مطالب مرتبط:
ارائه لایحه بودجه سال 97 شهرداری تهران به شورای شهر
ارائه لایحه بودجه سال 97 شهرداری تهران به شورای شهر
ارائه لایحه بودجه سال 97 شهرداری تهران به شورای شهر
اعتراف می کنم در بخش حمل ونقل ریلی موفق نبودم/ زندگی مدرن در تهران با بحران مواجه شده است
توسعه حمل ونقل عمومی باعث بهبود کیفیت عبور و مرور در تهران نشده است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 1 بهمن 1396 ساعت 02:552018-01-20اجتماعي

پیشنهاد شهرداری در شورای حمل ونقل شهر تهران با چه تغییراتی به تصویب رسید؟


پیشنهاد ترافیکی شهرداری، با اصلاح ناتمام در شورای حمل ونقل و ترافیک شهر تهران به پیش مصوبه تبدیل شد.

طبق پیش مصوبه طرح ترافیک 97، ورود به محدوده طرح در سال آینده مشمول «سقف تردد» است؛ - " پیشنهاد ترافیکی شهرداری، با اصلاح ناتمام در شورای حمل ونقل و ترافیک شهر تهران به پیش مصوبه تبدیل شد.

طبق پیش مصوبه طرح ترافیک 97، ورود به محدوده طرح در سال آینده مشمول سقف تردد است؛ به طوری که در هر روز فقط 103 هزار خودرو با خرید مجوز روزانه اجازه ورود به محدوده را دارند.

پیشنهاد ترافیکی شهرداری، با اصلاح ناتمام در شورای حمل ونقل و ترافیک شهر تهران به پیش مصوبه تبدیل شد.

طبق پیش مصوبه طرح ترافیک 97، ورود به محدوده طرح در سال آینده مشمول سقف تردد است؛ به طوری که در هر روز فقط 103 هزار خودرو با خرید مجوز روزانه اجازه ورود به محدوده را دارند.

این حجم، 20 درصد نسبت به امسال کاهش یافته است.

61 درصد از مجوزهای 97 به شاغلان دارای وضعیت اضطرار به لحاظ الزام به تردد در محدوده طرح اختصاص دارد.

شورای شهر برای تصویب نهایی طرح، 6 ماموریت دارد.

اصلاح ناتمام طرح ترافیک پیشنهاد مدیریت شهری تهران برای طرح ترافیک سال 97 با انحراف گیری ناتمام در شورای 6 نفره حمل ونقل و ترافیک شهر تهران، به پیش مصوبه تبدیل شد.

پیش مصوبه طرح ترافیک 97 حاوی یک تغییر رو به جلو نسبت به طرح پیشنهادی شهرداری است اما در عین حال 6 نقص فنی دارد که ماموریت شورای شهر پایتخت در روزهای آینده برای تصویب نهایی طرح را سنگین تر کرده است.

گزارش دنیای اقتصاد از جزییات پیش مصوبه طرح ترافیک سال 97 حاکی است: پیشنهاد شهرداری تهران مبنی بر حذف ممنوعیت ورود به محدوده طرح ترافیک با ایجاد دسترسی همگانی ، به دلیل نگرانی کارشناسی پلیس راهور از بابت ازدحام ترافیکی در محدوده، اصلاح شد به طوری که اعضای شورای ترافیک تهران در جریان بررسی طرح ترافیک پیشنهادی، نه تنها برای عبور و مرور خودرو در محدوده طرح ترافیک، سقف ورود تعریف کردند که حجم مجاز ورود خودرو به محدوده طرح ترافیک در سال 97 رقمی معادل 20 درصد کمتر از امسال تعیین شد.

اعمال سقف ورود به محدوده طرح ترافیک با توجه به اینکه معابر مرکزی پایتخت در صورت برقراری دسترسی همگانی پتانسیل تردد تا 5 برابر وضعیت فعلی را دارد، یک نیاز غیرقابل اغماض در طرح پیشنهادی بود که از سوی شورای ترافیک، در متن پیش مصوبه گنجانده شد.

براساس پیش مصوبه طرح ترافیک 97، سقف مجاز ورود خودرو به محدوده 30 کیلومتر مربعی مرکز پایتخت در سال آینده 103 هزار خودرو (شامل خودروهای شخصی و دولتی) تعیین شده است به این معنا که مجموع ورود خودرو به محدوده طرح ترافیک از زمان شروع طرح (6:30 صبح) تا پایان اجرا (7 شب)، نباید از سقف مجاز تجاوز کند.

در طرح ترافیک 96، تعداد خودروهایی که می توانند وارد محدوده شوند، 129 هزار دستگاه است.

طبق این پیش مصوبه، ورود به محدوده طرح ترافیک از ابتدای سال 97 مشمول اخذ عوارض با فرمولی که در روزهای آینده از سوی شورای شهر تهران به تصویب نهایی می رسد، خواهد شد.

فرمول پیشنهادی شهرداری برای دریافت عوارض ورود به طرح ترافیک سال 97، در ابتدای اعلام فرمول، در بازه قیمتی روزانه 9600 تومان تا 36 هزار تومان تعریف شده بود اما اصلاح یک ضریب مربوط به زمان تردد در این فرمول طی روزهای اخیر باعث شد حداقل عوارض روزانه ورود به طرح به 13 هزار و 400 تومان تغییر پیدا کند.

این مبلغ حداقلی برای آن دسته از ترددهایی است که بعد از پیک صبحگاهی وارد محدوده و قبل از پیک عصرگاهی از طرح خارج می شوند و مبلغ حداکثری نیز برای ورود در پیک و خروج در پیک است.

با این حال، این سطح عوارض روزانه به دلیل ناهمخوانی با هزینه واقعی سفر با خودروی شخصی در محدوده مرکزی تهران و همچنین عدم تناسب با عارضه هایی که این نوع سفر (استفاده از خودروی شخصی) از بابت ترافیک و آلودگی به شهر و شهروندان تحمیل می کند، از نظر کارشناسان، فرمول بازدارنده ترافیک محسوب نمی شود.

این فرمول، می تواند ترافیک شهری در کل ساعات روز را سنگین کند.

حفظ حق ورود برای 58 درصد سهمیه بگیران در پیش مصوبه طرح ترافیک 97، با اعمال نظر اعضای خارج از خانواده شهرداری در شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران روی طرح پیشنهادی مدیریت شهری، برای سهمیه بگیران طرح ترافیک حق ورود به شکل متفاوت از روال فعلی در نظر گرفته شده است.

در حال حاضر -تا پیش از تدوین طرح پیشنهادی ترافیک- 129 هزار خودرو مجاز به تردد در محدوده طرح ترافیک هستند که از این تعداد، 109 هزار خودرو متعلق به گروه های سهمیه بگیر همچون دستگاه های دولتی، ارگان ها، اقشار خاص از جمله پزشکان و.

است و علاوه بر این، 20 هزار آرم روزانه طرح ترافیک نیز در مبادی ورودی به محدوده از سوی شهرداری به متقاضیان غیر سهمیه ای فروخته می شود.

اما مطابق پیش مصوبه طرح ترافیک 97، برای آن دسته از مشاغلی که به لحاظ تردد در محدوده طرح ترافیک، شغل اضطراری به حساب می آیند، حق ورود به محدوده طرح به تعداد مشخص برای کل این مشاغل، محفوظ گذاشته شده است.

در پیش مصوبه، واژه سهمیه به کار گرفته نشده اما برای حق ورود یا اجازه تردد اشخاص حقیقی و حقوقی مشمول این مشاغل، 63 هزار مجوز طرح ترافیک از کل 103 هزار مجوز سال 97 در نظر گرفته شده است.

به این ترتیب، تعداد مجوز گروه های سهمیه بگیر در طرح ترافیک از 109 هزار مجوز در سال جاری به 63 هزار مجوز حق ورود(معادل 58درصد سهمیه های امسال) در پیش مصوبه طرح ترافیک 97 کاهش پیدا کرده است با این تفاوت که عوارضی که از این 63 هزار خودرو مطابق فرمول پیشنهادی قرار است برای ترددهای سال آینده دریافت شود، نسبت به آرم های فعلی، افزایش پیدا کرده است.

برآوردها نشان می دهد، حداقل مبلغ در فرمول پیشنهادی برای اخذ عوارض تردد در سال آینده از حداکثر مبلغی که تاکنون سهمیه بگیران طرح ترافیک پرداخت کرده اند، بیشتر است.

با این حال، عموم مردم که در حال حاضر برای خرید آرم روزانه، 40 هزار تومان پرداخت می کنند براساس فرمول پیشنهادی، در سال آینده مشمول پرداخت عوارض روزانه کمتر از وضع موجود خواهند شد.

شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، 40 هزار مجوز از کل 103 هزار مجوز روزانه طرح ترافیک سال 97 را برای عموم مردم در نظر گرفته و مابقی، در قالب حق ورود ، به مشاغل دارای وضعیت اضطراری تخصیص پیدا کرده است.

برآورد مدیریت شهری تهران نشان می دهد: میزان استفاده از این 40 هزار مجوز روزانه توسط شهروندان در حد 25 تا 30 هزار فقره در روز خواهد بود.

اما کارشناسان شهری با استناد به مبالغ پایین عوارض روزانه در فرمول پیشنهادی که کمترین سطح آن، ارزان تر از هزینه یک سفر با تاکسی اینترنتی است، معتقدند: عوارض واقعی تردد به محدوده طرح ترافیک با خودروی شخصی باید به گونه ای تعیین شود که از جذابیت این مد حمل و نقلی بکاهد.

اما در فرمول پیشنهادی از آنجا که عوارض روزانه تردد در محدوده طرح ترافیک به مراتب پایین تر از هزینه فعلی خرید آرم روزانه است، جذابیت سفر با خودروی شخصی به خصوص در ساعت بین 10 صبح تا 4 بعد از ظهر، به شکل فوق العاده تحریک کننده (محرک سفرهای روزانه به مرکز شهر) برای سال آینده وجود دارد.

ماموریت اعضای شورای پنجم طرح پیشنهادی برای مدیریت ترافیک تهران 97، مطابق چارچوب های اداری و قانونی، ابتدا در شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران به تصویب رسید.

این تصویب نامه البته به دلیل عدم مداخله این شورا در جزییات مربوط به مبلغ عوارض طرح ترافیک و نحوه واگذاری مجوزهای روزانه به دو طیف مشاغل اضطراری و عموم مردم ، یک پیش مصوبه محسوب می شود به طوری که مصوبه نهایی باید در شورای شهر تهران با بررسی جزییات طرح ترافیک 97، به تصویب برسد.

بررسی های دنیای اقتصاد نشان می دهد، اعضای شورای پنجم شهر تهران چنانچه بخواهند با عمل به وعده ای که به مردم پایتخت داده اند، متفاوت از دوره های قبل، برای شهر و شهروندان تصمیم گیری کنند، لازم است جزییات پیش مصوبه طرح ترافیک 97 و همچنین فرمول پیشنهادی برای دریافت عوارض تردد را با لحاظ یک خط قرمز غیرقابل چشم پوشی، مطالعه کرده و برای آینده ترافیک پایتخت، حساب شده تصمیم بگیرند.

خط قرمز مدیریت ترافیک تهران باید تضمین دو هدف حیاتی شامل کاهش ترافیک و کاهش آلودگی باشد.

برای این منظور باید شورای شهر 6 نقص فنی طرح ترافیک 97 را برطرف کند.

نقص فنی اول به فرجام مبهم LEZ مربوط می شود.

مدیریت شهری تهران براساس مصوبات سال های قبل شورای عالی ترافیک و همچنین لایحه بودجه 97 کشور، باید مدیریت تردد در محدوده زوج و فرد را از حالت غیرمعمول (فاقد سابقه جهانی) کنترل رقم سمت راست پلاک خودروها به حالت جهانی محدودیت تردد براساس میزان آلایندگی موتور خودروها تغییر دهد.

اما مطابق پیش مصوبه طرح ترافیک 97، امکان اعمال طرح LEZ در محدوده زوج و فرد دست کم تا ابتدای تابستان سال آینده، وجود ندارد.

شهرداری تهران در نسخه اولیه طرح پیشنهادی خود، اجرای متفاوت LEZ در محدوده زوج و فرد (این محدوده یک لایه عقب تر از محدوده طرح ترافیک را شامل می شود که 10 بزرگراه اصلی شهر در آن واقع شده است) را به شکل دریافت عوارضی کمتر از عوارض محدوده اصلی، در نظر گرفته بود به طوری که در پیشنهاد شهرداری قرار بود تردد در محدوده زوج و فرد برای همه خودروها با عوارضی معادل یک سوم فرمول پیشنهادی برای طرح ترافیک اصلی آزاد شود.

کارشناسان با توصیه به شورای شهر تهران معتقدند: اصلاح موثر طرح ترافیک برای سال 97 باید از بزرگراه های اصلی پایتخت و محدوده زوج و فرد به شکل دریافت عوارض بازدارنده آغاز شود چرا که بار سنگین ترافیک صبحگاهی و شبانگاهی در بزرگراه ها به مراتب بیشتر از محدوده اصلی طرح ترافیک است (حجم متوسط ورود خودرو به محدوده زوج و فرد در سال 96 معادل 495 هزار خودرو در روز بدون احتساب تاکسی و پلاک عمومی بوده که 5 برابر میزان تردد خودرو در محدوده طرح ترافیک اصلی است).

از طرفی، مساحت محدود زوج و فرد نیز نزدیک به سه برابر محدوده طرح ترافیک اصلی برآورد می شود.

بنابراین، ساماندهی گره های ترافیکی در 10 بزرگراه پرتردد یا همان محدوده زوج و فرد باید در اولویت نسبت به محدوده مرکزی باشد یا دست کم، ساماندهی آنها همزمان کلید بخورد.

اما در پیش مصوبه، به جای آنکه، اصلاحات ترافیکی ابتدا از محدوده زوج و فرد به شکل دریافت عوارض بازدارنده آغاز شود، ساماندهی این محدوده به زمان دیگری در سال 97 موکول شده است.

اخذ عوارض بازدارنده از محدوده زوج و فرد به صورت خودکار باعث کاهش میل به سفر در محدوده اصلی خواهد شد چرا که برای تردد به مرکز شهر باید از بزرگراه های منتهی به مرکز عبور کرد.

نقص فنی دوم به مبلغ عوارض روزانه به خصوص برای ساعت غیر پیک مربوط می شود که رقم آن معادل 33 درصد بهای فعلی آرم روزانه است.

این میزان عوارض غیربازدارنده، ساعات پیک ترافیک را در طول روز افزایش می دهد و تقاضای سفر با خودرو شخصی ایجاد می کند.

فرمول عوارض پیشنهادی باید با لحاظ همان خط قرمز اصلاح شود.

نقص فنی سوم شامل کمبود ظرفیت حمل و نقل عمومی برای پوشش سفرهای پیک صبحگاهی ناشی از شیفت تقاضا از خودرو شخصی است.

سقف مجاز برای ارائه حق ورود به طرح ترافیک برای مشاغل خاص در سال آینده 40 درصد کاهش پیدا کرده و معادل آن، به شکل طبیعی به حجم تقاضای استفاده از شبکه حمل و نقل عمومی افزوده می شود.

در این صورت، کسری فعلی ناوگان اتوبوس و مترو در سال آینده بیشتر خواهد شد.

برای تامین شبکه باید از هم اکنون، منابع مالی کمکی لحاظ شود نه اینکه به درآمد احتمالی ناشی از اجرای طرح ترافیک 97 که در گذر زمان و تا پایان سال آینده به شکل تدریجی در اختیار شهرداری قرار می گیرد، حساب ویژه باز شود.

گره های ترافیکی در سایر معابر شهر تهران نیز چالش مهم دیگری است که باید برای آن در طرح ترافیک سال 97، تدبیر شود.

مدیریت ترافیک تهران نباید صرفا به 5 درصد از مساحت پایتخت محدود شود، چرا که هم اکنون تقریبا معادل مساحت شهر تهران، شبکه معابر پایتخت است.

نواقص پنجم و ششم نیز به لحاظ اهمیت، چندان عقب تر از نواقص مطرح شده نیست.

در حال حاضر، ضابطه مربوط به چگونگی فروش حق ورود به 63 هزار اشخاص حقیقی و حقوقی دارای مشاغل اضطراری، مشخص نیست.

این نبود ضابطه در شرایطی است که مدیریت شهری تهران یکی از دغدغه های خود برای اصلاح طرح ترافیک را تسلط رابطه بر ضابطه در توزیع سهمیه های آرم ترافیک و همچنین فرمول نامناسب مشکل دار آن اعلام کرده بود.

حال، در شرایطی که حق ورود به محدوده در سال 97 برای مشاغل اضطراری معادل 42 درصد نیز کاهش پیدا کرده، برای فروش مجوزها به مشاغل دارای حق ورود، باید ضابطه از قبل تعیین شده و شفاف، از سوی شورای شهر وضع شود.

چالش آخر نیز به چگونگی فروش همین حق ورود به مشاغل اضطراری مربوط است.

با توجه به اینکه سقف روزانه فروش مجوز 103 هزار فقره تعیین شده، در صورتی که امکان پیش خرید مجوز یا محفوظ گذاشتن حق ورود روزانه برای این مشاغل وجود نداشته باشد، احتمال اینکه سقف مجوزهای عموم شهروندان از 40 هزار فقره در برخی روزها تجاوز کند، وجود دارد.

این احتمال به خصوص برای ساعات غیرپیک، زیاد است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازسایت خبری دنیای اقتصاد ، تاریخ انتشار 30دی 96، کدمطلب:3342772، www.

donya-e-eqtesad.

com
کلید واژه ها: ترافیک - طرح ترافیک - پیشنهاد - شورای - شهر تهران - شهرداری - تهران - حمل ونقل - خودرو - اصلاح - آینده - پایتخت - شورای شهر - شهرداری تهران - درصد - مجوز - ترافیک تهران - دنیای اقتصاد - پلیس راهور - مجاز - خرید - ممنوعیت - اقتصاد - مدیریت - گزارش - راهور - مرکزی - کاهش - صورت - پلیس

آخرین اخبار سرویس:
ناگفته هایی از قطع درختان کارخانه قند کرج

مشکلات سازمان اوقاف برای پرداخت به موقع حق بیمه خادمان

مشکلات طرح L.E.Z به پلیس برنمی گردد

پوشش زنده لیالی قدر در شبکه قزوین

غایبان 8 ساله در طرح غیبت سربازی ثبت نام کنند

عصر امروز بارندگی در ارتفاعات/تهران فردا بارانی می شود

از درخواست برای پخش مسابقات ورزشی بانوان از صداوسیما تا خبر بد برای مشمولان غایب سربازی

خروج 200 هزار خودروی دیزلی در یک طرح 3 ساله

آموزش و پرورش: سوالات امتحان نهایی از "اتاق تکثیر" لو رفته بود/دستگیری عامل تخلف

تصاویر/ ورود فاضلاب بندرعباس به خلیج فارس!

راه اندازی مرکزجامع توانبخشی در یزد به زودی

زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی و سمپاد

تاریخ و نحوه اخذ کارت آزمون ورودی دبیرستان های نمونه دولتی و استعداد درخشان

زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی و سمپاد

آموزش نیروهای جایگاه های سی ان جی تهران

مادر شهیدان فخاری به فرزندان شهیدش پیوست

دمای هوای کهگیلویه و بویراحمد گرمتر می شود

مسابقه اندیشه های امام (ره) در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

اختصاص یک "ریل باس" برای جابه جایی مسافران درون شهری اهواز

اعزام 3 هزار روحانی در ایام بهار قرآن به نقاط مختلف فارس

راه اندای مرکزجامع توابخشی در یزد به زودی

خزر با فاضلاب تغذیه می شود

شب های آسمانی طرحی برای انس بیشتر کودکان و نوجوانان بوشهری با قرآن کریم

مشکلات طرح L.E.Z به پلیس برنمی گردد/ شناسایی 2 میلیون و 800 هزار خودرو فاقد معاینه فنی

اعلام اعزام بیش از 60 گروه تبلیغی و جهادی در ماه رمضان به متاطق محروم

جزییات لو رفتن سوالات امتحان نهایی ؛ از اتاق تکثیر لو رفته بود | عامل تخلف دستگیر شد

هشدار رییس کل دادگستری درباره حمایت برخی مدیران از متخلفان

ادعای جذب سامانه های بارشی،علمی نیست

بقاع متبرکه استهبان؛ میزبان میهمانان ماه ضیافت الهی

گزارش آسوشیتدپرس از ترنس های ایرانی: زندگی سخت با این که فتوای تغییر جنسیت دارند

گزارش آسوشیتدپرس از ترنس های ایرانی: زندگی سخت با این که فتوای تغییر جنسیت دارند

اینجا نقطه ای زیر صفر درجه فقر است

تنها مازراتی شاسی بلند ایران +عکس

نوای مرتلان قرآن روزانه در بقاع متبرکه داراب به گوش می رسد

فعالیت ایستگاههای مترو در پایتخت اوکراین از سر گرفته شد

آغاز نام نویسی کودکان و نوجوانان در 60مرکز فرهنگی + آلبوم

آثار 800 ساله در آستانه نابودی

جدیدترین تغییر کنکور 98 اعلام شد | طراحی 2 سری سوال برای داوطلبان

استفاده از مجازات های جایگزین حبس + فیلم

مشکلات سازمان اوقاف برای پرداخت به موقع حق بیمه خادمان

توضیح در مورد نحوه لو رفتن سوالات امتحان نهایی

بلایی که زباله ها سر زیباترین ساحل جنوب آورده اند

آرش شهبازیان خونیق ، امید حسنی نقش اضطراب امتحان و نارسایی هیجانی در فرسودگی تحصیلی دانشجویان

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خبر داد حضور آموزش و پرورش در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن با 19 غرفه

تعطیلی مترو پایتخت اوکراین به دلیل هشدار بمبگذاری

بازگشت روز جهانی «سندروم داون» به تقویم

مازندران 8 درجه خنک می شود

مسمومیت 5 دانش آموز با قرص های غیرمجاز

اتوبوس دیابت در بوستان ملت مشهد خدمت رسانی می کند

آموزش نیروی های متخصص جایگاه های سی ان جی تهران

عکس/ تنها مازراتی شاسی بلند ایران

کاهش 5 تا 8 درجه ای دما در شمال کشور/ وقوع گرد و خاک در برخی مناطق

آغاز نام نویسی کودکان ونوجوانان در 60 مرکز فرهنگی +آلبوم

توزیع روزانه دوهزار کاسه حلیم در ایستگاه صلواتی حرم حضرت معصومه(س)

جانشین رییس پلیس راهور تهران: مشکلات طرح L.E.Z به پلیس برنمی گردد/ شناسایی 2 میلیون و 800 هزار خودرو فاقد معاینه فنی

ترتیل خوانی در امامزاده ابراهیم(ع) اصفهان

تصاویر | بلایی که زباله ها سر زیباترین ساحل جنوب آورده اند

کاهش 5 تا 8 درجه ای دما در شمال کشور/ وقوع گرد و خاک در برخی مناطق

جزییات تعیین و افزایش «شهریه» مدارس غیردولتی

هوا خنک تر می شود؛ 5 تا 8 درجه

افطاری با «سفره به سفره»

32 هزار خادم ثابت مسجد تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار دارند

مسمومیت 5 دانش آموز با قرص های غیرمجاز

تونل پیامبر اعظم (ص) بازگشایی می شود

اجرای طرح حفاظت و مرمت در پایگاه جهانی تخت جمشید

جایگزینی بیش از 200 هزار خودروی دیزلی طی سه سال/اعلام آلوده ترین نقطه تهران

32 هزار خادم مسجد تحت پوشش تأمین اجتماعی/ مشکلات اوقاف برای عدم پرداخت به موقع حق بیمه

تکذیب شایعات تحریم سفرحج زائران قزوین درفضای مجازی

بازدید مدیرکل ورزش و جوانان استان ناصریه عراق از مراکز آموزش فنی و حرفه ای آبادان

فارس از وضعیت آب و هوا گزارش می دهد کاهش تا 7 درجه دما در استان های شمالی / اهواز با دمای 45 درجه داغ ترین شهر

ناگفته هایی از قطع درختان کارخانه قند کرج

جرعه ای از زلال وحی

توزیع سبد غذایی به خانوارهای بهزیستی قزوین آغاز شد

مدیر کل محیط زیست استان تهران تصریح کرد هماهنگی بین بخشی لازمه کاهش آلودگی هوا/ حضور نیافتن نماینده سازمان استاندارد در جلسه کارگروه

بارش شدید باران و آبگرفتگی معابر در کرج

مسمومیت 5 دانش آموز مشهدی با قرص های غیرمجاز

پارتی بازی در انسداد چاه های غیرمجاز پذیرفتنی نیست

نوای آیات آسمانی در بقاع متبرکه خُنج

استاندار آذربایجان شرقی : مدرسه محوری اولویت توسعه

خزر با فاضلاب تغذیه می شود

بزرگترین کتاب سنگی جهان

یک فرضیه: آب موجود در زمین توسط سیارک ها آورده شده است

32 هزار خادم مسجد تحت پوشش تأمین اجتماعی/ مشکلات اوقاف برای عدم پرداخت به موقع حق بیمه

توزیع کارت ورود به جلسه آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی و سمپاد از 7 خرداد

آموزش نیروهای جایگاه های سی ان جی تهران

پارتی بازی در انسداد چاه های غیرمجاز پذیرفتنی نیست

تقلیل نام «معلم» به آشپز در شرکت های خدماتی «عموحیدر و شرکا»!!

عصای هوشمند مخصوص نابینایان

پارتی بازی در انسداد چاه های غیرمجاز پذیرفتنی نیست

اجرای طرح کاربینی مشاغل ویژه مربیان با رویکرد پژوهش محوری آغاز شد

خزر با فاضلاب تغذیه می شود

تاریخ و نحوه اخذ کارت آزمون ورودی دبیرستان های نمونه دولتی و استعداد درخشان

صدورگواهینامه الکترونیکی مهارت آموزی برای 26 مددجوی ندامتگاه تهران بزرگ

وقف بیش از 260 جلد قرآن در نمایشگاه قرآن مشهد

سرانجام طرح "تعطیلی دو هفته ای مدارس" از زبان کلانتری

سرعتگیرهای دردسر ساز در روستاهای خراسان شمالی

آشنایی با بلندترین پل معلق خاورمیانه+ تصاویر

کامیون های جنگ جهانی همچنان متهم آلودگی هوای پایتخت

حمیدرضا حاجی بابایی تقلیل نام معلم به آشپز در شرکت های خدماتی عموحیدر و شرکا!!

ابراهیم در آغوش ابراهیم

پیشنهاد شهرداری در شورای حمل ونقل شهر تهران با چه تغییراتی به تصویب رسید؟

پیشنهاد شهرداری در شورای حمل ونقل شهر تهران با چه تغییراتی به تصویب رسید؟