مطالب مرتبط:
ضرورت آموزش سواد رسانه ای و تدبیر برای مدیریت چالش های شبکه های اجتماعی
ضرورت آموزش سواد رسانه ای و تدبیر برای مدیریت چالش های شبکه های اجتماعی
همایش ملی حسابداری و مدیریت، تکنیک های نوین، چالش ها و راهکارها برگزار می شود
اختصاص 2000 میلیارد تومان به سازمان بیمه سلامت ایران برای پرداخت بدهی
مروری بر صفحات معارفی رسانه ها / آغاز ثبت نام بیمه فعالان قرآنی استان تهران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 4 بهمن 1396 ساعت 11:032018-01-24سياسي

جای خالی مدیریت ریسک چالش بزرگ شرکت های بیمه


با توجه به اهمیت بحث مدیرت ریسک در صنعت بیمه و همچنین به این خاطر که محور همایش روز بیمه امسال بحث مدیریت ریسک است، به سراغ عبدالرسول عطایی، - مدیرعامل بیمه حافظ رفتیم تا نظرات وی را در مورد این مبحث به عنوان یکی از مدیران فعال در صنعت بیمه جویا شویم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازشمانیوز: با توجه به اهمیت بحث مدیرت ریسک در صنعت بیمه و همچنین به این خاطر که محور همایش روز بیمه امسال بحث مدیریت ریسک است، به سراغ عبدالرسول عطایی، مدیرعامل بیمه حافظ رفتیم تا نظرات وی را در مورد این مبحث به عنوان یکی از مدیران فعال در صنعت بیمه جویا شویم.

متن زیر حاصل گفت و گوی "نشریه اخبار مالی" با وی است:تعریف شما از ریسک در صنعت بیمه چیست؟ریسک که کلا معنی آن خطر است ولی در حوزه صنعت بیمه که می آید با توجه به اینکه ریسک ها و خود شرکت های بیمه به عنوان مجموعه ای که درصد ریسک پذیریشان بایستی بالا باشد و بتوانند در حوزه هایی که برای مجموعه ریسک وجود ندارند، ریسک ها را پوشش بدهند.

در بیمه تعاریفی خاص از آن می شود که باید به آن توجه کرد.

در واقع وجه مشترک تمام فعالیت ها و در ذات هر تصمیم گیری انسان ویا سازمان در دوره فعالیت خودش ریسک ایجاد می شود و به دنبال آن باید مدیریت ریسک را تعریف کرد.

مدیریت ریسک یعنی شناسایی، ارزیابی و کنترل واقعی خطرات و حوزه های مختلف.

همچنین حوزه بیمه های اموال، مسئولیت، منابع انسانی می تواند در مدیریت ریسک وجود داشته باشد.

وقتی که ما در مدیریت کاربردهایی مثل برنامه ریزی ، سازماندهی ، فرماندهی کنترل داریم، مدیریت ریسک در همه این حوزه ها هم می تواند در زمینه اداره کردن خطرات محسوب شود؛ به عبارتی که می توانیم بگوییم که در تمامی سطوح و حوزه های سازمانی حضور دارد و اهداف هر سازمانی را ریسک ها می توانند تحت تاثیر قرار دهند.

اهدافی که در مدیریت ریسک وجود دارد، اهداف مالی و اقتصادی، اهداف استراتژیک و راهبردی، اهداف عملیاتی، اهداف ایمنی و امنیتی را شامل می شود و همچنین اهداف در حوزه های مسئولیت های اجتماعی و محیط زیست مشخص است.

بالاخره در حوزه مدیریتی ریسک بایستی در حوزه مالی درآمد را تعریف کنیم و صرفه جویی خوبی داشته باشیم.

هزینه ها را کاهش دهیم و با انتخاب بهترین ابزارها بتوانیم حوزه های مالی و اقتصادی را مدیریت کنیم و ریسک را پوشش دهیم.

به نظر شما مهمترین چالش های مدیریت ریسک در صنعت بیمه ایران شامل کدام موارد می شود؟ما باید در حوزه مدیریت ریسک در بیمه یک مفهوم و نگرش کلی سیستمی کلی داشته باشیم که متاسفانه از این منظر می توان این حس را به وجود آورد و احساس کرد که ما در حوزه بیمه بایستی به بحث نگرش سیستم به مدیریت ریسک توجه ویژه ای داشته باشیم .

علاوه بر آن چون خودمان مدیریت ریسک ها را می خریم، به عبارتی بقیه ریسک های مردم را هم به دنبالش داریم.

علاوه بر اینکه ما بایستی جرات بر ریسک پذیری خطر را داشته باشیم تا بتوانیم از وضعیت تحلیل ریسک ها کنترل وارزیابی هماهنگی های لازم را انجام دهیم.

وضعیت فرهنگ سازی در بحث مدیریت ریسک را در کشور چگونه ارزیابی می کنید؟متاسفانه در حوزه ریسک این بحث وجود دارد که چرا مردم در حوزه بیمه های زندگی خیلی ورود نمی کنند، به نظر می رسد یکی از دلایلی که ما در بحث بیمه و بخصوص بیمه های زندگی مردم خیلی ورود پیدا نمی کنند این است که درصد ریسک پذیری مردم ما زیاد است.

به عبارتی معمولا می توانم بگوییم اگر اتفاقی مثل سیل و زلزله بیفتد حتما تهران نیست، حتما یک استان دیگر است.

اگر بناست تصادفی بشود ما نیستیم و یکی دیگر باید تصادف کند و اگر قرار است این اتفاق در یکی از نقاط کشورمان بیفتد مال ما نیست یا اینکه بعضی از مواقع می گوییم حالا که این اتفاق برای ما نیفتاده و همه این ها ناشی از این است که در حوزه فرهنگ سازی متاسفانه نتوانستیم این گونه که باید و شاید ریسک و خطرات را جا بندازیم و براساس آن مردم هم با یک فرهنگ سازی خیلی خوب این کار را انجام بدهند.

لذا بدلیل اینکه درجه ریسک پذیری ما بالا است، فرهنگ سازی ما هم در بحث بیمه هم کم است ولی شرکت های بیمه که در راس آنها خودشان بانی و مبدع بحث مدیریت ریسک هستند، باید بتوانند با تبلیغات هر چه بیشتر با توجه به اتفاقات ناگواری که دارد رخ می افتد، بتواند بحث ریسک را بیشتر برای مردم شاخص کرده و از طرفی شرکت های بیمه هم با انتخاب ریسک های خوب مدیریت ریسک بخصوص در اوضاع خطرات مردم را با این قضیه آشنا کنند.

آیا صنعت بیمه برای پوشش ریسک های نوظهور در کسب و کارها از آمادگی لازم برخوردار هستند؟بدیهی است با توجه به نرخ شکنی و ارزان فروشی که در صنعت بیمه وجود دارد و عدم مدیریت ریسک در انتخاب ریسک های مناسب ممکن است بخش سوددهی و سهام داری در شرکت هایی تحت تاثیر قرار گیرد.

ولی با نظارت هایی که بیمه مرکزی دارد می کند، محدودیت هایی که برای شرکت های بیمه به عنوان ریسک ها دارد انجام می دهد، افق و چشم انداز خوبی برای صنعت کشور می توان دید و انشاء الله روز به روز هم بهتر بشود.

حوزه فناوری اطلاعات چگونه می تواند به مدیریت ریسک کمک کند؟طبیعی است حوزه فن آوری اطلاعات یکی از ابزارهای اساسی برای به روز شدن و شناخت حوزه و وضعیت کلی هر شرکتی رسیدگی و دسترسی به اطلاعات شرکت ها است.

بنابراین فناوری اطلاعات در حوزه ریسک می تواند به ما کمک کند که در انتخاب ریسک های مناسب حتی در حوزه شبکه فروشمان انتخاب مدیران، انتخاب شبکه فروش و نمایندگانی که کمترین ریسک را بر ما وارد کردند انتخاب کند.

در واقع فناوری اطلاعات می تواند نقش بزرگی را در به روز رسانی رشد فعالیت سیستم ها و لحظه به لحظه کنترل کردن موضوع داشته باشد.

همچنین می تواند در انتخاب ریسک های مناسب، اهداف عملیات یا پیگیری اهداف عملیاتی در حوزه ریسک ها در مواجه با بحران ها کمک کند.

در سازمان یقینا این ساختار و زیرساختار خیلی به ما کمک کند ونقش اساسی که می تواند داشته باشد.

اگر ما بخواهیم در حوزه علمی خوب مدیریت کنیم، حتما باید از این ابزارها برای مقصود استفاده کنیم.

به سطح و توانایی اکچوئری در صنعت بیمه کشور نسبت به این تخصص درجهان معاصر چه امتیازی از 1 تا 100 می دهید و برای ارتقاء این دانش در صنعت بیمه چه فعالیت هایی باید به عمل بیاید؟امتیاز صنعت بیمه ایران در زمینه فعالیت های اکچوئری تقریبا زیر 50 است وروی این حوزه خیلی باید کار شود.

بایستی شناسایی، انواع و اقسام ریسک ها، آشنایی با همه آن حوزه ها به نفع مطلوب و اهداف راهبردی که می تواند این قضیه ایجاد کند را براساس ریسک را به نحو مطلوب در حوزه های سازمان شرکت و کشور ایجاد کرد.

مهمترین موانع ارتقاء سطح اکچوئری در صنعت بیمه در انواع بیمه نامه ها چه مواردی شامل می شود و راهکار شما برای از میان برداشتن آن چیست؟مهمترین مشکل در مسائل اکچوئری متاسفانه عدم رقابت صحیح بین شرکت های بیمه است که نمی تواند باعث رشد محاسبات فنی و اکچوئری در صنعت شود.

اولویت نخست صنعت بیمه کشور پس از برجام چه بوده و در حال حاضر چه اولویت هایی پیش روی صنعت بیمه کشور به عنوان یک رویکرد کلی قرار دارد؟در بخش برجام خوشبختانه ما تا قبل از اینکه برجام اجرایی شود، تدابیر خوبی را در حوزه انتخاب ریسک ها، پذیرش ریسک ها و.

در دولت برای پوشش ریسک ها انجام شد.

ما کمترین زیان را در بخش برجام داشتیم که می دانیم که دولت این کار را انجام داد و تدابیر خوبی اندیشیده وبیمه مرکزی استقبال خوبی از آنها کرده بود.

ولی طبیعی است که بعد از برجام هم باید از فرصت ها به نحو مطلوب استفاده شود و در رابطه دو طرفه هم باید بتوانیم با یک نگاه جهانی به بیمه رشد و ارتقاء فنی و علمی را در کشور داشته باشیم.

نکته ای که در این میان مغفول مانده و هنوز راجع به آن فکری نشده این است که ما هم باید بتوانیم بخشی از ریسک های دنیا را برداریم و از این مسیر تعاملات بیشتری با شرکت های بیمه خارج از کشور داشته باشیم.

چشم انداز شما از صنعت بیمه کشور در سال های آتی چگونه است، این چشم انداز دارای چه ویژگی هایی باید باشد؟30شرکت بیمه در کشور فعال است بعضی از شرکت ها ورود به حوزه های جدید کرده اند که چشم انداز آینده چشم انداز خوبی خواهد است و ترکیب بیمه مرکزی به عنوان مقام ناظر در همه شرکت های بیمه خیلی خوب است و برای آینده افق روشن را می توان دید.


کلید واژه ها: مدیریت - بیمه - صنعت - مدیرعامل - مالی - اقتصادی - مدیران - برنامه ریزی - اهمیت - همایش - انسان - بیمه ایران - تصمیم گیری - صرفه جویی - محیط زیست - حافظ - هایی - اجتماعی - بهترین - برنامه - انتخاب - ایمنی - اخبار - احساس - درآمد - تصمیم - گزارش - اداره - هزینه - ایران

آخرین اخبار سرویس:
جشنواره مرکبات در دزفول

نماینده مردم ماکو در مجلس: عملکرد ناجا مقابل دراویش بسیار هوشمندانه و مقتدرانه بود

عدم دسترسی به اجساد جانباختگان به دلیل شرایط نامساعد جوی/ امکان تشییع جنازه جانباختگان تا یک ماه دیگر وجود ندارد

سه کلید طلایی که همه درها را باز می کند

11 دانشکده آمریکا برای شکست انقلاب اسلامی پژوهش می کند

فرماندار کهگیلویه عنوان کرد عدم دسترسی به اجساد جانباختگان به دلیل شرایط نامساعد جوی/ امکان تشییع جنازه جانباختگان تا یک ماه دیگر وجود ندارد

3 شرط جدید ترامپ برای باقی ماندن در برجام

تکذیب حقوق 20 میلیون تومانی وزرا

گروه ویژه اقدام مالی:تعلیق برنامه های تقابلی علیه ایران تمدید شد

حفوق وزرای دولت چقدر است؟

دشمن در فضای مجازی رفتار مجرمانه در کشور را عادی سازی می کند/ بانک مرکزی بر بی انضباطی اقتصادی بانک ها و موسسات مالی نظارت کند

بزرگترین قطعه ای که تاکنون از اجساد پیدا شده، بالاتنه بدن یک انسان است

حقوق 20 میلیون تومانی وزراء تکذیب شد

مدیر روابط عمومی شورای شهر رشت منصوب شد

انتشار قطعه ای اجتماعی تا پایان سال/ اثری برای یادگار امام

یادگار دوران دفاع مقدس: 11 دانشکده آمریکا برای شکست انقلاب اسلامی پژوهش می کند

اعطای مجوز تاسیس موزه خصوصی باغ موزه گیاهان دارویی برکت

طرح الکترونیکی مبادلات مرزی برای نخستین بار در بانه اجرا می شود

پاسخ AFC به شکایت ایران از الهلال: در آیین اسلامی یک دقیقه سکوت وجود ندارد/علم الهدی: درویش بازی، برنامه انگلیس برای تداوم استعمار است

مصری ها نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را شناختند

درخواست سعودی ها از آمریکا برای بمباران ایران

پلاک های جدید ملی+عکس

شرفی: برخی مدیران به جای حرفهای عجیب و غریب، عذرخواهی کنند

دشمنان در فضای مجازی رفتار مجرمانه در کشور را عادی سازی می کنند/ بانک مرکزی بر بی انضباطی اقتصادی بانک ها و موسسات مالی نظارت کند

واکنش شفر به استقبال پر شور در اهواز (اینستاپست)

چمدان مسافران آتا در فرودگاه آتاتورک ماند

وزرای دولت چقدر حقوق می گیرند؟

دختر شهید مدافع حرم در آغوش سردار سلیمانی/فیلم

درخواست سعودی ها از آمریکا برای بمباران ایران

وضعیت عادی هواپیمای آسمان 4 دقیقه قبل از سقوط

برگزاری دوره آموزشی جهان های اجتماعی و فضای مجازی

دفتر سخنگوی دولت اظهارات یکی از نمایندگان سابق مجلس شورای اسلامی درباره میزان حقوق وزرا را تکذیب کرد

تمایل ده عضو شورای امنیت به تصویب پیش نویس قطعنامه آتش بس

حضور سفیر ایران در عراق بر سر مزار جلال طالبانی

تکذیب حقوق 20 میلیون تومانی وزراء توسط نوبخت

طرح الکترونیکی مبادلات مرزی برای نخستین بار در بانه اجرا می شود

گزارش تصویری: دیدار اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران با سید حسن خمینی

آمریکا، صهیونیست و عربستان در فکر تشکیل اجماع علیه ایران هستند/ دستگاه قضایی با عوامل ماجرای گلستان هفتم با قاطعیت برخورد کند

درویشی دکانی است که دشمنان درست کرده اند/ نیروی انتظامی اسلحه روی مردم نگرفته و آتش روی دراویش نگشود

امام جمعه طبس درگذشت

هیچ قسمتی از برجام را نمی توان عوض کرد/ تقابل ترامپ با برجام، تقابل با جامعه بین الملل است

عزاداری شهادت حضرت زهرا (س) در حرم امام رضا (ع) +عکس

توافق هسته ای ایران را دیگر تایید نمی کنیم

بسیجی که به دست دراویش آشوبگر شهید شد +عکس

متن کامل گزارش آژانس درباره اجرای برجام در ایران

واکنش پلیس پایتخت به انتشار ویدئوی جنجالی دختری که کشف حجاب کرده بود

توریست های تایوانی در حرم امام علی(ع) +عکس

دفتر سخنگوی دولت حقوق 20 میلیون تومانی وزرا را تکذیب کرد

اعطای مجوز تاسیس موزه خصوصی باغ موزه گیاهان دارویی برکت

طرح الکترونیکی مبادلات مرزی برای نخستین بار در بانه اجرا می شود

تبلیغ روز جهانی قدس با تصویر امام خمینی(ره) در بیلبوردهای انگلیس

آمریکا ماندن در برجام را به اصلاح 6 حوزه در ایران منوط کرد

رفتار نیروی انتظامی در برابر اخلال گران اخیر سنجیده بود/ لزوم برخورد قضایی با افراد سودجو

مراسم تشییع پیکر 3 شهید بحرینی در قم

دعای رهبرانقلاب در پایان شب آخر مراسم سوگواری ایّام فاطمیّه (س):پروردگارا توطئه های دشمن علیه جمهوری اسلامی را باطل کن/ اغتشاشات اخیر نمونه کوچک توطئه های خصمانه دشمنان بود

احمد مسجد جامعی:در نظر اسلام و پیامبر، جامعه باید با رحمت و تدبیر اداره می شد

درگیری خواننده پاپ با محسن افشانی بالا گرفت! +عکس

عده ای از روی لج بازی با دولت، مخالف قراردادهای جدید نفتی بودند

مراسم چهلمین روز درگذشت شهدای سانچی شنبه برگزار می شود

معلم ها دست به اسلحه شدند!/عکس

رهبرانقلاب در پایان شب آخر مراسم سوگواری ایام فاطمیه چه دعایی کردند؟

تابع رهبری ها و فرامین و منویات رهبر معظم انقلاب است

پیکر امام جمعه طبس فردا در طبس و یکشنبه در مشهد تشییع می شود

زن صیغه ای برای تاجر فرش دردسرساز شد

9 گروهی که به گفته پیامبر اکرم(ص) مقام شهید را دارند

نظر علم الهدی درباره وقایع خیابان پاسداران تهران چه بود؟

گوگل نقص امنیتی مهم ویندوز 10 را فاش کرد

رییس مجمع نمایندگان مازندران: رفتار نیروی انتظامی در برابر اخلال گران اخیر سنجیده بود/ لزوم برخورد قضایی با افراد سودجو

گروه ویژه اقدام مالی:تعلیق برنامه های تقابلی علیه ایران تمدید شد

دفتر نوبخت اظهارات یک نماینده سابق مجلس درباره میزان حقوق وزراء را تکذیب کرد

رییس جمهوری هفته آینده میهمان مردم هرمزگان است

تشریح شش ایراد هیات تطبیق به طرح ترافیک جدید

ارسال پرونده قالیباف به دادسرا

اهدای تندیس جایزه ملی مدیریت مالی به بانک شهر

تجلیل از مدیرعامل بانک پاسارگاد

زیر سوال بردن اصل نظام به عنوان مطالبه گری یک فتنه است

دانلود آهنگ جدید امیر ربوبی بنام روزگار تلخ

نماینده کویت:امیدوارم امروز قطعنامه آتش بس در سوریه تصویب شود

نکوداشت 75 شهید نیروی انتظامی در مشهد

رییس جمهوری هفته آینده میهمان مردم هرمزگان است

رییس جمهوری هفته آینده میهمان مردم هرمزگان است

در اختتامیه دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر چه گذشت؟

قدردانی خیرین مدرسه ساز از بانک ملت

آیا تلگرام ایکس(Telegram X) جایگزین تلگرام فعلی است؟

تودیع و معارفه در سرپرستی استان خراسان رضوی

اعطای تندیس جایزه مدیریت مالی به بانک آینده

وضعیت عادی هواپیمای یاسوج 4 دقیقه قبل از سقوط

دعای رهبرانقلاب در پایان شب آخر مراسم سوگواری ایّام فاطمیّه (سلام اللّه علیها): پروردگارا توطئه های دشمن علیه جمهوری اسلامی را باطل کن/ اغتشاشات اخیر نمونه کوچک توطئه های خصمانه دشمنان بود

احتمال تعویق در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا

دیدار رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات با وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان

حقوق 20 میلیونی وزرا کذب است

گروه ویژه اقدام مالی تعلیق ایران از فهرست سیاه را تمدید کرد/ نام ایران همچنان در فهرست سیاه

راهکار ساده پیامبر(ص) برای استجابت دعا

این چک ها کیفری نیستند!

هرجا فضول باشی ها کمترند، حجاب خانم ها بهتر است

مدیریت هوشمند اجتماعی خانواده را در برابر آسیب های مختلف حفظ می کند

پیکر مطهر یک شهید پس از 35 سال در زادگاهش در شهرستان تفت تشییع شد

«داعش» اهرم فشار آمریکا علیه ایران، روسیه و چین است

رییس جمهوری هفته آینده میهمان مردم هرمزگان است

هر فرد در هر موقعیتی که هست باید تغییر و اصلاح را آغاز کند

جای خالی مدیریت ریسک چالش بزرگ شرکت های بیمه

جای خالی مدیریت ریسک چالش بزرگ شرکت های بیمه