مطالب مرتبط:
رتبه اول بانک سپه در پرداخت تسهیلات برای رونق تولید استان گلستان / رشد 42 درصدی پرداخت وام در بخش مولد اقتصادی
نقش روابط عمومی ها در مدیریت شهرت و ریسک بنگاه های اقتصادی
نقش روابط عمومی ها در مدیریت شهرت و ریسک بنگاه های اقتصادی
نقش روابط عمومی ها در مدیریت شهرت و ریسک بنگاه های اقتصادی
رتبه اول بانک سپه در پرداخت تسهیلات برای رونق تولید استان گلستان / رشد 42 درصدی پرداخت وام در بخش مولد اقتصادی/ افتتاح ساختمان مدیریت و راه اندازی واحد ارزی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 27 دی 1396 ساعت 17:202018-01-17اقتصادي

نگاهی به نقش های مختلف صنعت بیمه در تسهیل و رونق فعالیت های اقتصادی


بیمه یکی از ابزارهای مهم مدیریتی است که می تواند موجب تداوم گردش چرخ های اقتصاد شده و ضریب موفقیت را بالا ببرد.

بدیهی است رونق اقتصادی همواره رفاه اجتماعی را به دنبال داشته و موجب افزایش پس انداز و سطح امید به زندگی در بین افراد جامعه می شود.

- --> کد خبر: 583412 1396/10/27 16:24:26 بیمه یکی از ابزارهای مهم مدیریتی است که می تواند موجب تداوم گردش چرخ های اقتصاد شده و ضریب موفقیت را بالا ببرد.

بدیهی است رونق اقتصادی همواره رفاه اجتماعی را به دنبال داشته و موجب افزایش پس انداز و سطح امید به زندگی در بین افراد جامعه می شود.

ایلنا:امروزه صنعت بیمه در تمام شئونات زندگی انسانها وارد شده است تا جایی که در کسب و کارها و حتی در حوزه مسایل مختلف خانواده و اجتماع نیز بدون بیمه حتی نمی توان یک گام برداشت.

بی تردید، صنعت بیمه در تسهیل و رونق فعالیت های اقتصادی در جامعه نقش اساسی دارد و این صنعت در اقتصاد و بازار سرمایه یکی از بخش های پیشرو و مهم است.

در شرایط فعلی بیمه و بانکداری از ملزومات اقتصاد مدرن است و هرگونه فعالیت اقتصادی بدون پشتوانه این دو ناموفق خواهد بود.

با این وجود، ارتقای جایگاه صنعت بیمه در اقتصاد ملی ضروری است و با این رویکرد از یک سو می توان بعد حمایتی آن را در اقتصاد بهبود بخشید و از دیگر سو منابع بیشتری را برای سرمایه گذاری های این بخش ایجاد کرد.

در سال های گذشته تلاش مجموعه دست اندرکاران صنعت بیمه و به ویژه نهاد نظارتی بیمه یعنی بیمه مرکزی ایران منجر به توفیق بزرگی در این صنعت و افزایش نرخ نفوذ بیمه ای به عنوان مهم ترین شاخص گسترش بیمه در اقتصاد شده است.

توسعه صنعت بیمه برای شکوفایی اقتصاد کشور، از طریق ارائه پوشش های بیمه ای مختلف و مناسب برای رفع نگرانی سرمایه گذاران و افزایش رفاه خانواده ها ضروری است.

وجود شرکت های بیمه خصوصی و رقابت آنها، تاثیر تعیین کننده ای بر تعمیم و توسعه بیمه داشته است و لازم است تنوع بخشی خدمات بیمه ای و عرضه پوشش های جدید بیمه ای منطبق با نیاز جامعه برای گسترش سرمایه گذاری و رشد اقتصادی کشور در برنامه توسعه صنعت بیمه دنبال شود.

در همین حال، بیمه بعنوان یک مولفه اقتصادی، نقش مهمی در اقتصاد کشورها داشته و هرچه سهم صنعت بیمه در تولید ناخالص داخلی و ضریب نفوذ آن بیشتر باشد اقتصاد آن کشور پیشرفته تر خواهد بود.

بر این اساس، کارشناسان حوزه اقتصادی، صنعت بیمه را یکی از عوامل افزایش تاب آوری جامعه در برابر مشکلات و بلایای طبیعی می دانند.

کارشناسان مسائل اقتصادی معتقدند؛ بیمه برای کنترل و بی اثر کردن فشارهای حوزه های مختلف در اقتصاد مقاومتی، نقش حیاتی دارد و حتی می تواند چنین فشارهایی را به فرصت تبدیل کند.

آن چه بدیهی است، برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی که تدبیرپردازان کشور بارها بر اجرای آن تاکید کرده اند، باید بر تولید داخلی کشور و تلاش برای خوداتکایی تاکید داشت که اگر درست بنگریم جایگاه بیمه برای دستیابی به این هدف بسیار کلیدی است.

بر این مبنا، سرمایه گذاری در بخش بیمه علاوه بر حوزه اقتصادی در سایر جنبه های فرهنگی، روانشناختی و .

نیز نیاز اساسی جوامع امروزی است و عملکرد مثبت و رو به جلوی صنعت بیمه می تواند سطح زندگی جوامع را در همه جنبه ها افزایش دهد و عامل پیش برنده اقتصاد مقاومتی محسوب گردد.

بی دلیل نیست که در کشورهای پیشرفته حضور بیمه در همه عرصه ها به صورت پررنگ دیده شده و جز جدایی ناپذیر زندگی آنها است.

نقش اصلی صنعت بیمه به طور کلی، نقش اصلی بیمه کاهش ریسک است.

هر چه احتمال ریسک بالاتر باشد، احتمال اینکه کسب و کار در آن زمینه سرمایه گذاری کند، کمتر است، اما شرکت های بیمه در اقتصاد و اقتصاد مقاومتی نقشی بیش از این دارند.

نقش بیمه در اشتغالزایی در برهه کنونی، نقش بیمه چنان پررنگ است که بدون بیمه، کسب و کارها امکان گسترش ندارند و زمانی که کسب و کار نتواند گسترش پیدا کند، لاجرم اشتغال نیز ایجاد نمی شود.

بیمه نقش مستقیمی در ایجاد اشتغال در جامعه داشته و شرکت های بیمه با استخدام نیروی انسانی، ایجاد اشتغال کرده و از این جنبه نیز بر اقتصاد کشور تاثیرگذار هستند.

در حال حاضر، حدود 110 هزار نفر شاغل در صنعت بیمه فعالیت می کنند که نشان دهنده پتانسیل بالای صنعت بیمه در حوزه اشتغال است و مطمئناً اگر بتوان از روش های جدید فروش بیمه همانند استارت آپ ها بهره برد،؛ شغل بیشتری در صنعت بیمه ایجاد می شود، چرا که در دنیا بخش های خدماتی حرف اول را در زمینه اشتغال می زنند و بیمه نیز از بخش های مثبت و مهم خدمات به شمار می آید که رفاه و آسایش مردم را تامین می کند.

بزرگترین بخش صنعت بیمه در دنیا صنعت بیمه از بخش های اصلی در حوزه نهادهای مالی است و ضریب نفوذ آن یکی از شاخص های توسعه اقتصادی هر جامعه ای است.

در این بین بیمه زندگی، علاوه بر داشتن وجوه توسعه مالی و اقتصادی، یکی از شاخص های توسعه رفاه نیز محسوب می گردد.

بیمه زندگی بزرگترین بخش صنعت بیمه در دنیاست، زیرا از یک سو با هدایت سرمایه های کوچک خانوار به سوی ایجاد ظرفیت های اقتصادی و از سوی دیگر با رفع دغدغه های آتی نهادها خانواده به عنوان عرضه کننده نیروی کار، نقش انکارناپذیری در توسعه اقتصادی و اجتماعی دارد.

صنعت بیمه از عوامل افزایش تاب آوری از جنبه اقتصادی بیمه که بگذریم، می توان با رویکردی متفاوت با تعریف مفهوم تاب آوری در جنبه های مختلف زندگی علاوه بر حوزه اقتصاد به نقش بیمه، تاثیر بیمه را در این جنبه ها تشریح نمود.

بیمه و تاب آوری هر دو نقش مشابهی در بازگشت از شرایط دشوار به حالت عادی و با ثبات در همه جوانب زندگی اعم از اقتصادی، طبیعی، روانشناختی و … بر عهده دارند.

در مدیریت ریسک، بیمه بعنوان آرامش ذهن، جبران هزینه های مالی و تسهلیلگر در ترمیم سیستم تحت فشار تعریف شده است و همانگونه که در تعریف تاب آوری آمده، تاب آوری ظرفیت بازگشتن از دشواری پایدار و ادامه دار و توانایی در ترمیم سیستم است.

با این رویکرد، بی تردید، صنعت بیمه یکی از عوامل افزایش تاب آوری جامعه در برابر مشکلات و بلایای طبیعی است.

بیمه اماکن تجاری و مسکونی، در زمان بروز بحران بر همین مبنا ارزیابی می شود.

در همین حال، بیمه های درمان نیز که با گسترده ای بسیار توسط شرکت های بیمه ارائه می شوند؛ این امکان را برای کسب و کارهای مختلف فراهم می آورند تا کارفرمایان با تحت پوشش قرار دادن پرسنل خود، بار روانی هزینه های سرسام آور درمان را از دوش آنها برداشته و در بخش بیمه های مسئولیت، بنگاه های اقتصادی و تولیدی، خطرات ناشی از اتفاقات و حوادث حین کار را بیمه می نمایند و جبران خسارت از این دست را به شرکت ها بیمه محول کنند.

اما نکته مهم آن است که در واقع بسط و گسترش بیمه، نیاز به یک کار فرهنگی طولانی مدت و فرهنگ سازی در جامعه دارد که مجموعه راهکارهای مناسبی در این راستا برای صنعت بیمه به منظور تعمیق بیشتر فرهنگ بیمه در جامعه از سوی متولیان و دست اندرکاران امر دنبال می شود.

اهمیت و نقش بیمه در رونق صنعت حمل و نقل اما اهمیت و نقش بیمه در رونق صنعت حمل و نقل چگونه است و موانع تحریمی چه اثری بر آن دارد؟ در این باره، کارشناسان معتقدند؛ تحریم معاملات بیمه ای، یکی از ابزارهای مهم و راهبردی وارد کردن شوک به هر اقتصادی است.

در دنیای امروز بیمه بعنوان یکی از مهمترین ابزارهای کاهش اصطکاک های متعدد، متنوع و پیچیده مالی در معاملات داخلی و بین المللی کشورها، نقشی بسیار کلیدی در روان سازی، مدیریت و کاهش ریسک و ایجاد ثبات در فعالیتهای اقتصادی و در نتیجه توسعه تجارت در سطح ملی و بین المللی دارد و در حال حاضر با حق بیمه ای بالغ بر 4,8 هزار میلیارد دلار، بالای 6 درصد تولید ناخالص جهانی اختصاص به بیمه دارد.

در همین حال، بخش حمل و نقل، نقشی حیاتی در ارتباطات بین المللی کشورها دارد.

این بخش هم یکی دیگر از کانال های اصلی وارد کردن شوک به اقتصادها است و بی گمان بیمه یکی از ابزارهایی است که بدون آن صنعت حمل و نقل زمین گیر خواهد شد بنابراین یکی از مهمترین روش های وارد کردن شوک به بخش حمل و نقل، تلاش برای متوقف کردن معاملات بیمه ای است.

وضعیت ضریب نفوذ بیمه عبدالناصر همتی، رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به ضریب نفوذ بیمه می گوید: میانگین ضریب نفوذ بیمه در دنیا 6 تا 6.

5 درصد است، ضریب بیمه های غیرزندگی هم 2.

7 درصد است که این عدد در ایران 1.

8 درصد است که از این نظر تفاوت زیادی با میانگین جهانی نداریم.

رییس کل بیمه مرکزی در عین حال با اشاره به میانگین ضریب نفوذ بیمه های عمر در ایران می گوید: میانگین نفوذ بیمه های عمر در دنیا شش درصد است و این عدد در ایران نسبت به میانگین جهانی فاصله زیادی دارد.

وی در همین رابطه ادامه می دهد: در بخش بیمه های زندگی که ضریب نفوذ آنها به طور میانگین در دنیا 3.

5 درصد است کمی عقب هستیم.

این رقم در ایران 0.

25 درصد است که باعث می شود بیمه ها در بازار مالی نقش خوبی نداشته باشند.

نقش بازار پولی در تامین مالی شرکت ها 90 درصد، سهم بیمه کمتر از 6 درصد و سهم بازار سرمایه کمتر از 3 درصد است در حالی که نقش بیمه ای بیمه های آمریکا در بازار مالی این کشور 33 درصد است! نقش بیمه در اقتصاد خدماتی اقتصاد خدماتی به طور کل یکی از عوامل مهم در ایجاد ثروت و رفاه اجتماعی است، در واقع تئوری سنتی اقتصاد، که اقتصاد را شامل سه بخش کشاورزی، صنعت و خدمات می داند، پایان یافته و همه فعالیت های اقتصادی و تولیدی به صورت افقی در هم ادغام شده اند.

صنعت بیمه یکی ازبخش های خدماتی است که علاوه بر اشتغال زایی، تولید ناخالص ملی و .

به طرق مختلف از جمله موارد ذیل ایفای نقش می نماید.

1- ایجاد امنیت خاطر و آرامش روحی، نگرانی های ناشی از حوادث ناگهانی و پیش بینی نشده را از اذهان عمومی جامعه می زداید و از این طریق به گردش چرخ های اقتصادی و فعالیت های جامعه و مردم کمک می کند.

بدون پشتوانه پوشش های بیمه ای فعالیت های اقتصادی همراه با بیم وامید خواهد بود وهیچ فعالیتی حتی فعالیت های کوچک با سرمایه اندک، بدون تامین خاطر ناشی از پوشش بیمه ای امکان پذیر نیست.

2- با پرداخت خسارت ناشی از خطرهای تحت پوشش، امکان تداوم تولید واستمرار فعالیت و زندگی عادی فراهم می شود و از بار مسئولیت دولت برای حمایت و تامین زیان دیدگان کاسته می شود.

3- از طریق سرمایه گذاری منابع و وجوهی که در اختیار شرکت بیمه قرار می گیرد و مشارکت دادن بیمه گذاران در سود حاصل از این سرمایه گذاریها، هم به رواج بازار بیمه واستقلال بیمه گذاران کمک می کند و هم در نقش یک نهاد سرمایه گذار در بازار سرمایه به گردش چرخه اقتصادی کشور یاری می رساند.

در همین حال، حق بیمه های فراوانی که هر سال بیمه گذاران به شرکت های بیمه می پردازند، علاوه بر پرداخت خسارتها به چند روش مورد بهره برداری قرار می گیرد.

بخشی از آن برای پشتوانه پرداخت خسارتها به صورت نقدی و درحساب های بانکی که عمدتاً حساب ها ی پس انداز کوتاه ویا بلند مدت هستند و سود سرمایه گذاری نیز به آن تعلق می گیرد، نگهداری می شود، بخشی صرف هزینه های اجرایی و اداری (حقوق، دستمزد، کارمزد، تبلیغات، ملزومات، آموزش و بازاریابی و .

) می شود.

قسمت عمده منابع حاصل نیز به صورتهای مختلف سرمایه گذاری می شود و ایجاد سود می کند.

بخش اندک باقی مانده هم سود فعالیت بیمه ای است که نصیب سهامداران شرکت های بیمه می شود.

نتیجه گیری با رویکردهایی که در این مقاله ارایه شد، بیمه یکی از ابزارهای مهم مدیریتی است که می تواند موجب تداوم گردش چرخ های اقتصاد شده و ضریب موفقیت را بالا ببرد.

بدیهی است رونق اقتصادی همواره رفاه اجتماعی را به دنبال داشته و موجب افزایش پس انداز و سطح امید به زندگی در بین افراد جامعه می شود.

البته این امر نیازمند حمایت دولت در فرهنگ سازی، تمرکز زدایی و ایجاد فضای رقابتی سالم برای شرکتهای بیمه گر و ترغیب بخش های دولتی و خصوصی برای استفاده از بیمه به عنوان یک عامل حمایتی و اساسی در گردش مالی و سرمایه گذاری اقتصاد کشور است.

بهمن سوری فعال اقتصادی و کارشناس صنعت بیمه منابع: نشریه تخصصی Sigma شبکه تحلیل گران اقتصاد مقاومتی خبرگزاری فارس پایگاه خبری تحلیلی مقاومتی نیوز پایگاه خبری اقتصاد تهران خبرگزاری ایسنا سایت خبری تحلیلی عصر ایران
کلید واژه ها: اقتصاد - بیمه - اقتصادی - صنعت - افزایش - جامعه - امید به زندگی - سرمایه - سرمایه گذاری - رفاه اجتماعی - کشور - توسعه - بیمه مرکزی ایران - زندگی - اجتماعی - خانواده - سرمایه گذاران - رفاه - موفقیت - خدمات بیمه ای - بازار سرمایه - بلایای طبیعی - رشد اقتصادی - بیمه مرکزی - امید - ناموفق - مشکلات - برنامه - بازار - مرکزی

آخرین اخبار سرویس:
روزانه چقدر بنزین وارد می شود؟

هزینه کشاورزی چقدر گران شده است؟

بی ثباتی قیمت ها در بازار بوشهر

ماندن 6 بانک آلمانی در مبادله مالی با ایران

آمار دقیق بیکاران چقدر است، 3 میلیون یا 6 میلیون نفر؟

علی حسین زاده، زینب مستقیمی بررسی تأثیر مدیریت استعداد بر خلاقیت سازمان با نقش میانجی اعتماد سازمانی

قطعی آب نداریم، افت فشار چرا!

افزایش نرخ سوخت همزمان با کاهش قیمت خودرو

سیاست دولت انتخاب اجباری کالای ایرانی است/ عدم رقابت پذیری؛ مانعی برای پیشرفت صنایع

محسن کاملی ,سیدباقر حسینی ,نیلوفر نهاوندی اسگ شهر‎ ‎ بررسی عوامل محیطی مؤثر در افزایش سطح امنیت پارکها

کلاهبرداری با عنوان خرید و فروش کارت های شناور طرح ترافیک

برای بعضی از دوستان انتخابات تمام نشده است/ آمریکایی ها نوسانات بازار ارز را پیروزی خود می دانند

رشد آرام «تسه»ها در بازار اوراق مسکن

ساختار جدید زنجیره ارزش فضایی کشور پیشنهاد شد

مردم نمی دانند عسل می خرند یا آب نبات ذوب شده!

طرح دو فوریتی مجلس برای ساماندهی ارزی همچنان روی میز

باید ها و نبایدها در ابزارهای مالی جدید

برنامه ریزی برای یک میلیون و 33 هزار فرصت شغلی

مهمترین موانع افزایش قیمت طلا در روزهای آینده

خبرخوش نوربخش برای مستمری بگیران تامین اجتماعی

محققان شرکت های فناور مستقر در پارک های فناوری مشمول حق بیمه بیکاری شدند

حقوقی ها خریدار و حقیقی ها فروشنده سهام شدند

انتصابی جدید در سازمان ایدرو

تجارت «سلامتی» در اسپانیا

مدیرعامل «هپکو» استعفا کرد

ارز صادراتی مان را 4200 به دولت بدهیم و خودمان 6200 بخریم؟!

دلار، قیمت «شیشه» را سه برابر کرد

نتایج نشست کمیسیون صنایع مجلس با خودروسازان

موبایل های قدیمی به کجا می روند؟

نگاهی به بازار آهن و فولاد چین + جدول

پیامدهای توسعه نامتوازن

سوالات امتحانات نهایی باز هم لو رفت / خرید و فروش در تلگرام

سرانه بدهی هر ایرانی چقدر است؟

بهره برداری از 8 دستگاه مکنده غلات 600 تن بر ساعت در بندر چابهار

پوشش 700 هزار خانواده جدید در کمیته امداد

جزییات نرخ عوارض آزادراه های مشارکتی سال 97+جدول

مخالفت کارفرمایان با سقف 3ساله قرارداد موقت

تلاش محققان پژوهشگاه نفت برای ازدیاد برداشت از مخازن با کمک امواج ماکروویو

نگاهی به سفرنامه مرحوم امیرحسین فردی؛ هامون، زهکَلوت، و آن حوالی

هتل متحرک و منحصربه فرد مرسدس بنز + تصاویر

چرا کیفیت کالای داخلی پایین می آید؟

32 جشن گلریزان در سیستان و بلوچستان برگزار می شود

واردات بیش از 318 تن ساعت دیواری / خروج بیش از 3 میلیارد تومان ارز از کشور+جدول

پوشش 700 هزار خانواده جدید در کمیته امداد طی امسال/افزایش 13 درصدی مستمری مددجویان

هدف ترامپ از سیاست آشوب چیست؟

یک ایرانی سهامدار مک لارن شد

بررسی گزارش مقدماتی هیأت تحقیق و تفحص از معادن کشور در کمیسیون صنایع مجلس

تعداد چک های برگشتی آب رفت

یکسال بیمه تکمیلی رایگان با تلاوت روزانه یک صفحه قرآن کریم

پوشش خانم بازیگر در یک مهمانی + عکس

مخدر لاکچری بچه پولدار ها گرمی 700 هزارتومان

برگه های اطلاعاتی دولت سوئد: چگونه در زمان جنگ و بحران شرایط را مدیریت کنید؟

کدام مناطق تهران طرح افطار تا سحر دارد؟

علیرضا جهانبخش به همراه خانواده اش + عکس

دیوار بلند ارز!!

خانه دار شدن مردم با طرح های مسکن دولتی!

برای تولید یک کیلو سیب زمینی چقدر آب مصرف می شود؟

دولت در چهار سال اول قیمت ارز را به طور مصنوعی پایین نگه داشت

الزام دلاری برای فرش و زعفران!

فروش گوشت قرمز لاکچری به قیمت 700 تا 900 هزار تومان

قیمت «شیشه» سه برابر شد؛ هرکیلو 100 هزار تومان

حقایقی درباره مراسم عروسی سلطنتی نوه ملکه +تصاویر

برگزاری مهمانی ها با «دونات طلا» در تهران

جمع آوری 322 میلیارد تومان صدقه در سال گذشته/ صدقات هر منطقه صرف نیازمندان همان منطقه می شود

مریم قائدی، مهرداد مدهوشی بررسی عوامل مؤثر بر بقای شرکت¬های تازه وارد

شرکت نفت و گاز آغاجاری بیش از 3 میلیارد ریال جهت مسئولیت های اجتماعی هزینه کرد

ناتوانی خودروسازان در تولید استاندارد پس از نیم قرن فعالیت

بسته جدید تسهیلات دولت برای خانه دار شدن مردم

استخدام کارشناس مالی،کارشناس خزانه داری در شرکت تولیدی -تهران

استخدام رییس فروش،کارشناس فروش در شرکت معتبر در آذربایجان غربی

معضل کم آبی را جدی بگیرم!

سیستم مورد نیاز عنوان The Crew 2 مشخص شد

دستورالعمل انتقالات برون استانی

دل وجگر 720 هزار تومانی +عکس

دوچرخه برقی لامبورگینی +عکس

به چه استناد می گویند 30 میلیارد دلار از کشور خارج شده؟

استخدام کارشناس فروش در شرکت رسپینا در کرج

استخدام رییس فروش و کارشناس فروش در یک شرکت معتبر در بوشهر

استخدام حسابدار در شرکت کایزر در اصفهان

استخدام مسئول دفتر در یک شرکت معتبر در استان تهران

استخدام ویزیتور در شرکت کایزر در اصفهان

استخدام حسابدار،ویزیتور در شرکت کایزر در اصفهان

استخدام کارشناس دامپروری،کارشناس حسابداری در شرکت دشت کیمیا

استخدام مدیر بازرگانی،رییس تولید و فارم،کمک حسابدار در اصفهان

هدست واقعیت افزوده گوگل

خطری دخانیاتی بیخ گوش شالیزارها/ صنایع از سیاست گذاری دور شوند

مدیرکل مشارکت های مردمی کمیته امداد در گفت وگوی تفصیلی با فارس خبر داد جمع آوری 322 میلیارد تومان صدقه در سال گذشته/ صدقات هر منطقه صرف نیازمندان همان منطقه می شود

استخدام سرپرست تولید آقا دریک شرکت تولید رنگ های صنعتی درتهران

بازارهای سرمایه گذاری به کدام سو حرکت کردند؟ | امسال هم بازار رمضان در رکود است؟

استخدام منشی خانم در یک شرکت تولید رنگ های صنعتی در تهران

استخدام حسابدار سفارشات خارجی درشرکت معتبر بازرگانی در تهران

آموزش تلقیح مصنوعی ملکه زنبور عسل

لبنیات گران شد

به چه استناد می گویند 30 میلیارد دلار از کشور خارج شده؟

برنج خارجی و حبوبات ارزان می شود

لوکس ترین محصول آئودی در ایران + عکس

پوشش 700 هزار خانواده جدید در کمیته امداد طی امسال/افزایش 13 درصدی مستمری مددجویان

شش بانک آلمانی در مبادله مالی با ایران باقی می مانند

این 140 میلیارد تومان کجا رفت؟‍!

شرکت نفت و گاز اتریشی: همکاری با ایران ادامه می یابد

نگاهی به نقش های مختلف صنعت بیمه در تسهیل و رونق فعالیت های اقتصادی

نگاهی به نقش های مختلف صنعت بیمه در تسهیل و رونق فعالیت های اقتصادی