مطالب مرتبط:
اخبار مشروح 13 سه شنبه، 26 دی 1396
ضرورت تبدیل شدن "کیفیت" به خواسته اجتماعی در جامعه
تذکر حق شناس در پی حضور صالحی امیری در کمیته المپیک: نجفی وضعیت معاونت اجتماعی شهرداری را تعیین تکلیف کند
هیچ فرد و نهادی نباید از زیر بار مالیات سر باز بزند/ شکاف طبقاتی، باعث و بانی فساد اجتماعی شده است/ مالیات ها باید تبدیل به رفاه برای طبقات متوسط شود: گفت وگوی شفقنا با دکتر افشار نادری
جامعه در سال های اخیر دچار کسری سرمایه اجتماعی شده است/ عدم پاسخگویی مسئولان موجب از دست رفتن امید و اعتماد مردم شده است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 26 دی 1396 ساعت 18:402018-01-16اجتماعي

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز سه شنبه


"دستگیری 403 سارق پایتخت، به هر قیمتی قانون هوای پاک را اجرایی می کنیم، توضیح آموزش و پرورش درباره «ریزش سقف یک مدرسه در تهران»، شیوع مصرف موادمخدر با ارفاق در حکم «اعدام قاچاقچیان»، - از اعتبار4000 میلیارد تومانی برای تکمیل خطوط 6 و 7 متروی تهران تا شیوع خشونت در جامعه بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز سه شنبه "دستگیری 403 سارق پایتخت، به هر قیمتی قانون هوای پاک را اجرایی می کنیم، توضیح آموزش و پرورش درباره ریزش سقف یک مدرسه در تهران ، شیوع مصرف موادمخدر با ارفاق در حکم اعدام قاچاقچیان ، تلفات "آلودگی هوا" کمتر از "سانچی" نیست، اعتبار4000 میلیارد تومانی برای تکمیل خطوط 6 و 7 متروی تهران، علل شیوع خشونت در جامعه، معمای پلاسکو از ماجرای پیامک از موتورخانه تا دستور دیرهنگام تخلیه" از مهمترین عناوین خبرهای اجتماعی ایسنا در روز سه شنبه هستند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ درباره مکشوفات طرح رعد 7 گفت: در این طرح 403 سارق دستگیر و همچنین 43 باند متلاشی شدند و حدود هشت میلیارد تومان اموال مسروقه مکشوفه و شش میلیارد تومان هم کالای قاچاق کشف شد.

سردار حسین رحیمی در حاشیه نمایش مکشوفات طرح رعد 7 اظهار کرد: هفتمین مرحله طرح رعد پلیس پیشگیری پایتخت با استفاده از پتانسیل کلیه نیروهای کلانتری و سرکلانتری های تهران بزرگ از 48 ساعت گذشته آغاز شد و با هماهنگی خوب با مقام قضایی و کار اطلاعاتی، 273 مخفیگاه سارقان، مجرمان و متخلفان و مالخران در این طرح شناسایی شد.

سردار رحیمی درباره طرح ترافیک پیشنهادی از سوی شهرداری تهران نیز اظهار کرد: طرح ترافیک با دو هدف کاهش ترافیک و کاهش آلودگی اجرا شد.

طرحی که در حال حاضر هم اجرا می شود کم نقد نیست ولی برای طرح جدید باید بسترها فراهم باشد.

در این طرح گفته شده که همه خودروها که تعداد آن ها حدود چهار تا پنج میلیون است می توانند کارت شارژ بگیرند و وارد طرح شوند.

کدام سازوکار را داریم که می تواند جلوی ورود این تعداد خودرو را بگیرد.

البته این طرح با آنچه که در ابتدا بود متفاوت شده و تغییراتی در آن صورت گرفته است.

با توجه به اینکه ما باید ترافیک تهران را مدیریت کنیم باید طرحی جامع و کامل اجرا شود.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با انتقاد از عدم اجرای قوانین به دلیل رفتارهای رانت گونه اظهار کرد: در صورت تصویب آیین نامه های قانون هوای پاک در هیات وزیران به هر قیمتی این قانون را در کشور اجرایی می کنیم.

عیسی کلانتری با اشاره به اینکه محیط زیست کشور وضعیت مناسبی از لحاظ آلودگی هوا، آلودگی آب و آلودگی خاک ندارد، گفت: دلیل اصلی این وضعیت آن است که به جای اینکه بیشتر با جامعه کار کنیم و مردم را آموزش بدهیم و آنان را با حقوق خود آشنا کنیم بیشتر وقت و عمر خود را به تبلیغات گذرانده ایم؛ تبلیغات کم حاصلی که امروز دشواری های زیست محیطی بسیاری را برای مردم ایران به ارمغان آورده است.

کشوری که با قوانین رانتی بخواهد زندگی مردم را تنظیم کند نمی تواند عملکرد مناسبی داشته باشد.

حمایت های بی حد و حصر رانت گونه از تولید داخلی به هر قیمتی حتی به قیمت جان مردم مشکلات بسیاری برای ما ایجاد کرده است.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با تاکید بر اینکه عده ای باید پاسخگوی مرگ ناشی از آلودگی هوا باشند گفت: اگر عزم جدی برای اجرای قانون هوای پاک نباشد و منابع مالی مورد نیاز تامین نشود این سند به اسناد اجرا نشده اضافه خواهد شد.

وحید حسینی با اشاره به اینکه حدود 17 هزار مرگ در سال ناشی از آلودگی هوا است،اظهار کرد: 2 درصد GDP کشور صرف این موضوعات می شود.

اگر دستگاه های نظارتی و قضایی برای یک قتل حساسیت دارند چطور برای مرگ این همه آدم - که ناشی از آلودگی هوا است- جدیدیتی وجود ندارد.

باید آسیب شناسی جدی روی همه مصوبات صورت گیرد تا علت اجرایی نشدن آن ها مشخص شود سپس عزم جدی برای اجرای آن ها داشته باشیم و منابع مالی برای آن ها نیز تامین شود.

توضیح آموزش و پرورش درباره ریزش سقف یک مدرسه در تهران " مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران درباره علت ریزش و تخریب بخش هایی از سقف مدرسه "آزادی" واقع در منطقه 14 خیابان پیروزی گفت: بخشی از دیوار ساختمان کناری که مربوط به همسایه است روی سقف بخشی از ساختمان مدرسه ریزش کرد و باعث آسیب به بخش اداری و کتابخانه مدرسه شد اما خوشبختانه آسیبی به دانش آموزان و پرسنل مدرسه وارد نشده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران درباره ارتباط فرسودگی بنا با تخریب آن گفت: صحیح است که مدرسه قدیمی است ولی این ریزش ارتباطی به ساختمان و فرسودگی آن ندارد و عوامل اجرایی شهرداری بایستی دقت کافی و لازم را در این گونه موارد اعمال کنند زیرا از این گونه ساختمان ها در کنار مدارس در تهران فراوان است.

به گفته وی، 25 درصد مدارس تهران فرسوده هستند.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه 12هزار آموزشگاه علمی آزاد، زبان خارجه و مراکز آزمونی مجوزدار داریم اما تخمینی از آموزشگاه های علمی غیرمجاز در دست نیست گفت: سامانه ای را در دست طراحی داریم که مردم بتوانند به آن مراجعه کرده و کدهایی که زیر تابلوی آموزشگاه های مجاز درج می شود را از طریق پیامکی ارسال و تاییدیه مرکز را دریافت کنند.

مجید تهرانیان با بیان اینکه در فرآیند اعتبار سنجی آموزشگاه ها به این سمت می رویم که تابلوهای مشخصی برای آموزشگاه های مجاز داشته باشیم گفت: همچنین سامانه ای را در دست طراحی داریم که مردم بتوانند به آن مراجعه کرده و کدهایی که زیر تابلوها درج می شود را از طریق پیامکی ارسال و تاییدیه مرکز مجاز را دریافت کنند.

رییس هشتمین همایش سالانه سلامت روان و رسانه ضمن تشریح عوامل بروز خشونت در جامعه ایران گفت: ارتباط مستقیمی میان توسعه جامعه مدنی و کاهش خشونت وجود دارد؛ بنابراین با ارتقای جامعه مدنی می توان مردم را به صحنه آورد تا به دولت ها راهکار دهند.

دکتر مصطفی معین وجود نابرابری و تبعیض را از جمله عوامل بروز خشونت عنوان و اظهار کرد: شکاف های رو به افزایش درآمدی و احساس تبعیض و پیدایش فقر به از هم گسیختگی اجتماعی می انجامد.

ادامه این فرایند و بروز خشونت های فراگیر باعث شده در قرن 20 در خلال جنگ ها 140 میلیون تلفات انسانی داشته باشیم.

همچنین بیش از 300 میلیون نفر بین سال 1990 تا 2008 در جهان به علت فقر و گرسنگی از بین رفته اند.

در این همایش موضوع بحث ما رفتارهای ناهنجاری است که ممکن است افراد جامعه و مسئولان مرتکب آن شوند.

معین همچنین با اشاره به حوادث و برخی خشونت های اجتماعی که اخیرا در کشور رخ داد، اظهار کرد: اولا باید بررسی کنیم چرا این خشونت ها شکل گرفت و بعد از آن باید برای مدیریت درست اینگونه مسائل برنامه ریزی کنیم.

متاسفانه در کشور با ضعف مدیریتی مواجهیم.

این در حالیست که برای مدیریت درست باید ابتدا مشکلات را بشناسیم و سپس راهکارهایی برای مدیریت آنها ارائه دهیم؛ نه اینکه صبر کنیم تا بحران در سطحی گسترده رخ دهد و تازه بخواهیم درباره اش تصمیم گیری کنیم.

مدیرکل حقوقی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن اشاره به سابقه طرح الحاق یک ماده به قانون مبارزه با موادمخدر با هدف تعدیل مجازات اعدام که با یک فوریت در سال 95 در صحن مجلس تصویب شد، با بیان اینکه از ابتدای امر علیرغم اعلام رسمی ستاد مبارزه با موادمخدر مبنی بر اینکه اگر قرار است قانونی اصلاح شود، باید به صورت همه جانبه باشد و تمام اجزاء قانون باید اصلاح شود، گفت: اما در عمل این اتفاق نیفتاد؛ ستاد مبارزه با مواد مخدر معتقد است ورود مقطعی و برش قانون نه تنها به جریان مبارزه کمکی نمی کند بلکه ممکن است آن را به قهقرا سوق دهد.

در نهایت متاسفانه نتوانستیم این نگاه را برای نمایندگانی که مجدانه و دلسوزانه در تعقیب طرح مذکور بودند محقق کنیم.

علی علیزاده با بیان اینکه بخشنامه اخیر الصدور ریاست قوه قضاییه نحوه اجرای این ماده واحده را تبیین کرده است، و در حال حاضرحسن ختام تمام مباحث حقوقی قرار گرفته است اظهار کرد: این بخشنامه در افکار عمومی به صورت توقف اجرای حکم مجازات اعدام مطرح شده است، اما وقتی قانون خفیف تری اجرا می شود، قاعدتا باید احکام قطعی که هنوز اجرا نشده و مبتنی بر قوانین شدید گذشته است، متوقف شود تا قانون خفیف جدید جاری شود.

این بخشنامه صادره بیان کننده نحوه اجرا و برون رفت از آن دو ابهامی است که پیشتر گفتم.

وزیر بهداشت ضمن ابراز تاسف نسبت به درگذشت دریانوردان ایرانی در نفکش سانچی گفت: یک و نیم برابر این حادثه هر روز در کشور اتفاق می افتد؛ مانند تصادفات و نزاع ها؛ و سانچی فقط بخشی از آن است.

راه چاره آن در بخش اجتماعی است و باید پیشگیری را بر درمان های دست و پا شکسته ترجیح دهیم.

دکتر سید حسن هاشمی اظهار داشت: ما روزانه به اندازه سانچی در نزاع ها، افرادی را از دست می دهیم.

تلفات آلودگی هوا هم کمتر از تعداد جانباختگان سانچی نیست.

بلاهای طبیعی هم زیاد است؛ یا زیر پایمان می لرزد یا از آسمان باران نمی بارد.

اطراف کشور هم به صورت دائم تنش و جنگ و تروریست وجود دارد.

به همین دلیل این ضرورت ایجاد شده است که در حوزه توانبخشی کار زیادی انجام شود.

این درمان حق همه به خصوص آنهایی است که برای دفاع از کشور دچار معلولیت شده اند.

تا کنون کارهایی انجام شده اما هنوز با استانداردهای بین المللی فاصله داریم.

این ظلم است که نتوانیم از علم بشر در این بخش استفاده کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اعتبار 4 هزار میلیارد تومانی برای تکمیل خطوط 6و 7 متروی تهران گفت: می توان با عرضه اوراق مشارکت، بازپرداخت نیمی از سود اوراق را از دوش شهرداری تهران برداشت.

پور سید آقایی در جلسه علنی شورای شهر تهران در تشریح لایحه دو فوریتی اوراق مشارکتی 4هزار میلیار د تومانی برای خطوط 6 و 7 مترو تهران گفت: برابر قانون شهرداری ها اجازه دارند اوراق مشارکت عرضه کنند اما اگر عرضه اوراق مشارکت برای متروها باشد 50 درصد بازپرداخت سود و عوارض آن بر عهده دولت قرار می گیرد.

رییس شورای شهر تهران به شائبه دو شغله بودن رضا صالحی امیری واکنش نشان داد و گفت: ماندن یا رفتن صالحی امیری از شهرداری تهران به نظر شهردار بستگی دارد.

محسن هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا صالحی امیری فرصت زمانی برای اداره معاونت اجتماعی و کمیته ملی المپیک را دارد یا نه، گفت: این بستگی به نجفی دارد که بخواهد مدیرش دو شغله باشد یا نه؟ در حال حاضر قصد ورود جدی به این موضوع را نداریم اما اگر مسئله حضورش جدی تر شود شورا این مسئله را بررسی می کند.

همچنین با نزدیک شدن به سالگرد حادثه پلاسکو در گزارشی با عنوان دبیر علمی هشتمین همایش سلامت روان و رسانه از نحوه عملکرد در حادثه سانچی برای آرامش روحی خانواده بازماندگان انتقاد کرد.

مریم رسولیان در نشست خبری هشتمین نشست سلامت روان و رسانه با اشاره به حوادثی مانند زلزله یا آتش گرفتن نفت کش سانچی که منجر به مشکلات روحی برای بازماندگان می شود، گفت: موضوع مهم دراین حوادث مدیریت بازماندگان است.

در حادثه پلاسکو تجربه خوبی در این مورد داشتیم و وزارت بهداشت خیلی زود وارد عمل شد و با خانواده های جانباختگان صحبت کرد.

در عین حال چنین تجربه ای را در زلزله ها داشته ایم و بنابراین باید بدانیم بازماندگان چنین حادثه هایی نیازمند توجه هستند؛ چرا که کنار آمدن با این فاجعه ها سخت است.

متاسفانه چنین اتفاقی درحادثه نفتکش سانچی رخ نداد.

مشخص بود که نمی توان برای افراد حاضر در نفتکش کاری کرد، اما 10 روز خانواده های آنها را با امید نگه داشتند و سپس به یکباره اعلام کردند که امیدی به زنده بودن افراد حاضر در نفتکش نیست.

این اقدام از نظر روحی بسیار آسیب زا است.

بنابراین باید مدیریت چنین شرایطی را به افراد توانمند سپرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، پربازدیدترین اخبار انتهای پیام
کلید واژه ها: تهران - آلودگی - میلیارد - رییس سازمان حفاظت محیط زیست - ترافیک - آموزش و پرورش - هوای پاک - اجتماعی - متروی تهران - سازمان حفاظت محیط زیست - قانون - ایسنا - فرمانده نیروی انتظامی - طرح ترافیک - دستگیر - پایتخت - محیط زیست - سارق - موادمخدر - قاچاق - سردار حسین رحیمی - حفاظت محیط زیست - نیروی انتظامی - شهرداری تهران - شنبه - ترافیک تهران - پلیس پیشگیری - هیات وزیران - رحیمی - خشونت

آخرین اخبار سرویس:
خطر مرگ عجیب اهالی یک روستا در ایران + عکس

سوغات سرعین اردبیل چیست؟

هوای تهرانی ها آخر هفته سالم خواهد بود

شوآف عجیب هلال احمر با جان امدادگران حادثه سقوط هواپیما + عکس ها

صنعت مُد زیر ذره بین محیط زیست

اطلاعیه مهم / در 3 روز آینده تمام ایران منتظر برف و باران شدید باشد + جزییات

سایپاسیتروئن لوح صنعت سبز گرفت

آغاز ثبت نام اسکان نوروزی فرهنگیان از فردا

هوشمندترین شهر جهان کجاست؟

نصب دوربین های مداربسته در بهشت زهرا

وضعیت جوی دنا تا روز سه شنبه هفته آینده ناپایدار است

برخورد با عاملان کوتاهی در بازسازی مناطق زلزله زده

زاینده رود دوباره خشک شد

هشتگ هفته. دوم اسفند 96

توزیع 300 هزار اصله نهال در زنجان

چاپ کتاب های کمک درس اصراف پول است؟

آموزش به زبان مادری یک حق برای همه کودکان است.

اعلام زمان ثبت نام قطعی حج تمتع

استاندار اردبیل: فضای امید در جامعه نیازمند صیانت است/ در پمپاژ ناامیدی سهیم نباشیم

فضای امید در جامعه نیازمند صیانت است/ در پمپاژ ناامیدی سهیم نباشیم

تاجگردون: وزیر راه انگیزه ای برای ادامه خدمت ندارد

هوشمندترین شهر جهان کجاست؟

روزنما: تصویری عجیب از یخ زدن ماهی ها

بازدید 1500 دانش آموز یزدی بافت و اماکن تاریخی یزد

ماهیگیران بومی سریلانکا در عکس روز نشنال جئوگرافیک

تداوم بارش برف در ارتفاعات دنا تا سه روز آینده

برخورد قاطع با عاملان کوتاهی در بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه

استاندار کرمانشاه تاکید کرد برخورد قاطع با عاملان کوتاهی در بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه

20 کلاس درس شهرستان بن هوشمندسازی می شود

پرداخت مطالبات حق التدریسان شاغل تا اواسط اسفند

چشم اندازهای دیدنی ایسلند/تصاویر

20 کلاس درس شهرستان بن هوشمندسازی می شود

23 استان کشور منتظر بارش برف و باران باشند

شهری که اشتباهی هوشمند شد

دریافت لوح و تندیس سیمین صنعت سبز کشور توسط شرکت سایپاسیتروئن

انتقال قطعاتی از پیکر جانباختگان هواپیما با کوله پشتی

ابلاغ بخشنامه تکلیف نوروزی ابتدایی ها/ ارایه تمرین های درسی در نوروز ممنوع

انتقاد فرماندار قم از ناهماهنگی بخش خصوصی در اسکان زائران نوروزی

کوهنوردان قطعاتی از پیکر جانباختگان پرواز یاسوج را در کوله پشتی های خود حمل کردند

مدیریت بحران: اجساد پیدا شده به پزشک قانونی تحویل داده شد

کیفیت هوای 3 مرکز استان کشور ناسالم شد

انتقاد فرماندار قم از ناهماهنگی بخش خصوصی در اسکان زائران نوروزی

بهره مندی 1000 نفر از شهروندان جنوب تهران از خدمات اتوبوس دیابت

تهیه «طرح جامع توسعه دوچرخه سواری» در آینده ای نزدیک

اجساد مسافران هواپیمایی چگونه منتقل می شود؟

سامانه بارشی وارد کشور شد

پرورش آبزیان در خوزستان ممنوع شد

وصل شدن آب چهار مدرسه بندرماهشهر

کوهنوردان قطعاتی از پیکر جانباختگان پرواز یاسوج را در کوله پشتی های خود حمل کردند

همه افراد جامعه باید برای رفع آلودگی هوای تهران تلاش کنند

گلها و تکنیک های ناب مارکوس راشفورد

به نام یوزپلنگ به کام دیگری

نمایشگاه صنایع دستی دانش آموزان شهر رباط سنگ

امدادگران با کوله پشتی قطعاتی از اجساد سرنشینان هواپیما را به پایین منتقل کردند

وصل شدن آب چهار مدرسه بندرماهشهر

چه کسانی باید برای رفع آلودگی هوای تهران تلاش کنند؟

خودداری دبیران 3 مدرسه در ماهشهر از حضور در کلاس درس/ علت؛ پرداخت نشدن اضافه کاری

دستورالعمل داستان خوانی، داستان گویی و داستان نویسی جایگزین پیک های نوروزی ابلاغ شد

مهار سونامی کمبود معلم با تربیت سالانه 30 هزار نیرو

پرداخت مطالبات حق التدریس شاغل تا اواسط اسفند

انتقال پیکر جانباختگان هواپیمای «ای. تی. آر» پنجشنبه با جدیت ادامه می یابد

رییس پلیس آگاهی ناجا: همه افراد جامعه باید برای رفع آلودگی هوای تهران تلاش کنند

عکس ادامه معضل ترافیک در محدوده مرکزی ارومیه و نیاز به چاره اندیشی مسئولان

خودداری دبیران سه مدرسه در ماهشهر از حضور در کلاس درس

انتقال پیکر جانباختگان هواپیمای «ای. تی. آر» فردا با جدیت ادامه می یابد

باید و نبایدهای دوران بارداری بر اساس آیات و روایات

سامانه بارشی وارد کشور شد/ بارش باران و برف در اکثر نقاط کشور

امدادگران در انتظار شرایط جوی مناسب

خودداری دبیران سه مدرسه در ماهشهر از حضور در کلاس درس

سامانه بارشی وارد کشور شد

اطلاعیه سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی منطقه سقوط هواپیمای مسافربری

23 استان کشور منتظر "بارش برف و باران" باشند

شبستر نیوز: رفع تصرف 2٫5 هکتار از اراضی ملی شهرستان شبستر

تمامی گلهای هفته 26 لوشامپیونه

نقاط حادثه خیر استان شناسایی و ایمن سازی شود

رییس سازمان مدیریت بحران؛ تاکنون 15 کوله از اجساد به پایین رسیده است/ قطعات اجساد در کوله ها

شهرهای ایران آخر هفته پر بارشی را دارند/ تهران از پنج شنبه عصر بارانی است

سامانه بارشی وارد کشور شد

سامانه بارشی وارد کشور شد

اجرای طرح نجات آب درمدارس لرستان

فردا، نزول رحمت الهی در شب رحمت

پیش بینی بارش باران و برف در خراسان رضوی

تسریع در ساخت فاز دوم زائرسرای راهیان نور در خرمشهر

به محض مساعد شدن هوا بالگردها وارد عمل می شوند

انتقال پیکر جانباختگان سانحه هوایی به یاسوج

بارش های باران و برف در محل سقوط هواپیما تا سه شنبه آینده ادامه دارد

استاندار اصفهان: به محض مساعد شدن هوا بالگردها وارد عمل می شوند

رحیم خاکی: سیستم آموزش قرآن کشور خروجی مطلوبی ندارد

از سرگیری فعالیت امدادگران با مساعد شدن هوا

انتقال پیکر جانباختگان سانحه هوایی به یاسوج

سرریز سدهای گاران و زیویه در کردستان

23 استان کشور منتظر "بارش برف و باران" باشند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبر داد انتقال پیکر جانباختگان سانحه هوایی به یاسوج

آغاز دوباره بارش برف و باران در کشور

درخت دوستی بنشان

خاکسپاری 2 شهید گمنام در اسفراین

کتاب های ابتدایی تغییری ندارد

بیست و دومین نشست بایاوران وحی در قاب تصویر

خداحافظی پیک نوروزی با دانش آموزان /فیلم

تاکید استاندار ایلام بر فراهم آوردن زیر ساخت های ارتباطی در مرز

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز سه شنبه

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز سه شنبه