مطالب مرتبط:
گزارشی از مراسم معارفه معاونین انیمیشن و مستند مرکز گسترش طباطبایی نژاد: تغییرات به جهت حمایت از انیمیشن صورت گرفت
همراه با آی فیلم با انیمیشن «کلیله و دمنه» آشنا شوید
بهرام عظیمی :به نفع جشنواره است که به انیمیشن توجه کند
ارتباط بین شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم در انیمیشن «خط سرخ»
همراه با آی فیلم با انیمیشن «کلیله و دمنه» آشنا شوید
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 27 دی 1396 ساعت 16:252018-01-17فرهنگي

معارفه ای برای جدی گرفتن انیمیشن


مراسم معارفه معاونین انیمیشن و مستند «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» با حضور مدیرعامل، جمعی از مدیران مرکز گسترش و جامعه سینمای انیمیشن کشور برگزار شد.

- مراسم معارفه معاونین انیمیشن و مستند مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با حضور مدیرعامل، جمعی از مدیران مرکز گسترش و جامعه سینمای انیمیشن کشور برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا طبق گزارش رسیده به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در ابتدای این مراسم، سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد با تشکر از حضور اهالی سینمای انیمیشن در این جلسه گفت: امروز برای سینمای انیمیشن کشور روز مهمی است و امیدوارم نقطه ی عطفی برای سینمای انیمیشن کشور باشد.

وی ادامه داد: از دو سال قبل مقرر شد در ساختار مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و فعالیتی که در طول بیش از 34 سال انجام می گرفت، تغییراتی ایجاد شود و حمایت از تولید فیلم های اول و دوم سینمایی، مستند، فیلم کوتاه حرفه ای و انیمیشن که در این مرکز انجام می شد، به تمرکز بر تولید مستند و انیمیشن محدود شود.

البته این تصمیم تنها به معنای حمایت ویژه از سینمای مستند نبود و باید اعلام کنم که اساس این تغییر به دلیل رویکرد و حمایتی بود که سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حمایت از سینمای انیمیشن کشور مدنظر داشت.

مدیرعامل مرکز گسترش در ادامه افزود: لازم بود در این زمینه تغییراتی را اعمال کنیم و آقای امیرمحمد دهستانی را از جمع دوستان انیماتور برای معاونت انیمیشن مرکز انتخاب کردیم.

وظیفه خود می دانم از همکارانی که در این سال ها، ما را در شورای انیمیشن مرکز همراهی کردند، از جمله استاد سعید توکلیان، روانبخش صادقی، اسماعیل شرعی و محمدعلی صفورا تشکر کنم.

وی ضمن تشکر ویژه از مرتضی رزاق کریمی گفت: ایشان طی این سال ها در کنار مسوولیت های متعددی که برعهده داشتند، مدیریت شورای انیمیشن مرکز را هم عهده دار بودند و من بصورت ویژه از ایشان تشکر می کنم؛ چون در این سال ها مرکز گسترش موفقیت های متعددی را در جشنواره های ملی و بین المللی انیمیشن کسب کرد.

طباطبایی نژاد با بیان این که این روزها به دلیل انتخاب امیرمحمد دهستانی زیاد آفرین شنیده است، اظهار کرد: خوشحالم که در ادامه ی راه در کنار ایشان خواهیم بود؛ البته در طول 5 سال گذشته آقای دهستانی ما را در شورای انیمیشن مرکز گسترش همراهی کردند و به حق یکی از آشناترین همراهان ما نسبت به داشته ها و کاستی ها در حوزه انیمیشن هستند.

وی در ادامه با اشاره به دیداری که پیش از آغاز مراسم با رییس سازمان سینمایی داشته است، افزود: آقای مهندس حیدریان ضمن عذرخواهی بابت عدم حضور در این جلسه یادآوری کردند که یکی از مهم ترین اولویت های سینما برای ایشان و سازمان سینمایی، حمایت جدی از انیمیشن است.

مشخص است که فارغ از این که انیمیشن هویت مستقل خود را دارد، سینمای امروز جهان بدون انیمیشن هم وجود نخواهد داشت.

مدیرعامل مرکز گسترش، تقارن تاسیس صنف کارگری انیمیشن و راه اندازی معاونت انیمیشن مرکز را به فال نیک گرفت و گفت: بدیهی است این صنوف هستند که در این حوزه نقش اصلی را ایفا می کنند و ما در مقام دولت قرار است حامی و همراه صنوف باشیم.

آسیفا هم که سال های طولانی به عنوان خادم جامعه انیمیشن فعالیت کرده است، امروز می تواند در نقش فرهنگی و جدی تر خود، حامی و یار و یاور سینمای انیمیشن باشد.

وی ادامه داد: در حکم امیرمحمد دهستانی بحث های متعددی را مدنظر قرار دادیم، از جمله ارتباط با مجامع دانشگاهی که مسلماً آقای دهستانی با توجه به ارتباطی که با مراکز دانشگاهی دارند، بهتر از هر کسی به این موضوع واقف هستند.

مرکز گسترش در میان فعالیت های متنوعی که انجام می دهد، تنها در بخش انیمیشن حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد را در دستور کار دارد.

خوشبختانه انیمیشن های هنری در طول این سال ها رشد خوبی داشته اند، اما آن چه که در سینمای مستند و انیمیشن با آن مواجه هستیم، عدم ورود جدی به حوزه بازار بین المللی فیلم انیمیشن و مستند است.

طباطبایی نژاد با بیان این که در دوره پیش رو رویکرد مرکز توجه جدی تر به حوزه بازار جهانی فیلم است، تصریح کرد: می خواهیم بازتعریفی برای تولید مشترک داشته باشیم.

اگر نتوانیم در تولید مشترک با کشورهای صاحب صنعت این حوزه تعامل داشته باشیم، بدیهی است که ورودمان به بازار فیلم هم ساده نخواهد بود.

دهستانی محبوب ترین استاد انیمیشن دانشگاه است در ادامه ی این مراسم دکتر علیرضا گلپایگانی درباره ی امیرمحمد دهستانی گفت: اغلب حضار بر توانمندی و قابلیت های فراوان ایشان اذعان دارند.

به مرکز گسترش و آقای طباطبایی نژاد بابت این حسن انتخاب تبریک می گویم.

وی ادامه داد: برای من امیرمحمد فراتر از یک دوست و همچون یک برادر بزرگ است.

سابقه آشنایی من با امیرمحمد به نیمه ی دهه 60 بازمی گردد؛ در یک کارگاه کوچک انیمیشن در دانشکده سینما که مردی جوان و خوشرو در کنار من، اولین فیلم کوتاه انیمیشن خود را به سرانجام رساند.

در طول این ایام همواره میل ایشان را برای تولید انیمیشن شاهد بودیم.

دهستانی به مدت 17 سال یکی از ستون های اصلی موسسه حور بود.

او علاوه بر تولید، کارگردانی و.

نیروهایی را در این موسسه که دانشگاهی نانوشته محسوب می شد، تربیت کرد که بعدها وارد بازار تولید انیمیشن شدند.

گلپایگانی تولید هزاران دقیقه انیمیشن را مدیون فعالیت های امیرمحمد دهستانی دانست و افزود: ایشان در بدو ورود به هیات علمی انیمیشن دانشکده سینما، به محبوب ترین استاد انیمیشن بدل شدند.

من به دانشجویانی که سر کلاس ایشان هستند غبطه می خورم، چرا که همواره سیر رو به رشدی در آموزش دارند.

تسلط ایشان به زبان انگلیسی هم باعث می شود با دنیای اطلاعات ارتباط داشته و دانسته های مفیدی در اختیار دیگران قرار دهند.

این انتخاب از دید من تحسین برانگیز است و هر کس هم مخالف شخص آقای دهستانی باشد، مخالف علم و دانش او نیست.

جوایز چهار سال اخیر سینمای انیمیشن بی سابقه است در ادامه بهرام عظیمی با اشاره به اتفاقات مثبتی که در زمینه انیمیشن کوتاه و جشنواره ای در طول مدیریت سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد رخ داده است، گفت: در این سال ها شاهد اتفاقات خوبی بودیم و بسیاری از دوستانی که به صورت حرفه ای کار می کردند، به مرکز آمدند و توانستند اثری تولید کنند که پیش از این نساخته بودند.

جوایزی که دوستان انیماتور در چهار سال اخیر به دست آوردند، بی سابقه بوده است.

وی ادامه داد: دهستانی 23 سال داشت که با هم و به همراه چند دوست دیگر، در موسسه حور کار حرفه ای را آغاز کردیم.

در ادامه برخی رفتند و ما ماندیم و کار کردیم.

او تا پیش از دریافت این حکم، انسانی درجه یک از دید ما بود و بعد از این حکم نمی دانم چه اتفاقی برای ما رخ می دهد و اگر روزی از او تقاضای سرمایه برای ساخت یک فیلم سینمایی داشته باشیم و او موافقت نکند، آیا باز هم همین حرف را درباره امیر می زنیم یا نه!؟ عظیمی با بیان این که همواره پس از پست گرفتن، اتفاقات عجیبی برایمان رخ می دهد، اظهار کرد: البته امیر انسان خاصی است و از نظر من باسوادترین آدم در انیمیشن ایران است.

او بدون تعارف در موسسه حور استاد ما بود و من افتخار این را دارم که در بسیاری از پروژه های او انیماتور، نورپرداز و حتی دوبلور بودم.

مطالعه امیر از همه بیشتر است و اطلاعات خوبی در زمینه انیمیشن و سینما دارد؛ اما نقطه ضعفش این است که به سفر خارجی نرفته و نیاز دارد بسیاری از استودیوهای جهان و سیستم های تولید را از نزدیک ببیند.

وی ادامه داد: حجم انیمیشن های مفیدی که امیر ساخته است، بالاست و او همواره پروژه های بزرگی در دست داشته است.

چنین مسوولیتی برای چنین فردی جای تقدیر دارد.

به آقای طباطبایی نژاد تبریک می گویم که امیرمحمد دهستانی را برای این پست انتخاب کرد.

او به قدری با سواد و باشعور است که می تواند باعث یک اتفاق در سینمای انیمیشن شود.

عظیمی در پایان با اشاره به صحبت هایی که پیرامون تولید مشترک با کشورهای خارجی مطرح شد، بیان کرد: موضوع اصلی این است که بچه های کشور ما تشنه ی انیمیشن خوب هستند و باید برای این قشر انیمیشن های خوب ساخت.

امروز روز شادی ماست روانبخش صادقی هم با حضور پشت تریبون درباره ی امیرمحمد دهستانی گفت: زمانی که صبا در حال راه اندازی بود، آقای مسعودشاهی از ما دعوت کرد تا کاری را به نام پیامبران ببینیم.

آن زمان برای اولین بار نام دهستانی را شنیدم و صحنه ای از این انیمیشن را هیچ گاه فراموش نمی کنم که حضرت سلیمان بر بالای یک بلندی ایستاده بود و این سکانس به قدری ابهت داشت که انگار آواتار آن سال ها را می دیدیم.

این انیمیشن نسبت به زمان خودش تکنیک بالایی داشت.

وی تاکید کرد: همواره شاهد دقت و وسواس امیر بوده ایم؛ همان طور که از استاد توکلیان هم بسیار آموختیم.

دهستانی بسیار به روز است و به نظر من از خودگذشتگی کرد که این مسوولیت را پذیرفت.

زمانی که مسوولیتی را می پذیرید، بسیاری از دوستان تصور می کنند حقی از آن ها ضایع شده است و این نیازمند یک از خودگذشتگی است.

امیدوارم مقداری در این زمینه مدارا کنیم و به نظرات اعضای شورای امیرمحمد دهستانی احترام بگذاریم، چرا که او اعتبار یک جمع است.

امروز را به فال نیک می گیرم و قطعاً معاونت انیمیشن و حضور دهستانی یکی از نقاط عطف انیمیشن ایران خواهد بود.

صادقی با تشکر از مرتضی رزاق کریمی افزود: ایشان با وجود مشغله همواره با روی باز در جلسات حضور داشتند و جا دارد از ایشان تشکر کنم.

همین طور از آقای طباطبایی نژاد که بسیار برای پیشرفت انیمیشن تلاش کردند و حتی در زمان دکتر ایوبی به دنبال شکل دهی بنیاد انیمیشن بودند و ما پیگیری های ایشان را که توانستند معاونت انیمیشن را در این مرکز ایجاد کنند، به فال نیک می گیریم.

امیدوارم بتوانیم به اکران های عمومی فراتر از مرزها برسیم.

امروز روز شادی ماست و مسلماً آینده خوبی برای انیمیشن رقم خواهد خورد.

در ادامه این مراسم ضمن یادی از وحید نصیریان و قرائت فاتحه ای برای شادی روح این هنرمند حوزه انیمیشن، با حضور استاد حسین ترابی، طباطبایی نژاد و سعید توکلیان، حکم معاونین مستند و انیمیشن مرکز به مرتضی رزاق کریمی و امیرمحمد دهستانی اهدا شد.

حضور انیمیشن در سینما و سینما در انیمیشن، کلید اصلی این معاونت است امیرمحمد دهستانی پس از دریافت حکم خود و تشکر از گلپایگانی، عظیمی و روانبخش صادقی که پیرامون او سخن گفته بودند، گفت: بسیار خوشحالم که معاونت انیمیشن مرکز راه اندازی شد.

بحث حضور انیمیشن در سینما و سینما در انیمیشن کلید اصلی این معاونت است.

ذهنیت ما تولید سینمایی است و می خواهیم حداقل یک فیلم سینمایی انیمیشن و حداکثر سه فیلم پر فروش در سال تولید کنیم.

وی تاکید کرد: از تولیداتی که در چارچوب سینمای کودک و نوجوان باشد حمایت حداکثری خواهد شد؛ از جمله آثار با ارزش ویدیویی که ما در ایران از آن محروم هستیم و باید در این مقطع به آن توجه کنیم.

دهستانی با بیان این که انیمیشن های هنری ایران وضعیت خوبی دارند، تصریح کرد: ما در این مدت تلاش کردیم که دوستان از تمامی نسل ها آثار خوبی تولید کنند که نتیجه آن را دیدیم.

امیدوارم در انیمیشن های سینمایی هم بتوانیم این پیشرفت را داشته باشیم.

از سوی دیگر بحث انیمیشن در سینما بحث مهمی است و قصد داریم پیوندی میان سینمای زنده و انیمیشن داشته باشیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در طول سالیان گذشته برخی افراد به اشتباه وارد عرصه انیمیشن شدند؛ راهکارهای تخصصی برای جلوگیری از این اتفاق وجود دارد و باید در این زمینه کمی تعارفات را کنار بگذاریم.

در سینما اصل بر کیفیت است و باید اثری تولید کنیم که مخاطب آن را به اثر خارجی ترجیح دهد و مسلماً باید ویژگی های بومی و اعتقادی ما را داشته باشد.

من چشم به حمایت همگی شما دارم و اگر شما نبودید، به هیچ عنوان این سمت را قبول نمی کردم.

به پشتوانه ی شما نیاز دارم و امیدوارم بتوانیم تحولی در انیمیشن ایران ایجاد کنیم.

آینده سینمای جهان به انیمیشن و مستند تعلق دارد مرتضی رزاق کریمی هم در سخنانی اظهار کرد: حضور در حوزه ی انیمیشن مرکز برای من یک فرصت بود.

در این چند سال آموزه های بسیاری کسب کردم و برای من به عنوان یک فرد بی تجربه بسیار جذاب بود.

ضمن این که درس های اخلاقی و سینمایی بسیاری گرفتم.

وی در ادامه جان باختن خدمه نفتکش سانچی را تسلیت گفت و خواستار صبر، شکیبایی و آرامش برای خانواده های این عزیزان شد.

رزاق کریمی تصریح کرد: از آقای طباطبایی نژاد که در این چند سال حمایت ویژه ای از تولیدات انیمیشن داشتند، تشکر می کنم که اگر اتفاق مثبتی از جمله موفقیت در جشنواره ها را شاهد هستیم، حاصل حمایت ایشان و حمایت های اخیر محمدمهدی حیدریان از انیمیشن است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وجه مشترکی در انیمیشن و مستند وجود دارد و آینده سینمای جهان به این دو شاخه تعلق دارد، اما متاسفانه در کشور ما مغفول مانده اند.

آرزو دارم به زودی شاهد موفقیت های روزافزون در حوزه انیمیشن باشیم که البته حضور آقای دهستانی نویدبخش موفقیت های بزرگ تری در انیمیشن است.

در این مراسم که اجرای آن برعهده شهنام صفاجو مدیر روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی بود، مسئولان و هنرمندان دیگری نظیر محمدرحیم لیوانی (مدیرعامل صبا)، علیرضا قاسم خان (مدیر موزه سینما)، محمدرضا کریمی صارمی (مدیرکل امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان)، محمدعلی فارسی، رامین حیدری فاروقی، عبدالله علیمراد، مهین جواهریان، فرشته شکیب، اسماعیل شرعی، فرخ یکدانه، امیر سحرخیز، محمد ابوالحسنی، مهرداد زاهدیان، سیدحسین حق گو، کیارش زندی، علی نوری اسکویی، معین صمدی، مهدی خرمیان، سعادت رحیم زاده، هاجر مهرانی، ناهید صمدی امین، بابک نکویی، کیانوش دالوند، فرنوش عابدی، امیرهوشنگ معین، مهرداد علمداری، مهرداد شیخان، محمد رزینی، جمال رحمتی و.

حضور داشتند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: انیمیشن - سینمای مستند - مستند - سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد - سازمان سینمایی - مدیرعامل - مراسم معارفه - مراسم - کشور - حمایت - معارفه - رییس سازمان سینمایی - امیرمحمد - طباطبایی - شورای - برگزار - انتخاب - مدیران - روابط عمومی - وزارت فرهنگ - گزارش - تولید - جامعه - فیلم کوتاه - بین المللی - فیلم - جشنواره - ساختار - مدیریت - اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
خبرهای ضد و نقیض از درگذشت ملک مطیعی منتشر شد

ناصر ملک مطیعی درگذشت

ناصر ملک مطیعی درگذشت

هفته اول رمضان 97 | جدیدترین آمار فروش فیلم های روی پرده سینماها

"باغ برره" در آستانه نابودی +عکس

منهای ورزش / ناصر ملک مطیعی درگذشت

غفلت ادبیات داستانی از تاریخ

فیلم گفت وگوی علی پروین و مرحوم ناصر ملک مطیعی که اجازه پخش نداشت

فوری / ناصر ملک مطیعی در گذشت

مرگ ناصر ملک مطیعی اعلام شد / خبر درگذشت ناصر ملک مطیعی

درگذشت ناصر ملک مطیعی

ناصر ملک مطیعی درگذشت

پوستر «در وجه حامل» رونمایی شد

تزیین کیک اسفنجی با میوه - سری سوم

ناصر ملک مطیعی درگذشت

جزییات درگذشت ناصر ملک مطیعی بازیگر سینمای ایران +تصاویر و بیوگرافی

ناصر ملک مطیعی درگذشت

نمایش «درساژ» در گرانادا و سیدنی

صالحی: ما از طریق هنر می توانیم فضای قرآن را جذاب تر و موثرتر ارزیابی کنیم

حمایت از سینمای قرآنی جزو اولویت های ویژه وزارت ارشاد است/ قسمت دوم «ملک سلیمان(ع)» حمایت خواهد شد

نبرد بازیگران زن سینمای هالیوود در فیلم هشت یار اوشن/نقشه سرقتی عظیم کشیده شد

امیر جدیدی بازیگر نقش غلامرضا تختی

یک سال از 23 سال کندنِ "کن"

بهبود جذابیت های بصری و فضای هنری نمایشگاه قرآن / ظرفیت بین المللی قرآن را یکپارچه به نمایش بگذاریم

ناصر ملک مطیعی درگذشت

بازدید وزیر ارشاد از غرفه جهاد دانشگاهی

پیشرفت، میوه پژوهش است/ راه پُرسنگلاخ پژوهش

ناصر ملک مطیعی درگذشت

چهره ی عجیب مریم اوزرلی، تعجب کاربران را برانگیخت!

فرار باران کوثری از دست خبرنگاران + فیلم

گنبد نمک قم به میراث فرهنگی واگذار می شود

چهره ی عجیب مریم اوزرلی پس از عمل زیبایی!

نمایش 200 اثر لئوناردو داوینچی در آنتالیا

فیلم/ از نبرد بالگرد با گردباد تا انسان هایی که در سونامی محو می شوند

آغاز مرمتِ "صاحبقرانیه" بعد از دو سال و نیم تعطیلی

چهره ی عجیب مریم اوزرلی پس از جراحی زیبایی!

یک زنگ خطر جدی؛ آیا نوه های ما دریای خزر را می بینند؟ (+فیلم)

فرار دانش آموزان بعد از تیراندازی در مدرسه + فیلم

بررسی فیلم های جشنواره 36 فجر از منظر آفاق فرهنگ/8 ماهورا، مستندی برای ایران مظلوم

فیلم/ نقاشی های باورنکردنی با اسپری

تحقیر یک سلبریتی روی فرش قرمز جشنواره کن

بازدید وزیر ارشاد از غرفه جهاد دانشگاهی/ ظرفیت بین المللی قرآن را یکپارچه به نمایش بگذاریم

خودرویی که چپ کردن برای آن معنا ندارد + فیلم

فیلم/ از نبرد هلی کوپتر با گردباد تا انسان هایی که در سونامی محو می شوند

محمدحسین لطیفی در گفت وگو با فارس: «سرّ دلبران» و بازگشت به فضای «صاحبدلان»/ تهران فضای مناسبی برای روایت این سبک قصه ها ندارد

/ خبرهایی از تئاتر /

حمایت از سینمای قرآنی جزء اولویت های ویژه وزارت ارشاد است/ قسمت دوم «ملک سلیمان(ع)» حمایت خواهد شد

عکس های نامعلوم کارت ملی صدای مجری برنامه ماه عسل را هم درآورد + فیلم

حسام نواب صفوی: به دلیل شباهتم به الویس پریسلی، فرهنگ ایرانی را به مردم جهان معرفی کردم

«او» در نمایشگاه قرآن به نمایش درآمد

بخش خبری 20:30 مورخ4 خرداد ماه 97 + فیلم

آثار نقاشی « ودود موذن زاده اردبیلی » در موزه باکو به نمایش درآمد

درآمدزایی، نباید بهانه ای برای ترویج هنر بازاری باشد / هنر گل و مرغ هیچ گاه تکراری نمی شود

سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد آغاز به کار کرد

هومن سیدی به نگار جواهریان پیوست

مجموعه تاریخی مروارید کرج میزبان جشن رمضان شد

پست عجیب حسام نواب صفوی درباره الویس پریسلی

آثار و فواید روزه در یک نگاه

کنایه علیخانی به زیاد شدن تعداد خواهر و برادرها به خاطر جراحی های پلاستیک + فیلم

تصویر/ سلفی رضا گلزار و امین حیایی پشت صحنه «ساخت ایران»

آثار لئوناردو داوینچی در آنتالیا به نمایش درمی آید

امیر جدیدی «تختی» می شود

مشهد در تمامی عرصه های مختلف قرآنی پیشتاز بوده است

زوج رادان و طباطبایی در نمایش محمد رحمانیان +عکس

هومن سیدی بازیگر «طلا» شد

سلفی دو سوپراستار سینمای ایران

به بهانه تولد احمدرضا عابدزاده + فیلم

حسام نواب صفوی: به دلیل شباهتم به الویس پریسلی، فرهنگ ایرانی را به مردم دیگر کشورها معرفی کردم/ عکس

راهنمای چیدمان اسپیکرها در سینمای خانگی و سیستم های صوتی

به بهانه تولد احمدرضا عابدزاده + فیلم

صحبت های گرشاسبی درباره حواشی پرسپولیس و CAS + فیلم

صحبت های گرشاسبی درباره حواشی پرسپولیس و CAS + فیلم

امین حیایی و سحر دولتشاهی در لباس سربازی

«تگزاس» پرفروش ترین سینمایی هفته شد

امروز در دوره اوج رمان نویسی کشور هستیم

فیلم/ گزارش ایکنا از رونمایی کتب «تفسیر ساختاری سوره حمد» و «الله در قرآن»/ تفسیر ساختاری، پاسخی مدرن به شبهات مستشرقین

جشنواره گلاب گیری در شهر تاریخی نراق+فیلم

گزارش: هنرنمایی نقاش ایرانی در جمهوری آذربایجان

آثار نقاشی هنرمند ایرانی در موزه باکو به نمایش درآمد

جدایی عجیب زن و شوهر بازیگر مشهور/ آن دو عاشقانه با هم زندگی می کردند+عکس

آنجلینا جولی از تصمیم غیرمنتظره پسرش شوکه شد! +عکس

"ممد نبودی" با صدای جناب خان + فیلم

کتک خوردن مامور پلیس از 3 بازیگر زن + عکس

رونمایی از پوستر فیلم «در وجه حامل» با بازی محسن کیایی و رعنا آزادی ور

دلم برای نوشتن تنگ نمی شود | فیلیپ راث از دنیای دیروز و امروز خود می گوید

شوکه شدن خانم بازیگر از تصمیم غیرمنتظره پسرش + عکس

5 بازیگر مشهوری که فرزندشان را از دست داده اند

امیر جدیدی بازیگر نقش جهان پهلوان تختی شد

امیر جدیدی «تختی» می شود

اثر کودک سردشتی برگزیده جشنواره جوانه های توسعه شد

رمان تراتوم به چاپ رسید

مرمت 2 خانه قاجاری در بافت تاریخی شیراز

8 بنای تاریخی فارس مرمت می شود

شهدا شرمنده ایم....

فیلم/ غرفه آستان قدس رضوی در نمایشگاه قرآن به گزارش ایکنا/ از ساخت سنتی کاغذ تا نذر بهشتی

اثر کودک سردشتی برگزیده جشنواره جوانه های توسعه شد

بازیگران سریال «پایتخت» و همسرانشان/ عکس

مرکز حافظ شناسی در پیشاور پاکستان راه اندازی می شود

جایزه فرانتس کافکا به نویسنده چک رسید

معاونت قرآن وزارت ارشاد به دنبال همکاری با ستاد عالی کانون های مساجد است

معارفه ای برای جدی گرفتن انیمیشن

معارفه ای برای جدی گرفتن انیمیشن