مطالب مرتبط:
"قلیان" و نمایندگان مجلس شورای اسلامی
در بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی از مناطق زلزله زده کرمانشاه چه تصمیماتی گرفته شد؟
اعلام آمادگی مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات خوزستان
رییس مجلس شورای اسلامی: لازم باشد برای بودجه جلسه غیرعلنی برگزار می کنیم
رییس شورای برنامه ریزی حزب اسلامی کار انتخاب شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 4 بهمن 1396 ساعت 11:132018-01-24سياسي

"قلیان" و نمایندگان مجلس شورای اسلامی


در این گزارش علاوه یادآوری روند منع استعمال دخانیات، به آنچه که در روزهای گذشته بر سر قلیان آمده است اشاره خواهیم کرد، چرا که سوء تعبیرهای زیادی در این زمینه برای مخاطبان پیش آمده است.

- ": درست بعد از ورود دادستانی به مسئله عرضه قلیان در اماکن عمومی و یک موفقیت نسبی در جمع آوری قلیان از چایخانه ها و قهوه خانه ها و اصنافی از این قبیل در بسیاری از استان ها، مجلس در اقدامی غافلگیر کننده گامی در راستای احیاء استعمال دخانیات در اماکن مذکور برداشت.

در بسیاری از استان ها و شهرستان ها به جز تهران دیگر در هیچ کوچه و خیابانی مغازه ای را مشاهده نمی کنید که تحت عنوان قهوه خانه با ارائه قلیان به فعالیت اقتصادی مشغول باشد.

هر چند این طرح موفق به ریشه کن کردن قلیان نشد ولی هر آنچه که بر دوش داشت را به سر منزل مقصود رسانده بود.

لذا در این گزارش علاوه یادآوری روند منع استعمال دخانیات، به آنچه که در روزهای گذشته بر سر قلیان آمده است اشاره خواهیم کرد، چرا که سوء تعبیرهای زیادی در این زمینه برای مخاطبان پیش آمده است.

    شروع ممنوعیت و زمزمه های رفع آن عرضه قلیان در مراکز تفریحی با ورود انواع تنباکوی های میوه ای نخستین بار در دولت نهم ممنوع اعلام شد.

چندی بعد در نیمه راه عمر دولت دهم با مصوبه هیئت دولت دوباره به صورت رسمی و در برابر بهت ناظران، استعمال آن در قهوه خانه ها و رستوران های سنتی و دیگر اماکن عمومی آزاد شد.

از آن پس یک روز استفاده از قلیان ممنوع و قهوه خانه های متخلف پلمب می شد و یک روز خبر بازگشایی قهوه خانه ها و آزاد شدن مصرف قلیان ها منتشر می شد.

یک روز، وزارت بهداشت، قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات را با نظر دیوان عدالت اداری اجرایی می کرد و روز دیگر هیئت وزیران با حضور وزیر بهداشت! آن را نقض می کرد و قهوه خانه را از شمول اماکن عمومی خارج می کرد.

آخرین بار در روزهای پایانی خرداد امسال بود که رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت دوباره اعلام کرد صنف چایخانه ها تنها مجوز عرضه چای را دارند و هیچ کدام از این قهوه خانه ها جواز عرضه قلیان را ندارند.

خسرو صادق نیت این بار مجبور شد برای تأیید نظرات خود از قانون اساسی کمک بگیرد.

او گفته بود: طبق قانون اساسی اماکن عمومی از جمله چایخانه ها اجازه عرضه دخانیات را ندارند و عرضه مواد دخانی از جمله قلیان در این اماکن نیز ممنوع است.

البته در حالی که وزارت بهداشت مجدداً بر ممنوعیت عرضه قلیان تأکید می کرد، عده ای هم چندان با برخورد قهری با قلیان موافق نیستند؛ برای مثال محمدعلی نجفی، شهردار فعلی پایتخت که زمانی عهده دار ریاست سازمان میراث فرهنگی در دولت یازدهم بود، می گفت: اگر جلوی قلیان را بگیریم همراه با قلیان چیزهای دیگری هم وارد فضای خانه می شود.

او پیشنهاد داده بود موضوع قلیان به نظرسنجی مردم گذاشته شود! حالا دوباره داستان عرضه و استعمال دخانیات در قهوه خانه ها به خوان اول برگشته و با رأی مجلس قهوه خانه های سنتی دیگر جزو اماکن عمومی مدنظر قانون کنترل و مبارزه با دخانیات محسوب نمی شوند و استعمال دخانیات و قلیان در آن ها آزاد است.

در خبرها آمده بود: با پیگیری دکتر کولیوند، نماینده مردم استان البرز جریان بررسی درخواست یک فوریتی ط رح استفساریه تبصره یک ماده 13 قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات با 120 رأی موافق، 51 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 216 نماینده حاضر در جلسه با بررسی آن به صورت یک فوریت مورد موافقت قرار گرفت.

به گفته کولیوند جمع آوری بدون برنامه قلیان علاوه بر آثار سوء سبب بیکاری فعالان این حوزه می شود.

وی گفته است: مصرف قلیان در اماکنی به نام قهوه خانه مرسوم بوده و بیش از ده ها سال در جامعه فعالیت دارند و تحت نظارت دقیق اتحادیه صنفی خود هستند و افراد متقاضی کاملاً آگاهانه وارد این اماکن می شوند.

کولیوند با بیان اینکه قهوه خانه ها یکی از نمادهای سنتی کشور است، می گوید:جمع آوری بدون برنامه قلیان علاوه بر آثار سوء سبب بیکاری فعالان این حوزه می شود؛ بنابراین این استفساریه برای رفع ابهام از قانون در خصوص فعالیت قهوه خانه ها و اتاق های مخصوص استعمال دخانیات در فرودگاه ها و پایانه های مسافربری طرح شده که خواستار بررسی آن به صورت یک فوریت هستیم.

  تنها تصویب یک فوریت نمایندگان در نشست علنی یکشنبه1بهمن مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی درخواست یک فوریتی طرح استفساریه تبصره یک ماده 13 قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات با 120 رأی موافق، 51 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 216 نماینده حاضر در جلسه با بررسی آن به صورت یک فوریت موافقت کردند.

در این استفساریه پرسیده شده است که آیا اماکن عمومی ذکر شده در تبصره یک ماده 13 قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات مصوب 15 شهریور 1385 شامل قهوه خانه ها و قهوه خانه های سنتی و اتاق های استعمال دخانیات مستقر در فرودگاه ها و پایانه های مسافربری می شود؟   در پاسخ به این استفساریه در طرح آمده است: خیر، اماکن عمومی مذکور در تبصره یک ماده 13 قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات شامل قهوه خانه ها و قهوه خانه های سنتی و اتاق های استعمال دخانیات مستقر در فرودگاه ها و در پایانه های مسافربری نمی شود.

در مقدمه ای که به عنوان دلایل توجیهی در ابتدای طرح آمده عنوان شده است که از آنجا که مصرف قلیان در اماکنی به نام قهوه خانه مرسوم بوده و این واحدهای صنفی بیش از ده ها سال در جامعه سابقه دارند و همچنین این اماکن تحت نظارت دقیق اتحادیه صنفی خود بوده و صرفا اماکن دارای مجوز برای استعمال دخانیات و قلیان مبادرت به این امر می کرده و افراد متقاضی کاملا آگاهانه وارد این اماکن می شوند و با عنایت به سابقه طولانی این اماکن قهوه خانه ها یکی از نمادهای سنتی کشور ما محسوب می شوند و مورد مراجعه افراد بسیاری هستند.

از این رو جمع آوری بدون برنامه ریزی قلیان علاوه بر آثار سوء آن که متوجه فعالان این خدمات به عنوان اماکن کسب و بیکاری جمعیت قابل توجه فعال می تواند آثار سوء دیگری از جمله زیرزمینی شدن آن داشته باشد.

در ادامه دلایل توجیهی تصریح شده است که اساسا تولید، واردات و مصرف دخانیات به طور مطلق ممنوع نیست و قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات نیز مبین همین معنا است، اما با عنایت به پیگیری های بعدی توسط دستگاه های اجرایی منجر به بروز مشکلاتی شده است.

    خوشحالی اتحادیه های مربوطه رییس اتحادیه چایخانه داران اصفهان گفت: در پیگیری های اخیر، خبرهای خوبی به ما رسیده که احتمالاً قلیان ها برمی گردد؛ همچنین زمزمه هایی برای بازگشت قلیان به چایخانه ها شده، اما هنوز مصوبه ای در این زمینه وجود ندارد.

محسن فلاح نژاد اظهارداشت: درحدود 260 چایخانه دارای پروانه و پرونده کسب تا پیش از تعطیل شدن تمامی چایخانه ها فعالیت داشتند که همه آنها، 18 ماه قبل با دستور دادستان پلمب شدند.

وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد درآمد چایخانه ها از عرضه قلیان بود، افزود: دستورالعمل بهداشت مبنی بر تعطیلی نبود و تأکید بر عدم عرضه قلیان داشت اما جمع آوری قلیان از چایخانه ها درآمد این واحدها را از بین برد و عملاً دیگر چایخانه ها توانایی ادامه فعالیت نداشته و بسته شده اند.

رییس اتحادیه چایخانه داران اصفهان ادامه داد: پس از این اقدام، صاحبان چایخانه ها که بالای 50 سال سن داشتند، خانه نشین شده و قادر به درآمدزایی از راه های دیگر هم نیستند.

وی تصریح کرد: دستورالعمل وزارت کشور مبنی بر اجرای تدریجی جمع آوری قلیان در زمان استاندار سابق اجرایی نشد و مسئولان بهداشت و دادستانی قبول نکردند که قلیان به چایخانه های دارای مجوز برگردد.

فلاح نژاد اذعان داشت: جلسه ای یک ماه گذشته با دادستان کل کشور داشتیم که آنجا قول داده شد تا یک ماه آینده عرضه قلیان در تمام کشور ممنوع می شود، اما پس از گذشته یک ماه از آن جلسه، هنوز که دستوری صادر نشده است.

وی با بیان اینکه در پیگیری های اخیر خبرهای خوبی به ما رسیده که احتمالاً قلیان ها برمی گردد، گفت: زمزمه هایی برای بازگشت قلیان به چایخانه ها شده است.

  ابوالفضل دهستانی ، رییس اتحادیه سفره خانه های سنتی مشهد نیز در خصوص طرح آزادسازی قلیان در قهوه خانه های مجوزدار گفت: باید توجه داشت طرح استفساریه آزادسازی قلیان با قید یک فوریت به مجلس رفته است.

پس از اینکه طرح ارائه شده مجددا در کمیسیون بررسی و سپس در صحن مجلس رای گیری شود، در انتها مصوبه به شورای نگهبان فرستاده و با تایید آن شورا تبدیل به قانون خواهد شد.

وی افزود: تاکنون در رابطه با آزاد شدن قلیان هیچگونه خبری به ما ابلاغ نشده و تا دستور آن ابلاغ نشود، قانوناً به عنوان اتحادیه هیچگونه اقدامی نمی توانم بکنیم، از این رو باید مراحل قانونی آن طی شود.

رییس اتحادیه سفره خانه های سنتی مشهد خاطرنشان کرد: هر کدام از این مراحل و طرح های قانونی باید اجرا شود.

پس از طی شدن مدت قانونی آن می توان از آزادی استعمال قلیان خبر داد.

دهستانی تصریح کرد: تا زمانی که این طرح توسط شورای نگهبان تایید و ابلاغ نشده هیچگونه اقدامی نمی توانیم بکنیم.

    اظهارات یک نماینده مخالف عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با یادآوری اینکه مخالف تصویب یک فوریت طرح استفساریه قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات بوده، رفع موانع اشتغالزایی را دلیل قابل قبولی برای عرضه قانونی قلیان در قهوه خانه ها نمی داند.

اکبر ترکی درانتقاد به رای موافق اکثریت مجلس به یک فوریت طرح استفساریه تبصره یک ماده 13 قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات گفت: متاسفانه تصویب این طرح به قهوه خانه هایی که اقدام به عرضه قلیان در سطح جامعه می کنند، مجوز فعالیت آزادانه را خواهد داد.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این طرح در حالی مورد تایید اکثریت مجلس قرار گرفت که پیش از این بر اساس قانون منع استعمال دخانیات، قهوه خانه ها از عرضه قلیان در اماکن سرپوشیده منع شده بودند و قوه قضاییه و معاونت بهداشت وزارت بهداشت و درمان نیز بر روند اجرای این قانون نظارت داشتند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 97، تاکید کرد: اگر این طرح به طور کامل به تصویب برسد، به این معناست که هیچ منعی برای عرضه قلیان در قهوه خانه ها وجود ندارد و این در حالی است که، این اقدام هم به سلامت جوانان زیان می رساند و هم از بعد اجتماعی آسیب های اجتماعی متعددی را به همراه خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه اعضای کمیسیون متبوعش مخالف تصویب این استفساریه بوده اند، استدلال موافقان این طرح را غیرقابل توجیه دانست و افزود: این افراد معتقدند که این اقدام موجب رفع موانع موجود در مسیر اشتغالزایی خواهد شد در حالی که می توان در این مورد از اشتغال های جایگزین استفاده کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: اگر آمار مربوط به آسیب ناشی از استعمال دخانیات در یک سال کشور را احصاء کنیم و مبالغی که برای رفع آن هزینه می شود را در زمینه اشتغالزایی سرمایه گذاری کنیم، تحولی عظیم در این بخش ایجاد خواهد شد.

    *** قلیان یک پدیده مضر برای سلامتی است.

کسی منکر این امر نیست.

اما شاید سوالی که در ذهن نمایندگان موافق بررسی مجدد قانون مربوط به آن بودند بوده است این باشد که راه مقابله واقعی با قلیان چیست؟ و قلع و قمع واحد های صنفی مربوطه و معضل بیکاری کدام در اولویت قرار دارد.

به هرحال باید منتظر شد و دید که تکلیف استعمال قانونی قلیان در قهوه خانه ها چگونه روشن می شود.


کلید واژه ها: قلیان - قهوه خانه ها - استعمال دخانیات - خانه - دخانیات - وزارت بهداشت - قهوه - ممنوع - بهداشت - قانون اساسی - دیوان عدالت اداری - مجلس شورای اسلامی - وزارت - قانون - ممنوعیت - مصوبه هیئت دولت - نمایندگان مجلس - روزهای پایانی - دولت - دیوان عدالت - هیئت وزیران - گزارش - استان - مصرف قلیان - آزاد - مجلس - موفق - وزیر - دولت دهم - اقتصادی

آخرین اخبار سرویس:
آزادسازی 51 فرد مظنون به عضویت در بوکو حرام توسط نیجریه

آزادسازی 51 فرد مظنون به عضویت در بوکو حرام توسط نیجریه

علت اختلاف در تاریخ شهادت حضرت فاطمه (س) چیست؟

آسانسور دستی؛ 89 سال پیش/ عکس

بزرگ ترین حمایت یک مدیر از برنامه ساز چیست؟

متن شعر تا بهار دلنشین؛ تصنیفی از بیژن ترقی

نگاهی به سفر رییس جمهور روحانی به دهلی نو استقبال از روابط گسترده با چاشنی احتیاط

سیدمهدی طباطبایی: مسئولین به گونه ای عمل نکنند که روزی مردم بگویند جمهوری اسلامی نباشد /ما غالباً وظایف خود را می شناسیم، اما از آن تخطی می کنیم

وزیر ارتباطات دلیل روشن بودن گوشی یکی از مسافرین هواپیمای یاسوج را توضیح داد

عکس/ حضور فرزند رهبر انقلاب در ختم فرزند احمد توکلی

دستگیری 60 نفر از دراویش گنابادی

ورق بازی زنان در مسجدالحرام!

الهام چرخنده و سحر قریشی در کنار هم

دستگیری 60نفر از دراویش گنابادی در پاسداران

انتقاد سازمان جنگل ها از یک مصوبه مجلس

دو روز گذشت و جز سوالات بیشتر، چیزی کشف نشد!/ دلیل روشن بودن تلفن همراه یکی از مسافرین هواپیما

کاری نکنید که مردم بگویند جمهوری اسلامی نباشد !

یک اتفاق عجیب/عکس بازیگر مشهور در کنار کوچکترین مسافر سانحه هوایی یاسوج

عکس | کارت ملی شهید مدافع امنیت «محمد علی بایرامی ابر»

اذعان افسران سابق سیا به براندازی، کودتا و مداخله در انتخابات کشورهای خارجی

تصویری زیبا از قله دماوند

قهرمان المپیک در عزاداری بیت رهبری

چرا دو تاریخ برای شهادت حضرت زهرا(س) ثبت شده و قبر حضرت مخفی است؟

دلیل روشن بودن تلفن همراه یکی از مسافرین هواپیما/ ادعای مکالمه ی شهروند یاسوج با یکی از مسافرین/ تشخیص منطقه احتمالی سقوط با تحلیل های فرکانسی و جهت یابی تلفن همراه

پست اینستاگرامی جالب خلبان هواپیمای ATR

نظارت اورژانسی هم جواب نداد!

مراسم عزاداری شب شهادت حضرت زهرا(س) در حرم امام راحل

جهانگیری: رابطه خوبی با رهبر انقلاب دارم، اما زمان انتخابات کمی زیاده روی کردم

برگزاری مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا (س) در هلند

فیلم/ «غسل و کفنم شبانه باشد...»

تأملی در ابراز مودت و دوستی عبدالرحمان جامی به اهل بیت پیامبر(ص) - بخش اول ابراز ارادت جامی به علی بن ابیطالب

ساده زیستی از بزرگترین آموزه های فاطمی/ داشتن زندگی اشرافی با سیره حضرت زهرا سازگار نیست

اشتباهات رایج دکوراسیون نشینمن

6 کلید رسیدن به خوشبختی حقیقی

تصاویر/ مراسم ترحیم فرزند احمد توکلی

پست جالب خلبان هواپیما پیش از سقوط

کاری نکنید که مردم بگویند جمهوری اسلامی نباشد

واکنش آیت الله آملی لاریجانی به جنجال احمدی نژاد

حضرت زهرا سلام الله علیها سرمشقی برای زن ایرانی

واکنش علی مطهری به سوال نمایندگان از روحانی

واقعه خونین در رویارویی دراویش با پلیس تهران/ درگیری مسلحانه تایید شد/ تشکیل جلسه شورای تامین استان

تصاویر/ یادواره شهدای گردان 155 حضرت علی اصغر(ع) در همدان

عکسی که بازیگر محبوب به مناسبت تولد 29 سالگی اش منتشر کرد

اولویت های کشور

رونمایی از درهای حرمین عسکریین دربندرعباس

مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در آنکارا برگزار شد

صوت/ پیغام صبر به امیرالمومنین(ع)

اعتدالگرایان تعریفی از اعتدال ارائه دهند

پربحث ترین اخبار خبرگزاری فارس در 29 بهمن

معاون اول رییس جمهور در گفت وگو با فایننشال تایمز: تا زمانی که برجام در جهت منافع ملی کشورمان باشد حتما از آن حمایت می کنیم

5000 مازندرانی در مرحله تثبیت محفوظات قرآنی

رهبری حالشان خیلی خوب است/ احمدی نژاد در حدی نیست که برای نظام بن بست ایجاد کند/ احتمال استفاده برادرم از رانت بخاطر انتساب به من صفر است

اعتدالگرایان تعریفی از اعتدال ارائه دهند

سرخط اخبار هواپیمایی ،فرودگاه ها و سفر در دوشنبه 30 بهمن 1396

جهانگیری: ایران تا زمان تحقق اهداف خود به برجام پایبند می ماند

سه تصویرسازی تلخ از هواپیمای ساقاط شده

تضعیف فرهنگ کتاب خوانی به تشدید معضلات فرهنگی می انجامد

اشکالات طرح جدید ترافیک اعلام شد

پرتاب کوکتل مولوتف به سمت نیروی انتظامی در پاسداران توسط آشوبگران فرقه گنابادی

سفر حجت الاسلام رییسی به استان همدان

ترامپ، کم عظمت ترین رییس جمهور امریکا شناخته شد

استیضاح ربیعی تحویل هیات رییسه شد / آقایان ربیعی و آخوندی استعفاء دهند و یا برکنار شوند تا بیش از این برای نظام هزینه نتراشند

 تیترهای ظالمانه ومنصفانه 

رونمایی از درهای حرمین عسکریین در بندرعباس

آیین سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) در حرم حضرت رقیه (س) برگزار شد

در نشست مشترک مدیران ارشد دو سازمان اعلام شد: خروج 100 هزار نفر از پوشش کمیته امداد با تسهیلات بانک ملت

سفر 1 روزه تولیت آستان قدس رضوی به اهواز

بازدید مدیرعامل بانک ملت از روزنامه اطلاعات

تکاوران تیپ 65 نوهد فردا به جست وجوی هواپیمای مفقود شده می روند

دانلود آهنگ جدید محمد آفاق و میلاد معظمی بنام باران

حضرت آیت الله حکیم: سفیران عراق با تقویت همزیستی مسالمت آمیز فرقه گرایی را از بین ببرند

سامانه روشنایی(لای تینگ) فرودگاه یاسوج آماده راه اندازی است

فلسطین: می خواهیم که روسیه بین ما و جهان «پل» باشد

اسراییل کوچکترین حماقتی کند تل آویو را با خاک یکسان می کنیم

تیپ متفاوت بازیگران زن مشهور در یک دورهمی خصوصی/عکس

ستاد پیشگیری از بیماری آنفلوانزا در شوط تشکیل شد

اعزام 3 فروند پهباد ارتش برای تفحص هواپیمای مفقود شده

عیدی معلمان حق التدریس چه زمانی واریز می شود؟

الزام کلانشهر ها به اجرای طرح کاهش آلودگی هوا

صوت/ روضه سوزناک شهادت حضرت زهرا(س) با نوای منصور ارضی

رژیم صهیونیستی از نظام اسلامی ایران می ترسد

در پی اقدام نامتعارف دولت سوئد در اعطای تابعیت به محکوم امنیتی سفیر سوئد در تهران به وزارت خارجه احضار شد

واکنش جانشین فرمانده کل سپاه به نمایش نتانیاهو در مونیخ

بانوی بی نشانی که نشان در دل های بی قرارمان دارد

مولاوردی با جاسوس ارشد آمریکایی ارتباط دارد

در انتخابات 96 شعور مردم به بازی گرفته شد

دیوار دم می داد، در بر سینه می زد

سیستان وبلوچستان در سوگ دخت نبی مکرم اسلام ، حضرت فاطمه زهرا (س) + گزارش

در سرپل ذهاب این روزها چه می گذرد؟ +ویدئو،عکس

مخفی بودن قبر حضرت زهرا(س) دلیل بر مظلومیت اهل بیت(ع)است

فیلم/ افشاگری پژمان فر از بکارگیری هواپیماهای غیراستاندارد در خطوط هوایی

ازدواج سوم عمران خان

سفیر سوئد به وزارت امور خارجه احضار شد

ضرورت الگوگیری از حضرت زهرا(س) در ولایت پذیری و ولایتمداری

مراسم عزاداری شب شهادت حضرت زهرا(س) در حرم امام برگزار شد

دانلود آهنگ جدید علی تاجداری بنام از چشام افتادی

دانلود آهنگ جدید بهمن نوری بنام صدا بزن

پرتاب کوکتل مولوتف به سمت نیروی انتظامی در پاسداران توسط آشوبگران فرقه گنابادی

اولین تصاویر هوایی از محل جستجوی لاشه هواپیما بر فراز رشته کوه دنا + فیلم

تصاویر/ آماده سازی مزار شهید گمنام در حوزه علمیه خراسان جنوبی

"قلیان" و نمایندگان مجلس شورای اسلامی

"قلیان" و نمایندگان مجلس شورای اسلامی