مطالب مرتبط:
نمایشگاه کتاب گامی درجهت توسعه فرهنگی است
نمایشگاه کتاب گامی در جهت توسعه فرهنگی است
نمایشگاه کتاب گامی در جهت توسعه فرهنگی است
نمایشگاه های کتاب حرکتی اثرگذار در توسعه فرهنگی است
پانزدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان افتتاح شد توزیع کتاب در هرمزگان همپای اهمیت فرهنگی در استان نیست/ خبر خوب وزارت ارشاد برای هرمزگانی ها
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 2 بهمن 1396 ساعت 12:452018-01-22اقتصادي

نمایشگاه کتاب؛ گامی در جهت توسعه فرهنگی


مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران با اشاره به شهرت هرمزگان به عنوان قطب اقتصادی، گفت: توسعه اقتصادی بدون بسترسازی فرهنگی اتفاق نمی افتد و برپایی نمایشگاه کتاب گامی در جهت توسعه فرهنگی است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا بر اساس خبر رسیده، امیرمسعود شهرام نیا در مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه کتاب استان هرمزگان که شامگاه روز گذشته (1 بهمن) در محل دائمی نمایشگاه های استان برگزار شد، ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، دسترسی آسان به کتاب و کاهش هزینه های خرید کتاب را از اهداف برپایی این نمایشگاه برشمرد و با اشاره به موقعیت ممتاز هرمزگان در بخش اقتصاد و تجارت، بیان کرد: هرمزگان به خوبی در مسیر توسعه اقتصادی قرار گرفته است و از این رو شایستگی توجه ویژه تری در حوزه فرهنگ به ویژه کتابخوانی را دارد.

او با اشاره به بازدید میدانی از کتابفروشی های سطح شهر بندرعباس، افزود: پس از این بازدید به این واقعیت پی بردم که وضعیت توزیع کتاب در پایتخت اقتصاد کشور هنوز همپای درک، فهم، نیاز و اهمیت فرهنگی آن نیست.

شهرام نیا از کمک به شبکه توزیع کتاب به عنوان یکی از رسالت های مهم نمایشگاه کتاب نام برد و بیان کرد: نمایشگاه برای کمک به شبکه توزیع کتاب ایجاد شده و قصد رقابت با کتابفروشی ها را ندارد و مکمل آنهاست.

وی ادامه داد: دوستداران فرهنگ کتابخوانی که بن خرید کتاب دریافت کرده اند تا 10 روز پس از اتمام کار نمایشگاه می توانند با مراجعه به کتابفروشی های سطح شهر بندرعباس، نسبت به خرید کتاب اقدام کنند.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران به حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تاسیس و توسعه کتابفروشی ها اشاره کرد و یادآور شد: در 9 ماهه سال جاری 18 میلیارد تومان برای توسعه و تاسیس کتابفروشی ها اختصاص یافته که تا پایان سال حجم بیشتری به این امر اختصاص می یابد.

او از نمایشگاه کتاب هرمزگان به عنوان یکی از نمایشگاه های موفق در سطح کشور یاد کرد و گفت: در نمایشگاه امسال با حضور حدود 572 ناشر 90 هزار عنوان کتاب در بخش داخلی و 12 هزار و 500 عنوان کتاب خارجی عرضه شده است.

شهرام نیا همچنین به تخفیف 30 درصدی نمایشگاه پانزدهم هرمزگان اشاره و بیان کرد: علاقه مندان برای دریافت بن خرید کتاب به شعبه بانک شهر مستقر در نمایشگاه مراجعه کنند.

او حضور ناشران خوب کشور و رشد قابل قبول غنای نمایشگاه را از ویژگی های بارز پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب هرمزگان ذکر کرد و افزود: برنامه های جنبی ویژه ای نظیر شب شعر با حضور شاعران برجسته، رونمایی از کتاب، جشن امضای کتاب، کودک و نوجوان و .

نیز در نمایشگاه امسال در نظر گرفته شده است.

سیدهادی حسینی، معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیز در مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه کتاب استان هرمزگان گفت: از طریق برگزاری نمایشگاه های استانی کتاب، ظرفیت های نشر در سطح کشور توزیع می شود.

او افزود: تمامی افرادی که در تاریخ ماندگار شده اند اهل کتاب بوده اند، کما اینکه در میان پیامبران نیز آنهایی ماندگارتر بوده اند که دارای کتاب و سند بودند.

وی ادامه داد: نوشتن همیشه مهمترین عنصر در ماندگاری است و اگر کسی دست به قلم نبرد و دانش های خود را مستند نکند، سودی به بشریت نمی رسد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بنا را بر آن گذاشته ایم که با استفاده از نمایشگاه های استانی، آنچه را در حوزه کتاب و نشر در اختیار داریم با کمک دست اندرکاران این حوزه و مدیریت های استانی در اختیار جامعه و مردم قرار دهیم.

اعتقاد داریم این دیدگاه سبب اعتلا و توسعه فرهنگ در سراسر کشور می شود.

او خاطرنشان کرد: توزیع ظرفیت های نشر و کتاب در سطح کشور، می تواند حوزه فرهنگ و مطالعه کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

حسینی از دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه های کتاب در سطح کشور و همچنین نمایشگاه کتاب هرمزگان قدردانی کرد.

همچنین همایون امیرزاده، مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه هیچ ملتی به سروری نمی رسد، گفت: معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 40 نمایشگاه کتاب را در سال جاری برگزار می کند.

او اظهار کرد: در تندباد فرهنگ های مهاجر، کشوری می تواند پایدار بماند که اهل مطالعه باشد و با مطالعه به دانش برسد.

وی توزیع عادلانه امکانات فرهنگی را از اهداف نمایشگاه های کتاب ذکر کرد و افزود: اگر یک هرمزگانی بخواهد یک جلد کتاب 10 هزار تومانی از تهران تهیه کند چیزی حدود 60 هزار تومان باید هزینه کند که با برپایی نمایشگاه همان کتاب را در شهر خود با مبلغ 7 هزار تومان دریافت خواهد کرد.

امیرزاده با بیان اینکه تا پایان امسال 40 نمایشگاه کتاب در کشور برگزار می شود، اضافه کرد: از این تعداد، 35 نمایشگاه استانی، 12 نمایشگاه شهرستانی، 2 نمایشگاه تخصصی و یک نمایشگاه حوزه دین است.

او به تشریح برخی از برنامه های معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت و بیان کرد: 14 برنامه عملیاتی برای سال جاری تدوین شده است که بخش عمده ای از آنها مربوط به کتاب و کتابخوانی است.

مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزیر ارشاد همچنین برگزاری مراسم کتاب سال جمهوری اسلامی را یکی از برنامه های مهم معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ذکر کرد و یادآور شد: امسال بخشی از برنامه کتاب سال به کتاب سال خلیج فارس اختصاص یافته است که میزبانی آن به هرمزگان که دبیرخانه دائمی جشنواره خلیج فارس در آن قرار دارد، واگذار می شود.

او افزود: در این برنامه، کتاب های 10 سال گذشته مرتبط با موضوع خلیج فارس مورد داوری قرار می گیرند و برترین ها انتخاب خواهد شد.

فریدون همتی، استاندار هرمزگان، نیز در این مراسم گفت: نمایشگاه کتاب محل عرضه جدیدترین دستاوردهای فکری و اندیشه ای است.

او برگزاری نمایشگاه کتاب را اقدام مبارکی برای توسعه فرهنگ مطالعه در هرمزگان دانست و بیان کرد: هر سال حضور مردم و ناشران در نمایشگاه های استانی کتاب پررنگ و پربار بوده است.

وی ادامه داد: حضور 600 ناشر کشوری در این دوره از نمایشگاه کتاب هرمزگان نیز نشان دهنده پویایی بخش نشر و کتاب در سراسر کشور است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه جامعه نیاز دارد در بخش های مختلف به طور دائم برنامه هایی همچون نمایشگاه کتاب برگزار شود، افزود: نمایشگاه کتاب محل عرضه جدیدترین دستاوردهای فکری و اندیشه ای است.

همتی خواستار برگزاری برنامه ها و جشنواره های متعدد فرهنگی و هنری در هرمزگان شد و بیان کرد: در همه حوزه های فرهنگی و اجتماعی نیاز است برنامه های متنوع برگزار شود.

وی تصریح کرد: با تنوع فرهنگی و هنری موجود در استان هرمزگان نیاز است دائما چنین نشست ها و نمایشگاه ها و جشنواره هایی اجرا شود چون این برنامه ها موجب طراوت و نشاط جامعه می شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: جامعه ما نیازمند حرکت های فرهنگی و هنری برای پویایی بیشتر است و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به طور مستمر این برنامه ها را در سطح هرمزگان برگزار کند.

همتی با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه کتاب هرمزگان، اضافه کرد: خوشبختانه از همین آغاز کار حضور و استقبال مردم استان از نمایشگاه کتاب خوب بوده است و امیدواریم در روزهای آینده بیشتر شود.

پانزدهمین نمایشگاه کتاب استان هرمزگان از 1 تا 7 بهمن در محل دائمی نمایشگاه های بندرعباس واقع در سه راه جهانبار برگزار می شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: نمایشگاه - کتاب - نمایشگاه کتاب - فرهنگ - هرمزگان - فرهنگی - توسعه - اقتصاد - توسعه اقتصادی - اقتصادی - مدیرعامل - خرید - توزیع - مراسم افتتاحیه - کشور - کودک و نوجوان - وزارت فرهنگ - استان - موسسه - ایران - کاهش هزینه - شبکه - رونمایی - میلیارد - برگزار - واقعیت - نوجوان - شاعران - مطالعه - اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
معاون راهبردی و توسعه کسب و کار شرکت ارتباطات زیرساخت: تعرفه خدمات هم مکانی در مراکز استان به جز تهران کاهش یافت

رشد نرخ 8 ماده خوراکی خرده فروشی

احتمال افزایش آفت ملخ در دامغان

آغاز طرح ضیافت برای آرامش بازار در ماه رمضان/لیست کالاهای مشمول

سازمان مدیریت پس از تایید مرکز آمار، آمارها را منتشر می کند

آغاز طرح ضیافت برای آرامش بازار در ماه رمضان/ لیست کالاهای مشمول این طرح

بیش از 4400 فرصت شغلی در سبزوار هدفگذاری شد

اینجا میلیاردر ها توان خرید مسکن ندارند!

استخدام کارشناس منابع انسانی،کارشناس فروش،کارشناس حسابداری

استخدام بازاریاب با مزایا در شرکت فناوران عرصه انتظار در تهران

استخدام بازاریاب،سرپرست فروش در شرکت آهن ماشین توان در تهران

در آخرین روز هفته کاری ؛ 288 میلیون سهم در فرابورس ایران داد و ستد شد

مهمترین اشتباهاتی که مانع ترفیع شغلی می شوند

برداشت 280 تن گل محمدی از باغستان های لرستان

تقویت تشکل های تخصصی و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی از مهمترین برنامه های تعاون روستایی است

شمارش معکوس برای افتتاح قطعه نخست آزاد راه خرم آباد- اراک

در صورت اعمال تحریم ها، واردات نفت از ایران را کاهش خواهیم داد

یک شاسی بلند چه تأثیری روی آینده فراری خواهد داشت؟!

استخدام انباردار مسلط به اکسل در محدوده شهریار تهران

استخدام کارگر ساده و نیمه ماهر جهت نصب درب و پنجره PVC در تهران

تراز تجاری کشور 1.5 میلیارد دلار مثبت است/تبلیغات کالای ایرانی مجانی پخش شود

چرا آیفون 10 طرفداران اپل را تحت تأثیر قرار نمی دهد؟

روش های نوین جمع آوری صدقات مردم

مراکز غیرمجاز دوگانه سوز خودرو تعطیل شود

یکسال بیمه تکمیلی رایگان با تلاوت روزانه یک صفحه قرآن کریم

تصویر دیدنی از لحظه ورود طوفان به آران و بیدگل

پیش فروش خودرو منوط به دریافت مجوز است

مسکن در رمضان پارسال چقدر گران شد؟

پیش بینی برداشت افزون بر 21000 تن زردآلو از باغات ابرکوه

مشکلات 15 ساله شهرک صنعتی نوشهر

تشکل های تخصصی کشاورزی کشور به 141 مورد می رسد

داده های رسمی نشان دادند رشد پرسرعت «اشتغال» در چین

پروژه تعریض جاده "بیدسردره" بدلیل نداشتن مجوز تعطیل شد

رفع شرایط کمبود سوخت تا پایان امشب در استان فارس

795 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در آذربایجان شرقی پرداخت شد

توسعه اقامتگاه های بوم گردی نیازمند ارایه خدمات کیفی است

قرارداد احداث نخستین ترمینال مواد معدنی در بندر شهید بهشتی

27 طرح برقرسانی در شهرستان باشت اجرا شد

20 خودروی سال 2020 /عکس

ممنوع الخروجی مجدد پرویز تناولی پس از محکومیت به استرداد شش مجسمه میلیون دلاری

مدیرکل جبران خدمات وزارت کار : رشد اقتصاد غیر رسمی یک معضل جهانی است

یک آمار رسمی از میزان مخاطب سینما

ایران خودرو 170میلیارد ریال درمازندران سرمایه گذاری کرد

فعالیت صرافی ها به سامانه نیما آمد

دلار قیمت شیشه را 3برابر کرد؛ چرخش معتادان به تریاک یا گل؟!

قیمت 4 محصول ایران خودرو افزایش یافت

کاهش 4 درصدی جمعیت جوان کشور تا سال 1405

ایران خودرو 170میلیارد ریال درمازندران سرمایه گذاری کرد

فعالیت صرافی ها به سامانه نیما آمد

مشکلات 15 ساله شهرک صنعتی نوشهر

795 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در آذربایجان شرقی پرداخت شد

بیش از 16 میلیارد ریال به بهزیستی کرمانشاه کمک شد

1.6میلیارد ریال برای مقاوم سازی مسکن مهر مراغه پرداخت می شود

تشکل های تخصصی کشاورزی کشور به 141 مورد می رسد

ایران خودرو 170میلیارد ریال درمازندران سرمایه گذاری کرد

توسعه اقامتگاه های بوم گردی نیازمند ارایه خدمات کیفی است

27 طرح برقرسانی در شهرستان باشت اجرا شد

استخدام مدیریت بازرگانی مصالح ساختمانی در تهران

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی: مشکل رانندگان تانکرهای حمل بنزین برطرف شد/ عرضه مداوم بنزین در سراسر کشور

پایش آفت سوسک سرخرطومی حنایی در نخلستان های شهرستان بوشهر

شهرک صنعتی نوشهر هنوز فعالیت مجوز زیست محیطی ندارد

پیشنهاد تاسیس تعاونی های اعتبار روستایی به بانک مرکزی

56 مرکز خرید گندم فعال شده اند

رشد نرخ 8 ماده خوراکی خرده فروشی

استخراج 4 هزار قطعه فسیل در مراغه

یک آمار رسمی از میزان مخاطب سینما

اولویت های اعطای تسهیلات توسط صندوق توسعه ملی مشخص شد

حماقت بزرگ تریدرها: ذخیره ارزهای دیجیتال در صرافی ها

افزایش 25 درصدی تولید سیب زمینی امسال در گلستان+فیلم

27 طرح برقرسانی در شهرستان باشت اجرا شد

تقویت تشکل های تخصصی و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی از مهمترین برنامه های تعاون روستایی است

توسعه اقامتگاه های بوم گردی نیازمند ارایه خدمات کیفی است

795 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در آذربایجان شرقی پرداخت شد

6میلیارد ریال برای مقاوم سازی مسکن مهر مراغه پرداخت می شود

تشکل های تخصصی کشاورزی کشور به 141 مورد می رسد

اهدای جوایز برندگان قرعه ‍ کشی جشنواره کارتخوان های سامان در فروشگاه های جانبو

لطف کارمند بانک در حق خانم ویلچری + عکس

بانک مرکزی اعلام کرد: رشد نرخ 8 ماده خوراکی خرده فروشی

بی ام و بیش از یک چهارم میلیون خودروی الکتریکی تولید کرده است

تعاریف «فناوری نانو» در مرکز آمار ایران درج شد

اعلام جزییات اولین جلسه شهردار تهران با اعضای شورا

اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

هشدار روسیه و ژاپن به آمریکا برای تلافی یک میلیارد دلاری

سر سفره افطار دربار ناصری + عکس

صنایع بورسی با بیشترین ارزش معاملات چهار شنبه

پروژه ای که پس از یک میلیارد تومان هزینه، تعطیل شد

صدور مجوز رسمی فعالیت دومین موزه خصوصی در تبریز

آغاز جشنواره همگامان سپه 2 ویژه پذیرندگان پایانه های فروش بانک سپه

جایگاه برتر بانک ملی ایران در گزارش فروردین ماه شاپرک

اولین تصاویر رسمی از کیا اسپورتیج جدید 2019 (+عکس)

کشف معدن 40 تنی طلا در زرشوران/ چابهار، هاب صادرات فولاد

پایان هفته ای خوش برای معامله گران بورس قزوین

خوب وبد ماست‎های طعم‎دار

ایران بزرگترین تولیدکننده زعفران در جهان / آغاز معاملات آتی زعفران در بورس کالا ایران

ارمنستان به دنبال توسعه روابط اقتصادی با ایران است

2400 میلیون دلار کالا از آذربایجان شرقی صادر شد

روزانه 200 تن گوشت مرغ مازاد مصرف در مازندران ذخیره می شود

خشکسالی 726 میلیارد تومان به بخش کشاورزی سیستان خسارت زد

بانوان سرپرست خانوار همدان آموزش فنی و حرفه ای می بینند

از 16 ماه رمضان تیم پزشکی و درمانی 50 نفره به عتبات اعزام می شوند

نمایشگاه کتاب؛ گامی در جهت توسعه فرهنگی

نمایشگاه کتاب؛ گامی در جهت توسعه فرهنگی