مطالب مرتبط:
سرانجام ترمز شرکت های لبنی کشیده شد/ دبیر انجمن صنایع لبنی: درک نمی کنم بر چه مبنایی تصمیم گیری می شود
عدم درک درست از سرعت تحولات فضای مجازی موجب شکاف نسلی می شود/ بررسی گزارش «اقتصاد مجازی» در جلسه هیأت دولت
عدم درک درست تحولات فضای مجازی موجب شکاف نسلی می شود
رییس جمهور روحانی: عدم درک درست از سرعت تحولات فضای مجازی و تأثیرات آن موجب شکاف نسلی می شود/ باید تلاش شود کشور در حوزه توسعه اقتصاد فضای مجازی از جهان عقب نیفتد
عدم درک درست از تحولات فضای مجازی موجب شکاف نسلی می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 28 دی 1396 ساعت 03:252018-01-17سياسي

نمی توانستم هیچ کس را درک کنم!


- ترس از ابراز عقیده و ناتوانی در درک خواسته های دیگران، مشکلاتی بودند که سال ها برای حل کردن شان تلاش می کرده؛ مشکلاتی که بدون کمک گرفتن از یک مشاور متخصص، در برطرف کردن شان ناتوان بوده است.

عقیده داشته تمام مسائل زندگی اش را به تنهایی می تواند حل کند و همین موضوع باعث شده سال ها از آمدن به دفتر مشاوره پرهیز کند.

3 سال پیش با اصرار نامزدش و با اکراه بسیار، به دفتر مشاوره می آید و تنها پس از چند جلسه، می فهمد نداشتن اعتماد به نفس و مشکلات بسیار با نامزدش، موضوعی نبوده که به سادگی بشود از کنارش گذشت یا به تنهایی بتوان برطرفش کرد.

با کمک مشاور، خود و اطرافیانش را بیش از قبل درک می کند و قدرت ایستادن در برابر سختی ها را به دست آورده است.

بعد از چند سال مشاوره و گروه درمانی، شرایط بهتری در کارش به دست می آورد و در ارتباط با خانواده و دوستانش موفق تر است؛ این روزها تلاش می کند تا رابطه از هم پاشیده با نامزدش را بهبود بخشد و برای ساختن آینده ای مشترک آماده شود.

ادامه ماجرا را از زبان او و درمانگرش بخوانید.

● همه چیز طبق انتظارمان پیش نمی رفتدلیل من برای آمدن به دفتر مشاور، یک مشکل عاطفی بود.

این موضوع بر می گشت به زمانی که تصمیم به ازدواج گرفته بودم؛ در آن دوره با وجود علاقه ای که به نامزدم داشتم، بین ما مشکلات زیادی وجود داشت که دلیل بروز بسیاری از آنها مسائل درونی من بود.

اصلی ترین مشکلی که مرا از آدم ها دور می کرد، ناتوانی ام در درک کردن افرادی بود که در زندگی همراه من بودند.

این موضوع بیشترین تاثیر را بر رابطه عاطفی من می گذاشت.

به همین دلیل در دوره نامزدی احساس می کردم که این رابطه آن طور که باید باشد، نیست.

انگار هیچ چیز در جای خودش قرار نداشت.

زمانی که با این حس روبه رو می شدیم، در آغاز به نظرمان خیلی مهم به نظر نمی رسید و فکر می کردیم می شود از کنارش گذشت و اجازه داد، زمان آن مشکلات را حل کند؛ درحالی که این طور نبود.

این موضوعات و این مشکلات باعث شد او با اصرار من را به دفتر مشاور بیاورد.

● به مشاوره عقیده ای نداشتممن در آن دوره هیچ عقیده و حتی هیچ نظر مثبتی نسبت به مشاوره و روان شناسی نداشتم و ابتدا هم با خشم و عصبانیت به این محیط ها وارد شدم.

بعد از آمدنم، خشمم به یک کنجکاوی تبدیل شد اما هنوز هم به تاثیر این جلسات باوری نداشتم.

نامزدم معتقد بود که قبل از ازدواج و زندگی زیر یک سقف ما باید به این جلسات بیاییم و مشکلات مان را حل کنیم اما من هم مثل اکثریت افراد جامعه، جبهه منفی می گرفتم و معتقد بودم خودم بهتر می توانم همه چیز را درست کنم.

● به جای عقب کشیدن، تصمیم گرفتم ادامه دهماز همان جلسات آغاز مراجعه، تاثیرات خوبی را در خودم و تفکراتم مشاهده کردم اما باز هم نسبت به ادامه این روال خیلی شک داشتم.

در عین حال که می دیدم این جلسات به من کمک می کنند، نمی توانستم نگاه منفی ام را کنار بگذارم.

با گذشت چند جلسه و مطرح شدن برخی موضوعات، ترسی به سراغ من آمد.

این ترس ناشی از این بود که در این جلسات، مشاوران موضوعاتی را مطرح می کنند که تنها خودت از وجودشان آگاهی و او.

و در زمانی که او موضوعی را مطرح می کند که از آن آگاهی اما همیشه تلاش می کردی نادیده اش بگیری یا پنهانش کنی با یک ترس روبه رو می شوی.

گرچه وقتی جریان مراجعه های من به این مرحله رسید، کمی دچار هراس شدم اما به جای عقب کشیدن تصمیم گرفتم ادامه دهم چون فهمیدم که این شخص مرا شناخته و می تواند به من کمک کند.

● انتظارات اطرافیانم را درک نمی کردممشکلات بسیاری در دوره نامزدی ما وجود داشت و به همین دلیل ازدواج مان را به تاخیر می انداختیم و امیدوار بودیم که گذشت زمان، حل شان کند اما زمان نه تنها آنها را حل نمی کرد و بلکه گاهی عمیق ترشان هم می کرد.

زمانی که فرد، شخصی را برای آینده خود انتخاب می کند و احساس می کند قرار است یک عمر کنار او زندگی کند، انتظارات متقابلی هم از او دارد.

این انتظارات در رابطه ما، هم از طرف من وجود داشت و هم از طرف او اما من انتظارات او را درک نمی کردم یا از آنها خبردار نمی شدم یا اینکه دلیلی برای بر آورده کردن شان نمی دیدم.

برای مثال بخشی از انتظارات فردی که می خواستم همسر آینده من باشد، به رفتارهای من در اجتماع و در محیط کار بر می گشت.

او از من می خواست در کارم مصرتر باشم، مسیر پیشرفتم را فراهم کنم و همیشه در جا نزنم اما به جای تلاش کردن در این مورد، واکنش من این بود که نه تو جای من نیستی، تو شرایط مرا نمی دانی و هرکسی که جای من باشد همین رفتارها را انجام خواهد داد.

درصورتی که حرفش درست بود.

در محیط کار و در اجتماع، آدم ها باید شخصیت دیگری داشته باشند که کمی با شخصیت شان در محیط خصوصی متفاوت است.

اما من نمی توانستم اقتضائات محیط بیرون را به خوبی درک کنم و رفتاری متناسب با آن اتفاقات را نشان دهم.

● نمی توانستم منطقی رفتار کنمراهنمایی هایی مشاورم به من کمک می کرد و الگوی فکری که به من می داد که باعث می شد دید منطقی تری نسبت به اتفاقات و رفتار هایم داشته باشم.

این موضوع باعث شد بتوانم هنگام مواجهه با موضوعات و مشکلات، منطقی تر رفتار و احساساتم را مهار کنم.

پیش از این مراجعات، واکنش های احساسی شدیدی به موضوعات نشان می دادم و نمی توانستم هنگام تصمیم گیری و رفتار احساساتم را کنترل کنم.

به همین دلیل نتیجه ای که می خواستم بگیرم را نمی گرفتم چون همه رفتارهایم از روی هیجان بود و این هیجان رفتارهایم و حتی تفکرم را تحت تأثیر قرار می داد.

قطعا برای هر فرد در طول روز خیلی از اتفاقات خوشایند نیست و ممکن است عکس العملی در مقابل شان نشان دهد.

درگذشته عکس العمل من به این ناخوشایندی ها، خشم و واکنش های تند بود، موضوعی که الان بسیار کم در زندگی ام اتفاق می افتد.

حالا آن قدر قوی شده ام که به جای واکنش سریع و نسنجیده نشان دادن، بتوانم در مورد آن اتفاق صحبت کنم و از راه گفت وگو و منطق آن مشکل را حل کنم.

تا چند سال قبل، حتی ممکن بود برخوردی پرخاشگرانه نشان دهم یا جمع را ترک کنم درحالی که امروز می توانم با گفت و گو، حرفم را اثبات کنم و موفقیت بیشتری در روابط اجتماعی ام به دست آورم.

● به خانواده ام نزدیک تر شده امبا کمکی که جلسات مشاوره به من کرد، در رفتارم با خانواده ام موفق ترم.

به خصوص رابطه ام با پدرم خیلی بهتر شده است.

قبلا در مسائلی که بین ما مطرح می شد، خیلی با هم کلنجار می رفتیم اما الان می توانیم مثل دو دوست در مورد موضوعات صحبت کنیم و برای حل کردن شان از هم کمک بگیریم.

البته طبیعی است که همه ضعف های من برطرف نشده و من هنوز به مشاور مراجعه می کنم.

گرچه پیش از این، گاه دو بار در هفته نیز مراجعه می کردم اما هنوز هم هر هفته جلساتم را پیگیری می کنم.

● از ابراز عقیده می ترسیدموقتی در جمعی بودیم و اتفاقی می افتاد یا موضوعی مطرح می شد که من اشراف کامل نسبت به آن داشتم، هرگز خودم را درگیر بحث نمی کردم.

مشارکت من در بحث ها و در جمع ها بسیار کم بود.

حتی اگر می دانستم کسی دارد موضوعی را اشتباه مطرح می کند، حرفی نمی زدم و دخالتی نمی کردم اما الان اگر جمعی باشد و صحبتی باشد که در موردش آگاهی داشته باشم قطعا نظرم را بیان می کنم.

من اعتماد به نفس ابراز عقیده در جمع را نداشتم اما جلسات مشاوره به من کمک کرد آن را به دست بیاورم و پیوندم را با جمع های اطرافم قوی تر کنم.

الان فهمیده ام من هم به عنوان یک شخص می توانم خودم را ابراز کنم و تا حدودی این اعتماد به نفس را به دست آورده ام.

● خواسته های اطرافیانم را بیشتر درک می کنمبرخی رفتار های من و ناتوانی ام در ایجاد یک رابطه مناسب و امن با نامزدم، باعث شد که ما از هم فاصله بگیریم و حتی مدتی از یکدیگر بی خبر باشیم.

در این مدت، جلسات مشاوره به من کمک کرد تا شناختی کامل تر از خود و اطرافیانم به دست بیاورم و بتوانم بعد از مدتی جدایی، با نامزدم بار دیگر در مورد آینده صحبت کنم.

من معتقدم جلسات مشاوره باعث شده مشکلات درونی ام را حل کنم و نسبت به بسیاری چیزها که در درونم یا در اطرافم می گذرد آگاه تر شوم تا بتوانم دوباره برای شکل دادن به آن رابطه آماده شوم.

همانطور که گفتم دلیل اصلی مشاوره من همین رابطه بود، گرچه جلسات مشاوره ام به این موضوع محدود نشد.

یکی از مشکلات من که باعث از هم پاشیدن آن رابطه شد، این بود که نمی توانستم حرف طرف مقابلم را درک کنم.

گاهی حتی نمی شنیدم که چه موضوعی را بیان می کند.

او چیز دیگری می گفت و من چیز دیگری درک می کردم.

چیزی که پیش خودم فکر می کردم، همان را به او انتقال می دادم و او می گفت اصلا منظور من این نبوده و تو نمی توانی حرف هایم را درک کنی.

اما بعد از مشاوره ها فهمیدم این حرف او، این خواسته اش این نظرش یعنی چه.

من شناخت کمی نسبت به این موضوعات داشتم و این نشناختن باعث می شد نتوانم در رابطه ام آن طور که باید عمل کنم.

اما الان که رابطه ما دوباره شکل می گیرد وقتی به موضوعی بر می خورم اگر بتوانم درکش کنم می توانم تصمیم گیری درست تری داشته باشم و اگرهم نتوانم، در جلسه مشاوره بعدی در موردش سؤال می کنم تا تصمیم گیری منطقی داشته باشم.

● خودم را بیش از پیش می شناسممن 3 سال است که مراجعه می کنم و این جلسات بر تصمیم گیری هایم و مسیری که برای زندگی ام انتخاب کرده ام نیز تاثیر گذاشته است.

من هنوز آن قدرها که از خودم انتظار داشته ام در کارم پیشرفت نکرده ام اما تلاشم خیلی بیشتر شده.

برخلاف قبل، حالا دیگر هدفم را می شناسم و می دانم مشکلاتم کجاست و چطور باید برطرف شان کنم.

گرچه هنوز راه طولانی تا برطرف کردن شان پیش رویم قرار دارد.

این روزها اگر به شکستی برخورد کنم، به جای آن که جبهه منفی بگیرم می دانم مشکل، خودم هستم و آن شکست حاصل اشتباهاتی است که خودم انجام داده ام.

قبول کرده ام که برای هر پیروزی که می خواهم به دست بیاورم باید سختی اش را تحمل کنم.

اما تا چند سال قبل و پیش از آن که از مشاور کمک بگیرم، تحمل این سختی ها برایم خیلی دشوار بود.

این که به دنبال اهدافم بروم و برای به دست آوردن شان تلاش کنم موضوعی بود که آزارم می داد و باعث می شد از کنارش بگذرم اما الان خیلی بیشتر به این موضوع توجه می کنم.

انگیزه هایم آن وقت خیلی قوی نبود و خودم را کمتر می شناختم و به دلیل آن که نمی دانستم چه قابلیت هایی دارم، نمی توانستم موفقیت هایی که شایسته شان هستم را کسب کنم.

در محیط های کاری نمی توانستم حق و حقوقم را بگیرم.

خیلی اوقات حتی نمی توانستم برای کاری که انجام داده ام دست مزدم را بگیرم اما الان می توانم این موضوع را به راحتی بیان کنم و دیگر مثل قبل به دلیل کمبود اعتماد به نفس از آن صرف نظر نمی کنم.

جلسات مشاوره در مورد مسائل درونی ام کمک زیادی به من کرد.

حالا خودم را بهتر می شناسم و از اهدافم آگاه ترم.

می دانم که از زندگی ام چه می خواهم و تا کنون به کدام یک از خواسته هایم رسیده ام و برای باقی آنها باید چه برنامه ریزی داشته باشم و چه کارهایی بکنم.

به پشتوانه کمک هایی که جلسات مشاوره به من کرد، آینده روشن تری پیش چشمم می بینم.

آینده ای که هم به دلیل موفقیت در شغلم و هم توانمند شدنم در برابر مسائل عاطفی و اجتماعی به آن امیدوار ترم.

● خودش را درست نمی شناختشرط لازم برای اطمینان کردن و درک دیگران، اعتماد به خود یا همان اعتماد به نفس است.

معنای اعتماد به نفس در وهله اول اطمینان کردن به توانایی های مان نیست بلکه، نترسیدن و فرار کردن از ضعف های مان است.

کسی که از مواجه شدن با ضعف ها و کاستی هایش بترسد و با آن ها مواجه نشود، تا پایان عمر آن ها را با خود داشته و آسیب های حاصل از ترس هایش را تجربه خواهد کرد؛ چراکه تنها راه کاهش ترس و اضطراب مواجه شدن با آن هاست و مهم ترین عامل قوی شدن و ادامه یافتن شان اجتناب از آن هاست.

اعتماد به نفس برداشتی است که فرد از خودش دارد، اگر این برداشت مثبت باشد، اعتماد به نفس بالا و اگر منفی باشد اعتماد به نفس پایین خواهد بود.

این برداشت امکان دارد براساس واقعیت بوده و براساس تصور فرد از واقعیت باشد.

مسلما اعتماد به نفس یک فرد در تمام موقعیت ها پایین نیست ولی اگر مشکلی که باعث کاهش اعتماد به نفس، در فردی شده باشد، اهمیت داشته باشد فرد احساس پایین بودن اعتماد به نفس را در تمام جنبه های زندگی اش خواهد داشت.

فرد مراجعه کننده این 2 خصوصیت را داشت.

یعنی نه تنها اعتماد به نفس پایینی داشته بلکه این کمبود اعتماد به نفس را به تمام جنبه های زندگی اش تعمیم می داده و در کل زمینه های زندگی اش، توانایی خود را پایین تصور می کرده است.

ایشان یک بار به همراه نامزدشان و با نگاه منفی مراجعه کرده بودند.

دفعه بعد که مراجعه کردند درست هنگامی بود که رابطه ایشان با نامزدشان تقریبا قطع شده بود و این تصور برای دیگران خصوصا نامزدشان ایجاد شده بود که دلیل مراجعه شان تغییر نظر نامزدشان است و به همین دلیل مقطعی خواهد بود اما عکس این تصور اتفاق افتاد.

در جلسات ابتدایی برقرار کردن ارتباط با ایشان بسیار سخت بود چون خودشان تصور روشنی از مشکل و عوامل ایجاد کننده آن نداشتند به همین دلیل ما در10 12 جلسه ابتدایی تنها با یکدیگر به مرور وقایع، یافتن مسائلی که او را ناراحت می کرد ولی نمی توانست آن ها را کنترل کند یا تغییر دهد، نقاط ضعف و قوتش از دید خودش و دیگران پرداختیم و با آرام تر شدن ذهنش به تدریج توانستیم مشکلات را اولویت بندی کنیم که این نخستین پیشرفت، در بینش پیدا کردن او نسبت به خودش بود.


کلید واژه ها: مشاور - مشکلات - مشکل - دفتر - رابطه - زندگی - قبل از ازدواج - ازدواج - اعتماد به نفس - رابطه عاطفی - دوره نامزدی - تصمیم - روان شناسی - خانواده - عصبانیت - کنجکاوی - نامزدی - همراه - آینده - شرایط - احساس - منفی - موفق - جبهه - روان - زبان - درست - محیط

آخرین اخبار سرویس:
سفره میهمانی خدا در حرم شاهچراغ (ع) برای زائران گشوده است

24 هزار البرزی به حرم مطهر امام راحل اعزام می شوند

اقدام استادنمای زاهدانی در اهانت به اهل سنت محکوم است

تریبون نماز جمعه نباید حزبی و جناحی باشد

ورود قابل توجه سرمایه گذاران به بورس البرز

برخی نمایندگان مجلس با تصمیمات غیرکارشناسی در تقسیمات کشوری همراهی می کنند

حرف های بهروز وثوقی در مراسم وداع با ناصر ملک مطیعی

حال و هوای «یک بار مصرف ها»

کارگر خودسوزی کرده شهرداری آبادان فوت کرد

لاریجانی: سه قوه برای اصلاحات بانکی تلاش کنند

افتتاح نمایشگاه "شهر رمضان" در شریف آباد

آغاز جلسه علنی مجلس/ طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی در دستور کار پارلمان

کنگره ها پاسداشت یاد شهدا است

تعیین زمانبندی برای حل و فصل مشکلات بانکی

جلسه کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره معافیت سربازی فرزندان ایثارگران امروز برگزار می شود

محرم اینجه: سرنوشت اسد یک مساله داخلی است/ باید در سوریه سفارت دایر کنیم

جزء خوانی قرآن کریم

مانور آمادگی دستگاه های خدماتی شهرداری

ظریف به هند می رود

24 هزار البرزی به حرم مطهر امام راحل اعزام می شوند

استخدام کارگر ساده نیمه وقت جهت ساندویچی در کرج

استخدام منشی خانم و سوپروایزر در البرز

حق شناس: امیدواریم در جلسات بعدی با رهبری شاهد حضور چهره های محبوب مردم و اصلاحات باشیم

خسارت 40 میلیارد ریالی پسته کاران نطنزی

سفر نماینده باشگاه تراکتورسازی به ترکیه برای تسویه با سائلام

پردگیان باغ سکوت کیهان کلهر در هامبورگ و لندن روی صحنه می روند

استخدام مدرس خانم و آقا در آموزشگاه زبان امین

محدودیت بازرسی تامین اجتماعی از دفاتر قانونی شرکت ها به آخرین سال مالی تمدید شد

کیندبرخ: هرگز نگفتیم قدوس را در تابستان می فروشیم!

سنگاپور آماده میزبانی از دیدار ترامپ با رهبر کره شمالی

پرداخت حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری پیش از پایان هر ماه

حقوق بازنشستگان عزیز در موعد مقرر پرداخت می شود

کنسرت بهنام بانی در استرالیا جنجالی شد! + تصاویر

استخدام تعدادی موتورسوار در پیک ثابت

استخدام نیروی ماهر و نیمه ماهر MDF کار جهت شرکت دکوراسیون در البرز

بسیج رسانه ری اتحاد و همبستگی بین خبرنگاران ایجاد کرده است

نامه باغداران به روحانی و لاریجانی/خسارت7هزارمیلیاردی سرمای بهاره

استخدام تعدادی رنگ کار ماهر و نیمه ماهر جهت کارمبلمان

استقلال بانک مرکزی محور جلسه غیرعلنی امروز مجلس بود

جزییات نشست غیرعنی مجلس از زبان لاریجانی

اعتماد سازی یکی از وظایف و نقش های مهم رسانه است

210 محکوم متواری در خراسان جنوبی دستگیر شدند

ظریف امشب به هند می رود

عضویت شورایی ها در انجمن اهدا عضو

گلایه نژادبهرام از دریافت خودسرانه عوارض در اراضی عباس آباد

علی خارا جلسه شورای شهر تهران

عکس/ جزء خوانی در مسجد مقدس جمکران

نشاط اجتماعی؛ در دستورکار شورای اجتماعی کشور

اجرای طرح قرآنی 1452 در کردستان

رونمایی از انیمیشن قرآنی «راز شادی» در نمایشگاه قرآن مشهد

تکرارهای قرآن کریم، ملال آور نیست/ تاکید و مبالغه؛ هدف تکرار

راویان فضای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را ملموس تر می کنند

جهانگیری انتصاب مجدد «مدودیف» به نخست وزیری روسیه را تبریک گفت

زندگی عشایری به سبک مردم مغولستان/تصاویر

طرح ملی وقف "مصحف شریف" گامی مؤثر در جهت ارتقای فرهنگ قرآنی

اقدام استادنمای زاهدانی در اهانت به اهل سنت محکوم است

برگزاری 5 فرصت تحقیقاتی مشترک میان ایران و سنگاپور در حوزه نانو زیستی

معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی نیازمند عزم همگانی است

نمایندگان مجلس ومسئولان اقتصادی مشکلات تولید رابررسی کردند

برپایی دوره تربیت مربی قرآن در خراسان شمالی

تریبون نماز جمعه نباید حزبی و جناحی باشد

24 هزار البرزی به حرم مطهر امام راحل اعزاممی شوند

نماینده زاهدان: 75 % مردم سیستان و بلوچستان دچار فقر غذایی هستند

تریبون نماز جمعه نباید حزبی و جناحی باشد

از سوی دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) محقق شد ایجاد 5 فرصت تحقیقاتی برای دانشجویان کشورهای اسلامی

به درخواست شهرداری، سی وسه پُل حصارکشی می شود

سوادآموزی برای زنان زندانی ضروری است

عقل سیاسی ایران و اردن

قلب هایی که در مسیر مهربانی می تپند/ سخاوت دستان گره گشا در ضیافت خدا

نمایندگان مجلس ومسئولان اقتصادی مشکلات تولید رابررسی کردند

معمای انتخابات هیأت رییسه مجلس

مصرف قارچ چهار نفر را در خلخال روانه بیمارستان کرد

پاسخ دندان شکنی به دشمنان در صورت تعدی به خاک ایران داده می شود

اقدام استادنمای زاهدانی در اهانت به اهل سنت محکوم است

پشت پرده تغییر مدیران زن در سیستان و بلوچستان

ردپای دولت احمدی نژاد در هپکو

ایجاد فشار بر دولت یعنی بازی در پازل دشمن

برنامه یگان ویژه جلب و جذب همکاری مردم است

شرکت بهره برداری از مترو به ما تضمین خشک نشدن چشمه علی را داده بود

هشدار شبکه آمریکایی به سیاهپوستان/اگر می خواهید زنده بمانید در مقابل پلیس مقاومت نکنید

شهادت طلبی و ایثارگری از جمله ویژگی های شهید آیت الله صدوقی بود

لاریجانی گزینه قطعی فراکسیون مستقلین/حمایت از نایب رییسی مطهری و پزشکیان در صورت ائتلاف

امیدواریم انجام مذاکرات با اروپا وقت گذرانی نباشد و مانند مذاکرات برجام طولانی نشود

روزنامه زردکوه: صداو سیما و جبران یک خطای بزرگ

همگرایی لازم بین مرکز پژوهش ها، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد وجود دارد

برپایی مراسم افطاری ویژه کودکان کار در «ضیافت خوبان»/ باران کرامت در ماه رمضان

سفره میهمانی خدا در حرم شاهچراغ (ع) برای زائران گشوده است

استخدام همکار آقا آشنا به کامپیوتر جهت کار کارگاهی

استخدام کارگر ساده جهت کارگاه مبل سازی در محدوده هشتگرد

تجمع معلمان حق التدریس مقابل مجلس

استخدام نیروی ام دی اف کار در یزد

اولویت اول بیمه آرمان وصول مطالبات و ایفای تعهدات است

استخدام کارگر تعمیرات کار و کارگر ساده جهت تراشکاری

استخدام توزیع کننده تراکت در دفتر روزنامه

خراسان و آذربایجان در صدر «کودک همسری»

استخدام راننده جهت پخش شیرینی یوخه در شهر اصفهان و حومه

رهبران دو کُره برای دیدارهای پی در پی توافق کردند

توییت پمپئو : سیاست ما ایجاد اجماع جهانی علیه ایران است

اهدای کمک های مردمی به 14 موسسه خیریه از طریق خودپردازهای بانک صادرات ایران

افزایش آمار زنان مصرف کننده قلیان در جامعه

نمی توانستم هیچ کس را درک کنم!

نمی توانستم هیچ کس را درک کنم!