مطالب مرتبط:
اعلام اسامی مدیران پروازی و دو تابعیتی هلدینگ خلیج فارس
افشاگری درباره مدیران متخلف هلدینگ خلیج فارس/ دو تابعیتی ها در زیر مجموعه زنگنه
نامه کمیسیون انرژی مجلس به رییس جمهوری برای اختصاص 270 میلیون دلار به پالایشگاه ستاره خلیج فارس
نامه کمیسیون انرژی مجلس به رییس جمهوری برای اختصاص 270 میلیون دلار به پالایشگاه ستاره خلیج فارس
رییس پارلمان مصر: امنیت خلیج فارس خط قرمز است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 3 بهمن 1396 ساعت 02:222018-01-22سياسي

تخلف در انتصاب مدیران هلدینگ خلیج فارس/ مدیران خارج نشین پتروشیمی ها را اداره می کنند


در حال حاضر در شرکت های پتروشیمی مدیرانی داریم که خارج از کشور ساکن هستند و سالی یک بار به کشور می آیند و وضعیت تابعیت آنها مشخص نیست؛ - بعضی از این مدیران در آمریکا ساکن هستند و از پتروشیمی ها حقوق می گیرند.

برنامه پایش شب گذشته در بخش پایش شفافیت به بررسی وضعیت مدیران دو تابعیتی و بخشنامه های وزیر نفت و مصوبات هیئت دولت مبنی بر عزل مدیران بازنشسته و پروازی پرداخت و با ذکر اسامی بازنشستگان و مدیران پروازی ، تخلفات در هلدینگ خلیج فارس را افشا کرد .

سال گذشته و بعد از آتش سوزی پتروشیمی بوعلی در تیرماه 95، بیژن زنگنه وزیر نفت و اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در بخشنامه ای به مدیران شرکت های پتروشیمی ، نفت و گاز دستور داده بودند: مدیران واحدهای تولیدی ، مدیران واحدهای بهره برداری و نیز رده های بعدی (مانند مدیران و روسای بهره برداری ، HSE و عناوین مشابه سازمانی ) و همچنین کلیه رده های مدیریتی اجرای پروژه های بزرگ عمرانی (کارفرمایی ، پیمانکاری و غیره ) لازم است به طور تمام وقت در محل خود حضورداشته باشند .

همچنین ضروری است حضور تمام وقت در محل خدمت در ابلاغ انتصاب آن ها ذکر شود و اکیداً از انتصاب مدیرانی که به هر دلیلی قادر به حضور دائمی در محل خدمت خود نیستند ( به اصطلاح مدیران پروازی ) و یا مدیرانی که در بیش از یک پروژه مسئولیت دارند ، خودداری شود .

استفاده از مدیران محلی و بومی در شرایط مدیریتی تخصصی مشابه دارای اولویت است .

( بخشنامه 19 دی ماه 95 ابلاغی معاون اول رییس جمهور ) مجری این برنامه با اشاره به اینکه 555 روز از بخشنامه وزیر نفت که در تاریخ 26/4/95 با قید خیلی فوری و در رابطه با عزل مدیران بازنشسته و پروازی گذشته و همچنین 654 روز از تصویب قانون ممنوعیت به کار گیری بازنشستگان و مصوبه هیئت دولت مبنی بر عزل مدیران پروازی و بازنشسته گذشته ولی تاکنون در هلدینگ خلیج فارس بخشنامه ها در حد بخشنامه مانده است و هیچ گونه اقدامی در رابطه با مصوبات هیئت دولت و بخشنامه وزیر نفت نشده است.

در این برنامه عنوان شد که در حال حاضر عادل نژاد سلیم مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس ، نصرت رحیمی رییس هیئت مدیره هلدینگ خلیج فارس و امامی عضو هیئت مدیره هلدینگ خلیج فارس بازنشسته هستند ولی کماکان و علیرغم صدور این همه بخشنامه ، قانون و مصوبه این افراد بازنشسته مشغول به کارند .

همچنین در این برنامه عنوان شد از جمله مدیران پروازی که بر خلاف مصوبات و بخشنامه ها باید در محل شرکت ها حاضر باشند می توان به آقایان رضا امیری مدیر عامل پتروشیمی بندر امام ، علیرضا وفا مدیر عامل پتروشیمی پارس ، جمشید سبزکار مدیر عامل پتروشیمی مبین ، میر احمدی مدیر عامل پتروشیمی زاگرس ، پرویزی رییس حفاظت پرسنلی پتروشیمی فجر و موالی زاده مدیر امور حقوقی پتروشیمی کارون اشاره کرد .

مجری برنامه پایش در این برنامه پرده از اتفاق نادری در پتروشیمی ها برداشت و گفت : در حال حاضر در شرکت های پتروشمی مدیرانی داریم که خارج از کشور ساکن هستند و سالی یکبار به کشور می آیند و وضعیت تابعیت آنها مشخص نیست .

اسفندیاری گفت در حال حاضر احمد اطلسی مقدم از پتروشیمی اروند، شهریار صبوری از پتروشیمی بندر امام و آزاده باطنی از پتروشیمی کیمیای بندر امام ساکن آمریکا هستند و از پتروشیمی ها حقوق می گیرند.

استاندار خوزستان: دو عضو هیئت مدیره متخلف را تا ده روز آینده عزل می کنم در برنامه پایش شب گذشته بعد از افشاگری در مورد مدیران متخلف شرکت های زیر مجموعه شستا مجری برنامه در ابتدا گفت: ما اسامی بسیاری از اعضای هیئت مدیره ای که دو جا عضو هیئت مدیره هستند و علیرغم ابلاغ اصلاحیه ماده 241 کماکان در دو شرکت عضو هیئت مدیره هستند و همچنین اعضای موظف هیئت مدیره ای که بدون حضور در محل کارخانه اکنون عضو هیئت مدیره هستند و مدیران بازنشسته را با ذکر اسم و سمت مطرح کردیم .

مرتضی لطفی در گفتگو با این برنامه گفت: نهادهای دیگری مشابه شستا هستند، ولی شرکت ما بیشتر از همه شرکت ها در معرض افکار عمومی است و وزیر کار آیین نامه های زیادی را در این رابطه به ما ابلاغ کرده است .

مدیران بازنشسته را سعی کردیم در قالب بخشنامه بصورت یک زمان تکلیفی از آنها استفاده کنیم و مشغول به کار باشند .

همچنین طبق دستور وزیر کار استفاده از نخبگان بی کس را در این ایام در دستور کار داریم ، در حال حاضر متوسط سن مدیران ما زیر 50 سال است.

مجری برنامه پایش در این ارتباط گفت : این تخلفات اکنون در شستا وجود دارد و انتظار می رود چون شما یکی از شرکت های زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی هستید و باید حافظ منافع کارگران و قشر محروم جامعه باشید، این تخلفات را رفع کنید .

طبق نامه ای که سازمان بازرسی به وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی زده شده و یک نسخه از آن را دارم گفته شده یکی از عمده ترین مشکلات شرکت های تابع زوارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از جمله شستا ناشی از بکارگیری و انتصاب مدیران ( مدیر عامل ، اعضای هیئت مدیره و مشاوران آنان ) غیر متخصص ، کم تجربه و با مدرک تحصیلی غیر متناسب با فعالیت جاری شرکت ها بوده که عموماً سفارشی و بدون تشریفات فرایند استخدامی جذب شده اند.

مجری برنامه در ادامه گفت : آقای لطفی چه ضرورتی دارد که فردی که مدرک غیر مرتبط دارد و هیچ گونه سابقه و تجربه بنگاه داری در پتروشیمی ها را ندارد، را به عنوان مدیر عامل و یا عضو هیئت مدیره شرکتی بکارگیری کنیم .

چه لزومی دارد افرادی را بکار گیری کنیم که خانواده هایشان ساکن کانادا ، دبی و آمریکا هستند .

لطفی در پاسخ گفت: ما با دستگاه های نظارتی و همکاران خودمان برای شناسایی این افراد در تعامل خوبی هستیم و در حال شناسایی مدیران دو تابعیتی هستیم .

مجری برنامه پایش گفت : ما اسامی تعداد زیادی از مدیران پروازی ، بازنشسته و اعضای هیئت مدیره ای که دو جا عضو هیئت مدیره هستند را داریم و اعلام کردیم اینها شناسایی شده اند .

لطفی گفت : همه مواردی که شناسایی شده را برکنار می کنیم ، ما تاکنون اقدام جدی در مورد تغییر مدیران انجام دادیم و در مجموعه بزرگی مثل شستا وجود تخلف دور از ذهن نیست، ولی واقعا در حال تلاش هستیم و قول پیگیری عزل متخلفان را می دهم .

بعد از صحبت های مدیر عامل شستا استاندار خوزستان با ارسال پیامی به برنامه پایش گفت : مدیران متخلفی که بازنشسته هستند ، اعضای هیئت مدیره ای که از راه دور پتروشیمی ها را اداره می کنند و در محل کارخانه حاضر نمی شوند و حقوق نجومی می گیرند را تا ده روز آینده عزل می کنیم و اقای لطفی قول برکناری مدیران متخلف را داده است.

برنامه پایش 11 دی ماه سال جاری در رابطه مدیران متخلف در زیر مجموعه شستا گفته بود افرادی هستند که در بیش از دو جا عضو هیئت مدیره هستند، مانند آقایان اسلام خسروی عضو هیئت مدیره هلدینگ تاپیکو و بورس کالا، اسماعیل تبادار عضو هیئت مدیره پتروشیمی آبادان و استاندار کنونی استان فارس، محسن شمس نایب رییس هیئت مدیره پتروشیمی مرجان و مدیر عامل و عضو هیئت مدیره پتروشیمی شیمی بافت، محمدرضا مدیری عضو هیئت مدیره پتروشیمی فارابی و عضو هیئت مدیره سرمایه گذاری دانایان پارس و مدیر عامل پتروشیمی زنجان چرا این افراد اکنون چند جا عضو هیئت مدیره هستند.

همچنین در این برنامه گفته شده بود: امین بیانک مدیر عامل پتروشیمی غدیر، مسعود جمشیدی عضو هیئت مدیره پتروشیمی فارابی ، مسعود جبرییلی مدیر عامل پتروشیمی آبادان اینها همگی بازنشسته هستند، چرا اکنون مشغول به کار هستند؟ مجری برنامه پایش با افشای حقوق نجومی دو عضو هیئت مدیره پتروشیمی فن آوران گفت : اکنون دو عضو موظف هیئت مدیره پتروشیمی فن آوران هر کدام ماهانه بیش از 17 میلیون حقوق می گیرند و در تهران نشسته اند و به محل کارخانه نمی روند، چرا وضعیت این گونه است؟ انتهای پیام/
کلید واژه ها: مدیران - مدیر - بخشنامه - خلیج فارس - پتروشیمی - معاون اول رییس جمهور - وزیر نفت - خلیج - برنامه - فارس - بازنشستگان - رییس جمهور - انتصاب - وزیر - مصوبه هیئت دولت - اسحاق جهانگیری - دولت - برنامه پایش - قانون - مدیره - رابطه - پروژه - معاون - جهانگیری - کشور - آتش سوزی - ممنوعیت - آمریکا - عناوین - تخلفات

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کارگر ماهر و نیمه ماهر جهت کابینت سازی در اصفهان

استخدام کارشناسی رنگ اتومبیل مروی پارس

استخدام آشپز جهت مطبخ در کرج

استخدام نیروی ماهر و متخصص جهت سالن آرایشی در هرمزگان

طنزانه جوشکاری در خیابان انقلاب!

در فراق عالمی که «ولایت مداری» را به خوبی فهمیده بود

عطامحمد نور: نظام متمرکز عامل اصلی مشکلات کشور است

رسانه صهیونیستی: شیعه چالش سختی برای اسراییل است

رفع فیلتر توییتر در حال بررسی است

فشار واشنگتن به کابل درباره روابط ایران و افغانستان کذب است

تعریف آمریکا از تروریسم «منفعت طلبانه» است/ تحریم «حزب الله» و «نجباء» مسیر آزادی خواهی را تغییر نمی دهد

روش های اخذ ویزای کانادا

سردار مهماندار: دوربین های مخصوص طرح ترافیک مانند دوربین عادی نیستند

برخورد مینی بوس با اتوبوس در اتوبان کرج ـ تهران

افزایش جرائم در حوزه فضای مجازی

3 شرط جدید تشخیص مودیان خوش حساب مالیاتی

سرلشکر باقری: به قطعنامه آتش بس در سوریه پایبند خواهیم بود

واژگونی اتوبوس درجاده مریوان - سنندج

روسیه خواستار مذاکره با آمریکا درباره کره شمالی شد

ایرانی ها از رأی کریمی احساس آسودگی کردند

خواص باورنکردنی سیرابی

نیروی انتظامی وظیف برخورد با جرائم مشهود را بر عهده دارد

هدف دولت تقویت حضور زنان در جامعه است

شعار روز جهانی حیات وحش اعلام شد

رهاسازی 182 فروند کشتی مغروقه پس از جنگ تا امروز / عراق منفعتی از خارج سازی مغروقه های جنگی از اروندرود ندارد

از ظرفیت برنامه های غیررسمی در انتقال ارزش های دفاع مقدس بهره ببریم

بیانیه رسانه ای وزارت اقتصاد در پی برگزاری اجلاس اخیر گروه ویژه اقدام مالی

از کانال"بشارت" شبکه قرآن و معارف سیما رونمایی شد

واکنش وزارت کشور به برخورد مامورناجا با یک دختر

محسن هاشمی: ناجا مظلوم واقع شد

شکار لک لک توسط شغال

یادواره شهدای گمنام در دانشگاه امام قزوین برگزار می شود

برگزاری محفل شعر و خاطره «شب های مجنون» در اردبیل

زمان ثبت نام دستیاری دندانپزشکی

لزوم توجه به گردشگری زراعت در مازندران

مجموعه 12 جلدی «گام به گام تا امام» رونمایی شد

سرلشکر باقری:خاک سوریه باید تا ماه های آینده از لوث وجود ترویست ها پاک سازی شود

اهتمام به مرجعیت علمی جامعه المصطفی در فضای مجازی

توجه به زبان های مختلف لازمه ارتباط با مخاطبان جهانی و فعالیت بین المللی است

در مشکلات به برادرم متوسل می شوم

وزیر دفاع: هیچگونه ناامنی در منطقه مکران نداریم

رای مثبت شورایی ها به کلیات اصلاح طرح ترافیک

شورای شهر مصوبه تعیین عوارض محدوده زوج و فرد را پس گرفت

گفتمان پهلوی، گفتمان تکنوکراسی، اشرافی گری و بهاییت است

رسیدگی به دغدغه های بهداشتی - درمانی مردم هرمزگان در اولویت قرار می گیرد

اگر هزینه طرح ترافیک اقشار خاص را کم کنیم رانت بیشتر می شود

اختلافاتی با ایران داریم/حل اختلافات با تهران تنها از راه سیاسی امکان پذیر است

هیچ مساله ای را از مردم پنهان نمی کنیم

جشنواره آرزوها در چین+عکس

تفاهم نامه همکاری نیروهای مسلح و آموزش و پرورش منعقد شد

سردار کارگر: باز کردن روی شهدا در مراسم وداع جنبه تبلیغی ندارد

استکبار جهانی به دنبال تحمیل ارزش های فرهنگی خود به دیگر ملل است

حضور جوانان از شاخصه های بارز نماز جمعه قزوین است

جلسه قرآن حامد شاکرنژاد به روایت تصویر

گذشت 9 دهه از عمر قدیمی ترین روزنامه فروش کشور

بروجردی: باتوجه به ظرفیت دریایی ایران لازم است از توانمندی پیشران هسته ای استفاده کنیم

علی یونسی:تنها وزارت اطلاعات است که می تواند تشخیص دهد فردی جاسوس هست یا نیست/ اصرار سعید مرتضوی بر جاسوسی زهراکاظمی مرگ او را رقم زد

استخدام تعدادی نیروی جوان آقا جهت یک رستوران واقع در قزوین

استخدام پیک موتوری در رستوران حاتم

استخدام سئوکار مسلط به برنامه نویسی در تهران

استخدام فروشنده در یک شرکت اتوماسیون برنامه نویسی

استخدام پرسنل سالن در کافه رستوران سعدالسلطنه

استخدام منشی خانم جهت شرکت خدماتی و نظافتی در کرج

استخدام ده نفر راننده پایه یکم در اهواز

استخدام فروشنده جهت پوشاک زنانه در هرمزگان

استخدام کباب و بریانی شهبازی

استخدام آشپزخانه سید جواد در هرمزگان

طنزانه پرسپولیس ترسناک تر می شود!

استخدام تحویل دار خانم و کارگر آقا در اصفهان

بازگشت اموال نامشروع مدیران به بیت المال؟

عکس | نشست زمین در خیابان مولوی تهران

باقری: مفاهیم مربوط به خصلت های انسانی در حال دستکاری توسط قدرت های استکباری است

استخدام منشی آقا در کلینیک حیوانات خانگی در تهران

دانلود آهنگ برای تمام سلیقه ها با آرشیو عظیم

استخدام مشاور فروش تلفنی در موسسه بین المللی قائم شمس در تهران

ضرورت گفتگوی سیاسیون و نخبگان برای رسیدن به مدل پیشرفت کشور

جواد امام: احمدی نژاد تمام شده است

قرار نیست خلبان در هر شرایطی مسافران را به مقصد برساند

استخدام نماینده علمی در فروغ سلامت مهرگان در تهران

بهبود رتبه ایران در مبارزه با فساد برای پنجمین سال متوالی

حماس برای دفاع از قدس خواستار تظاهرات سراسری شد

کانال تلویزیونی مجازی «بشارت» رونمایی شد

بارش شدید تگرگ در مدینه منوره !

ارتش ترکیه برای مرحله جدید عملیات آماده می شود

بازیگر زن درجه یک هالیوود دیپلم ندارد

رای مثبت شورایی ها به کلیات اصلاح طرح ترافیک

8500 مهندس کشاورزی خوزستان جویای کار هستند

آتش نشانی و ایمنی شهری جایگاه و اهمیت ویژه ای دارد

تصاویر/ پرندگان خلیج فارس

مجازات در حوزه تخلفات پزشکی بازدارنده نیست

برگزاری آزمون ریاضی دانشگاه واترلو کانادا توسط انجمن ریاضی دانان جوان

بروجردی: باتوجه به ظرفیت دریایی ایران لازم است از توانمندی پیشران هسته ای استفاده کنیم

ساخت یک اثر حجمی با الهام از نقوش اسلامی

معاون ارتباطات و بین الملل جامعه المصطفی تاکید کرد اهتمام به مرجعیت علمی جامعه المصطفی در فضای مجازی

وصیت نامه سردار شهید صدیف اسماعیل پور/ من می روم تا بقیه عمر خودم را فدای یک لحظه عمر امام سازم

خانه هایی که در شیراز با تخریب به تاریخ می پیوندند

توقف رویه انتصاب مدیران شهری در هیئت مدیره شرکت ها و سازمان

جای خودتان نقش بازی کنید

انتقال آب از دریای خزر به استان سمنان زمان بر خواهد بود

تا ماه های آینده کل سرزمین سوریه باید پاکسازی شود

تخلف در انتصاب مدیران هلدینگ خلیج فارس/ مدیران خارج نشین پتروشیمی ها را اداره می کنند

تخلف در انتصاب مدیران هلدینگ خلیج فارس/ مدیران خارج نشین پتروشیمی ها را اداره می کنند