مطالب مرتبط:
رییس مدارس غیردولتی: قرارداد شهریه در مدارس غیردولتی از سال آینده الکترونیکی می شود
قرارداد «شهریه» مدارس غیردولتی از سال آینده الکترونیکی می شود
قرارداد «شهریه» مدارس غیردولتی از سال آینده الکترونیکی می شود
قرارداد شهریه در مدارس غیردولتی از سال آینده الکترونیکی می شود
قرارداد شهریه در مدارس غیردولتی از سال آینده به صورت الکترونیکی اجرایی می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 1 بهمن 1396 ساعت 16:412018-01-21اجتماعي

رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی: درآمد حاصله از مصوبات شوراهای آموزش و پرورش در همان منطقه هزینه می شود/ الکترونیکی شدن قرارداد شهریه مدارس غیردولتی از سال آینده


رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی با بیان اینکه درآمد حاصله از مصوبات شوراهای آموزش و پرورش در همان منطقه هزینه می شود، گفت: اولیای دانش آموزان می توانند از سال آینده به صورت الکترونیکی قرارداد شهریه را منعقد کنند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه آموزش و پرورش "، مجتبی زینی وند رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تصویب قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش در سال 1372 اظهار داشت: قانون تشکیل ش4وراهای آموزش و پرورش با هدف جلب مشارکت دستگاه های بیرون از آموزش و پرورش و استفاده از ظرفیت سایر دستگاه ها برای تحقق اهداف آموزش و پرورش به تصویب رسیده است.

وی افزود: در هفته شوراها، در سطح کشور برنامه های متنوعی داشتیم و باتوجه به شرایطی که استان ها دارند، اگر بتوانند از ظرفیت های آن استان استفاده کنند، اهداف بسیاری محقق می شود.

زینی وند ادامه داد: در هیچ کجای دنیا، آموزش و پرورش بدون مشارکت بخش های خارج از آموزش و پرورش نمی تواند به اهدافش برسد، بنابراین شوراها می توانند با توجه به شرایط مقتضی در هر استان یک هم افزایی و هم گرایی بین مسئولین استان ایجاد کنند.

*درآمد حاصله از مصوبات شورا در همان منطقه هزینه می شود رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش، مشارکت های مردمی را بسیار مؤثر برشمرد و تصریح کرد: شوراهای آموزش و پرورش تجسم اراده ملی در توسعه فرهنگ هستند و آموزش و پرورش، نهادها و مردم 3 ضلع مثلث توسعه را تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: از آنجایی که استاندار و یا فرماندار، رییس شوراهای آموزش و پرورش هستند، مصوبات شورا از پشتوانه اجرایی خوبی برخوردار است، البته تصمیم گیری هایی که در استان ها اتخاذ می شود نیاز به نظارت دارد، بنابراین نظارت بر عملکرد آموزش و پرورش یکی از مهم ترین وظایف شوراهاست.

زینی وند خاطر نشان کرد: اگر هر دستگاهی متناسب با مسئولیت اجتماعی که دارد حق آموزش و پرورش را استیفاد کند، بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش مرتفع خواهد شد.

وی افزود: توسعه، تجهیز و ساخت مدارس، اولویت اول درآمدهای ناشی از مصوبات شوراهاست، بنابراین ساخت فضای آموزشی، هوشمندسازی مدارس و تجهیز فضای مدرسه از جمله مواردی است که در دستور شوراها قرار دارد.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی اذعان کرد: اگر مردم مطمئن باشند درآمد ناشی از مصوبات شوراها، در مدارس آن منطقه هزینه می شود بیش از پیش با شوراهای آموزش و پرورش همکاری می کنند.

وی ادامه داد: در قالب شوراهای آموزش و پرورش در 2 حوزه باید با آموزش و پرورش همکاری شود؛ حوزه اول اهل قلم، امام جمعه و افراد دارای تریبون در همه استان ها هستند، تا با استفاده از تریبون ها، مردم را به مشارکت تشویق کنند و در حوزه دوم؛ دستگاه ها هستند که باید وظایف خود را نسبت به آموزش و پرورش انجام دهند.

زینی وند عنوان کرد: در راستای سیاست های تمرکززادیی، از برگزاری همایش سراسری در تهران خودداری و به جای آن با هدف فعال کردن شوراها، در سال جاری بیش از 25 همایش در مراکز استان ها برگزار کرده ایم.

وی بازتعریف شاخص های ارزیابی را از جمله اقدامات در سال جاری برشمرد و خاطر نشان کرد: مهم ترین شاخص در انتخاب شوراهای برتر مناطق، میزان تحقق مصوبات و فعالیت های آنهاست.

رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی، پایین ترین میزان درآمد از محل مصوبات شوراها را 5 میلیارد تومان در یکی از استان ها اعلام و عنوان کرد: در مجموع، کل درآمد ناشی از مصوبات شوراهای آموزش و پرورش در سال 95 حدود 1609 میلیارد تومان است که غالب این درآمد صرف ساخت و ساز مدارس همان مناطق شده است.

وی ادامه داد: بر اساس قانون شوراها و طبق ماده 8 آن، شرح وظایف شوراهای مناطق مشخص شده و استانداران و مدیران کل بر درآمد شوراها نظارت کامل دارند، همچنین در بند 3 ماده 13 قانون شوراها که درآمدهای ناشی از عوارض ساخت و ساز است، میزان درآمدها در سال 95 نسبت به سال 94 کاهش داشته است و از بیش از 130 میلیارد تومان به حدود 77 میلیارد تومان رسیده است.

زینی وند از راه اندازی سامانه درآمدی قانون شوراها خبر داد و تصریح کرد: در این زمینه سایر دستگاه ها باید به آموزش و پرورش کمک کنند.

وی اظهار کرد: اگر تعامل بین شهرداری و آموزش و پرورش وجود نداشته باشد مصوبات مرتبط محقق نمی شود، بنابراین انتظار می رود در کارگروه های محقق سازی قانون شوراها که توسط شهرداری تشکیل می شود از مسئولین آموزش و پرورش نیز حضور داشته باشند.

*قراداد شهریه مدارس غیردولتی از سال آینده الکترونیکی می شود رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی در خصوص آزمون ورودی مدارس غیردولتی اظهار کرد: با توجه به وجود تقاضای زیاد برای ورود به برخی مدارس غیردولتی، این مدارس ناچار به برگزاری آزمون هستند، البته به زودی دستورالعملی را تهیه و به مدارس ارسال می کنیم تا ظرافت های تربیتی نیز در این مدارس بیش از پیش رعایت شود.

وی گفت: الزام مؤسسان مدارس و مراکز غیردولتی به رعایت قوانین و مقررات، یکی از وظایف رییس مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی است.

زینی وند خاطر نشان کرد: از جمله مواردی که مؤسسین ملزم به اجرای آن هستند، قانون دریافت شهریه، براساس ماده 15 و 16 قانون مدارس و مراکز مربوطه است، بنابر این قانون تمام مناطق، کارگروه های شهریه را تشکیل و براساس مقتضیات هر منطقه میزان شهریه را تعیین می کنند و اگر مؤسسین نسبت به میزان شهریه معترض بودند می توانند به شوراهای استان مراجعه کنند، بنابراین مهلت تعیین شهریه ها تا پایان اردیبهشت ماه است و تا پایان خردادماه مهلت اعتراض مؤسسین است، البته اولیا می توانند براساس قرارداد شهریه در سامانه الگوی تعیین شهریه که از سال آینده راه اندازی می شود، به صورت الکترونیکی قرارداد را منعقد کنند.

رییس مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی در مورد طرح خرید خدمات اظهار کرد: حدود 210 هزار دانش آموز تحت پوشش طرح خرید خدمات قرار دارند و رعایت شاخص های مشخص شده در جذب نیروهای طرح خرید خدمات الزامی است.

*راه اندازی سامانه خرید خدمات آموزشی زینی وند افزود: کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی در طرح خرید خدمات آموزشی همواره مورد تأیید است و تنها مشکل ما در اجرای طرح خرید خدمات آموزشی، پرداخت هزینه ها ومعوقات است، البته با جدیت تمام پیگیر پرداخت این هزینه ها هستیم.

وی ادامه داد: برای سال آینده اقداماتی برای طرح خرید خدمات انجام شده است، از جمله راه اندازی سامانه خرید خدمات آموزشی، با هدف نحوه پوشش بیمه ای نیروهای طرح مذکور که از هفته قبل صورت گرفته است، تعیین فرمولی برای پرداخت حق الزحمه نیروهای این طرح و اینکه مؤسسینی که برای اجرای این طرح داوطلب می شوند باید شرایط لازم را دارا باشند.

زینی وند تصریح کرد: با راه اندازی سامانه خرید خدمات آموزشی و اختصاص ردیف بودجه ای، مشکلات موجود طرح خرید خدمات رفع می شود.

رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی، توسعه متوازن مدارس غیردولتی را دستور کار این سازمان برشمرد و عنوان کرد: صدور مجوزها الکترونیکی خواهد شد و شوراهای نظارت مناطق آموزش و پرورش براساس مقتضیات هر منطقه تصمیم گیری می کنند.

وی گفت: صدور مجوز قبلاً بر عهده شورای نظارت استان بود اما از سال آینده شورای نظارت مناطق تشکیل و به صدور مجوز می پردازد.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/a3s3f2 نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: آموزش و پرورش - آموزش - شوراها - شورا - مدارس - وزارت آموزش و پرورش - مردم - استان - درآمد - توسعه - هزینه - منطقه - قرارداد - دانش آموزان - قانون - شرایط - شهریه - نظارت - وزارت - آینده - تصمیم گیری - استاندار - اجتماعی - برنامه - مشکلات - فرهنگ - گزارش - تصمیم - مدرسه - نشان

آخرین اخبار سرویس:
طغیان رودخانه های محلی 2 راه ارتباطی در سیستان و بلوچستان را بست

بارش باران در طبس

14 ایستگاه گردشگری در یزد ایجاد می شود

وضعیت جوی سه روز آینده کشور

طغیان رودخانه 2 راه ارتباطی در سیستان و بلوچستان را بست

6 ماسک خانگی برای پاک سازی پوست صورت تا عید

محور "اسپکه به فنوج" به دلیل طغیان رودخانه مسدود شد

بارش باران در راه های البرز و لغزندگی جاده ها

مدرسه قلب تپنده نظام تعلیم و تربیت است

سامانه های ثبت تخلف در جاده های استان سمنان به 59 دستگاه رسید

هشدار هواشناسی در پی ورود سامانه بارشی جدید به کشور

برنامه ریزی برای مقابله با آلودگی هوای تهران

کودکان باهوش تر می خواهید؟ بخوانید

زلزله آسیبی به تاسیسات پارس جنوبی وارد نکرده است

باور نمی کنید این عکس ها اتفاقی باشد! +تصاویر

لزوم انتقال ارزش های دفاع مقدس به جوانان توسط آموزش و پرورش

دفاع مقدس گنجینه ای عظیم از سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی است

روانشناس کودک: مدارسی طبیعی است که در آن دانش آموزان قوی، ضعیف و متوسط در کنار یکدیگر تحصیل کنند

موج جدید بارش ها وارد چهارمحال و بختیاری خواهد شد

آموزش ساده شال گردن بستن برای مردان

مدیریت ترافیک تا ترافیک مدیریت در یزد

80 درصد دانشجویان در 20 رشته تحصیل می کنند

قطع برق تعدادی از روستاهای بخش شهیون دزفول امکان تردد خودروهای عملیاتی نیست

استقرار 16 پایگاه امداد و نجات جاده ای زنجان در آستانه نوروز 97

تردد در محور کرج- چالوس با زنجیر چرخ امکان پذیر است

تردد بدون زنجیرچرخ در گردنه چری و شاه منصوری ممنوع شد

همه محورهای ارتباطی همدان با وجود بارندگی باز است

تداوم بارش باران تا روز یکشنبه

ارایه یک هزار خدمت توسط خانه سلامت قزوین به دختران در معرض آسیب

ثبت 80 میلیمتر باران در جاورده کهگیلویه و بویراحمد

خروج سامانه بارشی از استان

بارش باران و خوشحالی کشاورزان خراسان شمالی

هوای ایلام تا فردا همچنان بارانی است

ارائه آموزش های حرفه ای به 622مددجو کمیته امداد امام چرداول

اعزام 5 هزار تن از قم به اردوهای راهیان نور در نوروز 97

منبع درآمد هشت نیروی خدماتی یادمان شهدای والفجر 8 مشخص نیست

زمین لرزه عسلویه خسارتی به تاسیسات پارس جنوبی وارد نکرده است

انتصاب رییس جهاددانشگاهی واحد قزوین

ورود خودروهای دو دیفرانسیل به یخاب ممنوع شد

دانش آموز رباط کریمی عازم راهیان نور شدند

حذف آزمون ورودی استعدادهای درخشان در دوره ابتدایی متناسب با اهداف تعلیم و تربیت است

احتمال بارش برف مدارس رم را تعطیل کرد

آماده باش کامل مدیران و لغو مرخصی ها تا پایان هفته در دشتی

وزش باد شدید در سیستان و بلوچستان آغاز شد

وقوع بارشهای رگباری در 13 شهرستان خراسان رضوی

جاده های همدان لغزنده هستند

هوای تهران پاک است

تردد در جاده بروجرد - اراک با زنجیرچرخ امکان پذیراست

سرپل ذهاب، صد روز پس از زلزله

باران زمستانی و هوای مطبوع جزیره کیش

رانندگان از تردد بدون زنجیر چرخ در مسیر جیرفت-بافت خودداری کنند

برگزاری نوروزگاه در 15 شهر آذربایجان غربی

تدبیر ویژه برای شاداب سازی معابر کهریزک

بارندگی 83 میلیمتری در اندیمشک خوزستان ورود موج جدید بارندگی از دوشنبه

توفان مسیر زاهدان - بم را بست

افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزان شهرستان شفت

بیشترین بارش درفارس مربوط به سپیدان،خنج و شهرک گلستان شیراز

نخستین دوره تخصصی و کارگاه قصه گویی گیلکی در گیلان برگزار می شود

برترین های دانش آموزی مسابقات قرآن قطب 1 خوزستان معرفی شدند

آبگرفتگی معابر در حاجی آباد فارس خروج دانش آموزان از مدرسه محاصره در آب با کامیون

رفع آسیب های اجتماعی در جامعه نیازمند اجرای طرح جامع و بلند مدت است

10 هزار اصله نهال در سلماس توزیع می شود

آموزش زبان فارسی به طلاب خارجی در مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی جامعه المصطفی

احداث بیش از 6هزار متر مربع باغ بام در مشهد

نجات یک بهله عقاب طلایی در تکاب توسط دوستدار محیط زیست

سامانه بارشی جدیدی فردا وارد کشور می شود

شگفتی های 6 زن قدرتمند ایرانی که شاید آنها را نشناسید

سامانه گویای «یار آشنا» در شرکت مخابرات منطقه لرستان راه اندازی شد

رهاسازی یک بهله شاه بوف در جنگل های سردشت

ممنوعیت شکار پرندگان در تالاب های آذربایجان شرقی استان عاری از آنفلوانزای پرندگان است

155 پایگاه میزبان جشن نیکوکاری در کامیاران

بارش باران و مه گرفتگی در محورهای خراسان رضوی

کاهش دمای استان در 24 ساعت آینده

رهاسازی یک بهله شاه بوف در جنگل های سردشت

استاندار تهران: حاشیه نشینی را قبول نداریم

طرح نوروزی پلیس در هرمزگان از 25 اسفندماه آغاز می شود

حاشیه نشینی را قبول نداریم/ امروز کشور با مسائل جدی اجتماعی مواجه است

استاندار تهران: حاشیه نشینی را قبول نداریم/ امروز کشور با مسائل جدی اجتماعی مواجه است

احداث بیش از 6 هزار متر مربع باغ بام در مشهد

تثبیت چهار روستای مراوه تپه در مکان خود و آزادسازی حریم زیارت گرگان + فیلم

روش های نوآورانه موجب افزایش میزان استقبال دانشجویان به رشته های کشاورزی می شود

روش های نوآورانه موجب افزایش میزان استقبال دانشجویان به رشته های کشاورزی می شود

لباس مخصوص موتورسواران هم اختراع شد + عکس

ایران در برف / پیش بینی وضعیت هوای تهران و ایران برای فردا دوشنبه + جزییات

شگفتی های 6 زن قدرتمند ایرانی

یک روز بارانی در تخت جمشید‎

ثبت نام 29 هزار و 348 نفر از استان اصفهان در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن

ظهور زنان کلانشهری در تهران/ شهر دوستدار زن از ایده تا واقعیت

پتچی؛ اولین اپلیکیشن نگهداری حیوانات خانگی

آنچه در غوطه شرقی گذشت

حذف اسکان نوروزی مدارس

سامانه بارشی جدیدی فردا وارد کشور می شود

جشنواره رویش شهرستان راز و جرگلان

وجود 8 هزار مکان مذهبی در کشور

ممنوعیت شکار پرندگان در تالاب های آذربایجان شرقی

باغ جهان نمای شیراز کجاست؟

کرایه حمل و نقل تا پایان فروردین ماه افزایش نمی یابد

راهکار آلمانی ها برای رفع آلودگی هوا

بارش برف در بوانات

قلم دوربین/ از گاوهای فربه چینی تا شترسواری در آب

رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی: درآمد حاصله از مصوبات شوراهای آموزش و پرورش در همان منطقه هزینه می شود/ الکترونیکی شدن قرارداد شهریه مدارس غیردولتی از سال آینده

رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی: درآمد حاصله از مصوبات شوراهای آموزش و پرورش در همان منطقه هزینه می شود/ الکترونیکی شدن قرارداد شهریه مدارس غیردولتی از سال آینده