مطالب مرتبط:
رییس سازمان بسیج اساتید: عملیات فارابی حمایت از خشونت فلسفی و خیابانی سلطنت ایران شهری بود
پایتخت رنگ ایران؛ نیازمند حمایت مسئولان
انتقاد حزب اتحاد ملت ایران منطقه همدان در باره عملیات تخریبی شهرداری در محله کبابیان
انتقاد حزب اتحاد ملت ایران منطقه همدان در باره عملیات تخریبی شهرداری در محله کبابیان
اسماعیل قهرمان:تاکید بر اصلاح ساختار شورای امنیت سازمان ملل داریم/حمایت ایران، ترکیه و روسیه از وحدت سیاسی در عراق
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 26 دی 1396 ساعت 17:352018-01-16دانش

عملیات فارابی حمایت از خشونت فلسفی و خیابانی سلطنت ایران شهری بود


عملیات شبه علمی فارابی در بخش ویژه اش نوعی خشونت متافیزیکی جریان فلسفی "ایران شهری ها" با کمک بیت المال مسلمین علیه الگوی اسلامی پیشرفت است.

- رییس سازمان بسیج استانید گفت: عملیات شبه علمی فارابی در بخش ویژه اش نوعی خشونت متافیزیکی جریان فلسفی "ایران شهری ها" با کمک بیت المال مسلمین علیه الگوی اسلامی پیشرفت است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار خبرگزاری موج؛ گردهمایی بیش از یکصد نفر از مسوولان و مدیران کانون های بسیج اساتید دانشگاه شهر تهران در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

در این گردهمایی که با موضوع ابلاغ تبیینی نقشه راه جدید سازمان بسیج اساتید برگزار گردید، رییس و معاونان این سازمان به تشریح و تبیین سازمان کار و رویکردهای جدید بسیج اساتید در افق تحول خواهی و اثربخشی این سازمان پرداختند.

محور برنامه تحول گرا و اثر بخش سازمان بسیج استادان کشور کمک به گره گشایی از مشکلات مردم از طریق همکاری استانداران، فرمانداران، وزرا و مجموعه دولت و کارگزاران نظام با رویکرد شناسایی مسائل و حل آنها از طریق اندیشکده های راهبردی در سطوح ملّی و استانی است.

همچنین در این گردهمایی، استادان بسیجی و هریک از حضار که متشکل از اعضای هیئت علمی دانشگاه های شهر تهران، مسوولان و مدیران کانون های بسیج اساتید در تهران بودند به اظهارنظر درباره نقشه راه جدید سازمان و ارائه پیشنهادات و پرسش های خود پرداختند.

در آغاز، رییس سازمان بسیج اساتید با ارائه سه گزاره مرتبط با انقلاب اسلامی در آستانه دهه فجر به عنوان محور حرکت و چشم انداز مجموعه بسیج اساتید، به نامه حضرت امام(ره) به گورباچف در دی ماه 67 اشاره کرده و گفت: حضرت امام(ره) در آخرین روزهای عمر پربرکت خویش نامه ای را به گورباچف نوشت که مبنایی هستی شناختی برای حرکت های امروز ماست.

عده¬ای در آن زمان خیال کردند که احتمالا محتوای این نامه، درخواست کمک و حمایت رهبر ایران از بلوک شرق است؛ تصور برخی این بود در ایامی که انقلاب نوپای مردم ایران در کمتر از یک دهه از عمر خود، با فتنه های بزرگی نظیر جنگ 8 ساله تا ترور شخصیت های برجسته کشور و اعمال تحریم های گوناگون از سوی دشمنان و در رأس آن آمریکا، روبرو شده، دیگر رمقی برایش نمانده؛ اما محتوای آن نامه، جهان را به حیرت درآورد.

مجتبی زارعی با تأکید بر عظمت نگاه امام(ره) طی این اقدام بومی و درون زا، اظهار کرد: امام(ره) در این نامه، عظمت فرهنگ ایران و اسلام را به سران بلوک شرق متذکر می شود؛ شکل متفاوت ارائه نامه که در قالب یک هیأت غیردیپلماتیک امّا فلسفی و با محتوای دیپلماسی ارشادی-الهی همراه بود؛ سبب شد تا مدتها این اقدام در صدر رخدادها جهان و افکار عمومی بنشیند.

محتوای این نامه اکنون به عنوان چارچوب هستی شناسی در تعریف و نگاه به انسان، سرشت بشر، سبک زندگی، تمدّن و آینده بشر پیش روی ماست و یکی از گزاره های بنیادین ما در حرکت ها و برنامه ریزی های بومی و درون زا به شمار می آید.

وی در محور دوم به مصاحبه امام(ره) با خبرنگار تایم اشاره نموده و آن را گزاره محوری از موضع متدولوژی علمی انقلاب اسلامی عنوان کرده و اظهار داشت: امام حکیم ما در پاسخ به پرسش خام خبرنگار تایم که گفته بود "شما که علوم جدید را نخوانده اید و به آداب و قواعد روابط بین الملل در دنیای جدید و تجربه سیاست ورزی براساس این قواعد وقوف ندارید و تحصیل¬تان مربوط به الهیات هست؛ آیا فکر نمی کنید چیزهایی در این بین باشد که شما قادر به درک آن نباشید؟" امام پاسخی داده است که به روش¬شناسی نو پدید مردم ایران اشاره داشت.

اینکه امام(ه) در پاسخ ابتدا بصورت جدلی می فرماید: آری من از معیارهای شما چیزی نمی دانم و بهتر است که ندانم؛ امّا در ادامه از منظر تبیینی می¬فرماید ما معادله ها را به هم زده ایم، معیار جدید آورده ایم، چارچوب جدید ارائه کرده ایم؛ عدل را ملاک قرار دادیم تا حقوق مظلوم را بستانیم و ظلم را ملاک و معیار قرار دادیم تا به ظالم بتازیم.

امام(ره) تأکید می کنند که امیدواریم روزی برسد که نهادهای بین المللی مثل شورای امنیت و نهادهای وابسته به آن نیز با این دو ملاک اداره شوند.

وی با تأکید بر این نگاه امام(ره) ادامه داد: امام در این مصاحبه، چارچوب و متدولوژی علم و معارف انقلاب ما را بحث می کند.

اینکه با چه مکانیزمی میخواهیم به قدرت و سبک زندگی برسیم.

این حکیم الهی و متأله ما، در اینجا از موضع خودبسندگی ایدئولوژیک فرمودند: "بهتر که چیزی از علم شما نمی دانم".

رییس سازمان بسیج اساتید، گزاره سوم خود را به نکته مهم آنتونی گیدنز اختصاص داد و افزود: آنگاه که گیدنز به بزرگان علم الاجتماع مدرن از آگوست کنت و جامعهشناسانی نظیر دورکیم و مارکس و وبر و سایرین اشکال و انتقاد می کند که چطور می¬گفتید روند عمومی جوامع به سمت سکولاریزه شدن در حرکت است، اما از قضا انقلابی در گوشه ای از جهان رخ داده که روند جدیدی را پیش گرفته است؛ یعنی روند دینی شدن.

مجموع این سه گزاره نشان می دهد که انقلاب اسلامی با دگرگونی در قواعد فکری و عملی در عالم همراه بوده است؛ پس الگوی عمل ما که میراث دار انقلاب اسلامی و گفتمان این انقلاب در بُعد اندیشه آن در بسیج اساتید هستیم نیز باید واجد چنین تحوّل و ساختارشکنی عظیم تمدّنی باشد.

اینک در شرایطی هستیم که با گذشت بیش از سه دهه و پس از شکست تمامی گزینه های روی میز دشمن در منطقه ولی به دلیل ناکار آمدی تکنوکرات ها در اداره سه دهه ای کشور در ادوار مختلف، برخی تصور کردند ایران اسلامی باید با مدل هایی غیر اسلامی و لاییک اداره شود؛ یعنی همان فتنه جدیدی که من اسم آن را فتنه ای بر مبنای هرمنوتیک فلسفی و بسط یافته آن در سطح سیاست علیه شریعت اسلامی ارزیابی می کنم که دو ضلع دیگر آن به دست تکنوکرات که بدعملی را در اداره کشور به اوج رسانید و سبب نارضایتی مردم شدند و ضلع دیگر آن گروهک نفاق و جریان رسوای سلطنت طلب اند.

البته باید جریان فلسفی سلطنت ایران شهری را که خواستار حذف اسلام از صحنه سیاست هستند هم اضافه کرد؛ آنها بدون در نظر گرفتن حقایق عالم و واقعیت های متزلزل و آشوب های انسان در جهان مدرن می خواهند با خشونت و درگیری های خیابانی و قدری فلسفه بگویند دوران اسلامگرایی به سر آمده است و باید به جمهوری ایرانی بر مبنای سلطنت ایران شهری رسید امروز که 26 دیماه 96 است و از فرار رییس رسوای سلطنت به دامان آمریکا قریب 40 سال می گذرد خیال می کنند می توانند دوباره سلطنت و شاه دوستی را به جای اسلام که با گوشت و پوست این مردم عجین شده جایگزین نمایند.

زارعی با این مبنا در اعتراض به اتفاق اخیر در اختتامیه جشنواره فارابی، اظهار داشت: با اینکه مبنای جدید سازمان بسیج استادان کشور کمک به دولت محترم و رویکرد "حل المسائلی" در استان ها برای کمک به استانداران است، امّا من از این زاویه می خواهم و در این جمع استادان محترم اعتراض شدید استادان بسیجی و متعهد ایران اسلامی را به رییس جمهور اعلام کنم؛ زیرا عملیات شبه علمی عملیات شده است.

وی با تاکید بر این افزود: با این که ما حساب رییس جمهور محترم که خود برگزیده مکتب اسلام است را از این عملیات شبه علمی علیه عرفان اسلامی و فلسفه اسلامی و فلسفه سیاسی اسلام جدا می کنیم، اما به ایشان اعتراض و گلایه شدید داریم.

مگر آقای رییس جمهور نمی دانند که ابتکار امام خمینی در طراحی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران تلفیقی از فقاهت، فلسفه، سیاست، عرفان و دیانت بوده و هنوز این مدل در آغاز راه است و به قول آیت الله جوادی آملی، امام با این کار سیاست متعالیه را پی ریزی کردند؛ پس چرا او که این پیوند را نقطه زوال و انحطاط ایران می داند از دست فرزند حوزه علمیه جایزه می گیرد؟ این استاد علوم سیاسی دانشگاه در پایان گفت: ما می گوییم بسیج استادان طرفدار انسداد نیست و طرفداران آزاد اندیشی و دیالوگ دو طرفه حتی با نظریه پردازان سکولار است، امّا حمایت و تشویق و تجلیل از کسانی که علیه فلسفه اسلام و علیه خواجه نصیرها، علیه ملّاصدراها و علیه حافظ ها و مبدعان سیاست متعالیه کتاب نوشتند و نظریه پردازی از نوع لج بازانه داشته اند، خیانت در بیت المال مسلمین ارزیابی می کنیم؛ چرا پیوند شریعت و فلسفه انحطاط و زوال ایران تلقی و ایدئولوژیک تفسیر می شود امّا لج بازی ایدئولوژیکی برای فلسفی نشان دادن سلطنت ایران شهری واجد دریافت جایزه می شود.


کلید واژه ها: بسیج - رییس سازمان بسیج - ایران - نامه - دانشگاه - اسلام - برگزار - فارابی - اسلامی - شهر تهران - دانشگاه صنعتی شریف - تهران - خشونت - کارگزاران نظام - انقلاب اسلامی - علمی - جدید - مدیران - پیشرفت - حمایت - کارگزاران - هیئت علمی - خبرگزاری - نقشه - مردم - کشور - خیابانی - خبرنگار - متفاوت - مشکلات

آخرین اخبار سرویس:
برگزاری کرسی تلاوت و تدبر با محوریت «سوره حدید» در کردستان

استاد هتاک به مقدسات اهل سنت از دانشگاه آزاد اخراج شد

استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان اخراج شد

استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان اخراج شد

استاد هتاک به مقدسات اهل سنت از دانشگاه آزاد اخراج شد

استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان اخراج شد

استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان اخراج شد

استاد هتاک به مقدسات اهل سنت از دانشگاه آزاد اخراج شد

اخراج استاد تفرقه افکن دانشگاه آزاد واحد زاهدان

استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان اخراج شد

ولی زاده در سمت ریاست دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ابقا شد

استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان اخراج شد

فیلم/ بازداشت استاد هتاک در زاهدان

بست نشینی اعتراضیِ دانشجویان دانشکده هنر +تصاویر

استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان اخراج شد

استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان اخراج شد

گرمایش 100 هزار درجه آب در کمتر از 10 پیکوثانیه با لیزر اشعه ایکس

بازداشت استاد دانشگاه در زاهدان به اتهام توهین به بلوچ ها

تعلیق استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان

«سوهانک» و حرکت دانشگاه آزاد به سمت اشرافی گری!

رونمایی از دوچرخه الکتریکی پیشرفته

تعلیق استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان/ حکم اخراج نامبرده متعاقباً صادر می شود

بورسیه دانشگاه امام رضا (ع) برای دانشجویان مستعد بی بضاعت

برخورد با استاد دانشگاه آزاد زاهدان به دلیل توهین به مقدسات اهل سنت

اهدای کتابهای مرحوم جمشید درویش به دانشگاه بیرجند

بلوسرور برترین ارایه دهنده سرورمجازی و اختصاصی

تامین مالی کسب و کارهای نو، نیازمند راهکار نوآورانه

برخورد با استاد دانشگاه آزاد زاهدان به دلیل توهین به مقدسات اهل سنت

فحاشی استاد ادبیات دانشگاه آزاد زاهدان با واکنش سریع دانشجویان و مسئولان مواجه شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از حسین یحیی زاده مدیرروابط عمومی دانشگاه مازندران تجلیل کرد

تعلیق استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان/ حکم اخراج نامبرده متعاقباً صادر می شود

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان اعلام کرد تعلیق استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان/ حکم اخراج نامبرده متعاقباً صادر می شود

فیلم/ ستاری معاون رییس جمهور : حامی استارتاپ های ایرانی هستیم

استعفای رییس دانشگاه کالیفرنیا به خاطر رسوایی آزار جنسی

دانشگاه امام رضا (ع) دانشجویان مستعد بی بضاعت را بورسیه می کند

استاد هتاک دانشگاه آزاد تعلیق شد

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد به کمتر از اخراج استاد هتاک رضایت نمی دهد

رییس دانشگاه امیرکبیر ابقا شد

برپایی همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک در پاییز امسال

استعفای رییس دانشگاه کالیفرنیا به خاطر رسوایی آزار جنسی صدها دانشجو

بست نشینی اعتراضیِ دانشجویان دانشکده هنر

شاعر دعوت شده به دانشگاه صنعتی قم حواشی زیادی به وجود آورد

دفتر مولوی عبدالحمید: از برگزاری هرگونه تجمع پرهیز شود

کلید نهایی آزمون دکتری تخصصی پزشکی منتشر شد

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ابقا شد

ساعت 13 منطقه بمباران شیمیایی شد، تا یک بامداد سر پستم بودم/ اگر جنگ شود باز به میدان می روم

تعلیق مدرس هتاک واحد سیستان و بلوچستان دانشگاه آزاد

ستاری معاون رییس جمهور : حامی استارتاپ های ایرانی هستیم

پاسخ رییس دانشکده هنرو معماری به اعتراض دانشجویان

دانشگاه شهرکرد رتبه نخست حفظ 10 جزء قرآن کریم دانشگاه های کشور

دستور رییس دانشگاه آزاد جهت برخورد با استاد هتاک واحد زاهدان

شاعر دعوت شده به دانشگاه صنعتی قم حاشیه ساز شد

کشف فیزیکی جدید، فراتر از نسبیت عام اینشتین توسط دانشمندان ایرانی

تأمین مالی شرکت های دانش بنیان با روش های خلاقانه

دستور رییس دانشگاه آزاد جهت برخورد با استاد هتاک واحد زاهدان

تجمع دانشجویان دانشگاه هنر و معماری در اعتراض به انتقال این دانشگاه به سوهانک

«سوهانک» و حرکت دانشگاه آزاد به سمت اشرافی گری!

تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اصفهان با دانشگاه ژنو

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه های اصفهان و اسپانیا امضاء شد

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد در گفت وگو با فارس: دولت با تخفیف مالیات از تولیدکنندگان حمایت کند/ جلوگیری از قاچاق کالا موجب تقویت اقتصاد داخلی می شود

استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان از خدمت تعلیق و بازداشت شد

استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان از خدمت تعلیق و بازداشت شد

4.5 میلیارد تومان شهریه دانشجویان مناطق زلزله زده بخشیده شد

استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان اخراج می شود/ قدردانی نماینده مولوی عبدالحمید از موضع انقلابی بسیج دانشجویی

ستاری در دانشگاه تهران: فعالیت شرکت های خارجی در ایران حاصل بی عرضگی ماست

افتتاح شعبه دانشگاه های برتر دنیا در اندونزی

استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان از خدمت تعلیق و بازداشت شد

زمان بندی «مصاحبه علمی» دکتری در 25 دانشگاه کشور اعلام شد

پلاسما از حوزه های مهم فعالیت بسیج علمی، پژوهشی و فناوری لرستان است

3 خوابگاه دانشجویی در دانشگاه کردستان ساخته می شود

گروه های جهادی به موضوع آسیب های اجتماعی ورود جدی می کنند/ حضور 3000 دانشجو در اردوی جهادی سال گذشته

جمعی از دانشجویان دانشکده هنر واحد تهران تجمع کردند

سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد کرج منصوب شد

گروه های جهادی به موضوع آسیب های اجتماعی ورود جدی می کنند / شرکت 3 هزار دانشجو در اردوی جهادی سال گذشته

مرکز جامع سرطان در همدان 25 درصد پیشرفت داشته است

بسیج دانشجویی به کمتر از اخراج استاد هتاک رضایت نخواهد داد/ نماینده مولوی عبدالحمید از موضع انقلابی بسیج دانشجویی قدردانی کرد

دانشجوی دانشگاه آزاد همدان برگزیده جشنواره بین المللی سیمرغ شد

محققان کردستانی موفق به طراحی یک زیست حسگر برای تشخیص زودهنگام سرطان تخمدان شدند

استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان اخراج می شود/ قدردانی نماینده مولوی عبدالحمید از اقدام قاطع بسیج دانشجویی

بسیج دانشجویی به کمتر از اخراج استاد هتاک رضایت نخواهد داد/ نماینده مولوی عبدالحمید از برخورد بسیج دانشجویی با استاد هتاک قدردانی کرد

کشف فیزیکی جدید، فراتر از نسبیت عام اینشتین توسط دانشمندان ایرانی

استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان اخراج می شود/ قدردانی مولوی عبدالحمید از اقدام قاطع بسیج دانشجویی

مشاور عالی رییس دانشگاه در امور نظارتی و اجرایی دانشگاه فردوسی منصوب شد

آ­غاز پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری جسورانه یکم دانشگاه تهران

سه خوابگاه دانشجویی دردانشگاه کردستان ساخته می شود

بسیج دانشجویی به کمتر از اخراج استاد هتاک رضایت نخواهد داد/ این استاد با فتنه گران نفوذی نیز رابطه داشته است

تغییرات زمین در 2.4 میلیارد سال پیش چه بوده است؟

حمید صفت فردا آزاد می شود

مراسم اعتکاف رمضانیه در دانشگاه آزاد برگزار می شود

دانشگاه آکسفورد مجبور به واکنش شد

استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان اخراج شد/ قدردانی مولوی عبدالحمید از اقدام قاطع بسیج دانشجویی

بازداشت یک استاد دانشگاه در زاهدان به اتهام توهین به بلوچ ها

مولوی عبدالحمید از برخورد بسیج دانشجویی با استاد هتاک قدردانی کرد/ بسیج دانشجویی به کمتر از اخراج رضایت نخواهد داد

حمید صفت با قرار وثیقه آزاد می شود

استخدام دو نفر نیروی خانم در تایپ و تکثیری دانشگاه آزاد

اختصاص 5 رشته دکتری به پردیس علوم و تحقیقات آذربایجان شرقی

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه آزاد تهران مرکز

استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان تعلیق شد

فرهاد رهبر دستور برخورد با استاد تفرقه افکن در دانشگاه آزاد زاهدان را صادر کرد

اعلام مهم ترین برنامه های دانشگاه آزاد در ماه رمضان

عملیات فارابی حمایت از خشونت فلسفی و خیابانی سلطنت ایران شهری بود

عملیات فارابی حمایت از خشونت فلسفی و خیابانی سلطنت ایران شهری بود