مطالب مرتبط:
پاسخ رییس کل بانک مرکزی به منتقدان برخورد با اخلالگران اقتصادی در دنیا یک هنجارپذیرفته شده است
بانک مرکزی در برخورد با اخلالگران اقتصادی مسامحه نمی کند
سیف:برخورد با اخلالگران ارز همه جای دنیا یک عرف است
رییس بانک مرکزی: برخورد با اخلالگران ارز همه جای دنیا یک عرف است
سیف: برخورد قاطعانه بانک مرکزی با فساد و اخلالگران اقتصادی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 بهمن 1396 ساعت 01:222018-02-17اقتصادي

برخورد با اخلالگران اقتصادی در دنیا یک هنجارپذیرفته شده است


سیف با اشاره به انتقاد برخی افراد از اقدام بانک مرکزی و نیروی انتظامی در برخورد با اخلالگران بازار ارز که آن را امنیتی کردن اقتصاد دانسته اند، - به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، ولی اله سیف صبح امروز در همایش تداوم استقرار و نهادینه سازی ارکان حاکمیت شرکتی در مجتمع بانک ملت، با تاکید بر لزوم سالم سازی فضای اقتصادی و تبدیل آن به یک فرهنگ عمومی و همه جانبه اظهارداشت: تمام پرسنل نظام بانکی باید با انگیزه و احساس مسئولیت مانع سوءجریانات و گسترش فساد در فضای اقتصادی شوند، ضمن آنکه خوشبختانه اکنون از مبارزه با فساد در کشور حمایت می شود که این امر بسیار مبارک و قابل تقدیر است و نظام بانکی نیز علیرغم هزینه های مبارزه با فساد در این مسیر با پشتیبانی مراجع قضایی و نیروی انتظامی و سایر نهادهای مسئول با مفسدین اقتصادی و اخلاگران اقتصادی با قاطعیت برخورد خواهد کرد.

وی افزود: بانک مرکزی و نظام بانکی با خشکاندن زمینه های فساد و سوء جریانات از آرامش و ثبات در اقتصاد که یکی از دستاورد های دولت تدبیر و امید است محافظت و پاسداری خواهد کرد.

سیف با اشاره به برخورد با اخلاگران ارزی در روزهای اخیر و انتقاد از برخی افراد که آن را امنیتی کردن اقتصاد تلقی می کنند،گفت: برخورد با اخلالگران اقتصادی در دنیا یک عرف و هنجار پذیرفته شده است ، بر این مبنا نیروی انتظامی با همکاری بانک مرکزی در روزهای اخیر با اخلالگران ارزی برخورد کرده است، لیکن متاسفانه برخی با تحلیل های نادرست این اقدام بانک مرکزی را امنیتی کردن فضای اقتصادی عنوان می کننند، این در حالی است برخورد با افراد مجهول الهویه که بافعالیت های سوداگرانه تخریب های فراوانی برای اقتصاد کشور ایجاد می کنند، بر مبنای عرف جهانی است.

وی افزود: امروز در هیچ کشوری اجازه داده نمی شود بدون شناسایی دقیق مشتری خدماتی ارایه شود، این در حالی است که متاسفانه شاهد این بودیم که یک نرخ متفاوت برای معاملات ارزی بدون شناسایی خریدار و فروشنده و بدون طی مراحل شناسایی مشتری ایجاد شده بود و این به معنای شروع اقتصاد زیرزمینی است که با قاطعیت می بایست با آن برخورد می شد.

*جذب سرمایه گذاری پایدار با استقرار حاکمیت شرکتی مناسب رییس کل بانک مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود به مبحث حاکیمت شرکتی و لزوم نهادینه سازی آن در نظام بانکی اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف مهم دولت ها فراهم سازی شرایط رشد پویای غیرتورمی اقتصاد در محیطی باثبات، شفاف و قانونمند است ودر صورت تحقق این اهداف، شاهد بهبود مستمر متغیرهای کلان اقتصادی همچون اشتغال، توزیع درآمد و رفاه اجتماعی خواهیم بود.

وی افزود: جهت دستیابی به رشد پایدار، در کنار حمایت های مختلف از فعالیت های مولد اقتصادی، بهبود فضای کسب وکار جهت حصول به سرمایه گذاری مناسب و در نتیجه تولید بالاتر، امری مهم و حیاتی در اقتصاد است و در ارتباط با ارتقاء و بهبود فضای کسب وکار نیز استقرار حاکمیت شرکتی (Corporate Governance) ازجمله مقوله های کلیدی محسوب می شود.

البته شایسته است به موضوع حاکمیت خوب (Good Governance) به عنوان چتر بزرگ تری از مفهوم در سطح حاکمیت که عامل کلیدی در فراهم کردن زمینه های توسعه پایدار و ایجاد اقتصادی مقاوم، با ثبات و پویا است، اشاره کرد.

سیف با بیان اینکه در اقتصاد مدرنِ امروزی، موتور اصلی رشد اقتصادی، بخش بنگاهی است گفت: در حالی که شرکت ها و بنگاه های اقتصادی، طرف اصلی سرمایه گذاری، تولید، اشتغال، نوآوری و رشد و توسعه هستند، در ایران این بخش از ضعف ها و کاستی های زیادی رنج می برد.

برای تقویت بنگاه ها و سازمان دهی شرکت های تولیدی و خدماتی به اقدامات بسیار و اصلاحات همه جانبه ای نیاز است.

از مهم ترین این اقدامات و اصلاحات، فرهنگ و نظام حاکمیت شرکتی است.

رییس کل بانک مرکزی افزود: هدف حاکمیت شرکتی تسهیل مدیریت مؤثر، کارا و کارآفرین در بنگاه های اقتصادی است.

حاکمیت شرکتی، نظام مدیریت و کنترل بنگاه و عملیات آن است.

وجوه اصلی حاکمیت شرکتی را می توان در انضباط، شفافیت، استقلال، پاسخگویی، انصاف و مسئولیت اجتماعی خلاصه کرد.

ناگفته پیداست که چنین نظامی بهترین بستر مبارزه با فساد را ایجاد می کند.

سیف در ادامه با بیان اینکه هیات مدیره مسئول اصلی نظام حاکمیت شرکتی است، گفت: حاکمیت شرکتی دربردارنده مجموعه روابط قانونمند میان هیئت مدیره، مدیران، سهامداران و سایر اشخاص مرتبط در یک بنگاه اقتصادی است که تأمین کننده منافع کلیه ذینفعان بوده و تامین کننده ساختاری است که در آن اهداف مدون سازمانی، ابزار دستیابی به این اهداف و نظارت بر عملکرد آن مشخص می شوند، البته حاکمیت شرکتی مزایای متعدد دیگری همچون ارتقاء کارایی و افزایش شفافیت عملکرد فعالان اقتصادی را نیز شامل می شود.

رییس شورای پول و اعتبار با اشاره به پیشرفت های قابل ملاحظه ای که طی سال های اخیر در استقرار نظام حاکمیت شرکتی از طریق قانون گذاری و نظارت و نیز فرهنگ سازی و اقدامات داوطلبانه شرکت ها در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه صورت گرفته است، افزود: سرمایه گذاران و سهامداران در مورد ضرورت و اهمیت نظام حاکمیت شرکتی آگاهی بیشتری کسب کرده و نسبت به استقرار این نظام در شرکت ها تلاش کرده اند.

موضوع حاکمیت شرکتی در کشورهای درحال توسعه غالباً دربردارنده اقداماتی به منظور پر کردن خلاءهای قانونی و در کشورهای پیشرفته عمدتاً شامل به روز و کارآمد کردن قوانین و مقررات است.

وی تصریح کرد: تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان می دهد استقرار مناسب سازوکارهای حاکمیت شرکتی موجب جذب و تخصیص بهینه منابع، افزایش کارایی عملیاتی، استیفای حقوق ذینفعان مختلف و رشد سرمایه گذاری پایدار از طریق جلب اعتماد سرمایه گذاران و درنهایت، سبب رشد و توسعه اقتصادی می شود.

رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: از سوی دیگر، بررسی های انجام شده در زمینه ارتباط میان سرمایه گذاری خارجی و حاکمیت شرکتی در کشورهای مختلف نیز بیانگر آن است که سرمایه گذاری خارجی نسبت به وضعیت حاکمیت شرکتی موجود در اقتصاد میزبان، استانداردهای حسابداری، افشای اطلاعات استاندارد (مبتنی بر استانداردهای بین المللی) و پاسخگویی حساس بوده و استقرار حاکمیت شرکتی مناسب اثر مثبت و معناداری بر جریان جذب سرمایه گذاری خارجی و تسریع روند توسعه اقتصادی دارد.

لذا ضرورت تعامل بین المللی به منظور اطمینان از شفافیت اطلاعاتی و مالی، لزوم توجه به این مهم را برجسته تر می کند.

سیف با بیان اینکه سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در کسب وکارهای مختلف نیازمند اطلاعات شفاف، صحیح، کامل، استاندارد، قابل اطمینان و به موقع هستند تا از طریق مقایسه وضعیت و عملکرد مالی بنگاه های اقتصادی کشورهای مختلف، در خصوص سرمایه گذاری در آن ها تصمیم گیری کنند،گفت: طی دهه های اخیر، سیاست گذاران نیز با درک این ارتباط به برقراری و اصلاح نظام حاکمیت شرکتی در نهادهای مالی و غیرمالی در یک محیط رقابتی بین المللی پرداخته اند.

بر همین اساس و با توجه به ارتباط مستقیم میان میزان جذب سرمایه گذاری خارجی و استقرار حاکمیت شرکتی مناسب، مقامات نظارتی و قانون گذاران کشورهای مختلف تلاش کرده اند، محیطی توانمند متناسب با اصول حاکمیت شرکتی خوب در نهادهای مالی و غیرمالی مالی ایجاد کنند.

سیف در ادامه پیامدهای مثبت سه گانه ایجاد محیطی شفاف و قانونمند به عنوان هدف اصلی استقرار حاکمیت شرکتی را به تفصیل تشریح کرد: نخست آن که وجود اطلاعات شفاف و قابل اتکاء در خصوص کسب وکارها، با ارائه تصویری روشن از عملکرد فعالیت های اقتصادی، مدیران و سرمایه گذاران را در شناسایی و ارزیابی فرصت های سرمایه گذاری یاری کرده و همین امر با تخصیص صحیح تر سرمایه به فعالیت های کارا، به بهبود عملکرد اقتصادی در سطح کلان منجر می شود.

وی گفت: دوم، وجود اطلاعات شفاف، عملکرد نظارت و تأمین حقوق سهام داران مطابق با قوانین جاری در فضای کشور را تسهیل می کند.

همچنین این اطلاعات، مدیران را در اخذ تصمیمات به نفع سرمایه گذاران و در راستای افزایش ارزش افزوده در سطح کلان اقتصادی کمک می کند.

سوم، تعهد شرکت ها در افشای به موقع و باکیفیت بالای اطلاعات، خطر زیان سرمایه گذاران را کاهش می دهد؛ چراکه با افزایش اطلاعاتِ سرمایه گذاران، وجوه بیشتری جذب بازارهای مالی شده و بدین ترتیب از ریسک نقدشوندگی این بازارها کاسته می شود و این امر در نهایت به کاهش هزینه تأمین مالی منجر می شود.

لذا در بازارهای مالی با ریسک نقدشوندگی پایین، سرمایه گذاری در پروژه های پربازده و بلندمدت (غیرنقدشونده) افزایش می یابد.

در این بازارهای با نقدشوندگی بالا، ضمن افزایش رشد اقتصادی، انتظار می رود که سرمایه گذاری در پروژه های با فناوری های نوظهور (به دلیل ارتقا کارایی سرمایه) نیز افزایش یابد.

سیف افزود: بررسی تجربیات کشورهای درحال توسعه (همچون ترکیه و بحرین) که ساختار اقتصادی و اجتماعی آن ها به اقتصاد ایران نزدیک است، حاکی از رابطه مستقیم میان استقرار و تقویت نظام حاکمیت شرکتی و برخی متغیرهای مالی نظیر بازده شرکت ها، جذب سرمایه گذاری خارجی و افزایش کارایی سرمایه گذاری های انجام شده است.

به طور کلی روند رو به رشدی در این خصوص وجود دارد و مقامات نظارتی و قانون گذاران در کشورهای مختلف تلاش کرده اند محیطی مساعد و متناسب با اصول حاکمیت شرکتی خوب در مؤسسات مالی و غیرمالی ایجاد کنند.

رییس کل بانک مرکزی تصریح کرد: پس از وقوع بحران مالی اخیر، یکی از مباحث مهم بانک های مرکزی و ناظران بانکی، اهمیت حاکمیت شرکتی و نقش کلیدی آن در ظرفیت ریسک پذیری بانک ها و سایر نهادهای مالی بوده است.

در واقع، بررسی ها بیانگر آن است که حاکمیت شرکتی ضعیف از عوامل مهم افزایش ریسک پذیری بانک ها و درنتیجه گسترش بحران مالی بوده است.

به نظر می رسد در کشورهای در حال توسعه برقراری حاکمیت شرکتی در بانک ها مهم تر از برقراری حاکمیت شرکتی در سایر نهادهای مالی باشد؛ به این دلیل که بخش بانکی در این دسته از کشورها نسبت به سایر نهادهای مالی با ذینغعان بیشتری در تعامل بوده و همچنین نقش بیشتری نسبت به سایر نهادهای مالی در تأمین مالی اقتصاد دارند.

در مجموع، حاکمیت شرکتی ضعیف در بانک ها باعث کاهش اطمینان در توانایی این نهادهای مالی در مدیریت دارایی ها و بدهی ها می شود.

بنابراین استقرار ارکان حاکمیت شرکتی مناسب در نظام بانکی دارای اهمیت مضاعفی است.

وی با اشاره به نقش حدود 90 درصدی نظام بانکی در تأمین مالی فعالیت های اقتصادی و سهم پایین بازار اولیه سرمایه، سرمایه گذاری های خارجی و همچنین سایر نهادهای تأمین مالی نظیر شرکت های بیمه و صندوق های بازنشستگی در رفع این در این زمینه تصریح کرد: بروز هرگونه مشکل در نظام بانکی به تضعیف بخش قابل توجهی از تأمین مالی در اقتصاد منتهی خواهد شد؛ واقعیتی که طی چند سال اخیر در ساختار اقتصاد ایران و همچنین ساختار شبکه بانکی ایران نمود یافته است.

لذا در شرایطی که بروز تنگنای اعتباری در شبکه بانکی کشور، تأمین مالی اقتصاد را با مشکل جدی مواجه ساخته است، استقرار حاکمیت شرکتی مناسب به ایجاد محیط مالی شفاف و قانونمند کمک می کند.

این امر با افزایش اطلاعات سپرده گذاران، سرمایه گذاران و سایر ذینفعان نظام بانکی، منجر به جذب وجوه با ماندگاری بیشتر در بازار پول کشور شده و بدین ترتیب از ریسک نقدشوندگی این بازار کاسته می شود و این امر در نهایت به کاهش هزینه تأمین مالی اقتصاد منجر می شود.

رییس کل بانک مرکزی افزود: در مسیر ایجاد ارکان حکمرانی خوب و پویا می توان از تجارب ارزشمند کشورهای پیشرو در زمینه تدوین دستورالعمل های ناظر بر نظام کنترل داخلی و حسابرسی، انتخاب و ترکیب اعضای هیات مدیره، تبیین وظایف و مسئولیت های هیات مدیره، نظام افشا و شفافیت اطلاعات (بر اساس استانداردهای بین المللی) و نظام حمایت از حقوق سهامداران و سایر ذینفعان و همچنین در تدوین اصولی جهت مدیریت بهتر ریسک های نقدینگی، نرخ سود، تمرکز و ظرفیت ریسک پذیری بهره گرفت.

وی همچنین با اشاره به حساسیت بالای سرمایه گذاری خارجی نسبت به ارکان موجود حاکمیت شرکتی اقتصاد میزبان نظیر استانداردهای حسابداری، افشای اطلاعات استاندارد (مبتنی بر استانداردهای بین المللی) و پاسخگویی گفت: استقرار حاکمیت شرکتی مناسب اثر مثبت و معناداری بر جریان جذب سرمایه گذاری خارجی و تسریع روند توسعه اقتصادی دارد.

انتظار می رود با فراهم ساختن زمینه های حکمرانی خوب در محیط بانکی، ضمن تقویت تأمین مالی اقتصاد که از مهم ترین الزامات دستیابی به رشد هدف گذاری شده در برنامه ششم توسعه قلمداد می شود، کمک شایانی به فراهم شدن محیطی شفاف، قانونمند و پاسخگو شود.

سیف با آسیب شناسی موضوع حاکمیت شرکتی در ایران گفت: بررسی ها نشان می دهد اصول حاکمیت شرکتی در کشور از انسجام لازم برخوردار نبوده و دستورالعمل ها و آیین نامه هایی که بخش هایی از این اصول را در بر می گیرد به صورت غیرمتمرکز، تدوین و ابلاغ شده است و کاستی های قانونی در این زمینه کاملاً مشهود است.

رییس شورای پول و اعتبار با بیان اینکه بانک مرکزی به نوبه خود تلاش کرده است تا با استفاده از الگوهای بین المللی موجود در این زمینه که از طریق سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)، کمیته بال و هیات خدمات مالی اسلامی (IFSB) ارائه شده، رهنمودهای مقتضی را در شبکه بانکی ترویج کند افزود: آخرین اقدام عملیاتی در این خصوص تدوین و ابلاغ دستورالعمل "الزامات ناظر بر حاکمیت شرکتی در مؤسسات اعتباری غیردولتی" بوده که در 24 اردیبهشت ماه سال جاری جهت اجرا به شبکه بانکی ابلاغ شده است.

این دستورالعمل مشتمل بر شانزده فصل و 101 ماده و یک تبصره بوده و در یک هزار و دویست و سی و یکمین جلسه مورخ 1396/2/12 شورای پول و اعتبار به تصویب رسید.

بر این اساس کلیه مؤسسات اعتباری غیردولتی موظف هستند ظرف مدت یک سال از ابلاغ این دستورالعمل، ساختار حاکمیت شرکتی خود را مطابق با مفاد دستورالعمل مذکور پیاده سازی کرده و گزارش اقدامات انجام شده را جهت ارائه به شورای پول و اعتبار به این بانک ارسال کنند.

سیف با تاکید بر ضرورت توجه به موضوع حاکمیت شرکتی در کلیه بخش های اقتصادی تصریح کرد: اگرچه یکی از شروط لازم عملکرد بهینه نظام بانکی، استقرار مناسب حاکمیت شرکتی در ارکان نظام بانکی است، ولی به دلیل ارتباط متقابل بخش بانکی با سایر بخش های اقتصادی، لازم است این مهم در سایر بازارهای مالی و غیرمالی نیز مورد توجه و اقدام ویژه قرار گیرد.

در واقع، دستیابی به اهدافی همچون رشد پایدار غیرتورمی و اشتغال در اقتصاد کلان مستلزم تجهیز منابع داخلی، جلب و جذب سرمایه های خارجی، بهبود فضای کسب وکار و ارتقاء شفافیت در اقتصاد کشور است که این عوامل ارتباط تنگاتنگی با مقوله حاکمیت شرکتی در سطح حاکمیت کشور دارند.

لذا، ضروری است ضمن توجه مجموعه شرکت های مالی و غیرمالی به این مقوله مهم، با هدف تدوین استانداردها و مجموعه مقررات منسجم در زمینه حاکمیت شرکتی، کمیته ویژه ای نیز در دولت تشکیل شود.

رییس کل بانک مرکزی در بخش پایانی سخنان خود، از معماری محیط بانکی شفاف، قانونمند و پاسخگو که در آن منافع تمامی ذی نفعان شبکه بانکی قابل تأمین بوده و هدف غایی آن موفقیت بلندمدت کسب وکار کارآمد واسطه گری بانکی است به عنوان ضرورتی اجتناب ناپذیر یاد کرد و گفت: برخورداری از اقتصادی پویا و بالنده نیازمند برخورداری از یک نظام مالی سالم و باثبات است و این امر به خصوص با توجه به نظام تأمین مالی بانک محور، مستلزم برخورداری از نظام بانکی توانمند و پویا می باشد.

امید است با استقرار نظام حاکمیت شرکتی مناسب در سطح کلان، تأمین مالی، سرمایه گذاری، رشد اقتصادی و اشتغال نیز بهبود یافته و شاهد اقتصادی مقاوم، باثبات، پایدار و پویا باشیم.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: اقتصاد - بانک مرکزی - اقتصادی - بانک - نظام بانکی - نیروی انتظامی - مرکزی - بانکی - رییس کل بانک مرکزی - نظام - فساد - دولت تدبیر و امید - نهادینه - احساس مسئولیت - کشور - مبارزه - انتقاد - کل بانک مرکزی - سرمایه گذاری - تدبیر و امید - روابط عمومی - ولی اله سیف - امروز - مشتری - بازار ارز - دولت - زیرزمینی - فروشنده - دستاورد - معاملات

آخرین اخبار سرویس:
افزایش قیمت سکه متاثر از افزایش قیمت طلا و نرخ دلار است/ وعده کاهش قیمت سکه

اختصاص سهمیه 40 میلیون متر مکعبی از زاینده رود برای باغات چهارمحال و بختیاری

دولت راهی جز ممنوعیت واردات خودرو نداشت

استخدام کارمند اداری به صورت نیمه وقت در تهران

استخدام کارمند اداری جهت کار در شرکتهای معتبر در تهران

استخدام مهندس عمران آشنا به اجرای شبکه و انشعابات در تهران

استخدام همکار خانم جهت کار اداری در شرکت خدمات پس از فروش

1356 واحد صنعتی در شهرک صنعتی شمس آباد ری فعال است

استخدام منشی آقا مسلط به نرم افزار هلو در تهران

استخدام مهندس عمران مسلط به Tekla در شهر تهران

افزایش حقوق سال 97 کارمندان پیمانی و رسمی

تشکیل 5 پرونده میلیاردی فساد اقتصادی در کردستان

استخدام منشی خانم آشنا به حسابداری در تهران

استخدام خیاط زیگزاگ دوز جهت تولیدی تریکو در شهر تهران

توزیع 80 سری جهیزیه بین نوعروسان فردوسی

رونق تولید کالاهای ایرانی

چگونه گران ترین ادویه جهان "تقلبی" می شود؟

اعتماد عمومی، ثبات بازار و کاهش قیمت سکه را به ارمغان می آورد

رابطه مافیای خودرو با جریان سیاسی خاص/پشت پرده ممنوعیت واردات

میانگین دمای بهاری خراسان رضوی ،20 درجه سانتیگراد

افزایش 18 درصدی صادرات کالا از گمرکات سیستان و بلوچستان

قول مساعد مسئولان برای حل مشکلات مسکن مهر اردکان

چگونه سکسکه نوزاد را متوقف کنیم؟

1356 واحد صنعتی در شهرک صنعتی شمس آباد ری فعال است

تعادل در عرضه و تقاضا راهکار کنترل بازار مسکن است/ ثبات در معاملات

بازی خودروسازان با نرخ سود

شهرداری بروجرد و قصه های پرغصه

تدابیر تازه تجاری دولت و مقابله با سوداگری

استخدام کباب پز ماهر در شهرستان قصرشیرینِ کرمانشاه

استخدام راننده در باربری بهزاد

استخدام اتوکار، بسته بند و وسط کار آقا در البرز

استخدام کانتر فروش در شرکت بین المللی همسفر ارومیه

5سناریو طراحی شده پیش بینی بازار سهام / رشد 13 درصدی شاخص کل در فصل بهار

استخدام کارگر آقا مسلط به کار کافه سنتی با بیمه و حقوق بالا

استخدام مدیر فروش آقا برای یک شرکت معتبر در کرمانشاه

وضعیت نامناسب پله های برج هزار ساله ری

استخدام راننده در تاکسی تلفنی محدوده جی اصفهان

رنو کویید قبل از رسیدن به بازار ایران فیس لیفت شد؛ سرنوشت مبهم برای تولید در سایپا

قیمت قطعی مسکن در منطقه افسریه تهران؟ +جدول

تثبیت نرخ 39 ارز بانکی

شهرها برای مبارزه با دست اندازها به تکنولوژی روی آوردند

روایت یک نماینده از وضعیت صادرات گاز در منطقه / انگیزه هایی که بازار را از ایران گرفت

پیش بینی یک اقتصاددان از قیمت آینده ارز

کالا های نامتعارف در لیست ممنوعه های وارداتی

جلوگیری از خروج 10 میلیارد دلار ارز

مناطق ساحلی خوزستان در هاله ای از خاک فرو رفت

دولت 750 میلیارد تومان بابت سرمازدگی باغات و آنفلوانزای پرندگان خسارت داد

روند قیمت جهانی طلا در روزهای آینده چگونه خواهد بود؟

حضور وزیران اقتصاد، صنعت و  جهاد کشاورزی در جلسه غیرعلنی مجلس

استخدام کاردان و کارشناس برق جهت کار در شرکت معتبر در تهران

استخدام کارمند خانم جهت موسسه مطبوعاتی در تهران

پرداخت 650 میلیارد تسهیلات به طرح های اشتغال روستایی در هرمزگان

استخدام بخارکار ماهر جهت همکاری در شهر تهران

استخدام چرخکار جهت تولیدی بچگانه در شهر تهران

استخدام کارشناس تولید محتوا و شبکه های اجتماعی در تهران

تصویب اختصاص 43 میلیارد تومان به طرح آبرسانی غدیر

برگزاری اولین سمینار تخصصی در حوزه طراحی کیف و کفش

بررسی مزایا و معایب فروش ارز مسافرتی/ بلاتکلیفی مسافران زمینی در تامین ارز ادامه دارد

خلاء برند سازی در حوزه های صنفی

گزارش روزنامه خراسان شمالی از پولشویی

بوستان های جنگلی، ظرفیتی مغفول مانده در ملکشاهی

انتقاد سخنگوی فراکسیون امید از ممنوع شدن واردات خودرو

تیتر 3 تیر روزنامه های کهگیلویه و بویراحمد

16500اظهارنامه مالیاتی در کهگیلویه و بویراحمد تسلیم شد

مشکلات 750 واحد تولیدی فارس درکارگروه رفع موانع تولیدحل شد

واردات 1339 کالا به کشور ممنوع شد +لیست کالاهای ممنوعه

بارش های امسال گلستان افزایش و آورد رودخانه ها کم شد

دو خطه کردن راه آهن تهران-قزوین-زنجان با 650 میلیارد تومان اعتبار اجرا می شود

استخدام سالنکار خانم جهت تالار پذیرایی در شهر تهران

استخدام کارمند خانم آشنا به کامپیوتر در تهران

استخدام منشی جهت کار در مطب در تهران

استخدام کارمند آشنا به امور حسابداری و فاکتورزنی در تهران

چگونگی مصرف بهینه آب در تابستان و کاهش هدر رفت آن/ آب را با بی مسئولیتی گِل نکنیم!

استخدام منشی مسلط به تایپ و Office جهت کار در شرکت مهندسی

استخدام کارمند مسلط به بازرگانی خارجی در تهران

مصرف قلیان در میان دختران ایرانی 10 برابر افزایش یافت

استخدام نیروی مسلط به زبان روسی و کامپیوتر در تهران

استخدام منشی خانم جهت کار در دفتر وکالت آشنا به تایپ

استخدام آرایشگر ماهر آقا جهت همکاری در شهر تهران

84 میلیارد ریال در بورس اردبیل معامله شد

استخدام کارمند مسلط به تایپ و ایمیل در دفتر بازرگانی  تهران

55 جایگاه سوخت استان مرکزی درجه ممتاز گرفتند

برزخ کم آبی و ضرورت مدیریت بهینه

قاچاقچیان در بوشهر 650 میلیارد ریال جریمه شدند

بازی خودروسازان با نرخ سود

آغاز جلسه مهم فعالان بخش خصوصی در حوزه تحریم/ظریف به اتاق می آید

نباید ارزش افزوده را از تولیدکننده گرفت

ایجاد 100 فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد در سمنان

سودجویی با ظروف یک بار مصرف غیراستاندارد

درخواست مخالفت با شماره گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری در سال 97

باید برای سازگاری با کم آبی برنامه ریزی کنیم

تضمین تحویل سکه های پیش فروش شده/رشد قیمت سکه متاثر از نرخ جهانی

1356 واحد صنعتی در شهرک صنعتی شمس آباد ری فعال است

9 میلیارد و 700 میلیون دلار ارز در کشور توزیع شده است

همچنان تک رقمی!

خروجی گندم چین به دلیل آب و هوای بد، به شدت افت خواهد داشت

استخدام کارمند تور و پرواز آژانس مسافرتی در محدوده راه آهن مشهد

استخدام کارشناس فروش جهت شرکت تولیدی در البرز

افزایش 18 درصدی حقوق کارمندان قراردادی دستگاه های دولتی لرستان

استخدام مهندس مکانیک سیالات مسلط به هیدرولیک در البرز

برخورد با اخلالگران اقتصادی در دنیا یک هنجارپذیرفته شده است

برخورد با اخلالگران اقتصادی در دنیا یک هنجارپذیرفته شده است