مطالب مرتبط:
خط آهن اسراییل به عربستان وصل می شود
عبور خط هوایی اسراییل از عربستان
عبور خط هوایی اسراییل از عربستان
اسراییل به عربستان وصل می شود
اسراییل بدنبال احداث راه آهن ارتباطی با عربستان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 27 دی 1396 ساعت 12:352018-01-17سياسي

انتقال بازی به داخل ایران، سناریوی اسراییل - عربستان - امریکا


ایرنا- پایگاه خبری دیپلماسی ایرانی در یادداشتی نوشت: پایان سیطره سرزمینی داعش و خشم و عصبانیت دشمنان از موقعیتی که جبهه مقاومت با محوریت ایران پیدا کرده بود، - هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است.

لذا انتشار این مطلب به معنای تایید محتوای آن نیست هنر فرصت سازی در تثبیت نقش منطقه ای ایران انتقال بازی به داخل ایران، سناریوی اسراییل - عربستان - امریکا تهران - ایرنا- پایگاه خبری دیپلماسی ایرانی در یادداشتی نوشت: پایان سیطره سرزمینی داعش و خشم و عصبانیت دشمنان از موقعیتی که جبهه مقاومت با محوریت ایران پیدا کرده بود، موجب توجه آنان به این امر شد که باید طراحی دیگری صورت دهند چرا که رویارویی عملیاتی با ایران بی فایده است و ضرورت دارد تقابل به صحنه دیگری کشیده شود.

در ادامه این یادداشت به قلم سیداحمد حسینی می خوانیم: تحولات منطقه جنوب غرب آسیا هر روز پیچیده تر شده، شکل و ابعاد جدیدی پیدا می کند.

در کانون این تحولات، شرایط بازیگری به نام ایران است که توانسته است در یک فرآیند زمانی، نقشه ها و سناریوهای خطرناک و شیطانی برای فرو بردن محیط پیرامونی در یک بحران بی پایان را نقش بر آب نموده و دشمنان و رقبای خود را با بن بست جدی مواجه ساخته است.

پایان سیطره سرزمینی داعش و خشم و عصبانیت دشمنان از موقعیتی که جبهه مقاومت با محوریت ایران پیدا کرده بود، موجب توجه آنان به این امر شد که باید طراحی دیگری صورت دهند چرا که رویارویی عملیاتی با ایران بی فایده است و ضرورت دارد تقابل به صحنه دیگری کشیده شود.

این موضوع در دستور کار مثلث خطرناک آمریکا، اسراییل و آل سعود قرار گرفته و جمع بندی این شد که باید موتور محرکه و کانون این حرکت مورد هدف قرار گیرد والا با زدن چند شاخ و برگ نمی توان به این درخت تنومند و قدکشیده، آسیبی رساند.

خروجی این همفکری آن شد که باید بازی نه در منطقه بلکه باید به درون ایران کشیده و عناصر قدرت این کشور که مهمترین آنها انسجام و یکپارچگی می باشد مورد هدف قرار گیرد، موضوعی که دبیر شورای عالی امنیت ملی از آن بعنوان جنگ نیابتی اینترنتی یاد کرد.

رفت و آمدها، برنامه ریزی ها و تلاش های صورت گرفته بین مثلث یاد شده، بروز ناآرامی ها و اغتشاش در تعدادی از شهرهای ایران بود که موجب برخی خسارت های مادی و معنوی گردید.

این حوادث برغم تلخی ها و ناراحتی ملت ایران از یک سو و شادمانی کودکانه معدود کشورهای پشت پرده زخم خورده، حاوی عبرت ها و نکات قابل تاملی است که به برخی از ابعاد آن اشاره می گردد چرا که برای تداوم مسیری که در پیش داریم بسیار حائز اهمیت می باشد و هنر ما باید این باشد که بقول ریاست محترم جمهوری، چگونه تهدیدهای پیش آمده را به فرصتی برای بازیابی شرایط و موقعیت خود تبدیل کنیم و با شناخت بهتر به ادامه مسیر و دستیابی به سمت اهداف حرکت نماییم؟ در این راستا، نکات زیر قابل ذکر می باشد:نقش قدرت نرم:در کنار قدرت سخت، که عنصری مهم و تعیین کننده در حفظ منافع و امنیت ملی کشورهاست، قدرت نرم در دنیای مدرن از مولفه های قدرت و تاثیرگذاری برای کسب نتایج مورد نظر است.

در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران با رقبای منطقه ای و فرامنطقه ای خود مواجه همه جانبه ای دارد، نه تنها قدرت نرم بلکه بالاتر از آن، به ظرفیت و جنبه های الهام بخشی خود نیاز مبرم دارد.

توجه به این موضوع از الزامات قدرت و ایفای نقش است و هر کشوری که خود را از امکان تاثیرگذاری بر دیگران دور سازد در واقع بخش مهمی از قدرت بازیگری خود را از دست داده است.

همین امر ضرورت توجه به الزامات و بسترهای مورد نیاز چنین نقشی را بیش از پیش نمایان نمایان می سازد.

شناسایی نقاط قوت و ضعف:یکی از موضوعاتی که برای همه کشورهای بخصوص بازیگران مهم و اثرگذار حیاتی است، شناخت و توجه دائمی به نقاط ضعف و قوت می باشد.

ایران یکی از کشورهایی است که همیشه بخصوص در مقطع کنونی که در حال گذر از مرحله بسیار مهم در ایفای نقش منطقه ای است باید بشدت این موضوع را مورد توجه قرار دهد.

تقویت نقاط قوت و تمرکز بر نقاط ضعف و آسیب از ویژگی های یک بازیگر حرفه ای و هوشمند است.

اگر توجهی آسیب شناسانه به حوادث روزهای اخیر نماییم، متوجه می شویم که دشمن و رقبای ما روی نقاط آسیب و ضعف ما که از جمله آنها تنگناها و آسیب های اجتماعی و اقتصادی است تمرکز و از این طریق برنامه ریزی، سازماندهی و یارگیری کرده است.

اگرما بصورت علمی و کارشناسی، این نقاط آسیب و اشکال را شناخته و در صدد ترمیم و جبران آنها برآییم، نه تنها تهدید را رفع کرده ایم بلکه از اتفاقات رخ داده بعنوان فرصتی برای ایفای نقش بهتر و حرکت واقعی تر استفاده کرده ایم و این خود یک پیروزی است.

تصورات و نگرش ها:دنیای امروز بسرعت در حال تغییر است و ابزارها و شیوه های کسب قدرت و نقش آفرینی نیز تغییر یافته است.

فناوریهای جدید، مرزها را در نوردیده و با مسلح شدن هر انسان به ابزارهای نوین هوشمند، کانال های اطلاع رسانی، تغذیه فکری و جهت دهی افکارعمومی و نگرشهای انسانها، دچار تغییرات جدی شده است.

هر چند این وضع برای همه کشورها، یک مساله و چالش است و فقط اختصاص به ما ندارد اما دقت نظری نشان می دهد که هر کشوری به گونه ای با این ابزارها و فناوریها برخورد کرده است.

در یک کلام باید گفت کشورهایی که متوجه اهمیت و حساسیت شرایط هستند به همان نسبت که ابزارها هوشمند شده اند، سیاست های آن ها نیز هدفمند و بروز شده و در نتیجه، میزان آسیب پذیری آنها کاهش یافته است.

نکته دیگر اینکه این فناوریها، در کشوری مانند ایران عملا کارکرد نهادهای رسمی مانند تلویزیون، رادیو و غیره را به حاشیه رانده و در کنار شبکه های عظیم ماهواره ای و اینترنتی، به منبع قابل توجه تاثیرگذاری و جهت دهی مردم بخصوص طبقه جوان کشور تبدیل شده است.

طبعا چنین شرایطی که در حالت عادی بنوعی خارج از کنترل حاکمیت ها قرار دارند بستر بسیار مناسبی برای برنامه ریزی و طراحی ها برای کشوری مانند ایران می باشد.

برای اصلاح این وضعیت و برطرف شدن کاستی ها، مناسب است تدابیر جدی اندیشیده شده و نهادهایی مانند رسانه ملی و دستگاههای تبلیغاتی و علمی کشور، در صدد برطرف کردن نقاط ضعف خود برآمده و وضعیت خود را بعنوان اصلی ترین منابع تغذیه اطلاعاتی و دانش کشور ارتقاء بخشند.

اخلال در روند توسعه کشور:همانگونه که اشاره گردید، جمهوری اسلامی ایران توانسته است در تحولات محیط پیرامونی خود، موفقیت های بسیاری کسب و نقش خود را بعنوان یک بازیگر اثرگذار نمایان سازد.

اکنون وضع به گونه ای است که بدون نظر و مشارکت ایران، مسائل جاری در منطقه جنوب غرب آسیا قابل حل نبوده و چشم اندازی برای خروج از چالش هایی که مدعیان منطقه و فرامنطقه ای را به خود مشغول ساخته است، وجود ندارد.

برغم این شرایط، ظرفیت و قدرت اقتصادی ایران همپای ابعاد دیگر قدرت آن پیش نرفته و همه تلاش های دشمنان بر آن است که نه تنها گشایشی در این زمینه صورت نگیرد بلکه با فشار بر کشورها و شرکتهای متمایل به همکاری با ایران و نیز ناامن جلوه دادن محیط داخلی ایران، از این نظر ملت ایران را در تنگنا قرار دهند و اجازه ندهند کشور بتواند آسیب ها و نقاط ضعف خود در این بخش را ترمیم نماید.

رضایت و رفاه شهروندان:جمهوری اسلامی، ساختاری است که قدرت و نقش خود را از مردم و حمایت و پشتیبانی آنها دارد و ایستادگی و مقاومت اسطوره ای آنها در چهار دهه گذشته، مهمترین سرمایه کشور در مواجهه با توطئه ها، سنگ اندازیها و دشمنی ها بوده است.

ملت عزیز ما نشان داده اند در مواقع خطر و بالاگرفتن دشمنی ها، نه تنها از منافع ملی کشور حمایت می کنند بلکه از بینش و هوشمندی بسیاری برخوردارند بنحویکه که کاملا دشمنی ها و دوستی ها را تشخیص و بر اساس برداشت و تحلیل آگاهانه خود عمل می کنند.

نحوه مواجهه این ملت با اتفاقات روزهای اخیر، پی بردن به ماهیت کور اقدامات صورت گرفته و جداساختن صفوف خود از برخی عناصر میدانی این حوادث، نشان از بینش و فهم بالای آنان از شرایط کشور و نیز اشراف بر طراحی ها و توطئه های دشمنان دارد و این همان پشتوانه و سرمایه ای است که جمهوری اسلامی ایران از آن برخوردار است و موجب خشم و عصبانیت دشمنان و بدخواهان کشور می گردد.

با این وجود، باید به معنای واقعی شان، ارزش و منزلت این همراهی ملت را که با ایستادگی و صلابت خود، بزرگترین برگ برنده و بازدارندگی در مقابل امواج دشمنی ها و توطئه ها هستند را دانست و با تمام وجود خود را خدمتگذار و خادم آنان دانست.

باید به توصیه حضرت امام(ره) که این مردم را بالاتر از امت زمان پیامبر(ص) و حضرت سیدالشهداء(ع) و ولی نعمت خود می دانستند وفادار بود و همه سعی خود را برای فراهم ساختن زندگی و رفاه متناسب با شان و منزلت آنان فراهم ساخت.

ضروری است متوجه این واقعیت بود که کسب جایگاه مهم منطقه ای و ایفای نقشی اثرگذار، تنها زمانی ممکن است که ملت از هر لحاظ قوی، باانگیزه، شاداب و در تامین زندگی آبرومند خود موفق و سربلند باشند.

مواجهه و مدیریت حوادث جاری:برغم تلخی ها و ناراحتی های روزهای گذشته و در حالیکه کشور در ماهها و هفته های گذشته با حوادث تلخی چون زلزله های متعدد و خسارات و ویرانی های آن مواجه بود، باید اذعان نمود که مدیریت شرایط ناشی از اغتشاشات و اعتراضات صورت گرفته در تعدادی از شهرهای گذشته، هوشمند و قابل قبول بوده و موجب حفظ شان و منزلت کشور در سطح منطقه و جهان شده است بطوریکه در جلسه جمعه شب گذشته شورای امنیت نیز تلاشها و شیطنت های آمریکا بجایی نرسید و اکثریت غالب کشورها اذعان نمودند که ایران به شرایط داخلی خود مسلط است و دلیلی برای طرح موضوع در شورا و سوء استفاده سیاسی از آن وجود ندارد.

خویشتنداری، صبر و مدارا، برخورد نرم و آرام با شرایط و اغتشاشات، عجله نکردن در برابر اقدامات کشورهای پشت پرده اغتشاشات از جمله: آمریکا و سعودی و عبور، تنها بودن این کشورها در میان مواضع منطقی و صبورانه اکثرکشورهای جهان و فرصت دادن به اینکه ابعاد داخلی و خارجی ماجرا بخوبی نمایان شود، همگی از نقاط ممتاز و برجسته مواجهه ایران با این موضوع داخلی بود.

با این وجود، همانگونه که رهبری معظم انقلاب اشاره داشتند بعد از شکست سرزمینی و حیثیتی داعش و حامیان آنها، باید مراقب سناریوها و طراحی های دشمنان بود و وضعیت کشور در همه ابعاد را به دقت مورد مطالعه قرار داد و از همه مهمتر اینکه در کلیت مدیریت جامعه دقت های لازم را بخرج داد و برنامه های دقیقی برای برطرف نمودن مشکلات مردم طراحی و اجرا نمود.

واقعیت این است که شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور، امروز به اولویت نخست جامعه ما تبدیل شده است و شایسته است کشوری که به لطف الهی و تشخیص روندها و تحولات محیط پیرامونی، توانسته است به جایگاهی مهم و اثرگذار در منطقه دست یافته و سنگرهای مهمی را فتح نماید، از اوضاع داخلی ممتازی برخوردار و شهروندان آن از رفاه، قدرت خرید و رضایت بالایی برخوردار باشند.

با هوشیاری مجددی که ملت در مواجهه با اتفاقات اخیر نشان داد و راه هر گونه سوء استفاده و خدشه به حیثیت و وجهه کشور را بست اکنون لازم است همه تدابیر و قدرت کشور در این مسیر بکار گرفته شود.

اما در بعد سیاست خارجی، با روشن شدن ابعاد موضوع که حاکی از مشارکت چند کشور یاد شده و گروههای تروریستی می باشد نسبت به پیگیری حقوقی و بین المللی آن اهتمام ویژه ای نمود چرا که اقدامات این کشور ها از جمله توافق اخیر آمریکا و اسراییل برای مقابله با ایران حاوی نکات بسیار مهمی است که پیگیری جدی دستگاه دیپلماسی را طلب می کند.

خوشبختانه شرایط کنونی در صحنه بین المللی به گونه ای است که دنیا متوجه ماجراجویی آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود است و به هیچ وجه حاضر نیستند با آنها همراهی نمایند و این خود، سرمایه بزرگی است که باید از آن بهره برداری حداکثری نمود.


کلید واژه ها: ایران - دبیر شورای عالی امنیت ملی - اسراییل - عصبانیت - شورای عالی امنیت ملی - مقاومت - بازی - دیپلماسی - ایرنا - منطقه - عربستان - امریکا - انتقال - جبهه - خطرناک - داعش - صورت - ایرانی - شهرهای ایران - اطلاع رسانی - برنامه ریزی - طراحی - کشور - کودکانه - بازیگری - برنامه - موتور - حوادث - بحران - اهمیت

آخرین اخبار سرویس:
اصلاح طلبان خیلی بهتر از اصول گرایان مهندسی کردند

سیدحسن نصرالله: خرید رأی با پول را حرام می دانیم/ ناسزا و افترا در هر انتخابات هم حرام است

تکذیب فرود اضطراری هواپیمای وزیر راه

مدیران ارتباط خود را با وزارتخانه ها و نمایندگان مجلس بیشتر کنند

مراسم چهلم شهدای سانچی در تهران برگزار شد

ساماندهی مراکز اقامت نوروزی و تعیین روز بدون خودروی شخصی در تالش

تاکید فرماندار آستارا بر همکاری اداره ها با ستاد راهیان نور

تجلیل از مهندسین بسیجی استان

ایران و عمان برای گسترش گردشگری دریایی توافق کردند

دبیرکل حزب الله لبنان:حزب الله آراء مردم را با پول نمی خرد و آن را حرام می داند / ناسزا و افتراء در هر انتخابات حرام است

تشکل های دانشجویی فرهنگ انقلاب را در دانشگاه ها نهادینه کنند

تشکل های دانشجویی فرهنگ انقلاب را در دانشگاه ها نهادینه کنند

افزایش تورهای گردشگری غیر قانونی در نوروز

افزایش تورهای گردشگری غیر قانونی در نوروز

استقلال از موقعیت هایش بهتر استفاده کرد

مسئولان باید همانند رهبری ساده زیست باشند

تاخیر4 ماهه درپرداخت یارانه معلولان / دو ماه از یارانه معلولان در روزهای آتی پرداخت می شود

حسینی: داور را حلال نمی کنم

سید حسن نصرالله: علت ورود ما به سیاست و پارلمان حمایت از مقاومت است

مطهری: احمدی نژاد در زمان صدارتش این پیشنهادات را مطرح می کرد

تکذیب فرود اضطراری هواپیمای وزیر راه

توسعه شبکه حمل و نقل ریلی با پشتیبانی بانک شهر

دانشگاه ها مهارت افزایی در راستای کارآفرینی را جدی بگیرند/ رتبه نخست مازندران در تحصیلکرده بیکار

دانلود آهنگ جدید محمد معتمدی بنام خورشید

دانلود آهنگ جدید مهدی بوستانی بنام تقدیر

به روزرسانی نقشه جامع علمی کشور در تدوین آن دیده شده است

حزب الله خرید آراء مردم در انتخابات را حرام می داند

دیدار مردمی مهم ترین هدف سفر رییس جمهوری به هرمزگان است

سیدحسن نصرالله: حزب الله آرای مردم را با پول نمی خرد

نشانه هایی که ثابت می کنند به قضاوت کردن دیگران معتاد شده اید

چاره ای جز مراجعه به بخش خصوصی نیست

آمریکا و عربستان نتایج آرای حزب الله را در انتخابات آینده زیر نظر دارند

اسحاق جهانگیری در اقدامی وطن فروشانه در مصاحبه با نشریه بیگانه فایننشال تایمز خواستار برخورد با دکتر احمدی نژاد شد!

توییت نماینده ورامین درباره اوضاع مجلس و گروکشی از نمایندگان سوال کننده از روحانی!

باهنر در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین: مقامات قضایی گفته اند که برای برخورد با احمدی نژاد آمادگی وجود دارد و به اندازه کافی هم جرم مرتکب شده است

راه برون رفت از چالشهای اقتصادی تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است

حزب الله آراء مردم را با پول نمی خرد و آن را حرام می داند

دیدار مردمی مهم ترین هدف سفر رییس جمهوری به هرمزگان است

برگزاری مانور امداد ونجات دریایی در آبهای بندرعباس

عملکرد ناجا در غائله خیابان پاسداران قابل تقدیر است/ دستگاه قضا با آشوبگران برخورد قاطع داشته باشد

طبقه بندی علوم از زیرساخت های تمدن اسلامی است

روایت حماسه هور در اینستاگرام محسن رضایی +عکس

رییس کمیسیون قضایی مجلس: عملکرد ناجا در غائله خیابان پاسداران قابل تقدیر است/ دستگاه قضا با آشوبگران برخورد قاطع داشته باشد

انصارالله: عادل الجبیر با دروغ گویی به دنبال وارونه جلوه دادن واقعیت هاست

مراسم چهلم شهدای سانچی برگزار شد

مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس استان کلنگ زنی می شود

کاهش پنج ساله عمرناوگان حمل و نقل هوایی کشوراقدامی ستودنی است

دانلود آهنگ جدید بهزاد سلیمی فر بنام قرصِ اعصاب

دوئل خلبانان هلیکوپتر با بعثی ها

راه برون رفت از چالشهای اقتصادی تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است

«سه شنبه های مهدوی» در اسفراین برگزار می شود

«محیط زیست»؛ ابتکاری پیچیده برای شبکه سازی نفوذ +عکس

عکس روز نشنال جئوگرافیک

اینفوگرافیک | بیشترین و کمترین پایبندی به قانون

سفری فضایی برای نوروز

مدیرعامل موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی نور: طبقه بندی علوم از زیرساخت های تمدن اسلامی است

بررسی وضعیت اراضی ملی شرق استان

روحانی به رییس جمهور بنگلادش تبریک گفت

حزب الله آراء مردم را با پول نمی خرد و آن را حرام می داند / آمریکایی ها به دنبال به چالش کشیدن تمام منطقه هستند

روایت بروجردی از دهمین گزارش آژانس انرژی اتمی درباره اجرای برجام توسط ایران

حزب الله آراء مردم را با پول نمی خرد و آن را حرام می داند / آمریکایی ها به دنبال به چالش کشیدن تمام منطقه هستند

مازندران بالاترین آمار تحصیل کرده بیکار را در کشور دارد

گزارش آژانس؛ خط بطلان بر ادعاهای امریکا

بزرگداشت شهدای مهدیه اعظم سمنان

فردا؛ جلسه شورای نگهبان برای بررسی لایحه بودجه 97

روزنامه استخدامی استان اصفهان | عصر یکشنبه 6 اسفند 96

خاطره ای ناگفته از دیدار با امام خمینی/عکس

روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح یکشنبه 6 اسفند 96

شهید حدادیان چه چیزی در اینستاگرام منتشر می کرد؟ +عکس

شیعیان هزاره کویته هرگز از راه امام حسین(ع) عقب نشینی نخواهند کرد

آیت الله مکارم شیرازی: مسئولان مراقب عرفان های کاذب باشند

جزییات سفر شهردار تهران به لهستان

حریق در ساختمان وزارت نیرو می توانست به فاجعه ملی تبدیل شود

شفر: هر آنچه از بازیکنانم خواسته بودم انجام دادند

ابراز نگرانی شدید ترکیه نسبت به انتقال سفارت از تل آویو به قدس

اسکار اصغر فرهادی سوژه ی تئاتری در تهران شد

یادداشت علی اکبر جوانفکر/ آفت ارتجاع!

فیلم | نحوه شهادت شهید حدادیان توسط دراویش آشوبگر!

پلیس راهور در حادثه حریق وزارت نیرو به خوبی ایفای نقش کرد

کدخدایی خبر داد فردا؛ جلسه فوق العاده شورای نگهبان برای بررسی بودجه 97

یادداشت/مختار مسعود طرحی که حریف اژدهای فساد نمی شود!

استاندار مازندران: مازندران بالاترین آمار تحصیل کرده بیکار را در کشور دارد

ادارات هیچ گونه محدودیت اعتبار برای برگزاری نماز و مراسم مذهبی ندارند

تکذیب فرود اضطراری هواپیمای وزیر راه

تکذیب فرود اضطراری هواپیمای وزیر را

روایت بروجردی از دهمین گزارش آژانس انرژی اتمی درباره اجرای برجام توسط ایران

پیام رهبر انقلاب فصل الخطابی برای عبور از بحران

سرنوشت حقوق و عیدی کارکنان دولت

نیوزویک: آیا ترامپ خواهد توانست از شکست جمهوریخواهان در انتخابات کنگره جلوگیری کند؟

سیدحسن نصرالله: حزب الله آرای مردم را با پول نمی خرد

دانلود آهنگ جدید گروه سون بنام حالم خرابه

پیام تبریک روحانی به رییس جمهور بنگلادش

بازسازی قبور امامزاده عبدالله (ع) شهرری تا پایان سالجاری به اتمام می رسد

بزرگداشت چهلمین روز شهدای نفتکش سانچی در تهران برگزار شد

تعهد بانک انصار به منظومه فکری امام خمینی(ره)

امضای سند توسعه و ارتقا توانمندیهای بانوان در استان

عمر ناوگان حمل و نقل هوایی کشور پنج سال کاهش یافت

پیام تبریک روحانی به رییس جمهور بنگلادش

اعلام نتایج مسابقات قرآنی بانوان مسجد امام زین العابدین(ع) دزفول

عمر ناوگان حمل و نقل هوایی کشور پنج سال کاهش یافت

انتقال بازی به داخل ایران، سناریوی اسراییل - عربستان - امریکا

انتقال بازی به داخل ایران، سناریوی اسراییل - عربستان - امریکا