مطالب مرتبط:
فلسفه تفاوت های جنسیتی از منظر عدل الهی -بخش اول مؤلفه های عدل الهی
قدرت نظام بعد از ارزشهای الهی بر پایه خواست مردم
فوت یک مرد 40 ساله در پی تخریب ملک شهرداری
با تخریب ملک شهرداری تهران در منطقه 18 مرد 40 ساله زیر آوار ماند و جان داد
8 مرد اصلی پرسپولیس در 19 هفته !
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 28 دی 1396 ساعت 15:122018-01-18سياسي

زن و مرد در کمالات الهی برابر هستند


حوزه/ همایش علمی با عنوان "فاطمیه و زیارت حضرت زهرا سلام الله علیها" در سالن هماش های دارالشفاء در قم برگزار شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگارخبرگزاری حوزه ،همایش علمی و دو روزه با عنوان "فاطمیه و زیارت حضرت زهرا سلام الله علیها" از امروز پنج شنبه 28 دی شروع شد و قرار است تا فردا داشته باشد، حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی عضو هیئت علمی جامعه المصطفی و حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی از خطبای حوزوی به ایراد سخن پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی: گسترش فاطمیه در پرتو عنایات مقام معظم رهبری و مراجع تقلید و تبلیغات علما و صدا و سیما بوده است و جای بسی شکر دارد.

البته افراط و تفریط نباید وارد این قضیه شود که در کل این ایام و فاصله دو شهادت منقوله بگوییم که هیچ کس حق خنده ندارد و هیچ عقدی نباید صورت بگیرد، این افراط است بلی در ایام نزدیک به دو شهادت باید تکریم عزای صدیقه طاهره انجام شود.

حقیقت فاطمیه هنوز مغفول است در مورد امام حسین علیه السلام و شهادت و مقام منزلت شان بسیار معرفت دهی صورت گرفته است هم میان اهل سنت و اهل میان شیعیان و حتی چند مقتل از علما اهل سنت مثل مقتل خوارزمی در مورد امام حسین علیه السلام نوشته شده است ولی غدیر و فاطمیه در منشا شادی وعزا برای امت اسلامی بودن مغفول مانده اند و خیلی کار نشده است.

البته ترویج این مباحث باید عالمانه و ازسرتحقیق باشد، مثلا در بحث هجمه به بیت برخی پنجاه روز بعد وفات پیامبررا مطرح کرده اند که این طور نبوده است و حمله در همان چند روز اول بوده است و اسناد تاریخی این حقیقت را نشان می دهند.

خانه علی کانون مخالفین با حکومت زمان بود، ابوذرو سلمان می آمدند و دیدند که اگردر خانه علی علیه السلام را ببندند، دیگر صدای ابوذر و سلمان و غیره را به راحتی می توانند ساکت کنند.

فاطمیه می تواند بهانه ای برای طرح عظمت شخصیت حضرت زهرا سلام الله علیها نیز باشد.

سه عامل شکل دهنده شخصیت حضرت زهرا سلام الله علیها می دانیم که شخصیت هر کسی با سه عامل شکل می گیرد، یکی وراثت که پدر گرامی ایشان حضرت محمد (ص) و مادرشان بانوخدیجه (س) می باشند و ما باید در ابعاد شخصیتی بانو خدیجه مطالب بیشتری بیان کنیم و دومین عنصر محیط است که محیط رشد حضرت زهرا س خانه وحی بود و سومین عامل تربیت می باشد که مربی حضرت زهرا سلام الله علیه شخص پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله بوده است.

مقامات حضرت خدیجه سلام الله علیها ما به این بهانه می خواهیم در مورد شخصیت حضرت خدیجه سلام الله علیها سخن بگوییم، چرا که ایشان هم مظلومه است و خدیجه مادر دوازده امام است؛ چرا که مولاعلی علیه السلام را هم او بزرگ کرده است.

بانو خدیجه بعد تحریم شعب ابی طالب در اثر ضعف حاصل از تحریم اقتصادی و غذایی شعب ابی طالب در واقع شهید شدند، بقیه همسران پیامبر به شرف همسری پیامبر درآمدند ولی خدیجه خانم به یک معنا ایثار کردند و از دنیای خود گذشتند و به توفیقی همسری اکمل موجودات عالم رسول خدا صلی الله علیه و آله در آمدند.

قران می فرماید آنها که قبل فتح مکه انفاق کردن با آنها که بعد فتح انفاق کردن یکسان نیستد {وَمَا لَکُمْ أَلَّا تُنفِقُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَلِلَّهِ مِیرَاثُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ لَا یَسْتَوِی مِنکُم مَّنْ أَنفَقَ مِن قَبْلِ الْفَتْحِ وَقَاتَلَ أُولَٰئِکَ أَعْظَمُ دَرَجَهً مِّنَ الَّذِینَ أَنفَقُوا مِن بَعْدُ وَقَاتَلُوا وَکُلًّا وَعَدَ اللَّهُ الْحُسْنَیٰ وَاللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِیر}ٌ ترجمه ﻭ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﭼﻪ ﺷﺪﻩ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺭﺍﻩ ﺧﺪﺍ ﺍﻧﻔﺎﻕ ﻧﻤﻰ ﻛﻨﻴﺪ ؟ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﻲ ﻛﻪ ﻣﻴﺮﺍﺙ ﺁﺳﻤﺎﻥ ﻫﺎ ﻭ ﺯﻣﻴﻦ ﻣﺨﺼﻮﺹ ﺧﺪﺍﺳﺖ [ ﻭ ﻛﺴﻲ ﻣﺎﻟﻚ ﺣﻘﻴﻘﻲ ﭼﻴﺰﻱ ﻧﻴﺴﺖ ] .

ﻛﺴﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺷﻤﺎ ﻛﻪ ﭘﻴﺶ ﺍﺯ ﻓﺘﺢ [ ﻣﻜﻪ ] ﺍﻧﻔﺎﻕ ﻛﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﺟﻬﺎﺩ ﻧﻤﻮﺩﻧﺪ ﻳﻜﺴﺎﻥ ﻧﻴﺴﺘﻨﺪ ، ﺁﻧﺎﻥ ﺍﺯ ﺟﻬﺖ ﺩﺭﺟﻪ ﺍﺯ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻓﺘﺢ ﻣﻜﻪ ﺍﻧﻔﺎﻕ ﻛﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﺟﻬﺎﺩ ﻧﻤﻮﺩﻧﺪ ، ﺑﻠﻨﺪﭘﺎﻳﻪ ﺗﺮﻧﺪ .

ﻭ ﺧﺪﺍ ﺑﻪ ﻫﺮﻳﻚ ﻭﻋﺪﻩ ﻧﻴﻜﻮ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺧﺪﺍ ﺑﻪ ﺁﻧﭽﻪ ﺍﻧﺠﺎم ﻣﻰ ﺩﻫﻴﺪ ، ﺁﮔﺎﻩ ﺍﺳﺖ .

(سوره حدید آیه 10) مقام معظم رهبری این آیه را به عنوان فضیلت حضرت خدیجه ذکر کردند چرا که ایشان قبل فتح مکه بلکه در همان اوائل رسالت انفاق کردند.

کمالات دو قسم است یکی کمالات غیر اختیاری و یک قسم کمالات اختیاری.

کمالات اختیاری هم دو قسم است؛ یکی کمالات اختیاری اختصاصی و یکی کمالات اختیاری غیر اختصاصی.

فصیح بودن و زیبا دادن و عقل کل بودن این ها اختیاری نیست لذا این حدیث که می فرماید: ثلاث خصال من رزقهن کان کاملا؛ العقل و الجمال و الفصاحه این حدیث کمالات غیر اختیاری را می گوید.

و همه این سه ویژگی در خدیجه خانم موجود بوده است.

در کمالات اختیاری اختصاصی نیز او کم نداشت؛ او همسر نخست نبی و اولین زنی است که با رسول خدا بیعت کرد و مشاور صادقانه رسول خدا بود که در روایت آمده است: کانت حسنی النساء جمالا و عقلا و فصاحه سومین سنخ کمالات که در مورد هر شخصی می تواند بررسی شود، کمالات اختیاری غیر اختصاصی است.

اینجا نیز بانو خدیجه جز کملین است؛ عقلانیت داشتن در آن فضای جاهلیت اولی که این زن ایستاد و مسلمان شد و در این راه جان خود را از دست داد، واقعا مساله بزرگی است.

اینکه وی عرفان ناب داشت و نور پیامبر را تشخیص داد؛ مساله سوم انتخاب هوشمندانه او بود و چهارمین رکن شخصیتی او تدبیر خاص او بود که در روایات مشاوره الرسول معرفی شده است.

پنجمین نکته ایثار عالمانه او بود وششمین مساله که در روایات آمده زهد او در اوج قدرت مالی، هفتمین مساله اینکه جلوه گاه و خواستگاه امامت شده است و مادر بزرگ امامان ماست شخصیت جامع الأضدادی خانم خدیجه در آن فضای ظلمانی جاهلیت شخصیت حضرت خدیجه عجیب است او جامع الاضداد بود با آن ثروت عظیم شب ها را درکنار رسول خدا درشعب ابی طالب می خوابید و پای کار ایستاد او یک زن بود و بسیار شجاع بود و انعطاف و اقتدار را باهم جمع کرده بود که در روایت هست؛ ذلیل علی بعلها در مقابل شوهرش فروتن بود و در مقابل دشمنان و مخالفین مقتدر، در اوج ثروت زاهدانه زندگی کرد.

زن و مرد در همه کمالات معنوی یکسان هستند بحث دیگرکه باید در این ایام بدان بپردازیم جایگاه زن در اسلام است وقتی یک عده زنان به بانو اسما رحمت الله تعالی علیها گفتند و ایراد کردند که چرا خطاب آیات قرآن مذکر است و مونث نیست و در مورد زنان آیه نازل نمی شود، این بانوی بزرگ که توفیقی کنیزی حضرت زهرا(س) را نیز بعد ها بدست آورد، این مطلب زنان را از طریق حضرت زهرا سلام الله علیها به خانه وحی و پیامبر رساند و در این حال خداوند متعال برای اینکه نشان دهد این خطاب های عمومی الذین آمنوا برای همه مسملمانان زن و مرد است آیه 35 سوره احزاب را نازل کرد که می فرماید: {إِنَّ الْمُسْلِمِینَ وَالْمُسْلِمَاتِ وَالْمُؤْمِنِینَ وَالْمُؤْمِنَاتِ وَالْقَانِتِینَ وَالْقَانِتَاتِ وَالصَّادِقِینَ وَالصَّادِقَاتِ وَالصَّابِرِینَ وَالصَّابِرَاتِ وَالْخَاشِعِینَ وَالْخَاشِعَاتِ وَالْمُتَصَدِّقِینَ وَالْمُتَصَدِّقَاتِ وَالصَّائِمِینَ وَالصَّائِمَاتِ وَالْحَافِظِینَ فُرُوجَهُمْ وَالْحَافِظَاتِ وَالذَّاکِرِینَ اللَّهَ کَثِیرًا وَالذَّاکِرَاتِ أَعَدَّ اللَّهُ لَهُم مَّغْفِرَهً وَأَجْرًا عَظِیمًا} ترجمه ﻣﺴﻠﻤﺎً ﺧﺪﺍ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﻭ ﺯﻧﺎﻥ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ ﻭ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﻭ ﺯﻧﺎﻥ ﺑﺎ ﺍﻳﻤﺎﻥ ، ﻭ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﻭ ﺯﻧﺎﻥ ﻋﺒﺎﺩﺕ ﭘﻴﺸﻪ، ﻭ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﻭ ﺯﻧﺎﻥ ﺭﺍﺳﺘﮕﻮ ﻭ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﻭ ﺯﻧﺎﻥ ﺷﻜﻴﺒﺎ ، ﻭ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﻭ ﺯﻧﺎﻥ ﻓﺮﻭﺗﻦ ، ﻭ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﻭ ﺯﻧﺎﻥ ﺻﺪﻗﻪ ﺩﻫﻨﺪﻩ ، ﻭ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﻭ ﺯﻧﺎﻥ ﺭﻭﺯﻩ ﺩﺍﺭ ، ﻭ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﻭ ﺯﻧﺎﻥ ﺣﻔﻆ ﻛﻨﻨﺪﻩ ﺧﻮﺩ ﺍﺯ ﭘﻠﻴﺪﻱ ﻫﺎﻱ ﺟﻨﺴﻲ ، ﻭ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﻭ ﺯﻧﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻳﺎﺩ ﺧﺪﺍ ﻣﻰ ﻛﻨﻨﺪ ، ﺁﻣﺮﺯﺵ ﻭ ﭘﺎﺩﺍﺷﻲ ﺑﺰﺭﮒ ﺁﻣﺎﺩﻩ ﻛﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ .

( الأحزاب 53) یعنی بین زن و مرد در کمالات الهی هیچ تفاوتی در اسلام وجود ندارد و خود این ارزش نهادن الله "عز اسمه" به خواسته جمعی از زنان نشان از لطافت ذات باری تعالی و توجه حضرت حق به زنان و درخواست آنها دارد! حجت الاسلام والمسلین حسینی قمی: زیارات هم یکی از طرق معرفت معصومین و معارف الهی می باشد پاسخ خوبی برای بحث زیارت و موضعی که وهابیون در مقابل زیارت دارند، در عبارتهای علامه طباطبایی قدس الله نفسه الزکیه موجود است که ایشان اثبات می کنند که زیارت از صدر اسلام وجود داشته است و کسی ممانعت نمی کرد.

سنی ها بیشتر از ما به زیارت قبور می روند وقتی در مدینه در قبرهای بقیع را باز می کردند این مساله به وضووح دیده می شد.

ریشه این تئوری شیطانی که همچون شیطان توجه به غیر خدا را شرک میداند از ابن تیمیه و بعد ها محمد ابن عبد الوهاب شروع شد این بحث انحرافی را این دو شخصیت مطرح کرده اند که از سوی خود علمای اهل سنت تکفیر شده اند.

ما باید در مورد آثار و برکات و مشروعیت زیارت بحث کنیم و خیلی مهم است و انصافا چقدر افرادی هستند که با زیارت رفتن توبه کرده اند.

گزارش: حامد حسن زاده
کلید واژه ها: سلام - امام حسین - شهادت - مقام معظم رهبری - اهل سنت - علمی - خانه - برگزار - امام - مراجع تقلید - پیامبر اکرم - افراط - همایش - صدا و سیما - هیئت علمی - صورت - بانو - مادر - محیط - تبلیغات - المصطفی - شیعیان - اسلامی - تاریخی - اسناد - تربیت - گزارش - امروز - حسینی - حکومت

آخرین اخبار سرویس:
محمد حسین جمشیدی، احمد سلطانی نژاد، جلیل بیات نقش ارتباطات میان فرهنگی در تصمیم کشورها به تنش زدایی

بعیدی نژاد : ایران و انگلیس هر دو بر حفظ برجام و مخالفت با هرگونه تغییر در آن اتفاق نظر دارند

آخرین شب عزاداری فاطمیه 1439 در حسینیه امام خمینی

برگزاری نمایشگاه کتاب دین فرصت و ظرفیت عظیمی است

برگزاری نمایشگاه کتاب دین در قم از اهمیت بسیاری برخوردار است/باید از ناشران بیشتری استفاده کنیم

قابلیت جدید اینستاگرام در بخش دایرکت

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برگزار شد

بررسی کارنامه خلبان هواپیمای سقوط کرده آسمان

فارس گزارش می دهد فرمان اتوبوس مرگ در دستان آمدنیوز/ کشته سازی پای ثابت رسانه های ضدانقلاب

متن کامل گزارش آژانس درباره اجرای برجام در ایران

زیباکلام: وقتی رهبری قائل به انتقاد از خود هستند چرا نباید بشود از قوه قضاییه و شورای نگهبان انتقاد کنیم؟

اتمام پروژه توسعه شبکه آبرسانی سراوان در ماه جاری

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برگزار شد

مرتضی الویری خواستار رفع مشکل سپنتا نیکنام شد

تحلیل و تفسیر انحرافی درباره «رفراندوم» ممنوع!

درویش یا درویش نما

برگزاری نمایشگاه کتاب دین در گسترش فرهنگ مطالعه موثر است

محمدرضا قربانی، بهشته نیوشا، فاطمه شاطریان ساخت و هنجاریابی آزمون سواد رسانه ای جوانان شهر تهران

اتخاذ تصمیمات مهم توسط ایران و انگلستان برای پایان دادن به بحران یمن

سرلشگر باقری: اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد/ مسافران پرواز کیش-کاشان با تاکسی به مقصد رسیدند

دیوان عالی امریکا چطور الواح هخامنشی را به ایران برگرداند؟

تحقیقات موتورولا نشان می دهد اکثر مردم به استفاده از موبایل خود اعتیاد دارند

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه(س) با حضور رهبر انقلاب برگزار شد + تصاویر

حفظ زبان ها و گویش های بومی با بهره گیری از ظرفیت دستگاههای فرهنگی کشور

دعای بانوی بزرگوار اسلام در نماز برای همه مردم

ایجاد وزارت گردشگری سال 97 در مجلس پیگیری می شود

غلامرضا حیدری:تا عید رفع حصر صورت می گیرد

نیتی که آدمی را از رزق و روزی محروم می کند

استقرار عدالت اجتماعی با هوس قدرت و تمایلات جناحی ممکن نیست

برخی با شعار عدالت از ولایت عبور کردند

لزوم توجه به جایگاه فرهنگی قم/مسئولان در راستای ترویج برنامه های فرهنگی بکونشد

آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد | متن کامل گزارش آمانو

کمرنگ دانستن نقش و حضور زنان جفا به جامعه بشری است

نماینده اسبق مردم مشهد در مجلس: کمرنگ دانستن نقش و حضور زنان جفا به جامعه بشری است

اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد

آخرین شب عزاداری فاطمیه 1439 در حسینیه امام خمینی

نحوه آشنایی آیت الله خزعلی با امام چگونه بود؟

تهران از فراز توچال

آیت الله ری شهری :مهمترین پیام خون شهدا استقرار قسط و عدالت اجتماعی در میان مردم است

درخواست شورای استان ها برای رفع مشکل سپنتا نیکنام

رای گیری طرح کویت و سوئد درباره غوطه شرقی در شورای امنیت؛ فردا

آیت الله ری شهری :مهمترین پیام خون شهدا استقرار قسط و عدالت اجتماعی در میان مردم است

واکنش دیپلمات غربی به تصمیم ایران برای ساخت پیشران هسته ای دریایی

آیت الله ری شهری :مهمترین پیام خون شهدا استقرار قسط و عدالت اجتماعی در میان مردم است

سفره گسترده طرح تحول سلامت جمع می شود

روایت بعیدی نژاد از سفر عراقچی به انگلیس

درخواست شورای عالی استان ها از آیت الله هاشمی شاهرودی برای رفع مشکل سپنتا نیکنام

اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد

رییس ستادکل نیروهای مسلح: اجازه تکرار نمایش هایی مانند پاسداران را نمی دهیم

گزارش آژانس درباره ایران منتشر شد

قرارگاه مقابله با قاچاق کالا تشکیل شد

سن ذهنت چه قدر است؟

طرح کویت و سوئد درباره غوطه شرقی فردا در شورای امنیت رای گیری می شود

بعیدی نژاد : ایران و انگلیس هر دو بر حفظ برجام و مخالفت با هرگونه تغییر در آن اتفاق نظر دارند

درخواست شورای عالی استان ها از آیت الله هاشمی شاهرودی برای رفع مشکل سپنتا نیکنام

حرکت در مسیر رهبری پیام شهید حججی است

آخرین شب عزاداری فاطمیه 1439 در حسینیه امام خمینی

تصویری متفاوت از رهبری درمراسم عزاداری ایام فاطمیه

آمریکایی ها چطور با یک فرقه برخورد می کنند؟

گلکسی اس 9 به شبکه اجتماعی اختصاصی سامسونگ با نام Uhssup مجهز می شود

پیگیری تصویب وزارت گردشگری در سال 97

عموی شهید حججی: حرکت در مسیر رهبری پیام شهید حججی است

نیروهای مسلح اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهند داد

زاکانی: آتش به اختیاران در ارتقای فرهنگ مؤثر باشند/ لزوم استفاده از الگوی ایرانی اسلامی

آتش به اختیاران در ارتقای فرهنگ مؤثر باشند/ لزوم استفاده از الگوی ایرانی اسلامی

سقف بودجه 97 کل کشور بسته شد

ترامپ مضحکه دست مردم آمریکا شده است/ مردم ایران از گزینه های روی میز آمریکایی ها هراسی ندارند

اهمیت سفر معاون وزیر خارجه به انگلیس

متن کامل گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران منتشر شد

آنقدر به گروه ها وصله منافق، اغتشاشگر و فتنه گر زدیم وصله کم آوردیم!

تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب تنها راه مقابله با دشمنان است

گزارش تصویری مراسم افتتاح دومین دوره رقابت های بین المللی کبدی جام فجر در خرمشهر

دیدار رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با نخبگان فرهنگی و دینی جمهوری آذربایجان

دعای بانوی بزرگوار اسلام در نماز برای همه مردم

قسمت و سرنوشت به دست چه کسی است؟

سردار حق طلب: ترامپ مضحکه دست مردم آمریکا شده است/ مردم ایران از گزینه های روی میز آمریکایی ها هراسی ندارند

رایزنی ایران و انگلستان برای پایان دادن به بحران یمن

دریافت چک از خلبانان به جای چک کردن هواپیما

احمدی نژاد عصبانی شده است

دور سوم رتبه بندی پایگاه های خبری

باید سطح روابط با فرانسه را کاهش دهیم

محاکمه اراذل و اوباش داعشی بزودی

جعبه سیاه هواپیمای یاسوج نقطه زنی شد

سرلشکر باقری:اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد

مصوبه دو هزار میلیارد تومانی مجلس برای ارتش

مدیرعامل آسمان دریافت چک از خلبانان را تایید کرد

سفیر ایران در لندن اعلام کرد اتخاذ تصمیمات مهمی توسط ایران و انگلستان برای پایان دادن به بحران یمن

دید من این است که فساد در کشور سیستمی نشده، هر کس می گوید سیستمی است بیخود می گوید

از دراویش خیابان پاسداران تهران تا اولین ارز دیجیتال اسلامی در مالزی و مقبره ملانصرالدین در ترکیه

طرح جدید انصارالله برای پایان دادن به بحران یمن

برگزاری همایش ملی پژوهش های کاربردی و فناوری نوین مهندسی در تفت

فعالیتهای هسته ای ایران کاملا منطبق با برجام است

آخرین شب عزاداری فاطمیه در حسینیه امام خمینی (ره)

گزارش تصویری مراسم افتتاح دومین دوره رقابت های بین المللی کبدی جام فجر در خرمشهر

خط حزب الله 122؛ پرچمی که برافراشته ماند

امیر پوردستان: دشمنی آمریکا با ایران ریشه دار است

کدخدایی خطاب به احمدی نژاد: چه کسانی دنبال مهندسی انتخابات بودند؟ شورای نگهبان یا شما؟

مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) از سوی نماینده آیت الله سیستانی، در آلمان برگزار شد+تصاویر

اقدام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه

تسلیت سیدمحمد خاتمی به زهرا رهنورد

زن و مرد در کمالات الهی برابر هستند

زن و مرد در کمالات الهی برابر هستند