مطالب مرتبط:
ناطق نوری: تبعیض ها، قانون شکنی ها و بی قانونی ها مردم را نگران می کند
ناطق نوری: تبعیض ها، قانون شکنی ها و بی قانونی ها مردم را نگران می کند
اسراییل روز گذشته ساقط شد/ مردم را نه تهدید بیرونی، بلکه تبعیض ها، قانون شکنی ها و بی قانونی ها نگران می کند
برگزاری مسابقه عکس انقلاب در دانشگاه شهاب دانش
فیلم/ دکتر احمدی نژاد داخل دانشگاه شریف در حاشیه راهپیمایی یوم الله 22 بهمن
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 23 بهمن 1396 ساعت 09:252018-02-12سياسي

همه چیز درباره قانون شکنی دانشگاه علم و صنعت در پرونده «مساح»


مساح دلیل واقعی اقدامات غیر قانونی چند تن از مسئولین دانشگاه را صحبت های انتقادیش درباره ریاست دانشگاه می داند.

- همه چیز درباره قانون شکنی دانشگاه علم و صنعت در پرونده مساح " مساح دلیل واقعی اقدامات غیر قانونی چند تن از مسئولین دانشگاه را صحبت های انتقادیش درباره ریاست دانشگاه می داند.

شعار سال: "قد علم کردن در مقابل مافیای عجیب و غریب شکل گرفته در دانشگاه علم و صنعت شاید این روزها کار هر کسی نباشد.

چندی پیش بود که یک استاد دانشگاه در مقابل وزارت علوم در مواجهه با این مافیا دست به اعتصاب غذا زد.

مساح برای ایستادن بر روی حق و جلوگیری از تخلف در دانشگاه علم و صنعت و وزارت علوم از جان و آبرویش گذشته بود.

ماجرا اما از این قرار است که این استاد دانشگاه در زمان مقرر و قانونی و با دستان پر (حدود 145 امتیاز کسب شده در بازه زمانی 4/5 ساله) درخواست تبدیل وضعیت از پیمانی به رسمی آزمایشی را به دبیر هیات اجرایی جذب دانشگاه تحویل می دهد اما در کمال تعجب پرونده درخواست تبدیل وضعیت او را به جای رسیدگی بایگانی می کنند تا مهلت مقرر قانونی پنج ساله پیمانی به پایان برسد!! سپس با این بهانه که دوره پنج ساله پیمانی ایشان به پایان رسیده، پرونده را در نقض آشکار قانون به طور تبعیض آمیز و به عنوان تنها استثنا برای رسیدگی به هیات رییسه دانشگاه می برند!! بدون شک این اقدام هیات رییسه، سرآغاز قانون گریزی مسئولین دانشگاه و انحراف پرونده از مسیر درست رسیدگی بوده است.

در صورتی که طبق قانون، پرونده جذب، تبدیل وضعیت و لغو همکاری همه اعضای هیات علمی که از طریق هیات اجرایی جذب دانشگاه به استخدام در آمده اند، فقط و انحصارا طبق "آیین نامه تشکیل هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب 87" باید در شوراهای اجرایی جذب دانشگاه ها بررسی شود و لاغیر.

و اما مساح دلیل واقعی اقدامات غیر قانونی چند تن از مسئولین دانشگاه را چنین به خبرنگار ما بیان می کند: آقای شریعتمداری دبیر جذب دانشگاه به بنده گفت شما که پیمانی هستی نباید در آن جلسه آنطور صحبت می کردید!! در آبان ماه 94 جلسه ای در دانشکده مهندسی عمران با حضور اکثر اساتید آن دانشکده با هدف معرفی کاندید به وزارت علوم برای تصدی ریاست دانشگاه علم و صنعت برگزار شد و در خصوص شاخص های مورد نیاز یک رییس دانشگاه صحبت شد.

بنده نیز در آخر آن جلسه در نهایت ادب و متانت و ضمن تحلیلی کوتاه، سخنان مقام معظم رهبری را تکرار کردم مبنی بر اینکه "خط قرمز ما فتنه 88 است".

در آنجا گفتم کسانی که در سال 88 در فتنه فعال بوده اند و از بابت تندروی آنها اکنون ملت باید هزینه های سنگینی بپردازد، نباید در جایگاه ریاست دانشگاه قرار بگیرند.

زیرا این اشخاص به دلیل واکنش های افراطی و تحلیل هایی که معمولا غلط و اشتباه از آب در می آید، و همچنین برخوردهای حزبی و جناحی کور و متعصبانه، دانشگاه را به تشنج خواهند کشید.

همه حاضرین در آن جلسه شهادت می دهند که سخنان من محترمانه و کلی بود و نام کسی را نبردم و منظورم به شخص خاصی نبود.

در همین راستا باید از چرایی قرارداد شش ماهه 48 استاد پیمانی در سال 94 و نیز قطع حقوق یک استاد جوان و نخبه در دانشکده برق به مدت شش ماه بدون دلیل و اعلام قبلی سئوال کرد! ماجرا گذشت و با لغو همکاری این عضو هیات علمی، او شکایت خود را با طی مراحل قانونی در مراجع ذیصلاح در وزارت علوم و سپس در شورای عالی انقلاب فرهنگی به جریان انداخت و در همه مراحل رسیدگی با اثبات حقانیت وی و اثبات تخلفات دانشگاه، رای به نفع ایشان صادر گردید.

متاسفانه عدم تمکین به آرای صادره از سوی رییس دانشگاه و دبیر اجرایی جذب، باعث گردیده که این استاد در دو سال گذشته خانه نشین شده و به طور ظالمانه از همه حقوق خود محروم گردد.

چند روز پیش روابط عمومی دانشگاه علم و صنعت ایران در اطلاعیه ای این استاد را خطاب قرار داده و مدعی شده که طبق قانون با وی برخورد شده است! مساح در این مورد می گوید: آقایان برخورداری رییس دانشگاه و دکامین مدیر روابط عمومی در بند 1 اطلاعیه ادعا کرده اند: ".

عدم موافقت با تمدید قرارداد استخدامی پیمانی ایشان با دانشگاه طی مراحل قانونی انجام شده است.

".

در توضیح این ادعای آقایان باید گفت همه آرای مراجع ذیصلاح که در زیر به آنها اشاره شده خلاف اظهارات ایشان را اثبات می نماید: 1) هیات مرکزی جذب طی سه نامه در اردیبهشت، خرداد و تیرماه 96 به آقای برخورداری و آقای شریعتمداری اعلام کرده است که روال قانونی طی نشده است و باید پرونده مساح در هیات اجرایی جذب دانشگاه بررسی می شد.

از آنها خواسته شد که طبق قانون عمل کرده و هیات مرکزی جذب را از نتیجه مطلع سازند.

که هرگز به درخواست آنها اعتنایی نشد! 2) به دنبال شکایت اینجانب به آقای دکتر فرهادی، ایشان سه نفر بازرس ویژه تعیین کردند تا مسئله را بررسی کنند و نتیجه گزارش این هیات بازرسی این شد که وزیر دستور دادند: "پرونده تبدیل وضعیت دکتر مساح در اسرع وقت برابر ضوابط بررسی شود.

".

به دستور صریح دکتر فرهادی نیز هرگز عمل نشد.

در صفحه سوم گزارش هیات بازرسی ویژه وزیر آمده که مسئولین دانشگاه حاضر در جلسه اول رسیدگی، به اتفاق حقیقت را از بازرسان ویژه وزیر کتمان کرده و واقعیت را به ایشان نگفته اند.

بعد از تحصن و اعتصاب غذا وقتی دکتر غلامی این بند از گزارش را دید به رییس حراست وزارت گفت: تعجب می کنم چرا این ماجرا در همان زمان حل نشده است، و رییس حراست در پاسخ گفت: بعضی دانشگاه ها از اجرای احکام و آرای وزارت علوم سرپیچی می کنند! 3) این استاد دانشگاه ادامه داد: بعد از این آقای دکتر روشن معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم نامه می دهند که چرا مسیر قانونی طی نشده است و بررسی تبدیل وضعیت مساح باید در حین اشتغال به کار انجام شود که دانشگاه به نظر و رای معاون حقوقی نیز وقعی ننهاد.

همچنین پس از بی توجهی دانشگاه به آرای هیات مرکزی جذب، برابر مراحل قانونی، به شورای عالی انقلاب فرهنگی شکایت کردم و آن ها آقای نادر شریعتمداری دبیر شورای اجرایی جذب دانشگاه را خواستند و پس از دفاعیات نامبرده به نمایندگی از دانشگاه، که در یک جلسه چهار ساعته انجام شد، و نیز پس از چند ماه بررسی و رسیدگی، رای به نفع بنده صادر گردید.

4) مساح با تاکید بر عدم تمکین رییس دانشگاه به آرای صادره گفت: بعد از اینکه آقای برخورداری به رای هیات عالی جذب اعضای هیات علمی به عنوان بالاترین مرجع رسیدگی به این امر تمکین نکرد، در وزارت علوم هیات سه نفره رسیدگی به شکایات تشکیل شد و در این مورد نیز رای به نفع بنده صادر گردید و پس از آن آقای دکتر سید ضیاء هاشمی که در آن زمان سرپرست وزارت علوم بودند، رای هیات ویژه سه نفره را جهت اجرا به دانشگاه ابلاغ کردند.

نامبردگان در بخشی از اطلاعیه ادعا کرده اند که "همواره تسلیم قانون هستند".

در رد این ادعای تمسخرآمیز تنها کافیست به آرای صادره از مراجع ذیصلاح که در بالا آورده شده اشاره کرد.

آیا عدم تمکین آقایان برخورداری و نادر شریعتمداری به آرای صادره از مراجع ذیصلاح، تسلیم بودن در برابر قانون به حساب می آید؟! همانطور که ملاحظه کردید همه مراجع ذیصلاح معتقدند که اقدام دانشگاه غیر قانونی بوده ولی آقایان دکامین، برخورداری، شریعتمداری و چهار نفری که در جلسه با بازرسان ویژه وزیر با تبانی با یکدیگر حقیقت را از نمایندگان قانونی وزیر کتمان و پنهان کردند، همچنان ادعای قانونی بودن اعمال خود را دارند! آقای دکامین ادعا کرده اند که اینجانب "پاره ای از مکاتبات خاص را که در حمایت از خودم بوده است منتشر کرده ام".

ضمن تایید نظر ایشان و عذرخواهی از بابت این کوتاهی!!، دو مدرک اخذ شده دیگر را جهت جبران این قصور خود بدینوسیله منتشر می نمایم.

یکی از این مدارک هامش وزیر بر روی گزارش بازرسان ویژه است و دیگری نامه ای است دست نوشته و بسیار عجیب که عمق فاجعه در دانشگاه علم و صنعت و وزارت علوم را به تصویر می کشد.

نامه دوم تنها نامه ای است که دانشگاه با تلاش فراوان به زعم خود بر علیه اینجانب اخذ کرده بود!! در نامه دوم آقای دکتر فرهادی دستور تبعید یک استاد را به زنجان صادر کرده اند!!! که البته نام استاد بخت برگشته تبعیدی در این نامه مشخص نیست!! معلوم نیست چرا دکتر برخورداری این نامه بی اعتبار و فضاحت آمیز را در نامه به وزیر به عنوان دومین سند از مجموع سه سند پیوست، بر علیه اینجانب به کار گرفته اند؟؟!! معتقدم این حق همه اساتید و دانشجویان فرهیخته این دانشگاه است که از آقای برخورداری و دیگر مسئولین با اخلاق و قانونمدار دانشگاه بخواهند که در خصوص این نامه دست نوشته و اسرارآمیز توضیح بخواهند!! همه کسانی که در این اقدام مجرمانه دست داشته اند، چه در دانشگاه و چه در وزارت علوم، باید برای پاک کردن این لکه ننگ از ساحت مقدس دانشگاه، سریعا از مقام خود استعفا داده و به مراجع قضایی معرفی شوند.

از آقای دکامین و دیگر مسئولین دانشگاه که نامشان در بالا آمده تقاضا می شود اگر هنوز فکر می کنند که پاره ای دیگر از مکاتبات اداری که از طرف مراجع ذیصلاح صادر شده و در تایید ادعای ایشان است، وجود دارد!! سریعا آنرا برای تنویر افکار عمومی منتشر سازند! جناب آقای دکامین، جناب آقای برخورداری، از آنجا که شما حتما قانون را محترم می شمارید! لازم است بنابر ماده 576 از قانون مجازات اسلامی، کتاب پنجم، فصل دهم، به دستور صریح و قاطع دکتر سید ضیا هاشمی به عنوان سرپرست وقت وزارت تمکین نمایید.

یادآور می گردد در جلسه ای که در وزارت علوم با حضور دکتر برخورداری و دکتر قدرتی امیری (رییس دانشکده عمران که بدون دعوت در جلسه حاضر شد!!) و چند تن از حقوقدان ها برگزار شد، آقایان برخورداری و قدرتی امیری تهدید کردند که با مطرح شدن پرونده مساح در شورای اجرایی جذب مخالف هستند زیرا این به منزله بازگشت ایشان به دانشگاه خواهد بود و لذا در این صورت استعفا خواهند داد! رای دادگاه تجدید نظر را نیز برای شناسایی سخن راست از ناراست و به جای تفسیر های عجیب و غریب خودتان عینا برای قضاوت همگان منتشر کنید.

در شش خط اول از مجموع نه خط و نیم رای دادگاه تجدید نظر، دادگاه اشکال شکلی به چگونگی نوشتن شکایت نامه و دادخواست اینجانب در دادگاه بدوی گرفته و نوشته است که در دادخواست اولیه که به دادگاه بدوی ارائه دادم می بایست به شماره و تاریخ صورتجلسه هیات رییسه اشاره می کردم و نه به شماره و تاریخ نامه مدیر اداری دانشگاه که رای هیات رییسه را به من ابلاغ کرده بود!! ولی از آنجا که پی بردن دیر هنگام دادگاه به این ایراد شکلی متوجه اینجانب نباید باشد، دادگاه به صراحت رای به "نقض دادنامه اعتراضی" می دهد.

هر کس که کمترین اطلاعی از علم حقوق داشته و به دنبال فریب خود و دیگران نباشد متوجه می شود که گزاره "نقض دادنامه اعتراضی" در دادگاه تجدید نظر که "همان نقض رای دادگاه بدوی مورد اعتراض اینجانب بوده است"، یعنی آشفته شدن خواب مافیای قدرت! همچنین در دو خط آخر رای دادگاه تجدید نظر آمده: ".

و در خصوص موضوع خواسته تبدیل وضعیت از پیمانی به رسمی آزمایشی چون شعبه مذکور در این مورد اتخاذ تصمیمی ننموده لذا این مرجع مواجه با تکلیف قانونی نبوده لکن پرونده برای ارسال به شعبه ذکر شده به منظور رسیدگی به این خواسته به نظر معاونت محترم ارجاع می رسد".

رییس دانشگاه، دبیر جذب، و رییس دانشکده به خوبی می دانند که رای دادگاه تجدید نظر مبنی بر لزوم رسیدگی به "درخواست تبدیل وضعیت این جانب در دادگاه بدوی"، که در شعبه بدوی مغفول مانده بود، درست همان چیزی است که در دو سال گذشته بر خلاف نظر و رای همه مراجع ذیصلاح، سه مسئول نامبرده با زیر پا گذاشتن قانون از انجام آن خودداری ورزیده اند! در ضمن برای یادآوری این نکته که مملکت صاحب دارد و اداره آن باید بر اساس قوانین باشد، قانون زیر را برای پی بردن به سرنوشت شومی که در انتظار قانون گریزان است باز نشر می نمایم.

بی گمان عمل نکردن به قانون، تضعیف تدریجی آن و گسترش آنارشیسم را به همراه خواهد داشت و در چنین فضایی باند های تبهکار و مافیایی با تخصص های گوناگون شکل خواهند گرفت! قانون مجازات اسلامی ایران/کتاب 5 - تعزیرات و مجازات های بازدارنده فصل دهم - تقصیرات مقامات و مأمورین دولتی ماده 576 - چنان چه هر یک از صاحب منصبان و مستخدمین و مأمورین دولتی و شهرداری ها در هر رتبه و مقامی که باشد از مقام خود سوءاستفاده نموده و از اجرای اوامر کتبی دولتی یا اجرای قوانین مملکتی و یا اجرای احکام یا اوامر مقامات قضایی یا هر گونه امری که از طرف مقامات قانونی صادر شده باشد جلوگیری نماید به انفصال از خدمات دولتی از یک تا پنج سال محکوم خواهد شد.

در پایان باید به مسئولین دانشگاه متذکر شد که به طور جدی از تبدیل کانال تلگرامی جدید دانشگاه علم و صنعت ایران، که متعلق به همه دانشگاهیان فرهیخته می باشد، به تریبونی برای باندهای قدرت، استفاده ابزاری و نشر اکاذیب جلوگیری شود که در غیر این صورت شدیدا مورد اعتراض دانشگاهیان فهیم در فیضیه دانشگاه ها قرار خواهند گرفت.


کلید واژه ها: دانشگاه - دانشگاه علم و صنعت - قانون - تبدیل وضعیت - وزارت علوم - غیر قانونی - استاد دانشگاه - شورای عالی انقلاب فرهنگی - صنعت - وزارت - مقام معظم رهبری - انقلاب فرهنگی - علوم - شریعتمداری - عجیب و غریب - هیات علمی - عالی - استخدام - خبرنگار - فرهنگی - کاندید - برگزار - اعتصاب - عمران - شورای - صورتی - رهبری - نامه - تخلف - شاخص

آخرین اخبار سرویس:
تقابل عمیق دو نگاه در سیاست گذاری ها و اعمال مدیریت در کشور

شرح مختصری از زندگینامه امام هادی(ع)

تشکیل کمیته ای برای رفع حصر در یکی از نهادها

حق السکوت به یک مدل برای سکوت در برابر روابطش با ترامپ

انسجام بخشی آموزش های وزارت علوم، علت واگذاری مراکز علمی کاربردی دولتی

ماکان بند، از معروف شدن با هر بار این درو تا حضور در برنامه دورهمی+عکس

حسین قافی حدود اختیارات موصی در وصیت درباره صغار

خلوص نیت و صداقت «ارغوانی» را لایق شهادت کرد

عباسعلی اکبری، محمود مالمیر، حسن پوربافرانی مفهوم و مبانی عدول از اصل برائت

8607 هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی رفع تصرف شد/ صدور سند برای 915 هکتار از اراضی

عید روزی است که در آن گناه نباشد/ تاثیر استغفار در زدودن گناهان

هیچ وقت به حال شهید غصه نخورید چرا که شهید به بهترین سرنوشت رسیده است

اردوی جهادی دانشجویان بسیجی در مناطق زلزله زده کوهبنان

تصاویر آیین تحویل سال در گلزار شهدای تویسرکان

با اختلال «گذر هراسی» در نوروز چه کنیم؟

خیل عاشقان در ایام شهادت امام هادی (ع) در سامرا عزاداری کردند

چگونه می توان شعار سال را عملی کرد؟

دانلود آهنگ جدید مسیح مسعودی بنام فوق العاده

انجمن علمای یمن درگذشت شیخ حمود بن عباس المؤید را تسلیت گفت

دانلود آهنگ جدید علی هایپر بنام باز داره بارون میگیره

مریم ثقفی، مرتضی طبیبی جبلی بررسی فقهی و حقوقی نفوذ عقد اجاره مال متعلق حق غیر

بازتاب سخنرانی نوروزی رهبر معظم انقلاب در رسانه های خارجی

بازتاب سخنرانی نوروزی رهبر معظم انقلاب در رسانه های خارجی

عاقبت کسی که عاق والدین شود، چیست؟

معرفی الخرائج و الجرائح در پرتو اصول حاکم بر جوامع حدیثی -بخش اول ساختار و اجزای جامع حدیثی الخرائج و الجرائح

کارت پستال شهادت امام علی نقی (ع)

جملات زیبا و خواندنی (48)

قانون «همه یا هیچ» در بارداری

سالروز آغاز عملیات «فتح المبین»

پیام تبریک نوروزی سراسر حمله ترامپ علیه جمهوری اسلامی

دانلود آهنگ جدید سعید سالار بنام عاشقی

سیدمحمدمهدی ساداتی، محمدهادی صادقی، فضل الله فروغی جرم انگاری و کیفرگذاری تعدد حدود در فقه امامیه و قانون مجازات اسلامی 1392‏

ایرانیان در صربستان نوروز را جشن گرفتند

شرکت معروف و پر حاشیه فیلمسازی ورشکسته شد

دانلود آهنگ جدید اشکان فراهانی بنام دوست دارم

دانلود آهنگ جدید کامیار بابکری بنام سایە

نصرالله: مبارزه با فساد باید در راس همه اولویت ها قرار بگیرد

ابراهیم در کنار درب ایستاد، اما دل و جانش در بهشت زهرا (س) بود

چگونه سالی 356 روز عید داشته باشیم؟پاسخ حضرت آیت الله جوادی آملی

در گفت وگوی تفصیلی با فارس مطرح شد برای پیوستن به معاهده UPOV نباید عجله کرد/ بذر ایرانی به کشورهای مختلف دنیا صادر می شود

سفر ابدی سفیر علم

صله رحم این است که دلسوز و کمک حال هم باشیم

مناسب ترین زمان برای یادگیری زبان چه موقع است؟

عکس/ منظره ای رویایی در آستارا

عید نوروز بشارت دهنده صلح و دوستی است

دانلود آهنگ جدید احمد فیضی بنام اعجاز

حکم خرید و فروش اسکناس نو به قیمت بالاتر/پاسخ حضرت آیت الله شبیری زنجانی

روزنما: نظافت حاشیه جاده توسط مسئولان

می دانستند شهید می شوند اما می خندیدند

حزب الله قصد دارد صدای مردم لبنان باشد

هدف ما ارزان سازی سفرهای نوروزی است/ اختصاص اقامتگاه های بوم گردی در شهر و روستا

جشن ملی نوروزگاه در کرمان برگزار می شود

استان ایلام کاملا مهیای پذیرایی از مهمانان نوروزی است

هیچ تهدیدی در مرزها متوجه ما نیست

بچه هایی که می دانستند شهید می شوند، می خندیدند

چرا دیگران را تحقیر می کنیم؟

دانلود آهنگ جدید سید بهنام طباطبایی بنام خاک بی حراس

شمار بازدید کنندگان از اماکن تاریخی زنجان به نزدیک 6 هزار نفر رسید

بلندای معارف دعای رجبیّه در بیان آیت الله العظمی جوادی آملی

چگونگی اطمینان از سلامت باتری گوشی اندرویدی +عکس

برگزاری جشن نوروز در مسقط

فرزندانی که به ساز پدر دست نمی برند

دانلود آهنگ جدید یوشع مرتضایی بنام ترنسوز

مرتضی رحیمی بررسی جانشینی فرزندانِ فرزندان به جای والدین در ارث

«لیله الرغائب» چگونه شبی است؟

ابراز همدردی ایران با دولت و ملت افغانستان

دانلود آهنگ جدید علیرضا دانشوران بنام یه کاری کن

آرزو داشتن، لازمه زندگی است/ لیله الرغائب فرصتی برای نزدیک شدن به خداست

رییس جمهوری بلاروس نوروز را به روحانی تبریک گفت

راهکارهای قرآنی برای مبارزه با بخل وخساست

رییس جمهوری بلاروس نوروز را به روحانی تبریک گفت

سیدحسن نصرالله: حزب الله نقش چشمگیری در تصویب قانون انتخابات لبنان داشت

بستر سرمایه گذاری برای کالای ایرانی در سایه امنیت کشور فراهم است

توضیحات آمریکایی ها درباره صدور مجوزهای فروش هواپیما برای ایران

شعر متفاوت امام برای خانم خدیجه ثقفی

به سفر بروید ولی کودکتان را تنها نگذارید!

45 زندانی محکوم به قصاص از چوبه دار رهایی یافتند

راه اندازی فوریت های قضایی به منظور حفاظت از اراضی ملی در نوروز / تصرفات اراضی ملی و انفال موجب دشواری معیشت مردم شده است

پیامهای نوروزی امام خمینی(قدّس سرّه) و آیت الله خامنه ای(مدّظلّه العالی)

«تقویم حقوقی و قضایی سال 96»

2 روایت از رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون ویژگی های شهید حسن باقری

عیدی امام خمینی به همسر آیت الله هاشمی چه بود؟

وزیر اقتصاد: پیام رهبر انقلاب را لبیک می گویم

تصاویر/ ترافیک محورهای ورودی جاده چالوس و بزرگراه البرز - قزوین

پیام مقام معظم رهبری نویدبخش وضعیت بهتر در سال جدید است

راهیان نور مهم ترین عامل زنده نگه داشتن یاد شهدا است

دولت از بخش های خصوصی فعال در عرصه تولید حمایت می کند

دانلود آهنگ جدید پیمان کریمی بنام وقتی که با منی

حسین امیری ، فرزانه صمدیان تأثیر ادوار سیاسی بر طرح های عمرانی

33 سال پیش در چنین روزی آیت الله صانعی: اجرای حدود الهی برکت را از آسمان به زمین می آورد

ترتیل صفحه 333 قرآن کریم با صدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات

برادر سرلشکر شهید علی هاشمی: راهیان نور مهم ترین عامل زنده نگه داشتن یاد شهدا است

رمز و رازهای سفره هفت سین به روایت تاریخ

علت مرگ عارف لرستانی اعلام شد

با هدف صیانت از گردشگران، محدودیت ورود خودرو به کیش اجرایی شد

60 پرواز ورودی به کیش در 29 اسفند

ورود بیش از 8 هزار و پانصد گردشگر از مسیر هوایی به کیش در 28 اسفند

بهره برداردی از سومین جایگاه سوخت جزیره کیش

سیدحسن نصرالله برنامه انتخاباتی حزب الله را اعلام کرد

رهبر انقلاب: هیچکس به دلیل مخالف بودن نظرش با حکومت، تحت تعقیب و فشار قرار نمی گیرد

همه چیز درباره قانون شکنی دانشگاه علم و صنعت در پرونده «مساح»

همه چیز درباره قانون شکنی دانشگاه علم و صنعت در پرونده «مساح»