مطالب مرتبط:
خشکاندن عمدی "باغ شهر ایران" در مراغه تصاویر
باغ شهر ایران در مراغه را خشکاندن/ تصاویر
نخستین زوج لژیونر ورزش ایران در بلژیک + تصاویر/ موافقت شارلوا با حجاب اسلامی شیخی
به بهانه ی سالروز فرار شاه مخلوع از ایران
تهدید جدی در انتظار پرافتخار ترین باشگاه فوتبال ایران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 26 دی 1396 ساعت 14:322018-01-16اجتماعي

خشکاندن عمدی "باغ شهر ایران" در مراغه+تصاویر


ماه گذشته تعدادی از درختان کهن سال مراغه از سوی افراد ناشناس با دلایل بعضاً مشخص خشکانده شده و مسئولان شهری نسبت به این موضوع بی توجه هستند و هیچ اقدامی برای جلوگیری از خشکاندن درختان انجام نمی دهند و مردم از این موضوع ناراحت هستند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازدولت بهار به نقل از تسنیم، شهرستان ویژه مراغه به دلیل دارا بودن درختان و باغات بسیار در داخل شهر و اطراف آن در کشور و استان آذربایجان شرقی به عنوان "باغ شهر ایران" معروف است.

این شهرستان به دلیل قرار گرفتن در کنار کوه زیبای همیشه در برف سهند ازآب و هوای معتدل و خوبی برخوردار بوده و سالیانه پذیرای مسافران زیادی از شهرهای مختلف کشور است.

شهرستان مراغه به عنوان "باغ شهر ایران" متأسفانه براثر برخی بی توجهی مسئولان درختان آن در حال خشک شدن است.

پای صحبت مردم مراغه که می نشینی،حرف های زیادی برای گفتن دارند به طوری که از برخی کم کاری مسئولان شهری و عدم توجه به محیط زیست و درختان در این شهرستان حکایت دارد.

خشکاندن درختان در خیابان های مراغه براثر بی مهری مسئولان درختان از مفیدترین گونه های گیاهی در جهان هستند که صحبت از ثمرات آن تکرار مکررات است، به نحوی که امروز حفظ و نگهداری از این گیاه باارزش در بیشتر مدارس کشور تدریس می شود.

​​​با افزایش آلاینده های صنعتی به ویژه در استان ها و شهرهای صنعتی کشور، مراغه نیز از این قاعده دور نمانده است و یکی از عواملی که موجب دفع آلودگی در این شهرستان شده است وجود درختان در سطح شهر و باغات کنار این شهرستان است.

این روزها مشاهدات نشان می دهد برخی از افراد سودجو به نفع خود وساختمان هایشان باعث شدند درختان موجود در خیابان های سطح شهر خشکانده شوند.

اگر گذرتان این روزها از میدان شهرداری به سمت خیابان پاسداران و دارایی بیافتد مشاهده خواهید کرد که درختان این خیابان در حال خشک شدن بوده و یکی از عوامل آن عوامل انسانی است چراکه صاحب آپارتمان های جدید و تازه احداث شده، درختان را برای ساختمان های خود مزاحم دیده اند.

حال در این میان با وجود عوامل انسانی در خشکانده شدن درختان درخیابان های مراغه مسئولان شهری این شهرستان هم چون شهرداری و مسئولان دیگر سکوت کرده و هیچ اقدامی را در راستای مقابله با این پدیده انجامنداده اند.

مسئولان شهری درخواب زمستانی با اینکه در شهرهای مختلف کشور همیشه حرف از اهمیت درختان در کاهش آلودگی از سوی مسئولان محیط زیست و شهرداری ها اعلام می شود حال درختانِ خیابانیِ "باغ شهر ایران مراغه " توسط برخی افراد به شیوه های شیمیایی در حال خشک شدن بوده ودراین میان مسئولان شهری و حفاظت محیط زیست سکوت کرده اند.

رضا معنوی از شهروندان مراغه ای در گفت وگو با خبرنگار تسنیم، یکی از مشکلات شهرستان مراغه را بی توجهی مسئولان شهری به مسائل زیستمحیطی و مدیریت شهری عنوان می کند.

وی افزود:در برخی از نقاط شهرستان هم چون خیابان دارایی و محلات صاحب ساختمان های بلند مرتبه به خاطر ایجاد نمای خاص برای ساختمان خود اقدام به خشکاندن این درختان می کنند که ضروری است مسئولان قضایی شهرستان بر اساس قانون با این افراد برخوردهای لازم را انجام دهند.

این شهروند مراغه ای در ادامه با اشاره به کم کاری مسئولان و شورای شهر این شهرستان ، گفت:در شهرهای دیگر کشور مسئولان به دنبال کاشت درخت جهت کاهش آلودگی هوا هستند ولی در این شهرستان با وجود اینکه درختان کاشته شده و در حال حاضر می توان از آنها استفاده بهینه کرد اجازه می دهندافراد سودجو اقدام به خشکاندن این درختان کنند.

وی ادامه داد: مسئولان مراغه هیچ گاهتا کنون در مورد برخی کم کاری هاییکه انجام داده اند در مقابل مردم پاسخگو نبوده اند و انتظار می رود فرماندار شهرستان که نماینده اجرایی و مدیریتی دولت در شهرستان است از مسئولان مربوطه در خصوص برخی کم کاری هایی که خسارت هایجبران ناپذیری به مردم وارد کرده اند پاسخ خواسته و در صورت مشاهده این کم کاری ها با مسئولان مربوطه برخوردهای لازم انجام شود.

معنوی در ادامه با شاره به اینکه مراغه در کشور به عنوان باغ شهر ایران معروف است، اظهارکرد: مراغه در کشور به دلیل آب و هوای خوب و معتدل که بر اثر وجود همین درختان در سطح شهر و روستاهای اطراف ایجاد شده است، متأسفانه این روزها براثر برخی بی توجهی های مسئولان مربوطه شاهد خشک شدن این درختان در مراغه هستیم.

فرمانداری پاسخگوی کم کاری مسئولان در ادارات باشد امیرعلی اصلانی یکی دیگر از شهروندان مراغه ای در گفت وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به خواسته به حق مردم از فرماندار شهرستان، گفت: درحال حاضر برخی کم کاری ها در ادارات این شهرستان توسط مردم مشاهده می شود که این کم کاری ها موجب نارضایتی مردم از عملکرد دولت شده و ضروری است فرمانداری اقدامات لازم را در خصوص رسیدگی به مشکلات مردم توسط ادارات انجام دهد.

وی گفت:مردم برای انجام یک کار اداری مجبور هستند بارها برای یک موضوع که حداکثر یک ربع زمان لازم دارد برای طی مراحل اداری این کار باید روزها و هفته ها به ادارات مراجعه کنند که این امر موجب شده مردم از عملکرد دولت تدبیر و امید رضایتی نداشته باشند و مقصر این عدم پاسخگویی ادارات به مردم عدم وجود نظارت ها از سوی مسئولان ارشد دولت مستقر در مراغه است.

این شهروند ادامه داد: در زمینه مطالبه برای جلوگیری از خشکاندن عمدی درختان خیابانی هم پس از پیگیری های مکرر هنوز این روند در محلات مختلف مشاهده می شود و مدیران ارشد دولتی همچنان برای جلوگیری از این روند پاسخگو نیستند.

درختان شناسنامه دار مراغه در حال خشکیدن طی سال گذشته شهرداری مراغه در راستای حفظ حقوق شهروندی و حفاظت از درختان در سطح شهر اقدام به اجرای طرح شناسنامه دار کردن درختان در معابر اصلی و فرعی نموده است.

حال بااینکه کلیه درختان مراغه دارای شناسنامه هستند برخی افراد به این درختان آسیب وارد کرده و موجب خشکانده شدن این درختان شدند که بر اساس قانون دستگاه قضایی شهرستان می تواند با اثبات این موضوع که برخی از صاحبان آپارتمان هایبلندمرتبه در راستای ایجاد نمای باز برای ساختمان خود اقدام به خشکاندن درختان کرده اند برخورد کند.

ورود دادستانی به ماجرای خشکاندن درختان در مراغه علی دلداری دادستان عمومی و انقلاب مراغه در زمینه پیگیری خبرنگار تسنیم در خصوص خشکانده شدن درختان مراغه توسط برخی افراد سودجو، اظهار کرد: موضوع خشکانده شدن درختان برخی معابر شهری به دادستانی توسط سازمان هایمردم نهادگزارش شده و این موضوع به صورت ویژه در دستور کاری پیگیری دادستانی و پلیس قرار گرفته است.

وی گفت: کارشناسان امر در حال برسی علت خشک شدن این درختان هستند و شناسایی افرادی که موجب خشک شدن درختان شده اند در دستور کاری دادستانی و پلیس شهرستان قرار گرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب مراغه در ادامه با اشاره به مشهود بودن خشک شدن درختان در خیابان دارایی این شهرستان،اظهار کرد: خشکاندن عمدی درختان واقع در خیابان دارایی کاملاًمشهود بوده ولی هنوز علت و یا فردی که باعث خشک شدن درختان شده باشد مشخص نیست و تا کنون هیچ گزارش از سوی نهادهای مردمی مربوطه انجام نشده است.

وی ادامه داد: دادستانی مراغه به عنوانمدعی العموم در رأس این پرونده در حال بررسی و علت چرایی این موضوع است و در صورت مشخص شدن با خاطیان بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

دلداری، اضافه کرد:متأسفانه در ماه های گذشته عده ای ناشناس قصد خشکاندن درخت نارون در میدان دروازه این شهر که قدمتی هزارساله دارد را داشتند کهبااطلاع رسانی مردم و اقدام به موقع کارشناسان محیط زیست از نابودی این درخت تاریخی جلوگیری کردند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازتسنیم، با این توصیف از اقدامات برخی افراد سودجو ضروری است مسئولان شهرستان در راستای جلوگیری از تکرار خشک شدن دیگر درختان موجود در خیابان های این شهر اقداماتی را انجام داده و از ادامه این روند جلوگیری کنند.


کلید واژه ها: درختان - مسئولان - مراغه - خیابان - شهرداری - کشور - ایران - محیط زیست - ساختمان - آذربایجان شرقی - آلودگی - استان - همیشه - آذربایجان - محیط - گیاه - مردم - آپارتمان - زیست - زمستانی - شیمیایی - آلاینده - مسافران - دارایی - افزایش - اهمیت - گیاهی - امروز - گزارش - معروف

آخرین اخبار سرویس:
ورود سامانه بارشی جدید به کشور

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در گفت وگو با فارس: بیشترین پذیرش آزمون استخدامی آموزش و پرورش در دوره ابتدایی خواهد بود/ ممنوعیت اخذ وجه برای کلاس های جبرانی

رقابت بیش 240 هزار داوطلب آزمون دکتری آغاز شد/مردان بیشترین شرکت کنندگان آزمون امسال

جزییات پلاک های جدید ملی

وضعیت جوی دنا تا روز سه شنبه هفته آینده ناپایدار است

سامانه بارشی جدید وارد کشور می شود

لزوم پاسخگویی مسئولان محیط زیست به شبهات کمپین یوز تا ابد

رقابت بیش 234 هزار داوطلب آزمون دکتری آغاز شد/مردان بیشترین شرکت کنندگان آزمون امسال

بارش برف و لغزندگی در جاده چالوس

اکرمی، روانشناس مطرح کرد: ترویج عدالت آموزشی با حذف آزمون ورودی مدارس خاص

آسمان فارس، ابری همراه با بارش پراکنده باران + فیلم

از اعتراضات تا کارشکنی ها در برابر "ممنوعیت استفاده از بطری های پلاستیکی"

بارش برف سنگین و لغزندگی جاده کرج -چالوس

بارش برف سنگین و لغزندگی جاده کرج -چالوس

کارواش های پایتخت زیر ذره بین محیط زیست

این عروسک ها طبیعت را نجات خواهند داد

همه ی ما مسئولیم

تصاویر/ مدارس کانکسی در سرپل ذهاب

حسنعلی فرجی سبکبار ,امیر تلخاب ,مهدی حاجیلو ,عسگر دشتی‎ ‎ مکان یابی بهینه پاسگاه های مرزی در نواحی روستایی

«دنیای ژوراسیک 3» در راه است

بررسی تاریخ اجتماعی شیعه در پنج قرن اول هجری بر اساس رجال نجاشی

آغاز ثبت نام مرکز آموزش های تخصصی کاربردی جهاد دانشگاهی هنر

چشمه های آب گرم ظرفیت پنهان کویر/ ناشناخته های لوت منتظر گردشگران

قاسمعلی خدابنده به سمت مدیرکل آموزش و پروش خراسان رضوی منصوب شد

افزایش40 درصدی تاثیر نمرات امتحان نهایی در کنکور 98

آمادگی 40 پایگاه هلال احمر گیلان برای خدمات رسانی به مسافران نوروزی

هوای مطبوع فارس با بارش در آخرین ماه سال

کارگاه آبنبات سازی در عکس روز نشنال جئوگرافیک

بارش برف و باران در 14 استان کشور

جشن ارمغان شریف

تشدید بارش ها در بسیاری از شهرها

تصاویری از شفق قطبی در ارتفاعات روسیه

تحقق طرح جامع شهری با سرعت بیشتری در زاهدان + گزارش

اخطاریه هواشناسی در پی ورود سامانه بارشی جدید به کشور

فرماندار خاتم، توجه ویژه به ظرفیت های محیط زیست شهرستان را خواستار شد

تصویر نجومی روز ناسا: نمای متفاوت مشتری

مدارس کانکسی در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب

بهمن بخش زیادی از هواپیمای آسمان را مدفون کرد/جستجوی جعبه سیاه سخت شد

فرماندار خاتم، توجه ویژه به ظرفیت های محیط زیست شهرستان را خواستار شد

برف و کولاک در منطقه سانحه ATR از فردا

ذخیره سلول های بنیادین

عکس/ تصاویر دیدنی از گوشه و کنار جهان

عمده شهرهای ایران در جوار و تهدید زلزله هستند

رییس بخش زلزله شناسی مهندسی و خطرپذیری ایران: عمده شهرهای ایران در جوار و تهدید زلزله هستند

نمایی زیبا از پل ورسک در زمستان(عکس)

زنگ آراستگی+فیلم

شرایط جوی و برف سنگین مانع پیشروی تکاوران است/ احداث کمپ برای کوهنوردان و ادامه عملیات در شب

بارش خفیف برف در محور کندوان

همایش رابطان پدافند غیر عامل استان+فیلم

بارش برف و باران در اغلب مناطق کشور از فردا/ برف و کولاک در محل سانحه ATR طی 2 روز آینده

بارش برف و باران در بسیاری از جاده ها/ اعمال محدودیت ترافیکی در همه محور های تهران-شمال

قلم دوربین/از شطرنج بازان کوچک تا تصاویر سال

پیک و تکالیف نوروزی ممنوع است

سفر به «گنتینگ»: ارتفاع گردی هیجان انگیز در کوالالامپور

🔵ترامپ: معلمان را مسلح کنید 😳😔

حاکم شدن جوی ناپایدار در آسمان استان

همایش علمی "ورزش ،آموزش وسلامت"+مصاحبه

تشدید بارش ها در بسیاری از شهرها/ برف و کولاک در منطقه سانحه ATR از بعدازظهر فردا

برنامه ریزی برای توسعه انرژی‎های تجدیدپذیر

برف و کولاک در منطقه سانحه ATR از بعدازظهر فردا

افتتاح مدرسه خیرساز در رامند

اخطاریه هواشناسی در پی ورود سامانه بارشی جدید به کشور

داستان نویسی جایگزین پیک نوروزی شد

سدهایی که سرریز شدند

لغزندگی جاده کرج - چالوس و راه طالقان به سبب بارش برف

ورود سامانه بارشی جدید به کشور در سه روز آینده

برای حفظ جان نیروهای امدادی عملیات جست وجو متوقف می شود

پیک و تکالیف نوروزی ممنوع است

‍پذیرفته شدن 11 کودک قزوینی به فرزندخواندگی

بارش برف و باران در 14 استان کشور

پیک و تکالیف نوروزی ممنوع است

5 اسفند؛ اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 96

‍پذیرفته شدن 11 کودک قزوینی به فرزندخواندگی

بارش برف و باران در 14 استان ایران

آغاز به کار گشت ویژه شهرآرا برای استقبال از نوروز در لاهیجان

بارش رحمت الهی در مهاباد+گزارش

اخطاریه هواشناسی در پی سامانه بارشی جدید

اخطاریه هواشناسی در پی سامانه بارشی جدید به کشور

اخطاریه هواشناسی در پی سامانه بارشی جدید به کشور

اخطاریه هواشناسی در پی ورود سامانه بارشی جدید

بارش رحمت الهی در مهاباد

اعلام اولویت های جدید اعزام به حج تمتع

طراحی 2 هزار نقشه معماری مناطق زلزله زده کرمانشاه در دست اجراست

بارش برف و باران در 14 استان کشور

اخطاریه هواشناسی در پی ورود سامانه بارشی جدید به کشور/ کولاک و برف در دنا

مقایسه نوع پوشش نیمار و گریزمان

اخطاریه هواشناسی در پی سامانه بارشی جدید به کشور/ کولاک و برف در دنا

طراحی 2 هزار نقشه معماری مناطق زلزله زده کرمانشاه در دست اجراست

اهواز و قم و بوشهر؛ آلوده ترین شهر های ایران

بارش برف سنگین در محل سقوط هواپیما/ توقف 4 روزه عملیات جستجو/ خانواده ها راضی به ادامه جستجوها نیستند

آیا کلاس های معترضان نهضت سواد آموزی تعطیل شده است ؟

اخطاریه هواشناسی در پی سامانه بارشی جدید به کشور

اخطاریه هواشناسی در پی سامانه بارشی جدید به کشور/ کولاک و برف در دنا

تشدید بارش ها در بسیاری از شهرها

آغاز ساخت مرکز رشد کارآفرینی و فن آموز مجتمع آموزشی خیریه باقری

عدم مدیریت منابع آبی از دلایل خشک شدن تالاب میانکاله است

جاده های استان لغزنده است

برف و باران در راه است / وضعیت منطقه «دنا» نامساعد

عملیات اجرایی دومین مرکز کارآفرینی کشور در استان مرکزی آغاز شد

استخدام دو نفر آقا مسلط به شبکه، تجهیزات وایرلس در شهر اصفهان

خشکاندن عمدی "باغ شهر ایران" در مراغه+تصاویر

خشکاندن عمدی "باغ شهر ایران" در مراغه+تصاویر