مطالب مرتبط:
دفع آفات انباری حبوبات با «امواج مایکروویو»/گام محققان ایرانی برای حفظ منابع غذایی و محیط زیست
استخدام تعدادی بازاریاب جهت پخش مواد غذایی هما در اهواز
استخدام بازاریاب در پخش مواد غذایی هما
استخدام بازاریاب حرفه ای جهت پخش مواد غذایی در کرج
استخدام نیرو جهت حسابداری در پخش مواد غذایی به گستر  همدان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 2 بهمن 1396 ساعت 13:232018-01-22پزشكي

حفظ ارزش غذایی مواد با آماده سازی صحیح


- یکی از اشتباهات رایجی که به هنگام آماده سازی مواد غذایی جهت طبخ صورت می گیرد آن است که برخی از سبزیجات را در آب قرار می دهند و سپس به هنگام پختن آب آن را دور می ریزند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخود داشته و تلاش نموده اند موادی را انتخاب کنند که ارزش تغذیه ای بالایی دارند و برای سلامتی شان مفید است اما دچار عوارض بدغذایی یعنی چاقی یا لاغری و یا بروز اشکال در سلامت جسمی یا روحی شان شده اند و همیشه این امر به صورت معما در ذهن شان مطرح بوده و شاید تاکنون هرگز نتوانسته اند پاسخ آن را بیابند.

به راستی علت این امر چیست و چرا با وجود آنکه برخی از افراد توجه زیادی و حتی وسواس گونه در مورد تغذیه شان نشان می دهند اما هرگز نتیجه مورد انتظار و مطلوب را بدست نمی آورند؟ در پاسخ به این سوال لازم است به فاکتورهایی که می توانند بر تغذیه افراد اثر گذار باشند نظیر انتخاب غذایی، نحوه آماده سازی، طبخ، نگهداری مواد غذایی، وضعیت دستگاه گوارش شرایط روحی و عصبی شخص توجه خاص داشته باشیم.

انتخاب غذایی انتخاب مواد غذایی و نیز گزینش الگوی غذایی مصرفی بر سلامت شخص تاثیر مهمی دارد.

عاملی که می تواند پاسخگوی نیازهای تغذیه ای هر فردی باشد در گام نخست گزینش غذایی او است.

بدین معنا که انسان باید موادی را برای تغذیه خود انتخاب کند که بتوانند احتیاجاتش را نسبت به مواد مغذی به میزان کافی تأمین نماید.

از طرف دیگر میزان مصرف مواد غذایی نیز بسیار مهم است همانگونه که کمبود مواد مغذی ایجاد اشکال می نماید ازدیاد مصرف آنها نیز زیانبار بوده و در سلامت شخص اختلال ایجاد می کند.

بنابراین علاوه بر کیفیت (نوع) مواد غذایی، کمیت (مقدار) مواد مصرفی نیز حائز اهمیت است و چنانچه نوع مواد خوراکی بطور صحیح انتخاب شود اما مقدار مصرفی کمتر یا بیشتر از میزان نیاز باشد برای سلامت مشکل ساز است.

علاوه بر آن، نیازهای تغذیه ای افراد در سنین و شرایط مختلف متفاوت است مثلا نیازهای تغذیه ای کودکان نوجوانان، جوانان، خانم های باردار، مادران شیرده، ورزشکاران با یکدیگر تفاوت دارد.

این مسئله اهمیت انتخاب صحیح غذایی را هر چه بیشتر مشخص می کند.

دانستن لیست جانشینی مواد غذایی نیز بسیار مهم است بدین معنا که چنانچه برخی از مواد خوراکی در دسترس نبوده یا قیمت آنها گران باشد لازم است بدانیم کدام مواد را جانشین آنها بنماییم که بتوانند با دارا بودن خاصیت تغذیه ای مشابه، نیازهای تغذیه ای ما را تأمین کنند.

نحوه آماده سازی مواد غذایی در بسیاری از موارد ممکن است انتخاب ما از مواد غذایی صحیح باشد اما نحوه آماده سازی مواد جهت طبخ یا مصرف، به گونه ای باشد که موجب اتلاف در ارزش تغذیه ای آنها بشود.

مثلا اغلب مشاهده می شود خانم ها جهت طبخ غذا، سبزی را خرد کرده و در حرارت محیط قرار می دهند تا سایر مواد غذایی را آماده طبح بنمایند.

این امر موجب بروز لطمه زیاد به مواد مغذی موجود در سبزیجات می شود، زیرا ویتامین های موجود در سبزی ها اکثراً در برابر حرارت محیط، اکسیژن هوا و نور حساس هستند و به آسانی خاصیت خود را از دست می دهند.

نظر به اینکه با خرد کردن سبزیجات سطح تماس آنها با عوامل محیطی از جمله حرارت محیط، اکسیژن هوا و نور خیلی بیشتر می شود و این عمل موجب اتلاف شدید در برخی از ویتامین های موجود در سبزیجات می گردد.

یکی از اشتباهات رایجی که به هنگام آماده سازی مواد غذایی جهت طبخ صورت می گیرد آن است که برخی از سبزیجات را جهت حفظ طراوات و تر و تازگی، خرد کرده و در آب قرار می دهند و سپس به هنگام پختن آب آن را دور می ریزند.

نظر به اینکه بعضی از ویتامین ها از قبیل ویتامین های گروه B و ویتامین C در آب بسیار محلول هستند لذا این امر موجب از بین رفتن ویتامین های مواد غذایی می شود.

پوست کندن میوه ها و قرار دادن آنها در حرارت محیط و حتی یخچال نیز منجر به اتلاف ویتامین های موجود در میوه ها می شود.

فرآیند طبخ مواد غذایی متاسفانه در بین اکثر خانواده ها، عمل طبخ غذا نامناسب و حتی گاه زیانبار است از جمله: الف) عادت به حرارت دادن ملایم غذا به مدت طولانی بسیاری از خانواده ها معتقدند که انواع خورش ها باید به اصطلاح بخوبی جا بیفتد یعنی در معرض طبخ با حرارت کم و به مدت طولانی قرار گیرد.

این امر موجب لطمه زدن به مواد مغذی و بخصوص ویتامین های موجود در غذا می شود.

هر چه مدت پخت غذا طولانی تر باشد اتلاف مواد مغذی بیشتر خواهد بود.

ب) استفاده از آب زیاد به هنگام طبخ غذا و مصرف نکردن آب های قبل از پخت غذا و دور ریختن آن همانگونه که ذکر شد بسیاری از مواد مغذی موجود در مواد خوراکی در آب محلول می باشد و با دور ریختن آب حاصل از طبخ غذا در واقع قسمت مهمی از مواد مغذی را به دور می ریزیم.

نگاهی به خورش ها و خوراکی های موجود در سفره غذایی خانواده ها نشان می دهد که تقریبا همیشه مقدار قابل توجهی از آب خورش ها و خوراکی ها در بشقاب غذا باقی می ماند که مصرف نشده و به دور ریخته می شود.

پ) قرار دادن سبزی خرد کرده درآب در بین خانواده ها مرسوم است که برای طبخ انواع سبزی، آنها را خرد کرده و در آب سرد قرار داده و اقدام به پخت آن می کنند.

در اینصورت آب بتدریج به جوش آمده و سبزی پخته می شود.

این امر موجب اتلاف زیاد در ارزش تغذیه ای سبزی ها می شود، زیرا در گیاهان بطور طبیعی آنزیم هایی وجود دارد که آنها را آنزیم های طبیعی گیاهان می نامند.

این آنزیم ها تا زمان زنده بودن گیاه یعنی تا هنگامی که سبزیها و میوه ها بر ساقه یا شاخه قرار دارند، موجب حفظ رنگ، بو و طراوت و شادابی گیاه و بهبود بافت گیاهی می شوند، اما پس از چیدن سبزی و میوه و جدا کردن آنها از ساقه و شاخه، همان آنزیم ها ایجاد تخریب در گیاهان می نمایند و باعث تغییر رنگ، کاهش عطر طبیعی گیاهان، شل شدن بافت گیاهی و پژمردگی و پلاسیدگی سبزی و میوه، همچنین کاهش قابل توجه ارزش تغذیه ای گیاهان می شوند.

حرارت مطلوب برای این آنزیم ها حرارت 65-55 درجه سانتیگراد است که در این درجه حرارت بیشترین میزان فعالیت خود را دارند هنگامیکه سبزی ها برای طبخ در آب سرد قرار می گیرند تا به حرارت جوش برسند مدت زمان طولانی تری در حرارت مذکور قرار گرفته و لطمه بیشتری به ویتامین های موجود در گیاه وارد می سازند، در حالیکه چنانچه گیاهان را برای طبخ سریعا در آب جوش ریخته و در ظرف را محکم ببندیم زمان قرار گرفتن آب در حرارت 65-55 درجه سانتیگراد بسیار کوتاه تر بوده و در نتیجه لطمه خیلی کمتری به ارزش تغذیه ای سبزیجات وارد خواهد شد.

ت) باز گذاردن در ظرف غذا به هنگام طبخ یکی دیگر از عواملی است که موجب اتلاف ارزش تغذیه ای مواد غذایی بخصوص مواد گیاهی می شود.

علت آن تاثیر اکسیژن هوا و نیز نور بر ویتامین های موجود در مواد غذایی است.

اکسیژن هوا چنانچه با حرارت همراه شود لطمه بیشتری به ویتامین های غذا وارد می شود بنابراین به هنگام طبخ غذا لازم است در ظرف غذا را بسته نگاهداریم.

ث) زیاد خرد کردن مواد غذایی برای طبخ در بین بسیاری از خانواده عادت بر آن است که مواد غذایی را خرد و ریز کرده و سپس اقدام به طبخ آنها می نمایند.

مواد خوراکی هر چه بیشتر خرد شوند بعلت آنکه سطح تماس آنها با عوامل محیطی و شرایط طبخ مانند اکسیژن هوا، نور، حرارت طبخ و حل شدن آب حاصل از پختن غذا بیشتر می شود لذا لطمه خیلی گسترده تری به ارزش تغذیه ای مواد خوراکی وارد می گردد.

ج) سرخ کردن مواد غذایی یکی از عادات بسیار معمول و رایج در بین خانواده های ایرانی سرخ کردن غذا است این عادت ریشه در سنت های بسیار قدیم کشورمان دارد و از زمان های گذشته در بین خانواده ها رایج بوده و تاکنون ادامه داشته و نیز ادامه خواهد داشت.

این عادات به گونه ای در بین هموطنان مان رسوخ کرده که اکثر افراد، غذاهای غیر سرخ کرده را به هیچ وجه به عنوان غذا نمی پذیرند و حاضر به مصرف غذاهای پخته و بخارپز نیستند.

به هنگام سرخ کردن حرارت روغن بسیار بالا رفته و نزدیک به دو برابر حرارت طبخ می رسد.

در این درجه حرارت تقریبا تمام مواد مغذی موجود در غذا دچار اتلاف زیادی شده و خاصیت خود را در حد وسیعی از دست می دهند، بنابراین فرآیند سرخ کردن لطمه زیادی به ارزش تغذیه ای غذا وارد می سازد.

چ) استفاده از جوش شیرین که اغلب برای حفظ رنگ طبیعی سبزیجات انجام می شود که متاسفانه بدلیل قلیایی بودن آن موجب اتلاف ویتامین ث موجود در غذا می گردد.

منبع: زندگی آنلاین
کلید واژه ها: مواد غذایی - انتخاب - تغذیه - سلامت - مصرف - میزان - جانشین - خوراکی - دستگاه گوارش - گزینش - شرایط - اهمیت - تفاوت - ورزشکاران - صورت - سبزیجات - کودکان - متفاوت - اختلال - انتظار - گزارش - عاملی - انسان - عوارض - لاغری - همیشه - نشان - قیمت - لیست - معما

آخرین اخبار سرویس:
گران فروشی های تجهیزات پزشکی به بیمارستان ها گزارش شود

مردم شهر چمران با کمبود خدمات درمانی مواجه اند

بیمارستان سرپل ذهاب، همزمان با سالگرد وقوع زلزله به بهره برداری می رسد/ وضعیت بهداشتی مناطق زلزله زده رو به بهبود است

7 غذایی که شما را گرسنه تر می کند!

علائم خاموش ترین بیماری خودایمنی را بشناسید

آنچه که دست هایتان درباره سلامتی شما می گویند

اگر فرزندتان اضافه وزن دارد این کار ها را انجام دهید

خروج توده 3 کیلوگرمی از شکم بیمار در فیروزآباد

ادامه حملات جنگنده های سعودی به یمن

کوچک ترین پیرمرد دنیا

آیا با خوردن روزی یک تخم مرغ از مراجعه به پزشک بی نیاز می شویم؟

تشخیص قارچ ها با ظاهری خوراکی اما کشنده

غلظت خون را با این گیاه دارویی درمان کنید!

هزار و 466 بیمار روانی زیر پوشش بهزیستی قزوین

هر آنچه که باید درمورد قارچ های سمی بدانید

با مصرف این گیاه از سفید شدن موهای خود جلوگیری کنید

تسهیلات ویژه برای حمایت از بیماران کلیوی در زنجان اختصاص می یابد

هنگام غذاخوردن چه اتفاقی در معده می افتد؟

چتر سلامت طرح پزشک خانواده بر سر مردم جهرم

اهدای عضو بیش از یکصد بیمار مرگ مغزی در جهرم

علائم مسمومیت با قارچ سمی

راه اندازی 11 مرکز کاشت حلزون و مشاوره پیشگیری از ناشنوایی کودکان نیازمند

دانشگاه علوم پزشکی مجازی 52 دوره آنلاین بین المللی برگزار می کند

رشته «سلامت و ترافیک» به آزمون ارشد پزشکی اضافه شد

بازدید شبانه وزیر بهداشت از بیمارستان های تهران

طرز تهیه کوفته مرغ با کدو سبز

آخرین وضعیت بهداشتی مناطق زلزله زده کرمانشاه

با مصرف این گیاه از سفید شدن موهای خود جلوگیری کنید

بیمارستان روحانی بابل قادر به جابه جایی و انتقال بیمار از مسیر هوایی است

بایدها و نبایدهای استفاده از غذاهای کنسروی

هشدار سازمان ملل درباره تأثیرات درگیری ها در «درنه» بر غیرنظامیان

دندان هایتان را با این خوراکی ها خراب نکنید

فرار سه بیمار مبتلا به «ابولا» از قرنطینه

برگ این گیاه بهترین درمان برای غلظت خون

آخر هفته بیشتر بخوابید و بیشتر عمر کنید

رسیدن به تناسب اندام در 1 ماه

خوابیدن در تعطیلات آخر هفته عمر شما را زیاد می کند

یک اتفاق خطرناک بعد از خط خوردن وریا غفوری

راه اندازی درمانگاه جامع بیماران ام اس در کرمانشاه

خواص هلیله سیاه/چگونه مانع سفیدی مو شویم؟

خوابیدن در تعطیلات آخر هفته عمر شما را زیاد می کند

شنگول و منگول و هبه انگور

توصیه های اورژانس آذربایجان شرقی برای جلوگیری از مسمومیت با قارچ

تمرکز دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای جلوگیری از افت تحصیلی دانشجویان

بهترین مواد غذایی برای صرف افطار و سحری کدامند؟

دندان هایتان را با این خوراکی ها خراب نکنید

راه های جلوگیری از عرق سوز شدن

برگزاری دانشگاه علوم پزشکی مجازی52دوره آنلاین بین المللی

ارتباط بین سرطان سینه و ساعت درونی بدن کشف شد

اثرات یک آنتی اکسیدان طبیعی بر سلامت قلب و عروق

بحران در سازمان ملی بهداشت و درمان انگلیس

ویدئو : برای پدران و مادران مهربان

اثرات یک آنتی اکسیدان طبیعی بر سلامت قلب و عروق

ثروتمندترین میمون جهان و درآمد هنگفتش!

رشته «سلامت و ترافیک» به آزمون ارشد پزشکی اضافه شد

ثاثیر ماه مبارک رمضان بر سلامت جسمانی افراد

نانو داروی محققان زنجانی درحال تجاری سازی

وزیر بهداشت از چندین بیمارستان پایتخت شبانه بازدید کرد

نانو داروی محققان زنجانی در حال تجاری سازی

مواجهه پلیس با زن عجیبی که اثر انگشت نداشت + عکس ها

توصیه هایی برای جلوگیری از چاقی در ماه رمضان

جاده سلامت بیرجند میزبان روزه داران

امحاء 4 تن مواد غذایی فاسد در کازرون

علائم و نشانه هایی کمبود ویتامین را بدانیم

زندگی دوباره به 4 بیمار هموطن در مشهد

بی توجهی به آسیب های اجتماعی در حوزه زنان

چگونه در توالت های عمومی بیمار نشویم

 بعد از موز نمک بخورید!

جدیدترین داروی تأثیرگذار برای «میگرن

رشته«سلامت و ترافیک»به آزمون ارشد پزشکی اضافه شد

رشته «سلامت و ترافیک» به آزمون ارشد پزشکی اضافه شد

طرح دادپزشک میزان پرونده های پزشکی قانونی را کاهش داد

توصیه هایی برای جلوگیری از چاقی در ماه رمضان

نانو داروی محققان زنجانی در حال تجاری سازی

آخرین وضعیت بهداشتی مناطق زلزله زده

عوارض استرس شغلی در محیط کار/ سه حرفه پراسترس

خدمت سربازی، مشکل بزرگ افراد مبتلا به اوتیسم

حقایقی که درباره کرمهای ضدآفتاب نمی دانید

راه های پیشگیری از خشکی پوست را بشناسید

اثرات یک آنتی اکسیدان طبیعی بر سلامت قلب و عروق

پسماندهایی که تشعشع دارند

عواملی که منجر به دیابت میشود

اثرات یک آنتی اکسیدان طبیعی بر سلامت قلب و عروق

توصیه هایی برای جلوگیری از چاقی در ماه رمضان

راههای رفع تشنگی در ماه رمضان

بیمه باید غربالگری تمام بیماری های شایع را پوشش دهد

دلایل افزایش زندگی تجردی در کشور

اثرات یک آنتی اکسیدان طبیعی بر سلامت قلب و عروق

توصیه هایی برای جلوگیری از چاقی در ماه رمضان

ثاثیر ماه مبارک رمضان بر سلامت جسمانی افراد

راه اندازی بخش همو دیالیز مرکز پزشکی حضرت ابوالفضل(ع)

انفجار جهانی چاقی و دیابت درراه است

مبتلایان به آلرژی اینگونه ماه رمضان را پشت سر بگذارند

زنگ خطر میل به خودکشی در بین کودکان کار

8 تا 12 درصد کودکان فارس از اختلالات اضطرابی رنج می برند

پرده برداری از چگونگی مرگ انسان توسط مالاریا

آنچه که دست هایتان درباره سلامتی شما می گویند

طرز تهیه کوکو سبزی با طعمی فوق العاده برای افطار

مردم شهر چمران با کمبود خدمات درمانی مواجه اند

توصیه هایی برای جلوگیری از چاقی در ماه رمضان

حفظ ارزش غذایی مواد با آماده سازی صحیح

حفظ ارزش غذایی مواد با آماده سازی صحیح