مطالب مرتبط:
ظریف: رابطه ام با رهبر انقلاب، مرید و مرادی است /ارتباط بسیار نزدیکی با سردار سلیمانی دارم /لاتاری نام فیلم است!؟
ظریف: رابطه من با رهبر انقلاب، مرید و مرادی است/موبایلم هنگام مذاکرات مثل اتو داغ می شد
ظریف: موبایلم هنگام مذاکرات به خاطر شنود مثل اتو داغ می شد/ فیلم لاتاری را ندیده ام/ تمام مطالب توییت و اینستاگرام را خودم انجام می دهم/ رابطه ام با رهبر انقلاب، مرید و مرادی است
رابطه ام با رهبر انقلاب، مرید و مرادی است/ ارتباط بسیار نزدیکی با سردار سلیمانی دارم
موبایلم هنگام مذاکرات مثل اتو داغ می شد/ رابطه ام با رهبر انقلاب، مرید و مرادی است/ ارتباط بسیار نزدیکی با سردار سلیمانی داشته و دارم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 بهمن 1396 ساعت 16:552018-02-14سياسي

رابطه ام با رهبر انقلاب، مرید و مرادی است


محمدجواد ظریف گفت: رابطه من با رهبر معظم انقلاب مرید و مرادی است.

رابطه همه کارگزاران ایران با رهبری اینچنین است.

- شهیدخبر: محمدجواد ظریف گفت: رابطه من با رهبر معظم انقلاب مرید و مرادی است.

رابطه همه کارگزاران ایران با رهبری اینچنین است.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان از چهره هایی است که در سال های اخیر همواره نامش به عنوان یکی از اثرگذارترین چهره ها و مقامات ایرانی مطرح بوده است.

مردی که در دولت یازدهم با توجه به مذاکرات هسته ای، پرخبرترین مقام دولتی بود و در دولت دوازدهم، اگرچه با توجه به وارد شدن برجام به فاز اجرا شرایط کمی متفاوت شده اما ظریف همچنان یکی از خبرسازترین وزیران کابینه است.

در شرایطی که بیش از دو سال از آغاز مرحله اجرایی شدن برجام می گذرد، گفت وگویی با وزیر خارجه کشورمان انجام داده ایم و درباره مسائل و مشکلات پیش روی این توافق صحبت کرده ایم.

البته گفت و گو با ظریف این فرصت را نیز فراهم آورد تا با توجه به افزایش فعالیت های وی در فضای مجازی به خصوص توییتر؛ در این باره هم از او سوال کنیم.

مشروح گفت وگو با محمدجواد ظریف را در ارتباط با برجام، توانمندی های دفاعی، دستاوردها و نفوذ منطقه ای ایران، دلایل افزایش فشار آمریکا به برجام و.

در ادامه بخوانید.

ایده اصلی و گفتمانی دولت آقای روحانی در سال 92 متمرکز بر سیاست خارجی و تعامل سازنده با جهان بود، وزارت خارجه بجز برجام چه دستاوردهای دیگری در زمینه های منطقه ای و دیپلماسی عمومی داشت؟ تحول عمده در سیاست خارجی طی پنج سال گذشته این است که ایران از کشوری که به صورت غیر عادی به آن نگاه می شد به کنشگری فعال و جدی در صحنه منطقه ای و بین المللی تبدیل شد تا جایی که اگر ایران یک سال به هر دلیل تصمیم به عدم شرکت در اجلاس داووس بگیرد، حضور نیافتن در اجلاس تبدیل به یک اتفاق می شود، این در حالی است که سال ها ایران را به این اجلاس دعوت نمی کردند.

بنابراین این تحول عمده ای است که در سیاست خارجی ایران رخ داده و نقش جدی نه تنها در صحنه میدانی، بلکه در صحنه تعاملات جهانی نیز داریم و توانستیم در حوزه سیاست خارجی با استفاده از ظرفیت های میدانی تبدیل به کنشگر اصلی در بحث های منطقه شویم.

در اجلاس ژنو 1 ایران از اجلاس حذف شد، حتی با وجود این که در ابتدا برای حضور در ژنو 2 در مونترو از ایران دعوت شده بود، ولی دعوت را پس گرفتند، اما در چند سال گذشته حتی مذاکراتی که غربی ها هدایتگر آن بودند مانند لوزان که جان کری دعوت کننده آن بود، ایران تعیین کننده کشورهایی بود که باید در آن مذاکرات حضور یابند، زمانی که این کشورها در مذاکرات حضور نیافتند، ایران نیز حاضر به شرکت نشد و به این ترتیب برخی همسایگان سوریه را دعوت کردند.

امروز در نشست های سوچی یا آستانه، جمهوری اسلامی ایران تبدیل به بازیگری فعال و بسیار جدی در منطقه شده است و کشورهای مختلف با علاقه و در سطوح مختلف با ایران ارتباط سیاسی و اقتصادی دارند.

شاید در طول یک سال گذشته سنگین ترین هجمه ها علیه ایران از سوی آمریکا شکل گرفته است تا جایی که در طول عمر 30 ساله ای که از نزدیک موضوعات مربوط به آمریکا را دنبال می کنم هیچ زمانی به اندازه یک سال اخیر از سوی آمریکا هجمه علیه ایران صورت نگرفته بود.

این در حالی است که شاهد بیشترین میزان سرمایه گذاری و امضای قرارداد کشورمان با دیگران طی این مدت بوده ایم.

چنین رویکردی نشان دهنده این واقعیت است که ایران در صحنه بین المللی و با وجود برخی شعارهایی که داده می شود به کنشگری سازنده تبدیل شده و این همان شعار تعامل سازنده است که در ابتدای دولت یازدهم مطرح شده و همچنان ادامه دارد.

در جام جم توییت های شما را دنبال می کنیم، بخش عمده ای از توییت های شما به ترامپ و موضعگیری هایش باز می گردد.

در 40 سال اخیر بزرگ ترین چالش ها را با سیاست خارجی آمریکا داشته ایم، مشخصا راهبرد ما مقابل این حجم از ایران هراسی ترامپ چیست؟ ایران هراسی ای که ترامپ پیگیر آن است در تداوم ایران هراسی است که همیشه از سوی آمریکا دنبال می شده است، در دو سال گذشته ایران هراسی توسط رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی منطقه بیشتر پیگیری شده است، اما در این میان توافق هسته ای موجب به چالش کشیدن پروژه ایران هراسی شد که رژیم صهیونیستی به عنوان کنشگر اصلی این پروژه و به واسطه موضوع هسته ای درصدد ایجاد اجماع جهانی علیه ایران بود.

اما برجام موجب شد اسراییل احساس کند سرمایه گذاری درازمدتش به ناگاه در حال فروریختن است، به همین دلیل حجم تبلیغاتش را علیه برجام و ایران بشدت افزایش داد، بخصوص شاید در دو سال گذشته میزان تهدیدات بی سابقه است، عربستان هم همین طور، با همان حجم و هزینه بسیار بالا در حوزه تبلیغات و هزینه های عملیاتی مانند جنایاتی که در یمن می کند تلاش کردند با شرایط جدید ایران مقابله و تصویر فروپاشیده شده خطر امنیتی ایران را به شکلی زنده کنند.

در واقع احیای ایران هراسی را بازی مرگ و زندگی می بینند و حاضرند هر هزینه ای برای بازسازی تصویر ایران داشته باشند که البته در این حوزه نتوانستند چندان موفق شوند.

دولت ترامپ مدل به روز شده آمریکایی این پروژه است.

ترامپ احساس می کند در دوران اوباما این پروژه مقداری کمرنگ شده بود گرچه احساس می کنیم در آن دوره هم توسط شاخه هایی در آمریکا بخصوص از سوی کنگره و قوه مقننه به صورت جدی دنبال شد، اما آنچه اتفاق افتاده این است که این پروژه اعتبارش را از دست داده که نشان دهنده کنشگری ایران است.

جمهوری اسلامی ایران می تواند در تقویت و تخریب پروژه های آنها و رژیم صهیونیستی نقش ایفا کند.

خوشحالیم در این مدت دنیا معترف است که ایران توانسته پروژه رژیم صهیونیستی را تخریب کند.

این روزها در مورد وضعیت برجام در افکار عمومی اما و اگر زیاد است.

از این منظر که برخی این فرضیه را مطرح می کنند که شاید برجام با این فرض نوشته شده که بعد از اوباما باز هم دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پیروزی می رسند.

در واقع منتقدان می گویند که برجام برای بدعهدی های دولت جمهوریخواه پیش بینی خاصی نداشت.

شما اگر برجام را با دقت بخوانید براساس بدبینی متقابل نوشته شده است، چرا که اگر توافقی براساس خوشبینی نوشته شده باشد آنقدر حجیم نیست، در حالی که برجام به دلیل بی اعتمادی طرفین و وجود قیدهای متعدد در آن یکی از طولانی ترین توافقات سیاسی تاریخ است.

در ضمن بعد از توافق هسته ای کمترین مصاحبه را داشتم، چرا که معتقدم باید بیشتر کار کنم تا مصاحبه، به دلیل این که حراست از منافع ایران کار سنگینی است.

برای حفظ و حراست از منافع از دو راه تقابل و تعامل می توانیم عمل کنیم.

حراست از منافع از طریق تقابل آسان است، زیرا می گوییم نه و صرفا مواضع را می گوییم، اما در عین حال هزینه سنگینی برای اقتصاد کشور، جیب مردم و زندگی آنها دارد، اما حراست از منافع در قالب تعامل، نیازمند هوشیاری لحظه ای است و باید ببینیم هر لحظه چه به دست می آوریم.

هر توافق بین المللی متضمن بده بستان است، بنابراین باید مراقبت کنیم آنچه به دست آورده ایم طرف مقابل هم در اجرا آن را لحاظ کند و در حوزه هایی که امتیازاتی را در جهت منافع خود ارائه کرده ایم طرف مقابل امکان زیاده خواهی نداشته باشد.

لحاظ کردن این موارد کار سنگینی در وزارت خارجه، سازمان انرژی اتمی و دستگاه های اقتصادی کشور بود و اقدام گسترده ای در جهت تحقق این هدف انجام شده است.

در مجموع معتقدم در حوزه های مختلف قادر به حفظ منافع کشور شدیم، ضمن این که آمریکا خباثت خود را ادامه می دهد، اما میزان توفیقی که در حوزه سیاست خارجی و تعاملات اقتصادی بین المللی در دو سال اخیر بوده شاید از ظرفیتی که می توانست در داخل جذب شود مقداری بیشتر است.

فهم من از صحبت های شما این است که می گویید اگر دولت کلینتون تشکیل می شد نیز با موضعگیری های مشابهی علیه برجام مواجه بودیم.

این برداشت درست است؟ در کل می خواهم بدانم مواضع ترامپ شخصی است یا نمادی از راهبرد آمریکا برای بر هم زدن برجام به شمار می رود؟ البته من همیشه بعید می دانستم دولت خانم کلینتون تشکیل شود.

در آن مقطع برخلاف تصورات موجود، تحلیل شخصی من پیروزی کلینتون نبود، در جلساتی هم که در وزارت خارجه حضور داشتم پیش بینی من این بود که در مورد خانم کلینتون شرط بندی قطعی نداشته باشند.

در مذاکرات خارجی نیز به همتایان خود گفتم آنهایی که به پیروزی کلینتون براساس موضوعات داخلی و خارجی آمریکا امیدوار بودند، با قطعیت در مورد پیروزی کلینتون سخن نگویند.

البته زمانی که برجام به نتیجه رسید فردی مانند ترامپ برای ریاست جمهوری مطرح نبود، فراموش نکنیم زمانی که برجام در حال تصویب بود 47 سناتور جمهوریخواه به ما نامه نوشتند که به دنبال برجام نروید.

اما اعتقاد داشته و داریم که برجام چنان استحکامی دارد که دولت آمریکا هر چقدر هم ضد برجام باشد نمی تواند به این راحتی آن را نادیده بگیرد، کما این که در طول یک سال گذشته باوجود تهدید ترامپ مبنی بر این که اولین اولویتم پاره کردن برجام است همچنان این اتفاق نیفتاده است.

در عین حال در صورت انتخاب کلینتون به عنوان رییس جمهور آمریکا قطعا سیاست دولت وی با اوباما متفاوت بود، همه می دانستند گرایش سیاست دولتی که کلینتون در راس آن باشد، نسبت به اوباما، گرایش بیشتری به سیاست های سنتی آمریکا در منطقه خواهد داشت.

حداقل در ظاهر تصور می شود مقداری با سیاست های سنتی آمریکا در منطقه زاویه داشت، اما ترامپ سیاست سنتی آمریکا را دنبال نمی کند و از بسیاری خطوط قرمز سیاست های سنتی آمریکا هم فاصله گرفته و عبور کرده است.

همچنین پیگیر سیاست های دیگری نیز بوده که انتقاداتی در داخل آمریکا داشته است.

حداقل از مقطع ریاست جمهوری کارتر به بعد را از نزدیک دنبال کردم، در مورد هیچ ریاست جمهوری در آمریکا (حتی ریگان که ابتدا مقاومت بالایی در داخل در مورد سیاست های او بود) این میزان مقاومتی که در سال اول ریاست جمهوری ترامپ در مقابل سیاست های او وجود دارد، دیده نشده بود و با وجود این که در حال حاضر جمهوریخواهان هر دو بخش کنگره را هم در اختیار دارند، مقاومتی که در مقابل دولت آمریکا در داخل این کشور هست در تاریخ آمریکا بی سابقه است.

اگر تهدیدات ترامپ عملی و واشنگتن از برجام خارج شود، آیا برجام بدون آمریکا برای شما قابل تصور است؟ برای ما آنچه قابل تصور است، منافع ایران است و در این زمینه اگر ذره ای از منافع ما خدشه دار شود به همان نسبت عمل می کنیم، اعتقاد داریم آنچه مانع خروج آمریکا از برجام شده، علاقه این کشور به برجام نیست بلکه فرار از انزوای بین المللی است.

آمریکا احساس می کند اگر بخواهد از برجام خارج شود در جامعه بین المللی منزوی می شود لذا تمام تلاشی که بخصوص در چند ماه گذشته و در حال حاضر با فشار و تمرکز بیشتری دنبال می کند، این است که بتواند این معضل را حل کند یعنی راهی بیابد که در صورت خروج، کمتر منزوی شود.

در این میان البته با هماهنگی، انسجام داخلی و فرماندهی منسجم در سیاست خارجی باید هنر ما این باشد که به آمریکا اجازه ندهیم این گسل را که موجب ناتوانی این کشور برای خروج از برجام شده به شکلی پر شود و بتواند شرایطی ایجاد کند که خروجش از برجام انزوا ایجاد نکند.

اگر بتوانیم اطمینان حاصل کنیم که چنین اتفاقی نمی افتد، احتمال خروج آمریکا به همان دلیل که در یک سال گذشته رخ نداد، همانند یک سال گذشته رخ نخواهد داد.

تنها زمانی آمریکا، البته با فرض مقداری عقلانیت در سیاست خارجی، به این کار اقدام می کند که اطمینان حاصل کرده باشد بعد از خروجش می تواند این انزوا را جبران کند.

البته ممکن است آمریکا فشارهای موشکی و منطقه ای خود را علیه ایران افزایش دهد تا بتواند این گسل ها را بپوشاند.

موضع ما نسبت به درخواست مداوم بحث مذاکرات موشکی چیست؟ تلاش آمریکا همین است که این گونه اقدامات را انجام دهد.

همیشه گفته ایم برجام با فرض اختلاف در سایر حوزه ها شکل گرفته است.

بنابراین اگر بخواهند برجام را به موضوعات دیگر مشروط کنند با اصل برجام نازسازگار است و اگر قرار بود همه مشکلات با برجام حل شود که دیگر نیازی به باقی ماندن تحریم های اولیه آمریکا نبود.

ما حاضر نشدیم در حوزه های مورد علاقه آمریکا در قالب برجام مذاکره کنیم.

سیاست منطقه ای و دفاعی جمهوری اسلامی ایران کاملا قابل دفاع است و این سیاست را در همه صحنه های بین المللی با شجاعت اعلام می کنیم، امروز کمترین هزینه تسلیحاتی را در منطقه داریم.

این در حالی است که کشورهای شورای همکاری خلیج فارس سال گذشته 116 میلیارد دلار هزینه تسلیحاتی داشتند اما ایران کمتر از 16 میلیارد، لذا ما نکات و سخنان بسیاری در زمینه تسلیحات در منطقه داریم.

کشورهای غربی که سابقه بسیار بدی در حافظه تاریخی مردم ایران و دنیا دارند همان هایی بودند که به عراقی ها آواکس، هواپیماهای سوپراتاندارد، تسلیحات شیمیایی و تانک های چیفتن دادند.

آنها هنوز هم به منطقه ما سلاح می فرستند، بنابراین در موقعیتی نیستند که ادعایی علیه ایران داشته باشند.

اگر قرار باشد کشوری ادعایی داشته باشد ما هستیم نه آنها، چرا که منطقه ما را به انبار باروت تبدیل کرده و از داعش حمایت می کنند.

آنها اجازه دادند مردم یمن هر روز توسط سعودی ها به خاک و خون کشیده شوند.

سلاح های آنها در منطقه کار می کند.

بنابراین ایران حرف بسیاری در این زمینه دارد، اما بارها گفته ایم برجام با فرض اختلاف روی این حوزه ها به نتیجه رسیده و نمی شود فرض های جدید بر برجام تحمیل کرد.

رابطه ام با رهبر انقلاب، مرید و مرادی است شنیده های زیادی از روابط عاطفی شما با رهبر معظم انقلاب داریم.

گفته می شود حضرت آقا خطاب به شما گفته اند بر شما حرام است اگر نظر کارشناسی حتی برخلاف دیدگاه من داشته باشید و آن را منتقل نکنید.

ممکن است برای ما بگویید این روابط نزدیک ناشی از چیست؟ رابطه من با رهبر معظم انقلاب مرید و مرادی است.

رابطه همه کارگزاران ایران با رهبری اینچنین است، بنده وظیفه ای را از ابتدای آغاز به کارم تعریف کرده ام.

سرکلاس ها نیز گفته ام به عنوان کارشناس، مقلد نیستید و به عنوان مجری، مجتهد نیستید.

زمانی که به عنوان کارشناس دیدبانی می کنم عین چیزی را که می بینم، ارائه می کنم و هیچ وقت خود را سانسور نکرده ام، حتی در زمانی که کارمند دون پایه بودم آنچه دیدم، باور داشتم و براساس دانش، مطالعه و تجربه میدانی به آن رسیده بودم به مقامات بالاتر ارائه کرده ام.

زمانی معاون وزیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل هم بودم همین طور.

در دوران فعلی وزارتم که سعادت داشتم به صورت مستقیم با رهبری ارتباط داشته باشم به همان روش عمل کرده ام و ایشان نیز تاکید داشتند هر آنچه را می بینیم هر چند مطابق دیدگاهشان نباشد گزارش دهیم.

هم ایشان و هم من تاکید داشتیم آنچه در نهایت اجرا می شود، سیاست نظام است که در حوزه سیاست خارجی سیاست کلی نظام را رهبری براساس قانون تعیین می کنند و ما هم ملتزم به قانون و نظارت ایشان هستیم.

این موضوع ارتباط صادقانه ای را از طرف بنده ایجاد کرده و ایشان نیز ارتباط بزرگوارانه و سخاوتمندانه ای داشتندکه همیشه مورد تفقدشان بودم.

البته خود را قابل این تفقد نمی دانم.

ارتباط بسیار نزدیکی با سردار سلیمانی داشته و دارم خبرهایی درباره روابط شخصی شما با برخی چهره ها و مقامات آمریکایی مانند جان کری مطرح می شود.

می خواهم بدانم رابطه شخصی دکتر محمدجواد ظریف (و نه وزیر خارجه ایران) با برخی چهره های آمریکایی چگونه است؟ رابطه شخصی یک عنصر بسیار مهم است که طرف مقابل احساس کند حرف شما جدی است و هدف جدی داشته و روی مواضع ایستاده و دنبال منافع ملی هستید، اما در عین حال به دنبال رسیدن به راه حل مشترک نیز هستید.

چنین رویکردی تاثیر درازمدت بر طرف های مذاکره دارد حتی اگر طرف مورد مذاکره طرف مقابل شما بوده و ارتباط دوستانه نباشد.

به دلیل این که مدت زیادی در این حوزه فعال هستم با افراد مختلفی چه به عنوان نماینده دائم ایران در سازمان ملل و چه مسئولیت جدیدی که داشتم ارتباطاتی در سازمان های بین المللی و محیط های دانشگاهی داشتم و احترامی نسبت به این اصول از طرف مقابل دیده می شود و در شرایطی قابل استفاده است.

اما امروز اغلب افراد نقشی در تصمیم گیری ندارند، یکی از اتفاقات در دولت جدید آمریکا گرایش جدیدی است که بیشتر حول دیدگاه های شخص رییس جمهور می چرخد.

با توجه به این که شما و سردار سلیمانی دو چهره بین المللی ایران هستید، برای مخاطبان ما جالب است بدانند که روابط بین شما چگونه است؟ آیا جلسات منظمی با هم دارید؟ از زمانی که نماینده ایران در مذاکرات بن برای افغانستان بودم، ارتباط بسیار نزدیکی با سردار سلیمانی داشتم و از همان زمان همین ارتباط بوده است، احترام بسیاری برای ایشان قائلم و برای سلامت سردار دعا می کنم.

موبایلم هنگام مذاکرات (به خاطر شنود) مثل اتو داغ می شد بحث هایی در مورد استفاده شما از شبکه های اجتماعی می شود.

بحث بر سر این است که سرویس های امنیتی بیگانه به دنبال دسترسی به حساب های کاربری شما در شبکه های اینترنتی هستند.

با توجه به این که از شبکه های فیلتر شده استفاده می کنید و احتمالا نیاز به فیلترشکن دارید، نگران این حملات سایبری نیستید؟ از فیلترشکن استفاده نمی کنم، وزارت خارجه به دلیل وظایفش امکانات ویژه ای برای استفاده از اینترنت دارد.

طبیعتا استفاده از فیلترشکن همراه با تهدیدهای امنیتی است، البته باید توجه داشته باشیم در دنیای کنونی اگر احساس می کنید حتی با ایمیل می توانید (حال با فیلتر شکن یا بدون آن) از تعرض در امان باشید، اشتباه است لذا با علم به این باید این کار را انجام دهید.

وزارت خارجه به عنوان دستگاهی که همیشه دو سیستم مجازی کشف و محرمانه داشته است، معمولا کارگزاران سیاست خارجی کاملا نگرش جداسازی این دو را از هم دارند و این دقت را به خرج می دهند.

برای یک نفر در وزارت خارجه ورود به همه اینها باید همراه با این آگاهی باشد مبنی بر این که تمام اطلاعات در چنین فضایی می تواند در دسترس دیگران باشد و علی القاعده هم هست.

بعضی وقت ها سوال می کنیم چند دستگاه جاسوسی در جهت تعرض به سیستم ما تلاش می کنند، چرا که خود جاسوسی را مفروض می گیریم اما در مورد تعدادش صحبت داریم.

زمانی که مذاکرات هسته ای در جریان بود بعضی روزها در محیط مذاکره تلفن من مانند اتو داغ بود و سایر مذاکره کنندگان نیز مشکل مشابهی داشتند.

این قبیل اتفاقات نشان دهنده این است که میزان تلاش برای تعرض به موضوعات داخلی ما زیاد است.

لذا این اتفاق نیاز به ذهنیت فعال جداسازی امور کشف از امور محرمانه دارد.

شما خودتان توییت می کنید یا کسی از طرف شما صفحات اینستاگرام و توییتر را به روزرسانی می کند؟ بله، تمام مطالب توییت و اینستاگرام را خودم انجام می دهم، البته مدت هاست از فیس بوک استفاده نمی کنم اما در مقطعی که مذاکرات هسته ای در جریان بود، یکی دوبار در اوج مذاکرات که به فیس بوک دسترسی نداشتم از پسرم خواستم مطلبی را که البته خودم آماده کرده بودم در فیس بوک قرار دهد.

برای توییت کردن زمان زیادی را البته نه به صورت مداوم صرف می کنم، به طور متوسط برای هر توییتی دو تا سه ساعت.

واکنش ها به توییت ها و پست های اینستاگرامی تان را هم می خوانید؟ خیر، فرصت نمی کنم.

لذا از زمانی که شروع به نوشتن یک توییت می کنم تا تدوین و مشورت به طور میانگین سه ساعت طول می کشد.

برخی اوقات وقتی می خواهم توییت کنم با توجه به اختلاف ساعتی که با برخی جاها داریم 15 یا 24 ساعت صبر می کنم تا طرف مقابل از خواب بیدار شود و آن را ببیند.

مخاطب برخی توییت ها حرف های ترامپ است و باید در آمریکا دیده شود که بین 8 تا 11 ساعت با ایران اختلاف ساعت دارند.

فیلم لاتاری را ندیده ام سوال دیگر ما به نوعی سینمایی است.

درباره فیلم لاتاری و ملاحظات وزارت خارجه درباره آن بحث هایی مطرح شده است.

شما لاتاری را دیده اید؟ نه.

لاتاری نام فیلم است!!؟ بله و می گویند شما با بخش هایی از آن مخالف بوده اید.

بخصوص آنجا که شاهزاده عرب کشته می شود.

در فیلم کشته می شود یا در واقعیت (خنده).

من در جریان این فیلم نیستم و فرصت نکرده ام آن را ببینم هرچند برای دیدن فیلم های مختلفی دعوت شده ام، اما معمولا کمتر فرصت می کنم فیلم ببینم.

منبع: جام جم
کلید واژه ها: ایران - محمدجواد ظریف - سیاست خارجی - رهبر معظم انقلاب - رابطه - اجلاس - ظریف - مذاکرات - رهبر - منطقه - وزیر خارجه - کارگزاران - دولت - مرادی - خارجه - چهره ها - مقامات ایرانی - میدانی - وزیر - افزایش - مذاکرات هسته - دولت یازدهم - وزارت خارجه - رهبری - شرایط - بین المللی - فضای مجازی - دیپلماسی - هایی - چهره

آخرین اخبار سرویس:
یادداشت/ حامد حاجی حیدری پروتکل انتخابات 1399 و 1400 برداشت اول

جزء بیست و چهارم قرآن

جزء بیست و سوم قرآن

راه حل آشتی کردن با همسر بعد از دعوا

روایت یک عکاس موفق ایرانی از زندگی متفاوتش در برنامه ماه عسل +فیلم

جزء بیست و دوم قرآن

جزء بیست و یکم قرآن

روزنامه استخدامی استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند | شنبه 5 خرداد 97

یادداشت/ غلامرضا صادقیان شروط رهبری همان شروط متن برجام است

عبدالرسول حسنی فر، سیدمحسن علوی پور جدال دراماتیک قانون و عدالت در کریتوی افلاطون

وزیر کشور از بیست و ششمین نمایشگاه قرآن بازدید کرد

گرفتن ضمانت از اروپایی ها ناممکن نیست

ائمه جماعات آموزش های لازم را ببینند

مهلت چند هفته ای اروپا نباید به صدور بیانیه سیاسی منحصر شود

توصیه های اقتصادی رهبر انقلاب به کارگزاران نظام

میثاق نامه اصلاح طلبی اتفاقاً "وحی منزل" است

نیروهای مسلح ایران غافل گیر نمی شوند

سرانجام پرونده تحصیلی «حسین فریدون» به کجا رسید؟

واکنش کوهکن در مورد تجارت پسرش در آمریکا

تهران میزبان هفتمین اجلاس وزرای راه و شهرسازی کشورهای آسیا و اقیانوسیه

یک مشاور و دو مدیر کل جدید در کانون پرورش فکری کودکان

جریان صدر نخست وزیر آینده عراق را تعیین می کند

واکنش فرانسه به شروط رهبر انقلاب اسلامی برای ادامه برجام

جزء بیستم قرآن

شرح دعای روز دهم ماه مبارک رمضان+صوت

پوتین دور بعدی نامزد انتخابات ریاست جمهوری نخواهد شد

پوتین دور بعدی نامزد انتخابات ریاست جمهوری نخواهد شد

رضا سلامی، حسین میرزایی، عاطیه صفردوست حرکت به سوی اقتصاد دانش بنیان با بررسی ارتباط درونی میان ابعاد ورودی و خروجی شاخص جهانی نوآوری

بهره برداری از آمبولانس بانوان در تهران

جزء نوزدهم قرآن

دعای روز دهم ماه مبارک رمضان + فیلم

«مورگان فریمن» عذرخواهی کرد

توصیه های خواندنی امام رضا(ع) برای آرایش و زیبایی ظاهر

جزء هجدهم قرآن

حفظ و احیاء بناهای تاریخی مهمترین ماموریت میراث فرهنگی است

مضیف 120 ساله دزفول ثبت ملی می شود

فروش صنایع دستی فله ای ممنوع

مشارکت های اجتماعی نقش مهمی در حفاظت از بناهای تاریخی دارد

همکاری با ایتالیایی ها و آلمانی ها برای مرمت آثار

ثبت روستای سمقاور کمیجان به عنوان روستای ملی صنایع دستی

تدوین بخشنامه حقوق پژوهشگران در موزه ها

حمید سپهردوست، رضا معبودی، مهسا باروتی بررسی عوامل تعیین‏ کننده پس انداز در اقتصاد با تاکید بر کسری بودجه

جزء هفدهم قرآن

جزء شانزدهم قرآن

پوتین بیش از دو دوره پیاپی رییس جمهور نخواهد شد

بازدید وزیر ارشاد از غرفه جهاددانشگاهی در نمایشگاه قرآن

ماجرای ایرانی ساکن آمریکا که به دنبال بهشت می گشت

عبدالرسول عبودیت ماهیت مکان در تاریخ فلسفه اسلامی

جزء پانزدهم قرآن

تزریق آمپول روزه را باطل می کند؟ + فتوای مراجع

عراقچی با نماینده فرانسه و هلگا اشمید دیدار کرد

مراسم ترحیم برادر امام موسی صدر برگزار شد

پیشنهاد ایران برای برگزاری نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام در سطح وزرای خارجه

جزییات تصادف «الله کرم» از زبان خودش

اصول مهمانی دادن در ماه رمضان؛ چگونه با انرژی کم بیشترین فعالیت را انجام دهیم؟

زیبایی برادر زاده پرنسس دایانا سؤال برانگیز شد!

روایتی از حال غریب احمدی نژاد در افطاری بیت رهبری +عکس

چالش امروز کامیون داران چیست؟/در مذمت پرخاش های سیاسی داخلی /نقشه پیچیده ترامپ برای لغو یک دیدار/بگذارید مردم شادی کنند

محمدولی علییی ، ابوتراب طالبی ، محمد سلطانی فر ، امیر قدسی واکاوی کاربست رسانه ملی در ارتقای سرمایه اجتماعی

چگونه کلاهبرداری تلفنی را تشخیص دهیم؟

هدف از تطهیر رضاخان چیست؟

تکذیب استفاده مردم روستای «قرقری» از گوشت گربه

مجریان تلویزیون در تشییع مجری قدیمی +عکس

غلامرضا جمشیدیها، مسلم طاهری کل کشوندی آسیب شناسی «معرفت دینی» در عصر ابن رشد و صدرالدین شیرازی

مرضیه فردین، نورمحمد یعقوبی شناسایی و اولویت بندی شیوه های نهادینه سازی فرهنگ سازمانی مبتنی بر کرامت انسانی

نمایشگاه «آفتاب مهربانی» در تبریز برپا می شود

وزیر ارشاد: حوزه نشر قرآنی نیازمند کارهای جدید است

تصاویر/ ضیافت افطاری در دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) با حضور آیت الله العظمی مکارم شیرازی

تشنج در کنگره حزب اعتماد ملی

عناوین روزنامه های سیاسی 5 خرداد 97/ برجام چک برگشتی +تصاویر

یک مدرس دانشگاه: پیامبر(ص) برای روشنایی جهان آمده بود

تصاویر/ همایش بزرگداشت مقام حضرت خدیجه کبری(س)

پیشنهاد ایران برای برگزاری نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام در سطح وزرای خارجه

حسن فتحی، ابوبکر سلیمان پور نسبت میان زبان و واقعیت در افلاطون قرائتی از کراتولوس افلاطون در پرتو تمثیل های سه گانه جمهوری

رضا رضازاده، سمیه منفرد رهیافت تطبیقی به منابع معرفتی از مکتب حِله (ابن ابی جمهور احسایی) تا مکتب اصفهان (ملاصدرا)

ارگان حزب اعتماد ملی: خواستار برخورد قاطع وزارت کشور هستیم

ارگان حزب اعتماد ملی: خواستار برخورد قاطع وزارت کشور هستیم

وضعیت احمدی نژاد در افطاری رهبر انقلاب / تنهایی یا &

فاطمه کروبی: وضعیت نامطلوب امروز نتیجه خودمحوری همه گروه ها است

دومین کنگره حزب اعتماد ملی برگزار شد

عراقچی: گفت وگوها برای حفظ برجام ادامه می یابد

عارف: باید به دنبال بازسازی اعتماد بین مردم و حاکمیت باشیم

انتظار اینکه همه افراد در همه مسائل یک نظر داشته باشند اشتباه است

منتجب نیا: امیدواریم رفع حصر صورت بگیرد/ هرگونه ساختارشکنی از اعتماد ملی به دور است

دخترم خواب دید که شهید هادی به او می گوید «تو هر وقت به من سلام می کنی من جوابت رو می دم»

حمیده دالایی ، منوچهر فرج زاده اصل ، امیر گندم کار ، محمدحسن نامی تحلیل شاخص های حدی بارشی در دوره 2010-1981 با رویکردی نظامی

کوهنورد خانم امدادرسانی شد

انتخابی دیگر از کتاب «الف لام خمینی» نقش امام در آمدن آیت الله بروجردی به قم/ آقا روح الله را به فقه و اصول چه کار؟

ترامپ خواهان به رسمیت شناختن اسراییل است / هیهات من الذله

نماهنگ/ آتشِ فراموش شده

مسعود صیامی ، شهلا رستمی، عاطفه سالاری تحلیل مسیر اثر میزان استفاده از تلفن همراه بر درگیری تحصیلی دانشجویان

جزء چهاردهم قرآن

«گرانی » روز یکشنبه به مجلس می رسد

جزء سیزدهم قرآن

ویدیو: درگیری شدید در کنگره حزب اعتماد ملی

مخالفان و حزب حاکم پاکستان به توافق نرسیدند

پربحث ترین اخبار خبرگزاری فارس در 4 خرداد

جزء دوازدهم قرآن

واقعیت تبادلات و ارتباطات میان کشورها

ناصر ملک مطیعی از دنیا رفت

رابطه ام با رهبر انقلاب، مرید و مرادی است

رابطه ام با رهبر انقلاب، مرید و مرادی است