مطالب مرتبط:
رییس مدارس غیردولتی: قرارداد شهریه در مدارس غیردولتی از سال آینده الکترونیکی می شود
قرارداد «شهریه» مدارس غیردولتی از سال آینده الکترونیکی می شود
قرارداد «شهریه» مدارس غیردولتی از سال آینده الکترونیکی می شود
قرارداد شهریه در مدارس غیردولتی از سال آینده الکترونیکی می شود
قرارداد شهریه در مدارس غیردولتی از سال آینده به صورت الکترونیکی اجرایی می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 1 بهمن 1396 ساعت 17:412018-01-21اجتماعي

رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی: درآمد حاصله از مصوبات شوراهای آموزش و پرورش در همان منطقه هزینه می شود/ الکترونیکی شدن قرارداد شهریه مدارس غیردولتی از سال آینده


رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی با بیان اینکه درآمد حاصله از مصوبات شوراهای آموزش و پرورش در همان منطقه هزینه می شود، گفت: اولیای دانش آموزان می توانند از سال آینده به صورت الکترونیکی قرارداد شهریه را منعقد کنند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه آموزش و پرورش "، مجتبی زینی وند رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تصویب قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش در سال 1372 اظهار داشت: قانون تشکیل ش4وراهای آموزش و پرورش با هدف جلب مشارکت دستگاه های بیرون از آموزش و پرورش و استفاده از ظرفیت سایر دستگاه ها برای تحقق اهداف آموزش و پرورش به تصویب رسیده است.

وی افزود: در هفته شوراها، در سطح کشور برنامه های متنوعی داشتیم و باتوجه به شرایطی که استان ها دارند، اگر بتوانند از ظرفیت های آن استان استفاده کنند، اهداف بسیاری محقق می شود.

زینی وند ادامه داد: در هیچ کجای دنیا، آموزش و پرورش بدون مشارکت بخش های خارج از آموزش و پرورش نمی تواند به اهدافش برسد، بنابراین شوراها می توانند با توجه به شرایط مقتضی در هر استان یک هم افزایی و هم گرایی بین مسئولین استان ایجاد کنند.

*درآمد حاصله از مصوبات شورا در همان منطقه هزینه می شود رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش، مشارکت های مردمی را بسیار مؤثر برشمرد و تصریح کرد: شوراهای آموزش و پرورش تجسم اراده ملی در توسعه فرهنگ هستند و آموزش و پرورش، نهادها و مردم 3 ضلع مثلث توسعه را تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: از آنجایی که استاندار و یا فرماندار، رییس شوراهای آموزش و پرورش هستند، مصوبات شورا از پشتوانه اجرایی خوبی برخوردار است، البته تصمیم گیری هایی که در استان ها اتخاذ می شود نیاز به نظارت دارد، بنابراین نظارت بر عملکرد آموزش و پرورش یکی از مهم ترین وظایف شوراهاست.

زینی وند خاطر نشان کرد: اگر هر دستگاهی متناسب با مسئولیت اجتماعی که دارد حق آموزش و پرورش را استیفاد کند، بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش مرتفع خواهد شد.

وی افزود: توسعه، تجهیز و ساخت مدارس، اولویت اول درآمدهای ناشی از مصوبات شوراهاست، بنابراین ساخت فضای آموزشی، هوشمندسازی مدارس و تجهیز فضای مدرسه از جمله مواردی است که در دستور شوراها قرار دارد.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی اذعان کرد: اگر مردم مطمئن باشند درآمد ناشی از مصوبات شوراها، در مدارس آن منطقه هزینه می شود بیش از پیش با شوراهای آموزش و پرورش همکاری می کنند.

وی ادامه داد: در قالب شوراهای آموزش و پرورش در 2 حوزه باید با آموزش و پرورش همکاری شود؛ حوزه اول اهل قلم، امام جمعه و افراد دارای تریبون در همه استان ها هستند، تا با استفاده از تریبون ها، مردم را به مشارکت تشویق کنند و در حوزه دوم؛ دستگاه ها هستند که باید وظایف خود را نسبت به آموزش و پرورش انجام دهند.

زینی وند عنوان کرد: در راستای سیاست های تمرکززادیی، از برگزاری همایش سراسری در تهران خودداری و به جای آن با هدف فعال کردن شوراها، در سال جاری بیش از 25 همایش در مراکز استان ها برگزار کرده ایم.

وی بازتعریف شاخص های ارزیابی را از جمله اقدامات در سال جاری برشمرد و خاطر نشان کرد: مهم ترین شاخص در انتخاب شوراهای برتر مناطق، میزان تحقق مصوبات و فعالیت های آنهاست.

رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی، پایین ترین میزان درآمد از محل مصوبات شوراها را 5 میلیارد تومان در یکی از استان ها اعلام و عنوان کرد: در مجموع، کل درآمد ناشی از مصوبات شوراهای آموزش و پرورش در سال 95 حدود 1609 میلیارد تومان است که غالب این درآمد صرف ساخت و ساز مدارس همان مناطق شده است.

وی ادامه داد: بر اساس قانون شوراها و طبق ماده 8 آن، شرح وظایف شوراهای مناطق مشخص شده و استانداران و مدیران کل بر درآمد شوراها نظارت کامل دارند، همچنین در بند 3 ماده 13 قانون شوراها که درآمدهای ناشی از عوارض ساخت و ساز است، میزان درآمدها در سال 95 نسبت به سال 94 کاهش داشته است و از بیش از 130 میلیارد تومان به حدود 77 میلیارد تومان رسیده است.

زینی وند از راه اندازی سامانه درآمدی قانون شوراها خبر داد و تصریح کرد: در این زمینه سایر دستگاه ها باید به آموزش و پرورش کمک کنند.

وی اظهار کرد: اگر تعامل بین شهرداری و آموزش و پرورش وجود نداشته باشد مصوبات مرتبط محقق نمی شود، بنابراین انتظار می رود در کارگروه های محقق سازی قانون شوراها که توسط شهرداری تشکیل می شود از مسئولین آموزش و پرورش نیز حضور داشته باشند.

*قراداد شهریه مدارس غیردولتی از سال آینده الکترونیکی می شود رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی در خصوص آزمون ورودی مدارس غیردولتی اظهار کرد: با توجه به وجود تقاضای زیاد برای ورود به برخی مدارس غیردولتی، این مدارس ناچار به برگزاری آزمون هستند، البته به زودی دستورالعملی را تهیه و به مدارس ارسال می کنیم تا ظرافت های تربیتی نیز در این مدارس بیش از پیش رعایت شود.

وی گفت: الزام مؤسسان مدارس و مراکز غیردولتی به رعایت قوانین و مقررات، یکی از وظایف رییس مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی است.

زینی وند خاطر نشان کرد: از جمله مواردی که مؤسسین ملزم به اجرای آن هستند، قانون دریافت شهریه، براساس ماده 15 و 16 قانون مدارس و مراکز مربوطه است، بنابر این قانون تمام مناطق، کارگروه های شهریه را تشکیل و براساس مقتضیات هر منطقه میزان شهریه را تعیین می کنند و اگر مؤسسین نسبت به میزان شهریه معترض بودند می توانند به شوراهای استان مراجعه کنند، بنابراین مهلت تعیین شهریه ها تا پایان اردیبهشت ماه است و تا پایان خردادماه مهلت اعتراض مؤسسین است، البته اولیا می توانند براساس قرارداد شهریه در سامانه الگوی تعیین شهریه که از سال آینده راه اندازی می شود، به صورت الکترونیکی قرارداد را منعقد کنند.

رییس مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی در مورد طرح خرید خدمات اظهار کرد: حدود 210 هزار دانش آموز تحت پوشش طرح خرید خدمات قرار دارند و رعایت شاخص های مشخص شده در جذب نیروهای طرح خرید خدمات الزامی است.

*راه اندازی سامانه خرید خدمات آموزشی زینی وند افزود: کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی در طرح خرید خدمات آموزشی همواره مورد تأیید است و تنها مشکل ما در اجرای طرح خرید خدمات آموزشی، پرداخت هزینه ها ومعوقات است، البته با جدیت تمام پیگیر پرداخت این هزینه ها هستیم.

وی ادامه داد: برای سال آینده اقداماتی برای طرح خرید خدمات انجام شده است، از جمله راه اندازی سامانه خرید خدمات آموزشی، با هدف نحوه پوشش بیمه ای نیروهای طرح مذکور که از هفته قبل صورت گرفته است، تعیین فرمولی برای پرداخت حق الزحمه نیروهای این طرح و اینکه مؤسسینی که برای اجرای این طرح داوطلب می شوند باید شرایط لازم را دارا باشند.

زینی وند تصریح کرد: با راه اندازی سامانه خرید خدمات آموزشی و اختصاص ردیف بودجه ای، مشکلات موجود طرح خرید خدمات رفع می شود.

رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی، توسعه متوازن مدارس غیردولتی را دستور کار این سازمان برشمرد و عنوان کرد: صدور مجوزها الکترونیکی خواهد شد و شوراهای نظارت مناطق آموزش و پرورش براساس مقتضیات هر منطقه تصمیم گیری می کنند.

وی گفت: صدور مجوز قبلاً بر عهده شورای نظارت استان بود اما از سال آینده شورای نظارت مناطق تشکیل و به صدور مجوز می پردازد.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/a3s3f2 نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: آموزش و پرورش - آموزش - شوراها - شورا - مدارس - وزارت آموزش و پرورش - مردم - استان - درآمد - توسعه - هزینه - منطقه - قرارداد - دانش آموزان - قانون - شرایط - شهریه - نظارت - وزارت - آینده - تصمیم گیری - استاندار - اجتماعی - برنامه - مشکلات - فرهنگ - گزارش - تصمیم - مدرسه - نشان

آخرین اخبار سرویس:
آسمان فارس ابری همراه با وزش باد

تصاویری ناب از ضیافت افطار در حرم امامین عسکریین(ع)

تصاویر/ خطرناک ترین رستوران چین

تصاویر/ سفره‎های‎ آسمانی

دوران تحصیل در هنرستان ها 5 ساله می شود / تغییر زمان کنکور

تصاویر/ تنها زندان زنان در ایران

باران می بارد، اما بحران همچنان باقیست

ورود سامانه بارشی جدید به کشور/تداوم بارش ها تا سه شنبه

آموزش مدل های زیبا و مدرن از تزیین شمع با روبان

«نه» گفتن را یاد بگیرید

ماه رمضان امسال، با ریحون همه چیز فرق می کند

موزه دیدنی فرش پایتخت

کشف نخستین مهاجر بین ستاره ای در منظومه شمسی

تخیل اجتماعی را به کودکان یاد دهید

اگر حساب خود را در برای ورود به محدوده طرح ترافیک شارژ نکرده اید اقدام کنید

5 دلیل برای اینکه روی کاناپه نخوابید!

صدای پای زلزله خاموش در پایتخت

خانواده های کارگری از امنیت شغلی و معیشتی برخوردار نیستند/ بی توجهی به حداقل های معیشتی طبقه کارگر موجب افزایش آسیب های اجتماعی می شود

برخورد تنبیهی با دانش آموزان ممنوع/ قیچی کردن موی سر دانش آموزان حرکتی ضد تربیتی است

تخریب یک سوم از مناطق حفاظت شده جهان با فعالیت انسانی

تغییر در مدیریت باعث پویایی و رشد می شود

مشکلات روشنایی معابر مسکن مهر

مسدودشدن 9 محور مواصلاتی کشور تا اطلاع ثانوی

اجرای مرحله دوم رتبه بندی معلمان از آغاز سال تحصیلی جدید

پایگاه های انتقال خون گلستان در ماه رمضان فعال هستند

کارگاه آموزشی با موضوع آسیب های اجتماعی در روستاهای دیواندره برگزار می شود

تغییر در مدیریت باعث پویایی و رشد می شود

احتمال وقوع سیلاب و بارش تگرگ در کشور

نگهداری 50 کودک در یک زیرزمین/ اتفاقات ناگوار در مهدکودک های غیرمجاز گزارش نمی شود

باران باز هم پایتخت ترکیه را غرق کرد

مهارت قرآنی دانش آموزان باید به سطح قابل قبولی برسد

یک سیل دیگر در پایتخت ترکیه! + عکس

آماده باش دستگاه های خدماتی البرز/بارش باران و آب گرفتگی معابر

مسدود شدن 9 محور مواصلاتی در کشور تا اطلاع ثانوی

نتایج آزمون دوره تربیت داور مسابقات قرآن در چهارمحال و بختیاری اعلام شد

مسدود شدن 9 محور مواصلاتی کشور تا اطلاع ثانوی

جشن تکلیف دانش آموزان دختر پیرانشهر

هزینه های تحمیلی به شهر با تعطیلی یک خط مترو با 23 ایستگاه

صدور دستورات لازم برای تسهیل در خدمات رسانی به مرزنشینان سیستان

آموزش ورزش در منزل با حرکات کششی ساده و مفید

طبیعت انسان ؛ تو سلوز

هشدار سازمان هواشناسی به شمال غرب کشور

پیش بینی رگبار و رعد و برق برای برخی مناطق

البرزی هاازسفرهای غیرضروری درجاده های کوهستانی خودداری کنند

احتمال وقوع سیلاب و بارش تگرگ در برخی مناطق کشور + جزییات

البرزی هاازسفرهای غیرضروری درجاده های کوهستانی خودداری کنند

سایه سنگین نورپردازی بر هویت شهر

بهسازی مدارس فرسوده نیاز به حمایت ملی دارد

آموزش 10 هزار نفر از دانش آموزان کرمانشاه در طرح همیار آب

زیر نور قرآن، از تکاب تا شبه قاره هند

بازخواست مدیر مدرسه دخترانه اهواز بخاطر برخورد با دخترک بیمار

آیا ترافیک موجب خشم می شود؟

اخطار سازمان هواشناسی نسبت به سیلابی شدن مسیل ها

آغاز فصل امتحانات و استرس دانش آموزان

بررسی مشکلات روشنایی برخی از معابر مسکن مهر دشت ناصر فیروزکوه

ایجاد سردترین دمای هستی در فضا توسط ناسا

بررسی مشکلات روشنایی برخی از معابر دشت ناصر فیروزکوه

فراخوان دریافت انتقادات مسافران خط 5 متروی تهران

بررسی مشکلات روشنایی معابر مسکن مهر فیروزکوه

امشب آخرین مهلت ثبت نام آزمون استخدامی

تداوم بارش های بهاری،پیشواز آخرین ماه بهار+فیلم

رگبار، رعدوبرق و تگرگ کدام استانها را دربرمی گیرد؟

تشکیل کمیته کاهش جان باختگان ناشی از تصادفات موتورسیکلت سواران

گلچینی از زیباترین ایستگاه های مترو در دنیا

آخرین مهلت ثبت نام آزمون استخدامی

مدیرکل امور اجتماعی استانداری:خوزستان فقر فضای تفریحی دارد

توسط فرمانده مرزبانی ناجا صورت گرفت صدور دستورات لازم برای تسهیل در خدمات رسانی به مرزنشینان منطقه سیستان

تنبیه دختر دانش آموز به دلیل شادی برای باران؟!

مدیرکل امور اجتماعی استانداری:خوزستان فقر فضای تفریحی دارد

ابهام در نحوه برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان

سفره های افطاری در محله های مرکزی پایتخت برپا می شود

بارش باران و تگرگ در ارومیه

سفره های افطاری در محله های مرکزی پایتخت برپا می شود

فراخوان مدرسین سیستم مدیریت محیط زیست (ISO 14001:2015)

نفرآبادی که دیگر نیست

تسریع در اجرای پروژه های عمرانی

اعلام زمان ثبت نام مدارس شاهد فارس

بهشت گمشده در دل کوهستان+ گزارش

همه چیز درباره اولین سیارک مهاجر بین ستاره ای در منظومه شمسی

کشف نخستین مهاجر بین ستاره ای در منظومه شمسی

امشب، آخرین مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

توصیه مدیریت بحران برای وزش باد شدید و گردوخاک احتمالی در تهران

مگس ها تهران را دوست دارند

به روز ترین باغ وحش ایران در علیصدر همدان افتتاح می شود

140 هزاردانش آموز ازبرنامه های اوقات فراغت بهره مند می شوند

سالانه 3 مدرسه در چالدران ساخته می شود

آموزش ساخت 2 جعبه جواهرات زیبا و کاربردی

احتمال وقوع سیلاب و بارش تگرگ/ امشب شمال غرب کشور بارانی می شود

راهنمای کامل اتو کردن کت

140 هزاردانش آموز ازبرنامه های اوقات فراغت بهره مند می شوند

سالانه 3 مدرسه در چالدران ساخته می شود

باران در راه است

کشف نخستین مهاجر بین ستاره ای در منظومه شمسی

شفق های قطبی ، ماه و ستارگان درخشان به روایت تصویر

امشب، آخرین مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

هشدار مدیریت بحران استان البرز به دستگاه های اجرایی اعلام آماده باش به شهرداری ها

سه طرح حمایتی از دانش آموزان مناطق محروم خوزستان اجرا می شود

هشدار در خصوص قارچ های سمی در یزد

اول خرداد، روز جهانی تنوع زیستی

امشب، آخرین مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی: درآمد حاصله از مصوبات شوراهای آموزش و پرورش در همان منطقه هزینه می شود/ الکترونیکی شدن قرارداد شهریه مدارس غیردولتی از سال آینده

رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی: درآمد حاصله از مصوبات شوراهای آموزش و پرورش در همان منطقه هزینه می شود/ الکترونیکی شدن قرارداد شهریه مدارس غیردولتی از سال آینده