهد.

والسّلام علیکم و رحمهاللَّه و برکاته 1) آذربایجان اویاخدی، انقلابا دایاخدی (آذربایجان بیدار است، حامی انقلاب است)2) آذربایجان جانباز، خامنه ای دن آیریلماز (آذربایجان جانباز از خامنه ای جدا نمیشود) انتهای پیام/
کلید واژه ها: آذربایجان - تبریز - حضرت آیت الله خامنه ای - مردم - آیت الله خامنه ای - ایران - دیدار - مقام معظم رهبری - جمهوری اسلامی - جوانان - تبریزی - فراموش نشدنی - سیاستمداران - اسلام - راهپیمایی - عظیم - ماندگاری - نظام - جبهه - آیت الله - خواهران - اسلامی - طولانی - جمهوری - همراه - احساس - آینده - تاریخ - رسانه - امروز

آخرین اخبار سرویس:
مبارزه با فساد در چین تشدید می شود

رسیدگی بدون وقفه به پرونده های تشکیل شده در تعطیلات نوروزی

ابعاد صداقت رسانه ای/ اصل دیده شدن توسط رسانه ها

بنده حقیر، حسین همدانی، شاگرد تنبل دفاع مقدس اعتراف می‎کنم...

تصاویر آیین تحویل سال نو در حرم حضرت علی بن مهزیار

خلقت 14 معصوم(ع) از یک نور و در سه مرحله/ وظیفه ما در مقابل عترت

تصاویر آیین تحویل سال در حرم حضرت علی بن مهزیار

خلقت همه 14 معصوم از یک نور و در سه مرحله/ وظیفه ما در مقابل عترت

اقامه عزای شهادت امام هادی در دفتر آیت الله العظمی علم الهدی خراسانی

تهران و مسکو نزدیک تر شدند

لوح/ اگر ایرانی ها ایرانی بخرند

تهران و مسکو نزدیک تر شدند

سخنان سید حسن خمینی در مراسم تحویل سال نو در حرم مطهر امام خمینی (س)

سیدحسن خمینی: انسان حقیر، انتقادناپذیر است

نمایش ثروت و تجملات؛ بیماری فراگیر دنیای مدرن

پیام نوروزی مقام معظم رهبری

دخمه زرتشتیان یزد

سال سخت برای رسانه هایی که راویان غم بودند

حدود مسئولیت کیفری و مدنی ضابطان

ریاض برای ایجاد بحران در یمن دست به دامن واشنگتن شده است

سال های آخر قبل از انقلاب بود. ابراهیم به جز رفتن به...

خوشرو: فرهنگ ایرانی، صلح،دوستی و مقاومت است

امام جمعه بیرجند در پیام نوروزی: تبریک از نوع برکت است

شعر در ایران در نهایت قوت و تأثیر قرار دارد/ قدر این موهبت را بدانیم

امام جمعه بیرجند در پیام نوروزی: تبریک از نوع برکت است

آخرین توییت نوبخت در سال 96

روحانی 1397 هجری شمسی را به رهبر انقلاب تبریک گفت

پیام تبریک معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده به مناسبت نوروز

فضیلت ماه رجب در کلام مرحوم آیت الله مجتبی تهرانی

محمدرضا عارف سال نو را تبریک گفت

تصاویر/ تحویل سال 1397 شمسی در حافظیه شیراز

نگاهی به آداب و رسوم نوروزی اقوام ایرانی

حجت الاسلام پناهیان: نیروهای انقلابی در خصوص تحقق شعار سال پیشتاز باشند

آیین تحویل سال نو در یادمان های شهدای شلمچه و والفجر8 برگزار شد

اقدامات لازم قبل از سفر

نماینده ولی فقیه و استاندار سیستان وبلوچستان عیدنوروز را تبریک گفتند

در صبر و استقامت جدیت به خرج دهید

عیدی امام برای آیت الله هاشمی چه بود؟

میثاق نامه وحی مُنزل نیست

ضرورت اقدام فرادولتی برای ایجاد نشاط معنوی در جامعه / هر شهروند خود را یک شهردار بداند

توصیه به مسافران نوروزی در رانندگی از منظر قرآن

زیارت جامعه کبیره؛ دوره کامل امام شناسی/ نهاد وکالت گامی در جهت آمادگی مردم برای مسئله مهدویت

نماینده ولی فقیه و استاندار سیستان وبلوچستان عیدنوروز را تبریک گفتند

استاندار خوزستان آغاز سال جدید را تبریک گفت

اجرای نماینده ایران در مسابقات قرآن اردن/ ابراز رضایت از اجرای مطلوب + عکس

نماینده ولی فقیه و استاندار سیستان وبلوچستان عیدنوروز را تبریک گفتند

حجت الاسلام پناهیان: نیروهای انقلابی در خصوص تحقق شعار سال پیشتاز باشند

آیین تحویل سال نو در یادمان های شهدای شلمچه و والفجر8 برگزار شد

روحمان را در تقارن بهار طبیعت با سالروز شهادت امام هادی(ع) زنده تر کنیم + فیلم

استاندار خوزستان آغاز سال جدید را تبریک گفت

تصاویر/ حضور مدیر حوزه های علمیه در مناطق عملیاتی جنوب

تلاوت سوره حدید با صوت «مصطفی اسماعیل» + دانلود

استاندار خوزستان آغاز سال جدید را تبریک گفت

زمینه سازی برای حضور قرآن در جامعه با کمک بدنه فعالان قرآنی + فیلم

زمان تغییر ساعت رسمی کشور امشب یا فردا شب ؟

سفره هفت سین عجیب و پرمفهوم دکتر ظریف وزیر خارجه کشورمان + عکس

فیلم/ ان شاءالله دوباره بیایی/ محمود خان عشق ماست!

انتخابات و اعتراضات؛ مهم ترین اتفاقات سیاسی سال 96

تحویل سال نو در حرم شاهچراغ (ع)

مراسم تحویل سال نو با حضور رییس جمهور در کرمانشاه

فوری / استاد اخلاق به دلیل تشدید بیماری به ICU منتقل شد + جزییات

جهان در سال 1396: از پوپولیسم تا سونامی های مختلف

نوروز، نقطه پیوند فرهنگ کهن ایران و هند

رونمایی از 86 نماد نوروزی استقبال از بهار در مشهد

فیلم/ دکتر هرچی داریم از برکت امام زمان(عج) و شما داریم/ هر شب می گویم خدا پدرت را بیامرزد

فیلم/ آقای دکتر افشاگری کنید! مردم چشم براهند! خیلی ها خبر ندارند! کم نیارید! شما ظلم را دیدید! تکلیف دارید!

فیلم/ دکتر احمدی نژاد در امام زاده صالح(ع): دعا کنید امام زمان (عج) بیاید و همه چیز از اساس درست شود

فیلم/ مردم در امام زاده صالح(ع) خطاب به دکتر احمدی نژاد: شیر مادرت حلالت، ازت راضی هستیم

نوروز فرصتی برای شکرگزاری به درگاه خداوند است

فرهنگ ایرانی، صلح،دوستی و مقاومت است

آیین تحویل سال و هفتم سه شهید گمنام همزمان در نوشهر برگزار شد

مراسم استقبال از بهار در روستای «چور و ننه» مریوان

مراسم تحویل سال 1397 در یزد

فیلم/ خوش و بش نوروزی مردم و دکتر احمدی نژاد در امام زاده صالح (ع)

رییس جمهور سال جدید را به رهبر معظم انقلاب اسلامی تبریک گفت

نخستین جشنواره عکس « یزد شهر زیبای من» برگزار می شود

پیام تبریک آیت الله دری نجف آبادی به مناسبت سال نو + فیلم

وای به حال کسی که یکانش بر ده گانش غلبه کند

آیین تحویل سال و هفتم سه شهید گمنام همزمان در نوشهر برگزار شد

خیابان دوسطحی آیت الله واعظ طبسی در مشهد، افتتاح و بازگشایی شد

ترامپ به ولیعهد سعودی: دست به جیب شوید+ فیلم

پشتیبانی سرویس جاسوسی 80 کشور از داعش

طرح جدید استیضاح وزیر کشور با 11 محور و 30 امضاء/ ارجاع به کمیسیون شوراها + متن استیضاح

موسسات مالی و اعتباری نمونه ای از تبدیل «چالش» به «بحران» بود

مراسم تحویل سال 1397در حرم مطهر امام خمینی (س)

موسیقی معروف تحویل سال را چه کسانی نواخته اند؟+موسیقی

شرایط بهره مندی خانواده بیمه شدگان از کمک های بیمه تأمین اجتماعی

نوروز رویش و جوانی را به همگان هدیه می کند

خوشرو: فرهنگ ایرانی، صلح،دوستی و مقاومت است

پیام تبریک زیبای پادوانی

علت آنکه امام هادی(ع) زیارت نامه به این مفصلی را انشاء فرمودند چیست؟

مراسم سال تحویل در حرم مطهر رضوی

پیام اینستاگرامی ظریف در آستانه فرا رسیدن نوروز

اصولگرایان احساس خطر کردند/می توان گفتگوی ملی را در تلویزیون آغاز کرد

آرش فهیم 10 رویداد فرهنگی مهم در سال 96

7 روایت از رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون ویژگی های شهید چمران

نوروز رویش و جوانی را به همگان هدیه می کند

نقض رویه 40 سال تبریک نوروزی توسط روحانی

روحانی سال 1397 هجری شمسی را به رهبر انقلاب تبریک گفت

افشای رابطه ترامپ با مودل Playboy

حرکت بیست و نه بهمن تبریزی ها بود که خون شهدای مظلوم نوزده دی قم را جوشاند، زنده کرد

حرکت بیست و نه بهمن تبریزی ها بود که خون شهدای مظلوم نوزده دی قم را جوشاند، زنده کرد