مطالب مرتبط:
تشکر وزیر بهداشت از تکنسین های اورژانس در میدان انقلاب + عکس
وزیر بهداشت در راهپیمایی 22 بهمن: مردم بعد از 39 سال با شور و تعصب مسیر انقلاب اسلامی را گم نکرده اند
وزیر بهداشت: مردم مصمم تر از مسئولان، مسیر انقلاب را دنبال می کنند
حوزه های علمیه نگاه عمیق تری به آرمان های انقلاب داشته باشند/ مردم باید بدانند انقلاب برای آنان چه کرده است
دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جدید تبیین شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 23 بهمن 1396 ساعت 11:532018-02-12سياسي

دستاوردهای انقلاب در حوزه سلامت از زبان وزیر بهداشت


وزیر بهداشتوزیر بهداشت، دستاوردهای انقلاب در حوزه سلامت را تشریح کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی با بیان اینکه انقلاب اسلامی اتفاق بسیار بزرگی بود که باید شب و روز 22 بهمن، - سلامت نیوز:وزیر بهداشتوزیر بهداشت، دستاوردهای انقلاب در حوزه سلامت را تشریح کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی با بیان اینکه انقلاب اسلامی اتفاق بسیار بزرگی بود که باید شب و روز 22 بهمن، سرشار از شادی باشیم، گفت: کمتر موفق شدیم که برای نسل های بعد از انقلاب، شرایط انقلاب اسلامی، پیروزی ملت، نابودی رژیم پهلوی، احیای اسلام و ایجاد خودباوری در ایران و امت اسلامی را بیان کنیم.

امیدوارم از میراث گرانبهای انقلاب اسلامی همانطور که آرزوی بنیانگذاران و شهدای انقلاب بود و شایسته مردم ایران است، نگهداری کنیموی افزود: امید به زندگی در دوران قبل از انقلاب و در دهه 30، حدود 35 سال و در سال های انقلاب اسلامی حدود 55 سال بود، اما در حال حاضر امید به زندگی ایرانیان حدود 25 سال افزایش پیدا کرده است.

در حال حاضر امید به زندگی برای مردان حدود 74 سال و برای زنان حدود 78 سال است که دلیل عمده آن، ارتقای سواد، دانش، توسعه وسایل ارتباط جمعی، تامین آب آشامیدنی سالم و ارتقای بهداشت عمومی در کنار خدمات دولت های بعد از انقلاب بوده است.

هاشمی افزود: بین امید به زندگی مردم ایران با کشورهای همتراز خود، تفاوت زیادی وجود دارد و اگر جنگ تحمیلی و آمار بالای قربانیان حوادث جاده ای در کشور نبود و مردم هم مراقبت بیشتری می کردند، تحرک بیشتری داشتند و مراقبت های بهداشتی را رعایت می کردند، طول عمر مردم بیشتر بود.

وزیر بهداشت ادامه داد: قبل از انقلاب اسلامی، 70 درصد از مرگ مردم به دلیل بیماری های واگیر بود و دلیل عمده آن پوشش 30 درصدی واکسیناسیون بود؛ در حالی که امروز پوشش واکسیناسیون در کشور 100 درصد است.

15 سال است که فلج اطفال ریشه کن شده و بیماری هایی مانند دیفتری، آبله و سرخک به حداقل و حدود صفر رسیده و بیماری های واگیر علت کمتر از 10 درصد از مرگ مردم ایران است.

هاشمی گفت: شیوع بالای بیماری های غیرواگیر نشان دهنده تمول جوامع است، در برخی از کشورهای همسایه بیماری های واگیر، قربانی های زیادی می گیرد، اما در ایران بیماری های قلبی و عروقی، سبک زندگی و رژیم غذایی نامناسب و بیماری های غیرواگیر، دلیل عمده مرگ مردم است.

در کنترل بیماری های واگیر در منطقه، بی نظیر هستیم و یکی از دلایل آن هم ایجاد شبکه بهداشتی مدرن و مجهز در روستاها بعد از انقلاب بود.

وزیر بهداشت همچنین گفت: در دوران قبل از انقلاب، مرگ مادران باردار 130 در هر صد هزار نفر بود؛ در حالیکه در حال حاضر به کمتر از 18مورد در صدهزار رسیده و این یعنی 112 مادر بیشتر زنده می مانند.

مرگ نوزادان در دوان قبل از انقلاب نیز 136 در هر صد هزار تولد زنده بود، اما امروز این شاخص به 9.

6 در هر صد هزار تولد زنده رسیده و این ناشی از خدمات و حمایت های وزرای بهداشت سابق، دولت ها و مجالس گذشته است و ما به این حمایت ها قانع نیستیم و علاقه مندیم که مرگ مادران باردار به شش مورد در هر صد هزار نفر برسد.

وی افزود: رسیدن مرگ مادران باردار به صفر، امکان پذیر نیست و در بهترین نظام های سلامت دنیا این شاخص حدود 6 در هر صد هزار نفر است.

در هر حال شبکه بهداشت و درمان کشور با وجود موقعیت جغرافیایی ویژه کشور، شیوع بیماری های غیرواگیر در کشورهای منطقه و جنگ در کشورهای همسایه و مبارزه با تروریسم، کارآمد است و موفقیت های زیادی داشته است.

بنابر اعلام وبدا، وی که در برنامه تیتر امشب صحبت می کرد، افزود: اگر انقلاب در کشور رخ نداده بود، شرایط کشور و مردم باز هم تغییر می کرد، اما جهت این تغییرات به سمت مناطق محروم و مرزی نبود.

در روزهای اخیر در استان هرمزگان 228 پروژه بهداشتی و درمانی را افتتاح کردیم و 360 پروژه دیگر در حال اجرا است و در استان سیستان و بلوچستان نیز 560 پروژه بهداشتی و درمانی در حال ساخت است.

امروز هیچ مرکز بهداشتی در کشور فاقد پزشک نیست، در حالی که در دوران قبل از انقلاب حتی در بعضی مراکز استان ها پزشک متخصص وجود نداشت و در بسیاری از شهرهای کشور تعدادی پزشک هندی و بنگلادشی، خدمات ارائه می دادند.

در حال حاضر 50 هزار پزشک متخصص و فوق تخصص در کشور فعالیت دارند، در حالیکه در اوایل انقلاب 2900 پزشک متخصص در کشور فعالیت داشتند.

وزیر بهداشت همچنین افزود: تعداد دانشجویان رشته های علوم پزشکی از 25 هزار نفر در اوایل انقلاب اسلامی به 250 هزار نفر افزایش یافته و سطح علم، دانش و مهارت آنها بسیار بالا است.

در روستاها علاوه بر فعالیت شبکه بهداشت و درمان، بهورزان حضور دارند و به مردم خدمات ارائه می دهند و علاوه بر این، پزشکان نیز حضور دارند و به ازای هر 3 هزار نفر در روستاها، یک پزشک فعالیت دارد و شب را در روستاها می مانند.

وی ادامه داد: پوشش بیمه ای در کشور حدود 96 درصد است و 35 میلیون نفر از مردم به صورت رایگان بیمه شدند.

در دولت یازدهم نیز 11 میلیون نفر به صورت رایگان بیمه شدند.

در همه روستاها ماما حضور دارد، در حالی که وقتی دانشجو بودیم، ماما در روستا نبود و بعد از انقلاب اقدام به تربیت ماما کردیم که به کاهش مرگ مادران منجر شد.

در دولت یازدهم، یک میلیون و 800 هزار زایمان طبیعی به صورت رایگان انجام و 2000 واحد اختصاصی زایمان در کشور تاسیس و تجهیز شد.

در حال حاضر نیز 7 هزار متخصص زنان در کشور فعالیت می کنند و تمامی آنها از بانوان هستند و نه تنها در دوره های تخصصی بلکه در دوره های فوق تخصصی نیز تربیت شدند.

هاشمی افزود: وضعیت بهداشتی و درمانی روستاها بهتر از حاشیه شهرها است، نمی گوییم وضعیت روستاها ایده آل است، اما وضعیت مناسب است؛ در حالیکه وضعیت حاشیه شهرها مناسب نیست.

برخی افراد اعتقاد داشتند که نباید به مردم حاشیه نشین شهرها خدماتی ارائه شود تا به این مناطق مهاجرت نکنند، اما اولین گام در ارائه خدمات به مردم این مناطق را حوزه بهداشت و درمان در دولت یازدهم برداشت و نگاه انسانی به ساکنین این مناطق داشت.

در حاشیه شهرها، پزشکان و مراقبین سلامت حضور دارند و مراکز بهداشتی و درمانی، پایگاه های سلامت و اورژانس ایجاد شده است.

البته مردم نباید ترغیب شوند که به حاشیه شهرها مهاجرت کنند؛ چرا که وضعیت روستاها بهتر از حاشیه شهرها است.

وی با بیان اینکه در طرح تحول سلامت در حوزه دندانپزشکی حدود 1000 میلیارد تومان هزینه شد، گفت: برای بیش از 40 میلیون نفر اقدامات پیشگیرانه از پوسیدگی و خرابی دندان انجام شده ست و امیدواریم که بتوانیم اقدامات پیشگیرانه دندانپزشکی را تا دانش آموزان کلاس ششم انجام دهیم و یکی از کشورهای با رتبه مناسب در جهان باشیم.

تعداد دندان های پوسیده مردم ایران از 2.

2 به حدود 1.

8 کاهش یافته و اگر این شاخص به یک برسد، وضعیت ما مطلوب می شود.

هاشمی گفت: جمعیت هدف ما برای اقدامات دندانپزشکی، افراد کمتر از 14 سال هستند و بیش از 40 میلیون خدمت در 2.

5 سال گذشته در چند نوبت برای آنها انجام شده است.

1700 کلینیک دندانپزشکی در کشور فعال شده، اما خدمات دندانپزشکی، یکی از گران ترین خدمات حوزه سلامت است.

مردم باید در نگهداری از دندان های خود مراقبت کنند و اگر تمامی خدمات فراهم باشد، مردم ممکن است موارد بهداشتی مانند مسواک زدن و استفاده از دندان به جای قند شکن را رعایت نکنند.

البته پوشش و حمایت از خدمات دندانپزشکی در هیچ کجای دنیا، کامل نیست.

وی همچنین درباره اقدامات انجام شده در حوزه دارو، گفت: در حوزه دارو کارهای خوبی انجام شده است و اگر بخشی از کارها دولتی نمی ماند، پیشرفت ما در حوزه دارو به مراتب بهتر بود.

درحال حاضر 96 درصد داروهای مورد نیاز را در داخل کشور می سازیم و چهار درصد بقیه را که داروهای گران است، وارد می کنیم.

تقریبا هر ماه، 2 داروی جدیدی را از صفر تا صد تولید می کنیم.

این درحالیست که قبل از انقلاب کلا داروهای ما وارداتی بود و طرح ژنریک وجود نداشت و برندهای خارجی وارد می شد، اما بعد از انقلاب شرکت های بزرگ دارویی تاسیس شدند و شرکت هایی که وارد بایوتکنولوژی شدند، درحال حاصر داروهای جدید را در حوزه درمان بیماران خاص و صعب العلاج، سرطانی و پیوندی می سازند و وضع شان خوب است و برخی از این شرکت ها به 50 کشور دنیا صادرات دارو دارند.

هاشمی گفت: در پنج سال گذشته رقم صادرات ما 2.

5 برابر افزایش پیدا کرده و این صادرات منحصر به کشورهای پیرامون نیست، بلکه مصرف کنندگان ما در حوزه دارو کشورهای مهمی چون روسیه یا آفریقای جنوبی هستند و در برخی کشورها، بخش خصوصی شرکت تاسیس کرد و یا کارخانه دایر کرده است.

در حوزه دارو وضعیت خوبی داریم، اما شخصا راضی نیستم و فکر می کنم با دانش و جوانانی که داریم، می توانیم پیشرفت بیشتری کنیم.

طی سال های اخیر شرکت های دانش بنیان شکل گرفته و 350 شرکت داریم و 50 درصد خدماتی که در این حوزه انجام می شود، در حوزه پزشکی و دارو است.

وضعیت کشور در حوزه دارو و واکسن خوب است، اما علاقه داریم که در عرصه بین المللی رقابت بیشتری انجام دهیم.

وی تاکید کرد: باید تراز کشور در حوزه دارو مثبت باشد و صادرات ما بیشتر از واردات باشد.

باید سالانه بیش از 10 برابر آنچه الان صادر می کنیم، صادرات دارو انجام دهیم.

وقتی رقابت از داخل کشور به خارج مرزها برده شود، هم داروها کیفیت بهتری پیدا می کنند، هم اشتغال ایجاد می شود، هم ارزآوری صورت می گیرد و هم توانمندی های جوانان کشور معرفی می شود.

وزیر بهداشت گفت: در حوزه دندانپزشکی نیز در کشور اتفاقات بزرگ و خوبی رخ داده است.

حدود 30 هزار دندانپزشک در کشور در تخصص های مختلف تربیت شدند.

در دوران پیش از انقلاب اسلامی، هر فردی در تهران بیمار می شد باید به بیمارستان شوروی و آمریکایی که در ایران احداث شده بود، مراجعه می کرد و یا اگر توانایی مالی مناسبی داشت برای درمان به خارج از کشور مراجعه می کرد.

امروز در بین ایرانیان خارج و داخل کشور در رشته های پزشکی، چهره های بین المللی زیادی داریم که باید به آنها افتخار کنیم.

رسانه ها و تریبون ها باید قدردان پزشکی کشور به عنوان ثروت ملی باشند.

مقام معظم رهبری در زمان ترخیص از بیمارستان فرمودند که به جامعه پزشکی و پرستاری به خاطر دانش، مهارت و محبت شان افتخار می کنیم.

وی ادامه داد: گاهی اوقات نیمه خالی لیوان را می بینیم که خوب نیست و متاسفانه این نوع نگاه در کشور شایع شده و در جامعه به آن دامن زده شده است.

اگر کفران نعمت کنیم آن نعمت از ما دریغ خواهد شد.

در حوزه های مختلف پزشکی، اساتید بسیار با ارزشی داریم که از نظر دانش، اخلاق، مهارت، انسان بودن، فروتنی، انقلابی بودن و علاقه به وطن بی نظیر هستند، اما کم معرفی می شوند و شاید علت این باشد که خودشان نمی خواهند معرفی شوند.

ما در زمینه پیوند قلب، پانکراس، ریه، کلیه و کبد موفقیت های بسیاری داشته ایم و سالانه 2500 پیوند کلیه صورت می گیرد و فقط در یک بیمارستان ما در یک سال بالغ بر 600 پیوند کبد انجام می شود.

هاشمی گفت: در مدت 40 سال، از جنگ تحمیلی تا تحریم هایی که انجام شد، مشکلات زیادی برای ما به وجود آمد که بالاتر از ظلم بود؛ چراکه با رفتارهای غیرانسانی خواستند، جلوی پیشرفت کشور را بگیرند.

افتخار می کنم که جزو جامعه پزشکی هستم، زیرا بسیاری از پزشکان با هزینه شخصی رفتند و در صحنه های بین المللی آموزش دیدند و رقابت کردند و امروزه یکی از سرمایه های ملی و اجتماعی ما محسوب می شوند.

وی ادامه داد: در حوزه های پیشرفته پزشکی وضعیت بسیار مناسبی داریم و سال هاست که نیازی به اعزام بیمار به خارج از کشور احساس نمی شود و حتی بسیاری از ایرانی های مقیم خارج برای درمان به ایران می آیند و کسی که به خاطر حفظ جان و درمان به ایران می آید، قطعا به پزشکان ایرانی اعتماد دارد.

اعتماد به پزشکان ایرانی در طول زمان به دست آمده و این اعتماد، بالاترین افتخار، سرمایه و ارزش جامعه پزشکی است که باید از آن پاسداری شود.

وزیر بهداشت همچنین درباره تخت های بیمارستانی گفت: در حال حاضر 126 هزار تخت بیمارستانی داریم و 70 هزار تخت نیز کم داریم.

در دولت یازدهم 24 هزار تخت اضافه شد که اقدام بزرگی بود.

دو میلیون و 800 هزار مترمربع فضای بیمارستانی را نوسازی کردیم، شش هزار مطب ایجاد شد و 121 اورژانس بیمارستانی توسعه پیدا کرد، همچنین تخت های ویژه به دو برابر افزایش پیدا کرد، اما هنوز هم با استانداردها فاصله داریم.

در کلانشهری مثل تهران و حاشیه آن، کمبودهایی وجود دارد که البته دولت کمک می کند و در حاشیه شهرها در حال ساخت بیمارستان است.

وی ادامه داد: در دولت یازدهم، مناطق مرزی و شهرهای محروم را هدف گذاری کردیم و درحال حاصر باید پروژه ها را به سمت شهرهایی که محروم تر هستند، سوق دهیم.

به طورکلی شرایط متوسط است و باید دولت و مجلس اعتباراتی را اختصاص دهند که این کمبودها را در بازه زمانی 10 ساله جبران کنیم.

مردم نیز نباید از دولت توقع داشته باشند که تمام اقدامات را انجام دهد، بلکه در این زمینه باید بخش خصوصی و بیمه های تجاری نیز وارد شوند و سرمایه گذاری کرده و از بخش سلامت حمایت کنند.

وزیر بهداشت افزود: از طرفی باید حق بیمه متناسب با درآمد مردم باشد و تمام سازوکارهایی که جامعه بشری سود برده تا از مردم از نظر مالی حمایت بیشتری شود، الگوبرداری کنیم.

خوشبختانه مجلس و دولت تاکنون از طرح تحول سلامت مراقبت کردند و ازین پس هم چنین خواهد بود، به خصوص در بسته شدن بودجه سلامت که در روزهای آینده در مجلس اتفاق می افتد.

وی گفت: دانش سلول های بنیادی در تمام دنیا مرحله نوزادی خود را طی می کند و در این زمینه امیدواری های زیادی وجود دارد، اما باید از تبلیغات اغواکننده پرهیز کرد.

در پژوهشگاه رویان و دانشگاه های علوم پزشکی کشور بنیان آن گذاشته شده و در این زمینه کار می شود.

وزیر بهداشت درباره اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت گفت: توجه به اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت، اگر بیشتر از حوزه های دیگر نباشد، کمتر نیست.

امروز در زمینه نیروی انسانی هیچ نیازی به خارج از کشور نداریم.

پیشرفت در حوزه دارو، تجهیزات و اجرای طرح تحول سلامت نیز در راستای اقتصاد مقاومتی بوده است؛ چراکه بالغ بر 2500 میلیارد تومان از شرکت های دانش بنیان خرید شد و در این شرکت ها و محصولات شان شکوفایی به وجود آمد و محصولات آنها به بازارهای بین المللی عرضه شد.

در زمینه پژوهش نیز در منطقه رتبه اول و در جهان رتبه 16 را داریم.

تعداد دانشمندان یک درصد برتر کشور، 4 برابر کشور عربستان و 2 برابر کشور ترکیه است.

در زمینه آموزش هم کارهای زیادی صورت گرفته است، زیرا آموزش قلب کار ما است.


کلید واژه ها: انقلاب اسلامی - وزیر بهداشت - بهداشت - امید به زندگی - بیماری - اسلامی - اسلام - بیماری های غیرواگیر - بعد از انقلاب - ایران - سلامت - سلامت نیوز - وزیر - مردم - زندگی - قبل از انقلاب - امید - واکسیناسیون - هاشمی - کشور - درصد - شب و روز - بیماری های قلبی - کشورهای همسایه - مراقبت - نیوز - قربانی - حوادث جاده ای - آب آشامیدنی - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
با اجرای موسیقی ایرانی مجید ناظم پور و گروه زریاب در بنگلادش روی صحنه می روند

پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب دین امروز به کار خود پایان می دهد

اجرای علیرضا حاجی طالب در نشست آیین آواز

650 واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد قزوین احداث می شود

استاندار البرز بر ساماندهی سریع تر گلزار شهدا در استان تاکید کرد

تیترهای روزنامه های 5 اسفند در کهگیلویه و بویراحمد

محفل انس با قرآن در زابل برگزار شد

16 اسفند؛ آغاز جشن نیکوکاری/توزیع 130 هزار پاکت و قلک در مدارس لرستان

ثبت قلعه باستانی جان آلان مشگین شهر در فهرست آثار ملی

عضو کمیسیون عمران مجلس دعوت از آخوندی برای توضیح در کمیسیون عمران/ زد و بندی در طرح استیضاح وجود ندارد

مستندهای دقیق تاریخی باید ساخته شود/ خیلی از هنر در موضوعات پیچیده بهره نگرفته ایم

برنامه ویژه انعکاس صدا و سیما برای پوشش حماسه اربعین

حکمت و عقلانیت مولفه حیاتی برای مقابله با جنگ طلبی گروه های تکفیری

همایش سراسری مسؤولان بسیج مداحان برگزار می شود

برگزاری مراسم ترحیم و بزرگداشت شهدای فاطمیه پلیس در مدرسه عالی شهید مطهری

رییس کتابخانه ملی در نشست خبری اعلام کرد: دولت با تخصیص 20 میلیارد از سرقت نسخ خطی جلوگیری کرد/ تملک ساختمان سی تیر با کتابخانه ملی است

مطهری: بهتر بود پیشنهادات احمدی نژاد قبل از بازداشت دوستانش مطرح می شد

واکنش مطهری به نامه احمدی نژاد به رهبری

عوامل دین گریزی و گرایش جوانان به فرهنگ غرب

دبیر شورای عالی فضای مجازی : فضای مجازی انبساط فضای واقعی است

«معاونت جوانان» در ستادهای نماز جمعه راه اندازی شود

چرا نگاه به شرق تبدیل به سیاست راهبردی ایران شد

ظریف: داعش تمام نشده است

استعفای آیت الله خامنه ای از سرپرستی سپاه پاسداران

گزارش تصویری/ سی امین جلسه ماهانه هیئت فرزندان شهدای اسلام

با تعهد وزارت نفت دیوان عدالت اداری دستور موقتِ توقف آزمون استخدامی را لغو کرد

مطالبات پیمانکاران پرداخت شد

خرید اتوبوس، واگن مترو و بازیافت زباله، سه دستاورد سفر نجفی به ورشو

حسین مظفر:برخی انقلابیون در گذر زمان گرفتار تجملات و راحت طلبی شدند

نقاط حادثه خیز جزیره خارگ شناسایی شد

می دانید چرا بهشت زی پای مادران است؟

اهمیت عدالت در سلامت

نیروهایی که سرلشکر سلیمانی شخصا رهبری می کرد

39 پروژه عمرانی در کرج افتتاح شد

استخدام فروشنده خانم جهت لوازم آرایشی در البرز

از پیشکسوتان کانون های فرهنگی - تربیتی تقدیر شد

اولین آلبوم رسمی سینا شعبانخانی امروز منتشر شد

مهاجرانی: سرنوشت ملت ها به دست خودشان تغییر می کند

سختگیری در آزمون زبان دکترای دانشگاه آزاد اسلامی و تبعیض با دانشگاه های دولتی، منجر به نامه به مقام معظم رهبری شد+ تصویر نامه

رییس جمهور گفت: برخی تقسیم بندی های پس از انقلاب، چندان دقیق نیست / دانشگاه ها باید در پژوهش حتی در علوم سیاسی آزاد باشند؛ سخت گیری های بیجا را کنار بگذاریم / هیچ کشوری با انزوا به جایی نخواهد رسید

پیشنهاد سردار کوثری به وزیر خارجه عربستان

مهناز افشار پس از ٧ سال دوباره مقابل دوربین جیرانی رفت

لتونی فینالیست شد

بازسازی روستاهای زلزله زده سرپل ذهاب +تصاویر

انصاری: میانگین بنزن و آروماتیک بنزین تهران زیر حد استاندارد است

ترامپ: تصمیم انتقال سفارت به قدس "درست" است!

عزیزی: من باید به آسیا اعزام می شدم نه نوری

تهیه طرح جدید در مجلس برای بازگشت اموال نامشروع مدیران به بیت المال

اقدام جنون آمیز پسر جوان در خانی آباد + تصاویر

هیات 7 نفره فرانسوی در فرودگاه یاسوج مستقر شدند

حضور سرلشکر «قاسم سلیمانی» در منزل شهید «غلامرضا لنگری زاده» + تصاویر

ارسال 76 تخته فرش دستباف به صحن حضرت زهرا(س) از سوی کرمانی ها

مردی که از خیاطی به فرماندهی رسید+ عکس

هیچ استادی نباید بدون طی مراحل گزینش در کلاس حضور یابد

دهقان در گفت وگو با فارس: امضاهای طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به 102 رسید/ استقبال نمایندگان از طرح

12 اسفند آغاز پذیرش حوزه علمیه لرستان

انس نوجوانان با امام زمان(عج) در «پله پله مهربانی»

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

گزارش مقدماتی سازمان هواپیمایی کشور سانحه هوایی تهران - یاسوج

گام های قانونگذاری برای بهبود جایگاه ایران در نظام مالی بین المللی

ضرورت ورود خیرین و آمران به معروف به حوزه آب

مسئولان بسیج مداحان استان ها گردهم می آیند

انتظارات بودجه

12 فروردین به عنوان سرآغاز حیات دوباره اسلام برای نسل جوان تشریح شود

برپایی نمایشگاه سفره هفت سین در رضوانشهر

آغاز به کار رسمی اتاق فکرمازندران با حضور استاندار

ظریف: خطر داعش همچنان منطقه و جهان را تهدید می کند

بدرقه امام جمعه طبس

سی و ششمین دوره مسابقات قرآنی سپاه برگزار می شود

سردار منتطر المهدی: باید از ایده های جدید در پیشگیری از اسیب ها حمایت کنیم

برقراری امنیت در موقعیت های اجتماعی ساز و کارهای خود را دارد

استخدام دولتی بسیار محدود است / دولت هنوز به چابکی مورد نظر دست نیافته است

اگر میخواهید کودکتان به مطالعه علاقه مند شود!

با قوانین موجود نمی توان خلق ثروت کرد

نخستین همایش استانی تخصصی نمای ساختمان در مشهد

رییس دادگستری البرز: دور زدن قوانین مالیاتی فخر فروشی ندارد

سخن پیامبر(ص) درباره لزوم استفاده از فرصتها

اعتراض یک بازیگر به تخریب قبر پدرش در یک امامزاده

تجربه تشیع از سنگاپور تا ایران/ روایت احمد از زندگی طلبگی در حوزه علمیه قم

استخدام مسئول دفتر مسلط به word و excel در تبریز

استخدام پیک موتوری آقا جهت مطبخ در محدوده گلشهر کرج

استخدام مسئول دفتر در یک شرکت معتبر

استخدام نیروی جوان جهت تاسیسات ساختمانی در اصفهان

استخدام همکار خانم مسلط به برنامه corel و فتوشاپ در محدوده وردآورد

استخدام ام دی اف کار، نقاش و شیشه بر در خراسان رضوی

استخدام شرکت پخش و توزیع آذران

استخدام همکار خانم مسلط به اتوکد و 3D max در اهواز

استخدام صندوقدار خانم جهت شیفت صبح در محدوده دولت آباد

همیشه مشکوک بودن به پژوهشگران و اساتید درست نیست

استخدام خانم جهت امور رزرو هتل در یک آژانس مسافرتی

استخدام راننده آقا با اتومبیل در کرج

گزارش مقدماتی سانحه سقوط هواپیمای آسمان

چین طولانی ترین پل جهان را ساخت + ویدئو

استخدام نیروی مسلط به office جهت امور دفتری در شرکت معتبر

یک کشته در واژگونی اتوبوس یزد- کرمان

ارتش سوریه با پخش اعلامیه هایی از ساکنان خواست غوطه شرقی را ترک کنند

استخدام تعدادی خودرو جهت کار در آژانس در بندر عباس

منشور روحانیت توسط کسانی که خطاب آن به ضررشان بود به فراموشی سپرده شد

فاز سوم بندر شهید رجایی چهارشنبه کلنگ زنی می شود

رونمایی از جی ام سی سیرا در دیترویت

دستاوردهای انقلاب در حوزه سلامت از زبان وزیر بهداشت

دستاوردهای انقلاب در حوزه سلامت از زبان وزیر بهداشت