مطالب مرتبط:
حکمی مبنی بر تخریب مسجدی در اطراف حرم رضوی از سوی مراجع قضایی صادر نشده است/ توافق شهرداری و میراث فرهنگی جای ابهام دارد/دستور ویژه رییس کل دادگستری برای رسیدگی به موضوع
وزیر بهداشت: ریزش پلاسکو و تصادفات نمادی از ضعف ها و قصورها است/ در حوادث برای پیدا کردن مقصر فرافکنی می شود
افزایش 4 برابری تخلیه و بارگیری کانتینری در بندرلنگه
افزایش 4 برابری تخلیه و بارگیری کانتینری در بندرلنگه
تخلیه و بارگیری بیش از 63 میلیون تن کالا در بندر شهیدرجایی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 1 بهمن 1396 ساعت 10:452018-01-21حوادث

دستور تخلیه پلاسکو، زمان ریزش صادر شد


رییس ایستگاه یک آتش نشانی حسن آباد می گوید: «حادثه پلاسکو آخرین حادثه ای نیست که برای نیروهای آتش نشانی اتفاق می افتد و باز هم در حوادث مختلف ممکن است، - رییس ایستگاه یک آتش نشانی حسن آباد می گوید: حادثه پلاسکو آخرین حادثه ای نیست که برای نیروهای آتش نشانی اتفاق می افتد و باز هم در حوادث مختلف ممکن است، ما نیرویی را از دست بدهیم و شهید شود.

مواجهه با خطر جزیی از شغل ماست.

ما فقط می خواهیم اگر حادثه ای پیش آمد به شدت پلاسکو نباشد.

ایستگاه یک آتش نشانی، بچه هایش به شجاعت معروفند.

می گویند؛ اگر در عملیاتی ایستگاه یک باشد، حریق کامل مهار می شود.

سی ام دی ماه سال 95 که ساختمان پلاسکو آتش گرفت، نیروهای ایستگاه یک به فرماندهی اصغر آوانلو از اولین گروه هایی بودند که برای اطفاء اعزام شدند و تا پایان عملیات و ریزش آوار در این حادثه تلخ حضور داشتند.

از ایستگاه یک، سه آتش نشان در حادثه پلاسکو شهید شدند.

در آستانه سالگرد حادثه پلاسکو و شهادت آتش نشانان با اصغر آوانلو، رییس ایستگاه یک آتش نشانی شهید اصغری (حسن آباد) درباره روز حادثه و چگونگی انجام عملیات اطفاء حریق در ساختمان پلاسکو گفت وگو کردیم که متن آن در پی می آید: یکسال از حادثه پلاسکو گذشت، در حالی که روایت های متفاوتی از وقوع این حادثه بیان شد، شما به عنوان یکی از اولین گروه های آتش نشانی که در محل حاضر شدید، ماجرا را چگونه توصیف می کنید؟ حدود ساعت 9 صبح بود و در حال خوردن صبحانه بودیم که بیسیم، مشاهده دود در طبقه دهم ساختمان پلاسکو را اعلام کرد.

هر سه تیم حریق، امداد و نجات و پشتیبانی به محل اعزام و خودم نیز به همراه آن ها به ساختمان پلاسکو رفتم.

در خیابان فردوسی دودی از طبقه دهم ساختمان پلاسکو مشاهده می شد.

ما به همراه دو ایستگاه 115 و 46 به ساختمان رسیدیم.

ایستگاه 115 به اصطلاح مشغول لوله کشی شد و ما به همراه تیم اطفاء از پله های ساختمان با تجهیزات بالا رفتیم.

در طبقه دهم از پاگرد که وارد راهرو شدیم، دود زیادی فضا را پرکرده بود، این دود به قدری غلیظ بود که وقتی دستت را دراز می کردی، انگشتان دستت را نمی دیدی.

در همین دود آتش نشانان در حال کار بودند و رگه های دود مشخص بود؛ مقداری که آتش اطفاء شد، سعی کردیم چند پنجره را باز کنیم تا بتوانیم ببینیم چه کاری انجام می دهیم.

مقداری که دود تهویه شد حدود 4 مغازه در سمت چپ طبقه دهم طعمه حریق شده و بچه ها مشغول اطفاء بودند.

نزدیک سه تیم مشغول آب زنی بودند.

همزمان نیروهای کمکی آمدند و به آن ها گفتیم در طبقه نهم بنشینند تا به ترتیب از آن ها استفاده کنیم.

کمی درباره شرایطی که در آن طبقه وجود داشت، توضیح دهید؟ 4 مغازه در طبقه دهم به طور کامل شعله ور بود.

راه بسیار باریک و در راهروها نیز عدل های پوشاک را چیده بودند و نیروها به سختی بالا می آمدند.

اطفا بسیار سخت بود و دود بسیار زیاد در طبقه دهم وجود داشت.

سه تیم دو نفره مشغول اطفاء شدند.

مبارزه با حریق ادامه داشت.

بعد از یکساعت شعله زنی ها به پایان رسید و مشغول تخلیه دود شدیم.

تخلیه دود انجام شد و فضا تقریبا باز شده بود و ما می توانستیم مقابل مان را ببینیم، اما باز هم دود در ساختمان در حال گسترش بود.

به دنبال دود و شعله بودیم، از همین رو برخی از بچه ها را به طبقات بالایی فرستادیم تا دود و شعله را ردیابی کنند.

نیروها هم به دنبال دود از راه پله ها بالا رفتند که با یک در آهنی قفل که روی پله ها نصب شده بود، مواجه شدند.

بچه ها به هر سختی بود با فقل بُر و فرز قفل درب آهنی را باز کردند، همزمان با این اتفاق اطفاء طبقه ده انجام شده و تخلیه دود نیز تقریبا صورت گرفته بود.

آسانسور نیز تا طبقه دهم ادامه داشت، ظاهرا طبقات بالایی در اختیار مالک خصوصی بود و برای همین ورودی آنجا را قفل زده بود.

بعد از آن چه اتفاقی افتاد؟ من به بیماری فشار خون اضطرابی مبتلا هستم و در این لحظه قدرت حرکت از من گرفته شده بود.

با توجه به اینکه آتش خاموش شده و اطفاء به طور کامل در طبقه 10 انجام شده و نیروها مشغول لکه گیری بودند، بنا به دستور مقام ارشد از ساختمان خارج شدم، در هنگام خروج شهید محسن روحانی را در راه پله ها دیدم که نشسته بود تا کمی خستگی اش را برطرف کند، به محسن گفتم بیا پایین بچه ها هستند و دارند دود را ردزنی می کنند.

محسن که در همه حریق ها با غیرت کار می کرد با لهجه شمالی اش گفت؛ اصغر آقا 4 تا سیلندر عوض کردم؛ بذار یکی دیگه هم عوض کنم، میام پایین.

کسانی که آتش نشان هستند، می دانند که تعویض یک سلیندر چقدر دشوار است.

پایین آمدم.

دود بسیار کمی از ساختمان دیده می شد، من در حالی که به بیمارستان پارس منتقل می شدم؛ از طریق بیسیم متوجه شدم ساختمان فروریخته است.

با شنیدن این خبر دوباره به پلاسکو برگشتم.

وقتی به محل رسیدم؛ آتش نشانان زیادی را آنجا دیدم و گفتند؛ تعداد زیادی از بچه ها زیر آوار ماندند.

آیا احتمال ریزش ساختمان را می دادید و حریق به گونه ای بود که این احتمال را دهید؟ در تاریخ آتش نشانی تهران، ایران و حتی منطقه هیچ حادثه ای مانند پلاسکو ندیده و نشنیده بودم.

تنها حادثه مشابه در سال 1975 میلادی در سائوپائولو اتفاق افتاده بود، البته آن هم ریزش نبود، بلکه آتش سوزی بود.

ما باید ریزش پلاسکو را باید مد نظر قرار می دادیم، اما متاسفانه احتمال ریزش آن را بسیار کم تلقی کردیم.

ما آتش سوزی زیر سقف کاذب را اطفاء کرده بودیم و به دنبال حریق های پنهان بودیم که متاسفانه حریق های پنهان مقاومت ساختمان را کاهش داده بود و باعث این حادثه شد.

چه زمانی دستور تخلیه داده شده بود؟ زمانی که ریزش اول صورت گرفت، دستور تخلیه داده شده بود و نیروها یکی یکی بیرون می آمدند.

ما نیز در حال نظم دادن به نیروها بودیم که ناگهان دیدیم یکی یکی طبقات فروریختند.

در گزارش ملی پلاسکو، عملیات اطفاء را تهاجمی دانسته و بعد تدافعی، در حالی که در اطفاء ساختمان های بزرگ برعکس این عمل می شود، نظر شما در این باره چیست؟ تهاجمی یعنی ورود به تصرف و تدافعی یعنی اطفاء از بیرون تصرف.

زمانی که ما به پلاسکو رسیدیم؛ دیدیم از یکی از طبقات دود مشاهده می شد و خبری از شعله نبود، لذا برای یافتن دود وارد ساختمان شدیم به محض ورود به ساختمان آنچه را که بیان کردم، دیدیم و مشخص شد؛ چهار مغازه آتش گرفته اند.

در آن لحظه دیگر از بیرون عمل کردن توجیهی ندارد و باید از داخل، تهاجمی عمل می کردیم.

حریق های پنهان که در سقف وجود داشت و ریزش هایی که صورت گرفته بود، باعث شد از حالت تهاجمی خارج شده و نیروهایمان را تخلیه کنیم و از بیرون کار تدافعی اطفاء را انجام دهیم.

گفته می شد؛ در زمان وقوع حادثه آمار دقیقی از آتش نشانان در زیر آوار وجود نداشت، این موضوع را تایید می کنید؟ این موضوع در رابطه با نیروهای آتش نشانی نبود، بلکه در رابطه با افرادی بود که در ساختمان حاضر بودند.

آمار نیروهای آتش نشانی تا شب همان روز حادثه مشخص شد و ما می دانستیم، چه تعداد نیروی آتش نشانی در زیر آوار گرفتار بودند، اما درباره سایرین نه برای ما و نه برای هیچ ارگان و سازمان دیگری مشخص نبود که چه تعداد در داخل ساختمان بودند.

تا جایی که به یاد می آورم تا شب همان روز تعداد 16 نفر از نیروهای آتش نشانی که یکی از آنها شهید میرزا خانی بود که در همان دقایق اولیه شهید شد، مشخص بود.

زمانی که ما برای اطفاء وارد ساختمان شده بودیم یک سری از اهالی پلاسکو در ساختمان بودند که برخی به هشدارهای ما توجه کرده و خارج می شدند، اما برخی همچنان بدون توجه در ساختمان مانده بودند.

ساختمان پلاسکو در گذشته باز هم دچار حریق شده بود؟ بله، چندین بار در گذشته دچار حریق شده بود.

زمانی که در همین ایستگاه فرمانده بودم، چندین بار برای اطفاء به این ساختمان رفته بودیم و این موضوع برای اهالی کسبه عادی شده بود و می گفتند؛ چیزی نیست و مانند دفعه پیش بازهم برمی گردید.

شهردار سابق گفته بود که آتش نشانان در زمان کمتر از 2.

5 دقیقه به محل حادثه رسیده بود، در حالی که وزیر کشور اعلام کرده بود؛ آتش نشانان به پلاسکو رفتند، اما به دلیل کمبود امکانات به ایستگاه بازگشته و دوباره 15 دقیقه بعد به محل حادثه برگشتند، در نهایت هم مشخص نشد؛ کدام یک از این اظهارات دقیق است.

نظر شما در این باره چیست؟ وقتی به محل حادثه رسیدیم، پس از اینکه مقداری از اطفاء انجام شده بود به نیروهای کمکی که آمده بودند گفتیم در طبقه هشتم منتظر بمانند.

در این طبقه ما دپوی نیرو داشتیم و از نظر تجهیزات و نیرو مشکلی برای اطفاء این آتش نداشتیم.

کار اطفاء هم انجام شده بود و به دنبال حریق های پنهان در سقف های کاذب بودیم که به واسطه اینکه حریق از ساعتی قبل در سقف کاذب شروع شده و باعث شده بود، ستون ها استحکام و ایستایی خود را از دست بدهند زمان را از دست دادیم و در نهایت ساختمان ریزش کرد و تعدادی از نیروهای ما زیر آوار ماندند.

منظور شما این است که دستور تخلیه نیروها با تعلل و تاخیر صادر نشده بود، اصولا چه زمانی دستور تخلیه به نیروها از سوی فرمانده در عملیات ها داده می شود؟ آمریکا هم از نظر تجهیزات و هم از نظر اطلاعات و عملیات از ما بسیار پیشرفته تر هستند، اما در حادثه برج های دوقلو بیش از 300 نفر جان خود را از دست دادند.

یعنی آن ها آنالیزور ساختمان ندارند؟ آنها تیم های مختلف و سرتیم های مختلف دارند که لحظه به لحظه حریق را برای آنها توضیح می دهد، اما در همه حوادث یک سری مسائل است که اتفاق می افتد و ما قدرت جلوگیری از آن را نداریم.

مضاف بر اینکه برای حادثه ای مانند ساختمان پلاسکو باید نیروهای مختلف را با تجهیزات متفاوت به طبقات مختلف می فرستادیم به طور مثال باید چند تیم سه نفره با چنگک سقف های کاذب را بررسی می کردند تا اگر آتشی پنهان مانده اطفاء کنند، این مسئله مستلزم این است که نیرو وارد ساختمان شود.

همانطور که گفتم متاسفانه به دلیل آتش پنهانی که وجود داشت؛ ریزش ساختمان و از بین رفتن راه پله ها یک سری نتوانستند خارج شوند.

ما سابقه چنین حادثه ای را نداشتیم، اما امروز از این حادثه درس های بسیاری گرفتیم.

حادثه پلاسکو آخرین حادثه ای نیست که برای نیروهای آتش نشانی اتفاق می افتد و باز هم در حوادث مختلف ممکن است، ما نیرویی را از دست بدهیم و شهید شود.

مواجهه با خطر جزیی از شغل ماست.

ما فقط می خواهیم اگر حادثه ای پیش آمد به شدت پلاسکو نباشد.

بعد از حادثه پلاسکو وضعیت بودجه آتش نشانی به چه صورتی است؟ رضا زحمتکش یکی از فرماندهان آتش نشانی با اشاره به یکی از خاطراتش می گفت، روزی یک ایرانی که در کشور فنلاند آتش نشان بود، درباره تجهیزات ما گفته بود؛ تصور نمی کردم ایران تجهیزات نسبتا به روزی داشته باشد.

در این یکسال بعد از حادثه پلاسکو ما درخصوص تجهیزات هر در خواستی داشتیم، مهیا شده است.

همچنین باید این را مد نظر داشت که هر چیزی قرار است به دست ما برسد با چند واسطه انجام می شود، البته سازمان ما در تلاش است همینطور که به روز بوده همچنان به روز باشد.

شما معتقدید در اطفاء ساختمان پلاسکو با کمبود تجهیزات مواجه نبودید؟ همانطور که گفتم ما در طبقه هشتم پلاسکو دپوی تجهیزات و نیرو داشتیم و مشکلی از بابت کمبود تجهیزات نداشتیم.

به دلیل موقعیت نامناسب مکان نمی توانستیم از ضلع های دیگر ساختمان در خیابان استفاده کنیم و این ما را با مشکل اساسی مواجه کرده بود.

یعنی ما در زمینه تجهیزات به روز هستیم و با کمبودی مواجه نیستیم؟ زمانی که می خواستیم بنزهای آتگو را از آلمان وارد کنیم از مدرس آلمانی که برای آموزش به ایران آمده بود، پرسیدیم، چرا ماشین آلات روز آلمان را به ما تحویل نمی دهید و ماشین هایی را به ما تحویل می دهید که برای 5 سال پیش است.

او پاسخ داد، برمبنای اقتصاد جهانی شما باید آتگو پنج سال پیش ما را سوار شوید و زیمباوه ماشین های 1921 را که شما در حال حاضر سوار می شوید، استفاده کند.

ما شاید تجهیزات به روز دنیا را نداشته باشیم، اما به گفته آقای قالیباف آن چیزی که نیاز است؛ شجاعت بچه های ماست.

چند ساختمان مانند پلاسکو در منطقه عملیاتی شما وجود دارد؟ آیا رویکرد مردم نسبت به ایمنی و همکاری با آتش نشانی بعد از حادثه پلاسکو تغییر کرده است؟ 51 ساختمان در این محدوده که برای ما بسیار اهمیت داشت را شناسایی و از آنها بازدید کردیم و دستورالعمل های لازم را به مالکان آنها داده ایم.

حتی به ساختمان پلاسکو هم دستورالعمل داده بودیم و چندین بار درباره توجه به حریق تذکرهای لازم داده شده بود.

خوشبختانه بعد از حادثه پلاسکو اقبال مردم به آتش نشان فوق العاده شده و استقبال مردم نسبت به مسائل ایمنی نسبت به قبل از پلاسکو بهتر شده است، البته هنوز با نقطه مطلوب در زمینه ایمنی فاصله داریم.

چند تیم از ایستگاه شما در حادثه پلاسکو به این حادثه اعزام و چند نفر از نیروهای شما به شهادت رسیدند؟ در روز حادثه هر سه گروه نجات، حریق و پشتیبانی که شامل بیش از 30 نفر می شد، از این ایستگاه اعزام شدند و ما سه نفر از نیروهایمان را در این حادثه از دست دادیم.

شهید محسن روحانی، شهید فریدون علی تبار و شهید محمد آقایی نیروهای بسیار شجاع ایستگاه یک بودند که در این حادثه شهید شدند.

حرف آخر؛ در این مدت درباره اینکه شهدای پلاسکو شهید خدمت هستند یا شهید ایثارگر مباحث مختلفی مطرح شده است، اما باید بگویم که ما چه شهید ایثارگر باشیم، چه نباشیم، همچنان کارمان را انجام می دهیم.

اگر کسی نیروهای آتش نشانی را شهید ایثارگر تشخیص دهد، باز هم نمی تواند؛ گوشه ای از زحمات نیروهای آتش نشانی را جبران نمی کند، البته اگر آتش نشانان جزو شهدای ایثارگر هم به حساب نیایند، نیروهای ما با همین شدت و قوت به کار خود ادامه خواهند داد، کمااینکه در طول این یکسال هم انجام دادند، چراکه ما فکر می کنیم آن چیزی که در یک حادثه می سوزد، برای منزل خودمان است و معتقدیم؛ همانطور که ما برای امرار معاش مان به سختی تلاش می کنیم و زندگی مان را می سازیم، مردم هم همین گونه اند، پس باید همان تلاشی را که برای نجات خانه و زندگی خود در یک حریق و حادثه داریم، برای مردم هم داشته باشیم.

گفت وگو: نجمه رحمتی
کلید واژه ها: آتش نشانی - حادثه - ساختمان - نشان - حریق - همراه - خیابان فردوسی - شهید - اولین - حوادث - اعزام - ریزش - لوله کشی - فردوسی - خیابان - صبحانه - سالگرد - امداد - خوردن - پنجره - شهادت - نجات - ساعت - آوار - هایی

آخرین اخبار سرویس:
یک ساختمان 6 طبقه در قزوین دچار آتش سوزی شد

با شاخ های 60 ساله اینستاگرام آشنا شوید

وقتی پدرم به زندان افتاد، دوست 40 ساله اش مرا به خانه مجردی اش برد

زلزله 4 ریشتری صالح آباد ایلام را لرزاند

محکومان فراری در دام پلیس

پلمپ یک واحدصنفی متخلف در رابر

دستگیری زوج سارق با 3 فقره سرقت در شب

2بهله پرنده شکاری در خرم آباد حلقه گذاری شد

زلزله ایلام خسارت جانی نداشت

مرگ دلخراش کارگر زرندی بر اثر سقوط از ارتفاع

زوج سارق به شبی 3 فقره سرقت اعتراف کردند انهدام باند سارقان لوازم خودرو با 50 فقره سرقت در تهران

کشف محموله پارچه های قاچاق در شاهرود

استشمام گاز خانگی جان مادر و فرزند را گرفت

صالح آباد ایلام لرزید

آتش سوزی در ساختمان 6طبقه در قزوین

سوءاستفاده مرد میانسال از دختر 13 ساله یک زندانی

آتش سوزی در ساختمان 6 طبقه در قزوین

قصاب متخلف محکوم به تحمل حبس و شلاق

دستگیری سارقان طلا و جواهرات در شهرستان نظرآباد

زلزله ایلام خسارت جانی نداشت/ آماده باش 100 درصدی هلال احمر

22 شناور حامل کالاق قاچاق در هرمزگان توقیف شد

دستگیری سارقان طلا و جواهرات در شهرستان نظرآباد

22 شناور حامل کالاق قاچاق در هرمزگان توقیف شد

تصاویر| مرگ جوان 24 ساله در چاقو کشی در لندن

مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام: زلزله ایلام خسارت جانی نداشت/ آماده باش 100 درصدی هلال احمر

فوت 693 نفر در سوانح رانندگی آذربایجان شرقی

دستگیری حفاران غیر مجاز در چناران

300 کیلوگرم گوشت فاسد در تالش کشف شد

300 کیلوگرم گوشت فاسد در تالش کشف شد

جسد یک جوان از رودخانه کارون در شوشتر خارج شد

واکنش جامعه ی رسانه ای خوزستان به هتک حرمت عکاس خبری توسط ماموران شهرداری اهواز

اولین تصاویر از انفجار مهیب حوالی تیراژه تهران + عکس ها

سارق و مالخر اموال مسروقه در دام پلیس

سوءاستفاده مرد میانسال از دختر 13 ساله یک زندانی

 جزییات دستگیری قاچاقچی سکه های عتیقه  درپایتخت

صالح آباد لرزید

واکنش جامعه ی رسانه ای خوزستان به هتک حرمت عکاس خبری توسط ماموران شهرداری اهواز

جسد یک جوان از رودخانه کارون در شوشتر خارج شد

صالح آباد لرزید

کشف محموله میلیاردی لوازم آرایشی بهداشتی

کشف 415 کیلو گرم مواد مخدر جاساز شده در کامیون

کشف 34 کیلوگرم مواد مخدر در اردبیل 

حمله وحشتناک این مرد کثیف با چاقو به نامزد سابقش + عکس 16+

سوءاستفاده مرد میانسال از دختر 13 ساله یک زندانی

بیش از 2 تن مواد مخدر در مرزهای سراوان کشف شد

اینستاگرامی ها بیشتر احساس بدبختی می کنند

کشف بیش از 4کیلوگرم موامخدر در قزوین

کشف 737کیلوگرم مواد مخدر در آبهای ماهشهر

اعضای بیمار کُردستانی به 5 بیمار حیات دوباره بخشید

کشف 200 کیلوگرم مرفین در غرب استان تهران

اینستاگرامی ها بیشتراز بقیه احساس بدبختی می کنند

کشف 200 کیلوگرم مرفین در غرب استان تهران

بیش از 2 تن مواد مخدر در مرزهای سراوان کشف شد

صالح آباد ایلام لرزید

مرگ خاموش مادر و فرزند در رشت

برخورد خونین پژو وسمند در جاده قدیمی با 7 کشته و زخمی +عکس

فرار از دست پلیس با دوچرخه

صاعقه جان یک نفر را در ثلاث باباجانی گرفت

دستگیری زن سارق اماکن مذهبی در کرج

زن سارق اماکن مذهبی در کرج دستگیر شد

برداشت 65 تن گل محمدی در خوشاب

دستگیری زن سارق اماکن مذهبی در کرج

تاخیر پرواز تهران- قشم هواپیمایی ایران ایر

وحشت مسافران از اتفاق غیرمنتظره در هواپیما + عکس

عکس/ تشییع پیکر آتش نشان فداکار مشهدی

صالح آباد لرزید

قاتل ندا کوچولو سوم خردادماه محاکمه می شود

آخرین آمار ولادت و وفات در کشور

صالح آباد لرزید

فوت 693 نفر در سوانح رانندگی آذربایجان شرقی

کشف 50 کیلوگرم موادمخدر در قالب 3 محموله در اردبیل

راننده پراید پس از دومین جریمه امروزش، ماشین خود را آتش زد ! + عکس

زلزله 4 ریشتری صالح آباد ایلام را لرزاند

دقایقی پیش زلزله 4 ریشتری صالح آباد ایلام را لرزاند

دستگیری حفاران غیر مجاز در چناران

صالح آباد لرزید

کشف بیش از یک میلیون نخ سیگار قاچاق در هرسین

جان باختن 98 نفر در مازندران سال گذشته بر اثر غرق شدگی

کشف 5 ظرف سفالی متعلق به عصر آهن در طارم

دستگیری زن سارق اماکن مذهبی در کرج

وجود 150 نقطه بحرانی آتش سوزی در لرستان

کشف 50 کیلوگرم موادمخدر در قالب 3 محمولهدر اردبیل

اهدای اعضای بیمار مرگ مغزی به 5 نفر حیات دوباره بخشید

آخرین وضعیت 2 کارگر قربانی خودسوزی در آبادان اعلام شد

بیش از سه هزار پس لرزه در کرمانشاه رخ داده است

جمع آوری 2میلیارد ریال برای آزادی زندانیان در یزد

آخرین وضعیت 2 کارگر قربانی خودسوزی در آبادان اعلام شد

امدادرسانی هلال احمر به سیل زدگان 4 استان کشور

دیدار پرویز پرستویی با سردار رحیمی فرمانده پلیس تهران (عکس)

سرقت دو برادر در پوشش دستفروش/انتشار تصاویر با مجوز پلیس

مرگ مرد 55 ساله در ثلاث باباجانی بر اثر برخورد صاعقه

33 نفر در طرح پاکسازی نقاط آلوده شهرکرد دستگیر شدند

کشف بیش از 11 هزارقلم داروی غیرمجاز در شهرستان البرز

بیش از سه هزار پس لرزه در کرمانشاه رخ داده است

آغاز تحقیقات درباره جسد مرموز در باغ فیض !

آنالیز مواد EX5 (GM 9450 F) پتروشیمی امیرکبیر

4 کشته در تصادف منجر به حریق پژو 405/ خروج یک اتوبوس از جاده

پیرمرد اندیمشکی در برخورد با درزین جان باخت

دستگیری زن سارق اماکن مذهبی در کرج

ماجرای بطری های نوشابه با طعم افیون در تهران

دستور تخلیه پلاسکو، زمان ریزش صادر شد

دستور تخلیه پلاسکو، زمان ریزش صادر شد