مطالب مرتبط:
خباز: آیت الله خامنه ای با تدبیر و درایت کشور را هدایت کردند
آیت الله نوری همدانی: درباره معیشت مردم رفراندوم برگزار کنید /به جای حاشیه سازی، اقتصاد کشور را سامان دهید
آیت الله خامنه ای نه تنها مثل ندارد، بلکه بی نظیر است
فرمایشات آیت الله خامنه ای در جلسه انتخاب رهبری از روی تواضع بود
آیت الله نوری همدانی: خودسازی مقدمه هدایت و راهنمایی مردم است/ طلاب باید مجهز به علوم روز باشند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 بهمن 1396 ساعت 23:022018-02-14سياسي

عضو حزب اعتماد ملی: آیت الله خامنه ای با تدبیر و درایت کشور را هدایت کردند/قدردان این نعمت باشیم


عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: آیت الله خامنه ای کشور را با تدبیر و درایت هدایت کردند و امروز ما باید قدر این نعمت را بدانیم.

- محمدرضا خباز عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و استاندار سمنان در دولت یازدهم در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، درباره شرایط عدالت اجتماعی در دوره های پیش و پس از انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما بر مبنای فرهنگ دینی ما و با رهبری یک مرجع تقلید و نماینده عام امام زمان علیه السلام در جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت.

وی افزود: خداوند در قرآن مجید در سوره مبارکه حدید می فرماید: "به تحقیق ما پیامبرانی را برای شما فرستادیم، بینات و دلایلی را همراه آنها کردیم، کتاب های آسمانی را برای شما فرستادیم، آهن یعنی حدید و میزان را در اختیار شما قرار گذاشتیم، یعنی سنجش را.

تا چه؟ لیقوم الناس بالقسط؛ تا در جامعه خود عدالت اجتماعی را پیاده کنیم.

" پس می شود گفت که هدف ارسال رسل و ارسال کتب، فرستادن 124 هزار پیامبر از آدم تا خاتم، ارسال 104 کتاب آسمانی که مهم ترین آن قرآن مجید هست و در اختیار گذاشتن حکومت و قدرت که آهن و میزان هست چیزی جز عدالت اجتماعی نیست.

** عدالت اجتماعی بعد از انقلاب در روستاها و نقاط محروم خوب اجرا شد عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با تصریح بر اینکه مفهوم دیگرش این است که اگر از یک حکومتی عدالت اسلامی و عدالت اجتماعی را بگیریم، آن حکومت دیگر اسلامی نیست، گفت: پس اسلامیت ما به عدالت است.

حالا باید ببینیم که انقلاب اسلامی در چه شرایطی در کشور ما شروع شد و برای ایجاد عدالت اجتماعی چه قدم هایی را برداشت؟ بنده قبل از انقلاب معلم بودم -در منطقه فیروزکوه دماوند و هم در منطقه کوه سرخ کاشمر هم در منطقه خلیل آباد کاشمر- احساس می کنم که عدالت اجتماعی در محیط های دوردست و روستاها خوب اجرا شده است.

یعنی شما در روستاهای قبل از انقلاب آب شرب لوله کشی نداشتید، جاده به ندرت بود، برق بسیار کم بود، خانه بهداشت وجود نداشت.

مدارس گلی بود و شرایط زندگی در روستاها بسیار شرایط سختی بود.

انقلاب اسلامی ما در راه عدالت اجتماعی به ویژه طبقه ضعیف جامعه که در روستا زندگی می کردند توجه ویژه ای داشته است.

در بعد عدالت اقتصادی در روستاها و محیط هایی که مردم از کمترین امکانات رفاهی برخوردار نبودند، امروز به حول و قوه الهی از امکانات برخوردار هستند.

استادار سابق سمنان تصریح کرد: انقلاب اسلامی ما در راه عدالت اجتماعی به ویژه طبقه ضعیف جامعه که در روستا زندگی می کردند توجه ویژه ای داشته است.

در بعد عدالت اقتصادی در روستاها و محیط هایی که مردم از کمترین امکانات رفاهی برخوردار نبودند، امروز به حول و قوه الهی از امکانات برخوردار هستند.

از نظر عدالت مدیریتی در این کشور عده خاص و یک مجموعه خاص حکومت می کردند به این معنی که در راس کشور حکومت موروثی بود از پدر به پسر می رسید و شایستگی ها اصلاً لحاظ نمی شد اما به حول و قوه الهی در انقلاب اسلامی ما از کوچکترین نقطه جغرافیایی یک روستا که 20 خانوار جمعیت در آن هست تا بزرگترین نقطه جغرافیایی کشور که تهران هست، شهر و روستا به وسیله خود مردم اداره می شود.

وی افزود: عدالت مدیریتی هم از دست خانواده هزار فامیلی شاه گرفته شد و در اختیار مردم قرار دارد و در عدالت مدیریتی هم ما خوشبختانه موفقیت های خوبی داشتیم.

در شهرها قبل از انقلاب انتخابات به سبک امروز نبود، شناسنامه های روستایی ها را می گرفتند و می آمدند در شهر از طرف روستایی ها رأی می دادند.

بقچه بقچه شناسنامه از روستاها می آوردند بعضاً برای حفظ ظاهر تعداد اندکی هم روستایی ها را در عقب کامیون ها سوار می کردند به صورت بسیار نمادین که بیایند و رأی بدهند.

امروز شما می دانید که مردم با آزادی و طیب خاطر خودشان می روند پای صندوق ها و هرکس که خودشان تشخیص می دهند رأی می دهند.

بنابراین عدالت در مدیریت اتفاق افتاد.

** مردم در انتخاب و رای دادن و مدیریت کشور آزاد هستند خباز با بیان اینکه رییس قوه مجریه هر هشت سال یکدفعه و هر هشت سال به صورت دو مرحله ای انتخاب می شود و مردم به هر کسی که دلشان می خواهد رأی می دهند و در انتخاب و در رأی دادن و در مدیریت کشورشان خودشان آزاد هستند، گفت: من به عنوان فرزند یک کاسب معمولی چهار دور نماینده شهر خودمان بودم که اگر در زمان شاه بود ما را رییس یک اداره هم قرار نمی دادند.

البته این ها موفقیت های ما در این قسمت است ولی در قسمت عدالت که فاصله بین طبقات ضعیف و قوی اقتصادی است، فاصله متأسفانه زیادتر شده و این را باید همان طور که رهبر عزیزمان توصیه کردند، دولتمردان نباید اجازه دهند که فاصله بین غنی و ضعیف، فاصله معناداری باشد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه هر کسی تلاش کند باید ثمره تلاش خودش را داشته باشد ولی فاصله متأسفانه الان فاصله غیرقابل قبولی است، گفت: عده ای بودند در اثر زد و بندهایی یک شبه ره صد ساله را طی نمودند.

مثل همین اتفاقی که الان راجع به ارز افتاد.

عده ای متأسفانه بهره مند شدند و منتفع شدند.

این فاصله را باید جمهوری اسلامی کم کند تا همه مردم طعم شیرین عدالت اجتماعی را به صورت کامل بچشند.

عده ای بودند در اثر زد و بندهایی یک شبه ره صد ساله را طی نمودند.

مثل همین اتفاقی که الان راجع به ارز افتاد.

عده ای متأسفانه بهره مند شدند و منتفع شدند.

این فاصله را باید جمهوری اسلامی کم کند نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسشی درباره افت ارزش پول ملی و کاهش خرید مردم، اظهار داشت: در مجلس هشتم که نماینده بودم یک مناظره تلویزیونی داشتم با رییس کل بانک مرکزی آن زمان.

در آنجا من یک هزار تومانی در جیبم بود درآوردم و از تلویزیون نشان دادم به رییس کل بانک مرکزی و گفتم آقا این هزار تومانی که در جیب من هست در اثر کاهش پول ملی در ظرف این یکی دو ماه گذشته به یک سوم کاهش پیدا کرده یعنی ارز هزار تومان یک دفعه شد 3 هزار تومان.

خب این به معنی این است که ثروت کشور یک سوم شد.

وقتی قدرت پول ملی کاهش پیدا کرد حقیقتاً مردم هم متضرر می شوند.

البته عده ای که خودشان در کاهش پول ملی نقش داشتند آنها منتفع می شوند، بهره مند می شوند.

این مسئله، مسئله بسیار مهمی است که ما نباید بگذاریم که کاهش پول ملی ما کاهش اتفاق بیافتد.

خباز افزود: در دولت دهم ارز از هزار تومان یک شبه، 3 هزار تومان شد.

دولت و یا بانک مرکزی یکی از وظایفش این است که باید کاهش پول ملی را سرلوحه کار خودش قرار دهد، البته افزایش قیمت ارز همین الان اتفاق افتاده و هیچ دلیل اقتصادی ندارد یعنی این طور نیست که یکدفعه مثلا ظرف یک ماه یا دو ماه بالا رفته باشد.

همیشه نزدیک به عید قیمت طلا و ارز اندکی بالا می رود.

این هم به دلیل این است که مردم می خواهند خارج بروند اما بالا رفتن تا اندازه 4800 جنبه اقتصادی ندارد.

** عده ای برای ناکارآمدن نشان دادن نظام وارد بازار ارز شدند عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی با بیان اینکه عده ای برای جلوه دادن ناکارآمدی نظام وارد بازار ارز شده اند، گفت: عده ای فکر می کنند اینکه قیمت ارز روند صعودی داشته باشد و ناکارآمد باشد دولت ضرر می کند اما ما معتقد هستیم که حاکمیت ضرر می کند.

یعنی به دولت تنها ارتباط ندارد.

آن کسانی که در صدد افزایش قیمت ارز هستند و از این مسیر به فکر کلاهی برای خودشان هستند.

باید با قوای مختلف جلوی آنها را گرفت.

نباید اجازه داد با بازار سیاه کشور را به گونه ای پیش ببرند که ارزش پول ملی کاهش یابد.

دولت در حال حاضر کسری بودجه ندارد که بخواهند این اتهام را به دولت بزنند که کمبود بودجه دارد و می خواهد با افزایش قیمت ارز این کسری را جبران کند ما امسال چون بودجه واقعی بسته شد کسری بودجه نداریم، بنابر این اتهامی که می زدند که دولت مقصر است واقعیت ندارد.

همه نیروهای قوای سه گانه باید کمک کنند و جلوی کسانی که در بازار ارز تخریب بوجود می آورند و قصدشان ناکارامدی نظام است به شدت بگیرند.

** دشمن خواب راحت از ترش موشک های ما ندارد استاندار سابق سمنان در پاسخ به این پرسش که چرا در برخی بخش های مانند بخش های امنیتی و نظامی شاهد پیشرفت چشم گیر هستیم اما در اقتصاد و مسائل مدیریتی همچنان ضعف داریم، گفت: ما در اول جنگ یادم هست قدرت ساخت یک گلوله کلاشینکوف نداشتیم.

سیم خاردار نمی توانستیم تهیه کنیم.

آقای رفیق دوست وزیر سپاه بودند برای تهیه سیم خاردار باید می رفت چند دست می گشت تا سیم خاردار تهیه می کرد ولی امروز به حول و قوه الهی ما موشک های دوربرد دو هزار کیلومتری داریم که دشمن شب خواب راحت ندارد.

اسراییلی که همیشه تهدید کشورهای اسلامی را تهدید می کرد امروز خودش از ترس موشک های ما شب خواب راحتی به چشمش ندارد.

این از موفقیت ها و سربلندی های ماست البته ما در صدد ایجاد ناامنی در هیچ جای دنیا نیستیم و همه برای بازدارندگی و دفاع از خودمان است ولی نباید فکر کنیم در همین مسئله موفق شدیم.

امروز ما موشک های دوربرد دو هزار کیلومتری داریم که دشمن شب خواب راحت ندارد.

اسراییلی که همیشه تهدید کشورهای اسلامی را تهدید می کرد امروز خودش از ترس موشک های ما شب خواب راحتی به چشمش ندارد.

وی افزود: در انرژی هسته ای هم بحمدالله سانترفیوژهایی که خودمان ساختیم و کارهایی که انجام دادیم، آب سنگینی که ایجاد شد دنیا را به تحیر وادار کرد.

بنابراین ایران فقط در بعد نظامی و تسلیحات نظامی موفقیت نداشته در بعد استفاده از انرژی هسته ای رادیوداروها موفقیتهای چشمگیری داشتیم که دنیا در مقابل عظمت ایران سرافکنده شده است.

در بعد پزشکی هم همینطور است شما می دانید که جمهوری اسلامی ایران در بعد پزشکی جزو کشورهای سرآمد است.

یادم هست در اول انقلاب به هر بیمارستانی که می رفتید پزشک های هندی و کشورهای دیگر اسلامی می آمدند و در صورتی که امروز شما در هر بیمارستانی حتی در روستاها هم می روید پزشک خانواده وجود دارد.

** بعد از 62 سال تراز اقتصادی ایران مثبت شد خباز با تأکید بر اینکه در بعد اقتصادی هم در بعضی از جهات موفق بودیم که نظام اسلامی توانسته است بعد از 62 سال که تراز تجاری ما منفی بود، امروز تراز تجاری ما مثبت شود، گفت: بعد از 62 سال وارداتمان بیشتر از صادراتمان شد.

در ابعاد دیگر هم مثلا در خودکفایی گندم ما بعد از 45 سال سر سفره خودمان نشستیم یعنی در گذشته گندم از کانادا و کشورهای دیگر می آوردیم امروز بحمدالله سر سفره خودمان هستیم.

نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه در ابعاد اقتصادی یکی از مشکلات اصلی ما ایجاد اشتغال است، گفت: در این قسمت ما یک عقب افتادگی داریم که همه خانواده ها را رنج می دهد.

موفقیت ها را هیچ کس رد نمی کند و مردم با انصافی هستند.

می گویند موفقیتها را قبول داریم ولی در خانه دو یا سه جوان تحصیل کرده بیکار هست چه کار کنیم؟ بنابراین دغدغه همگانی است ولی در عین حال امیدواریم که این نیاز اصلی مردم که ایجاد اشتغال است حل شود.

وقتی اشتغال بوجود آمد، پشت سر آن ازدواج پیش می آید، وقتی ازدواج بوجود آمد فکر زندگی می شوند و این کمبود جمعیت که کشور ما رو به پیری می رود به نوعی جبران می کنند.

من اعتقادم این است که الان دولت تمام تلاش خودش را به کار برده و دستورات اکیدی رییس جمهور اخیرا به استانداران و وزرای اقتصادی دادند که باید با تدابیر جدیدی که اندیشیدند وضع اشتغال که در همه خانه ها نشان می دهد را از بین ببرند.

وی افزود: هنر بزرگ این دولت این بود که تورم 44 درصدی را به یک رقمی رساند.

موفقیت ها به جای خودشان محفوظ است ولی ناکامی ها را حتما باید جبران کنند تا مردم عزیزمان شیرینی و حلاوت اشتغال فرزندانشان را بچشند.

در بخش اشتغال ما یک عقب افتادگی داریم که همه خانواده ها را رنج می دهد.

موفقیت ها را هیچ کس رد نمی کند و مردم با انصافی هستند.

می گویند موفقیتها را قبول داریم ولی در خانه دو یا سه جوان تحصیل کرده بیکار هست چه کار کنیم؟ ** قبل از انقلاب در کشور نه آزادی بود، نه استقلال و نه رای مردم عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در ادامه این گفت وگو درباره نامه اخیر یکی از مسئولین سابق به رهبر معظم انقلاب که تلاش کرده تمام مشکلات کشور را متوجه رهبری کند و پاسخ به این پرسش که چرا برخی مسئولان سابق در مقام اپوزیسیون قرار می گیرند، گفت: ما در شرایطی کشور را تحویل گرفتیم که نه استقلال داشتیم، نه آزادی داشتیم، نه یک حکومتی که بر مبنای رأی و نظر مردم باشد، مردم آمدند به صحنه و گفتند "استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی".

انتظارشان این بود که استقلالشان از حالتی که آمریکا و مستشاران آمریکایی را کشور را اداره می کردند خارج شود که الحمدالله شد و در اوج موفقیت هم هست.

** نباید طوری حرف زد که فردای قیامت شرمنده باشیم وی افزود: در قبل از انقلاب آزادی بیان در کشور خودش را نشان نمی داد اگر کسی اظهار نظر می کرد آن را با داغ و درفش پاسخ می دادند.

جمهوری اسلامی اما همه ارکانش از کوچکترین نقطه جغرافیایی تا دولت و وزرا و حتی خود مقام معظم رهبری که با رأی خبرگان انتخاب می شوند و همه و همه با رأی مردم انتخاب می شوند و اینها همه موفقیت است.

به نظر بنده هر کس در هر مسئولیتی چه روسای قوا، چه روسای ارتش و نهادهای انقلابی، نظامی و انتظامی به اندازه حیطه اختیاراتشان هم در موفقیت ها نقش داشتند و هم در ناکامی ها.

من معتقدم باید با انصاف صحبت کنیم و بدانیم که قرآن می فرماید "ما یَلْفِظُ مِن قَوْلٍ إِلاّ لَدَیْهِ رَقِیبٌ عَتِیدٌ؛ هر حرفی که از دهان شما درمی آید دو ملک ضبط می کنند".

هیچ موقع حرفی نزنیم که فردای قیامت شرمنده شویم.

کسی نمی تواند در این کشور مسئولیتی داشته باشد و بعضا بگوید "کی بود کی بود من نبودم".

هر کسی که به اندازه توانی که داشته و اختیارات و قدرتی که داشته است پاسخگو باید باشد.

نماینده ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی گفت: من نمی توانم به عنوان نماینده مجلس که 4 دوره نماینده مجلس که ریل گذاری می کردیم و قطار اجرا را روی ریل مجلس حرکت می دادیم، حالا بگویم من نقشی نداشتم.

منطقا و عقلا نمی شود این کار را کرد.

قوه قضاییه هم همینطور است قوه قضاییه هم امروز 4 یا 5 رییس قوه قضاییه تا به حال عوض کردیم هر کس در حیطه کار خودش هم مسئولیت الهی در پیشگاه خداوند و در پیشگاه تاریخ دارد، بنابراین کسی نمی تواند در این کشور مسئولیتی داشته باشد و بعضا بگوید "کی بود کی بود من نبودم".

هر کسی که به اندازه توانی که داشته و اختیارات و قدرتی که داشته است پاسخگو باید باشد.

خباز درباره عدم توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب توسط مسئولان برای پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی، گفت: اوایل انقلاب هم اینگونه نبود که همه انقلابیون تابع نعل به نعل فرمایش امام باشند.

بعضی مثل ما که متشرع بودیم و معتقد بودیم که امام زمان (عج) فرمودند فاما الحوادث الواقعه فَارْجِعُوا فِیهَا إِلَی رُوَاهِ حَدِیثِنَا در آخرالزمان به مراجع تقلید توجه کنید تا گمراه نشوید برای ما فرمایش امام جنبه اعتقادی داشت.

در زمان حضرت امام یادم هست که امام یک تشری زدند به 6 یا 7 نفر از نمایندگان مجلس و آنها هم برای همیشه کاندیدا نشدند.

یعنی از تشر حضرت امام که در مقابل وزارت خارجه آن زمان رفتاری انجام داده بودند این کار را کردند.

** آیت الله خامنه ای عالمانه، با تدبیر و با درایت کشور را هدایت کردند عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی خاطرنشان کرد: این مسئله از همان قدیم هم بوده و برای حالا نیست و در صدر اسلام هم به پیغمبر عظیم الشأن اسلام به اندازه امیرالمومنین، سلمان، اباذر، مقداد و عمار اعتماد نداشتند.

اعتقادات مختلف بود.

به اندازه اعتقادی که به خدا داشتند فرمان پیغمبر را عمل می کردند.

در زمان انقلاب ما همینطور بود الان هم همینطور است.

من اعتقادم این است که بعد از ارتحال ملکوتی حضرت امام یک شرایط خاصی بر کشور حاکم شد و واقعا رهبر عزیز انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای این کشتی را عالمانه، با تدبیر با درایت هدایت کردند و امروز ما به حول و قوه الهی از چنین نعمتی برخورداریم و باید قدر این نعمت را بدانیم.

اعتقاد ما این است و در قانون اساسی هم هست که ستون اصلی خیمه نظام اسلامی ما رهبر عزیزمان هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای این کشتی را عالمانه، با تدبیر با درایت هدایت کردند و امروز ما به حول و قوه الهی از چنین نعمتی برخورداریم و باید قدر این نعمت را بدانیم.

استاندار سابق سمنان تصریح کرد: خداوند در قرآن می فرماید "لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزیدَنَّکُمْ وَ لَئِنْ کَفَرْتُمْ إِنَّ عَذابی لَشَدیدٌ" وقتی نعمتی به شما می دهم قدر نعمت را بدانید بیان کنید و اظهار کنید تا دیگران هم بدانند اگر نکردند و قدر نعمت ندیدید باید بدانید که إِنَّ عَذابی لَشَدیدٌ عذاب الهی به دلیل کفران نعمت بر شما نازل خواهد شد و خداوند هم با هیچ قوم و قبیله و جمعیتی خواهرخواندگی و برادر خواندگی ندارد.

مردم قدر امیرالمونین را ندانستند بعد از مدت کوتاهی حجاج ابن یوسف ثقفی را بر آنها حاکم کرد، کسی که تاریخ در بیان ظلم و ستم و تعدی او قاصر است و چشم تاریخ را سیاه کرده است.

خداوند با هیچ کس قوم و خویشی ندارد اگر قدرت نعمت را بدانیم خداوند نعمت برما ارزانی می کند که مردم هم می دانند و مردم ما واقعا مردم باوفایی هستند.

** ملت در 22 بهمن مردانه به میدان آمدند خبار در پایان این گفت وگو با بیان اینکه حرکتی که در 22 بهمن مردم انجام دادند در نوع خودش بی نظیر بود و در دنیا هم بی نظیر بود، گفت: مردم با هزینه خودشان، با گرفتاری های اقتصادی که دارند، با ناراحتی هایی که از بعضی رفتارها دارند اینجور مردانه به صحنه آمدند و از دین و انقلاب و رهبرشان حمایت کردند.

این در نوع خودش بی نظیر است لذا من اعتقاد دارم و رجای واثق دارم که خداوند متعال در مقابل این همه جانفشانی مردم نعمتش را بر مردم عزیز این کشور ارزانی خواهد داشت.

همانطور که ما امروز در منطقه کشور سربلندی هستیم و استکبار جهانی می داند که بدون حضور ایران هیچ مشکلی در منطقه حل نخواهد شد انشاءالله بر قوت و عزت و شوکت جمهوری اسلامی خواهد افزود.


کلید واژه ها: اجتماعی - انقلاب اسلامی - اسلامی - حزب اعتماد ملی - روستاها - روستا - آیت الله خامنه ای - قبل از انقلاب - شرایط - زندگی - آیت الله - شورای - مرکزی - جامعه - منطقه - حکومت - جمهوری اسلامی - کشور - بعد از انقلاب - محمدرضا خباز - دولت یازدهم - سمنان - کاشمر - خامنه - امروز - میزان - مرجع تقلید - خبرگزاری - استاندار - هایی

آخرین اخبار سرویس:
دادستان اصفهان: اجساد بلافاصله به پزشکی قانونی یاسوج منتقل خواهد شد

برگزاری مراسم شام شهادت حضرت رهرا (س) در حضور رهبری /میثم مطیعی مرثیه خوانی کرد

برگزاری مراسم شام شهادت حضرت رهرا در حسینیه امام خمینی با حضور مقام معظم رهبری

اطلاعیه ایساکو درباره اغتشاشات خیابان پاسداران

هر وجب از خوزستان یادآور ایثار و مقاومت است/ ارزش ها تغییرپذیر نیستند

تصاویری از بزرگداشت سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در زاهدان

رسن: در تهران این شکست را جبران می کنیم

ارتش سوریه وارد عفرین شد

روایت سردار کوثری از اغتشاشات منطقه پاسداران

مراسم عزاداری شام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در حسینیه امام خمینی (ره)

مراسم عزاداری شام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور رهبر انقلاب برگزار شد

تولیت آستان قدس رضوی: هر وجب از خوزستان یادآور ایثار و مقاومت است/ ارزش ها تغییرپذیر نیستند

انتقاد فرزند کاپیتان هواپیمای مسافربری تهران-یاسوج از سوء مدیریت برخی مسوولان

دشمنان در خلیج فارس از توان بازدارندگی ایران ملتهب شده اند

مصباح الهدی باقری روضه مرضیه

پیام تسلیت رییس پارلمان لبنان در پی حادثه سقوط هواپیما تهران-یاسوج

آخرین خبر از جعبه سیاه هواپیمای تهران-یاسوج

اطلاعیه ایساکو درباره اغتشاشات خیابان پاسداران

«دورهمی»، فردا شب پخش نمی شود

عزاداری شام شهادت حضرت فاطمه (س) در حضور رهبر

زمینه برای ظهور ولی عصر (عج) درحال مهیا شدن است+ تصاویر

اجتماع عزاداران فاطمی در سالروز شهادت بانوی دوعالم

نیروهای هلی برد در جستجوی جعبه سیاه ATR

اطلاعیه هواپیمایی آسمان،55 ساعت پس از سقوط!

هوش مصنوعی خطر حمله قلبی را پیش بینی می کند

اعلام حمایت تمام عیار سوریه از مردم عفرین

تشخیص هویت تمام جان باختگان هواپیمای ATR در یاسوج

نظر سنجی: آمریکایی ها دشمنان اصلی خود را روسیه و کره شمالی می دانند

شرکت ایساکو اطلاعیه صادر کرد

تشخیص هویت سرنشینان هواپیمای ATR در یاسوج

انتصاب سرپرست دفتر روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان

شهرداری مسائل صنفی رسانه ها را مورد حمایت قرار خواهد داد

روایت سردار کوثری از ناآرامی منطقه پاسداران: 2 بار با دراویش صحبت کردیم اما گوش نکردند

نبوت و امامت مدیون حضرت زهرا(س) است/ زهرا(س)؛ مایه مباهات و فخر مسلمین

مراسم عزاداری شام شهادت حضرت زهرا (س) با حضور رهبر انقلاب برگزار شد

حرف مردم درباره جنایت اخلالگران در خیابان پاسداران

مراسم عزاداری شام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برگزار شد

مراسم عزاداری شام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در حسینیه امام خمینی (ره)

مراسم نخل برداری شهادت حضرت فاطمه(س) در تفت

پیکر شهدای گمنام در دانشگاه پیام نور زاهدان آرام گرفت

پخت غذا برای نیروی های امدادی

مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه(س) در بیت امام جمعه رشت برگزار شد

روایت سردار کوثری از ناآرامی های دیشب خیابان پاسداران

مراسم عزاداری شام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)

قانون سانسور در ایالت جورجیای آمریکا! ـ اشاره ای به تعریف سانسور و انواع آن

ابراز تمایل شیعیان آمریکا برای بازسازی عتبات عالیات

با حضور رهبر معظم انقلاب و در حسینیه امام خمینی(ره مراسم عزاداری شام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برگزار شد

روایت سردار کوثری از ناآرامی منطقه پاسداران: 2 بار با دراویش صحبت کردیم اما گوش نکردند

قلم دوربین/ اجتماع بزرگ فاطمیون تا پیداشدن لاشه هواپیما

فیلم/ حرف مردم درباره جنایت اخلالگران در خیابان پاسداران

فیلمی از ناآرامی های گلستان هفتم و اراذل و اوباش خرافه پرستی که شبیه داعش بودند

آیا احیای فاطمیه مانع وحدت جهان اسلام است

سازمان ملل فلسطین را رسما به رسمیت بشناسد/ آماده ایم مناطقی را با رژیم اسراییل تبادل کنیم

دانلود آلبوم جدید حمیدرضا قربانی بنام اوج

تشخیص هویت سرنشینان هواپیمای ATR در یاسوج

کتاب«بهترین ها و بدترین ها از دیدگاه نهج البلاغه» منتشر شد

خدمات فرهنگی و اجتماعی، نام حجت الاسلام مظاهری را ماندگار کرد

خانواده جانباختگان سقوط هواپیمای تهران یاسوج برای اسکان مراجعه کنند

مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در حسینیه امام خمینی

مقایسه داعش و درویش از دیدگاه کاربران ایرانی +عکس

فیلم/ گفت وگو با «محمد ثلاث» راننده قاتل اتوبوس دراویش که 3 تن از افسران ناجا را به شهادت رساند

جهانگیری: مردم چیز دیگری جز روش اصلاحات برای تأمین مطالبات خودشان دنبال نمی کنند

نظام آفرینش بر اساس عمل و عکس العمل آفریده شده است

مراسم عزاداری شام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد

«مدیریت دولتی» در ایران دوران ساسانیان

بدرقه شهید 18 ساله رمضان ...+ فیلم

تشخیص هویت سرنشینان هواپیمای ATR در یاسوج

مادر منتظر...

تشخیص هویت سرنشینان هواپیما ATR در یاسوج

زهراء(س) از تقاضای نامقدور از همسرش علی(ع) پرهیز می کرد

رییسی: آفت هایی که انقلاب را تهدید می کند همان آفت هایی است که جامعه پیامبر را تهدید می‎کرد

مراسم عزاداری شام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علی ها برگزار شد

مراسم عزاداری شام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در حسینیه امام خمینی (ره)

تأسی به معصومین(ع) به معنای دوری از همه مظاهر دنیوی نیست/ اعتدال؛ نشانه مسلمانی

روایت روزنامه روسی از سقوط هواپیمای آسمان

رقابت 4500 تن برای 376 بست در هلمند

نشست بررسی سیره زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار شد

اردو، نیروی قدرتمند و محرک پرورش ملی

مراسم یازدهمین سالگرد ارتحال آیت الله العظمی فاضل در قم برگزار شد

مراسم «هفته اکتشاف اسلامی» در دانشگاه ایلینوی برگزار می شود

همه پیکر های هواپیمای ATR در یاسوج تشخیص هویت می شوند

برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب دین فرصت و ظرفیت عظیمی است/ پیشرفت و جهش مشهود است

داعش امروز سرزمینی ندارد، اما تفکر داعشی همچنان باقی است

24 ساعته پرچم گنبد حرم امام رضا(ع) از مشهد به خط مقدم ارسال شد و رفت روی مناره بلندترین مسجد فاو!

تصویر دو شهید حفاظت پرواز در هواپیما یاسوج

حجت الاسلام طباطبایی: گونه ای عمل نکنیدکه مردم بگویند جمهوری اسلامی نباشد/بی احترامی الهلالی ها به جانباختگان حادثه سقوط هواپیما/آقایی که عمامه به سر هم هست گفته که دین اسلام حجاب اجباری ندارد/حسین کروبی: راجع به رفع حصر هیچ خبری نداریم

بررسی 11 طرح در سومین اجلاس شورای عالی استان ها

حضرت فاطمه(س) در بعد سیاسی حامی ولایت بود

هوشمندترین شهرهای جهان در سال 2017 | اینفوگرافیک

العبادی: ناتو اجازه استفاده از اراضی ما علیه ایران را ندارد

دو تماس تلفنی با سرنشین هواپیمای یاسوج تهران تأیید شد

قم یکپارچه در عزای مادر سادات، حضرت زهرا(س) سیاه پوش و عزادار بود

نورعلی تابنده ملقب به مجذوب علیشاه بزرگ دراویش گنابادی کیست؟

مراسم عزاداری شام شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) در حسینیه امام خمینی

حرکت غیر اخلاقی بازیکنان الهلال عربستان+عکس

عکس / مراسم عزاداری شام شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها)

دیدار رهبر حزب الله عراق با خانواده های شهدای مدافع حرم نکا

واردات گسترده داروی بی کیفیت از کلمبیا و آرژانتین

مدیر حوزه های علمیه: برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب دین فرصت و ظرفیت عظیمی است/ پیشرفت و جهش مشهود است

فرودگاه یاسوج خاص است

عضو حزب اعتماد ملی: آیت الله خامنه ای با تدبیر و درایت کشور را هدایت کردند/قدردان این نعمت باشیم

عضو حزب اعتماد ملی: آیت الله خامنه ای با تدبیر و درایت کشور را هدایت کردند/قدردان این نعمت باشیم