مطالب مرتبط:
نوبخت در نشست خبری: روی توان دفاعی و موشکی هیچ مذاکره ای نخواهد شد/ اظهارنظر یک شخص، دلیل بر مذاکره نیست
هیچ کسی اجازه ندارد در بحث دفاعی و موشکی ما دخالت کند/ اظهارنظر یک شخص، دلیل بر مذاکره نیست
مذاکره ای در بحث دفاعی و موشکی با هیچ کسی نشده و نخواهد شد/ حاضر نیستیم آبرویمان را نزد مردم از دست بدهیم
نوبخت: روی توان دفاعی و موشکی هیچ مذاکره ای نخواهد شد
اظهارنظر یک شخص، دلیل بر مذاکره نیست
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 3 بهمن 1396 ساعت 22:522018-01-23سياسي

روی توان دفاعی و موشکی هیچ مذاکره ای نشده و نخواهد شد/ اظهارنظر یک شخص، دلیل بر مذاکره نیست


هیچ کسی اجازه ندارد در بحث دفاعی و موشکی ما دخالت کند، بنیه دفاعی و موشکی را حق مسلّم خود می دانیم و در رابطه با بحث دفاعی با هیچ کسی مذاکره ای نشده و نخواهد شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازبلاغ"، محمّدباقر نوبخت سخنگوی دولت امروز(سه شنبه سوم بهمن ماه) در نشست خبری خود با خبرنگاران که به میزبانی مجلس شورای اسلامی برگزار شد بیان داشت: تلاش شد بودجه 97 متفاوت با بودجه های سنواتی و با نوآوری همراه باشد.

وی با تأکید بر اینکه نخستین تحول در بودجه، اصلاحی است که در ساختار تدوین آن ایجاد شده است اظهار داشت: ما به رغم اینکه از سال 80 مقرر شده بود بودجه ریزی از روش متداول فعلی؛ یعنی سنّتی افزایشی به روش بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد تغییر پیدا کرده است.

ماده 7 برنامه ششم توسعه، تأکید دارد که دولت باید بودجه 20 درصد از دستگاه ها را بر مبنای عملکرد مصوب کند.

با این روش برای تصویب بودجه 340 دستگاه و ردیف در بودجه عملیاتی شد.

سخنگوی دولت اضافه کرد: ما برای اینکه مجلس به طور ریز در جریان بودجه قرار گیرد کتابی را نیز منتشر کردیم و همراه با آن تلاش کردیم که بودجه را شفاف ارائه کنیم و بودجه را شفاف در اختیار جامعه قرار دادیم.

بیش از 6 هزار صفحه در 14 مجلد هم به مجلس و روی سایت قرار دادیم.

نوبخت با تأکید بر اینکه سعی کردیم تمرکز بودجه را از مرکز به استان ها ببریم خاطرنشان کرد: 20 درصد بودجه استان ها را نسبت به سال 96 افزایش دادیم و 868 طرح عمرانی را به استان ها واگذار کردیم.

وی بیان داشت: بودجه متفرقه از سنوات گذشته را نیز به همان دستگاه ها ارائه داده ایم و تلاش کردیم نوآوری هایی را به ساختار بودجه بدهیم.

آنچه که در قانون بودجه مورد توجه است و آقای رییس جمهور هم در مراحل انتخابات به آن تأکید کردند این است که فقر مطلق را در پایان برنامه به صفر برسانیم.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه دولت با شفافیت و صراحت، اصلاحات خود را در بودجه ارائه کرده، گفت: موضوع اشتغال، موضوع بسیار مهمّی است.

هر ساله چیزی حدود 700 تا 750 هزار شغل ایجاد می کنیم، امّا تعداد کسانی که وارد بازار می شوند بیش از این رقم است.

وی با بیان اینکه در برخی دولت ها تنها 100 هزار شغل در 4 سال ایجاد می شده اظهار داشت: در نیمه اوّل سال 96 نسبت به 6 ماهه اوّل سال 95، 795 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده ایم.

همیشه بیش از 900 هزرا نفر وارد بازار کار می شدند امّا امسال چیزی حدود 640 تا 650 هزار درخواست کننده شغل وارد بازار کار شده است.

نوبخت افزود: پیش بینی ما برای سال 97 این است که 838 هزار نفر از جوانان وارد بازار کار شوند که 70 درصد از آنها فارغ التحصیل دانشگاه ها هستند.

ما نمی توانیم فارغ التحصیلان دانشگاه ها را به کارهایی که در شأن علمی آن ها نیست بگماریم.

لذا باید در سال 97 یک گام بلندتری برداریم.

وی با تأکید بر اینکه قصد داریم در سال 97 یکمیلیون و سی و سه هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم تصریح کرد: کشور ما تجربه پول پاشی دارد.

ما به جای اینکه پول را بین افراد بیکار توزیع کنیم، آمدیم بین طرح های مهمّ توزیع کردیم.

به جای توزیع پول، 73400 میلیارد تومان سرمایه گذاری می کنیم.

نوبخت ادامه داد: یکی از برنامه های ما این است که از سال 97 در شهرها، تمامی ساختمان هایی که در بافت فرسوده هستند را نه خانه به خانه؛ بلکه محلّه به محلّه بازسازی کنیم.

طبق این نقشه، تعداد خانه هایی که به وجود می آید بیش از تعدادی است که در آن زندگی می کنند و برای ترغیب به تسهیل خرید واحدهای اضافه، سعی می کنیم 50 تا 60 درصد به آنها وام 9 درصد بدهیم.

که با این کار 240 هزار فرصت شغلی در سال 97 ایجاد می شود.

وی افزود: برای این قسمت، در سال 97 صد هزرا واحد مسکونی را در نظر گرفته ایم.

وی درباره اظهارات وزیر خارجه فرانسه مبنی بر اینکه مذاکره ای درباره مسائل موشکی با ایران داشتند، گفت: هیچ کسی اجازه ندارد در بحث دفاعی و موشکی ما دخالت کند، بنیه دفاعی و موشکی حق مسلّم خود می دانیم و در رابطه با بحث دفاعی با هیچ کسی مذاکره ای نشده و نخواهد شد.

وی افزود: امکان دارد در یک جلسه ای شخصی اظهارنظری در این مورد کرده باشد که این دلیلی بر انجام مذاکره نیست، مذاکره یعنی یک سلسله جلساتی مانند برجام برگزار شد اما اینکه یک نفر اظهارنظری کرده و در مجامع بین المللی بگوید فلان حرف را زدم دلیلی بر انجام مذاکره نیست.

نوبخت با اشاره به مطالبه مردم برای داشتن هوای پاک، گفت: برای این کار قرار است بیش از 1026 دستگاه تاکسی، مینی بوس و اتوبوس بر اساس جدولی برای حمل و نقل درون و برون شهری نوسازی شود که از این کار 25 هزار فرصت شغلی ایجاد می شود.

از این تعداد 700 هزار دستگاه مربوط به موتور برقی، 5000 کامیونت و 15 هزار تاکسی است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه برای بخش کشاورزی سه برنامه وجود دارد، گفت: از جمله آن پرورش ماهی در قفس و یا کشت گلخانه ای با توجه به کمبود آب است.

همچنین می خواهیم تسهیلات به واحدهای صنعتی نیمه تمام یا واحدهایی که با تمام ظرفیت کار نمی کنند، بدهیم که از این طرح نیز شغل ایجاد می شود.

در کنار آن مهارت آموزی درباره مشاغل روستایی و عشایر نیز در دستور کارمان است.

رییس سازمان برنامه و بودجه درباره موضوع طرح های ناتمام، بیان کرد: حدود 71 هزار پروژه ناتمام وجود دارد که 68 هزار تای آن مربوط به پروژه استانی و شش هزار مربوط به پروژه ملی است که نیمه تمام مانده است.

برای اتمام این پروژه ها حدود 500 هزار میلیارد تومان پول نیاز است که در بودجه این میزان پول وجود ندارد لذا بر اساس مکانیزم مرسوم در دنیا موسوم به مکانیزم شرکت خصوصی - عمومی، ما 15 هزار میلیارد تومان منابع گذاشته ایم تا حدود 126 هزار میلیارد تومان منابع برای اتمام طرح ها از طریق شرکت های بخش غیردولتی استفاده شود.

وی گفت که تاکنون کمیسیون تلفیق کمک های خوبی داشته، انتظار می رود که مجلس از این اصلاحات پشتیبانی می کند، اصلاحاتی که ممکن است موافقان و مخالفانی داشته باشد ولی انتظار ما از اصحاب رسانه و صاحب نظران کمک به دولت برای انجام برنامه های اصلاحات اقتصادی است.

البته دولت به هیچ وجه حاضر نیست که اعتماد مردم و پشتیبانی آنها را از دست بدهد چون رییس جمهور رای را از مردم برای دوره دوم دولت خود گرفت که رای رییس جمهور از برخی از نمایندگان در حوزه های انتخابیه شان بیشتر بود.

دولت می داند که چه سرمایه اجتماعی دارد و نمی خواهد که پاسخ این سرمایه و احسان مردم را با زحمت به آنها بدهد.

نوبخت تاکید کرد که نیاز به همکاری مجلس در همه موارد وجود دارد تا بتوانیم در کنار هم به مردم خدمت برسانیم، مردم به ما اعتماد کردند که حاضر نیستیم آبرومان پیش مردم با کارهای نسنجیده و نادرستی که در نهایت نیز به نفع مردم نباشد، از دست دهند.

ان شاءالله با همکاری مجلس و دولت، قانون بودجه خوبی برای سال آینده در دستور کار خواهد بود.

وی درباره اقدامات دولت برای مهار تورم، گفت: اهداف دولت، مهار تورم است و تلاش کرد با همین هدف تورم بالای 40 درصد را به زیر 10 درصد برساند اما باز هم 10 درصد گران می شود که ما می خواهیم این گرانی ها نسبت به سال های قبل خیلی کمتر شود.

نوبخت درباره موضوع گرانی بنزین بر اساس بودجه 97، گفت: بنزین در دولت های گذشته حداقل چهار برابر شد که این اتفاق در این دولت رخ نداد اما بر اساس قانون هدفمندی باید قیمت ها اصلاح شود البته در حال حاضر نیز منابع حاصل از اصلاح قیمت ها تنها صرف پرداخت یارانه نقدی می شود که ما این بار می خواستیم از محل افزایش قیمت بنزین، منابع حاصله را صرف اشتغال و نه یارانه نقدی کنیم.

سخنگوی دولت افزود: تصور کنید که فقط این پول بنزین قرار است سوخت شود و هیچ اتفاقی نیفتد.

حال اینکه با الگوی مصرفی جدید این پول بنزین که می سوزد تبدیل به خودرو و خانه نو خواهد شد.

گاهی باید بین آزادی عمل و ارائه خدمات بهتر یکی را انتخاب کنیم.

باید شرایطی را فراهم کرد تا در نهایت منجر به زحمت کمتر و نفع بیشتر برای مردم شود.

ما تلاش مان، جلوگیری از تورم و گرانی است.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره برنامه دولت در خصوص اشتغال و مکانیزمش جهت حذف 30 میلیون یارانه بگیر بر اساس بودجه 97، گفت: همان طور که در ابتدای صحبت هایم درباره اشتغال توضیح دادم، برنامه ما برای اشتغال یک ساله نیست بلکه بلندمدت است.

عدد اعلام شده برای منابع مالی جهت ایجاد اشتغال تنها برای سال 97 است اما برنامه ما برای اشتغال مستمر و بلندمدت خواهد بود.

نوبخت افزود: درباره موضوع حذف 30 میلیون یارانه بگیر که سوال کردید، اول باید پرسید که آیا در حال حاضر بر اساس تبصره 14 قانون بودجه 96، دولت مکلف نیست که یارانه 24 میلیون از یارانه بگیران را قطع کند؟ آیا دولت چنین کاری کرده است؟ دولت تا زمانی که اطمینان حاصل نکند که کسی به یارانه نیاز ندارد و یا برعکس احتیاج دارد، اقدام به قطع یارانه نمی کند.

سخنگوی دولت تاکید کرد: در سال 97 بر اساس توافق با مجلس با موضوع یارانه ها تصمیم گیری می کنیم ولی قطعا دولت یارانه هیچ فرد نیازمندی را قطع نمی کند.

خبرنگاری در ادامه از نوبخت پرسید دولت چگونه و در کجا 795 هزار شغل را در سال 96 ایجاد کرده و قرار است بودجه 97 متکی به چه بخش های درآمدی باشد که نوبخت در پاسخ گفت: در بودجه 97 پیش بینی شده است که 194 هزار میلیارد تومان منابع مالی از طریق درآمدهای مالیاتی کسر شود.

منبع دوم 106 میلیارد تومان از محل واگذاری دارایی های سرمایه ای است که از این میزان 101 هزار میلیارد تومان از طریق فروش نفت تامین می شود.

وی افزود: از منابع 106 هزار میلیارد تومانی برای تامین بودجه 97، چهار هزار میلیارد تومان آن از محل فروش پروژه های ناتمام و 1500 تا دو هزار میلیارد آن از محل فروش ساختمان ها و ابنیه ها و اموال منقول و غیرمنقول مازاد دولت است.

حدود 47 هزار میلیارد تومان هم از محل فروش دارایی های مالی تامین می شود.

سخنگوی دولت افزود: بر این اساس منابع مالی دولت بر پایه درآمد نفتی است که بیشتر آن صرف پرداخت حقوق می شود.

ما برای اینکه درآمدهای بیشتری را کسب کنیم باید چیزهایی را بفروشیم که اولین آن فروش سرمایه یعنی نفت و بعد ساختمان ها و طرح های عمرانی است.

از آن طرف فروش سهام کارخانجات، اوراق و اسناد مالی و خزانه است.

نوبخت در جمع بندی گفت: درآمد دولت در سال 97 به سه بخش تقسیم می شود؛ 194 هزار میلیارد تومان مربوط به درآمدهای حاصل از مالیات، 106 هزار میلیارد تومان از محل فروش دارایی های سرمایه ای و 47 هزار میلیارد تومان از محل فروش دارایی های مالی است.

وی در مورد موضوع اشتغال در سال 96، گفت: عمده این اشتغال ها در سه بخش کالا و خدمات، صنعت و کشاورزی ایجاد شده است.

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره پیگیری های دولت در خصوص وضعیت بازداشت شدگان و برنامه دولت جهت بازدید از زندان اوین و همچنین پیگیری های صورت گرفته در خصوص دانشجویان بازداشتی، گفت: بر اساس منشور حقوق شهروندی، اعتراض و انتقاد به عنوان یک حق پذیرفته شده است که دولت نیز بر این اساس به رخدادهای اخیر نگاه می کند.

وی افزود: همه کسانی که معترض هستند و در چارچوب قانون انتقاداتی را در اعتراضات شان مطرح کرده اند این حق برای آنها بر اساس حقوق شهروندی قائل بوده و وجود دارد اما اگر برخلاف قانون به اموال عمومی لطمه وارد کرده اند کار ناپسندی انجام داده اند.

البته تعداد این افراد نسبت به معترضان واقعی محدود بوده است، باز هم ما معتقدیم که باید با این افراد نیز در چارچوب قانون برخورد شود و مجازات قانونی صورت گیرد.

نوبخت افزود: رییس جمهور به وزرای اطلاعات و کشور به عنوان مسئول شورای امنیت کشور ماموریت داده که گزارشی از تعداد افراد، بازداشتی ها و وضعیت آنها ارائه کند البته رییس جمهور غیر از چارچوب دولت به عنوان رییس شورای عالی امنیت ملی نیز بر لزوم رعایت حقوق شهروندی تک تک افراد تاکید دارد به ویژه برای کسانی که ممکن است در فضای هیجانی قرار گرفته باشند و در این فضا آسیب به جان و مال مردم وارد کرده باشند.

باید بر اساس قانون و واقعیات با آنها برخورد شود.

البته امیدواریم که زمینه بازگشت این عزیزان و فرزندان به خانواده های آنها فراهم شود.

سخنگوی دولت افزود: آنچه در داخل رخ داد چه از طرف کسانی که به مال مردم آسیب وارد کرده اند و چه آنهایی که خودشان دچار خسارات شده اند مشکلاتی را برای فرزندان ایران و خانواده بزرگ ایران به وجود آورد در این بین آقای ترامپ که خودش منفور ملت آمریکا است و آقای نتانیاهو که مقبولیت اجتماعی ندارد، خوشحال کننده بود.

هیچ کسی غیر از آنها نسبت به این واقعیات خوشحال نشده است به همین دلیل باید مسائل درون خانواده با نگاه مشفقانه درک شود و مورد بررسی قرار گیرد و با نگاه پدرانه آن را بررسی کرد.

وی تاکید کرد: همه باید دست به دست هم داده و بدون اتهام افکنی بدون اینکه چه کسی مقصر بوده به حل مشکلات مردم بپردازیم.

فضای عقلانی را جایگزین فضای احساسی کنیم.


کلید واژه ها: بودجه - سخنگوی دولت - بازار کار - دولت - بازار - مذاکره - مجلس شورای اسلامی - استان - نوبخت - برنامه - شفاف - افزایش - مجلس - درصد - نوآوری - ساختار - قانون بودجه - تصویب بودجه - همراه - رییس جمهور - خبرنگاران - نشست خبری - انتخابات - پیش بینی - اصلاحات - برگزار - جوانان - نخستین - اسلامی - متفاوت

آخرین اخبار سرویس:
تصاویر/ تشییع پیکر شهید بسیجی محمدحسین حدادیان

از کمک 350 میلیاردی مجلس به محکومان معسر دیه تا بازگشت تبصره محیط زیست

سیاست اصولی ایران برقراری روابط حسنه با تمام همسایگان است

موانع موجود در راه سرمایه گذاری کردستان شفاف بیان شود

اشتغال به کار 16هزارنفر در شهرداری های آذربایجان غربی

چهارمین نشست هم اندیشی عدالت پژوهان برتر برگزار شد

تشییع پیکر شهدای امنیت

سیاوشی: سازمان مدیریت بحران به شکل قانونی در کشور نداریم

همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه 97

رضایی:عده ای از روی جهل در کنار دشمن قرار می گیرند

امیر حاتمی:
 
 امیدواریم روابط دفاعی نظامی ایران و جمهوری آذربایجان به «سطح راهبردی» گسترش یابد

تصاویر/ یادواره شهدای مدرسه علمیه رسالت قم

از سرِ زمین ها تا مقام ولایت؛ سوژه نو فضای مجازی افغانستان

دادستان کل کشور: حوادث اخیر کشور نباید ساده گرفته شود

جلیلی: یک سخنرانی به هم بخورد جنجال بپا می کنند ولی اگر بهترین جوانان شهید شوند سانسور می کنند

نشست های معارفی سبک زندگی فاطمی در مدارس علمیه فارس برگزار شد

درخواست یک نماینده از وزیر اطلاعات و قوه قضاییه برای برخورد با احمدی نژاد

تشکر نمایندگان مجلس از رهبر انقلاب

دستگیری سارق قطعات خودرو در قزوین

عملیات تجسس و انتقال اجساد حادثه هواپیمای تهران- یاسوج فعلا متوقف شد

ونزوئلا 735 میلیون دلار سرمایه جذب کرد

کشف 4800 کیلوگرم ماهی قاچاق در گلستان

نحوه هزینه کرد درآمدهای هدفمندی در سال آینده مشخص شد

پلیس در 17 دقیقه اراذل را جمع کرد/برخورد با ناامن کنندگان

افتتاح راه آهن قزوین - رشت در بهار 97

امدادرسانی برای حمل پیکر جانباختگان سقوط هواپیما قطع نمی شود

برگزاری نخستین همایش «وقف و علم و فناوری»

جلیلی: نمی شود گاهی در جلسات مجمع نباشید و در نهایت مدعی شوید/ انصراف ملت از مقاومت، «فتنه زرد» است

تحجر؛ ابزار دشمن برای ناکارآمدی دین است

اشتغال به کار 16هزارنفر در شهرداری های آذربایجان غربی

تجلیل از خانواده شهدای امر به معروف خراسان رضوی

بازدید وزیر دفاع ایران از دانشگاه فرماندهی و ستاد کشور آذربایجان

سقف دخل و خرج دولت در سال 97 تعیین شد

ایجاد وزارت گردشگری سال 97 در مجلس پیگیری می شود

هر دقیقه چند گوشی موبایل در ایران فروخته می شود؟

مراسم تشییع پیکر شهدای ناجا

دادستان کل کشور: انتظار داریم هیاتی برای شناسایی عناصر نفوذی و دوتابعیتی ها تشکیل شود

سیاست اصولی ایران برقراری روابط حسنه با تمام همسایگان است

یک بام و دوهوای مخالفان دولت در نوسازی ناوگان هوایی

اشتغال به کار 16هزارنفر در شهرداری های آذربایجان غربی

تجلیل از خانواده شهدای امر به معروف خراسان رضوی

بازیگر جنجالی و پرحاشیه هالیوودی با حجاب + ویدیو و عکس

انتقاد سعید جلیلی از عدم برخورد به موقع با آشوبگران پاسداران/یک سخنرانی به هم بخورد جنجال بپا می کنند

مجلس هفته آینده تعطیل است

اهدای تندیس سیمین جایزه ملی مدیریت مالی به بانک شهر

استخدام مدیر منابع انسانی،کارشناس بازرگانی،کارشناس برنامه نویس

بارش برف در محل سانحه هوایی یاسوج شدت می گیرد

انتقاد یک نماینده از پرداخت نشدن خسارت کشاورزان

امکان صعود به دنا وجود ندارد

استخدام برنامه نویس مسلط به php در شرکت گلدن کو در خراسان رضوی

مردم از تردد در مسیرهای عملیات امداد سانحه هواپیما خودداری کنند

بیانیه نمایندگان مجلس در محکومیت آشوبگران پاسداران

بودجه 97 در مجلس تصویب شد

شمخانی: با بانیان و طراحان حوادث اخیر قاطعانه برخورد خواهد شد

الجبیر: اعمال فشار بر اسد منزله تلاش برای حل سیاسی سوریه است

آتش سوزی در موتورخانه بیمارستان

قدردانی رییس سازمان هلال احمر از جانفشانی نیروهای تجسس

هشت حرفی که در محیط کار نباید گفت

همدردی مردم پادنای علیا با خانواده های کشته شدگان حادثه سقوط هواپیما

مبادلات ایران و فرانسه 3.8 میلیارد یورو شد

تصاویری دیده نشده از عملیات انتقال پیکر مسافران هواپیمای یاسوج +فیلم

مدیر ری استارت و خانواده اش با جریان دراویش کاملا مرتبطند

علی خارا مراسم تشییع شهید مدافع امنیت «محمدحسین حدادیان»

یک اشاره نامرتبط در پاسخ کدخدایی به احمدی نژاد

انتظار داریم هیاتی برای شناسایی عناصر نفوذی و دوتابعیتی ها تشکیل شود

فضانوردان ناسا چقدر حقوق می گیرند؟

واکنش جلیلی به نامه احمدی نژاد: نمی شود گاهی باشید، گاهی نباشید و بعد هم مدعی شد!

حوادث اخیر کشور نباید ساده گرفته شود

آماده باش کامل دستگاه های اجرایی ستاد بحران ایرانشهر

اجرای طرح تعاون روستا در 40 روستای مازندران

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: مردم فساد و تبعیض را تحمل نمی کنند

پخت 200 پرس چلومرغ، جریمه متخلف بهداشتی نیشابور

برنامه ریزی برای دستیابی به جعبه سیاه هواپیما/ برخورد با مسببان سانحه هوایی یاسوج

رونمایی از کتاب یادداشت های سعید در همدان

اگر بصیرت نباشد انقلابی ترین مردم هم گمراه می شوند/ امروزه برخی مسؤولان با رهبری نظام زاویه پیدا کرده اند

وزیر کشور: از همه برنامه های گروه های بحران ساز اطلاع داریم

دولت با جدیت از فعالیت های قانونمند سمن ها حمایت می کند

سوم اسفند 1360 - انفجار بمب در میدان سپاه

پرونده «بودجه سال 97» بسته شد

جعبه سیاه هواپیمای ATR72 نقطه زنی شد

مراسم تشییع پیکر شهدای ناجا

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: مردم فساد و تبعیض را تحمل نمی کنند

تصاویر آماده سازی مزار شهید مدافع وطن، محمد حسین حدادیان

7 میلیون ریال تخفیف در صدور پروانه به ساخت و ساز بافت فرسوده

رییس انجمن والیان افغانستان: انتخابات بدون حضور طالبان مشروعیت ندارد

لاغر شدن با معجون زنجبیل و لیمو

امیدواریم روابط دفاعی نظامی ایران و جمهوری آذربایجان به «سطح راهبردی» گسترش یابد

حوادث اخیر کشور نباید ساده گرفته شود

رییس انجمن والیان افغانستان: انتخابات بدون حضور "طالبان" مشروعیت ندارد

آماده باش کامل دستگاه های اجرایی ستاد بحران ایرانشهر

اجرای طرح تعاون روستا در 40 روستای مازندران

نماینده مجلس: چهار سال است که سازمان مدیریت بحران نداریم

مراسم تشییع پیکر سه شهید نیروی انتظامی /عکس

اجرای طرح تعاون روستا در 40 روستای مازندران

انتقاد تند محمدعلی رامین از نامه احمدی نژاد به رهبری/او فقط یک شیطان ابله است/خود را ناپلئون می داند

بهره برداری از تجهیزات پیشرفته در پلی کلینیک تامین اجتماعی بروجن

نظام پزشکی و دامپزشکی ملزم به تهیه بیمه مسئولیت حرفه ای شدند

حمله کیهان به فرخ نژاد: فرقی بین بسیجی ها با اراذل و اوباش داعشی قائل نیستید؟

جعبه سیاه هواپیمای ATR72 نقطه زنی شد

علم دینی و علوم انسانی اسلامی، 30 سال است به نتیجه نرسیده و در آینده نیز به نتیجه ای نمی رسد

روی توان دفاعی و موشکی هیچ مذاکره ای نشده و نخواهد شد/ اظهارنظر یک شخص، دلیل بر مذاکره نیست

روی توان دفاعی و موشکی هیچ مذاکره ای نشده و نخواهد شد/ اظهارنظر یک شخص، دلیل بر مذاکره نیست