مطالب مرتبط:
رتبه اول بانک سپه در پرداخت تسهیلات برای رونق تولید استان گلستان / رشد 42 درصدی پرداخت وام در بخش مولد اقتصادی
نقش روابط عمومی ها در مدیریت شهرت و ریسک بنگاه های اقتصادی
نقش روابط عمومی ها در مدیریت شهرت و ریسک بنگاه های اقتصادی
نقش روابط عمومی ها در مدیریت شهرت و ریسک بنگاه های اقتصادی
رتبه اول بانک سپه در پرداخت تسهیلات برای رونق تولید استان گلستان / رشد 42 درصدی پرداخت وام در بخش مولد اقتصادی/ افتتاح ساختمان مدیریت و راه اندازی واحد ارزی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 27 دی 1396 ساعت 16:202018-01-17اقتصادي

نگاهی به نقش های مختلف صنعت بیمه در تسهیل و رونق فعالیت های اقتصادی


بیمه یکی از ابزارهای مهم مدیریتی است که می تواند موجب تداوم گردش چرخ های اقتصاد شده و ضریب موفقیت را بالا ببرد.

بدیهی است رونق اقتصادی همواره رفاه اجتماعی را به دنبال داشته و موجب افزایش پس انداز و سطح امید به زندگی در بین افراد جامعه می شود.

- --> کد خبر: 583412 1396/10/27 16:24:26 بیمه یکی از ابزارهای مهم مدیریتی است که می تواند موجب تداوم گردش چرخ های اقتصاد شده و ضریب موفقیت را بالا ببرد.

بدیهی است رونق اقتصادی همواره رفاه اجتماعی را به دنبال داشته و موجب افزایش پس انداز و سطح امید به زندگی در بین افراد جامعه می شود.

ایلنا:امروزه صنعت بیمه در تمام شئونات زندگی انسانها وارد شده است تا جایی که در کسب و کارها و حتی در حوزه مسایل مختلف خانواده و اجتماع نیز بدون بیمه حتی نمی توان یک گام برداشت.

بی تردید، صنعت بیمه در تسهیل و رونق فعالیت های اقتصادی در جامعه نقش اساسی دارد و این صنعت در اقتصاد و بازار سرمایه یکی از بخش های پیشرو و مهم است.

در شرایط فعلی بیمه و بانکداری از ملزومات اقتصاد مدرن است و هرگونه فعالیت اقتصادی بدون پشتوانه این دو ناموفق خواهد بود.

با این وجود، ارتقای جایگاه صنعت بیمه در اقتصاد ملی ضروری است و با این رویکرد از یک سو می توان بعد حمایتی آن را در اقتصاد بهبود بخشید و از دیگر سو منابع بیشتری را برای سرمایه گذاری های این بخش ایجاد کرد.

در سال های گذشته تلاش مجموعه دست اندرکاران صنعت بیمه و به ویژه نهاد نظارتی بیمه یعنی بیمه مرکزی ایران منجر به توفیق بزرگی در این صنعت و افزایش نرخ نفوذ بیمه ای به عنوان مهم ترین شاخص گسترش بیمه در اقتصاد شده است.

توسعه صنعت بیمه برای شکوفایی اقتصاد کشور، از طریق ارائه پوشش های بیمه ای مختلف و مناسب برای رفع نگرانی سرمایه گذاران و افزایش رفاه خانواده ها ضروری است.

وجود شرکت های بیمه خصوصی و رقابت آنها، تاثیر تعیین کننده ای بر تعمیم و توسعه بیمه داشته است و لازم است تنوع بخشی خدمات بیمه ای و عرضه پوشش های جدید بیمه ای منطبق با نیاز جامعه برای گسترش سرمایه گذاری و رشد اقتصادی کشور در برنامه توسعه صنعت بیمه دنبال شود.

در همین حال، بیمه بعنوان یک مولفه اقتصادی، نقش مهمی در اقتصاد کشورها داشته و هرچه سهم صنعت بیمه در تولید ناخالص داخلی و ضریب نفوذ آن بیشتر باشد اقتصاد آن کشور پیشرفته تر خواهد بود.

بر این اساس، کارشناسان حوزه اقتصادی، صنعت بیمه را یکی از عوامل افزایش تاب آوری جامعه در برابر مشکلات و بلایای طبیعی می دانند.

کارشناسان مسائل اقتصادی معتقدند؛ بیمه برای کنترل و بی اثر کردن فشارهای حوزه های مختلف در اقتصاد مقاومتی، نقش حیاتی دارد و حتی می تواند چنین فشارهایی را به فرصت تبدیل کند.

آن چه بدیهی است، برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی که تدبیرپردازان کشور بارها بر اجرای آن تاکید کرده اند، باید بر تولید داخلی کشور و تلاش برای خوداتکایی تاکید داشت که اگر درست بنگریم جایگاه بیمه برای دستیابی به این هدف بسیار کلیدی است.

بر این مبنا، سرمایه گذاری در بخش بیمه علاوه بر حوزه اقتصادی در سایر جنبه های فرهنگی، روانشناختی و .

نیز نیاز اساسی جوامع امروزی است و عملکرد مثبت و رو به جلوی صنعت بیمه می تواند سطح زندگی جوامع را در همه جنبه ها افزایش دهد و عامل پیش برنده اقتصاد مقاومتی محسوب گردد.

بی دلیل نیست که در کشورهای پیشرفته حضور بیمه در همه عرصه ها به صورت پررنگ دیده شده و جز جدایی ناپذیر زندگی آنها است.

نقش اصلی صنعت بیمه به طور کلی، نقش اصلی بیمه کاهش ریسک است.

هر چه احتمال ریسک بالاتر باشد، احتمال اینکه کسب و کار در آن زمینه سرمایه گذاری کند، کمتر است، اما شرکت های بیمه در اقتصاد و اقتصاد مقاومتی نقشی بیش از این دارند.

نقش بیمه در اشتغالزایی در برهه کنونی، نقش بیمه چنان پررنگ است که بدون بیمه، کسب و کارها امکان گسترش ندارند و زمانی که کسب و کار نتواند گسترش پیدا کند، لاجرم اشتغال نیز ایجاد نمی شود.

بیمه نقش مستقیمی در ایجاد اشتغال در جامعه داشته و شرکت های بیمه با استخدام نیروی انسانی، ایجاد اشتغال کرده و از این جنبه نیز بر اقتصاد کشور تاثیرگذار هستند.

در حال حاضر، حدود 110 هزار نفر شاغل در صنعت بیمه فعالیت می کنند که نشان دهنده پتانسیل بالای صنعت بیمه در حوزه اشتغال است و مطمئناً اگر بتوان از روش های جدید فروش بیمه همانند استارت آپ ها بهره برد،؛ شغل بیشتری در صنعت بیمه ایجاد می شود، چرا که در دنیا بخش های خدماتی حرف اول را در زمینه اشتغال می زنند و بیمه نیز از بخش های مثبت و مهم خدمات به شمار می آید که رفاه و آسایش مردم را تامین می کند.

بزرگترین بخش صنعت بیمه در دنیا صنعت بیمه از بخش های اصلی در حوزه نهادهای مالی است و ضریب نفوذ آن یکی از شاخص های توسعه اقتصادی هر جامعه ای است.

در این بین بیمه زندگی، علاوه بر داشتن وجوه توسعه مالی و اقتصادی، یکی از شاخص های توسعه رفاه نیز محسوب می گردد.

بیمه زندگی بزرگترین بخش صنعت بیمه در دنیاست، زیرا از یک سو با هدایت سرمایه های کوچک خانوار به سوی ایجاد ظرفیت های اقتصادی و از سوی دیگر با رفع دغدغه های آتی نهادها خانواده به عنوان عرضه کننده نیروی کار، نقش انکارناپذیری در توسعه اقتصادی و اجتماعی دارد.

صنعت بیمه از عوامل افزایش تاب آوری از جنبه اقتصادی بیمه که بگذریم، می توان با رویکردی متفاوت با تعریف مفهوم تاب آوری در جنبه های مختلف زندگی علاوه بر حوزه اقتصاد به نقش بیمه، تاثیر بیمه را در این جنبه ها تشریح نمود.

بیمه و تاب آوری هر دو نقش مشابهی در بازگشت از شرایط دشوار به حالت عادی و با ثبات در همه جوانب زندگی اعم از اقتصادی، طبیعی، روانشناختی و … بر عهده دارند.

در مدیریت ریسک، بیمه بعنوان آرامش ذهن، جبران هزینه های مالی و تسهلیلگر در ترمیم سیستم تحت فشار تعریف شده است و همانگونه که در تعریف تاب آوری آمده، تاب آوری ظرفیت بازگشتن از دشواری پایدار و ادامه دار و توانایی در ترمیم سیستم است.

با این رویکرد، بی تردید، صنعت بیمه یکی از عوامل افزایش تاب آوری جامعه در برابر مشکلات و بلایای طبیعی است.

بیمه اماکن تجاری و مسکونی، در زمان بروز بحران بر همین مبنا ارزیابی می شود.

در همین حال، بیمه های درمان نیز که با گسترده ای بسیار توسط شرکت های بیمه ارائه می شوند؛ این امکان را برای کسب و کارهای مختلف فراهم می آورند تا کارفرمایان با تحت پوشش قرار دادن پرسنل خود، بار روانی هزینه های سرسام آور درمان را از دوش آنها برداشته و در بخش بیمه های مسئولیت، بنگاه های اقتصادی و تولیدی، خطرات ناشی از اتفاقات و حوادث حین کار را بیمه می نمایند و جبران خسارت از این دست را به شرکت ها بیمه محول کنند.

اما نکته مهم آن است که در واقع بسط و گسترش بیمه، نیاز به یک کار فرهنگی طولانی مدت و فرهنگ سازی در جامعه دارد که مجموعه راهکارهای مناسبی در این راستا برای صنعت بیمه به منظور تعمیق بیشتر فرهنگ بیمه در جامعه از سوی متولیان و دست اندرکاران امر دنبال می شود.

اهمیت و نقش بیمه در رونق صنعت حمل و نقل اما اهمیت و نقش بیمه در رونق صنعت حمل و نقل چگونه است و موانع تحریمی چه اثری بر آن دارد؟ در این باره، کارشناسان معتقدند؛ تحریم معاملات بیمه ای، یکی از ابزارهای مهم و راهبردی وارد کردن شوک به هر اقتصادی است.

در دنیای امروز بیمه بعنوان یکی از مهمترین ابزارهای کاهش اصطکاک های متعدد، متنوع و پیچیده مالی در معاملات داخلی و بین المللی کشورها، نقشی بسیار کلیدی در روان سازی، مدیریت و کاهش ریسک و ایجاد ثبات در فعالیتهای اقتصادی و در نتیجه توسعه تجارت در سطح ملی و بین المللی دارد و در حال حاضر با حق بیمه ای بالغ بر 4,8 هزار میلیارد دلار، بالای 6 درصد تولید ناخالص جهانی اختصاص به بیمه دارد.

در همین حال، بخش حمل و نقل، نقشی حیاتی در ارتباطات بین المللی کشورها دارد.

این بخش هم یکی دیگر از کانال های اصلی وارد کردن شوک به اقتصادها است و بی گمان بیمه یکی از ابزارهایی است که بدون آن صنعت حمل و نقل زمین گیر خواهد شد بنابراین یکی از مهمترین روش های وارد کردن شوک به بخش حمل و نقل، تلاش برای متوقف کردن معاملات بیمه ای است.

وضعیت ضریب نفوذ بیمه عبدالناصر همتی، رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به ضریب نفوذ بیمه می گوید: میانگین ضریب نفوذ بیمه در دنیا 6 تا 6.

5 درصد است، ضریب بیمه های غیرزندگی هم 2.

7 درصد است که این عدد در ایران 1.

8 درصد است که از این نظر تفاوت زیادی با میانگین جهانی نداریم.

رییس کل بیمه مرکزی در عین حال با اشاره به میانگین ضریب نفوذ بیمه های عمر در ایران می گوید: میانگین نفوذ بیمه های عمر در دنیا شش درصد است و این عدد در ایران نسبت به میانگین جهانی فاصله زیادی دارد.

وی در همین رابطه ادامه می دهد: در بخش بیمه های زندگی که ضریب نفوذ آنها به طور میانگین در دنیا 3.

5 درصد است کمی عقب هستیم.

این رقم در ایران 0.

25 درصد است که باعث می شود بیمه ها در بازار مالی نقش خوبی نداشته باشند.

نقش بازار پولی در تامین مالی شرکت ها 90 درصد، سهم بیمه کمتر از 6 درصد و سهم بازار سرمایه کمتر از 3 درصد است در حالی که نقش بیمه ای بیمه های آمریکا در بازار مالی این کشور 33 درصد است! نقش بیمه در اقتصاد خدماتی اقتصاد خدماتی به طور کل یکی از عوامل مهم در ایجاد ثروت و رفاه اجتماعی است، در واقع تئوری سنتی اقتصاد، که اقتصاد را شامل سه بخش کشاورزی، صنعت و خدمات می داند، پایان یافته و همه فعالیت های اقتصادی و تولیدی به صورت افقی در هم ادغام شده اند.

صنعت بیمه یکی ازبخش های خدماتی است که علاوه بر اشتغال زایی، تولید ناخالص ملی و .

به طرق مختلف از جمله موارد ذیل ایفای نقش می نماید.

1- ایجاد امنیت خاطر و آرامش روحی، نگرانی های ناشی از حوادث ناگهانی و پیش بینی نشده را از اذهان عمومی جامعه می زداید و از این طریق به گردش چرخ های اقتصادی و فعالیت های جامعه و مردم کمک می کند.

بدون پشتوانه پوشش های بیمه ای فعالیت های اقتصادی همراه با بیم وامید خواهد بود وهیچ فعالیتی حتی فعالیت های کوچک با سرمایه اندک، بدون تامین خاطر ناشی از پوشش بیمه ای امکان پذیر نیست.

2- با پرداخت خسارت ناشی از خطرهای تحت پوشش، امکان تداوم تولید واستمرار فعالیت و زندگی عادی فراهم می شود و از بار مسئولیت دولت برای حمایت و تامین زیان دیدگان کاسته می شود.

3- از طریق سرمایه گذاری منابع و وجوهی که در اختیار شرکت بیمه قرار می گیرد و مشارکت دادن بیمه گذاران در سود حاصل از این سرمایه گذاریها، هم به رواج بازار بیمه واستقلال بیمه گذاران کمک می کند و هم در نقش یک نهاد سرمایه گذار در بازار سرمایه به گردش چرخه اقتصادی کشور یاری می رساند.

در همین حال، حق بیمه های فراوانی که هر سال بیمه گذاران به شرکت های بیمه می پردازند، علاوه بر پرداخت خسارتها به چند روش مورد بهره برداری قرار می گیرد.

بخشی از آن برای پشتوانه پرداخت خسارتها به صورت نقدی و درحساب های بانکی که عمدتاً حساب ها ی پس انداز کوتاه ویا بلند مدت هستند و سود سرمایه گذاری نیز به آن تعلق می گیرد، نگهداری می شود، بخشی صرف هزینه های اجرایی و اداری (حقوق، دستمزد، کارمزد، تبلیغات، ملزومات، آموزش و بازاریابی و .

) می شود.

قسمت عمده منابع حاصل نیز به صورتهای مختلف سرمایه گذاری می شود و ایجاد سود می کند.

بخش اندک باقی مانده هم سود فعالیت بیمه ای است که نصیب سهامداران شرکت های بیمه می شود.

نتیجه گیری با رویکردهایی که در این مقاله ارایه شد، بیمه یکی از ابزارهای مهم مدیریتی است که می تواند موجب تداوم گردش چرخ های اقتصاد شده و ضریب موفقیت را بالا ببرد.

بدیهی است رونق اقتصادی همواره رفاه اجتماعی را به دنبال داشته و موجب افزایش پس انداز و سطح امید به زندگی در بین افراد جامعه می شود.

البته این امر نیازمند حمایت دولت در فرهنگ سازی، تمرکز زدایی و ایجاد فضای رقابتی سالم برای شرکتهای بیمه گر و ترغیب بخش های دولتی و خصوصی برای استفاده از بیمه به عنوان یک عامل حمایتی و اساسی در گردش مالی و سرمایه گذاری اقتصاد کشور است.

بهمن سوری فعال اقتصادی و کارشناس صنعت بیمه منابع: نشریه تخصصی Sigma شبکه تحلیل گران اقتصاد مقاومتی خبرگزاری فارس پایگاه خبری تحلیلی مقاومتی نیوز پایگاه خبری اقتصاد تهران خبرگزاری ایسنا سایت خبری تحلیلی عصر ایران
کلید واژه ها: اقتصاد - بیمه - اقتصادی - صنعت - افزایش - جامعه - امید به زندگی - سرمایه - سرمایه گذاری - رفاه اجتماعی - کشور - توسعه - بیمه مرکزی ایران - زندگی - اجتماعی - خانواده - سرمایه گذاران - رفاه - موفقیت - خدمات بیمه ای - بازار سرمایه - بلایای طبیعی - رشد اقتصادی - بیمه مرکزی - امید - ناموفق - مشکلات - برنامه - بازار - مرکزی

آخرین اخبار سرویس:
نیاز 4100 میلیارد تومانی برای تأمین خدمات پایدار در مسکن مهر

استاندار تهران از کاربری پسابهای صنعتی جهت اشتغالزایی در شهرستان پردیس خبر داد

هیچ حقوق دولتی به اشتباه از بهره برداران معادن اخذ نشده است

حل معضل حاشیه نشینی در تبریز با مشارکت بخش خصوصی

توسعه گران بهترین انتخاب برای ساخت و ساز بافت های فرسوده شهری هستند

برکناری 8 مشاور وزارت صنعت

هشدار بانک مرکزی آمریکا درباره بدهی های این کشور

پاسخ وزیر ارتباطات به شایعات پیرامون طرح رجیستری / محتوای مکالمه سرنشین تهران  یاسوج قابل دسترسی نیست

افت چهار پله ای ایران در گزارش جهانی «سهولت انجام کسب و کار»

ضرب الاجل اعطای تسهیلات به طرحهای اشتغال پایدار روستاییان

کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی

برگزاری ششمین کارگروه تخصصی آب و انرژی پدافند غیرعامل در استان گیلان

دور زدن طرح ترافیک با تاکسی

استاندار تهران از کاربری پسابهای صنعتی جهت اشتغالزایی در شهرستان پردیس خبر داد

چرا به صنایع کوچک توجه لازم نمی شود؟

پرداخت میلیاردی از بدهی دولت به تامین اجتماعی

خسارت 12 هزار میلیاردی انشعابات غیرمجاز

یارانه انرژی خانه ها سالانه 10 میلیارد دلار می شود

استخدام سرپرست انبار در صفر تا صد تجارت ایرانیان در تهران

وام ازدواج 15 میلیون تومان تعیین شد

شمخانی: با بانیان اغتشاشات برخورد قاطع خواهیم کرد

کاهش نرخ ارز ادامه پیدا می کند؟

هیچ حقوق دولتی به اشتباه از بهره برداران اخذ نشده است

برگزاری ششمین کارگروه تخصصی آب و انرژی پدافند غیرعامل در استان گیلان

سهم عمده صادرات باید ناشی از سرمایه گذاری خارجی باشد

نوسانات جزیی انواع سکه/ قیمت دلار به 4492 تومان رسید

این خودرو رکورد فروش اینترنتی خودرو در ایران را شکست

مدافعان واقعی درخت که حتی حاضران خونشان را برای محیط زیست بدهند

اعتبار 1100 میلیارد تومانی برای اشتغال استان

سکه 26 هزار تومان سقوط کرد

مدافعان سرسخت درختان

پرداخت آخرین مرحله سود قطعی اوراق مشارکت شرکت پالایش نفت بندرعباس در بانک ملت

ادامه کاهش قیمت سکه و دلار در بازار

هوم پاد اپل چه سهمی از بازار اسپیکرهای هوشمند دارد

تخریب چاه های غیر مجاز کشاورزی در پاسارگاد

مدافعان واقعی درخت که حتی حاضران خونشان را برای محیط زیست بدهند

اختصاص سالانه 49 میلیون مترمکعب آب از سد لار و لتیان به پردیس

میوه شب عید مردم استان اردبیل ذخیره سازی شد

میوه شب عید مردم استان اردبیل ذخیره سازی شد

یکهزار و 340 میلیارد تومان از ابتدای سال 92تاکنون در بخش آب و برق مسکن مهر هزینه شده است

وزیر نیرو: توجه صرف به تامین آب جدید مشکل کم آب را حل نمی کند/ از جامعه بد مصرف آب و برق خارج شویم

میوه شب عید مردم استان اردبیل ذخیره سازی شد

یکهزار و 340 میلیارد تومان از ابتدای سال 92تاکنون در بخش آب و برق مسکن مهر هزینه شده است

چین الگوی اقتصادی کارآمدی به لحاظ جذب سرمایه های خارجی است

تاثیر مثبت نوسانات ارزی بر معاملات بورس در آذربایجان غربی

62 مورد تمدید و صدور کارت قالیبافی در تکاب

پرداخت وام 15 میلیونی ازدواج در سال 97 تصویب شد

پیشرفت 95 درصدی پروژه دوخطه کردن راه آهن «قزوین- تهران»

صادرات 175 میلیون دلار محصولات کشاورزی از قزوین

انتقاد یک نماینده از احداث کارخانه ید در شهرستان گنبد کاووس

عکس/ همنشینی روحانی و قالیباف

بانک مرکزی آمریکا درباره بدهی های این کشور هشدار داد

رییس موسسه کار: آموزش ها با نیاز بازار کار منطبق نیست

نیاز 4100 میلیارد تومانی برای تأمین خدمات پایدار در مسکن مهر

تاثیر مثبت نوسانات ارزی بر معاملات بورس در آذربایجان غربی

یکهزار و 340 میلیارد تومان از ابتدای سال 92تاکنون در بخش آب و برق مسکن مهر هزینه شده است

تصویب بیش از 646 میلیارد تومانی بودجه شهرداری همدان در سال 97

رصدیکی ازعظیم ترین ابرسیاهچاله های هستی

یک هزار و 840 ورزشکار در بیله سوار مغان سازماندهی شدند

ورود وانت بار به یکی از شعبه های بانک در داراب

100 نمونه خون بندناف در خراسان شمالی جمع آوری شده است

سهم عمده صادرات باید از سرمایه گذاری مستقیم خارجی نشات بگیرد

تاثیر مثبت نوسانات ارزی بر معاملات بورس در آذربایجان غربی

یک هزار و 840 ورزشکار در بیله سوار مغان سازماندهی شدند

چین الگوی اقتصادی کارآمدی به لحاظ جذب سرمایه های خارجی است

چین الگوی اقتصادی کارآمدی به لحاظ جذب سرمایه های خارجی است

آخرین آمار بیکاری ایران به روایت وزارت کار

پرداخت 6000 میلیارد تومان از بدهی دولت به تامین اجتماعی طی روزهای آینده

هر آنچه از گوشی های سامسونگ گلکسی S9 و +S9 می دانیم

عراقچی: اگر سیاست بلاتکلیفی در مورد برجام ادامه یابد در این توافق نمی مانیم

سهم عمده صادرات باید از سرمایه گذاری مستقیم خارجی نشات بگیرد

ژن ها چگونه زمان مرگ را نشان می دهند؟!

این صندوق های قرض الحسنه نیاز به مجوز بانک مرکزی ندارند

راشاتودی: بانک مرکزی آمریکا درباره بدهی های این کشور هشدار داد/افزایش بدهی به 30 تریلیون دلار

استخدام کارشناس فروش در موسسه فرهنگی سکوی پرتاب در تهران

صادرات 175 میلیون دلار محصولات کشاورزی از قزوین به خارج

خواب آشفته صنعت خودرو

20 اسفند آخرین مهلت استفاده از بخشودگی 100درصدی جرایم مالیاتی

650 میلیارد ریال اعتبار برای طرح انتقال آب به پردیس اختصاص یافت/قرار گیری مدیریت مصرف و تقاضا کنار هم

پیگیری قانون جدید خودروهای منطقه آزاد در هیات دولت

تأمین آب شرب مسکن مهر به طور جدی پیگیری می شود

صادرات 175 میلیون دلار محصولات کشاورزی از قزوین به خارج

چرخش مستاجران به سوی مالکیت

سهم عمده صادرات باید از سرمایه گذاری مستقیم خارجی نشات بگیرد

وام غیرمولدها بی دردسرتر از مولدها

پیش فروش هایما اس 5 اتوماتیک توربو آغاز شد

کودکفایی 500 مددجوی کمیته امداد در خوی

پیش فروش پارس اتوماتیک آغاز شد

عرضه 10 هزار تن تخم مرغ وارداتی در آذربایجان شرقی

سررسید فاطمیون و تولید روزشمار سال 97 با گذری بر شهدا و عملیات های تیپ فاطمیون مدافع حرم توسط به نشر

رییس جمهور ونزوئلا ونزوئلا دومین ارز مجازی را با هدف دور زدن تحریم های آمریکا و سلطه دلار منتشر می کند

تنوع کیفیت ماشین در ایران بسیار پایین بوده است

استخدام برنامه نویس وب،کارشناس پشتیبانی فنی و زیرساخت شبکه

همایش ملی وقف و علم و فناوری در مشهد برگزار می شود

دیدارشهردار تبریز با رییس هیئت اجرایی شرکت عمرانی کوزوپارس

بابلسر میزبان دومین یادواره شهدای ورزشکار مدافع حرم استان مازندران

مشارکت با صنایع و کارخانجات آذربایجان شرقی برای انجام بسته بندی های سازگار با محیط زیست

تنها مرکز پردازش پسماند تر کشوردراصفهان

صادرات 175 میلیون دلار محصولات کشاورزی از قزوین به خارج

بیکاری در خراسان رضوی تک رقمی شد

نگاهی به نقش های مختلف صنعت بیمه در تسهیل و رونق فعالیت های اقتصادی

نگاهی به نقش های مختلف صنعت بیمه در تسهیل و رونق فعالیت های اقتصادی