مطالب مرتبط:
خط آهن اسراییل به عربستان وصل می شود
عبور خط هوایی اسراییل از عربستان
عبور خط هوایی اسراییل از عربستان
اسراییل به عربستان وصل می شود
اسراییل بدنبال احداث راه آهن ارتباطی با عربستان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 27 دی 1396 ساعت 13:352018-01-17سياسي

انتقال بازی به داخل ایران، سناریوی اسراییل - عربستان - امریکا


ایرنا- پایگاه خبری دیپلماسی ایرانی در یادداشتی نوشت: پایان سیطره سرزمینی داعش و خشم و عصبانیت دشمنان از موقعیتی که جبهه مقاومت با محوریت ایران پیدا کرده بود، - هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است.

لذا انتشار این مطلب به معنای تایید محتوای آن نیست هنر فرصت سازی در تثبیت نقش منطقه ای ایران انتقال بازی به داخل ایران، سناریوی اسراییل - عربستان - امریکا تهران - ایرنا- پایگاه خبری دیپلماسی ایرانی در یادداشتی نوشت: پایان سیطره سرزمینی داعش و خشم و عصبانیت دشمنان از موقعیتی که جبهه مقاومت با محوریت ایران پیدا کرده بود، موجب توجه آنان به این امر شد که باید طراحی دیگری صورت دهند چرا که رویارویی عملیاتی با ایران بی فایده است و ضرورت دارد تقابل به صحنه دیگری کشیده شود.

در ادامه این یادداشت به قلم سیداحمد حسینی می خوانیم: تحولات منطقه جنوب غرب آسیا هر روز پیچیده تر شده، شکل و ابعاد جدیدی پیدا می کند.

در کانون این تحولات، شرایط بازیگری به نام ایران است که توانسته است در یک فرآیند زمانی، نقشه ها و سناریوهای خطرناک و شیطانی برای فرو بردن محیط پیرامونی در یک بحران بی پایان را نقش بر آب نموده و دشمنان و رقبای خود را با بن بست جدی مواجه ساخته است.

پایان سیطره سرزمینی داعش و خشم و عصبانیت دشمنان از موقعیتی که جبهه مقاومت با محوریت ایران پیدا کرده بود، موجب توجه آنان به این امر شد که باید طراحی دیگری صورت دهند چرا که رویارویی عملیاتی با ایران بی فایده است و ضرورت دارد تقابل به صحنه دیگری کشیده شود.

این موضوع در دستور کار مثلث خطرناک آمریکا، اسراییل و آل سعود قرار گرفته و جمع بندی این شد که باید موتور محرکه و کانون این حرکت مورد هدف قرار گیرد والا با زدن چند شاخ و برگ نمی توان به این درخت تنومند و قدکشیده، آسیبی رساند.

خروجی این همفکری آن شد که باید بازی نه در منطقه بلکه باید به درون ایران کشیده و عناصر قدرت این کشور که مهمترین آنها انسجام و یکپارچگی می باشد مورد هدف قرار گیرد، موضوعی که دبیر شورای عالی امنیت ملی از آن بعنوان جنگ نیابتی اینترنتی یاد کرد.

رفت و آمدها، برنامه ریزی ها و تلاش های صورت گرفته بین مثلث یاد شده، بروز ناآرامی ها و اغتشاش در تعدادی از شهرهای ایران بود که موجب برخی خسارت های مادی و معنوی گردید.

این حوادث برغم تلخی ها و ناراحتی ملت ایران از یک سو و شادمانی کودکانه معدود کشورهای پشت پرده زخم خورده، حاوی عبرت ها و نکات قابل تاملی است که به برخی از ابعاد آن اشاره می گردد چرا که برای تداوم مسیری که در پیش داریم بسیار حائز اهمیت می باشد و هنر ما باید این باشد که بقول ریاست محترم جمهوری، چگونه تهدیدهای پیش آمده را به فرصتی برای بازیابی شرایط و موقعیت خود تبدیل کنیم و با شناخت بهتر به ادامه مسیر و دستیابی به سمت اهداف حرکت نماییم؟ در این راستا، نکات زیر قابل ذکر می باشد:نقش قدرت نرم:در کنار قدرت سخت، که عنصری مهم و تعیین کننده در حفظ منافع و امنیت ملی کشورهاست، قدرت نرم در دنیای مدرن از مولفه های قدرت و تاثیرگذاری برای کسب نتایج مورد نظر است.

در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران با رقبای منطقه ای و فرامنطقه ای خود مواجه همه جانبه ای دارد، نه تنها قدرت نرم بلکه بالاتر از آن، به ظرفیت و جنبه های الهام بخشی خود نیاز مبرم دارد.

توجه به این موضوع از الزامات قدرت و ایفای نقش است و هر کشوری که خود را از امکان تاثیرگذاری بر دیگران دور سازد در واقع بخش مهمی از قدرت بازیگری خود را از دست داده است.

همین امر ضرورت توجه به الزامات و بسترهای مورد نیاز چنین نقشی را بیش از پیش نمایان نمایان می سازد.

شناسایی نقاط قوت و ضعف:یکی از موضوعاتی که برای همه کشورهای بخصوص بازیگران مهم و اثرگذار حیاتی است، شناخت و توجه دائمی به نقاط ضعف و قوت می باشد.

ایران یکی از کشورهایی است که همیشه بخصوص در مقطع کنونی که در حال گذر از مرحله بسیار مهم در ایفای نقش منطقه ای است باید بشدت این موضوع را مورد توجه قرار دهد.

تقویت نقاط قوت و تمرکز بر نقاط ضعف و آسیب از ویژگی های یک بازیگر حرفه ای و هوشمند است.

اگر توجهی آسیب شناسانه به حوادث روزهای اخیر نماییم، متوجه می شویم که دشمن و رقبای ما روی نقاط آسیب و ضعف ما که از جمله آنها تنگناها و آسیب های اجتماعی و اقتصادی است تمرکز و از این طریق برنامه ریزی، سازماندهی و یارگیری کرده است.

اگرما بصورت علمی و کارشناسی، این نقاط آسیب و اشکال را شناخته و در صدد ترمیم و جبران آنها برآییم، نه تنها تهدید را رفع کرده ایم بلکه از اتفاقات رخ داده بعنوان فرصتی برای ایفای نقش بهتر و حرکت واقعی تر استفاده کرده ایم و این خود یک پیروزی است.

تصورات و نگرش ها:دنیای امروز بسرعت در حال تغییر است و ابزارها و شیوه های کسب قدرت و نقش آفرینی نیز تغییر یافته است.

فناوریهای جدید، مرزها را در نوردیده و با مسلح شدن هر انسان به ابزارهای نوین هوشمند، کانال های اطلاع رسانی، تغذیه فکری و جهت دهی افکارعمومی و نگرشهای انسانها، دچار تغییرات جدی شده است.

هر چند این وضع برای همه کشورها، یک مساله و چالش است و فقط اختصاص به ما ندارد اما دقت نظری نشان می دهد که هر کشوری به گونه ای با این ابزارها و فناوریها برخورد کرده است.

در یک کلام باید گفت کشورهایی که متوجه اهمیت و حساسیت شرایط هستند به همان نسبت که ابزارها هوشمند شده اند، سیاست های آن ها نیز هدفمند و بروز شده و در نتیجه، میزان آسیب پذیری آنها کاهش یافته است.

نکته دیگر اینکه این فناوریها، در کشوری مانند ایران عملا کارکرد نهادهای رسمی مانند تلویزیون، رادیو و غیره را به حاشیه رانده و در کنار شبکه های عظیم ماهواره ای و اینترنتی، به منبع قابل توجه تاثیرگذاری و جهت دهی مردم بخصوص طبقه جوان کشور تبدیل شده است.

طبعا چنین شرایطی که در حالت عادی بنوعی خارج از کنترل حاکمیت ها قرار دارند بستر بسیار مناسبی برای برنامه ریزی و طراحی ها برای کشوری مانند ایران می باشد.

برای اصلاح این وضعیت و برطرف شدن کاستی ها، مناسب است تدابیر جدی اندیشیده شده و نهادهایی مانند رسانه ملی و دستگاههای تبلیغاتی و علمی کشور، در صدد برطرف کردن نقاط ضعف خود برآمده و وضعیت خود را بعنوان اصلی ترین منابع تغذیه اطلاعاتی و دانش کشور ارتقاء بخشند.

اخلال در روند توسعه کشور:همانگونه که اشاره گردید، جمهوری اسلامی ایران توانسته است در تحولات محیط پیرامونی خود، موفقیت های بسیاری کسب و نقش خود را بعنوان یک بازیگر اثرگذار نمایان سازد.

اکنون وضع به گونه ای است که بدون نظر و مشارکت ایران، مسائل جاری در منطقه جنوب غرب آسیا قابل حل نبوده و چشم اندازی برای خروج از چالش هایی که مدعیان منطقه و فرامنطقه ای را به خود مشغول ساخته است، وجود ندارد.

برغم این شرایط، ظرفیت و قدرت اقتصادی ایران همپای ابعاد دیگر قدرت آن پیش نرفته و همه تلاش های دشمنان بر آن است که نه تنها گشایشی در این زمینه صورت نگیرد بلکه با فشار بر کشورها و شرکتهای متمایل به همکاری با ایران و نیز ناامن جلوه دادن محیط داخلی ایران، از این نظر ملت ایران را در تنگنا قرار دهند و اجازه ندهند کشور بتواند آسیب ها و نقاط ضعف خود در این بخش را ترمیم نماید.

رضایت و رفاه شهروندان:جمهوری اسلامی، ساختاری است که قدرت و نقش خود را از مردم و حمایت و پشتیبانی آنها دارد و ایستادگی و مقاومت اسطوره ای آنها در چهار دهه گذشته، مهمترین سرمایه کشور در مواجهه با توطئه ها، سنگ اندازیها و دشمنی ها بوده است.

ملت عزیز ما نشان داده اند در مواقع خطر و بالاگرفتن دشمنی ها، نه تنها از منافع ملی کشور حمایت می کنند بلکه از بینش و هوشمندی بسیاری برخوردارند بنحویکه که کاملا دشمنی ها و دوستی ها را تشخیص و بر اساس برداشت و تحلیل آگاهانه خود عمل می کنند.

نحوه مواجهه این ملت با اتفاقات روزهای اخیر، پی بردن به ماهیت کور اقدامات صورت گرفته و جداساختن صفوف خود از برخی عناصر میدانی این حوادث، نشان از بینش و فهم بالای آنان از شرایط کشور و نیز اشراف بر طراحی ها و توطئه های دشمنان دارد و این همان پشتوانه و سرمایه ای است که جمهوری اسلامی ایران از آن برخوردار است و موجب خشم و عصبانیت دشمنان و بدخواهان کشور می گردد.

با این وجود، باید به معنای واقعی شان، ارزش و منزلت این همراهی ملت را که با ایستادگی و صلابت خود، بزرگترین برگ برنده و بازدارندگی در مقابل امواج دشمنی ها و توطئه ها هستند را دانست و با تمام وجود خود را خدمتگذار و خادم آنان دانست.

باید به توصیه حضرت امام(ره) که این مردم را بالاتر از امت زمان پیامبر(ص) و حضرت سیدالشهداء(ع) و ولی نعمت خود می دانستند وفادار بود و همه سعی خود را برای فراهم ساختن زندگی و رفاه متناسب با شان و منزلت آنان فراهم ساخت.

ضروری است متوجه این واقعیت بود که کسب جایگاه مهم منطقه ای و ایفای نقشی اثرگذار، تنها زمانی ممکن است که ملت از هر لحاظ قوی، باانگیزه، شاداب و در تامین زندگی آبرومند خود موفق و سربلند باشند.

مواجهه و مدیریت حوادث جاری:برغم تلخی ها و ناراحتی های روزهای گذشته و در حالیکه کشور در ماهها و هفته های گذشته با حوادث تلخی چون زلزله های متعدد و خسارات و ویرانی های آن مواجه بود، باید اذعان نمود که مدیریت شرایط ناشی از اغتشاشات و اعتراضات صورت گرفته در تعدادی از شهرهای گذشته، هوشمند و قابل قبول بوده و موجب حفظ شان و منزلت کشور در سطح منطقه و جهان شده است بطوریکه در جلسه جمعه شب گذشته شورای امنیت نیز تلاشها و شیطنت های آمریکا بجایی نرسید و اکثریت غالب کشورها اذعان نمودند که ایران به شرایط داخلی خود مسلط است و دلیلی برای طرح موضوع در شورا و سوء استفاده سیاسی از آن وجود ندارد.

خویشتنداری، صبر و مدارا، برخورد نرم و آرام با شرایط و اغتشاشات، عجله نکردن در برابر اقدامات کشورهای پشت پرده اغتشاشات از جمله: آمریکا و سعودی و عبور، تنها بودن این کشورها در میان مواضع منطقی و صبورانه اکثرکشورهای جهان و فرصت دادن به اینکه ابعاد داخلی و خارجی ماجرا بخوبی نمایان شود، همگی از نقاط ممتاز و برجسته مواجهه ایران با این موضوع داخلی بود.

با این وجود، همانگونه که رهبری معظم انقلاب اشاره داشتند بعد از شکست سرزمینی و حیثیتی داعش و حامیان آنها، باید مراقب سناریوها و طراحی های دشمنان بود و وضعیت کشور در همه ابعاد را به دقت مورد مطالعه قرار داد و از همه مهمتر اینکه در کلیت مدیریت جامعه دقت های لازم را بخرج داد و برنامه های دقیقی برای برطرف نمودن مشکلات مردم طراحی و اجرا نمود.

واقعیت این است که شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور، امروز به اولویت نخست جامعه ما تبدیل شده است و شایسته است کشوری که به لطف الهی و تشخیص روندها و تحولات محیط پیرامونی، توانسته است به جایگاهی مهم و اثرگذار در منطقه دست یافته و سنگرهای مهمی را فتح نماید، از اوضاع داخلی ممتازی برخوردار و شهروندان آن از رفاه، قدرت خرید و رضایت بالایی برخوردار باشند.

با هوشیاری مجددی که ملت در مواجهه با اتفاقات اخیر نشان داد و راه هر گونه سوء استفاده و خدشه به حیثیت و وجهه کشور را بست اکنون لازم است همه تدابیر و قدرت کشور در این مسیر بکار گرفته شود.

اما در بعد سیاست خارجی، با روشن شدن ابعاد موضوع که حاکی از مشارکت چند کشور یاد شده و گروههای تروریستی می باشد نسبت به پیگیری حقوقی و بین المللی آن اهتمام ویژه ای نمود چرا که اقدامات این کشور ها از جمله توافق اخیر آمریکا و اسراییل برای مقابله با ایران حاوی نکات بسیار مهمی است که پیگیری جدی دستگاه دیپلماسی را طلب می کند.

خوشبختانه شرایط کنونی در صحنه بین المللی به گونه ای است که دنیا متوجه ماجراجویی آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود است و به هیچ وجه حاضر نیستند با آنها همراهی نمایند و این خود، سرمایه بزرگی است که باید از آن بهره برداری حداکثری نمود.


کلید واژه ها: ایران - دبیر شورای عالی امنیت ملی - اسراییل - عصبانیت - شورای عالی امنیت ملی - مقاومت - بازی - دیپلماسی - ایرنا - منطقه - عربستان - امریکا - انتقال - جبهه - خطرناک - داعش - صورت - ایرانی - شهرهای ایران - اطلاع رسانی - برنامه ریزی - طراحی - کشور - کودکانه - بازیگری - برنامه - موتور - حوادث - بحران - اهمیت

آخرین اخبار سرویس:
معاون خاتمی: ماجرای مخالفتهای سنگین خاتمی و تاجزاده با ویدئو/ اصلاح طلبان عینک دودی را هم نماد استکبار می دانستند!

روحانی در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام با رهبر انقلاب اسلامی: کشور با برجام یا بدون برجام به خوبی اداره خواهد شد/ در شرایطی که ملت پشت سر رهبر انقلاب قرار گرفته، هیچ قدرتی نمی تواند این ملت بزرگ را به زانو در آورد

ثبت نام بازپذیری حوزه های علمیه خواهران آغاز شد

خانواده جایگاه شکل گیری شخصیت انسانهاست

تهدید امنیت ملی با سوء مدیریت ها در اقتصاد/ تحمیل فشار اقتصادی به مردم بازی در پازل دشمن است

سامانه معرفی کالای ایرانی دردستگاه تعلیم وتربیت استان سمنان راه اندازی می شود

کشور کم آبی هستیم/ ایجاد ظرفیت لازم برای مهار آب های کشور

حضور مشاوران متخصص خواهر در بخش حوزوی نمایشگاه قرآن کریم/ برگزاری نشست های تخصصی

خرمشهر پس از 36 سال

دیدنی های امروز

روز مقاومت، ایثار و پیروزی

گسترش تعمیرات هواپیما در پیام نیازمند اقدامات اساسی است

آغازپرداخت تا یک میلیارد تومان به سپرده گذاران مؤسسات از هفته آتی

فرصت توسعه برای شهرستان ها باید فراهم شود

سردار رحیم صفوی: خداوند آلترناتیوی برای جمهوری اسلامی ندارد/ آدم های ترسو و پولدار به جنگ نمی آیند

وقتی «جواد» پشتم را شکست

دوم خرداد 76 نقطه عطفی در تاریخ سیاسی ایران بعد از انقلاب اسلامی است

استخدام فروشنده آقا و خانم جهت پوشاک بچه گانه

استخدام کمک آشپز حرفه ای و کارگر ساده آشپزخانه در تهران

آغازپرداخت تا یک میلیارد تومان به سپرده گذاران موسسات

نرخ 21 ارز از جمله دلار افزایش یافت

استخدام منشی با روابط عمومی بالا در مرکز ترک اعتیاد

گفتگوی رییس جمهور مصر و پادشاه اردن درباره مسئله فلسطین

استخدام صندوقدار مسلط به سپیدز در یک فست فود

دادستانی با توهین های روزنامه ها و سایت ها برخوردی قاطع کند

استخدام چرخکار ماهر آقا در خراسان رضوی

دولت مستعفی یمن تغییراتی در کابینه خود انجام داد

سنگاپور، سومین اقتصاد رقابتی جهان

خانه های خیرساز برای خانواده های دارای معلول درحال ساخت است

استخدام سالن کار و ویتر جهت رستورانی در محدوده ولنجک تهران

حکم استفاده از اسپری آسم برای فرد روزه دار

استخدام چند نفر نیروی خانم برای کار در گلخانه توت فرنگی

نحوه صحیح مواجهه با برجام بعد از خروج امریکا چیست؟

نیروهای جبهه انقلاب وحدت و انسجام خود را حفظ کنند

حقایق جالب خرمشهر؛ عروس شهرهای جنوب

استخدام حسابدار خانم آشنا به نرم افزار رایا در تهران

استخدام سردوز کار و میاندوز کار در خراسان رضوی

برگزاری کارگاه آموزشی تفسیر قرآن در نراق

استخدام آشپز، کمک آشپز و کارگر ساده در رستوران ایتالیایی

کشور با برجام یا بدون برجام به خوبی اداره خواهد شد

ستاد کشوری «غدیر» تشکیل شود/ اگر غدیر شناخته می شد عاشورا به وجود نمی آمد

استخدام پیتزازن، ساندویچ زن و کارگر ساده آقا در تهران

رییس شبکه دانشگاه های مجازی کشورهای اسلامی منصوب شد

ماجرای جالب ورود گوینده پیشکسوت به عرصه خبر/ اولین دیدار حسن سلطانی با امام خمینی (ره) چگونه رقم خورد؟

یک جامعه شناس: مردم ایران شاد نیستند/ وقتی سه و نیم میلیون نفر جوان بیکار داریم، این جوانان هرگز طعم شادی را نخواهند چشید

رمضان؛ فرصت مغتنم زدودن گناهان

نماینده زابل: ورودی آب هیرمند صفر است / مرگ هامون 40 هزار صیاد را بیکار کرد/ سرانه آب برای هر نفر در دو روز 15 لیتر است/ هشدار نسبت به خالی شدن مرزها/ 3 هزار روستا با تانکر آبرسانی می شوند

12 باور نادرست از خودروها

آرایش های سیاسی سیال فراکسیون ها در آستانه انتخابات هیات رییسه مجلس

طرح جدید مجلس برای «دوتابعیتی ها» کلید خورد + جزییات

صلاحیت امنیتی داماد ترامپ دوباره تایید شد

چرا صدر در انتخابات پارلمانی عراق رأی آورد؟

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس هشدار داد تهدید امنیت ملی با سوء مدیریت ها در اقتصاد/ تحمیل فشار اقتصادی به مردم بازی در پازل دشمن است

مقامات گمرکی جامعه همسود گرد هم می آیند

نظام هستی بر پایه حق استوار است

آیین جزء خوانی قرآن کریم در امامزادگان نطنز برگزار می شود

کاپیتان کلمبیا به 16 ماه حبس محکوم شد

گسترش تعمیرات هواپیما در پیام نیازمند اقدامات اساسی است

نورافشانی به مناسبت گرامیداشت حماسه سوم خرداد

سوم خرداد اوج تجلی ملت ایران 

9 کشته در کشور بر اثر صاعقه زدگی در 33 روز گذشته

نگرانی اصلی آمریکا از ایجاد ادبیات جدید ایران در منطقه است

جوانان وطن در خون غلتیدند تا خرمشهر آزاد شد

تصویر جعلی که به امام خمینی (ره) منتسب می کنند +سند

زمینه سازی برای ظهور محدود به جغرافیا و دین خاصی نیست

یک بازمانده عملیات فتح خرمشهر: جوانان وطن در خون غلتیدند تا خرمشهر آزاد شد

صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در شاهرود + عکس

جوانان مومن ماه رمضان را به ماه امام زمان تبدیل کنند

واگذاری موقوفات سمنان به مهارت آموختگان کسب و کار

آغاز عملیات اجرایی سد خاییز

ایده جدیده تسلا برای مبارزه با خبرهای دروغین

رییس اداره راه اسلامشهر تحت تعقیب قانونی قرار گرفت/دستور مدعی العموم برای مشخص کردن سهم اداره راه، شهرداری ها و شرکت های خودروسازی در تصادفات جاده ای/ جاده احمدآباد مستوفی مجهز به امکانات ایمنی شد

برپایی نمایشگاه عکس گروهی"خرداد رخداد"

بخش جهاددانشگاهی در نمایشگاه قرآن؛ حضور مستقل اما مقتدر و دانش بنیان

مهمترین محور بیانات رهبر انقلاب در دیدار کارگزاران نظام

فتح خرمشهر نماد تجلی وحدت ملی در دفاع از کیان ایران اسلامی است

مکتوم ماندن تاریخ جنگ در سینه فرماندهان

حماسه خرمشهر/ روایتگر روزهای مقاومت با دست های خالی!+ تصاویر

راهکار میرزایی برای حل شائبه "پیمانکاران صوری"

شرکت های اروپایی آمریکا را علیه ایران همراهی نخواهند کرد

کارگر شهرداری خودش را آتش زد/جزییان حادثه

دزدان باتری خودرو دستگیر شدند

استخدام کارگر ساده جهت شیفت عصر در زنجان

حقوق معلمان حق التدریس مانند رسمی ها بصورت ماهانه پرداخت می شود

رسانه ها «امید» را به جامعه تزریق کنند

روزنامه استخدامی استان زنجان | پنجشنبه 3 خرداد 97

کتاب «نظام اعتقادی اسلام» اثر ممتاز مؤسسه مطالعات اسلامی در نمایشگاه قرآن

استخدام انباردار دارای سابقه کار در تهران

کدام پرسش ها در صدر سوالات از مشاوران حوزوی احکام قرار دارد ؟

استخدام چند نفر نیروی آقا در کارواش امین

حکم قاضی آمریکایی؛ ترامپ اجازه انسداد مخالفان توییتری خود را ندارد

استخدام برقکار صنعتی با حقوق عالی در خراسان رضوی

رهبری برای برجام اروپایی شرط و شروط گذاشت/ روحانی افراطی تسلیم شهر الله شد/ فقه در هند اسراییل را تحریم کرد/ سکوت بین المللی به 700 رسید

پیام مدیرعامل بانک کشاورزی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

استخدام نگهبان بازنشسته با مدرک تحصیلی دیپلم در تهران

استخدام دو نفر منشی تمام وقت در دفتر املاک

شرکت بیش از 5 هزار و 500 طلبه در کلاس های حدیث خوانی

دیدار مدیران و کارکنان بانک دی با جانبازان آسایشگاه ثارالله

استخدام نصاب ماهر پنجره UPVC در محدوده چهاردانگه

بی مهری نمایشگاه قرآن در حق رسانه ها/ چیدمان غیر اصولی رسانه ها را به حاشیه برد

انتقال بازی به داخل ایران، سناریوی اسراییل - عربستان - امریکا

انتقال بازی به داخل ایران، سناریوی اسراییل - عربستان - امریکا