مطالب مرتبط:
نمایشگاه کتاب گامی درجهت توسعه فرهنگی است
نمایشگاه کتاب گامی در جهت توسعه فرهنگی است
نمایشگاه کتاب گامی در جهت توسعه فرهنگی است
نمایشگاه های کتاب حرکتی اثرگذار در توسعه فرهنگی است
پانزدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان افتتاح شد توزیع کتاب در هرمزگان همپای اهمیت فرهنگی در استان نیست/ خبر خوب وزارت ارشاد برای هرمزگانی ها
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 2 بهمن 1396 ساعت 11:452018-01-22اقتصادي

نمایشگاه کتاب؛ گامی در جهت توسعه فرهنگی


مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران با اشاره به شهرت هرمزگان به عنوان قطب اقتصادی، گفت: توسعه اقتصادی بدون بسترسازی فرهنگی اتفاق نمی افتد و برپایی نمایشگاه کتاب گامی در جهت توسعه فرهنگی است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا بر اساس خبر رسیده، امیرمسعود شهرام نیا در مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه کتاب استان هرمزگان که شامگاه روز گذشته (1 بهمن) در محل دائمی نمایشگاه های استان برگزار شد، ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، دسترسی آسان به کتاب و کاهش هزینه های خرید کتاب را از اهداف برپایی این نمایشگاه برشمرد و با اشاره به موقعیت ممتاز هرمزگان در بخش اقتصاد و تجارت، بیان کرد: هرمزگان به خوبی در مسیر توسعه اقتصادی قرار گرفته است و از این رو شایستگی توجه ویژه تری در حوزه فرهنگ به ویژه کتابخوانی را دارد.

او با اشاره به بازدید میدانی از کتابفروشی های سطح شهر بندرعباس، افزود: پس از این بازدید به این واقعیت پی بردم که وضعیت توزیع کتاب در پایتخت اقتصاد کشور هنوز همپای درک، فهم، نیاز و اهمیت فرهنگی آن نیست.

شهرام نیا از کمک به شبکه توزیع کتاب به عنوان یکی از رسالت های مهم نمایشگاه کتاب نام برد و بیان کرد: نمایشگاه برای کمک به شبکه توزیع کتاب ایجاد شده و قصد رقابت با کتابفروشی ها را ندارد و مکمل آنهاست.

وی ادامه داد: دوستداران فرهنگ کتابخوانی که بن خرید کتاب دریافت کرده اند تا 10 روز پس از اتمام کار نمایشگاه می توانند با مراجعه به کتابفروشی های سطح شهر بندرعباس، نسبت به خرید کتاب اقدام کنند.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران به حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تاسیس و توسعه کتابفروشی ها اشاره کرد و یادآور شد: در 9 ماهه سال جاری 18 میلیارد تومان برای توسعه و تاسیس کتابفروشی ها اختصاص یافته که تا پایان سال حجم بیشتری به این امر اختصاص می یابد.

او از نمایشگاه کتاب هرمزگان به عنوان یکی از نمایشگاه های موفق در سطح کشور یاد کرد و گفت: در نمایشگاه امسال با حضور حدود 572 ناشر 90 هزار عنوان کتاب در بخش داخلی و 12 هزار و 500 عنوان کتاب خارجی عرضه شده است.

شهرام نیا همچنین به تخفیف 30 درصدی نمایشگاه پانزدهم هرمزگان اشاره و بیان کرد: علاقه مندان برای دریافت بن خرید کتاب به شعبه بانک شهر مستقر در نمایشگاه مراجعه کنند.

او حضور ناشران خوب کشور و رشد قابل قبول غنای نمایشگاه را از ویژگی های بارز پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب هرمزگان ذکر کرد و افزود: برنامه های جنبی ویژه ای نظیر شب شعر با حضور شاعران برجسته، رونمایی از کتاب، جشن امضای کتاب، کودک و نوجوان و .

نیز در نمایشگاه امسال در نظر گرفته شده است.

سیدهادی حسینی، معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیز در مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه کتاب استان هرمزگان گفت: از طریق برگزاری نمایشگاه های استانی کتاب، ظرفیت های نشر در سطح کشور توزیع می شود.

او افزود: تمامی افرادی که در تاریخ ماندگار شده اند اهل کتاب بوده اند، کما اینکه در میان پیامبران نیز آنهایی ماندگارتر بوده اند که دارای کتاب و سند بودند.

وی ادامه داد: نوشتن همیشه مهمترین عنصر در ماندگاری است و اگر کسی دست به قلم نبرد و دانش های خود را مستند نکند، سودی به بشریت نمی رسد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بنا را بر آن گذاشته ایم که با استفاده از نمایشگاه های استانی، آنچه را در حوزه کتاب و نشر در اختیار داریم با کمک دست اندرکاران این حوزه و مدیریت های استانی در اختیار جامعه و مردم قرار دهیم.

اعتقاد داریم این دیدگاه سبب اعتلا و توسعه فرهنگ در سراسر کشور می شود.

او خاطرنشان کرد: توزیع ظرفیت های نشر و کتاب در سطح کشور، می تواند حوزه فرهنگ و مطالعه کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

حسینی از دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه های کتاب در سطح کشور و همچنین نمایشگاه کتاب هرمزگان قدردانی کرد.

همچنین همایون امیرزاده، مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه هیچ ملتی به سروری نمی رسد، گفت: معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 40 نمایشگاه کتاب را در سال جاری برگزار می کند.

او اظهار کرد: در تندباد فرهنگ های مهاجر، کشوری می تواند پایدار بماند که اهل مطالعه باشد و با مطالعه به دانش برسد.

وی توزیع عادلانه امکانات فرهنگی را از اهداف نمایشگاه های کتاب ذکر کرد و افزود: اگر یک هرمزگانی بخواهد یک جلد کتاب 10 هزار تومانی از تهران تهیه کند چیزی حدود 60 هزار تومان باید هزینه کند که با برپایی نمایشگاه همان کتاب را در شهر خود با مبلغ 7 هزار تومان دریافت خواهد کرد.

امیرزاده با بیان اینکه تا پایان امسال 40 نمایشگاه کتاب در کشور برگزار می شود، اضافه کرد: از این تعداد، 35 نمایشگاه استانی، 12 نمایشگاه شهرستانی، 2 نمایشگاه تخصصی و یک نمایشگاه حوزه دین است.

او به تشریح برخی از برنامه های معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت و بیان کرد: 14 برنامه عملیاتی برای سال جاری تدوین شده است که بخش عمده ای از آنها مربوط به کتاب و کتابخوانی است.

مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزیر ارشاد همچنین برگزاری مراسم کتاب سال جمهوری اسلامی را یکی از برنامه های مهم معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ذکر کرد و یادآور شد: امسال بخشی از برنامه کتاب سال به کتاب سال خلیج فارس اختصاص یافته است که میزبانی آن به هرمزگان که دبیرخانه دائمی جشنواره خلیج فارس در آن قرار دارد، واگذار می شود.

او افزود: در این برنامه، کتاب های 10 سال گذشته مرتبط با موضوع خلیج فارس مورد داوری قرار می گیرند و برترین ها انتخاب خواهد شد.

فریدون همتی، استاندار هرمزگان، نیز در این مراسم گفت: نمایشگاه کتاب محل عرضه جدیدترین دستاوردهای فکری و اندیشه ای است.

او برگزاری نمایشگاه کتاب را اقدام مبارکی برای توسعه فرهنگ مطالعه در هرمزگان دانست و بیان کرد: هر سال حضور مردم و ناشران در نمایشگاه های استانی کتاب پررنگ و پربار بوده است.

وی ادامه داد: حضور 600 ناشر کشوری در این دوره از نمایشگاه کتاب هرمزگان نیز نشان دهنده پویایی بخش نشر و کتاب در سراسر کشور است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه جامعه نیاز دارد در بخش های مختلف به طور دائم برنامه هایی همچون نمایشگاه کتاب برگزار شود، افزود: نمایشگاه کتاب محل عرضه جدیدترین دستاوردهای فکری و اندیشه ای است.

همتی خواستار برگزاری برنامه ها و جشنواره های متعدد فرهنگی و هنری در هرمزگان شد و بیان کرد: در همه حوزه های فرهنگی و اجتماعی نیاز است برنامه های متنوع برگزار شود.

وی تصریح کرد: با تنوع فرهنگی و هنری موجود در استان هرمزگان نیاز است دائما چنین نشست ها و نمایشگاه ها و جشنواره هایی اجرا شود چون این برنامه ها موجب طراوت و نشاط جامعه می شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: جامعه ما نیازمند حرکت های فرهنگی و هنری برای پویایی بیشتر است و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به طور مستمر این برنامه ها را در سطح هرمزگان برگزار کند.

همتی با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه کتاب هرمزگان، اضافه کرد: خوشبختانه از همین آغاز کار حضور و استقبال مردم استان از نمایشگاه کتاب خوب بوده است و امیدواریم در روزهای آینده بیشتر شود.

پانزدهمین نمایشگاه کتاب استان هرمزگان از 1 تا 7 بهمن در محل دائمی نمایشگاه های بندرعباس واقع در سه راه جهانبار برگزار می شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: نمایشگاه - کتاب - نمایشگاه کتاب - فرهنگ - هرمزگان - فرهنگی - توسعه - اقتصاد - توسعه اقتصادی - اقتصادی - مدیرعامل - خرید - توزیع - مراسم افتتاحیه - کشور - کودک و نوجوان - وزارت فرهنگ - استان - موسسه - ایران - کاهش هزینه - شبکه - رونمایی - میلیارد - برگزار - واقعیت - نوجوان - شاعران - مطالعه - اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
ارزش سهام سازنده سری Angry Birds در مدت کوتاهی نصف شده است

نشان عالی به بانک سینا در هشتمین اجلاس آیتک

سهم 48 درصدی بورس کالا از معاملات بازار سرمایه

اخذ عوارض از تمدید پروانه ساختمان ممنوع شد

کانال جدید برای عرضه خانه های خالی به بازار مسکن

17 هزار و 700 معامله مسکن در بهمن ماه ثبت شد/ رشد قیمت از 12 تا 38 درصد

معرفی کامل سریال های تلویزیون در نوروز 97

شاخص بورس افت کرد

آخرین جزییات هزینه و زمان پروازهای حج 97

نرخ ارزهای عمده در بانک مرکزی ثابت ماند

آیا عربستان قیمت نفت را بالا می برد؟

اجرای 37 پروژه با 2 میلیارد دلار سرمایه خارجی

اخذ عوارض از تمدید پروانه ساختمان ممنوع شد

یکهزار و 374 فرصت شغلی امسال در دزفول ایجاد شد

رونق بازار شب عید

بهای دلار کاهشی شد

فرماندار: بازار همدان در ایام نوروز فعال تر شود/مهیا شدن 800 کلاس درس برای اسکان نوروزی

گمرک: گل و لای فاضلاب وارد کشور شده است نه کود انسانی

توزیع 12 تن تخم مرغ در کهگیلویه و بویراحمد

استخدام دربان آقا جهت همکاری در رستوران  شیراز

اختصاص 350 میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به حوزه آبخیزداری و مقابله با ریزگرد ها

اراضی شوره زار گنبدکاووس، مستعد پرورش شتر

استخدام تعدادی نیرو جهت کار در رستوران هندی تاج محل در شیراز

مهدی قائدی به دادسرا احضار شد

کدام استان ها بیشترین و کدام کمترین میزان خودرو را دارند/ 7 درصد خودروهای کشور فرسوده هستند/ توصیه های پلیس برای نقل و انتقال خودرو در ایام پایانی سال (+فیلم)

همدانی ها فرودگاه را فراموش کرده اند

فریادهای یک زن در حاشیه جلسه شورای شهر تهران/فیلم

استخدام کارشناس فروش تلفنی خانم در تهران

قیمت نظافت راه پله و مشاعات چقدر است؟ جدول

استقبال ایران از سرمایه گذاری 100 درصدی خارجی در معادن

فولاد مبارکه رتبه اول در گروه فلزات اساسی و رتبه پنجم در ارزش افزوده و اشتغال زایی را کسب نمود

آزمایش خودروهای تمام خودران از ماه آوریل در کالیفرنیا

99 درصد جمعیت شهری کرمانشاه از نعمت گاز برخوردارند

تشدید نظارتهای نوروزی دامپزشکی بیرجند

وزیر دفاع: هیچگونه ناامنی در منطقه مکران نداریم

التهابات نرخ ارز زودگذر و هیجانی بود/نرخی اعلام نمی کنیم

توزیع 12 تن تخم مرغ در کهگیلویه و بویراحمد

افزایش 50 درصدی خدمات پزشکی به دریانوردان در بندر چابهار/ نجات 126 دریانورد در سال 96

گمرک: گل و لای فاضلاب وارد کشور شده است نه کود انسانی

اعطای تسهیلات به طرح های روستایی و کشاورزی باید در اولویت قرار گیرد

استخدام کارگر ساده جهت کار بستنی فروشی در تهران

اجرای طرح تکاپوی ICT در کردستان با اشتغالزایی 400 نفری

خبر خوب به خبرنگاران

استخدام کارگر ساده در مسافرخانه و هتل سنتی

بازدید سفیر سوییس از شرکت سپرده گذاری مرکزی

افتتاح 1274 صندوق اجاره ای در سه شعبه بانک ملی ایران در آذربایجان غربی

استخدام تعدادی بسته بند خانم در چهار راه استانبولِ تهران

قیمت بنزین کاهش می یابد؟

افت 96 واحدی شاخص کل بورس تهران

استخدام چهار رده شغلی جهت یک شرکت تولیدی مواد غذایی در خراسان رضوی

قیمت امروز دلار، سکه و طلا + جدول

استخدام راننده با وانت نیسان و مزدا جهت وانت تلفنی در اصفهان

زمان پرداخت عیدی بازنشستگان + فیلم

منبع اصلی ریزگردها در داخل کشور است

استخدام بازاریاب حرفه ای در شرکت تولیدی کفش در آذربایجان شرقی

اخذ عوارض از تمدید پروانه ساختمان ممنوع شد

فرم درخواست کار جابز پیش از تاسیس اپل به مزایده گذاشته شد

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی در تولیدی پرچ ساز در تهران

ارسال طرح اصلاح شده ترافیک جدید به فرمانداری

قیمت مسکن از 12 تا 38 درصد افزایش یافت

افزایش بی سابقه قیمت طلا

اخذ عوارض از تمدید پروانه ساختمان ممنوع شد

استخدام اپراتور صحافی و اسکن اسناد آقا در شرکت آروین پدید مهر

استخدام پروموتر،ویزیتور،کارشناس فروش در مجموعه اُپارک در تهران

مشاور اجرایی دولت افغانستان ترور شد

پلیس فتا: «آمد نیوز» با ایمیل وزیر ارتباطات مسدود شد

روابط عمومی ها مانع از تبدیل مشکل به بحران شوند/ از نقد رسانه ها نهراسید

افزایش تولید بادام زمینی در شهرستان آستانه اشرفیه

صادرات 3میلیون و 200 هزاردلاری فرآورده های لبنی از زنجان

خدمت جدید و منحصر به فرد بانک کشاورزی در سامانه «همراه بانک»

ساکنان کمالشهر و مهرشهر از آب سد طالقان بهره مند می شوند

تولید بیش از یک سوم ماهیان زینتی کشور در اصفهان

99 درصد جمعیت شهری کرمانشاه از نعمت گاز برخوردارند

مکان های عرضه نان در قشم ایجاد شود

استقبال ایران از سرمایه گذاری 100 درصدی خارجی در معادن

اعطای تسهیلات به طرح های روستایی و کشاورزی باید در اولویت قرار گیرد

مجری طرح تشکیل صندوق های حمایت از منابع طبیعی خبر داد اختصاص 350 میلیون دلار به فعالیت های آبخیزداری و ریزگردها

استخدام آشپز ماهر و نیروی جهت پخش تراکت در تهیه غذا  شیراز

استخدام شرکت پخش محصولات لبنی صباح پاک در شیراز

استخدام صندوقدار خانم جهت کار در تهیه غذا در شیراز

اختصاص 350 میلیون دلار به فعالیت های آبخیزداری و ریزگردها

خسارت خواب خودرو در تعمیرگاه پرداخت می شود

فردا؛ بررسی آخرین وضع سپرده گذاران مؤسسات مالی

ممنوعیت صید برخی آبزیان در آب های هرمزگان

تولید بیش از یک سوم ماهیان زینتی کشور در استان

170 مسجدچهارمحال و بختیاری میزبان معتکفین

آزمون استخدامی وزارت نفت برگزار می شود

فناوری فضایی در خدمت رشد محصولات کشاورزی قرار می گیرد

نفرات برتر دومین مسابقه قرآنی فرابورس ایران معرفی شدند

اراضی شوره زار گنبدکاووس، مستعد پرورش شتر

پیشگیری از تصرف 250 هزار هکتار زمین های ملی در زنجان

نمایشگاه صنایع دستی مرواربافی در ازندریان ملایر گشایش یافت

استخدام وردست، تخته کار، حسابدار و فروشنده در تولیدی

جزییات تعیین میزان سبد معیشت دستمزد کارگران

استخادم فروشنده در پارچه مبلی

حاتمی یزد: در شرایط نوسان قیمت، ارز نمی تواند کالای سرمایه ای باشد

استخدام کارشناس کنترل کیفیت خانم در کرج

پروازهای ورودی فرودگاه مشهد از سر گرفته شد

عرضه تخم مرغ به نرخ مصوب

محدودیت های کاهش فساد در بخش دولت/ رتبه ایران در فساد چند است؟

نمایشگاه کتاب؛ گامی در جهت توسعه فرهنگی

نمایشگاه کتاب؛ گامی در جهت توسعه فرهنگی