مطالب مرتبط:
احداث نخستین دانشگاه مهدویت کشور به همت مردم/خیز بلند شیراز برای تامین نیازهای مهدوی مردم در نیم قرن آینده!
روند رو به کاهش ورود تعداد داوطلبان به دانشگاه ها در کشور
نشست شورای هماهنگی فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه ها
دانشگاه ها تکلیف خود را با طرح ملی حفظ مشخص کنند/ تمام بار قرآنی دانشگاه ها را روی دوش جشنواره نیندازیم
شورای هماهنگی فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه ها
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 27 دی 1396 ساعت 21:152018-01-17سياسي

دانشگاه واقعاً در زمینه فعالیت های قرآنی در کشور پیشتاز است


رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: همه مسائل فرهنگی دانشگاهها فقط با موضوع جشنواره قرآن و عترت حل نمی شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدیان، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در نشست شصت و نهم شورای هماهنگی فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه ها با اشاره به برگزاری سی و دومین دوره این جشنواره توسط وزارت بهداشت گفت: در ابتدا وظیفه خودم می دانم که از مسئولان برگزاری سی ودومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه ها تشکر کنم، خصوصاً اینکه جشنواره امسال توسط وزارت بهداشت، بسیار خوب و آبرومندانه برگزار شد و شاخص های ارزیابی نشان می داد که نسبت به قبل، چند گام به پیش رفته ایم.

از وزارت علوم هم تشکر می کنیم که میزبانی جشنواره بعدی را برعهده گرفته است، برای آنها هم آرزوی توفیق داریم.

اصلِ کار قرآنی باید در بدنه دانشگاه اتفاق بیفتد؛ جشنواره قله کار است وی تأکید کرد: هرچند برگزاری این جشنواره قرآنی، بسیار مهم و تأثیرگذار است، اما اصلِ فعالیت های قرآنی باید در بدنه و عرصه دانشگاه ها-و در طول یک سال- اتفاق بیفتد، جشنواره هم در واقع قله کار است.

طبیعتاً همه افراد به این قله نمی رسند، لذا باید به دامنه ها بیشتر توجه کرد.

محمدیان افزود: کسانی که به مراحل نهایی و قله این جشنواره ها می رسند، معمولاً کسانی هستند که ما نقشی در قرآنی بودنِ آنها نداشته ایم، یعنی آنها خودشان از قبل(توسط خانواده یا مدرسه) در این فضاها قرار گرفته اند و حضور ما تأثیر چندانی برای این افراد ندارد، گرچه باید این قله ها را هم نشان دهیم تا برای بقیه، امید ایجاد شود که می شود به این قله ها رسید.

اصل تأثیرگذاریِ ما بیشتر در بخش دامنه و بدنه دانشجویی و برای کسانی است که شاید هنوز حلاوت انس با قرآن را نچشیده اند، اینها می توانند از طریق همین فعالیت ها و برنامه های ما با قرآن انس پیدا کنند و با سبک زندگیِ قرآنی آشنا شوند.

درخواست من از همه دستگاه ها این است که دست به دست هم بدهیم و بیشتر در بدنه عمومی دانشجویی و استادی سرمایه گذاری کنیم و سعی کنیم که انس با قرآن در این بدنه، شکل بگیرد.

بنا نیست با جشنواره و برنامه های قرآنی، همه مسائل فرهنگی دانشگاه حل شود! محمدیان با اشاره به اینکه همه مسائل فرهنگی دانشگاهها فقط با موضوع جشنواره قرآن و عترت حل نمی شود، افزود: نکته بعدی این است که یک جشنواره، نمی تواند همه بار مسائل فرهنگی را بر دوش بگیرد.

ما معمولاً وقتی می خواهیم یک کاری انجام دهیم، انتظار داریم همه مشکلات مان با همان کار، حل شود.

اما طبیعی است که هر برنامه فرهنگی و هر جشنواره ای، یک ظرفیتی دارد؛ به همان اندازه هم از آن انتظار داریم، نه بیشتر.

فقط بخشی از مسائل فرهنگی دانشگاه، با جشنواره و برنامه های قرآنی تحت تأثیر قرار می گیرد، اما در کنار آن، صدها عامل تأثیرگذار دیگر هم وجود دارد که در جای خودش اثرگذار هستند.

البته این جشنواره را در همین قالب قرآنی، هرچه می توانیم باید توسعه دهیم و از این ظرفیت استفاده کنیم، اما بنا نیست این ظرفیت، همه مسائل فرهنگی دانشگاه را حل کند! برای ایده های جدید یک فصل تازه ای در این جشنواره، باز شود وی با اشاره به اثرگذاری طرح و ایده های جدید در برگزاری جشنواره قرآنی گفت: در کار فرهنگی، ابتکار و دادنِ ایده جدید، خیلی کار سختی است، آن هم بعد از گذشت بیش از 30 سال؛ که هرساله تلاش شده است ایده های جدیدی مطرح شود.

چون هرچقدر بالاتر می رویم و تجربه های تازه ای پیدا می کنیم، دیگر ارائه ایده های جدید، یک مقدار سخت است.

دوستان در دبیرخانه این جشنواره، به دنبال ایده های جدید هستند و آمادگی دارند که هر کسی ایده جدیدی ارائه دهد، از او استقبال کنند.

از دوستان دبیرخانه هم درخواست می کنیم که برای ایده پردازی و ارائه ایده های جدید، یک فصل تازه ای در این جشنواره، باز کنند.

ممکن است به ذهن یک جوان دانشجو یا یک استاد، نکته ای برسد(در زمینه بحث های قرآنی) که به ذهن هیچ یک از ما نرسد.

گاهی یک جریان 300هزار نفری در دانشگاه، کمتر از یک تجمعِ 30نفری، انعکاس رسانه ای دارد! رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در خصوص انعکاس رسانه ای فعالیت های فرهنگی و دینی در دانشگاه ها گفت: در عینِ حال که بنده از مجموعه رسانه ای کشور به خاطر پوشش این جشنواره تشکر می کنم، اما گاهی در یک دانشگاه اگر 30نفر تجمع کنند و یک سر و صدایی راه بیندازند، انعکاسش از این جریان 300هزار نفریِ قرآنی بیشتر می شود! این مشکلی است که ما در فضای تبلیغ و رسانه داریم.

وی افزود: اینکه در حدود 330هزار نفر از دانشجویان و استادان در این جشنواره حضور پیدا می کنند، کار بسیار بزرگی در کشور است، ولی ما توانِ درست منتقل کردن این اتفاق بزرگ را در فضای رسانه نداریم و عده ای هم تعمد دارند که دانشگاه را این گونه معرفی نکنند که در دانشگاه های ما این همه فعالیت های قرآنی وجود دارد شاید یک عده ای هم این راهبرد را داشته باشند که اصلاً دانشگاه به گونه دیگری معرفی شود! درحالی که به نظر بنده، دانشگاه واقعاً در زمینه فعالیت های قرآنی، در کشور پیشتاز است.

با توجه به اینکه این 300هزار نفر در دانشگاه، خودشان انتخاب می کنند که به سراغ فعالیت های قرآنی بروند و غالباً هم برایشان امتیاز خاصی ندارد؛ یعنی این کاملاً یک انتخابِ آگاهانه است و افراد با جوشش درونی و انگیزه های بالای خودشان، وارد این عرصه می شود.

انتظار می رود از دلِ این جشنواره، ایده هایی برای جامعه تولید شود محمدیان افزود: این مقدار کاری که انجام می گیرد، باید قدرش را بدانیم و هر سال هم سعی کنیم که چندگام به جلوتر پیش برویم.

این تذکر رهبر انقلاب را هم مد نظر بگیریم که انتظار جامعه این است که وقتی یک جشنواره قرآنی در دانشگاه برگزار می شود، واقعاً در سطح دانشگاه باشد و تراز آن حفظ شود ترازش هم این است که در اینجا بحث های محتوایی، خیلی قوی تر باشد و از دلِ این جشنواره، ایده هایی برای جامعه تولید شود.

ما دائماً دنبال این هستیم که دانشگاه با صنعت، ارتباط پیدا کند، درحالی که فقط یک بخشی از دانشگاه های ما دانشگاه های صنعتی هستند.

ما دانشگاه های بسیاری داریم که در بخش صنعت نیستند بلکه در بخش علوم انسانی و مباحث فرهنگی جامعه هستند.

لازم است از این جشنواره ها، برای بخش های فرهنگی و مباحث اجتماعی و رفع آسیب های فرهنگی و اجتماعی جامعه، نسخه هایی ارائه شود.

ما می توانیم از این جشنواره قرآنی و فعالیت های قرآنی در دانشگاه ها، برای کمک به مجموعه های فرهنگی جامعه و بخش هایی که به نوعی با مردم ارتباط دارند، به یک سلسله ایده های ناب، برسیم.

مثلاً می توانیم برای قوه قضاییه، چند راهبردِ قرآنی ارائه دهیم؛ همچنین برای نیروی انتظامی و مجموعه های اداری که مردم روزانه با آنها در ارتباط هستند.

لازم است در این جشنواره، خیلی قوی تر به بحث های محتوایی بپردازیم رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در خصوص تولید محتوا برای فضای دانشگاه ها از دورن این جشنواره گفت: گاهی اوقات هم در این جشنواره ها به نکات و راهبردهایی رسیده ایم، اما نتوانسته ایم آنها را ترویج کنیم و تبدیل به گفتمان کنیم.

در جشنواره قرآنیِ دانشگاه انتظار می رود این کارها صورت بگیرد، وقتی 300هزار نفر در دانشگاه، وارد فضای کار قرآنی می شوند، لااقل باید 30تا ایده هم- به عنوان نسخه های شفابخش - به بخش های مختلف جامعه، ارائه شود؛ چون قرآن بناست که شفادهنده باشد.

حتماً لازم است در این جشنواره، خیلی قوی تر به بحث های محتوایی بپردازیم؛ هیچ وقت هم محتوا از قالب جدا نیست.

در همه جا پوسته با مغز، یک جا هستند.

یعنی ما حفظ و روان خوانی و تلاوت قرآن هم لازم داریم؛ اینها قالب هستند، اما در این قالب ها باید روح و مغز هم باشد.

خیلی ها ممکن است با عشق به تلاوت قرآن وارد این عرصه شوند، اما بعداً انس آنها با قرآن بیشتر می شود و وارد عرصه تدبر در قرآن هم بشوند.

تشویق های ما در فعالیت های قرآنی، تشویق های معنوی باشد؛ نه مادی محمدیان افزود: همه ما باید برای عمق بخشیدنِ بیشتر به فعالیت های قرآنی در دانشگاه، دست به دست هم بدهیم و تراز دانشگاه را در فعالیت های قرآنی، حفظ کنیم.

ضمن اینکه مباحث مادی را هرچه می توانیم از این فعالیت های قرآنی دور کنیم؛ تشویق های ما هم باید تشویق های معنوی باشد.

وی تأکید کرد: اصلاً در دانشگاه خوب نیست که بگوییم هر کسی این قدر قرآن حفظ کرد، این قدر پول می دهیم! بنده این را در فضای دانشگاه، اهانت می دانم! البته ممکن است این کار برای دوران نوجوانی، اشکالی نداشته باشد(مثلاً اگر نوجوان، یک جزء قرآن را حفظ کرد، به او کارت هدیه بدهند) اما در فضای دانشگاهی نباید این مباحث مادی وارد عرصه فعالیت های قرآنی شود، چرا که این مباحث مادی، سطح کار را تنزل می دهد، از این لحاظ به شدت باید در دانشگاه، مراقبت کنیم.

بخش استادی هم قطعاً نیاز به تقویت بیشتر دارد.

یک استاد وقتی وارد کار قرآنی می شود، در سال طبیعتاً با صدها دانشجو ارتباط دارد و می تواند یافته های خود را به دانشجویان منتقل کند و بسیار مؤثر باشد.

همه تلاش ما این است که دانشگاهیان این حس را پیدا کنند که امروز هم قرآن، برترین سخن است رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تأکید کرد: همه این تلاش های ما برای این است که یک اتفاق بیفتد و آن اینکه در ذهن استاد و دانشجوی ما، این شکل بگیرد که کَلِمَهُ اللَّهِ هِیَ الْعُلْیا یعنی این حس را پیدا کنند که قرآن، برترین سخن را دارد؛ در همه عرصه هایی که قرآن به آن ورود پیدا کرده است.

مهم این است که این معنا برای استاد ما جا بیفتد و بعد هم بتواند آن را به دانشجویان منتقل کند، یعنی برای دانشجوی ما جا بیفتد که برترین سخن را قرآن گفته است.

البته این کار خیلی زحمت دارد.

بله؛ ما یک اعتقاد قلبی به این معنا داریم، اما باید دید که امروزه چگونه می شود این را در کشور خودمان برای جوان و دانشجوی خودمان جا بیندازیم که امروز هم سخن قرآن، برترین سخن است البته کلیّت این معنا را همه قبول داریم، اما در مصادیق چطور؟! این دانشجوی ما در کلاس درس، خیلی از نظرات را می شنود، ولی ما باید به او بگوییم: در کنار همه این نظرات، این هم نظر قرآن است.

و دانشجوی ما به این نتیجه برسد که کَلِمَهُ اللَّهِ هِیَ الْعُلْیا ! یعنی تراز سخن قرآن، خیلی بالاتر از سخنان دیگر است! این هنرِ کار دانشگاهی است.

90درصد دانشجویان ما به قرآن اعتقاد دارند؛ یعنی قرآن را وحی و کلام خدا می دانند وی افزود: طبق نظرسنجیِ وزارت علوم (سیمای دانشجو) 90درصد دانشجویان ما به قرآن اعتقاد دارند، یعنی قرآن را وحی و کلام خدا می دانند.

ما چقدر باید کار می کردیم که 90درصد جوانان ما به قرآن اعتقاد پیدا کنند؟! حتی دانشجویانی که ظواهر را رعایت نمی کنند، به قرآن احترام می گذارند و وقتی می خواهند قسم بخورَند، به قرآن قسم می خورند؛ البته نه قَسم های از روی عادت، بلکه قَسم های جدّی و از روی توجه.

این آمار بسیار امیدوارکننده است، اما اینکه دانشجوی ما در بخش های مختلف به این نکته برسد که کَلِمَهُ اللَّهِ هِیَ الْعُلْیا آن وقت می توانیم بگوییم که ما در کار خودمان موفق بوده ایم.

یعنی شاخص موفقیتِ خودمان را این قرار دهیم که چقدر توانسته ایم استاد و دانشجوی خومان را به اینجا برسانیم که باور کند کَلِمَهُ اللَّهِ هِیَ الْعُلْیا انتهای پیام
کلید واژه ها: جشنواره - دانشگاه - قرآن - قرآنی - مقام معظم رهبری - برگزار - فرهنگی - وزارت بهداشت - نمایندگی - دانشجویی - وزارت - شورای هماهنگی - بهداشت - برنامه - سرمایه گذاری - رهبری - وزارت علوم - نشان - مسئولان - خانواده - انتظار - مشکلات - سرمایه - شورای - وظیفه - گزارش - علوم - شاخص - آشنا - کشور

آخرین اخبار سرویس:
محمد حسین جمشیدی، احمد سلطانی نژاد، جلیل بیات نقش ارتباطات میان فرهنگی در تصمیم کشورها به تنش زدایی

بعیدی نژاد : ایران و انگلیس هر دو بر حفظ برجام و مخالفت با هرگونه تغییر در آن اتفاق نظر دارند

آخرین شب عزاداری فاطمیه 1439 در حسینیه امام خمینی

برگزاری نمایشگاه کتاب دین فرصت و ظرفیت عظیمی است

برگزاری نمایشگاه کتاب دین در قم از اهمیت بسیاری برخوردار است/باید از ناشران بیشتری استفاده کنیم

قابلیت جدید اینستاگرام در بخش دایرکت

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برگزار شد

بررسی کارنامه خلبان هواپیمای سقوط کرده آسمان

فارس گزارش می دهد فرمان اتوبوس مرگ در دستان آمدنیوز/ کشته سازی پای ثابت رسانه های ضدانقلاب

متن کامل گزارش آژانس درباره اجرای برجام در ایران

زیباکلام: وقتی رهبری قائل به انتقاد از خود هستند چرا نباید بشود از قوه قضاییه و شورای نگهبان انتقاد کنیم؟

اتمام پروژه توسعه شبکه آبرسانی سراوان در ماه جاری

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برگزار شد

مرتضی الویری خواستار رفع مشکل سپنتا نیکنام شد

تحلیل و تفسیر انحرافی درباره «رفراندوم» ممنوع!

درویش یا درویش نما

برگزاری نمایشگاه کتاب دین در گسترش فرهنگ مطالعه موثر است

محمدرضا قربانی، بهشته نیوشا، فاطمه شاطریان ساخت و هنجاریابی آزمون سواد رسانه ای جوانان شهر تهران

اتخاذ تصمیمات مهم توسط ایران و انگلستان برای پایان دادن به بحران یمن

سرلشگر باقری: اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد/ مسافران پرواز کیش-کاشان با تاکسی به مقصد رسیدند

دیوان عالی امریکا چطور الواح هخامنشی را به ایران برگرداند؟

تحقیقات موتورولا نشان می دهد اکثر مردم به استفاده از موبایل خود اعتیاد دارند

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه(س) با حضور رهبر انقلاب برگزار شد + تصاویر

حفظ زبان ها و گویش های بومی با بهره گیری از ظرفیت دستگاههای فرهنگی کشور

دعای بانوی بزرگوار اسلام در نماز برای همه مردم

ایجاد وزارت گردشگری سال 97 در مجلس پیگیری می شود

غلامرضا حیدری:تا عید رفع حصر صورت می گیرد

نیتی که آدمی را از رزق و روزی محروم می کند

استقرار عدالت اجتماعی با هوس قدرت و تمایلات جناحی ممکن نیست

برخی با شعار عدالت از ولایت عبور کردند

لزوم توجه به جایگاه فرهنگی قم/مسئولان در راستای ترویج برنامه های فرهنگی بکونشد

آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد | متن کامل گزارش آمانو

کمرنگ دانستن نقش و حضور زنان جفا به جامعه بشری است

نماینده اسبق مردم مشهد در مجلس: کمرنگ دانستن نقش و حضور زنان جفا به جامعه بشری است

اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد

آخرین شب عزاداری فاطمیه 1439 در حسینیه امام خمینی

نحوه آشنایی آیت الله خزعلی با امام چگونه بود؟

تهران از فراز توچال

آیت الله ری شهری :مهمترین پیام خون شهدا استقرار قسط و عدالت اجتماعی در میان مردم است

درخواست شورای استان ها برای رفع مشکل سپنتا نیکنام

رای گیری طرح کویت و سوئد درباره غوطه شرقی در شورای امنیت؛ فردا

آیت الله ری شهری :مهمترین پیام خون شهدا استقرار قسط و عدالت اجتماعی در میان مردم است

واکنش دیپلمات غربی به تصمیم ایران برای ساخت پیشران هسته ای دریایی

آیت الله ری شهری :مهمترین پیام خون شهدا استقرار قسط و عدالت اجتماعی در میان مردم است

سفره گسترده طرح تحول سلامت جمع می شود

روایت بعیدی نژاد از سفر عراقچی به انگلیس

درخواست شورای عالی استان ها از آیت الله هاشمی شاهرودی برای رفع مشکل سپنتا نیکنام

اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد

رییس ستادکل نیروهای مسلح: اجازه تکرار نمایش هایی مانند پاسداران را نمی دهیم

گزارش آژانس درباره ایران منتشر شد

قرارگاه مقابله با قاچاق کالا تشکیل شد

سن ذهنت چه قدر است؟

طرح کویت و سوئد درباره غوطه شرقی فردا در شورای امنیت رای گیری می شود

بعیدی نژاد : ایران و انگلیس هر دو بر حفظ برجام و مخالفت با هرگونه تغییر در آن اتفاق نظر دارند

درخواست شورای عالی استان ها از آیت الله هاشمی شاهرودی برای رفع مشکل سپنتا نیکنام

حرکت در مسیر رهبری پیام شهید حججی است

آخرین شب عزاداری فاطمیه 1439 در حسینیه امام خمینی

تصویری متفاوت از رهبری درمراسم عزاداری ایام فاطمیه

آمریکایی ها چطور با یک فرقه برخورد می کنند؟

گلکسی اس 9 به شبکه اجتماعی اختصاصی سامسونگ با نام Uhssup مجهز می شود

پیگیری تصویب وزارت گردشگری در سال 97

عموی شهید حججی: حرکت در مسیر رهبری پیام شهید حججی است

نیروهای مسلح اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهند داد

زاکانی: آتش به اختیاران در ارتقای فرهنگ مؤثر باشند/ لزوم استفاده از الگوی ایرانی اسلامی

آتش به اختیاران در ارتقای فرهنگ مؤثر باشند/ لزوم استفاده از الگوی ایرانی اسلامی

سقف بودجه 97 کل کشور بسته شد

ترامپ مضحکه دست مردم آمریکا شده است/ مردم ایران از گزینه های روی میز آمریکایی ها هراسی ندارند

اهمیت سفر معاون وزیر خارجه به انگلیس

متن کامل گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران منتشر شد

آنقدر به گروه ها وصله منافق، اغتشاشگر و فتنه گر زدیم وصله کم آوردیم!

تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب تنها راه مقابله با دشمنان است

گزارش تصویری مراسم افتتاح دومین دوره رقابت های بین المللی کبدی جام فجر در خرمشهر

دیدار رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با نخبگان فرهنگی و دینی جمهوری آذربایجان

دعای بانوی بزرگوار اسلام در نماز برای همه مردم

قسمت و سرنوشت به دست چه کسی است؟

سردار حق طلب: ترامپ مضحکه دست مردم آمریکا شده است/ مردم ایران از گزینه های روی میز آمریکایی ها هراسی ندارند

رایزنی ایران و انگلستان برای پایان دادن به بحران یمن

دریافت چک از خلبانان به جای چک کردن هواپیما

احمدی نژاد عصبانی شده است

دور سوم رتبه بندی پایگاه های خبری

باید سطح روابط با فرانسه را کاهش دهیم

محاکمه اراذل و اوباش داعشی بزودی

جعبه سیاه هواپیمای یاسوج نقطه زنی شد

سرلشکر باقری:اجازه تکرار نمایش هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد

مصوبه دو هزار میلیارد تومانی مجلس برای ارتش

مدیرعامل آسمان دریافت چک از خلبانان را تایید کرد

سفیر ایران در لندن اعلام کرد اتخاذ تصمیمات مهمی توسط ایران و انگلستان برای پایان دادن به بحران یمن

دید من این است که فساد در کشور سیستمی نشده، هر کس می گوید سیستمی است بیخود می گوید

از دراویش خیابان پاسداران تهران تا اولین ارز دیجیتال اسلامی در مالزی و مقبره ملانصرالدین در ترکیه

طرح جدید انصارالله برای پایان دادن به بحران یمن

برگزاری همایش ملی پژوهش های کاربردی و فناوری نوین مهندسی در تفت

فعالیتهای هسته ای ایران کاملا منطبق با برجام است

آخرین شب عزاداری فاطمیه در حسینیه امام خمینی (ره)

گزارش تصویری مراسم افتتاح دومین دوره رقابت های بین المللی کبدی جام فجر در خرمشهر

خط حزب الله 122؛ پرچمی که برافراشته ماند

امیر پوردستان: دشمنی آمریکا با ایران ریشه دار است

کدخدایی خطاب به احمدی نژاد: چه کسانی دنبال مهندسی انتخابات بودند؟ شورای نگهبان یا شما؟

مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) از سوی نماینده آیت الله سیستانی، در آلمان برگزار شد+تصاویر

اقدام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه

تسلیت سیدمحمد خاتمی به زهرا رهنورد

دانشگاه واقعاً در زمینه فعالیت های قرآنی در کشور پیشتاز است

دانشگاه واقعاً در زمینه فعالیت های قرآنی در کشور پیشتاز است