مطالب مرتبط:
احتمال خطای انسانی در حادثه نفتکش سانچی
احتمال خطای انسانی در حادثه نفتکش سانچی
یک کاپیتان نفتکش: دستور ترک سانچی تنها با اجازه کاپیتان بوده/ به احتمال فراوان در زمان تعویض شیفت خطاهای انسانی رخ داده
یک کاپیتان نفتکش: دستور ترک سانچی تنها با اجازه کاپیتان بوده/ به احتمال فراوان در زمان تعویض شیفت خطاهای انسانی رخ داده
یک کاپیتان نفتکش: دستور ترک سانچی تنها با اجازه کاپیتان بوده/ به احتمال فراوان در زمان تعویض شیفت خطاهای انسانی رخ داده
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 28 دی 1396 ساعت 00:322018-01-17حوادث

احتمال خطای انسانی در حادثه نفتکش سانچی


کاپیتان خوزستانی کشتی های نفتکش و اقیانوس پیما به تشریح علت سانحه برخورد کشتی چینی و نفتکش ایرانی پرداخت و گفت: اتفاقی که برای نفتکش سانچی رخ داد، - : حمید چینی ساز، کاپیتان خوزستانی با سابقه 19 سال دریانوردی در اقیانوس ها و مسیرهای دریایی اظهار کرد: افسران عرشه در هر کشتی وظیفه راهبری کشتی را به عهده دارند.

در کشتی ها 24ساعت شبانه روز به 6 بخش چهار ساعته تقسیم می شود و سه افسر عرشه وظیفه راهبری کشتی را در طول 24 ساعت به عهده دارند.

وی افزود: اتفاقی که برای نفتکش سانچی رخ داد، یک اتفاق بسیار نادر بود و می توان گفت که خطای انسانی افسران عرشه هر یک از کشتی ها می تواند عامل این حادثه باشد، هرچند این مساله را تا زمانی که جعبه سیاه هر دو کشتی باز نشود، نمی توان با قطعیت بیان کرد.

احتمال خاموش بودن رادار کشتی ها رد است این کاپیتان در خصوص احتمال خاموش بودن رادارهای کشتی نفتکش ایرانی و کشتی چینی، عنوان کرد: منطقه ای که نفتکش سانچی با کشتی چینی برخورد کرد، یکی از مناطق پرتردد است و منطقه ای نیست که کشتی در آنجا رادار خود را خاموش کند.

این منطقه یه گذرگاه بسیار شلوغ و پرتردد است و امکان خاموش کردن رادار کشتی وجود ندارد.

چینی ساز عنوان کرد: امکان این که نفتکش سانچی و یا کشتی چینی رادار خود را در منطقه ای که برخورد انجام گرفت، خاموش کرده باشند اصلا وجود ندارد؛ زیرا در آن منطقه تردد بسیار زیاد است.

همچنین کشتی های کوچکی در آن محل تردد می کنند و هر دو کشتی برای آنکه برخوردی با این کشتی های کوچک نداشته باشند، باید رادارهای خود را روشن بگذارند.

همیشه حداقل یک رادار روشن است وی با بیان این که در کشتی ها همیشه حداقل یک رادار روشن است و احتمال آنکه رادار کشتی ها در این حادثه خاموش بوده باشد، وجود ندارد، گفت: کشتی های اقیانوس پیما و نفتکش ها در کمترین حالت ممکن دارای دو رادار هستند و در حالت عادی نیز مرسوم نیست که کسی رادار کشتی را خاموش کند و در شرایط معمول حداقل یک رادار روشن است.

این کاپیتان اظهار کرد: کشتی ها دارای چراغ هایی هستند که براساس استانداردهای دریانوردی روی آن ها نصب شده است و در شرایط مختلف روشن می شوند.

بر روی کشتی ها در سمت راست یک چراغ سبز رنگ، در سمت چپ کشتی یک چراغ قرمز رنگ و یک چراغ نیز در جلو قرار دارد که در ارتفاعی پایین تر از چراغ عقب کشتی نصب شده است و کشتی که به سمت کشتی دیگر می رود، با توجه به چراغ ها می تواند تشخیص دهد که از چه جهتی به سمت کشتی دیگر می رود.

چینی ساز بیان کرد: همه دریانوردان دوره های لازم را در این زمینه دیده اند و مهارت کافی را دارند تا با دیدن این چراغ ها، کشتی که به سمت آن می روند را تشخیص دهند و به نوعی از فاصله ای که با این چراغ ها دارند، فاصله را تا کشتی دیگر محاسبه کنند.

وی با اشاره به وجود بوق های هشداردهنده در کشتی های نفتکش، عنوان کرد: کل هدف هایی که به وسیله رادار دیده می شوند را می توان برای سیستم ناوبری تعیین کرد تا در فاصله ای معین از آن اهداف، نسبت به نزدیکی آن شئ به کشتی هشدار دهد تا بتوان اقدامات بعدی را انجام داد.

این سیستم برای مثال به کاپیتان این هشدار را می دهد که یک کشتی با فاصله و سرعتی خاص به کشتی شما نزدیک می شود و باید نسبت به واکنش های بعدی اقدام کرد.

این کاپیتان با تجربه گفت: کاپیتان کشتی با توجه به شرایط آب و هوایی، این هشدارها را برای سیستم ناوبری کشتی تعریف می کند تا رادارها هشدارهای لازم را به کشتی شما اعلام کنند و زمان لازم برای انجام اقدامات بعدی وجود داشته باشد.

چینی ساز تصریح کرد: تصادف میان کشتی ها در دریا امکان پذیر است اما این چنین اتفاقاتی بسیار نادر است.

این که چه شرایطی وجود داشته که نفتکش سانچی و کشتی چینی با یکدیگر برخورد داشته اند، تا زمان باز نشدن جعبه سیاه هر دو کشتی قابل تشخیص نیست اما خطای رخ داده در این حادثه یک خطای بسیار نادر است.

علت حادثه ممکن است خطای انسانی افسر عرشه هر کدام از کشتی ها باشد وی در خصوص علت احتمالی حادثه برخورد نفتکش سانچی با کشتی چینی، عنوان کرد: علت این حادثه ممکن است خطای انسانی افسر عرشه هر کدام از کشتی ها باشد که در محاسبات خود دچار خطا شده باشند و این حادثه رقم خورده باشد.

در این حادثه حتی اگر یکی از افسرهای این کشتی ها دچار خطا شده باشد، افسر کشتی دیگر را نیز با خطا رو به رو می کند و باعث بروز چنین حادثه ای می شود.

این کاپیتان خوزستانی ادامه داد: یکسری قوانین دریایی وجود دارد که کشتی ها ملزم به انجام آن ها هستند اما اگر این قوانین اجرایی نشوند و یا به نوعی یک کشتی این قوانین را به درستی انجام ندهد، ممکن است برای کشتی های دیگر خطرساز شوند.

به احتمال فراوان در زمان تعویض شیفت خطاهای انسانی رخ داده است چینی ساز با اشاره به این که ساعت حادثه تصادف نفتکش سانچی حوالی ساعت 20 اعلام شده است، گفت: در استانداردهای جهانی معمولا ساعت20، ساعت تعویض شیفت ها است.

کشتی ها بر اساس طول جغرافیایی که رد می کنند، ساعت خود را تغییر می دهند و بر این اساس اگر ساعت هر دو کشتی در زمان حادثه بر روی ساعت 20 بوده باشد، به احتمال فراوان در زمان تعویض شیفت خطاهای انسانی رخ داده است که باعث بروز چنین حادثه ای شده است اما این مساله فقط یک احتمال است و تا زمان باز نشدن جعبه سیاه هر دو کشتی نمی توان در این زمینه به درستی اظهار نظر کرد.

وی افزود: تنها فردی که می تواند اجازه دهد تا افراد کشتی را ترک کنند، کاپیتان کشتی است.

در این زمینه کاپیتان اگر احساس کند که کشتی امن نیست، قطعا فرمان ترک کشتی را خواهد داد زیرا در دریا، امن ترین محل خود کشتی است و تا زمانی که احتمال پایداری کشتی وجود داشته باشد، کاپیتان حضور در کشتی را نسبت به ترک آن ترجیح خواهد داد.

چینی ساز گفت: کاپیتان است که باید تصمیم بگیرد افراد، کشتی را ترک کنند یا خیر و بر این اساس اگر کاپیتان کشتی خطری را احساس کند، قطعا نسبت به ترک کشتی دستور خواهد داد.

اگر کشتی دچار آسیب شود و به شکلی امکان ماندن در آن نباشد، به لحاظ فنی باید از آن فاصله گرفت زیرا اگر کسی در کشتی بماند، در زمان غرق شدن، کشتی همه چیز را با خود به پایین می کشد.

وی ادامه داد: باید دید که شرایط در زمان تصادف کشتی سانچی به چه شکلی بوده است و کاپیتان در آن زمان چه تصمیمی را اتخاذ کرده است.

کاپیتان براساس شرایط منطقه، آب و هوا و یا سایر اتفاقات نسبت به ترک کشتی تصمیم گیری خواهد کرد و اینکه شرایط نفتکش سانچی به چه شکل بوده است، نقش بسیاری در تصمیم کاپیتان کشتی برای سرنشینان دارد.

ترک یا عدم ترک نفتکش به تصمیم کاپیتان بستگی دارد این کاپیتان اظهار کرد: در حال حاضر نمی توان در خصوص اینکه در لحظه برخورد و پس از آن چه شرایطی بر کشتی سانچی حاکم بوده است، صحبت کرد و این مسایل پس از بازشدن جعبه سیاه کشتی مشخص خواهد شد.

اینکه زمان انفجار نفتکش سانچی، در لحظه برخورد بوده یا دو ساعت پس از آن، مساله ای است که هنوز به طور کامل مشخص نیست اما قطعا این مسایل بر روی تصمیم کاپیتان در خصوص ترک یا عدم ترک نفتکش موثر بوده است.

چینی ساز تصریح کرد: اولین جسدی که از حادثه تصادف نفتکش سانچی کشف شد، براساس اعلام ها لباس اطفای حریق به تن داشته و این مساله به معنی آن است که پس از تصادف، کاپیتان تشخیص داده که ممکن است افراد بتوانند خود، حریق را مهار کنند.

با توجه به اینکه اطلاعات دقیقی هنوز از ابعاد این حادثه مشخص نیست، نمی توان به طور قطعی در این خصوص نظر داد اما شاید تشخیص داده شده که می توانند آتش را در کشتی مهار کنند اما پس از آن انفجار رخ داده است.

وی با بیان این که در کشتی ها چند نوع لباس وجود دارد، افزود: اگر جسدی که از آب گرفته شده لباس حریق به تن نداشته و برای مثال جلیقه نجات و لباس شناور به تن داشته، می توان گفت که دستور ترک کشتی از سوی کاپیتان صادر شده و پس از آن انفجار رخ داده است.

اگر فاصله کشتی ها بیشتر از سه مایل بوده، امکان واکنش وجود داشته است این کاپیتان خوزستانی در خصوص این که اگر نفتکش سانچی و کشتی چینی یکدیگر را پیش از برخورد دیده باشند، احتمال واکنش و فرار از حادثه برای کشتی ها وجود داشته یا خیر؟ گفت: این مساله به فاصله ای که هر دو کشتی یکدیگر را می بینند وابسته است.

اگر فاصله ای که کشتی سانچی و کشتی چینی یکدیگر را دیده باشند، بیشتر از سه یا چهار مایل بوده باشد، امکان واکنش و تغییر جهت برای کشتی ها وجود داشته اما اگر فاصله کمتر از این میزان بوده، امکان فرار برای کشتی با این عظمت در آن فاصله کوتاه وجود نخواهد داشت.

چینی ساز بیان کرد: کشتی سانچی اگر می خواست عکس العملی از خود نشان دهد، باید در فاصله ای بیشتر از سه یا چهار مایلی کشتی چینی را می دید و از خود واکنش نشان می داد، زیرا در غیر این صورت کار برای کشتی سانچی بسیار سخت می شد.

اگر حتی هر دو کشتی یکدیگر را دیده باشند اما در فاصله ای نزدیکتر از این میزان بوده باشد، امکان فرار و عکس العمل کشتی با توجه به عظمت آن وجود نداشته است.


کلید واژه ها: کشتی - رادار - چینی - منطقه - چراغ - اقیانوس پیما - اقیانوس - حادثه - ایرانی - ساعت - شرایط - وظیفه - همیشه - کوچک - دریایی - سانحه - مناطق - تشخیص - ساعته - شبانه - نادر - هایی - سیاه

آخرین اخبار سرویس:
انفجار در مغازه فروش ضایعات 4 مصدوم بر جای گذاشت

استان یزد کم باران ترین استان کشور است

گرفتار شدن مرد جوان بر اثر ریزش چاه +تصاویر

30هزار بطری آبمیوه فاسد در بندرخمیر امحا شد

8 فوتی و 3 مفقودی در حوادث اخیر سیلاب کشور

قاتل فراری در زاهدان دستگیر شد

قاتل ندا محاکمه شد

آتش سوزی خودروی سواری در بزرگراه تهران کرج +عکس

1.5 تن انواع مواد مخدر در قم کشف شد

توقیف محموله برنج قاچاق

انتقال بزرگترین محموله پیکر جانباختگان حادثه هوایی تهران- یاسوج راهی به پزشک قانونی

اسید پاشی بر روی خودروها در میرداماد تبریز+تصاویر

عکس/ خواستگار کلاهبردار را شناسایی کنید

پسر و دختر زورگیر در جوادیه تهران دستگیر شدند

کشف سیگار قاچاق در سواحل بندرعباس

آتش سوزی در خانه دو طبقه قدیمی +عکس

تبعید اجباری شکارچی غیر مجاز به شهرستان میناب

ماجرای چوپانی که یک روستا را نجات داد

تلاش 10 ساعته تیم های امداد برای نجات خانواده گرفتار در سیل

کشف 189 قطعه پرنده زینتی قاچاق در بیرجند

تعرض به دختر جوان؛ واقعیت یا داستان ساختگی

مرگ کارگر خودسوزی کرده شهرداری آبادان/مطالبات کارگران پرداخت شد

توقیف سواری کیا با 172 کیلومتر سرعت

مبارزه با سن گندم در مزارع خراسان رضوی

کلاهبرداری در «دیوار» و «شیپور» با شماره حساب کبابی

بازگشت دهها بلبل هزار دستان به طبیعت

جریمه 20 میلیاردی قاچاقچیان لوازم خانگی قطعی شد

آزار شیطانی در تعمیرگاه موتورسیکلت

تصاویر هولناک خودکشی پسر 17 ساله از طبقه یازدهم در اثر توهم + عکس ها

کشف و ضبط 3000 قرص روانگردان در پایتخت امارات

5 تن انواع مواد مخدر در قم کشف شد

دستگیری باند سرقت های سریالی خودرو در بندرعباس

یاسوج خنکترین نقطه استان

کشت پنبه در 6500 هکتار اراضی خراسان شمالی

غرق شدن مرد جوان در سیل کرمان

کشف عتقیه‎های دوره هزاره اول قبل از میلاد در بناب

سه هزار لیتر روغن تقلبی موتور در تایباد کشف شد

چوپان فداکار قهرمان پیرانشهر شد

دو پسر و یک دختر زورگیر در جوادیه دستگیر شدند

محفل انس با قرآن در رحمت آباد یزد

علت شلیک وحشت آور در تهرانسر مشخص شد!

کشف یک و نیم تن مواد مخدر در قم از ابتدای امسال تاکنون

29سال حبس بخاطر نقشه شیطانی زوج شیاد

کشف گلاب غیر خوراکی در کاشمر

پلیس در تعقیب خواستگار قلابی + عکس

عاملان اصلی صد فقره سرقت در دام پلیس

چوپان فداکار قهرمان پیرانشهر شد

کوچکترین گربه سان ایران

سه هزار لیتر روغن تقلبی موتور در تایباد کشف شد

کشف یک هزار میلیارد ریال کالای قاچاق در اهواز

مرگ دلخراش 2 نوجوان موتور سوار در گردنه اسد آباد

کامیون حامل ابزارآلات به مقصد نرسید

مرگ دلخراش 2 نوجوان موتور سوار در گردنه اسد آباد

شش ماه تبعید اجباری به میناب،جریمه شکارچی کل وحشی در بویراحمد

خطر جدا نشستن اعضای خانواده در هواپیما

کشف یک و نیم تن مواد مخدر در قم

انفجار در مغازه جمع آوری ضایعات

جست و جو برای کشف جسد مردی در سد میانه ادامه دارد

سه سارق با یکصد فقره سرقت در مشهد دستگیر شدند

ادعای تعرض به دختر جوان؛ واقعیت یا داستان ساختگی

کشت پنبه در شش هزار هکتار اراضی خراسان شمالی

وقوع زمین لرزه در دزفول

نجات جان جوان 18 ساله در چابکسر

مرگ دلخراش 2 نوجوان موتور سوار

زنده سوختن مرد جوان در مغازه مانتوفروشی

دستگیری سرهنگ قلابی با 13 فقره سابقه

سه سارق با یکصد فقره سرقت در مشهد دستگیر شدند

قتل فجیع مرد روستایی در تاریکی شب

راز هولناک ازدواج یک مرد با 2 خواهر!

قرار بازداشت حمید صفت لغو شد

جلوگیری از ورود 5 کیلوگرم کراک به نهبندان

تایید حکم مجرمان پرونده موسوم به هزارپیچ گرگان در دیوان عالی کشور

جست و جو برای کشف جسد مردی در سد میانه ادامه دارد

289 کیلوگرم مواد مخدر در یزد کشف شد

مسمومیت 5 دانش آموز مشهدی با قرص های روانگردان

ورود محموله گوشت گرم گوسفند

جانشین فرماندهی هرمزگان خبر داد شناسایی و انهدام باند سارقان خودرو در بندرعباس

289 کیلوگرم مواد مخدر در یزد کشف شد

ادعای تعرض به دختر جوان؛ واقعیت یا داستان ساختگی

ماجرای آدم ربایی به قتل گره خورد

کشف بیش از 10 میلیارد کالای قاچاق در چهارمحال و بختیاری

مرگ دختر 3 ساله پس از خوردن شیر مادر

این دختر افغان با اختراعات عجیبش تهران را نجات می دهد + عکس

شناسایی و انهدام باند سارقان خودرو در بندرعباس

کشف قاچاق 16 نفر از دو محموله در مرز ایران و ترکیه

قطعی و افت فشار آب آشامیدنی در املش

ربودن شبانه دختر جوان از مقابل بیمارستان

ماجرای شلیک هوایی پلیس در تهرانسر

دختربچه 3 ساله پس از خوردن شیر مادرش جان باخت

امدادگران هلال احمر گیلان در 98 حادثه امدادرسانی کردند

کشف محموله برنج قاچاق در نایین

سارقان مسلح 114 راس شترمرغ در پاکدشت دستگیر شدند

شلیک در تهرانسر برای دستگیری سارق حرفه ای

دختر 9 ساله ای که قربانی پسر عمویش شد

300 طوطی برزیلی قاچاق در همدان کشف شد

سارقان مسلح 114 راس شترمرغ در پاکدشت دستگیر شدند

امدادگران هلال احمر گیلان در 98 حادثه امدادرسانی کردند

دختران در تب و تاب سیندرلا شدن

گرفتار شدن مرد جوان بر اثر ریزش چاه +تصاویر

تیراندازی در تهرانسر برای دستگیری سارق حرفه ای

احتمال خطای انسانی در حادثه نفتکش سانچی

احتمال خطای انسانی در حادثه نفتکش سانچی