مطالب مرتبط:
رییس سازمان بسیج اساتید: عملیات فارابی حمایت از خشونت فلسفی و خیابانی سلطنت ایران شهری بود
پایتخت رنگ ایران؛ نیازمند حمایت مسئولان
انتقاد حزب اتحاد ملت ایران منطقه همدان در باره عملیات تخریبی شهرداری در محله کبابیان
انتقاد حزب اتحاد ملت ایران منطقه همدان در باره عملیات تخریبی شهرداری در محله کبابیان
اسماعیل قهرمان:تاکید بر اصلاح ساختار شورای امنیت سازمان ملل داریم/حمایت ایران، ترکیه و روسیه از وحدت سیاسی در عراق
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 26 دی 1396 ساعت 16:352018-01-16دانش

عملیات فارابی حمایت از خشونت فلسفی و خیابانی سلطنت ایران شهری بود


عملیات شبه علمی فارابی در بخش ویژه اش نوعی خشونت متافیزیکی جریان فلسفی "ایران شهری ها" با کمک بیت المال مسلمین علیه الگوی اسلامی پیشرفت است.

- رییس سازمان بسیج استانید گفت: عملیات شبه علمی فارابی در بخش ویژه اش نوعی خشونت متافیزیکی جریان فلسفی "ایران شهری ها" با کمک بیت المال مسلمین علیه الگوی اسلامی پیشرفت است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار خبرگزاری موج؛ گردهمایی بیش از یکصد نفر از مسوولان و مدیران کانون های بسیج اساتید دانشگاه شهر تهران در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

در این گردهمایی که با موضوع ابلاغ تبیینی نقشه راه جدید سازمان بسیج اساتید برگزار گردید، رییس و معاونان این سازمان به تشریح و تبیین سازمان کار و رویکردهای جدید بسیج اساتید در افق تحول خواهی و اثربخشی این سازمان پرداختند.

محور برنامه تحول گرا و اثر بخش سازمان بسیج استادان کشور کمک به گره گشایی از مشکلات مردم از طریق همکاری استانداران، فرمانداران، وزرا و مجموعه دولت و کارگزاران نظام با رویکرد شناسایی مسائل و حل آنها از طریق اندیشکده های راهبردی در سطوح ملّی و استانی است.

همچنین در این گردهمایی، استادان بسیجی و هریک از حضار که متشکل از اعضای هیئت علمی دانشگاه های شهر تهران، مسوولان و مدیران کانون های بسیج اساتید در تهران بودند به اظهارنظر درباره نقشه راه جدید سازمان و ارائه پیشنهادات و پرسش های خود پرداختند.

در آغاز، رییس سازمان بسیج اساتید با ارائه سه گزاره مرتبط با انقلاب اسلامی در آستانه دهه فجر به عنوان محور حرکت و چشم انداز مجموعه بسیج اساتید، به نامه حضرت امام(ره) به گورباچف در دی ماه 67 اشاره کرده و گفت: حضرت امام(ره) در آخرین روزهای عمر پربرکت خویش نامه ای را به گورباچف نوشت که مبنایی هستی شناختی برای حرکت های امروز ماست.

عده¬ای در آن زمان خیال کردند که احتمالا محتوای این نامه، درخواست کمک و حمایت رهبر ایران از بلوک شرق است؛ تصور برخی این بود در ایامی که انقلاب نوپای مردم ایران در کمتر از یک دهه از عمر خود، با فتنه های بزرگی نظیر جنگ 8 ساله تا ترور شخصیت های برجسته کشور و اعمال تحریم های گوناگون از سوی دشمنان و در رأس آن آمریکا، روبرو شده، دیگر رمقی برایش نمانده؛ اما محتوای آن نامه، جهان را به حیرت درآورد.

مجتبی زارعی با تأکید بر عظمت نگاه امام(ره) طی این اقدام بومی و درون زا، اظهار کرد: امام(ره) در این نامه، عظمت فرهنگ ایران و اسلام را به سران بلوک شرق متذکر می شود؛ شکل متفاوت ارائه نامه که در قالب یک هیأت غیردیپلماتیک امّا فلسفی و با محتوای دیپلماسی ارشادی-الهی همراه بود؛ سبب شد تا مدتها این اقدام در صدر رخدادها جهان و افکار عمومی بنشیند.

محتوای این نامه اکنون به عنوان چارچوب هستی شناسی در تعریف و نگاه به انسان، سرشت بشر، سبک زندگی، تمدّن و آینده بشر پیش روی ماست و یکی از گزاره های بنیادین ما در حرکت ها و برنامه ریزی های بومی و درون زا به شمار می آید.

وی در محور دوم به مصاحبه امام(ره) با خبرنگار تایم اشاره نموده و آن را گزاره محوری از موضع متدولوژی علمی انقلاب اسلامی عنوان کرده و اظهار داشت: امام حکیم ما در پاسخ به پرسش خام خبرنگار تایم که گفته بود "شما که علوم جدید را نخوانده اید و به آداب و قواعد روابط بین الملل در دنیای جدید و تجربه سیاست ورزی براساس این قواعد وقوف ندارید و تحصیل¬تان مربوط به الهیات هست؛ آیا فکر نمی کنید چیزهایی در این بین باشد که شما قادر به درک آن نباشید؟" امام پاسخی داده است که به روش¬شناسی نو پدید مردم ایران اشاره داشت.

اینکه امام(ه) در پاسخ ابتدا بصورت جدلی می فرماید: آری من از معیارهای شما چیزی نمی دانم و بهتر است که ندانم؛ امّا در ادامه از منظر تبیینی می¬فرماید ما معادله ها را به هم زده ایم، معیار جدید آورده ایم، چارچوب جدید ارائه کرده ایم؛ عدل را ملاک قرار دادیم تا حقوق مظلوم را بستانیم و ظلم را ملاک و معیار قرار دادیم تا به ظالم بتازیم.

امام(ره) تأکید می کنند که امیدواریم روزی برسد که نهادهای بین المللی مثل شورای امنیت و نهادهای وابسته به آن نیز با این دو ملاک اداره شوند.

وی با تأکید بر این نگاه امام(ره) ادامه داد: امام در این مصاحبه، چارچوب و متدولوژی علم و معارف انقلاب ما را بحث می کند.

اینکه با چه مکانیزمی میخواهیم به قدرت و سبک زندگی برسیم.

این حکیم الهی و متأله ما، در اینجا از موضع خودبسندگی ایدئولوژیک فرمودند: "بهتر که چیزی از علم شما نمی دانم".

رییس سازمان بسیج اساتید، گزاره سوم خود را به نکته مهم آنتونی گیدنز اختصاص داد و افزود: آنگاه که گیدنز به بزرگان علم الاجتماع مدرن از آگوست کنت و جامعهشناسانی نظیر دورکیم و مارکس و وبر و سایرین اشکال و انتقاد می کند که چطور می¬گفتید روند عمومی جوامع به سمت سکولاریزه شدن در حرکت است، اما از قضا انقلابی در گوشه ای از جهان رخ داده که روند جدیدی را پیش گرفته است؛ یعنی روند دینی شدن.

مجموع این سه گزاره نشان می دهد که انقلاب اسلامی با دگرگونی در قواعد فکری و عملی در عالم همراه بوده است؛ پس الگوی عمل ما که میراث دار انقلاب اسلامی و گفتمان این انقلاب در بُعد اندیشه آن در بسیج اساتید هستیم نیز باید واجد چنین تحوّل و ساختارشکنی عظیم تمدّنی باشد.

اینک در شرایطی هستیم که با گذشت بیش از سه دهه و پس از شکست تمامی گزینه های روی میز دشمن در منطقه ولی به دلیل ناکار آمدی تکنوکرات ها در اداره سه دهه ای کشور در ادوار مختلف، برخی تصور کردند ایران اسلامی باید با مدل هایی غیر اسلامی و لاییک اداره شود؛ یعنی همان فتنه جدیدی که من اسم آن را فتنه ای بر مبنای هرمنوتیک فلسفی و بسط یافته آن در سطح سیاست علیه شریعت اسلامی ارزیابی می کنم که دو ضلع دیگر آن به دست تکنوکرات که بدعملی را در اداره کشور به اوج رسانید و سبب نارضایتی مردم شدند و ضلع دیگر آن گروهک نفاق و جریان رسوای سلطنت طلب اند.

البته باید جریان فلسفی سلطنت ایران شهری را که خواستار حذف اسلام از صحنه سیاست هستند هم اضافه کرد؛ آنها بدون در نظر گرفتن حقایق عالم و واقعیت های متزلزل و آشوب های انسان در جهان مدرن می خواهند با خشونت و درگیری های خیابانی و قدری فلسفه بگویند دوران اسلامگرایی به سر آمده است و باید به جمهوری ایرانی بر مبنای سلطنت ایران شهری رسید امروز که 26 دیماه 96 است و از فرار رییس رسوای سلطنت به دامان آمریکا قریب 40 سال می گذرد خیال می کنند می توانند دوباره سلطنت و شاه دوستی را به جای اسلام که با گوشت و پوست این مردم عجین شده جایگزین نمایند.

زارعی با این مبنا در اعتراض به اتفاق اخیر در اختتامیه جشنواره فارابی، اظهار داشت: با اینکه مبنای جدید سازمان بسیج استادان کشور کمک به دولت محترم و رویکرد "حل المسائلی" در استان ها برای کمک به استانداران است، امّا من از این زاویه می خواهم و در این جمع استادان محترم اعتراض شدید استادان بسیجی و متعهد ایران اسلامی را به رییس جمهور اعلام کنم؛ زیرا عملیات شبه علمی عملیات شده است.

وی با تاکید بر این افزود: با این که ما حساب رییس جمهور محترم که خود برگزیده مکتب اسلام است را از این عملیات شبه علمی علیه عرفان اسلامی و فلسفه اسلامی و فلسفه سیاسی اسلام جدا می کنیم، اما به ایشان اعتراض و گلایه شدید داریم.

مگر آقای رییس جمهور نمی دانند که ابتکار امام خمینی در طراحی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران تلفیقی از فقاهت، فلسفه، سیاست، عرفان و دیانت بوده و هنوز این مدل در آغاز راه است و به قول آیت الله جوادی آملی، امام با این کار سیاست متعالیه را پی ریزی کردند؛ پس چرا او که این پیوند را نقطه زوال و انحطاط ایران می داند از دست فرزند حوزه علمیه جایزه می گیرد؟ این استاد علوم سیاسی دانشگاه در پایان گفت: ما می گوییم بسیج استادان طرفدار انسداد نیست و طرفداران آزاد اندیشی و دیالوگ دو طرفه حتی با نظریه پردازان سکولار است، امّا حمایت و تشویق و تجلیل از کسانی که علیه فلسفه اسلام و علیه خواجه نصیرها، علیه ملّاصدراها و علیه حافظ ها و مبدعان سیاست متعالیه کتاب نوشتند و نظریه پردازی از نوع لج بازانه داشته اند، خیانت در بیت المال مسلمین ارزیابی می کنیم؛ چرا پیوند شریعت و فلسفه انحطاط و زوال ایران تلقی و ایدئولوژیک تفسیر می شود امّا لج بازی ایدئولوژیکی برای فلسفی نشان دادن سلطنت ایران شهری واجد دریافت جایزه می شود.


کلید واژه ها: بسیج - رییس سازمان بسیج - ایران - نامه - دانشگاه - اسلام - برگزار - فارابی - اسلامی - شهر تهران - دانشگاه صنعتی شریف - تهران - خشونت - کارگزاران نظام - انقلاب اسلامی - علمی - جدید - مدیران - پیشرفت - حمایت - کارگزاران - هیئت علمی - خبرگزاری - نقشه - مردم - کشور - خیابانی - خبرنگار - متفاوت - مشکلات

آخرین اخبار سرویس:
مفقود شدن 4 دانشجو در منطقه چاه جام شاهرود صحت ندارد

روابط عمومی دانشگاه صنعتی شاهرود اعلام کرد مفقود شدن 4 دانشجو در منطقه چاه جام شاهرود صحت ندارد

برگزاری جشنواره بزرگ اختراعات کشور در یاسوج

پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان آغاز شد

بورسیه های تایلند برای دانشجویان افغانستان

رییس جدید سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران معرفی شد

اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران شد

ایجاد پرونده الکترونیکی دانشجویان در مجتمع آزمایشگاهی واحد علوم و تحقیقات

انتصاب اوحدی به ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

دانشجویان بازمانده از تحصیل دانشگاه آزاد چگونه به تحصیل برگردند؟

تسهیلات ویژه وزیر علوم برای جذب هیات علمی در دانشگاه های تک جنسیتی

گلستان میزبان همایش ملی رویکردهای نوین در آموزش انگلیسی

سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران شد

برگزاری کرسی های آزاد اندیشی باید به رشد علمی طلاب منجر شود

طراحی و ساخت باغچه دیواری به همت زوج خلاق شیرازی

سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران شد

انتصاب رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

انتصاب مدیرکل مرکز فارس به عضویت هیات امنای آستان شاهچراغ (ع)

کاربست اساطیری در قرآن کریم با باورهای عرفی ما در تضاد نیست

سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران شد

فردا، آغاز فراخوان بهمن جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه ها

بازدید رییس انجمن جهانی کرایوبیولوژی از حرم رضوی

اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران شد

اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران شد

مشاهده اتم با چشم غیرمسلح ممکن شد

برگزاری دوره آموزش قرآن کریم در دانشگاه تهران

بومی سازی شیلنگ اطفای حریق آتش نشانی به ابتکار 2 جوان مهابادی

بومی سازی شیلنگ اطفای حریق آتش نشانی به ابتکار 2 جوان مهابادی

مشاهده یک اتم با چشم غیرمسلح ممکن شد

موفقیت دانشجویان خواجه نصیر در مسابقات طراحی ماهواره مکعب ایرانی

دلایل جعلی بودن روایت «المرأه عوره»/ ردپای کوفیان و بصریان

مدرسه طبیعت؛ تجربه رهایی برای شکوفایی

محققان میکرو ربات هایی را برای انتقال دارو به نقاط مختلف بدن توسعه داده اند

محققان میکرو ربات هایی را برای انتقال دارو به نقاط مختلف بدن توسعه داده اند

ایجاد پرونده الکترونیکی دانشجویان در مجتمع آزمایشگاهی واحد علوم و تحقیقات

مراسم تشییع دو شهید گمنام در شهرستان تایباد

مراسم تشییع دو شهید گمنام در تایباد

تهدیدات علمی هولناک از داد و ستد سکه های جعلی

ایجاد پرونده الکترونیکی دانشجویان در مجتمع آزمایشگاهی واحد علوم و تحقیقات

تجمع دانشجویان مقطع دکتری علوم پزشکی تربیت مدرس در اعتراض به معوقات دانشجویی

آغاز نام نویسی دوره های کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای دانشگاه علمی کاربردی

همایش ملی «فناوری فرهنگی؛ تولید و اشتغال» برگزار می شود

تجمع دانشجویان مقطع دکتری علوم پزشکی تربیت مدرس در اعتراض به معوقات دانشجویی

دواختراع از دانشگاه یزد به عنوان اختراع سطح 3 در بنیاد ملی نخبگان شناخته شد

نجفی رییس و هاشمی نایب رییس هیات امناء سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

واگذاری 6 مرکز علمی کاربردی استان فارس به بخش خصوصی

سه شنبه؛ آغاز فرصت مجدد ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 97

"نجفی" رییس هیئت امنای سازمان فرهنگی هنری شهرداری شد

جامعه دانشگاهی خدمات قرض الحسنه ای می گیرند

رقابت دانشجویان دانشگاه های فارس در جشنواره فرهنگی ورزشی

رقابت دانشجویان دانشگاه های فارس در جشنواره فرهنگی ورزشی

تخصصی سازی فعالیت پارک های علم و فناوری در کشور + فیلم

سیاست تشویقی صندوق رفاه ویژه دانشگاه آزاد

زمان آغاز حذف و اضافه دانشگاه پیام نور

تصاویر باشکوه "هابل" از یک کهکشان مارپیچی

دانشگاه آزاد میزبان 23 شهید گمنام می شود

زمان آغازحذف و اضافه دانشگاه آزاد

آخرین وضعیت اسکان دانشجویان خوابگاه چمران

مهلت جذب هیات علمی تمدید نمی شود

خشونت علیه کودکان در مناطق حاشیه نشین بخشی از زندگی عادی آنها شده است

فراخوان مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه ها در اسفند 1396

انتشارکلید آزمون EPT بهمن ماه دانشگاه آزاد

حذف کنکور شرط دارد/ ویژگی های مدل جدید جایگزین کنکور

برگزاری جلسه هماهنگی تشکیل موسسه خیریه محکم شعبه اهواز

سوالات و کلید آزمون EPT دانشگاه آزاد منتشر شد

تصاویر باشکوه "هابل" از یک کهکشان مارپیچی

چهاردهمین هم اندیشی جایگاه مطالعات قرآنی در تحول علوم انسانی

پایگاه مقاومت بسیج دانشگاه علمی کاربردی لرستان، پایگاه برتر دانشجویی معرفی شد

حذف کنکور شرط دارد/ ویژگی های مدل جدید جایگزین کنکور

وزیر علوم: ویژگی های مدل جدید جایگزین کنکور

آغاز ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی

تأکید استاندار البرز بر ساخت ایستگاه مترو دانشگاه خوارزمی

پیدا شدن چهار دانشگاهی مفقودی در کویر چاه جام شاهرود

آغاز حذف و اضافه دانشگاه آزاد و انتشار سوالات و کلید آزمون EPT بهمن

کنفرانس ایمونولوژی ویتامین D و تولید مثل برگزار می شود

جامعه دانشگاهی خدمات قرض الحسنه ای می گیرند

اعلام زمان مجدد برای ثبت نام آزمون ارشد

تقلب، دیکتاتوری و استبداد در دانشگاه تهران

ترکیب اعضای کارگروه قرآن، نشر و تبلیغات مشخص شد

دانشگاه آزاد میزبان 23 شهید گمنام می شود

اعلام شرایط نحوه ادامه تحصیل دانشجویان بازمانده از تحصیل دانشگاه آزاد

پیدا شدن چهار دانشگاهی مفقودی در کویر چاه جام شاهرود

دوره «مدیریت گردشگری، تولید ملی و توسعه اشتغال» برگزار می شود

نیازمند اصطلاح شناسی قرآنی جدیدی هستیم

آغاز فرصت مجدد ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 97 از دوشنبه

وزیر علوم : حذف کنکور شرط دارد/ ویژگیهای مدل جدید جایگزین کنکور

یک آزمایشگاه معروف دوپینگ،6ماه پلمپ شد

پیش بینی مرگبار از آینده دنیا؛ متحدشدن هوشمندان فرازمینی با ربات ها برای کنترل انسان ها

کتاب «زراعت چغندرقند» وارد بازار نشر شد

95 سیاره جدید در خارج از منظومه شمسی کشف شد

مسابقه کتاب «اسرار فدک» برگزار می شود

شرط وزیر علوم برای حذف کنکور

زمان مجدد برای ثبت نام آزمون ارشد اعلام شد

پیشنهاد نابغه ایرانی به دانشجویانی که قصد مهاجرت از ایران را دارند

عملیات تعمیر بازوی روباتیک ایستگاه فضایی با فضانوردی 6 ساعته

سئوالات و کلیدآزمون EPT بهمن ماه دانشگاه آزاد منتشر شد

همزمان با ایام فاطمیه 53 شهید گمنام در 30 دانشگاه کشور تشییع و تدفین می شوند

پیدا شدن 4 دانشگاهی مفقودی در کویر چاه جام شاهرود

دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان میزبان دو شهید گمنام شد

جزییات ادامه تحصیل دانشجویان بازمانده از تحصیل دانشگاه آزاد

عملیات فارابی حمایت از خشونت فلسفی و خیابانی سلطنت ایران شهری بود

عملیات فارابی حمایت از خشونت فلسفی و خیابانی سلطنت ایران شهری بود