مطالب مرتبط:
اعلام اسامی مدیران پروازی و دو تابعیتی هلدینگ خلیج فارس
افشاگری درباره مدیران متخلف هلدینگ خلیج فارس/ دو تابعیتی ها در زیر مجموعه زنگنه
نامه کمیسیون انرژی مجلس به رییس جمهوری برای اختصاص 270 میلیون دلار به پالایشگاه ستاره خلیج فارس
نامه کمیسیون انرژی مجلس به رییس جمهوری برای اختصاص 270 میلیون دلار به پالایشگاه ستاره خلیج فارس
رییس پارلمان مصر: امنیت خلیج فارس خط قرمز است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 3 بهمن 1396 ساعت 03:222018-01-22سياسي

تخلف در انتصاب مدیران هلدینگ خلیج فارس/ مدیران خارج نشین پتروشیمی ها را اداره می کنند


در حال حاضر در شرکت های پتروشیمی مدیرانی داریم که خارج از کشور ساکن هستند و سالی یک بار به کشور می آیند و وضعیت تابعیت آنها مشخص نیست؛ - بعضی از این مدیران در آمریکا ساکن هستند و از پتروشیمی ها حقوق می گیرند.

برنامه پایش شب گذشته در بخش پایش شفافیت به بررسی وضعیت مدیران دو تابعیتی و بخشنامه های وزیر نفت و مصوبات هیئت دولت مبنی بر عزل مدیران بازنشسته و پروازی پرداخت و با ذکر اسامی بازنشستگان و مدیران پروازی ، تخلفات در هلدینگ خلیج فارس را افشا کرد .

سال گذشته و بعد از آتش سوزی پتروشیمی بوعلی در تیرماه 95، بیژن زنگنه وزیر نفت و اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در بخشنامه ای به مدیران شرکت های پتروشیمی ، نفت و گاز دستور داده بودند: مدیران واحدهای تولیدی ، مدیران واحدهای بهره برداری و نیز رده های بعدی (مانند مدیران و روسای بهره برداری ، HSE و عناوین مشابه سازمانی ) و همچنین کلیه رده های مدیریتی اجرای پروژه های بزرگ عمرانی (کارفرمایی ، پیمانکاری و غیره ) لازم است به طور تمام وقت در محل خود حضورداشته باشند .

همچنین ضروری است حضور تمام وقت در محل خدمت در ابلاغ انتصاب آن ها ذکر شود و اکیداً از انتصاب مدیرانی که به هر دلیلی قادر به حضور دائمی در محل خدمت خود نیستند ( به اصطلاح مدیران پروازی ) و یا مدیرانی که در بیش از یک پروژه مسئولیت دارند ، خودداری شود .

استفاده از مدیران محلی و بومی در شرایط مدیریتی تخصصی مشابه دارای اولویت است .

( بخشنامه 19 دی ماه 95 ابلاغی معاون اول رییس جمهور ) مجری این برنامه با اشاره به اینکه 555 روز از بخشنامه وزیر نفت که در تاریخ 26/4/95 با قید خیلی فوری و در رابطه با عزل مدیران بازنشسته و پروازی گذشته و همچنین 654 روز از تصویب قانون ممنوعیت به کار گیری بازنشستگان و مصوبه هیئت دولت مبنی بر عزل مدیران پروازی و بازنشسته گذشته ولی تاکنون در هلدینگ خلیج فارس بخشنامه ها در حد بخشنامه مانده است و هیچ گونه اقدامی در رابطه با مصوبات هیئت دولت و بخشنامه وزیر نفت نشده است.

در این برنامه عنوان شد که در حال حاضر عادل نژاد سلیم مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس ، نصرت رحیمی رییس هیئت مدیره هلدینگ خلیج فارس و امامی عضو هیئت مدیره هلدینگ خلیج فارس بازنشسته هستند ولی کماکان و علیرغم صدور این همه بخشنامه ، قانون و مصوبه این افراد بازنشسته مشغول به کارند .

همچنین در این برنامه عنوان شد از جمله مدیران پروازی که بر خلاف مصوبات و بخشنامه ها باید در محل شرکت ها حاضر باشند می توان به آقایان رضا امیری مدیر عامل پتروشیمی بندر امام ، علیرضا وفا مدیر عامل پتروشیمی پارس ، جمشید سبزکار مدیر عامل پتروشیمی مبین ، میر احمدی مدیر عامل پتروشیمی زاگرس ، پرویزی رییس حفاظت پرسنلی پتروشیمی فجر و موالی زاده مدیر امور حقوقی پتروشیمی کارون اشاره کرد .

مجری برنامه پایش در این برنامه پرده از اتفاق نادری در پتروشیمی ها برداشت و گفت : در حال حاضر در شرکت های پتروشمی مدیرانی داریم که خارج از کشور ساکن هستند و سالی یکبار به کشور می آیند و وضعیت تابعیت آنها مشخص نیست .

اسفندیاری گفت در حال حاضر احمد اطلسی مقدم از پتروشیمی اروند، شهریار صبوری از پتروشیمی بندر امام و آزاده باطنی از پتروشیمی کیمیای بندر امام ساکن آمریکا هستند و از پتروشیمی ها حقوق می گیرند.

استاندار خوزستان: دو عضو هیئت مدیره متخلف را تا ده روز آینده عزل می کنم در برنامه پایش شب گذشته بعد از افشاگری در مورد مدیران متخلف شرکت های زیر مجموعه شستا مجری برنامه در ابتدا گفت: ما اسامی بسیاری از اعضای هیئت مدیره ای که دو جا عضو هیئت مدیره هستند و علیرغم ابلاغ اصلاحیه ماده 241 کماکان در دو شرکت عضو هیئت مدیره هستند و همچنین اعضای موظف هیئت مدیره ای که بدون حضور در محل کارخانه اکنون عضو هیئت مدیره هستند و مدیران بازنشسته را با ذکر اسم و سمت مطرح کردیم .

مرتضی لطفی در گفتگو با این برنامه گفت: نهادهای دیگری مشابه شستا هستند، ولی شرکت ما بیشتر از همه شرکت ها در معرض افکار عمومی است و وزیر کار آیین نامه های زیادی را در این رابطه به ما ابلاغ کرده است .

مدیران بازنشسته را سعی کردیم در قالب بخشنامه بصورت یک زمان تکلیفی از آنها استفاده کنیم و مشغول به کار باشند .

همچنین طبق دستور وزیر کار استفاده از نخبگان بی کس را در این ایام در دستور کار داریم ، در حال حاضر متوسط سن مدیران ما زیر 50 سال است.

مجری برنامه پایش در این ارتباط گفت : این تخلفات اکنون در شستا وجود دارد و انتظار می رود چون شما یکی از شرکت های زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی هستید و باید حافظ منافع کارگران و قشر محروم جامعه باشید، این تخلفات را رفع کنید .

طبق نامه ای که سازمان بازرسی به وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی زده شده و یک نسخه از آن را دارم گفته شده یکی از عمده ترین مشکلات شرکت های تابع زوارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از جمله شستا ناشی از بکارگیری و انتصاب مدیران ( مدیر عامل ، اعضای هیئت مدیره و مشاوران آنان ) غیر متخصص ، کم تجربه و با مدرک تحصیلی غیر متناسب با فعالیت جاری شرکت ها بوده که عموماً سفارشی و بدون تشریفات فرایند استخدامی جذب شده اند.

مجری برنامه در ادامه گفت : آقای لطفی چه ضرورتی دارد که فردی که مدرک غیر مرتبط دارد و هیچ گونه سابقه و تجربه بنگاه داری در پتروشیمی ها را ندارد، را به عنوان مدیر عامل و یا عضو هیئت مدیره شرکتی بکارگیری کنیم .

چه لزومی دارد افرادی را بکار گیری کنیم که خانواده هایشان ساکن کانادا ، دبی و آمریکا هستند .

لطفی در پاسخ گفت: ما با دستگاه های نظارتی و همکاران خودمان برای شناسایی این افراد در تعامل خوبی هستیم و در حال شناسایی مدیران دو تابعیتی هستیم .

مجری برنامه پایش گفت : ما اسامی تعداد زیادی از مدیران پروازی ، بازنشسته و اعضای هیئت مدیره ای که دو جا عضو هیئت مدیره هستند را داریم و اعلام کردیم اینها شناسایی شده اند .

لطفی گفت : همه مواردی که شناسایی شده را برکنار می کنیم ، ما تاکنون اقدام جدی در مورد تغییر مدیران انجام دادیم و در مجموعه بزرگی مثل شستا وجود تخلف دور از ذهن نیست، ولی واقعا در حال تلاش هستیم و قول پیگیری عزل متخلفان را می دهم .

بعد از صحبت های مدیر عامل شستا استاندار خوزستان با ارسال پیامی به برنامه پایش گفت : مدیران متخلفی که بازنشسته هستند ، اعضای هیئت مدیره ای که از راه دور پتروشیمی ها را اداره می کنند و در محل کارخانه حاضر نمی شوند و حقوق نجومی می گیرند را تا ده روز آینده عزل می کنیم و اقای لطفی قول برکناری مدیران متخلف را داده است.

برنامه پایش 11 دی ماه سال جاری در رابطه مدیران متخلف در زیر مجموعه شستا گفته بود افرادی هستند که در بیش از دو جا عضو هیئت مدیره هستند، مانند آقایان اسلام خسروی عضو هیئت مدیره هلدینگ تاپیکو و بورس کالا، اسماعیل تبادار عضو هیئت مدیره پتروشیمی آبادان و استاندار کنونی استان فارس، محسن شمس نایب رییس هیئت مدیره پتروشیمی مرجان و مدیر عامل و عضو هیئت مدیره پتروشیمی شیمی بافت، محمدرضا مدیری عضو هیئت مدیره پتروشیمی فارابی و عضو هیئت مدیره سرمایه گذاری دانایان پارس و مدیر عامل پتروشیمی زنجان چرا این افراد اکنون چند جا عضو هیئت مدیره هستند.

همچنین در این برنامه گفته شده بود: امین بیانک مدیر عامل پتروشیمی غدیر، مسعود جمشیدی عضو هیئت مدیره پتروشیمی فارابی ، مسعود جبرییلی مدیر عامل پتروشیمی آبادان اینها همگی بازنشسته هستند، چرا اکنون مشغول به کار هستند؟ مجری برنامه پایش با افشای حقوق نجومی دو عضو هیئت مدیره پتروشیمی فن آوران گفت : اکنون دو عضو موظف هیئت مدیره پتروشیمی فن آوران هر کدام ماهانه بیش از 17 میلیون حقوق می گیرند و در تهران نشسته اند و به محل کارخانه نمی روند، چرا وضعیت این گونه است؟ انتهای پیام/
کلید واژه ها: مدیران - مدیر - بخشنامه - خلیج فارس - پتروشیمی - معاون اول رییس جمهور - وزیر نفت - خلیج - برنامه - فارس - بازنشستگان - رییس جمهور - انتصاب - وزیر - مصوبه هیئت دولت - اسحاق جهانگیری - دولت - برنامه پایش - قانون - مدیره - رابطه - پروژه - معاون - جهانگیری - کشور - آتش سوزی - ممنوعیت - آمریکا - عناوین - تخلفات

آخرین اخبار سرویس:
وزیر ارشاد: حوزه نشر قرآنی نیازمند کارهای جدید است

تصاویر/ ضیافت افطاری در دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) با حضور آیت الله العظمی مکارم شیرازی

تشنج در کنگره حزب اعتماد ملی

عناوین روزنامه های سیاسی 5 خرداد 97/ برجام چک برگشتی +تصاویر

یک مدرس دانشگاه: پیامبر(ص) برای روشنایی جهان آمده بود

تصاویر/ همایش بزرگداشت مقام حضرت خدیجه کبری(س)

پیشنهاد ایران برای برگزاری نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام در سطح وزرای خارجه

حسن فتحی، ابوبکر سلیمان پور نسبت میان زبان و واقعیت در افلاطون قرائتی از کراتولوس افلاطون در پرتو تمثیل های سه گانه جمهوری

رضا رضازاده، سمیه منفرد رهیافت تطبیقی به منابع معرفتی از مکتب حِله (ابن ابی جمهور احسایی) تا مکتب اصفهان (ملاصدرا)

ارگان حزب اعتماد ملی: خواستار برخورد قاطع وزارت کشور هستیم

ارگان حزب اعتماد ملی: خواستار برخورد قاطع وزارت کشور هستیم

وضعیت احمدی نژاد در افطاری رهبر انقلاب / تنهایی یا &

فاطمه کروبی: وضعیت نامطلوب امروز نتیجه خودمحوری همه گروه ها است

دومین کنگره حزب اعتماد ملی برگزار شد

عراقچی: گفت وگوها برای حفظ برجام ادامه می یابد

عارف: باید به دنبال بازسازی اعتماد بین مردم و حاکمیت باشیم

انتظار اینکه همه افراد در همه مسائل یک نظر داشته باشند اشتباه است

منتجب نیا: امیدواریم رفع حصر صورت بگیرد/ هرگونه ساختارشکنی از اعتماد ملی به دور است

دخترم خواب دید که شهید هادی به او می گوید «تو هر وقت به من سلام می کنی من جوابت رو می دم»

حمیده دالایی ، منوچهر فرج زاده اصل ، امیر گندم کار ، محمدحسن نامی تحلیل شاخص های حدی بارشی در دوره 2010-1981 با رویکردی نظامی

کوهنورد خانم امدادرسانی شد

انتخابی دیگر از کتاب «الف لام خمینی» نقش امام در آمدن آیت الله بروجردی به قم/ آقا روح الله را به فقه و اصول چه کار؟

ترامپ خواهان به رسمیت شناختن اسراییل است / هیهات من الذله

نماهنگ/ آتشِ فراموش شده

مسعود صیامی ، شهلا رستمی، عاطفه سالاری تحلیل مسیر اثر میزان استفاده از تلفن همراه بر درگیری تحصیلی دانشجویان

جزء چهاردهم قرآن

«گرانی » روز یکشنبه به مجلس می رسد

جزء سیزدهم قرآن

ویدیو: درگیری شدید در کنگره حزب اعتماد ملی

مخالفان و حزب حاکم پاکستان به توافق نرسیدند

پربحث ترین اخبار خبرگزاری فارس در 4 خرداد

جزء دوازدهم قرآن

واقعیت تبادلات و ارتباطات میان کشورها

ناصر ملک مطیعی از دنیا رفت

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | شنبه 5 خرداد 97

تکذیب استفاده مردم روستای"قرقری" از گوشت گربه!

ویکی باتز از اتهام تئوری توطئه تا واقعیت های علمی تایید شده

بیانات رهبر انقلاب پیرامون زنده سوزاندن معترضان فرقه ی داوودی توسط امریکا +فیلم

اجتماع بزرگ یاوران ام المؤمنین حضرت خدیجه(س)در قم

سخـنان حکیـمانه از بـزرگان (23)

جزء یازدهم قرآن

در رودربایستی گیر کردم!

صاحب نفسان

نقد صحیح آری؛ دو قطبی سازی ممنوع!

با هنر می توان قرآن را جذاب تر عرضه کرد/عملکرد فضای مجازی در این دوره قابل ستایش است

حضرت خدیجه(س) یار دوران سختی پیامبر(ص) بود

اصلاح طلبی که بعد از سالها به ضیافت افطاری رهبری رفت

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس در 24ساعت گذشته

برای ادامه برجام نیاز به اذن مجلس وجود ندارد/ کسی نمی تواند موضوعی را به رهبری تحمیل کند

بیانیه حزب اعتماد ملی درباره تشنج در دومین کنگره این حزب و نیمه تمام ماندن آن

جزء دهم قرآن

اعزام قریب 500 مبلغ به مناطق مختلف استان کردستان

افتتاح نمایشگاه قرآن قبله تهران در باقرشهر

جزء نهم قرآن

مسلم قبادیان مقایسه اخلاق حرفه ای دبیران دوره دوم متوسطه

رویش های صنایع اسلامی ایرانی بیشتر می شود

جزء هشتم قرآن

سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد حضرت خدیجه +فیلم

نظر رییس جمهور فرانسه در باره خروج ترامپ از برجام

استان البرز باید به مقصد گردشگری تبدیل شود

رونق بوم گردی به رونق اشتغال در روستاهای کشور کمک می کند

صدور کارت پرواز الکترونیکی می شود

قطار گردشگری مشهد به خواف راه اندازی می شود

بسته های گردشگری متناسب با رویدادها طراحی شود

خط مسافری دریایی باکو ـ انزلی راه اندازی می شود

مجموعه سعدآباد در زمینه مرمت با ایتالیا همکاری می کند

احیاء بافت تاریخی تهران توسط سینماگران، معماران و هنرمندان

روستاهای لرستان و اجرای طرح های گردشگری برای آن ها

«کن» قطب گردشگری غرب تهران می شود

کاروانسرای ینگه امام هشتگرد تبدیل به مکان اقامتی می شود

لزوم یکپارچه عمل کردن مدیران کرمان برای توسعه گردشگری استان

تقویت همکاری های دولت و مجلس در توسعه گردشگری و صیانت از آثار فرهنگی تاریخی

هتل ها و برج ها با صنایع دستی ایرانی تجهیز شود

پیش بینی بهره برداری از 600 پروژه گردشگری در سال 97

احسان علیخانی در انتظار برخورد دوباره مسئولان صدا و سیما

یبوسَتِ ذِهن و اِسهالِ قَلَم

اعترافات یک ضد انقلاب مطرح + فیلم

بیانات رهبر انقلاب پیرامون زنده سوزاندن معترضان فرقه ی داوودی +فیلم

پایان امسال فاز اول خطوط 6 و 7 مترو به بهره برداری می رسد/ بهسازی بافت فرسوده را به بخش خصوصی بسپاریم/ دیگر شاهد حضور بازنشستگان در بسیاری از پست های مدیریتی نخواهیم بود

رواج قراردادهای موقت با تفسیر اشتباه قانون

لایحه حمایت از محیط بانان بزودی به صحن مجلس می رسد

واکنش معاون سیاسی سپاه به اظهارات وزیر خارجه آمریکا

امین آهویی مراسم ترحیم سید علی صدر

اصلاح طلبان حاضر درجلسه اخیر با رهبری

12 پرونده املاک نجومی به دادگاه کارکنان دولت ارجاع شد

جزء هفتم قرآن

برای حفظ برجام اطمینان بیشتری حاصل شده است

روایت ابطحی از حضور در افطاری رهبر انقلاب

هفتمین روز از نمایشگاه قرآن کریم

جزء ششم قرآن

خالو، شهر دریا سی موست و سی تو

خیمه گاه دفاع مقدس، خیمه گاه وحدت و همدلی بود

بیانیه هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام در نتیجه نشست 4 خرداد وین

وزیر ارشاد در نمایشگاه قرآن نایب الزیاره یک شهید شد

پوتین: بیش از دو دوره متوالی، رییس جمهور نخواهم بود

زیبایی شگفت انگیز دختر برادر عروس سوال برانگیز شد + عکس

جزء پنجم قرآن

آیین نامه بازنشستگی اساتید اصلاح می شود/حذف محدودیت زمانی حضور اساتید ممتاز در دانشگاه

حافظیه باید محل برگزاری برنامه های فاخر فرهنگی باشد

«هبه ذی رحم» لازم و غیرقابل بازگشت است/ نفقه متقابل والدین و فرزندان تا آخر عمر است

تخلف در انتصاب مدیران هلدینگ خلیج فارس/ مدیران خارج نشین پتروشیمی ها را اداره می کنند

تخلف در انتصاب مدیران هلدینگ خلیج فارس/ مدیران خارج نشین پتروشیمی ها را اداره می کنند