مطالب مرتبط:
مدیرکل آموزش و پرورش تهران در گفت وگو با فارس: نمی توان ضوابط نقل و انتقال معلمان به تهران را تغییر داد/ با سه ساله شدن رشته های فنی مشکل فضای آموزشی پیدا نمی کنیم
نمی توان ضوابط نقل و انتقال معلمان به تهران را تغییر داد/ با 3 ساله شدن رشته های فنی مشکل فضای آموزشی پیدا نمی کنیم
معضل کمبود فضای آموزشی چالش اصلی نظام تعلیم و تربیت در آذربایجان غربی است
طراحی بسته های آموزشی برای کودکان و نوجوانان
16 آذر امسال متنوع ترین مراسمات در دانشگاه آزاد برگزار شد/برخی علاقه دارند به مسائل آموزشی و فرهنگی، سیاسی نگاه کنند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 30 دی 1396 ساعت 00:412018-01-19سياسي

مخبردزفولی در گفت وگوی مشروح با فارس: مسئله بورسیه ها با رفتارهای غیراخلاقی سیاسی به مشکل تبدیل شد/ باید نظام آموزشی مناسبی طراحی شود که کنکور خلاقیت کُش نباشد


دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با تشریح دلایل حذف کنکور بر این نکته تأکید کرد که باید نظام آموزشی مناسبی طراحی شود که کنکور خلاقیت کُش نباشد، - دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی از اهمیت شرافت حرفه ای در هر شغلی گفت و بر نقش سوگندنامه های صنفی در هر شغلی تأکید کرد.

وی شرافت حرفه ای و سازماندهی را از امور مهم در هر شغل عنوان کرد و بر این نکته تأکید کرد که در دنیا کار خبری و کار حرفه ای بر اساس مادی نگری و منفعت گرایی صورت می گیرد زیرا سکولار بر مادی گرایی استوار است یعنی آن ها مدعی شرافت حرفه ای هستند ولی عمل نمی کنند.

مخبردزفولی در گفت وگویی که با مسؤولان " به سؤالات خبرنگاران این خبرگزاری پاسخ داد و در رابطه با مسئله بورسیه های دانشجویی و حذف کنکور صحبت کرد.

* مسئله بورسیه ها با رفتارهای سیاست بازانه و غیراخلاقی به مشکل تبدیل شد فارس: دانشجویان بورسیه سال های گذشته در دولت یازدهم با مشکل مواجه شدند و با وجود تذکر مقام معظم رهبری به مسؤولان برای حل مشکل این دانشجویان، هنوز این مشکل برطرف نشده است، دیدگاه شما در این زمینه چیست؟ مخبردزفولی: در مورد بورسیه ها چندین بار صحبت کردم، حقیقت این است که اگر بخواهم روان به شما پاسخ دهم به نظر من مسئله بورسیه ها نباید مسئله می شد مثل تمام رویه هایی که افراد در چارچوب قانون درخواست بورسیه می دهند و در دولت های مختلف این شرایط بوده و این اتفاق مربوطه به دوره زمانی خاصی نیست و این اتفاق ممکن است در هر زمان دیگری بیفتد و نباید به مسئله تبدیل می شد ولی متاسفانه در رفتارهای کاملا سیاسی و سیاست بازانه و غیراخلاقی با مسئله بورسیه ها مطرح شد.

اینها بچه های همین آب و خاک بودند که بچه های با استعدادی هم هستند، البته همیشه ممکن است به صورت نادر تخلف هم رخ دهد.

* همان کسانی که مسئله بورسیه ها را غیرقانونی دانستند خودشان با تخلف بورسیه شدند من نمی خواهم از تخلفات بارز سنوات گذشته در این زمینه بگویم زیرا در ذهن من تخلفاتی در گذشته از سوی همان کسانی که مدعی این تخلفات بورسیه شدند، وجود دارد که اتفاقا خودشان جزو افرادی بودند که بعضا از همین روش ها استفاده کردند و بورسیه شدند.

من جزو افرادی بودم که از ابتدای آموزش عالی کشور حضور داشتم و نامی از کسی نمی برم.

به نظرم این مسئله می توانست مسئله نشود و حالا که مسئله اش کردند باید کمک کنند که منصفانه حل شود.

* وزیر علوم پیگیر حل مشکل بورسیه هاست فارس: در حال حاضر حل مشکل بورسیه ها در چه وضعیتی است؟ مخبردزفولی: البته بخشی از مشکل حل شده و یک مسئله مانده که وزیر علوم که خودم با وی صحبت کردم با احترام و اصرار دنبال می کند که مسئله جایابی ها را حل کند.

اگر جایابی تعداد باقیمانده حل شود می توانیم بگوییم مشکل بورسیه ها به پایان رسید.

البته تاکنون این اتفاق رخ نداده و جایابی تعدادی باقی مانده است.

* همه در قبال حل مشکل بورسیه ها مکلفیم فارس: حل مشکل بورسیه ها به عهده کدام نهاد است؟ مخبردزفولی: ما در قبال آن ها متعهدیم یعنی همه باید متعهد باشیم.

من اصلا فاصله ای بین شورایعالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم و مجموعه هایی که باید جایابی در دانشگاه ها انجام دهند، نمی بینم همه مکلفیم و همه وظیفه داریم که این کار را انجام دهیم.

البته به خیلی از این بچه ها خسارت هم وارد شده و باید خسارت ها را به گونه ای جبران کنند که حداقل آن دلجویی است و اینکه گره از مشکلات این تعداد باقیمانده باز شود.

در بررسی ها مشخص شد که تعداد اشتباه کاملا محدود بود که همه توافق نظر داشتند که نباید به آنها بورسیه داده شود ولی عمده دانشجویان بورسیه طبق ضوابط عمل کرده بودند و مشکلی نداشتند بنابراین هم باید مسیر بورسیه آنها تسهیل می شد و هم مسیر جایابی که اکنون در مرحله جایابی هستیم و امیدواریم تعدادی که باقیمانده با اهتمام وزیر علوم حل شود.

اگر روند جایابی به مشکل بخورد ما ورود می کنیم.

به دلیل اینکه موضوع آموزشی است حتما جزو وظایف هیأت های تجدید نظر است و هیأت تجدید نظر در وزارت علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد برای همین منظور تشکیل شده است.

مسلما ما موارد را ارجاع می دهیم، در جلسات حضور می یابیم و دفاع می کنیم که مشکلات سریع تر حل شود.

* آمارهای مطرح شده پیرامون مهاجرت نخبگان را باور نکنید تا مستند دقیق ارائه شود فارس: مدتی است آمارهایی درباره مهاجرت نخبگان از کشور مطرح می شود که حکایت از مهاجرت 99 درصدی فارغ التحصیلان نخبه دارد، صحت این آمار تا چه حد قابل قبول است؟ مخبردزفولی: آمارها را باور نکنید تا مستند دقیق ارائه شود.

ما در دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی جلسه ای درباره مهاجرت نخبگان داشتیم، اعداد و ارقامی که گفته می شود کاملا با واقعیت ها مغایر است، البته معنای سخنم این نیست که مهاجرت اتفاق نمی افتد حتما در همه جای دنیا این مسئله اتفاق می افتد و مهاجرت نخبگان یک معضل جهانی است که می تواند کاهش یافته و کنترل شده و هدایت شده باشد اما این ارقام که گفته شده است اصلا مستند علمی ندارد که متاسفانه گاهی از زبان مسئولان هم مطرح می شود.

* باید در زمینه کارآمدسازی بنیاد ملی نخبگان برنامه ریزی شود فارس: به طور کلی وضعیت عملکردی بنیاد ملی نخبگان در حال حاضر به چه صورت است؟ مقام معظم رهبری سال گذشته از عملکرد این بنیاد ابراز نارضایتی کردند.

مخبردزفولی: درباره وضعیت کلی بنیاد باید بگویم که نیاز است حتما تحرک بیشتری صورت بگیرد زیرا اگر فعالیت هم می کنند اطلاع رسانی خوبی صورت نمی گیرد که باید دنبال کنیم.

من به معاون علمی رییس جمهور گفتم که حتما در موضوع کارآمدسازی بنیاد به صورت فعالانه تری برنامه ریزی شود یا حتی اگر لازم است که تغییری در اساسنامه بنیاد و نحوه اجرای آن اتفاق بیفتد به شورا اطلاع دهند تا ما بتوانیم برای چالاک کردن بنیاد کمک کنیم.

* الزام دستگاه ها به اجرای مصوبات شورا فارس: مسئله ای که گاهی مطرح می شود این است که مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی چقدر ضمانت اجرایی دارد؟ مخبردزفولی: بحث ضمانت موضوع خاص شورا نیست.

شورا هم مثل همه دستگاه هاست.

من از شما می پرسم که چقدر قانون مجلس هست که اجرا نمی شود؟ به نظرم ساختار ضمانت بخشی به کل سیاست گذاری های کشور به همین صورت است.

این سؤال در مورد عدم اجرای قوانین درباره نهادهای دیگر هم وجود دارد.

از مجلس هم می توان همین سؤال را پرسید.

شنیده شده که در خوشبینانه ترین حالت، 30 درصد برنامه پنجم توسعه اجرا شد در صورتی که مجلس اهرم های ضمانتی هم دارد.

بله این درست است که شورایعالی انقلاب فرهنگی اهرم ضمانتی ندارد ولی با این وجود بسیاری از مصوبات شورا اجرا می شود.

فرهنگستان های کشور، جهاد دانشگاهی، شورای گسترش و برنامه ریزی و بنیاد نخبگان را کدام نهاد راه اندازی کرده است؟ این ها اجرای مصوبات شورا نیست؟ البته ممکن است بگویید اجرا ضعیف است ولی اینگونه نیست که به کلی ضمانت اجرا وجود نداشته باشد.

بله ما در اجرای برخی مصوبات راهبردی خودمان مشکل داریم مثل سند مهندسی فرهنگی که در آن هم بخش هایی اجرا شده ولی من معتقدم اگر ستاد مهندسی فرهنگی در کشور تشکیل می شد و اعضا با یک دلی کار می کردند حتما پیشرفت ما در حوزه های فرهنگی بسیار بهتر بود زیرا یکدیگر را تقویت می کردند و نیرویمان هدر نمی رفت.

اینها آثار مثبتی است که ما از این نعمت محروم هستیم ولی در حوزه علمی ستادهایی راه اندازی شد که مصوبه شورا است و همه این ستادها فعال هستند و این یعنی مصوبات شورا درحال اجرا است.

بخش عمده ای از مصوبات اجرا می شود و اگر بدبینانه بگویم 60 درصد مصوبات اجرا می شود، ببینید در نهادهای دیگر این آمار به چه صورت است.

بله من معتقدم با وضع مطلوب فاصله داریم و دستگاه ها خیلی بهتر از این می توانند مشارکت کنند.

اخیرا اعلام کردم برای بازنگری نقشه جامع علمی کشور از همه افراد حقوقی و حقیقی که نظری دارند استقبال می کنیم.

ممکن است در اجرا اشکال وجود داشته باشد ولی نمی توان گفت که مصوبات شورا اجرا نمی شود.

بله موافقم که شورا اهرم ضمانت بخشی بسیار کمی دارد ولی شورا مرجعیت دارد و این مرجعیت پذیرش ایجاد می کند.

* همه باید برای حل مسئله کنکور پای کار باشند فارس: دیدگاه شما درباره حذف کنکور که این روزها در محافل مختلف مطرح می شود، چیست؟ مخبردزفولی: من در مورد کنکور زیاد صحبت کردم و حالا معتقدم باید کمک کنید تا همه برای حل مسئله پای کار بیایند.

یکی از موارد اجرایی سند تحول آموزش و پرورش حذف کنکور است زیرا مبنای این سند، تبدیل نظام حافظه محور به خلاقیت محور است تا قدرت فکر و اندیشه ورزی در دانش آموز و توجه به همنوع و آنالیز و تحلیل در دانش آموز تقویت شود، کنکور نه تنها این کارها را نمی کند بلکه این توانمندی ها را سرکوب می کند.

سند تحول می خواهد برای نسل جوان تفکر و تعقل و نوآوری را تجویز کند و نظام آموزش و پرورش باید برنامه ریزی خود را بر این مسئله مبتنی کند ولی کنکور این را نمی پذیرد.

در 4 ساعت بر اساس مسابقه ذهن و حافظه کسانی که در کلاس های پرزرق و برق شرکت کردند و علمی ندارند را ارزیابی می کند.

داوطلبان بر اساس تکنیک تست زنی در کنکور شرکت می کنند.

این کنکور استعدادپرور نیست، خلاقیت پرور نیست، مغزها را معرفی نمی کند، پس اشکال دارد.

برخی فکر می کنند ما بی اساس در مورد حذف کنکور سخن می گوییم ولی باید نظام سنجش در کشور طراحی شود که استعداد کُش و خلاقیت کُش نباشد و توانمندی های دانش آموزان را به کنار نزند و یک مسابقه استرس زای هنجارشکنانه ذهنی و روحی برای دانش آموز ایجاد نکند.

* کنکور باید بازنگری شود فارس: برای حل این مشکلات برنامه ریزی صورت گرفته است؟ مخبردزفولی: ما تلاش می کنیم در کار گروه های مختلف این مسئله بررسی شود و از ظرفیت نخبگانی کشور هم کمک خواستیم ما باید به سمت نظام سنجش و پذیرش جایگزینی برویم که بهترین استعدادها و خلاقیت ها و توانمندی ها برای رشته های مناسب پذیرش شوند.

مثلا فردی اصلا از رشته مهندسی خوشش نمی آید ولی ما به زور بر اساس فضاسازی ها او را به رشته های مهندسی می فرستیم.

ما معتقدیم کنکور باید بازنگری و تحولات علم و فناوری جهانی بازبینی شود و نظامی که محقق نگاه خلاقانه است، اجرا کنیم.

هر گاه طرح جایگزین آماده شود با فاصله اعلام می کنیم و زمان بندی ها و مرحله بندی ها اطلاع رسانی می شود.

شتاب زدگی را نمی پذیریم ولی می گوییم بررسی این موضوع نباید به سال های آینده موکول شود بلکه باید از حالا بررسی ها صورت گیرد ولی در صورت به نتیجه رسیدن بررسی ها اجرا از سال های آینده انجام می شود که از قبل هم اطلاع رسانی صورت می گیرد.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/a3c0 نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: بورسیه - مشکل - انقلاب فرهنگی - نظام آموزشی - کنکور - تخلف - دانشجویان - تخلفات - حرفه - دانشجویان بورسیه - آموزش - مقام معظم رهبری - خلاقیت - فرهنگی - عالی - دولت یازدهم - قانون - سیاسی - طراحی - خبرنگاران - وزیر علوم - خبرگزاری - دانشجویی - صورت - نظام - دولت - اهمیت - همیشه - شرایط - رهبری

آخرین اخبار سرویس:
6 ایراد فرمانداری تهران به طرح جدید ترافیک در شورا بررسی می شود

پیام رهبر انقلاب در پی سانحه مصیبت بار سقوط هواپیمای مسافربری

خاطره تلخ هوایی که برای خانواده محمدعلیزاده افتاده بود

صلاحیت رانندگان اسنپ تایید می شود

پیام تسلیت رییس جمهور به مناسبت سانحه سقوط هواپیما در مسیر تهران – یاسوج

زارع: گزارش سوال از رییس جمهور ظرف یک هفته به هیات رییسه ارائه می شود

درخواست بازداشت شدگان ناآرامی های اخیر برای تخفیف در قرارهای بازداشت / 5 سال حبس برای نوجوان 15 ساله ای که پرچم را پایین آورد

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی حادثه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری

وزیر علوم: در موضوع بورسیه ها، 21 نفر محروم شده اند

احیای علوم سیاسی

وکیلی: علت سقوط هواپیمای تهران یاسوج هرچه زودتر مشخص شود

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی حادثه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری

وزیر علوم،روسای «قرارگاه راهیان نور شهید علم الهدی» منصوب کرد

صندوق حمایت از زعفران ایجاد شود

مهدویت؛ رویکرد جدید برنامه سازی معارفی سیما

100گفتمان دینی ویژه ایام فاطمیه در بیجار برگزار می شود

ثبت نام 2 هزار خادم الشهید انفرادی از سراسر کشور در طرح مادران آسمانی

پیام تسلیت مقامات و شخصیت ها در پی سقوط هواپیمای تهران - یاسوج

پیرغلامان حسینی همدان تجلیل شدند

پیام تسلیت روحانی برای سانحه سقوط هواپیمای مسافربری تهران  یاسوج

پیام رهبر انقلاب اسلامی در پی سانحه مصیبت بار سقوط هواپیمای مسافربری

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی سانحه سقوط هواپیمای مسافربری

هفتمین جلسه دادگاه تجدید نظر بقایی چهارشنبه برگزار می شود

استخدام مجتمع سنگ برج در شیراز

مردم محلی در جست جوی نشانی از لاشه هواپیما تهران ـ یاسوج+عکس

استخدام پیتزازن و کارگر ساده آقا با جای خواب در تهران

روایت امیر مهدی ژوله از سقوط_هواپیما یاسوج +عکس

بازداشت دو باند فلسطینی که قصد ترور لیبرمن را داشتند

رهبر معظم انقلاب سانحه سقوط هواپیمای مسافربری را تسلیت گفتند

اعزام 120 امدادگر به محل سقوط

داعشی ها در انتخابات پارلمانی عراق نامزد شدند!

تبریزی: هم قسم شده ایم که لوکوموتیو را شکست دهیم

استخدام کارگر ماهر تعویض روغنی و استادکار جلوبندی کار در تهران

روز سه شنبه برج میلاد تعطیل است

ممنوعیت پرواز در فرودگاه های اقلیم کردستان عراق لغو می شود

پیام رهبر انقلاب در پی سانحه سقوط هواپیمای مسافربری

استخدام نرس، بهیار، فیزیوتراپ و تغذیه در درمانگاه

استخدام آبدارچی خانم جهت یک شرکت در تهران

برج میلاد اول اسفند تعطیل شد

پیام رهبر انقلاب در پی سانحه سقوط هواپیمای مسافربری

پیام تسلیت روحانی به مناسبت سانحه سقوط هواپیمای یاسوج

دکتر احمدی نژاد، جان باختن 66 تن از هموطنان در حادثه سقوط هواپیما را تسلیت گفت

پیام رهبر انقلاب در پی سانحه سقوط هواپیمای مسافربری

اطلاعات فنی هواپیما از ماه ها قبل ثبت شده است

پیگیری قضایی سقوط هواپیمای تهران-یاسوج

پیام رهبر انقلاب در پی سانحه ی مصیبت بار سقوط هواپیما

گزارش تصویری | دیدار رهبری با مردم آذربایجان شرقی

پیام رهبر انقلاب در پی سانحه سقوط هواپیمای مسافربری

آب و آیینه شبکه افق در سوگ بانوی دو عالم

نقش علمای آذربایجان در اقدامات انقلابی مردم تبریز در بهمن 56/ واکنش شریعتمداری به قیام 29 بهمن

نقش پر رنگ مداحان کشوری در برگزاری ایام فاطمیه امسال

رهبر انقلاب سانحه مصیبت بار سقوط هواپیمای مسافربری را تسلیت گفتند

پیام رهبر انقلاب اسلامی در پی سانحه مصیبت بار سقوط هواپیمای مسافربری

آمریکا و اسراییل با همه قوا در خط مقدم دشمنی با انقلاب اسلامی قرار دارند

10 مسجد فاقد امام جماعت/ نبود کتاب ادعیه در مساجد تنیان

همه افراد جامعه موظف به رعایت حقوق شهروندی هستند

شیوه دشمن برای ضربه زدن به کشور تغییر کرده است

نقش رسانه ای حضرت زهرا(س) را در دفاع از ولایت الگوبرداری کنیم

تشییع پیکر مطهر شهید سیف علی نظری

برگزاری همایش «پیروان فاطمی» در شهرستان برخوار

برگزاری همایش دانش آموزی «مادر من فاطمه» در قروه

تسلیت روحانی در پی سانحه سقوط هواپیما

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی سانحه ی هوایی

مسؤولان برای بدحجابی جامعه اسلامی فکری کنند/ اوضاع برای دلسوزان نگران کننده است

شرکت آسمان اسامی سرنشینان هواپیمای سانحه دیده را تایید نکرد

پهپاد به محل حادثه سقوط هواپیما در پادنای سمیرم اعزام می شود

پیام رهبر انقلاب اسلامی در پی سانحه مصیبت بار سقوط هواپیمای مسافربری

اولین مسابقه کتابخوانی مشترک بین مراکز حوزوی برپا می شود

انتظار تلاش مضاعف از مسئولان، برای حل مشکلات مردم را داریم

رهبر انقلاب سانحه سقوط هواپیمای مسافربری را تسلیت گفت

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی حادثه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری

پیام تسلیت ابتکار در پی سقوط هواپیمای مسافربری تهران -یاسوج

مجلس به وظیفه نظارتی خود درخصوص حادثه سقوط هواپیما عمل می کند

تلاوت «حمید رحیمی» در جلسه مسجد حضرت رقیه(س)

مروری بر صفحه ای زرین از تاریخ پر افتخار تبریز

آغاز شانزدهمین جلسه بررسی بودجه در مجلس

آغاز فرآیند صدور کارت ورود به جلسه آزمون سراسری حفظ قرآن

تسلیت رهبر انقلاب در پی سقوط هواپیمای مسافربری

مسئولان ذیربط لازم است همه ی تلاش و همکاری خود را برای اقدامهای لازم در این مورد بکار برند و امکان تکریم و تشییع پیکرهای آنان را فراهم سازند

باید بستر آرامش روانی در جامعه ایجاد شود

یا زهرا (س) در ایام شهادتت دلهایمان را به سوی بقیع پر داده ایم...

بررسی مرگ سید امامی و بازداشت جمعی از فعالان محیط زیست در فراکسیون امید مجلس

چرا مسئولان هوایی درباره سقوط هواپیمای یاسوج سکوت کردند؟

ورود دادستان یاسوج به حادثه سقوط هواپیما

استخدام منشی در شرکت پخش مواد عذایی آوا

استخدام فروشنده آقا جهت پوشاک مردانه در تهران

استخدام پزشک عمومی در کلینیک زیبایی ولنجک

استخدام کافی شاپ کار و کارگر ساده در سفره خانه

استخدام مدیر جهت فست فود در منطقه شرق و اکباتانِ تهران

استخدام منشی و دستیار دندانپزشک در تهران پارس شرقی

استخدام فروشنده خانم در قنادی

استخدام سه ردیف شغلی جهت هتل زندیه در شیراز

ابهام در سرنوشت مسافران پرواز تهران-یاسوج

واکنش بازیگران به سانحه سقوط هواپیمای یاسوج

استخدام پیتزا همبر راستی در شیراز

عمر هواپیمای سقوط کرده چقدر بود؟

استخدام کانترکار خانم جهت رستورانی در محدوده جمهوری تهران

تیلرسون خطاب به مقامات کره شمالی: من منتظرم تا شما بگویید آماده مذاکره هستید

وزیر آموزش و پرورش: سامانه جدیدی برای جذب نیروی مدارس راه اندازی می شود

احتمال کناره گیری آیت الله جنتی از نمازجمعه تهران قوت گرفت

مخبردزفولی در گفت وگوی مشروح با فارس: مسئله بورسیه ها با رفتارهای غیراخلاقی سیاسی به مشکل تبدیل شد/ باید نظام آموزشی مناسبی طراحی شود که کنکور خلاقیت کُش نباشد

مخبردزفولی در گفت وگوی مشروح با فارس: مسئله بورسیه ها با رفتارهای غیراخلاقی سیاسی به مشکل تبدیل شد/ باید نظام آموزشی مناسبی طراحی شود که کنکور خلاقیت کُش نباشد