مطالب مرتبط:
ناطق نوری: تبعیض ها، قانون شکنی ها و بی قانونی ها مردم را نگران می کند
ناطق نوری: تبعیض ها، قانون شکنی ها و بی قانونی ها مردم را نگران می کند
اسراییل روز گذشته ساقط شد/ مردم را نه تهدید بیرونی، بلکه تبعیض ها، قانون شکنی ها و بی قانونی ها نگران می کند
برگزاری مسابقه عکس انقلاب در دانشگاه شهاب دانش
فیلم/ دکتر احمدی نژاد داخل دانشگاه شریف در حاشیه راهپیمایی یوم الله 22 بهمن
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 23 بهمن 1396 ساعت 10:252018-02-12سياسي

همه چیز درباره قانون شکنی دانشگاه علم و صنعت در پرونده «مساح»


مساح دلیل واقعی اقدامات غیر قانونی چند تن از مسئولین دانشگاه را صحبت های انتقادیش درباره ریاست دانشگاه می داند.

- همه چیز درباره قانون شکنی دانشگاه علم و صنعت در پرونده مساح " مساح دلیل واقعی اقدامات غیر قانونی چند تن از مسئولین دانشگاه را صحبت های انتقادیش درباره ریاست دانشگاه می داند.

شعار سال: "قد علم کردن در مقابل مافیای عجیب و غریب شکل گرفته در دانشگاه علم و صنعت شاید این روزها کار هر کسی نباشد.

چندی پیش بود که یک استاد دانشگاه در مقابل وزارت علوم در مواجهه با این مافیا دست به اعتصاب غذا زد.

مساح برای ایستادن بر روی حق و جلوگیری از تخلف در دانشگاه علم و صنعت و وزارت علوم از جان و آبرویش گذشته بود.

ماجرا اما از این قرار است که این استاد دانشگاه در زمان مقرر و قانونی و با دستان پر (حدود 145 امتیاز کسب شده در بازه زمانی 4/5 ساله) درخواست تبدیل وضعیت از پیمانی به رسمی آزمایشی را به دبیر هیات اجرایی جذب دانشگاه تحویل می دهد اما در کمال تعجب پرونده درخواست تبدیل وضعیت او را به جای رسیدگی بایگانی می کنند تا مهلت مقرر قانونی پنج ساله پیمانی به پایان برسد!! سپس با این بهانه که دوره پنج ساله پیمانی ایشان به پایان رسیده، پرونده را در نقض آشکار قانون به طور تبعیض آمیز و به عنوان تنها استثنا برای رسیدگی به هیات رییسه دانشگاه می برند!! بدون شک این اقدام هیات رییسه، سرآغاز قانون گریزی مسئولین دانشگاه و انحراف پرونده از مسیر درست رسیدگی بوده است.

در صورتی که طبق قانون، پرونده جذب، تبدیل وضعیت و لغو همکاری همه اعضای هیات علمی که از طریق هیات اجرایی جذب دانشگاه به استخدام در آمده اند، فقط و انحصارا طبق "آیین نامه تشکیل هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب 87" باید در شوراهای اجرایی جذب دانشگاه ها بررسی شود و لاغیر.

و اما مساح دلیل واقعی اقدامات غیر قانونی چند تن از مسئولین دانشگاه را چنین به خبرنگار ما بیان می کند: آقای شریعتمداری دبیر جذب دانشگاه به بنده گفت شما که پیمانی هستی نباید در آن جلسه آنطور صحبت می کردید!! در آبان ماه 94 جلسه ای در دانشکده مهندسی عمران با حضور اکثر اساتید آن دانشکده با هدف معرفی کاندید به وزارت علوم برای تصدی ریاست دانشگاه علم و صنعت برگزار شد و در خصوص شاخص های مورد نیاز یک رییس دانشگاه صحبت شد.

بنده نیز در آخر آن جلسه در نهایت ادب و متانت و ضمن تحلیلی کوتاه، سخنان مقام معظم رهبری را تکرار کردم مبنی بر اینکه "خط قرمز ما فتنه 88 است".

در آنجا گفتم کسانی که در سال 88 در فتنه فعال بوده اند و از بابت تندروی آنها اکنون ملت باید هزینه های سنگینی بپردازد، نباید در جایگاه ریاست دانشگاه قرار بگیرند.

زیرا این اشخاص به دلیل واکنش های افراطی و تحلیل هایی که معمولا غلط و اشتباه از آب در می آید، و همچنین برخوردهای حزبی و جناحی کور و متعصبانه، دانشگاه را به تشنج خواهند کشید.

همه حاضرین در آن جلسه شهادت می دهند که سخنان من محترمانه و کلی بود و نام کسی را نبردم و منظورم به شخص خاصی نبود.

در همین راستا باید از چرایی قرارداد شش ماهه 48 استاد پیمانی در سال 94 و نیز قطع حقوق یک استاد جوان و نخبه در دانشکده برق به مدت شش ماه بدون دلیل و اعلام قبلی سئوال کرد! ماجرا گذشت و با لغو همکاری این عضو هیات علمی، او شکایت خود را با طی مراحل قانونی در مراجع ذیصلاح در وزارت علوم و سپس در شورای عالی انقلاب فرهنگی به جریان انداخت و در همه مراحل رسیدگی با اثبات حقانیت وی و اثبات تخلفات دانشگاه، رای به نفع ایشان صادر گردید.

متاسفانه عدم تمکین به آرای صادره از سوی رییس دانشگاه و دبیر اجرایی جذب، باعث گردیده که این استاد در دو سال گذشته خانه نشین شده و به طور ظالمانه از همه حقوق خود محروم گردد.

چند روز پیش روابط عمومی دانشگاه علم و صنعت ایران در اطلاعیه ای این استاد را خطاب قرار داده و مدعی شده که طبق قانون با وی برخورد شده است! مساح در این مورد می گوید: آقایان برخورداری رییس دانشگاه و دکامین مدیر روابط عمومی در بند 1 اطلاعیه ادعا کرده اند: ".

عدم موافقت با تمدید قرارداد استخدامی پیمانی ایشان با دانشگاه طی مراحل قانونی انجام شده است.

".

در توضیح این ادعای آقایان باید گفت همه آرای مراجع ذیصلاح که در زیر به آنها اشاره شده خلاف اظهارات ایشان را اثبات می نماید: 1) هیات مرکزی جذب طی سه نامه در اردیبهشت، خرداد و تیرماه 96 به آقای برخورداری و آقای شریعتمداری اعلام کرده است که روال قانونی طی نشده است و باید پرونده مساح در هیات اجرایی جذب دانشگاه بررسی می شد.

از آنها خواسته شد که طبق قانون عمل کرده و هیات مرکزی جذب را از نتیجه مطلع سازند.

که هرگز به درخواست آنها اعتنایی نشد! 2) به دنبال شکایت اینجانب به آقای دکتر فرهادی، ایشان سه نفر بازرس ویژه تعیین کردند تا مسئله را بررسی کنند و نتیجه گزارش این هیات بازرسی این شد که وزیر دستور دادند: "پرونده تبدیل وضعیت دکتر مساح در اسرع وقت برابر ضوابط بررسی شود.

".

به دستور صریح دکتر فرهادی نیز هرگز عمل نشد.

در صفحه سوم گزارش هیات بازرسی ویژه وزیر آمده که مسئولین دانشگاه حاضر در جلسه اول رسیدگی، به اتفاق حقیقت را از بازرسان ویژه وزیر کتمان کرده و واقعیت را به ایشان نگفته اند.

بعد از تحصن و اعتصاب غذا وقتی دکتر غلامی این بند از گزارش را دید به رییس حراست وزارت گفت: تعجب می کنم چرا این ماجرا در همان زمان حل نشده است، و رییس حراست در پاسخ گفت: بعضی دانشگاه ها از اجرای احکام و آرای وزارت علوم سرپیچی می کنند! 3) این استاد دانشگاه ادامه داد: بعد از این آقای دکتر روشن معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم نامه می دهند که چرا مسیر قانونی طی نشده است و بررسی تبدیل وضعیت مساح باید در حین اشتغال به کار انجام شود که دانشگاه به نظر و رای معاون حقوقی نیز وقعی ننهاد.

همچنین پس از بی توجهی دانشگاه به آرای هیات مرکزی جذب، برابر مراحل قانونی، به شورای عالی انقلاب فرهنگی شکایت کردم و آن ها آقای نادر شریعتمداری دبیر شورای اجرایی جذب دانشگاه را خواستند و پس از دفاعیات نامبرده به نمایندگی از دانشگاه، که در یک جلسه چهار ساعته انجام شد، و نیز پس از چند ماه بررسی و رسیدگی، رای به نفع بنده صادر گردید.

4) مساح با تاکید بر عدم تمکین رییس دانشگاه به آرای صادره گفت: بعد از اینکه آقای برخورداری به رای هیات عالی جذب اعضای هیات علمی به عنوان بالاترین مرجع رسیدگی به این امر تمکین نکرد، در وزارت علوم هیات سه نفره رسیدگی به شکایات تشکیل شد و در این مورد نیز رای به نفع بنده صادر گردید و پس از آن آقای دکتر سید ضیاء هاشمی که در آن زمان سرپرست وزارت علوم بودند، رای هیات ویژه سه نفره را جهت اجرا به دانشگاه ابلاغ کردند.

نامبردگان در بخشی از اطلاعیه ادعا کرده اند که "همواره تسلیم قانون هستند".

در رد این ادعای تمسخرآمیز تنها کافیست به آرای صادره از مراجع ذیصلاح که در بالا آورده شده اشاره کرد.

آیا عدم تمکین آقایان برخورداری و نادر شریعتمداری به آرای صادره از مراجع ذیصلاح، تسلیم بودن در برابر قانون به حساب می آید؟! همانطور که ملاحظه کردید همه مراجع ذیصلاح معتقدند که اقدام دانشگاه غیر قانونی بوده ولی آقایان دکامین، برخورداری، شریعتمداری و چهار نفری که در جلسه با بازرسان ویژه وزیر با تبانی با یکدیگر حقیقت را از نمایندگان قانونی وزیر کتمان و پنهان کردند، همچنان ادعای قانونی بودن اعمال خود را دارند! آقای دکامین ادعا کرده اند که اینجانب "پاره ای از مکاتبات خاص را که در حمایت از خودم بوده است منتشر کرده ام".

ضمن تایید نظر ایشان و عذرخواهی از بابت این کوتاهی!!، دو مدرک اخذ شده دیگر را جهت جبران این قصور خود بدینوسیله منتشر می نمایم.

یکی از این مدارک هامش وزیر بر روی گزارش بازرسان ویژه است و دیگری نامه ای است دست نوشته و بسیار عجیب که عمق فاجعه در دانشگاه علم و صنعت و وزارت علوم را به تصویر می کشد.

نامه دوم تنها نامه ای است که دانشگاه با تلاش فراوان به زعم خود بر علیه اینجانب اخذ کرده بود!! در نامه دوم آقای دکتر فرهادی دستور تبعید یک استاد را به زنجان صادر کرده اند!!! که البته نام استاد بخت برگشته تبعیدی در این نامه مشخص نیست!! معلوم نیست چرا دکتر برخورداری این نامه بی اعتبار و فضاحت آمیز را در نامه به وزیر به عنوان دومین سند از مجموع سه سند پیوست، بر علیه اینجانب به کار گرفته اند؟؟!! معتقدم این حق همه اساتید و دانشجویان فرهیخته این دانشگاه است که از آقای برخورداری و دیگر مسئولین با اخلاق و قانونمدار دانشگاه بخواهند که در خصوص این نامه دست نوشته و اسرارآمیز توضیح بخواهند!! همه کسانی که در این اقدام مجرمانه دست داشته اند، چه در دانشگاه و چه در وزارت علوم، باید برای پاک کردن این لکه ننگ از ساحت مقدس دانشگاه، سریعا از مقام خود استعفا داده و به مراجع قضایی معرفی شوند.

از آقای دکامین و دیگر مسئولین دانشگاه که نامشان در بالا آمده تقاضا می شود اگر هنوز فکر می کنند که پاره ای دیگر از مکاتبات اداری که از طرف مراجع ذیصلاح صادر شده و در تایید ادعای ایشان است، وجود دارد!! سریعا آنرا برای تنویر افکار عمومی منتشر سازند! جناب آقای دکامین، جناب آقای برخورداری، از آنجا که شما حتما قانون را محترم می شمارید! لازم است بنابر ماده 576 از قانون مجازات اسلامی، کتاب پنجم، فصل دهم، به دستور صریح و قاطع دکتر سید ضیا هاشمی به عنوان سرپرست وقت وزارت تمکین نمایید.

یادآور می گردد در جلسه ای که در وزارت علوم با حضور دکتر برخورداری و دکتر قدرتی امیری (رییس دانشکده عمران که بدون دعوت در جلسه حاضر شد!!) و چند تن از حقوقدان ها برگزار شد، آقایان برخورداری و قدرتی امیری تهدید کردند که با مطرح شدن پرونده مساح در شورای اجرایی جذب مخالف هستند زیرا این به منزله بازگشت ایشان به دانشگاه خواهد بود و لذا در این صورت استعفا خواهند داد! رای دادگاه تجدید نظر را نیز برای شناسایی سخن راست از ناراست و به جای تفسیر های عجیب و غریب خودتان عینا برای قضاوت همگان منتشر کنید.

در شش خط اول از مجموع نه خط و نیم رای دادگاه تجدید نظر، دادگاه اشکال شکلی به چگونگی نوشتن شکایت نامه و دادخواست اینجانب در دادگاه بدوی گرفته و نوشته است که در دادخواست اولیه که به دادگاه بدوی ارائه دادم می بایست به شماره و تاریخ صورتجلسه هیات رییسه اشاره می کردم و نه به شماره و تاریخ نامه مدیر اداری دانشگاه که رای هیات رییسه را به من ابلاغ کرده بود!! ولی از آنجا که پی بردن دیر هنگام دادگاه به این ایراد شکلی متوجه اینجانب نباید باشد، دادگاه به صراحت رای به "نقض دادنامه اعتراضی" می دهد.

هر کس که کمترین اطلاعی از علم حقوق داشته و به دنبال فریب خود و دیگران نباشد متوجه می شود که گزاره "نقض دادنامه اعتراضی" در دادگاه تجدید نظر که "همان نقض رای دادگاه بدوی مورد اعتراض اینجانب بوده است"، یعنی آشفته شدن خواب مافیای قدرت! همچنین در دو خط آخر رای دادگاه تجدید نظر آمده: ".

و در خصوص موضوع خواسته تبدیل وضعیت از پیمانی به رسمی آزمایشی چون شعبه مذکور در این مورد اتخاذ تصمیمی ننموده لذا این مرجع مواجه با تکلیف قانونی نبوده لکن پرونده برای ارسال به شعبه ذکر شده به منظور رسیدگی به این خواسته به نظر معاونت محترم ارجاع می رسد".

رییس دانشگاه، دبیر جذب، و رییس دانشکده به خوبی می دانند که رای دادگاه تجدید نظر مبنی بر لزوم رسیدگی به "درخواست تبدیل وضعیت این جانب در دادگاه بدوی"، که در شعبه بدوی مغفول مانده بود، درست همان چیزی است که در دو سال گذشته بر خلاف نظر و رای همه مراجع ذیصلاح، سه مسئول نامبرده با زیر پا گذاشتن قانون از انجام آن خودداری ورزیده اند! در ضمن برای یادآوری این نکته که مملکت صاحب دارد و اداره آن باید بر اساس قوانین باشد، قانون زیر را برای پی بردن به سرنوشت شومی که در انتظار قانون گریزان است باز نشر می نمایم.

بی گمان عمل نکردن به قانون، تضعیف تدریجی آن و گسترش آنارشیسم را به همراه خواهد داشت و در چنین فضایی باند های تبهکار و مافیایی با تخصص های گوناگون شکل خواهند گرفت! قانون مجازات اسلامی ایران/کتاب 5 - تعزیرات و مجازات های بازدارنده فصل دهم - تقصیرات مقامات و مأمورین دولتی ماده 576 - چنان چه هر یک از صاحب منصبان و مستخدمین و مأمورین دولتی و شهرداری ها در هر رتبه و مقامی که باشد از مقام خود سوءاستفاده نموده و از اجرای اوامر کتبی دولتی یا اجرای قوانین مملکتی و یا اجرای احکام یا اوامر مقامات قضایی یا هر گونه امری که از طرف مقامات قانونی صادر شده باشد جلوگیری نماید به انفصال از خدمات دولتی از یک تا پنج سال محکوم خواهد شد.

در پایان باید به مسئولین دانشگاه متذکر شد که به طور جدی از تبدیل کانال تلگرامی جدید دانشگاه علم و صنعت ایران، که متعلق به همه دانشگاهیان فرهیخته می باشد، به تریبونی برای باندهای قدرت، استفاده ابزاری و نشر اکاذیب جلوگیری شود که در غیر این صورت شدیدا مورد اعتراض دانشگاهیان فهیم در فیضیه دانشگاه ها قرار خواهند گرفت.


کلید واژه ها: دانشگاه - دانشگاه علم و صنعت - قانون - تبدیل وضعیت - وزارت علوم - غیر قانونی - استاد دانشگاه - شورای عالی انقلاب فرهنگی - صنعت - وزارت - مقام معظم رهبری - انقلاب فرهنگی - علوم - شریعتمداری - عجیب و غریب - هیات علمی - عالی - استخدام - خبرنگار - فرهنگی - کاندید - برگزار - اعتصاب - عمران - شورای - صورتی - رهبری - نامه - تخلف - شاخص

آخرین اخبار سرویس:
درخواست اعتبار ویژه برای جبران خسارت سیل اخیر گیلان از دولت

مشاور حقوقی کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت منصوب شد

معرفی عارفان اصیل ایرانی ضروری است

سفر وزیر اطلاعات به رودسر

مسئولان برای اقامه هرچه باشکوه تر نماز تلاش کنند

معاون برنامه ریزی فرمانداری ملایر معرفی شد

درباره تصاویر سانسور شده صدا و سیما در خصوص بازی های جام جهانی

سردار شاهرخ دایی پور در سوریه به شهادت رسید

انفجار در تاتارستان/ شماری زخمی شدند

8 برگ از کارنامه آیت الله در 8 سال جنگ

چرا آمریکا با وجود ذخایر نفتی گسترده ،برای نفت جنگ می کند ؟

چرا یمن برای آمریکا اهمیت دارد؟/ یمن بزرگترین ذخیره نفتی جهان

ذخایر نفت ایران 700میلیارد بشکه شد/جزییات کشف 170 میدان نفت و گاز

نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در توسعه قدرت موشکی کشور

نقش آیت الله رفسنجانی در جنگ تحمیلی/ حسین علایی

آیا اتحاد «آمریکا - چین» علیه کره شمالی و «آمریکا - روسیه» علیه ایران در حال شکل گیری است؟

شمر زمان، می رود اروپا مظلوم نمایی می کند که ایران می خواهد ما را نابود کند / جمال عبدالناصر شعار می داد که یهودی ها را در دریا می ریزیم، اما ما از روز اول چنین حرف هایی نزدیم؛ از روز اول گفتیم برای تعیین تکلیف کشور فلسطین به مردم فلسطین مراجعه کنید

موسی غنی نژاد: دور باطل ارزپاشی و پول پاشی/ تا کی باید تاوان انکار علم و عقل سلیم از سوی صاحبان قدرت را پرداخت؟

اعطاء تسهیلات 35 میلیونی برای پژوهشگران

محبوبیت بنده نزد خدا به اندازه محبوبیت خدا در دل بنده است/ انبیاء و شهدا به محبوب کنندگان غبطه می خورند

خدمت مسوولان به مردم از بزرگترین عبادت هاست

اجرای طرح های عمرانی و اقتصادی به بخش خصوص واگذار شود

رییس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی آذربایجان غربی معرفی شد

نمایندگان مجلس مراقب تصویب طرح های بیگانگان باشند

مدیرعامل آبفای قم: راهی جز کاهش مصرف آب نداریم

انحصارگرایی غربی ها در کنوانسیون های بین المللی برچیده شود

ائمه جمعه کردستان بر مقابله با نقشه شوم دشمنان تاکید کردند

ریش سفیدان از ورود پرونده به دستگاه قضایی جلوگیری کنند

امام جمعه گنبد: مسئولان با همکاری هم گرانی را کنترل کنند

دشمن با فشار اقتصادی درصدد ناامید کردن ملت ایران است

پیشنهاد دهندگان مذاکره با آمریکا نفوذی دشمن هستند

ایستادگی دستگاه قضا در برابر فساد موجب هجمه به آن شده است

فروش سلاح هدف غربی ها از راه اندازی جنگ در خاورمیانه است

عوامل استکبار درصدد خوش بینی مردم به دشمنان نظام هستند

وضعیت فضای سبز شهر همدان رضایت بخش است

برخی اصلاح طلبان خواهان مذاکره مستقیم با آمریکا هستند

جریان نفاق خطرناک و دشمن انقلاب و قرآن است

ملت ایران هیچ گاه با دشمنان کنار نخواهد آمد

مقاومت مردم یمن در مقابل متجاوزان تحسین برانگیز است

آزمون سنجش مهارت های زبان فارسی در قزوین برگزار شد

جمعیت کیفری فردیس کاهش می یابد

خرافات، مفهومی مرموز در حیات انسانی

دشمنان قسم خورده نظام قابل اعتماد نیستند

وزیر کشور: دولت نباید نسبت به مردم بخل داشته باشد

وزیرکشور: سمن ها در امر مبارزه با آسیب های اجتماعی کمک کنند

تلاش مشترک ایران و کوریای شمالی برای ساخت سلاح های ضد ماهواره ای

فعالیت اندیشکده زیست بوم و تغییر اقلیم گلستان + فیلم

آمریکا هیچ پابیندی به تعهدات بین المللی ندارد

پیش بینی وضعیت آب و هوا با استفاده از تکنیک "یادگیری ماشین" در "هوش مصنوعی"

حملات فیشینگ در کمین کاربران مایکروسافت

دیدار مادر گواتمالایی با فرزندش بعد از یک ماه جدایی

«محمد جعفر توکلی» یکی از علمای شیعه هرات ترور شد

یکی از فرماندهان ارشد احرار الشام به هلاکت رسید

تصاویر/ مراسم سالروز تخریب قبور ائمه بقیع(ع) در بیوت مراجع و علما

استوری بهنوش بختیاری از بزرگترین پشیمانی زندگی

نحوه محاسبه مدت سربازی در سوابق بیمه بازنشستگی

کواکبیان: رسیدن به توسعه سیاسی با فعالیت احزاب فراهم می شود

مردم از برخورد دستگاه قضا ناراحت هستند

گروه های موسیقی اقوام ایرانی وارد سنندج شدند

هشدار صالحی درباره آینده خوفناک بی برجام

سردار شاهرخ دایی پور در سوریه به شهادت رسید

پرداخت حقوق به پست قائم مقام قانونی نیست

اولویت والدین به جای تربیت فرزند، فضای مجازی است

استدلال رهبر انقلاب برای اهمیت حضور به موقع نمایندگان در صحن علنی و کمیسیون ها چه بود؟

مجازات عربستان برای وارد کردن داروهای ممنوعه توسط حجاج چیست؟

تشکیل دولت اکثریت ملی در عراق بهترین راهکار است

بنی صدر؛ از فرماندهی کل قوا تا آرزوی 40 ساله برای بازگشت به قدرت/ داستان مردی که هیچکس او را دوست ندارد

انتظاراتی که مردان از همسرشان دارند اما به زبان نمی آورند

تضادهای فکری به از بین رفتن اعتماد اجتماعی منجر شده است

روحانی کارآفرین درگذشت

مهدویت یعنی آمادگی برای انتظار

برگزاری همایش به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی + فیلم

جهان با فروریزی برجام آینده خوفناک خواهد داشت

قاضی عسکر: حج را از روابط سیاسی جدا کرده ایم

هیئتی از مجمع تقریب مذاهب با تجمع علمای مسلمان دیدار و بر وحدت اسلامی تاکید کردند

وحدت ملی مهم ترین نیاز امروز کشور برای مقابله با دشمن است

برگزاری گردهمایی استانی انجمن خیرین قرآنی کردستان

وضعیت صدور شناسنامه برای کودکان بی هویت/ به دنبال کارت هویت موقت نیستیم

FATF و تذکر یک نکته به رییس مجلس

شهید چمران بر عکس کسانی که برای استکبار نامه نوشتند، عمل می کرد

«محمد جعفر توکلی» یکی از علمای شیعه هرات ترور شد

رسیدگی به پرونده ورود 424 خودروی قاچاق در دادسرای هرمزگان/ تشریح آخرین وضعیت پرونده حقوق های نجومی و املاک شهرداری

دیدار رییس کل دادگستری با مردم

همایش  روز ملی اصناف  برگزار شد / تجدید میثاق فعالان اقتصادی با آرمان های امام(ره)

هشدار؛از شنبه گرد و خاک مهمان خوزستانی ها است!

مراسم سالگرد ارتحال آیت الله شب زنده دار در جهرم برگزار شد

امام جمعه آبادان پس از خطبه های نماز راهی بیمارستان شد

خطیب جمعه آبادان پس از خطبه های نماز دچار عارضه قلبی شد

توقف صدور مجوز برای ساخت پاساژ در منطقه یک تهران

نشت مخزن گازوییل سد آیت الله بهجت و بسته شدن خروجی آب این سد

حمله نماینده دولت به فرزندان شهدا در صحن علنی مجلس

6 نکته برای ست کردن پیراهن با شلوار

امام جمعه ایلام: خدا نکند مسئولی درد جامعه را نفهمد

برگزاری همایش به مناسبت سازمان تبلیغات اسلامی + فیلم

سرخط اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر در 31 خرداد 1397

علم الهدی: جریان هایی که مدافعان رهبری را تخریب می کنند، وابسته به منافقین هستند

ناتوانی دولت در برابر احتکار کنندگان قبح دارد

چرا وحشت ایلان ماسک از رستاخیر هوش مصنوعی کاملا بی مورد است؟

ظریف سه شنبه به فراکسیون مستقلین مجلس می رود

حجم بالای پرونده در محاکم قضایی در شأن جمهوری اسلامی نیست

همه چیز درباره قانون شکنی دانشگاه علم و صنعت در پرونده «مساح»

همه چیز درباره قانون شکنی دانشگاه علم و صنعت در پرونده «مساح»