مطالب مرتبط:
دفع آفات انباری حبوبات با «امواج مایکروویو»/گام محققان ایرانی برای حفظ منابع غذایی و محیط زیست
استخدام تعدادی بازاریاب جهت پخش مواد غذایی هما در اهواز
استخدام بازاریاب در پخش مواد غذایی هما
استخدام بازاریاب حرفه ای جهت پخش مواد غذایی در کرج
استخدام نیرو جهت حسابداری در پخش مواد غذایی به گستر  همدان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 2 بهمن 1396 ساعت 12:232018-01-22پزشكي

حفظ ارزش غذایی مواد با آماده سازی صحیح


- یکی از اشتباهات رایجی که به هنگام آماده سازی مواد غذایی جهت طبخ صورت می گیرد آن است که برخی از سبزیجات را در آب قرار می دهند و سپس به هنگام پختن آب آن را دور می ریزند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخود داشته و تلاش نموده اند موادی را انتخاب کنند که ارزش تغذیه ای بالایی دارند و برای سلامتی شان مفید است اما دچار عوارض بدغذایی یعنی چاقی یا لاغری و یا بروز اشکال در سلامت جسمی یا روحی شان شده اند و همیشه این امر به صورت معما در ذهن شان مطرح بوده و شاید تاکنون هرگز نتوانسته اند پاسخ آن را بیابند.

به راستی علت این امر چیست و چرا با وجود آنکه برخی از افراد توجه زیادی و حتی وسواس گونه در مورد تغذیه شان نشان می دهند اما هرگز نتیجه مورد انتظار و مطلوب را بدست نمی آورند؟ در پاسخ به این سوال لازم است به فاکتورهایی که می توانند بر تغذیه افراد اثر گذار باشند نظیر انتخاب غذایی، نحوه آماده سازی، طبخ، نگهداری مواد غذایی، وضعیت دستگاه گوارش شرایط روحی و عصبی شخص توجه خاص داشته باشیم.

انتخاب غذایی انتخاب مواد غذایی و نیز گزینش الگوی غذایی مصرفی بر سلامت شخص تاثیر مهمی دارد.

عاملی که می تواند پاسخگوی نیازهای تغذیه ای هر فردی باشد در گام نخست گزینش غذایی او است.

بدین معنا که انسان باید موادی را برای تغذیه خود انتخاب کند که بتوانند احتیاجاتش را نسبت به مواد مغذی به میزان کافی تأمین نماید.

از طرف دیگر میزان مصرف مواد غذایی نیز بسیار مهم است همانگونه که کمبود مواد مغذی ایجاد اشکال می نماید ازدیاد مصرف آنها نیز زیانبار بوده و در سلامت شخص اختلال ایجاد می کند.

بنابراین علاوه بر کیفیت (نوع) مواد غذایی، کمیت (مقدار) مواد مصرفی نیز حائز اهمیت است و چنانچه نوع مواد خوراکی بطور صحیح انتخاب شود اما مقدار مصرفی کمتر یا بیشتر از میزان نیاز باشد برای سلامت مشکل ساز است.

علاوه بر آن، نیازهای تغذیه ای افراد در سنین و شرایط مختلف متفاوت است مثلا نیازهای تغذیه ای کودکان نوجوانان، جوانان، خانم های باردار، مادران شیرده، ورزشکاران با یکدیگر تفاوت دارد.

این مسئله اهمیت انتخاب صحیح غذایی را هر چه بیشتر مشخص می کند.

دانستن لیست جانشینی مواد غذایی نیز بسیار مهم است بدین معنا که چنانچه برخی از مواد خوراکی در دسترس نبوده یا قیمت آنها گران باشد لازم است بدانیم کدام مواد را جانشین آنها بنماییم که بتوانند با دارا بودن خاصیت تغذیه ای مشابه، نیازهای تغذیه ای ما را تأمین کنند.

نحوه آماده سازی مواد غذایی در بسیاری از موارد ممکن است انتخاب ما از مواد غذایی صحیح باشد اما نحوه آماده سازی مواد جهت طبخ یا مصرف، به گونه ای باشد که موجب اتلاف در ارزش تغذیه ای آنها بشود.

مثلا اغلب مشاهده می شود خانم ها جهت طبخ غذا، سبزی را خرد کرده و در حرارت محیط قرار می دهند تا سایر مواد غذایی را آماده طبح بنمایند.

این امر موجب بروز لطمه زیاد به مواد مغذی موجود در سبزیجات می شود، زیرا ویتامین های موجود در سبزی ها اکثراً در برابر حرارت محیط، اکسیژن هوا و نور حساس هستند و به آسانی خاصیت خود را از دست می دهند.

نظر به اینکه با خرد کردن سبزیجات سطح تماس آنها با عوامل محیطی از جمله حرارت محیط، اکسیژن هوا و نور خیلی بیشتر می شود و این عمل موجب اتلاف شدید در برخی از ویتامین های موجود در سبزیجات می گردد.

یکی از اشتباهات رایجی که به هنگام آماده سازی مواد غذایی جهت طبخ صورت می گیرد آن است که برخی از سبزیجات را جهت حفظ طراوات و تر و تازگی، خرد کرده و در آب قرار می دهند و سپس به هنگام پختن آب آن را دور می ریزند.

نظر به اینکه بعضی از ویتامین ها از قبیل ویتامین های گروه B و ویتامین C در آب بسیار محلول هستند لذا این امر موجب از بین رفتن ویتامین های مواد غذایی می شود.

پوست کندن میوه ها و قرار دادن آنها در حرارت محیط و حتی یخچال نیز منجر به اتلاف ویتامین های موجود در میوه ها می شود.

فرآیند طبخ مواد غذایی متاسفانه در بین اکثر خانواده ها، عمل طبخ غذا نامناسب و حتی گاه زیانبار است از جمله: الف) عادت به حرارت دادن ملایم غذا به مدت طولانی بسیاری از خانواده ها معتقدند که انواع خورش ها باید به اصطلاح بخوبی جا بیفتد یعنی در معرض طبخ با حرارت کم و به مدت طولانی قرار گیرد.

این امر موجب لطمه زدن به مواد مغذی و بخصوص ویتامین های موجود در غذا می شود.

هر چه مدت پخت غذا طولانی تر باشد اتلاف مواد مغذی بیشتر خواهد بود.

ب) استفاده از آب زیاد به هنگام طبخ غذا و مصرف نکردن آب های قبل از پخت غذا و دور ریختن آن همانگونه که ذکر شد بسیاری از مواد مغذی موجود در مواد خوراکی در آب محلول می باشد و با دور ریختن آب حاصل از طبخ غذا در واقع قسمت مهمی از مواد مغذی را به دور می ریزیم.

نگاهی به خورش ها و خوراکی های موجود در سفره غذایی خانواده ها نشان می دهد که تقریبا همیشه مقدار قابل توجهی از آب خورش ها و خوراکی ها در بشقاب غذا باقی می ماند که مصرف نشده و به دور ریخته می شود.

پ) قرار دادن سبزی خرد کرده درآب در بین خانواده ها مرسوم است که برای طبخ انواع سبزی، آنها را خرد کرده و در آب سرد قرار داده و اقدام به پخت آن می کنند.

در اینصورت آب بتدریج به جوش آمده و سبزی پخته می شود.

این امر موجب اتلاف زیاد در ارزش تغذیه ای سبزی ها می شود، زیرا در گیاهان بطور طبیعی آنزیم هایی وجود دارد که آنها را آنزیم های طبیعی گیاهان می نامند.

این آنزیم ها تا زمان زنده بودن گیاه یعنی تا هنگامی که سبزیها و میوه ها بر ساقه یا شاخه قرار دارند، موجب حفظ رنگ، بو و طراوت و شادابی گیاه و بهبود بافت گیاهی می شوند، اما پس از چیدن سبزی و میوه و جدا کردن آنها از ساقه و شاخه، همان آنزیم ها ایجاد تخریب در گیاهان می نمایند و باعث تغییر رنگ، کاهش عطر طبیعی گیاهان، شل شدن بافت گیاهی و پژمردگی و پلاسیدگی سبزی و میوه، همچنین کاهش قابل توجه ارزش تغذیه ای گیاهان می شوند.

حرارت مطلوب برای این آنزیم ها حرارت 65-55 درجه سانتیگراد است که در این درجه حرارت بیشترین میزان فعالیت خود را دارند هنگامیکه سبزی ها برای طبخ در آب سرد قرار می گیرند تا به حرارت جوش برسند مدت زمان طولانی تری در حرارت مذکور قرار گرفته و لطمه بیشتری به ویتامین های موجود در گیاه وارد می سازند، در حالیکه چنانچه گیاهان را برای طبخ سریعا در آب جوش ریخته و در ظرف را محکم ببندیم زمان قرار گرفتن آب در حرارت 65-55 درجه سانتیگراد بسیار کوتاه تر بوده و در نتیجه لطمه خیلی کمتری به ارزش تغذیه ای سبزیجات وارد خواهد شد.

ت) باز گذاردن در ظرف غذا به هنگام طبخ یکی دیگر از عواملی است که موجب اتلاف ارزش تغذیه ای مواد غذایی بخصوص مواد گیاهی می شود.

علت آن تاثیر اکسیژن هوا و نیز نور بر ویتامین های موجود در مواد غذایی است.

اکسیژن هوا چنانچه با حرارت همراه شود لطمه بیشتری به ویتامین های غذا وارد می شود بنابراین به هنگام طبخ غذا لازم است در ظرف غذا را بسته نگاهداریم.

ث) زیاد خرد کردن مواد غذایی برای طبخ در بین بسیاری از خانواده عادت بر آن است که مواد غذایی را خرد و ریز کرده و سپس اقدام به طبخ آنها می نمایند.

مواد خوراکی هر چه بیشتر خرد شوند بعلت آنکه سطح تماس آنها با عوامل محیطی و شرایط طبخ مانند اکسیژن هوا، نور، حرارت طبخ و حل شدن آب حاصل از پختن غذا بیشتر می شود لذا لطمه خیلی گسترده تری به ارزش تغذیه ای مواد خوراکی وارد می گردد.

ج) سرخ کردن مواد غذایی یکی از عادات بسیار معمول و رایج در بین خانواده های ایرانی سرخ کردن غذا است این عادت ریشه در سنت های بسیار قدیم کشورمان دارد و از زمان های گذشته در بین خانواده ها رایج بوده و تاکنون ادامه داشته و نیز ادامه خواهد داشت.

این عادات به گونه ای در بین هموطنان مان رسوخ کرده که اکثر افراد، غذاهای غیر سرخ کرده را به هیچ وجه به عنوان غذا نمی پذیرند و حاضر به مصرف غذاهای پخته و بخارپز نیستند.

به هنگام سرخ کردن حرارت روغن بسیار بالا رفته و نزدیک به دو برابر حرارت طبخ می رسد.

در این درجه حرارت تقریبا تمام مواد مغذی موجود در غذا دچار اتلاف زیادی شده و خاصیت خود را در حد وسیعی از دست می دهند، بنابراین فرآیند سرخ کردن لطمه زیادی به ارزش تغذیه ای غذا وارد می سازد.

چ) استفاده از جوش شیرین که اغلب برای حفظ رنگ طبیعی سبزیجات انجام می شود که متاسفانه بدلیل قلیایی بودن آن موجب اتلاف ویتامین ث موجود در غذا می گردد.

منبع: زندگی آنلاین
کلید واژه ها: مواد غذایی - انتخاب - تغذیه - سلامت - مصرف - میزان - جانشین - خوراکی - دستگاه گوارش - گزینش - شرایط - اهمیت - تفاوت - ورزشکاران - صورت - سبزیجات - کودکان - متفاوت - اختلال - انتظار - گزارش - عاملی - انسان - عوارض - لاغری - همیشه - نشان - قیمت - لیست - معما

آخرین اخبار سرویس:
ستارگان مجازی (شنبه 28 بهمن 96)

آنچه ترشحات چشم درباره سلامت شما فاش می کند

ورزش باعث کاهش علائم و بهتر شدن کارایی های بیماران روانی می شود

روش های خانگیِ درمان قارچ پوستی

نوشابه را با این خوراکی ها نخورید

پاسخ وزارت بهداشت درباره تدریس زالودرمانی و حجامت

رشد 100 درصدی شرکت کنندگان در جشنواره قرآنی وزارت بهداشت

کلیه استخدامی های قم - 29 بهمن 96

علائم و نشانه های پولیپ بینی چیست؟

تأثیر حجاب در حفظ بهداشت روانی جامعه

تاثیر ورزش بر کاهش بیماری های روانی چیست؟

بالا رفتن از پله، موثر در کاهش فشار خون

شربت زینک سولفات چیست و در چه مواردی تجویز می شود؟

بازار داغ عمل های زیبایی در آستانه سال نو!

لاغری و کاهش وزن با طب سنتی

رادیولوژیست ها فرزند خوانده وزارت بهداشت

توصیه های غذایی برای مبارزه با آلاینده های هوا

قبح اعتیاد مانع مراجعه زنان به مراکز درمانی می شود

روش های خانگیِ درمان قارچ پوستی

ابتلا به سرطان با خوردن فست فود

تاثیر ورزش بر کاهش بیماری های روانی در جوانان

مرتضی منطقی بررسی تأثیر حجاب در حفظ بهداشت روانی جامعه

علی قاسم پور، رضا همایی، ستاره موسوی بررسی ارتباط بین دینداری با سبک زندگی کارکنان دانشگاه

شربت پکتورامین چیست و در چه مواردی تجویز می شود؟

نکات ضروری که باید هر مادر درباره شیردهی بداند!

تاثیر ورزش بر کاهش بیماری های روانی در جوانان

خطری که پشت مصرف سردی ها نهفته است

تولید پروتیین انسانی آلبومین در ایران

روش های خانگیِ درمان قارچ پوستی

تأثیر نماز بر کنترل فشار خون

احتمال تاثیر منفی برخی داروهای بیماری آسم بر قدرت بارداری

احتمال تاثیر منفی برخی داروهای بیماری آسم بر قدرت بارداری

فاطمه گلابی، مهدی شفیعی زازلی، مرضیه ساعی، ابوذر مهدوی ملکوتی بررسی تأثیر ارزش ها بر سلامت اجتماعی جوانان

ترس از شیوع تب زرد و کشتار غیرقانونی میمون ها در برزیل

بانداژ زنده ساخت روسیه

سندرم پلی کیستیک و عادات غذایی

خوراکی های مدافع قلب را بشناسید

در زمان سرماخوردگی آنتی هیستامین نخورید

آب کردن شکم و پهلو با درمانهای خانگی

بیماری شایع پیتریازیس روزه آ یا جوش پولکی

دوش گرفتن در شب چه فوایدی دارد؟

چرا بدون دلیل چاق می شویم و راه حل آن

10 خاصیت فوق العاده فلفل سبز که شاید ندانید+اینفوگرافیک

درمان های خانگی برای کولیک نوزاد

چراغ قرمزهای قبل از ازدواج

هرگز این مواد را خارج از یخچال نگه ندارید

پول حاصل از گرانی سیگار، کجا می رود؟

حجیه بی بی رازقی نصرآباد چگونگی تاثیرگذاری تحصیلات زنان بر تاخیر در فرزندآوری: نتایج یک مطالعه کیفی در بین دانشجویان دانشگاه های تهران

دارویی برای شادی وجود دارد؟

زنان باهوش ترند یا مردان؟

درمان وسواس با روش های طبیعی

ریزش موهای زنان، علل و راه حل های نازک شدن مو

هزینه های گزاف آزمایش های ژنتیکی مانعی بر سر راه توزیع تکنولوژی

ارتودنسی نامریی چیست؟

کوتاهی قد در کودکان نشانگر خطر سکته مغزی است

بلایی که دیابت بر سر جنین می آورد

رژیم مخصوص ستارگان هالیوودی

خانم های خانه دار در خطر ابتلا به آنفلوانزای پرندگان!!

چه بخوریم تا آنفلوآنزا نگیریم

مواد شوینده به اندازه سیگار برای ریه ها مضر هستند

عادت های ورزشی که پوست را مریض و نابود می کند

ماجرای آسمانی شدن سید علیرضای 6 ساله در بیمارستان

آیا سرکه سیب در درمان سردرد تاثیر دارد؟

حفظ قدرت بینایی با نوشیدن یک فنجان چای داغ

چند توصیه غذایی برای کودکان بد غذا

کمپین نذر مهربانی خبرگزاری فارس در حاشیه تهران پسر بچه ای که صاحب پا شد+تصاویر

تکثیر اندام های بدن روی یک تراشه برای تست دارو

ارتباط خوراکی های فرآوری شده با خطر ابتلا به سرطان

بالای 40 ساله ها، انجام این دو کار را هرگز فراموش نکنند!

تاثیر سـوءتغـذیـه بر نـاشنـوایی در کـودکـان

بالای 40 ساله ها، انجام این دو کار را هرگز فراموش نکنند!

مفیدترین روش مصرف کلم بروکلی

بهترین ماست برای خوردن چه ماستی است؟

درس زالو درمانی در دانشگاه تدریس می شود؟

به این دلیل به شامپوی تان نمک اضافه کنید

در گفت وگو با فارس مطرح شد چه بخوریم تا آنفلوآنزا نگیریم

2 خبر کوتاه از بافق و اردکان

نکات طلایی برای حفط ماهیچه ها پس از 40 سالگی

پزشکان عمومی ناراضی از وضعیت معیشتی

خواص شگفت انگیز سنجد که تا کنون نمی دانستید

انجام پنجمین پیوند موفقیت آمیز کبد در رشت

چرا جوانه گندم اکسیر جوانی است + خواص و اثرات

حمایت وزارت بهداشت از تولید کنندگان گیاهان دارویی و داروهای گیاهی

جوان سازی پوست با ماساژ ترکیب روغن زیتون و عسل

هزینه های گزاف آزمایش های ژنتیکی مانعی بر سر راه توزیع تکنولوژی

وضعیت ابتلای انسان به آنفلوانزای پرندگان

اهدای عضو در شهرستان بافت جان سه نفر را نجات داد

استخدام در کارخانه به شرط داشتن سوءسابقه! + عکس

میوه ای خوش طعم برای تصفیه کبد و مُسکن طبیعی درد مفاصل

خواص شگفت انگیز «سنجد» که از ان ها بی خبرید

حادثه ای وحشتناک برای کودک 5 ساله

افراد بالغی که کمبود وزن دارند، بخوانند

عادت های ورزشی که پوست را مریض و نابود می کند

بهترین ماده غذایی برای باروری مردان

رفع ساده و سریع سردی دست و پا

بدنتان بو می دهد؟ این عصاره غوغا می کند!

قبل از شستن موها به آنهایک روغن معجزه گر بزنید

جلوگیری از بیماری انسان با استفاده از کبوتر

10 نشانه شگفت انگیز کلسترول بالا را نادیده نگیرید

پاکسازی معده قبل از بارداری مانع بروز حالت تهوع در زنان می شود

حفظ ارزش غذایی مواد با آماده سازی صحیح

حفظ ارزش غذایی مواد با آماده سازی صحیح