مطالب مرتبط:
نوبخت در نشست خبری: روی توان دفاعی و موشکی هیچ مذاکره ای نخواهد شد/ اظهارنظر یک شخص، دلیل بر مذاکره نیست
هیچ کسی اجازه ندارد در بحث دفاعی و موشکی ما دخالت کند/ اظهارنظر یک شخص، دلیل بر مذاکره نیست
مذاکره ای در بحث دفاعی و موشکی با هیچ کسی نشده و نخواهد شد/ حاضر نیستیم آبرویمان را نزد مردم از دست بدهیم
نوبخت: روی توان دفاعی و موشکی هیچ مذاکره ای نخواهد شد
اظهارنظر یک شخص، دلیل بر مذاکره نیست
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 3 بهمن 1396 ساعت 23:522018-01-23سياسي

روی توان دفاعی و موشکی هیچ مذاکره ای نشده و نخواهد شد/ اظهارنظر یک شخص، دلیل بر مذاکره نیست


هیچ کسی اجازه ندارد در بحث دفاعی و موشکی ما دخالت کند، بنیه دفاعی و موشکی را حق مسلّم خود می دانیم و در رابطه با بحث دفاعی با هیچ کسی مذاکره ای نشده و نخواهد شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازبلاغ"، محمّدباقر نوبخت سخنگوی دولت امروز(سه شنبه سوم بهمن ماه) در نشست خبری خود با خبرنگاران که به میزبانی مجلس شورای اسلامی برگزار شد بیان داشت: تلاش شد بودجه 97 متفاوت با بودجه های سنواتی و با نوآوری همراه باشد.

وی با تأکید بر اینکه نخستین تحول در بودجه، اصلاحی است که در ساختار تدوین آن ایجاد شده است اظهار داشت: ما به رغم اینکه از سال 80 مقرر شده بود بودجه ریزی از روش متداول فعلی؛ یعنی سنّتی افزایشی به روش بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد تغییر پیدا کرده است.

ماده 7 برنامه ششم توسعه، تأکید دارد که دولت باید بودجه 20 درصد از دستگاه ها را بر مبنای عملکرد مصوب کند.

با این روش برای تصویب بودجه 340 دستگاه و ردیف در بودجه عملیاتی شد.

سخنگوی دولت اضافه کرد: ما برای اینکه مجلس به طور ریز در جریان بودجه قرار گیرد کتابی را نیز منتشر کردیم و همراه با آن تلاش کردیم که بودجه را شفاف ارائه کنیم و بودجه را شفاف در اختیار جامعه قرار دادیم.

بیش از 6 هزار صفحه در 14 مجلد هم به مجلس و روی سایت قرار دادیم.

نوبخت با تأکید بر اینکه سعی کردیم تمرکز بودجه را از مرکز به استان ها ببریم خاطرنشان کرد: 20 درصد بودجه استان ها را نسبت به سال 96 افزایش دادیم و 868 طرح عمرانی را به استان ها واگذار کردیم.

وی بیان داشت: بودجه متفرقه از سنوات گذشته را نیز به همان دستگاه ها ارائه داده ایم و تلاش کردیم نوآوری هایی را به ساختار بودجه بدهیم.

آنچه که در قانون بودجه مورد توجه است و آقای رییس جمهور هم در مراحل انتخابات به آن تأکید کردند این است که فقر مطلق را در پایان برنامه به صفر برسانیم.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه دولت با شفافیت و صراحت، اصلاحات خود را در بودجه ارائه کرده، گفت: موضوع اشتغال، موضوع بسیار مهمّی است.

هر ساله چیزی حدود 700 تا 750 هزار شغل ایجاد می کنیم، امّا تعداد کسانی که وارد بازار می شوند بیش از این رقم است.

وی با بیان اینکه در برخی دولت ها تنها 100 هزار شغل در 4 سال ایجاد می شده اظهار داشت: در نیمه اوّل سال 96 نسبت به 6 ماهه اوّل سال 95، 795 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده ایم.

همیشه بیش از 900 هزرا نفر وارد بازار کار می شدند امّا امسال چیزی حدود 640 تا 650 هزار درخواست کننده شغل وارد بازار کار شده است.

نوبخت افزود: پیش بینی ما برای سال 97 این است که 838 هزار نفر از جوانان وارد بازار کار شوند که 70 درصد از آنها فارغ التحصیل دانشگاه ها هستند.

ما نمی توانیم فارغ التحصیلان دانشگاه ها را به کارهایی که در شأن علمی آن ها نیست بگماریم.

لذا باید در سال 97 یک گام بلندتری برداریم.

وی با تأکید بر اینکه قصد داریم در سال 97 یکمیلیون و سی و سه هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم تصریح کرد: کشور ما تجربه پول پاشی دارد.

ما به جای اینکه پول را بین افراد بیکار توزیع کنیم، آمدیم بین طرح های مهمّ توزیع کردیم.

به جای توزیع پول، 73400 میلیارد تومان سرمایه گذاری می کنیم.

نوبخت ادامه داد: یکی از برنامه های ما این است که از سال 97 در شهرها، تمامی ساختمان هایی که در بافت فرسوده هستند را نه خانه به خانه؛ بلکه محلّه به محلّه بازسازی کنیم.

طبق این نقشه، تعداد خانه هایی که به وجود می آید بیش از تعدادی است که در آن زندگی می کنند و برای ترغیب به تسهیل خرید واحدهای اضافه، سعی می کنیم 50 تا 60 درصد به آنها وام 9 درصد بدهیم.

که با این کار 240 هزار فرصت شغلی در سال 97 ایجاد می شود.

وی افزود: برای این قسمت، در سال 97 صد هزرا واحد مسکونی را در نظر گرفته ایم.

وی درباره اظهارات وزیر خارجه فرانسه مبنی بر اینکه مذاکره ای درباره مسائل موشکی با ایران داشتند، گفت: هیچ کسی اجازه ندارد در بحث دفاعی و موشکی ما دخالت کند، بنیه دفاعی و موشکی حق مسلّم خود می دانیم و در رابطه با بحث دفاعی با هیچ کسی مذاکره ای نشده و نخواهد شد.

وی افزود: امکان دارد در یک جلسه ای شخصی اظهارنظری در این مورد کرده باشد که این دلیلی بر انجام مذاکره نیست، مذاکره یعنی یک سلسله جلساتی مانند برجام برگزار شد اما اینکه یک نفر اظهارنظری کرده و در مجامع بین المللی بگوید فلان حرف را زدم دلیلی بر انجام مذاکره نیست.

نوبخت با اشاره به مطالبه مردم برای داشتن هوای پاک، گفت: برای این کار قرار است بیش از 1026 دستگاه تاکسی، مینی بوس و اتوبوس بر اساس جدولی برای حمل و نقل درون و برون شهری نوسازی شود که از این کار 25 هزار فرصت شغلی ایجاد می شود.

از این تعداد 700 هزار دستگاه مربوط به موتور برقی، 5000 کامیونت و 15 هزار تاکسی است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه برای بخش کشاورزی سه برنامه وجود دارد، گفت: از جمله آن پرورش ماهی در قفس و یا کشت گلخانه ای با توجه به کمبود آب است.

همچنین می خواهیم تسهیلات به واحدهای صنعتی نیمه تمام یا واحدهایی که با تمام ظرفیت کار نمی کنند، بدهیم که از این طرح نیز شغل ایجاد می شود.

در کنار آن مهارت آموزی درباره مشاغل روستایی و عشایر نیز در دستور کارمان است.

رییس سازمان برنامه و بودجه درباره موضوع طرح های ناتمام، بیان کرد: حدود 71 هزار پروژه ناتمام وجود دارد که 68 هزار تای آن مربوط به پروژه استانی و شش هزار مربوط به پروژه ملی است که نیمه تمام مانده است.

برای اتمام این پروژه ها حدود 500 هزار میلیارد تومان پول نیاز است که در بودجه این میزان پول وجود ندارد لذا بر اساس مکانیزم مرسوم در دنیا موسوم به مکانیزم شرکت خصوصی - عمومی، ما 15 هزار میلیارد تومان منابع گذاشته ایم تا حدود 126 هزار میلیارد تومان منابع برای اتمام طرح ها از طریق شرکت های بخش غیردولتی استفاده شود.

وی گفت که تاکنون کمیسیون تلفیق کمک های خوبی داشته، انتظار می رود که مجلس از این اصلاحات پشتیبانی می کند، اصلاحاتی که ممکن است موافقان و مخالفانی داشته باشد ولی انتظار ما از اصحاب رسانه و صاحب نظران کمک به دولت برای انجام برنامه های اصلاحات اقتصادی است.

البته دولت به هیچ وجه حاضر نیست که اعتماد مردم و پشتیبانی آنها را از دست بدهد چون رییس جمهور رای را از مردم برای دوره دوم دولت خود گرفت که رای رییس جمهور از برخی از نمایندگان در حوزه های انتخابیه شان بیشتر بود.

دولت می داند که چه سرمایه اجتماعی دارد و نمی خواهد که پاسخ این سرمایه و احسان مردم را با زحمت به آنها بدهد.

نوبخت تاکید کرد که نیاز به همکاری مجلس در همه موارد وجود دارد تا بتوانیم در کنار هم به مردم خدمت برسانیم، مردم به ما اعتماد کردند که حاضر نیستیم آبرومان پیش مردم با کارهای نسنجیده و نادرستی که در نهایت نیز به نفع مردم نباشد، از دست دهند.

ان شاءالله با همکاری مجلس و دولت، قانون بودجه خوبی برای سال آینده در دستور کار خواهد بود.

وی درباره اقدامات دولت برای مهار تورم، گفت: اهداف دولت، مهار تورم است و تلاش کرد با همین هدف تورم بالای 40 درصد را به زیر 10 درصد برساند اما باز هم 10 درصد گران می شود که ما می خواهیم این گرانی ها نسبت به سال های قبل خیلی کمتر شود.

نوبخت درباره موضوع گرانی بنزین بر اساس بودجه 97، گفت: بنزین در دولت های گذشته حداقل چهار برابر شد که این اتفاق در این دولت رخ نداد اما بر اساس قانون هدفمندی باید قیمت ها اصلاح شود البته در حال حاضر نیز منابع حاصل از اصلاح قیمت ها تنها صرف پرداخت یارانه نقدی می شود که ما این بار می خواستیم از محل افزایش قیمت بنزین، منابع حاصله را صرف اشتغال و نه یارانه نقدی کنیم.

سخنگوی دولت افزود: تصور کنید که فقط این پول بنزین قرار است سوخت شود و هیچ اتفاقی نیفتد.

حال اینکه با الگوی مصرفی جدید این پول بنزین که می سوزد تبدیل به خودرو و خانه نو خواهد شد.

گاهی باید بین آزادی عمل و ارائه خدمات بهتر یکی را انتخاب کنیم.

باید شرایطی را فراهم کرد تا در نهایت منجر به زحمت کمتر و نفع بیشتر برای مردم شود.

ما تلاش مان، جلوگیری از تورم و گرانی است.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره برنامه دولت در خصوص اشتغال و مکانیزمش جهت حذف 30 میلیون یارانه بگیر بر اساس بودجه 97، گفت: همان طور که در ابتدای صحبت هایم درباره اشتغال توضیح دادم، برنامه ما برای اشتغال یک ساله نیست بلکه بلندمدت است.

عدد اعلام شده برای منابع مالی جهت ایجاد اشتغال تنها برای سال 97 است اما برنامه ما برای اشتغال مستمر و بلندمدت خواهد بود.

نوبخت افزود: درباره موضوع حذف 30 میلیون یارانه بگیر که سوال کردید، اول باید پرسید که آیا در حال حاضر بر اساس تبصره 14 قانون بودجه 96، دولت مکلف نیست که یارانه 24 میلیون از یارانه بگیران را قطع کند؟ آیا دولت چنین کاری کرده است؟ دولت تا زمانی که اطمینان حاصل نکند که کسی به یارانه نیاز ندارد و یا برعکس احتیاج دارد، اقدام به قطع یارانه نمی کند.

سخنگوی دولت تاکید کرد: در سال 97 بر اساس توافق با مجلس با موضوع یارانه ها تصمیم گیری می کنیم ولی قطعا دولت یارانه هیچ فرد نیازمندی را قطع نمی کند.

خبرنگاری در ادامه از نوبخت پرسید دولت چگونه و در کجا 795 هزار شغل را در سال 96 ایجاد کرده و قرار است بودجه 97 متکی به چه بخش های درآمدی باشد که نوبخت در پاسخ گفت: در بودجه 97 پیش بینی شده است که 194 هزار میلیارد تومان منابع مالی از طریق درآمدهای مالیاتی کسر شود.

منبع دوم 106 میلیارد تومان از محل واگذاری دارایی های سرمایه ای است که از این میزان 101 هزار میلیارد تومان از طریق فروش نفت تامین می شود.

وی افزود: از منابع 106 هزار میلیارد تومانی برای تامین بودجه 97، چهار هزار میلیارد تومان آن از محل فروش پروژه های ناتمام و 1500 تا دو هزار میلیارد آن از محل فروش ساختمان ها و ابنیه ها و اموال منقول و غیرمنقول مازاد دولت است.

حدود 47 هزار میلیارد تومان هم از محل فروش دارایی های مالی تامین می شود.

سخنگوی دولت افزود: بر این اساس منابع مالی دولت بر پایه درآمد نفتی است که بیشتر آن صرف پرداخت حقوق می شود.

ما برای اینکه درآمدهای بیشتری را کسب کنیم باید چیزهایی را بفروشیم که اولین آن فروش سرمایه یعنی نفت و بعد ساختمان ها و طرح های عمرانی است.

از آن طرف فروش سهام کارخانجات، اوراق و اسناد مالی و خزانه است.

نوبخت در جمع بندی گفت: درآمد دولت در سال 97 به سه بخش تقسیم می شود؛ 194 هزار میلیارد تومان مربوط به درآمدهای حاصل از مالیات، 106 هزار میلیارد تومان از محل فروش دارایی های سرمایه ای و 47 هزار میلیارد تومان از محل فروش دارایی های مالی است.

وی در مورد موضوع اشتغال در سال 96، گفت: عمده این اشتغال ها در سه بخش کالا و خدمات، صنعت و کشاورزی ایجاد شده است.

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره پیگیری های دولت در خصوص وضعیت بازداشت شدگان و برنامه دولت جهت بازدید از زندان اوین و همچنین پیگیری های صورت گرفته در خصوص دانشجویان بازداشتی، گفت: بر اساس منشور حقوق شهروندی، اعتراض و انتقاد به عنوان یک حق پذیرفته شده است که دولت نیز بر این اساس به رخدادهای اخیر نگاه می کند.

وی افزود: همه کسانی که معترض هستند و در چارچوب قانون انتقاداتی را در اعتراضات شان مطرح کرده اند این حق برای آنها بر اساس حقوق شهروندی قائل بوده و وجود دارد اما اگر برخلاف قانون به اموال عمومی لطمه وارد کرده اند کار ناپسندی انجام داده اند.

البته تعداد این افراد نسبت به معترضان واقعی محدود بوده است، باز هم ما معتقدیم که باید با این افراد نیز در چارچوب قانون برخورد شود و مجازات قانونی صورت گیرد.

نوبخت افزود: رییس جمهور به وزرای اطلاعات و کشور به عنوان مسئول شورای امنیت کشور ماموریت داده که گزارشی از تعداد افراد، بازداشتی ها و وضعیت آنها ارائه کند البته رییس جمهور غیر از چارچوب دولت به عنوان رییس شورای عالی امنیت ملی نیز بر لزوم رعایت حقوق شهروندی تک تک افراد تاکید دارد به ویژه برای کسانی که ممکن است در فضای هیجانی قرار گرفته باشند و در این فضا آسیب به جان و مال مردم وارد کرده باشند.

باید بر اساس قانون و واقعیات با آنها برخورد شود.

البته امیدواریم که زمینه بازگشت این عزیزان و فرزندان به خانواده های آنها فراهم شود.

سخنگوی دولت افزود: آنچه در داخل رخ داد چه از طرف کسانی که به مال مردم آسیب وارد کرده اند و چه آنهایی که خودشان دچار خسارات شده اند مشکلاتی را برای فرزندان ایران و خانواده بزرگ ایران به وجود آورد در این بین آقای ترامپ که خودش منفور ملت آمریکا است و آقای نتانیاهو که مقبولیت اجتماعی ندارد، خوشحال کننده بود.

هیچ کسی غیر از آنها نسبت به این واقعیات خوشحال نشده است به همین دلیل باید مسائل درون خانواده با نگاه مشفقانه درک شود و مورد بررسی قرار گیرد و با نگاه پدرانه آن را بررسی کرد.

وی تاکید کرد: همه باید دست به دست هم داده و بدون اتهام افکنی بدون اینکه چه کسی مقصر بوده به حل مشکلات مردم بپردازیم.

فضای عقلانی را جایگزین فضای احساسی کنیم.


کلید واژه ها: بودجه - سخنگوی دولت - بازار کار - دولت - بازار - مذاکره - مجلس شورای اسلامی - استان - نوبخت - برنامه - شفاف - افزایش - مجلس - درصد - نوآوری - ساختار - قانون بودجه - تصویب بودجه - همراه - رییس جمهور - خبرنگاران - نشست خبری - انتخابات - پیش بینی - اصلاحات - برگزار - جوانان - نخستین - اسلامی - متفاوت

آخرین اخبار سرویس:
محلات تاریخی حلقه وصل هویت و فرهنگ

تأمین تنها 5 درصد آب شرب بوشهر از آب شیرین کن ها

افزایش اعتبار طرح های آبخیزداری برای کنترل سیل و خشکسالی

شایعات نسخه جدید تلگرام درست نیست

چگونه از حمله بدافزار وی پی ان فیلتر در امان بمانیم؟

پای ایوانکا در میان است

سخن نگاشت | مسئولیت های سنگین نیاز به تقویت معنویت دارد

استخدام کارمند اداری جهت شرکت معتبر در البرز

استخدام همکار اداری خانم جهت یک شرکت معتبر زیر نظر پارک علم و فن آوری

استخدام نیرو در مجتمع بینایی سنجی و عینک سازی سوین سایان

تکمیل بخشی از مصلی تهران برعهده شهرداری است

شروط رهبری برای ادامه برجام با اروپا، نقشه راه است

کمک به ساخت زائرسرای خراسان جنوبی باقیات صالحات است

چگونه پُرانرژی باشیم؟

رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران در گفت وگو با فارس: رایزینی با شهردار جدید برای افزایش سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران/افشانی قول پیگیری داد

وظایف نماینده و انتظارات مردمی

شروط رهبری برای ادامه برجام با اروپا، نقشه راه است

چهره جذاب برادرزاده پرنسس دایانا سوژه شد؛ چرا شاهزاده هری با او ازدواج نکرد! عکس

فرصتی برای هبه بهار ،سزاوارترین همه محتاجان چشم درراهند

تجاوز کشتی های جنگی آمریکا به آب های چین

ماهاتیرمحمد در لیست نامزدهای جایزه صلح نوبل 2018

آتش و خشم در کاخ سفید ترامپ (قسمت 101)/ هنر دونالد ترامپ بودن

حمله عجیب "کیهان" به "سید محمد خاتمی": مگر او به ماه رمضان اعتقاد دارد که در ضیافت افطاری شرکت می کند!

احتمال خداحافظی دو مهاجم با استقلال

بر ریاست عارف اهتمام جدی داریم/ تحت تاثیر یک فراکسیون دیگر از اصول و چارچوب هایمان عدول نمی کنیم

احتمال اجماع فراکسیون های سه گانه بر روی ریاست مجلس/ اگر تا سه شنبه ائتلاف شکل نگیرد لیست مستقل ارائه می دهیم

شهردار تهران: تکمیل بخشی از مصلی تهران برعهده شهرداری است

بن سلمان در کما است!

3 درصد زندانیان زنان و نیم درصد کودکان و نوجوانان هستند

توقف طرح انتقال آب خلیج فارس به کرمان به دلیل کمبود منابع مالی بود

امام؛ پرچم سر خم نکردن در مقابل زیاده خواهی/مراقب باشیم مراسم سالگرد امام هیچ تجملی در خود نداشته باشد

تیپ بازیگران زن در یک دورهمی خصوصی

خبرگزاری حوزه از خانواده اولین شهید روحانی مدافع حرم تجلیل می کند

تصاویر زیبا از هم زیستی حیوانات در طبیعت

وفاداری والاتر (قسمت 9)/ باید زنده بمانم

یوسف خان محمدی: نیازمند ابداع روش جدید ی برای فهم قرآن هستیم

حضور بسیجی معروف در مراسم تشییع ناصر ملک مطیعی (عکس)

فال آنلاین دیوان حافظ دوشنبه 7 خردادماه 97

پایان «جمنا» ؟

صفحه اول روزنامه های کشوری و استانی؛دوشنبه 7 خرداد 97/تصاویر

سنگ اندازی مخالفان داخلی برجام در مجلس

چه زمانی تکلیف کاندیداتوری عارف برای ریاست مجلس مشخص می شود؟

بخش خصوصی قادر است حربه تحریم را خنثی، و فرصت سازی کند

اصلاح آیین نامه ساماندهی کالا در بازارچه های غیررسمی موقت مرزی بررسی شد

مهمترین اخبار جهان(7-19)

وظایف نماینده و انتظارات مردمی

شین هوا:روسای جمهور ایران ، روسیه ، قرقیزستان و قزاقستان از چین دیدن می کنند

وظایف نماینده و انتظارات مردمی

تعطیلات زمستانی مدارس به کجا رسید؟

برنامه جدید "قالیباف" برای 1400: دوره گازانبر و قیچی گذشته؛ حالا باید "مال" ساخت!

"اصلاح طلبان" در اندیشه دیدار با مقام معظم رهبری

دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان به سه زبان+صوت

گفتگو f با طرف هندی درباره برجام و نحوه تامین منافع اقتصادی ایران

مفهوم شناسی واژه سلطان در قرآن کریم - بخش اول مفهوم شناسی سلطان در قرآن

از واگذاری امتیاز نفت و قیر به دارسی تا آغاز به کار اولین دوره مجلس شورای اسلامی

آشنایی با نقش داوری در حل و فصل منازعات خانوادگی

ترسیم دردها و شیوه درمان دردها در نقشه راه رهبر انقلاب برای مسئولان

روزنامه استخدامی استان همدان | دوشنبه 7 خرداد 97

تیپ متفاوت و دیده نشده "احسان علیخانی" در کنار مادرش/عکس

پایان دلواپسی ها!

احادیث تصویری از امام صادق (ع)

مسائل پیش آمده در کنگره حزب اعتماد ملی درون سازمانی است

مکتب نجف/ آیت الله سند: اعتقاد من هیچ گاه بر مرجع تقلید تک نبوده است / وضع مرجعیت شیعه بسیار خوب و عالی است / نقش فقیه بدون نقش نخبگان نیست

روزنامه استخدامی استان البرز و شهر کرج | دوشنبه 7 خرداد 97

روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | دوشنبه 7 خرداد 97

مجلس و دولت در برابر امارات چه می کنند؟

منافع ملی را تخریب نکنید

برخی طرف ها در دولت منصور هادی از سازمان های تروریستی حمایت می کنند

پاسداشت سی و ششمین سال فتح خرمشهر/19 دژی که قرار بود ایرانی ها خوابِ تصرف اش را هم نبینند

تجربه ی عزت جویی در جمهوری اسلامی آیا انگیزه ی اصلی سیاست خارجی ایران منافع ملی است؟

ولی دانش آموز مشهدی از مجازات گریخت

جابجایی در استان و سکوت مخربان

آمادگی ده ها شخصیت غربی برای شهادت به نفع ایران

الزامات مقابله با جنگ اقتصادی دشمن

بازیکنانی که از ترس کی روش پرسپولیسی نمی شوند

تبیین بیانات رهبری درباب مقوله ی علم و فناوری دانشی که چرخ پیشرفت را به جلو می راند

آسیب شناسی کارکردهای نهاد حزب(1)؛ آیا احزاب موجب ثبات و قوام جامعه هستند یا موجد آشفتگی و تشتّت؟

مرتضی دخیلی ارتجاع در کمین انقلاب

جابجایی در استان و سکوت مخربان

صداوسیما در حوادث سال 88، منطقی ترین رفتار را داشت

75 درصد مردم سیستان و بلوچستان دچار فقر غذایی هستند

زمان برگزاری مجمع عمومی جامعه روحانیت

امیر رضا خادم علیزاده محمدهادی حبیب الهی ارزیابی هدف حداکثرسازی سود در نظام مالی متعارف از منظر قرآن

جمع آوری کتاب های مسئله دار در تهران از سوی پلیس

تیپ بازیگر مشهور و همسرش در یک مراسم/عکس

واکنش پاپ به تحولات اخیر شبه جزیره کره

نرده کشی در سی وسه پل/ عکس

افتتاح بخش بین الملل بیست وششمین نمایشگاه قرآن کریم

مرتضی نورمحمدی نقش رسانه های نوین در حل و فصل منازعات بین المللی

یادداشت/ عبدالرضا مصری زلف برجام !

افزایش فشارها بر ایرلند شمالی برای اصلاح قانون سقط جنین

شرح دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان

جلوه ای از حریم خصوصی متهم در رویه ی قضایی و دستاورد های آن - بخش اول مخالفان بازرسی تلفن همراه متهم

خرّمشهر ها در پیش است؛ نه در میدان جنگ نظامی، بلکه در یک میدانی که از جنگ نظامی سخت تر است

اگر می خواهید از جهنم خلاصی یابید، بخوانید

خودروی لوکس خاص در ایران/ عکس

ربیعی، ماشین امضای ختلان

شب های رمضانی تهران + عکس

روایت مردی که با تمام نداشته هایش به کمک درس خواندن به یک میلیاردر تبدیل شد +فیلم

بستگان درجه یک خاوری ممنوع المعامله شدند + جزییات

روی توان دفاعی و موشکی هیچ مذاکره ای نشده و نخواهد شد/ اظهارنظر یک شخص، دلیل بر مذاکره نیست

روی توان دفاعی و موشکی هیچ مذاکره ای نشده و نخواهد شد/ اظهارنظر یک شخص، دلیل بر مذاکره نیست