مطالب مرتبط:
تحلیل حادثه کشتی "سانچی" به روایت کاپیتان سلامتی
تحلیل حادثه «سانچی» به روایت کاپیتان هرمزگانی
روایت آخرین لحظات حادثه "سانچی" به روایت یک کاپیتان
تحلیل مدیرکل بنادر هرمزگان درباره عوامل پیدا و پنهان حادثه سانچی
آقای بازیگر: برای حادثه "سانچی" بغض گلویم را گرفته است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 26 دی 1396 ساعت 16:202018-01-16سياسي

تحلیل حادثه «سانچی» به روایت یک کاپیتان


کاپیتان هرمزگانی کشتی های اقیانوس پیما به تشریح علت سانحه برخورد کشتی چینی و نفتکش ایرانی و همچنین منطقه حادثه به عنوان یکی از پرترددترین نواحی دریایی پرداخت.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، محمد سلامتی کاپیتان بازنشسته و با سابقه 32 سال دریانوردی در اقیانوس ها و مسیرهای دریایی در گفت و گو با ایسنا، افزود: منطقه ای که در آن این حادثه اتفاق افتاد، یکی از شلوغ ترین و پرترددترین مناطق دریایی است که احتمال حادثه در آن بالاست.

دریانوردی در منطقه حادثه کشتی سانچی نیاز به تجربه کافی داردوی با بیان اینکه ورود و خروج به آب های شانگهای چین یکی از پر رفت و آمدترین مناطق دریایی به ویژه کشتی های ماهیگری است، تصریح کرد: دریانوردی در این منطقه حساس و نیاز به تجربه کافی برای کنترل و جلوگیری از حادثه احتمالی است، به گونه ای که قدرت مانور با کشتی های بزرگ همچون نفتکش ها در این منطقه دریایی نیز نیازمند تجربه کافی است.

وی تاکید کرد: محل تصادم نفتکش ایرانی و فله بر چینی جزو مناطق پرحادثه است.

در این منطقه کشتی های کره جنوبی، تایوان، چین و ژاپن تردد می کنند، لذا امکان تصادف وجود دارد، اما متاسفانه در مورد نفتکش به جهت باری که داشت، یکی از نادرترین اتفاق ها رخ داده است.

سلامتی با اشاره به اینکه دور زدن در این منطقه دریایی با کشتی هایی بزرگی همچون نفتکش و بار سنگینش امری دشوار و سخت است و نیازمند تصمیمات به موقع در رویارویی با هر گونه حادثه احتمالی است، اضافه کرد: در یک کشتی نیز ابتدا کایپتان به عنوان با تجربه ترین فرد که وظیفه حفاظت از تمامی افراد و کشتی را برعهده دارد، حضور دارد و هر تصمیمی با اجازه مطلق وی خواهد بود و پس از آن افسرهای اول، دوم و سوم حضور دارند که به نوبت نیز هدایت کشتی را برعهده دارند.

این کاپیتان با تجربه کشتی های اقیانوس پیما با بیان اینکه با توجه به ساعت حادثه که در حوالی ساعت 20 رخ داده است، به طور حتم افسر سوم نیز کنترل را برعهده داشته است، خاطرنشان کرد: افسر سوم همواره جوانترین و کم تجربه ترین فرد بین افسرها است و با توجه به نزدیک شدن دو کشتی به طور حتم باید کاپیتان در این زمان به کمک افسر می آمده و بر نوع حرکت و هر تصمیمی نظارت می کرده است.

وی با اشاره به اینکه همچون رانندگی که در دفترچه ای تمامی قوانین از جمله حق تقدم نیز در آن آمده است و همگی مکلف به رعایت آن هستند، در کشتیرانی و دریانوردی هم چنین دفترچه ای وجود دارد که نشان دهنده حق تقدم و قوانین بین المللی است، افزود: چنین کشتی هایی دارای دو چراغ در قسمت جلویی که سمت راست چراغ سبز و سمت چپ چراغ قرمز، دو چراغ سفید در طول کشتی و یک چراغ در قسمت انتهایی کشتی است تا بتوان مسیر کشتی و هرگونه اطلاعاتی را تخمین زد و قابل رویت باشد.

سلامتی با بیان اینکه در قوانین بین المللی هر کشتی که چراغ قرمز کشتی مقابل را رویت کند، باید راه را برای عبور آن کشتی باز کند، ادامه داد: در این حادثه در جعبه سیاه نیز تمامی اتفاقات ثبت و ضبط شده است و به طور حتم راز تمامی احتمالات در آن یافت خواهد شد، گرچه ممکن است خطا، نقص فنی و یا حضور کشتی های ماهیگیری در اطراف دو کشتی سبب بروز حادثه ای شده که تصمیم گیری صحیح را مختل کرده است.

دور نزدن مناسب نفتکش ایرانی باید به درستی بررسی شوداین کاپیتان کشتی های اقیانوس پیما با اشاره به اینکه نقشه ای نیز وجود دارد که در آن قدرت مانور و دور زدن هر کشتی با توجه به سرعت و تمامی مسائل فنی نیز آمده و به راحتی می توان با توجه به آن هر اقدامی را پیش بینی و انجام داد، عنوان کرد: آن چیزی که در این حادثه محتمل به نظر می رسد و باید دقیق تر بررسی شود، عدم دور زدن مناسب نفتکش ایرانی به هر دلیلی است که باید به درستی بررسی شود که علت این حادثه چیست و تنها باز شدن جعبه سیاه می تواند آن را به درستی بیان کند.

وی افزود: البته باید در نظر گرفت این منطقه دریایی که حادثه در آن رخ داده همواره دارای مه بوده که دید مناسب را با مشکل مواجه می کند و شرایط آب و هوایی را باید سنجید و سپس اظهار نظر کرد زیرا مواج بودن دریا و شرایط آب و هوایی بر روی هر اقدامی موثر است و نمی توان به راحتی اکنون قضاوت کرد که در آن زمان چه تصمیمی درست بوده یا خیر؟ مگر بتوان به درستی تمامی شرایط را پس از بررسی جعبه سیاه مدلسازی کرد.

احتمال مختل بودن رادارهای دو کشتی ضعیف استسلامتی در خصوص برخی گفته ها مبنی بر عدم ارتباط راداری دو کشتی با یکدیگر، اضافه کرد: این امر که نمی تواند صحت داشته باشد، زیرا هر کشتی در حالت مینیمم دارای دو رادار است و احتمال آنکه تمامی رادارها از کار افتاده باشد، بسیار پایین است اما حتی اگر رادار هم مختل شود، بازهم در شب با چراغ نیز کشتی ها مشخص خواهند شد و در این زمان تجربه کاپیتان یا افسر حرف نخست را در تصمیم گیری صحیح می زند که میتواند بهترین انتخاب را انجام دهد و از وقوع یک حادثه جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه سیستم AIS در کشتی ها مهم و تمامی اطلاعات از جمله، اسم کشتی، مسیر کشتی، مبدأ و مقصد تمامی کشتی های در آن محدوده را نشان می دهد، تصریح کرد: به وسیله رادار به راحتی می توان فاصله و سرعت را در نظر گرفت و تصمیم به دور زدن یا هر اقدامی دیگر گرفت و از هر برخوردی جلوگیری کرد.

این کاپیتان کشتی های اقیانوس پیما با اشاره به اینکه در گذشته که رادارها تازه راه اندازی شده بود و کارایی چندانی نداشتند، کاپیتان هایی امثال بنده با چشم و براساس تجربه در چنین مواردی تصمیم گیری می کردیم، اظهار کرد: اکنون با حضور رادارها به راحتی می توان کشتی را هدایت کرد و تمامی اتفاقات را پیش بینی کرد، گرچه در چنین مواردی تجربه نیز به کار می آید.

سلامتی با بیان اینکه کاپیتان ها چک لیستی در کشتی دارند که باید به طور مداوم اطفاء حریق را در کشتی انجام دهند و این موضوع جزء قوانین بین المللی است، عنوان کرد: این موضوع برای آن انجام می شود که تمامی پرسنل و خدمه کشتی نیز از این موضوع مطلع بوده و در مواقع خطر بدانند باید چه عکس العملی از خود نشان دهند.

وی ادامه داد: در زمانی که خطر احساس می شود و آژیر هشدار به صدا درمی آید، تمامی پرسنل کشتی باید در عقب و قسمت انتهایی کشتی جمع شده و اگر آنجا امن نباشد، اعلام می شود که همگی سریعأ سوار بر قایق نجات شده تا دچار حادثه نشده و کمترین خسارت وارد شود.

احتمال جمع شدن پرسنل در قسمت انتهایی نفتکش بسیار بالاستاین کاپیتان کشتی های اقیانوس پیما در خصوص پرسنل نفتکش ایرانی و قرارگیری آن ها در کدام منطقه نفتکش، افزود: احتمال اینکه تمامی افراد در یک محل جمع شده باشند، بسیار بالاست که به دلیل انفجارهای پی در پی و در همان لحظات نخست این انفجار با حرارت بالا سبب شهادت تمامی آن ها می شود و دیگر اجازه اقدامی به آن ها نمی دهد.

سلامتی با بیان اینکه در تمامی کابین ها به تعداد افراد حاضر در آن لباس غوطه وری برای چنین مواقعی موجود است که در زمان اعلام آژیر خطر باید همگی آن را بر تن کنند، افزود: در شب و بین ساعت 8 تا 12 که شیفت افسر سوم است، به همراه افسر یک ملوان نیز حضور دارد و کاپیتان باید بر روی عملکرد آن ها نظارت کند و موارد لازم را انعکاس دهد و به طور حتم در این حادثه کاپیتان باید در محل پل فرماندهی حاضر شده و خود کنترل را بر دست بگیرد.

احتمال زنده ماندن پرسنل پس از انفجارهای اولیه بسیار پایین بودوی با اشاره به اینکه انبار تانکرها نیز در همان برخورد اول دچار انفجار می شوند که خود حرارت و آتش زیادی را ایجاد می کند و احتمال زنده ماندن پرسنل را به پایین ترین حد ممکن رسانده است، اضافه کرد: در چنین مواردی که آژیر خطر به صدا درآمده و کشتی در وضعیت خطر به سر می برد، تمامی درب های راهروی ساختمان کشتی و تمامی درب ها ورودی و خروجی به صورت خودکار بسته شده تا آب یا گازی نفوذ نکند، اما شدت این حادثه چنان بالا بوده که به طور حتم درب های ساختمان کشتی که ضدآتش هستند، هم توان حرارت بالا و تاب مقاومت نداشته و سبب شهادت تمامی پرسنل شده است.

این دریانورد با تجربه ادامه داد: جعبه سیاه ثبت کننده اطلاعات مربوط به شناور است، در آن مشخصات ناوبری برای هدایت کشتی و صدای پل فرماندهی است.

اطلاعات به دست آمده از جعبه سیاه می تواند تمام ابهام ها را پاسخ دهد.

در این میان باید سایر منابع اطلاعاتی را هم مدنظر قرار داد.

اطفاء کشتی و نجات پرسنل تنها وظیفه دولت چین نبودسلامتی کمک به اطفاء کشتی و نجات پرسنل را تنها وظیفه دولت چین ندانست و عنوان کرد: طبق قوانین بین المللی تمامی کشتی ها حاضر در آن ناحیه وظیفه کمک داشته و در صورت ایمن بودن شرایط باید به کمک نفتکش ایرانی می آمدند.

وی اضافه کرد: کنوانسیون بین المللی ایمنی جان افراد در دریا که برای جستجو و نجات ایجاد شده، بر هماهنگی لازم توسط سازمان های نجات و همکاری لازم میان سازمان های نجات همسایه (در صورت نیاز) برای نجات افراد دچار اضطرار در دریا و شتافتن کشتی های نزدیک به محل حادثه برای یاری شناور دچار اضطرار تاکید دارد.

این کاپیتان کشتی های اقیانوس پیما با اشاره به اینکه پس از 3 تا 4 مایل نزدیک شدن دو کشتی به یکدیگر وضعیت اکشن نیز فعال شده که در این موارد باید بهترین تصمیم را گرفت، افزود: در چنین شرایطی تخمین دقیق سرعت و انتخاب مسیر صحیح نیز نکته مهمی است که به احتمال قوی در این سانحه از طرف یکی از دو کشتی رعایت نشده است، گرچه به تمامی موارد از جمله آب و هوا، وضعیت دریا، نقص های فنی یا هر اتفاق غیرقابل پیش بینی دیگری نیز بستگی دارد.

سلامتی اضافه کرد: تصادف بین شناورها دلایل مختلفی دارد از جمله مسایل فنی، راهبری، سوء تفاهم بین کشتی ها، متوجه نشدن حرف های یکدیگر و موانع اطراف کشتی ها که همه اینها می تواند سانحه آفرین باشد.

زمانی که برخورد بین دو کشتی باشد، تغییر مسیر حداقل 4 تا 5 دقیقه زمان می برد.

وی با بیان اینکه خود تجربه دریانوردی در این ناحیه دریایی را بیش از 30 سال داشته ام و معمولا تصادم در دریا در مسیرهای پر تردد بعضا به دلیل اشتباه در محاسبه مسیرها اتفاق می افتد، تصریح کرد: مسیر دریایی در این خطر از شانگهای (چین) آغاز و پس از طی کردن کوانگ یانگ و بوسان (کره جنوبی)، نینگبو و کائوشینگ (تایوان)، هنگ کنگ، جیوان، پورت کلانگ (مالزی)، سنگاپور، کراچی، دبی به آب های کشورمان می رسد که نواحی چین و سنگاپور پرترددترین مسیرها است و در اوایل دهه 80 شمسی نیز خود در این مسیر با کشتی کانتینری نیز در جهت امداد به کشتی خارجی با کاپیتان روسی با اعلام ایستگاه تایوان نیز وارد عمل شده و به مدت 12 ساعت در انتظار اعلام بودیم که با توجه به اعلام ایستگاه تایوان در کاهش خطر و فروکش کردن آتش در کشتی خارجی نیز به مسیر خود ادامه دادیم.

چرا پرسنل نفتکش ایرانی سوار بر قایق های نجات نشدندسلامتی در خصوص اینکه چرا پرسنل نفتکش ایرانی سوار قایق های نجات نشده و پیش از برخورد خود را نجات ندادند، اظهار کرد: قایق های نجات مجهز به سیستمی هستند که قایق نیز به صورت فضایی سربسته در دریا رها می شود تا کسی آسیب نبیند و از طرفی مجهز به سیستم آبپاشی با استفاده از پمپاژ آب دریا است تا از آتش و هر حادثه ای در امان باشد تا سرنشینانش کمترین آسیب را ببینند، اما چرا قبل از برخورد پرسنل نفتکش سوار بر آن نشدند، خود جای سوال دارد زیرا معمولا انتهای کشتی امن ترین جای آن بوده و قایق ها در آن قسمت حضور دارند.

این دریانورد ادامه داد: تجهیزات مربوط به اکسیژن رسانی در تمامی بخشهای نفتکش وجود دارد اما زمانی می توان از آن استفاده کرد که انفجارهای کوچک و قابل کنترل باشد.

وی با بیان اینکه در قوانین دریانوردی از عملیات زبانی و شفاهی باید پرهیز شود بلکه با رادار تشخیص و اطلاعات را کسب و از دستگاه های پیشرفته ناوبری می توان کشتی را هدایت کرد، اضافه کرد: مسیر عبور از تایوان و رسیدن به کره جنوبی نیز دارای دو مسیر عبور از قسمت غربی یا شرقی است و طبق پیش بینی باید یکی از کشتی ها که حق تقدم نداشته به سمتی دور می زد که در پشت کشتی دیگر در می آمد و عدم انجام آن سبب این برخورد وحشتناک شده و شاید علت اینکه کشتی چینی با قسمت جلویی به نفتکش ایرانی برخورد کرده را می توان در مسیر مستقیم کشتی چینی و عدم تحقق دور زدن مطابق انتظار توسط نفتکش ایرانی جستجو کرد، هرچند این فرضیه بوده و پس از بررسی جعبه سیاه می توان اظهار نظر دقیق کرد.

سلامتی با اشاره به اینکه برخورد کشتی ها در این منطقه امری عادی است که پیش از این رخ داده بوده است، تصریح کرد: چندی پیش ناو جنگی آمریکایی در شرق تنگه مالاکا و سنگاپور با تانکر نفتکش آلنیک ام سی تصادف کرد که نشان می دهد مناطق دریایی چین و سنگاپور اینچنین حوادث را تجربه کرده است اما بار نفتکش ایرانی و انفجار آن تاکنون بی سابقه بوده است و به طور حتم سبب می شود تا در آینده از بروز چنین حوادثی جلوگیری کرد.


کلید واژه ها: کشتی - حادثه - دریایی - منطقه - اقیانوس پیما - اقیانوس - مناطق - دفترچه - قوانین - ایرانی - چراغ - شانگهای چین - فضای مجازی - بین المللی - نشان - چینی - بزرگ - هایی - خبرگزاری - ساعت - رانندگی - شانگهای - نظارت - تصادف - وظیفه - سانحه - گزارش - مجازی - مانور - خروج

آخرین اخبار سرویس:
دیدار مردم آذربایجان شرقی با رهبر معظم انقلاب اسلامی

فراکسیون امید موضوع فوت سیدامامی و بازداشت فعالان محیط زیست را به کمیسیون اصل 90 ارجاع می کند

هشدار10سال پیش فاضل لنکرانی درباره احمدی نژاد

همایش بین ادیان در نامیبیا برگزار می شود

معرفی سرپرست جدید بنیاد شهید لرستان

سقوط هواپیمای مسافربری تهران - یاسوج + فیلم

«قدر مخفی» به مسابقه گذاشته می شود

گزارش تصویری: دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم آذربایجان شرقی با رهبر انقلاب اسلامی ایران

استخدام دو نفر فروشنده جهت فروشگاه کیف و کفش در اصفهان

استخدام پزشک عمومی جهت درمانگاه شبانه روزی در حومه کرج

استخدام آشپز جوجه و کارگر ساده خانم یا آقا در اصفهان

استخدام کارشناس IT در آژانس همراز یکتا سفر

جمع شدن تعدادی از خانواده های مسافران هواپیمای سقوط کرده در فرودگاه یاسوج + فیلم

وزیر دفاع:
 
 عملیات روانی گسترده دشمن بر افکار عمومی مردم متمرکز شده است

استخدام صندوقدار و پیک موتوری جهت یک فست فود در قم

اولتیماتوم مجلس برای اتمام بی انضباطی کارت های بازرگانی

استخدام چند نفر پیک موتوری در البرز

پیگیری مجلس برای تعیین تکلیف معوقات معلمان حق التدریس و نهضتی

وزیر کشور:اگر ماهواره باشد مردم هیچگاه تلویزیون روشن نمی کنند/به دنبال قلع و قمع فضای مجازی نیستیم

استخدام رستوران جم

اسامی مسافران هواپیمای سقوط کرده تهران یاسوج اعلام شد

استخدام فرکار ماهر و متعهد اغذیه در خراسان رضوی

اقدام غیرمنتظره رییس جمهور افغانستان

تشییع 11 کبوتر گمنام در تبریز

نمایندگان مجلس همچنان منتظر گزارش بودجه شرکت های دولتی

استخدام تعدادی نیروی نظافتچی خانم و آقا در قم

عکسی از خلبان دوم پرواز 3704 سقوط کرده هواپیمایی آسمان

زمان برگزاری دادگاه تجدیدنظر «مرتضوی»

انقلاب بحرین دستاوردهای زیادی داشته است/ انگلیس،آمریکا و اسراییل،مدیریت امنیتی بحرین را بر عهده دارند

مقاومت نُجَباء، کارد را به استخوان آمریکایی ها رساند/ اتهام تروریسم زیبنده خود آمریکاست

اسامی مسافران هواپیمای حادثه دیده تهران - یاسوج

بهره گیری از هنر برای انتقال مفاهیم انقلاب در کانون خاتم الانبیاء

اقشار مختلف مردم آذربایجان شرقی با رهبر انقلاب دیدار کردند

برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی باید با یهودیت و مسیحیت گفتگو کرد/ قرآن راه رسیدن به تورات و انجیل واقعی است

یک اتفاق دیگر در پرواز های شرکت آسمان/ پرواز مشهد - ایلام در کرمانشاه به زمین نشست

12 اسفندماه؛ برگزاری دومین جلسه دادگاه تجدیدنظر «مرتضوی» در بخش تامین اجتماعی

فرهنگ کتاب خوانی باید از کودکی ترویج شود

رونمایی از پروژه دولت همراه تا پایان سال جاری؛ آزمایش های نهایی انجام شد

مردم مشکلات را با براندازی نظام معامله نمی کنند

مدیرعامل ستاد دیه کشور خبر داد برگزاری 330 جشن گلریزان در سال 96/ بیش از 12 هزار زندانی غیرعمد همچنان در زندان به سر می برند

جزییات نشست کمیسیون اقتصادی سیف: به مؤسسات مالی مجوز ندادیم که شعبه بزنند

دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم آذربایجان شرقی با مقام معظم رهبری

اعلام نظر هیات منصفه مطبوعات درباره «مهر» و «پارسینه»

عمده بدرفتاری های جامعه را کتاب و کتابخوانی اصلاح می کند

فهرست کامل اسامی 60 مسافر و 4 خدمه پرواز هواپیمای ATR آسمان

ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) زمینه سازتحقق انقلاب اقتصادی است

«حوادث فاطمیه» را بخوانید

برنامه ای برای حل مشکل ریزگردها تدوین شود

معافیت های مالیاتی و گمرکی به عنوان مالیات بر واردات منظور می شود

کمیته ای از کمیسیون عمران مجلس پیگیر ابعاد حادثه سقوط هواپیمای تهران- یاسوج شد

دیدار ظریف با روسای اندیشکده های مطالعاتی آلمان+ ویدئو

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی

دستگاه ها از ظرفیت فضای مجازی برای پیشبرد برنامه ها استفاده کنند

6 ایراد فرمانداری به طرح ترافیک جدید

محل سقوط هواپیمای یاسوج مشخص نیست/ نهادها به دنبال یافتن محل سقوط

عملیات روانی گسترده دشمن بر افکار عمومی مردم متمرکز شده است

کهگیلویه وبویراحمد درپی سقوط هواپیما در آماده باش کامل است

دهقان: انتشار اوراق برای استفاده در مواردی به جز طرح های عمرانی انتفاعی سودده خلاف است / لاریجانی: پیگیری می کنیم / پورمحمدی: اطلاعات آقای دهقان دقیق نیست

تشییع شهید محمد ازنب

نظام بدنبال بستن قلع و قم کردن فضای مجازی نیست

​سوگواره تجسمی کوچه بنی هاشم در قم

نماینده شادگان: باید از اجرای پروژه های انتقال آب جلوگیری شود

هنوز محل دقیق سقوط هواپیمای تهران-یاسوج در سمیرم مشخص نیست / تلاش مسئولان برای امدادرسانی به مجروحان احتمالی

رونمایی کتاب مجموعه مقالات نهمین دوره همایش بین المللی «سیره علوی»

حجاب و عفاف قانون کشور است

دانشگاه هنر فاقد کارگاه و تجهیزات رنگرزی در رشته فرش است

انقلابی بودن یعنی پشت سر رهبری حرکت کردن

16 دوربین ترافیکی در گنبدکاووس تخلفات رانندگی را ثبت می کنند

استقبال از شهدای گمنام در فرودگاه بیرجند

تعطیلی برج میلاد در روز سه شنبه هفته جاری

کمیسیون عمران گزارشی از علت حادثه هواپیمای تهران - یاسوج را به هیئت رییسه ارائه دهد

ایلام فردا میزبان پیکر 2 شهید گمنام دفاع مقدس است

پیش بینی مشارکت 10 هزار خادم الشهدا در طرح بین المللی «مادران آسمانی»

غیب پرور تأکید کرد انقلابی بودن یعنی پشت سر رهبری حرکت کردن

حضور 2 خودروساز در میان 10 شرکت برتر ایران

شهدا در آغوش مردم _ بیرجند

خلبان پرواز سقوط کرده تهران _ یاسوج

مراسم سوگواری حضرت زهرا (س) ویژه بانوان برگزار می شود 

تهران میزبان پیکر پاک و نورانی 21 شهید گمنام در 11 نقطه شهر

صداوسیما در صحن امامزاده صالح(ع) استودیو زد

ظرفیت فضای مجازی در موضوع اعتکاف به کار گرفته شود

اعزام رییس دادگستری و دادستان سمیرم به محل احتمالی سقوط هواپیمای مسافربری/ پرونده قضایی تشکیل شد

نماینده سمیرم:مه غلیظ و وزش باد مانع پیدا کردن لاشه هواپیما شده است

استخدام کارشناس کامپیوتر با روابط عمومی بالا در تهران

استخدام نیروی خانه دار خانم جهت هتل امامی در قم

استخدام تعدادی مربی در آموزشگاه رانندگی موتورسیکلت

4 وزارتخانه در واردات تخلف کردند

استخدام فروشنده خانم و خیاط نیمه ماهر در اصفهان

استخدام کارگر جهت رنگ کاری و رویه کوبی در باغستانِ کرج

استخدام تکنسین با سابقه آسانسور در قم

میزگرد چالش ها و فرصت های کسب و کارهای دیجیتال در قزوین برگزار شد

نخستین تصویر از خلبان دوم پرواز

استخدام نیروی ساده جهت نانوایی سنگک در قم

اولین عکس منتشر شده از شهدای امنیت پرواز هواپیمای تهران_یاسوج

صلاحیت امنیتی کوشنر در لبه تیغ

استخدام دو نفر مشاور در املاک آرمان

اعطا: ردیف های بودجه برای اولین بار در شورای شهر به تفصیل مورد بحث قرار گرفت

هزاران نفر از مردم آذربایجان شرقی با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند

احتمال بازگشت دژاگه به میادین پیش از پایان فصل

نماینده سمیرم:مه غلیظ و وزش باد مانع پیدا کردن لاشه هواپیما شده است

تحلیل حادثه «سانچی» به روایت یک کاپیتان

تحلیل حادثه «سانچی» به روایت یک کاپیتان