مطالب مرتبط:
صحبت همسرانِ دریانوردان سانچی با مردم و مسئولان
هفتمین روز از آرام گرفتن دریانوردان کشتی سانچی در آب
عارف: مجلس هر اقدامی لازم باشد برای خانواده های دریانوردان سانچی انجام می دهد
پیکر یکی از دریانوردان سانچی تشخیص هویت اولیه شد
شناسایی پیکر یکی از دریانوردان سانچی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 2 بهمن 1396 ساعت 07:022018-01-22سياسي

صحبت های شنیدنی همسرانِ دریانوردان آسمانی سانچی با مردم و مسئولان


پیکر همسرم را می خواهم ،مسئولان از اعطای حقوق همسرم شانه خالی می کنند،کارشان مثل حرکت روی بمب ساعتی بود؛اینها نمونه ای از صحبت های شنیدنی همسرانِ دریانوردان آسمانی سانچی با مردم و مسئولان بود.

- ، هشت روز در میان آب سوختند تا آسمانی شوند.

غیور مردان ایران زمین این بار نیز در ادای به دین و وظیفه حماسه ای آفریدند که نه تنها در جای جای جهان مطرح شد بلکه برای همیشه در تاریخ نیز به ثبت رسید.

بعد از حادثه تلخ رخداده برای نفتکش سانچی و شهادت 32 تن از هموطنان عزیزمان،دیروز یکم بهمن ماه با حضور مقامات کشوری و لشکری، خانواده جانباختگان و عموم مردم ، مراسم بزرگداشتی در مدرسه عالی شهید مطهری برای آنان برگزار شد.

در این مراسم روحانی رییس جمهور، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، حجت الاسلام محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری، سردار جعفری فرمانده کل سپاه ،علی ربیعی وزیر کار،رفاه ،تعاون و امور اجتماعی ،عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی،بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت،محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،محمد علوی وزیر اطلاعات،علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی،محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ،عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور،غلامعلی حداد عادل،حسین هاشمی استاندار تهران،تعدای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و .

حضور داشتند.

این مراسم فرصتی را مهیا کرد تا بار دیگر به پای سخنان ناگفته داغداران سانچی بپردازیم که به شرح ذیل است پیکر همسرم را می خواهم الیا محتشمی همسر شهید فرید محبی مهندس ارشد نفتکش سانچی می گوید: چرا نباید در این مراسم که از آن به نام مجلس باشکوه ملی برای شهدای نفتکش سانچی یاد شده یک زن عالی رتبه سیاسی -دولتی حضور نداشته باشد؟ یعنی در کابینه دولت و یا نظام سیاسی هیچ زنی وجود ندارد؟تا با حضور در این مراسم و قرار گرفتن در کنار زنان و مادران شهدای نفتکش سانچی به درد دل این روزهای آنها گوش دهد؟وی ادامه داد: حادثه نفتکش سانچی در طول تاریخ دریانوردی به لحاظ وسعت بی همتاست.

سی و دو اسطوره در این حادثه ، به خاطر وفای به عهد خود در قبال کشورشان ،جان باخته اند ، پس چرا در کنار زنان و مادران آنها کسی از مسئولان قوا حاضر نشده است؟محتشمی بیان کرد: با اینکه از این مجلس با نام مراسم باشکوه ملی شهدای نفتکش سانچی یاد شده اما تعداد شرکت کنندگان این محفل نشان دهنده اطلاع رسانی ضعیف آن است.

چرا به اندازه عنوان آن عظیم و بزرگ نبود؟ در این مراسم تنها خانواده های شهدای نفتکش حضور داشتند.

وی اظهار کرد: چرا باید به هنگام ورود و با اینکه این مراسم برای ما برگزار شده به گونه ای بازرسی شویم تا کیف مان را زیر دست و پای مردم تحویل بگیریم.

محتشمی تصریح کرد: بعد از غرق شدن نفتکش سانچی هیچ کدام از مسئولان شرکت ملی نفتکش به خانه ام نیامده اند.

تنها درخواستم این است که پیکر همسرم را تحویل دهند اما می دانم که این امیدم نیز ناامید خواهد شد، بنابراین خودم را آرام می کنم تا پیکر همسرم همان جا آرام بگیرد.

مسئولان از اعطای حقوق همسرم شانه خالی می کنندهمسر شهید میلاد عنایتی افسرسوم نفتکش سانچی نیز،گفت: اکنون تنها درخواستی که از مسئولان دارم این است که پیکر شهدای ما را به دستمان برسانند تا دلمان آرام بگیرد، تا این اتفاق نیافتد باور نخواهم کرد که همسرم جانش را از دست داده است.

وی ادامه داد: درحالی که این افراد در شرایطی بسیار سخت و دور از خانواده برای کشور خود مشغول به کار بودند ،اما حالا که رفته اند مسئولان می گویند مربوط به ما نیست.

نفت می گوید در حوزه من نیست و وزارت راه نیز شانه خالی می کند.

حرفشان این است که از اداره کار حقوقتان را تحویل بگیرید.

همسر شهید میلاد عنایتی افسرسوم نفتکش سانچی گفت: شهدای ما تاکنون برای نفت کشور کار می کردند و بر جابجایی آن از نقاط مختلف جهان اهتمام می ورزیدند، اما اکنون نمی دانم چرا باید از اداره کار حقوق آنها را تحویل بگیریم؟حضور کمرنگ مردم در مراسم شهدای نفتکش سانچی همسر شهید محمد کاووسی افسر تدارکات نیز گفت: چرا اطلاع رسانی در خبرگزاری ها برای حضور پرشور مردم در این مراسم کمرنگ بود؟ در این مراسم تنها خود خانواده شهدای نفتکش حضور داشتند.

این مراسم به اندازه عظمت فعالیت آنها نبوده است.

وی ادامه داد: 32 نفر به خاطر کشور جان خود را از دست دادند.

این ها همان کسانی بودند که در زمان تحریم ها و در جنگ نفت کش ها در صف مقدم حفاظت و حمایت از منافع ملی حضور داشتند.

اما حالا.

همسر شهید محمد کاووسی افسر تدارکات تصریح کرد: با اینکه می دانستند بار سانچی خطرناک است ولی رفتند.

وی گفت: وزیر امور خارجه به هنگام رخداد حادثه سانچی در همان زمان های ابتدایی باید به چین می رفت.

شاید یک نفر نجات پیدا می کرد.

حالا پیام تسلیت، آنها دردی از ما دوا می کند؟کار در نفتکش به معنای کار روی بمب ساعتی استشکوفه عبدالله زاده همسر شهید احسان ابولی افسر دوم سانچی در گفت وگو با خبرنگاراقتصاد و انرژی،گفت: شش سال با او زندگی کردم و هیچ وقت از او بی احترامی ندیدم.

هرچه به او می گفتم جوابش جز باشد چیز دیگری نبود .

هر ظلمی به او می شد تنها با یک نگاه به ماجرا پایان می داد.

وی افزود: او مرد بزرگی بود و فکر نمی کنم دنیا بار دیگر چنین مردی به خود ببیند.

عبدالله زاده بیان کرد: هر وقت از او درباره ترس از مرگ می پرسیدم او با لبخندی این موضوع را رد کرده و می گفت چیزی برای ترسیدن وجود ندارد.

حالا من می خواهم به او بگویم که من نیز چون تو دیگر از مرگ نمی ترسم چرا که دیگر چیزی برای از دست دادن ندارم.

همسر شهید احسان ابولی افسر دوم سانچی تصریح کرد: کارش بسیار سخت بود همیشه از خانه دور بود و بر روی آهن آلات کشتی می خوابید و بیدار می شد.

وی گفت: احسان همیشه می گفت که من و همکارانم روی بمب ساعتی هستیم و کوچکترین جرقه ای می تواند ما را راهی زندگی ابدی مان کند.

عبدالله زاده بیان کرد: اوایل زندگی مان هر شش ماه روی کشتی بود اما این اواخر حضور او در کشتی به چهار ماه رسیده بود به عبارتی هر چهار ماه یک بار به خانه سر می زد به خاطر همین بسیاری از وقت ها خودم به دیدنش بر روی کشتی می رفتم.

همسر شهید احسان ابولی افسر دوم سانچی گفت: تاکنون حادثه ای برای کشتی او رخ نداده بود و هیچ وقت فکرنمی کردم کشتی به این بزرگی روزی غرق شده و موجب جان باختن افرادی شود.

وی بیان کرد: مسئولان می گویند که روز اول آنها جان باخته بودند.

شرکت ملی نفتکش در آن هشت روز اول همیشه کنارمان بوده و صبح و شب به طور مستمر به ما گزارش می داد.

وقتی که تکاورها وارد عمل شدند خیلی امیدوار بودم، حتی حضوری پیش تکاورها رفته و از آنها خواهش کردم که از شرایط نفتکش نترسیده و برای بیرون کشیدن افراد حاضر در کشتی تمام تلاش خود را انجام دهند.

عبدالله زاده گفت: نمی دانستم که آنها فوت شده اند بابت چیزی که نبود دعا می کردم ماجرا تا جایی پیش رفت که ربیعی آمد و صحبت کرد.

این مقام مسئول به سرعت خود را به شانگهای رسانده و برایم بسیار جالب بود که با رسیدن او، چینی ها نیز همان روز تصمیم گرفتند به روی کشتی بروند و این به معنای آن است که چینی ها در اثر فشار مسئولان ما وارد کشتی شده اند.

همسر شهید احسان ابولی افسر دوم سانچی ادامه داد: اما تیم امداد تنها به خروج جعبه سیاه کشتی اکتفا کرده در حالی که فکر می کردیم تعداد بیشتری از امداد رسان ها به داخل کشتی بروند و حداقل مکان شهدای ما را شناسایی کنند.

وی تصریح کرد:در جریان رسیدگی های مسئولان، تنها شاهد حضور شرکت ملی نفتکش و دلداری آنها بوده ام .

عبدالله زاده در پایان گفت: به قدری درگیر عزای همسرم هستم که اکنون نمی توانم به نوع درخواستم از مسئولان فکر کنم.

برای کمک به اقتصاد کشور از جانشان گذشتنددر این مراسم مادر پا به سن افتاده شهیدی دیگر که اوضاع روحی خوبی نداشت ، ناله کنان و باچشمانی پر از اشک بلند می گفت که من پیکر فرزندم را نمیخواهم ،از کربلا آموخته ام که آنچه را که در راه دفاع از آرمان هایت داده ای نباید پس بگیری.

صدایش بلندتر میشد و میگفت فرزندم فدای انقلاب و رهبر باشد.

او تمام خانواده های معزز اطراف خود را تسکین می داد و میگفت محموله کشتی آنها برای کمک به اقتصاد کشور بود .

آخر کشور ما برپایه نفت اداره می شود.

فرزندان ما در صف مقدم جنگ با تحریم ها هستند.

آنها برای کشور رفته اند.

با اینکه می دانستند کارشان سخت وخطرناک است اما صادقانه رفتند.

دیگران هم باید از آنها بیاموزند و برای دفاع و کمک به کشور حتی از جانشان هم بگذرند نه اینکه منافع خود را در اولویت قرار داده و اختلاس و خیانت کنند.

گفتنی است؛ام وی سانچی متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران با 136 هزار تن میعانات گازی (معادل یک میلیون بشکه نفت) به ارزش حدود 60 میلیون دلار(ارزش خود نفتکش حدود 60 میلیون دلار) از عسلویه به مقصد داسان کره جنوبی در حال حرکت بود که روز شنبه 16 دی 1396 (6 ژانویهٔ 2018) در موقعیت 160 مایل دریایی (300 کیلومتر) از شرق شانگهای(دریای چین شرقی) با یک کشتی فله بر چینی با 64 هزار تن بار غله به نام کریستال برخورد کرده و آتش گرفت.

پس از هشت روز آتش سوزی ،روز یک شنبه 24 دی 1396 (14 ژانویه 2018) ساعت 15 به وقت چین (10:30 صبح به وقت ایران) کشتی سانچی بطور کامل غرق شد.

در این حادثه ، 30 ایرانی و دو تبعه بنگلادشی ناپدید شدند، که بعد از چند روز جستجو پیکر 3 نفر از ایرانیان مفقودشده به وسیله تیم امدادگر چینی پیدا شد.


کلید واژه ها: مراسم - مجلس شورای اسلامی - وزیر - مسئولان - همسر - جعفری فرمانده کل سپاه - مجلس - اطلاع - حادثه - خانواده - فرمانده کل سپاه - وزیر امور خارجه - نمایندگان مجلس - اسحاق جهانگیری - وزیر ارتباطات - اسلامی - مردم - باشکوه - کابینه دولت - اطلاع رسانی - رحمانی فضلی - سردار جعفری - سیاسی - تاریخ - شورای - شهید مطهری - ایران زمین - جواد ظریف - رییس مجلس - لاریجانی

آخرین اخبار سرویس:
خبر معنادار مجله آمریکایی درباره سردار سلیمانی

خواب دیگر بس است، معتادان باید کارآمد شوند

رویدادهای خبری استان قزوین (چهارم اسفند)

سفر رییس مجلس شورای اسلامی به مازندران

فیض سکاندار منطقه دو شهرداری کرج شد

احزاب بهترین وسیله برای ترسیم چشم انداز توسعه پایدار در شهرها هستند

حامیان روحانی در دفاع از رفراندوم چه کسانی هستند؟

مهمترین استخدامی های کرمان - هفته 48 ام

مهمترین استخدامی های خراسان رضوی و مشهد - هفته 48 ام

مهمترین استخدامی های البرز و کرج - هفته 48 ام

تصویب قانون کنترل سلاح در آمریکا

مقابله با موادفروشی مجازی

مسابقات دارالقرآن امام علی(ع)؛ تجلی موفقیت بخش مردمی/ جوایز نفرات برتر افزایش یابد

صدور و اجرای دستور جلب در دعاوی حقوقی چگونه است؟

من ابلاغ دارم کلید ندارم و او کلید دارد و ابلاغ ندارد

مجلس "مسئولان نظام" را از لیست افزایش حقوق سال 97 حذف کرد

جزییات پرونده جاسوسی و خودکشی "کاووس سید امامی" در بازداشتگاه

18 سانحه مرگبار هوایی در 40 سال گذشته

شرایط فسخ قرارداد قبل از تاریخ انقضاء مدت اجاره

تلاوت «مهدی عادلی» در مسجد لویزان + دانلود

نماینده تهران در مجلس: امنیت و آسایش کشور در گرو حفظ وحدت کلمه است

علت جمع آوری تصاویر شهدا در شیراز

اجرای شیوه جدید طرح ترافیک برای جانبازان مغایر قانون است

مهمترین استخدامی های زنجان - هفته 48 ام

نقطه آغاز احزاب سیاسی کجاست؟

دستگاه قضایی و نهاد های مسئول، قاطعانه با مجرمین و آشوب طلبان خیابان پاسداران برخورد کنند

مهمترین استخدامی های فارس و شیراز - هفته 48 ام

تفاوت پلی اتیلن و پلی پروپیلن چیست؟ (قسمت اول)

مشروح اظهارات نیکی هیلی

پارلمان ونزوئلا با انتخابات پارلمانی پیش از موعد مخالفت کرد

اجرای شیوه جدید طرح ترافیک برای جانبازان مغایر قانون است

نماینده تهران در مجلس: امنیت و آسایش کشور در گرو حفظ وحدت کلمه است

خواب دیگر بس است، معتادان باید کارآمد شوند

کمالی پور: گاهی عده ای فرصت طلب تجمع و خواست مسالمت آمیزی را به خشونت می کشند

سنگ تمام ارتش و سپاه در عملیات «سقوط هواپیما»/ پاسخ قاطع سه سردار و یک امیر به نمایش مضحک نتانیاهو/ نظر حاج قاسم درباره «به وقت شام»

حرکت جامعه المصطفی هرگز متوقف نشده است/ به پرورش نخبگان توجه لازم صورت نگرفته است

تقدیرنوبخت از نمایندگان مردم با پایان بررسی بودجه 97

لزوم پاسخگویی وزارت بهداشت درباره اجرای طرح پزشک خانواده

"باروری ابرها" ابزاری در جعبه ابزار مدیریت منابع آب

نامه 200 نماینده مجلس به رهبر انقلاب

در حوادث خیابان پاسداران، عده ای از شهرستان ها راهی تهران شدند

تیتر معنادار مجله آمریکایی درباره سردار سلیمانی

رویدادهایی که امروز در قم خبری می شود چهارم اسفندماه

رویدادهای خبری استان قزوین (چهارم اسفند)

مریم معصومی در کنار سواحل خلیج فارس! + عکس

دیوان عالی امریکا چطور الواح هخامنشی را به ایران برگرداند؟

نماز بهترین راه مقابله با فحشا و منکرات در جامعه است

تیپ آزاده نامداری دیشب در جشن تولد همسرش! + عکس

رهبر انقلاب در هنگام توسل به حضرت ولیعصر(عج) + عکس

ایرج نوذری و دخترش در یک کافی شاپ! + عکس

کتاب چراغ علم و دانش است

متن کامل گزارش آژانس انرژی اتمی درباره پایبندی ایران به توافق هسته ای

رویدادهایی که امروز در قم خبری می شود/چهارم اسفندماه

تیپ کتایون ریاحی دیشب در یک دورهمی! + عکس

کارگاه علمی آموزشی "فیزیک کوانتمی و ملاحظات توحیدی" برگزار شد

پاسخ به منتقدان تبصره پرحاشیه لایحه بودجه 97 شهرداری تهران

مبلغ یارانه های نقدی برای پرداخت در سال 97 مشخص شد

محمود خورسندی، نعمت اله حسنی شاخص های فرهنگ ساز داستان حضرت آدم(ع)در تفسیر المیزان و اشعار مثنوی

قدردانی نوبخت از مجلس

فیاضی: با استانی شدن انتخابات مجلس، مردم به خاطر یک نهر آب به کسی رأی نمی دهند

طلوع نور ؛ سوره توبه صفحه 203 آیات 100 تا 106

پرفالوورترین ایرانیان در فضای مجازی چه کسانی هستند؟

بهاره رهنما و همسرش دیشب در یک مراسم! + عکس

تیپ متفاوت میترا حجار در یک رستوران! + عکس

نامه احمدی نژاد: چند سوال و یک شباهت عجیب

"رفع حصر" تا عید صورت می گیرد

نظام تحصیلی ما متناسب با خانواده و ارزش های خانواده نیست/ به مادی گرایی اجتماع دامن زده ایم

منفورترین شخصیت های سریال های تاریخ تلویزیون (1)

ایالت اورگون آمریکا قانون کنترل سلاح را تصویب کرد

تفاوت مجلس سنا با مجلس نمایندگان /کنگره؟

هوش هیجانی و تاثیر آن روی رهبری سازمان

چگونه با یک رییس آسیب رسان کنار بیاییم؟

تیپ متفاوت پریناز ایزدیار در آلمان! + عکس

مسجد و مقبره احمدیه (عکس)

امام صدر شخصیت انقلابی شیعه را به دنیا نشان داد

محمود احمدی نژاد عصبانی شده است

علیرضا پویا مبادله پیام با نگاهی به رویکرد قرآنی

محسن منطقی‎ ‎ تبیین سازه های اساسی مدیریت دانش بر اساس نهج البلاغه

استکبار جهانی با تمام توان خودش تلاش می کند تا مانع پیشرفت ایران اسلامی شود

آشوب خیابان پاسداران آخرین «نمایش» بود

خواننده مشهور رپ دستگیر شد + عکس

همایون شجریان تغییر چهره اساسی داد + عکس

استکبار جهانی با تمام توان خودش تلاش می کند تا مانع پیشرفت ایران اسلامی شود

دورهمی بازیگران زن در جشن تولد 49 سالگی خانم بازیگر/عکس

رمضان مهدوی آزادبنی، سیده مریم علیزاده نقش معرفتی درد و رنج از دیدگاه قرآن کریم و روایات

اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد

کنایه محسن رضایی به احمدی نژاد

عکسی ویژه از رهبر معظم انقلاب در آخرین شب عزاداری فاطمیه + عکس

نماینده اسبق ارتش در مجلس درگذشت

آخرین شب عزاداری ایام فاطمیه با حضور مقام معظم رهبری

یک شخصیّت فرهنگی هم هست که هر وقت توانسته به انقلاب نیش زده؛ شما رفتارتان با این دو نفر چه جور است؟

نسخه طلایی امام محمدباقر (ع) برای درمان ناباروری

احمد عبدالملکی، امیر ملکی، محمدجواد زاهدی مازندرانی، اسماعیل علی اکبری مصرف رسانه ای و ترس از جرم در شهر تهران

طاها عشایری ,الهام عباسی ,محمد مهدی زاده اردکانی ,سجاد حاجی حسینلو‎ ‎ تحلیل جامعه شناختی رابطه بین مؤلفه های سرمایه اجتماعی با پیشگیری از جرم

سید ابراهیم مرتضوی، اصغر طهماسبی بلداجی، لیلا قنبری بررسی چرایی مرجعیت خداوند در ضمایر متکلم مع الغیر قرآن

نسیبه علمایی بررسی مشاهده و رؤیت خداوند در قرآن کریم و عهدین

عبدالرضا فرجی راد، سید مصطفی هاشمی عوامل مؤثر در ایجاد بی ثباتی سیاسی و امنیتی منطقه خلیج فارس

سیدحسن آذری، مهدی منتظرقائم ظرفیت ها و چالش های ژانر گفتگوی تلویزیونی در سازمان صداوسیما

نقش کشک بادمجان در باخت پرسپولیس مقابل السد

امیر حسین یاوری بافقی‎ ‎ تبیین دیدگاه نخبگان اجرایی و علمی درخصوص ماهیت امنیت عمومی

صحبت های شنیدنی همسرانِ دریانوردان آسمانی سانچی با مردم و مسئولان

صحبت های شنیدنی همسرانِ دریانوردان آسمانی سانچی با مردم و مسئولان