مطالب مرتبط:
خشکاندن عمدی "باغ شهر ایران" در مراغه تصاویر
باغ شهر ایران در مراغه را خشکاندن/ تصاویر
نخستین زوج لژیونر ورزش ایران در بلژیک + تصاویر/ موافقت شارلوا با حجاب اسلامی شیخی
به بهانه ی سالروز فرار شاه مخلوع از ایران
تهدید جدی در انتظار پرافتخار ترین باشگاه فوتبال ایران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 26 دی 1396 ساعت 15:322018-01-16اجتماعي

خشکاندن عمدی "باغ شهر ایران" در مراغه+تصاویر


ماه گذشته تعدادی از درختان کهن سال مراغه از سوی افراد ناشناس با دلایل بعضاً مشخص خشکانده شده و مسئولان شهری نسبت به این موضوع بی توجه هستند و هیچ اقدامی برای جلوگیری از خشکاندن درختان انجام نمی دهند و مردم از این موضوع ناراحت هستند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازدولت بهار به نقل از تسنیم، شهرستان ویژه مراغه به دلیل دارا بودن درختان و باغات بسیار در داخل شهر و اطراف آن در کشور و استان آذربایجان شرقی به عنوان "باغ شهر ایران" معروف است.

این شهرستان به دلیل قرار گرفتن در کنار کوه زیبای همیشه در برف سهند ازآب و هوای معتدل و خوبی برخوردار بوده و سالیانه پذیرای مسافران زیادی از شهرهای مختلف کشور است.

شهرستان مراغه به عنوان "باغ شهر ایران" متأسفانه براثر برخی بی توجهی مسئولان درختان آن در حال خشک شدن است.

پای صحبت مردم مراغه که می نشینی،حرف های زیادی برای گفتن دارند به طوری که از برخی کم کاری مسئولان شهری و عدم توجه به محیط زیست و درختان در این شهرستان حکایت دارد.

خشکاندن درختان در خیابان های مراغه براثر بی مهری مسئولان درختان از مفیدترین گونه های گیاهی در جهان هستند که صحبت از ثمرات آن تکرار مکررات است، به نحوی که امروز حفظ و نگهداری از این گیاه باارزش در بیشتر مدارس کشور تدریس می شود.

​​​با افزایش آلاینده های صنعتی به ویژه در استان ها و شهرهای صنعتی کشور، مراغه نیز از این قاعده دور نمانده است و یکی از عواملی که موجب دفع آلودگی در این شهرستان شده است وجود درختان در سطح شهر و باغات کنار این شهرستان است.

این روزها مشاهدات نشان می دهد برخی از افراد سودجو به نفع خود وساختمان هایشان باعث شدند درختان موجود در خیابان های سطح شهر خشکانده شوند.

اگر گذرتان این روزها از میدان شهرداری به سمت خیابان پاسداران و دارایی بیافتد مشاهده خواهید کرد که درختان این خیابان در حال خشک شدن بوده و یکی از عوامل آن عوامل انسانی است چراکه صاحب آپارتمان های جدید و تازه احداث شده، درختان را برای ساختمان های خود مزاحم دیده اند.

حال در این میان با وجود عوامل انسانی در خشکانده شدن درختان درخیابان های مراغه مسئولان شهری این شهرستان هم چون شهرداری و مسئولان دیگر سکوت کرده و هیچ اقدامی را در راستای مقابله با این پدیده انجامنداده اند.

مسئولان شهری درخواب زمستانی با اینکه در شهرهای مختلف کشور همیشه حرف از اهمیت درختان در کاهش آلودگی از سوی مسئولان محیط زیست و شهرداری ها اعلام می شود حال درختانِ خیابانیِ "باغ شهر ایران مراغه " توسط برخی افراد به شیوه های شیمیایی در حال خشک شدن بوده ودراین میان مسئولان شهری و حفاظت محیط زیست سکوت کرده اند.

رضا معنوی از شهروندان مراغه ای در گفت وگو با خبرنگار تسنیم، یکی از مشکلات شهرستان مراغه را بی توجهی مسئولان شهری به مسائل زیستمحیطی و مدیریت شهری عنوان می کند.

وی افزود:در برخی از نقاط شهرستان هم چون خیابان دارایی و محلات صاحب ساختمان های بلند مرتبه به خاطر ایجاد نمای خاص برای ساختمان خود اقدام به خشکاندن این درختان می کنند که ضروری است مسئولان قضایی شهرستان بر اساس قانون با این افراد برخوردهای لازم را انجام دهند.

این شهروند مراغه ای در ادامه با اشاره به کم کاری مسئولان و شورای شهر این شهرستان ، گفت:در شهرهای دیگر کشور مسئولان به دنبال کاشت درخت جهت کاهش آلودگی هوا هستند ولی در این شهرستان با وجود اینکه درختان کاشته شده و در حال حاضر می توان از آنها استفاده بهینه کرد اجازه می دهندافراد سودجو اقدام به خشکاندن این درختان کنند.

وی ادامه داد: مسئولان مراغه هیچ گاهتا کنون در مورد برخی کم کاری هاییکه انجام داده اند در مقابل مردم پاسخگو نبوده اند و انتظار می رود فرماندار شهرستان که نماینده اجرایی و مدیریتی دولت در شهرستان است از مسئولان مربوطه در خصوص برخی کم کاری هایی که خسارت هایجبران ناپذیری به مردم وارد کرده اند پاسخ خواسته و در صورت مشاهده این کم کاری ها با مسئولان مربوطه برخوردهای لازم انجام شود.

معنوی در ادامه با شاره به اینکه مراغه در کشور به عنوان باغ شهر ایران معروف است، اظهارکرد: مراغه در کشور به دلیل آب و هوای خوب و معتدل که بر اثر وجود همین درختان در سطح شهر و روستاهای اطراف ایجاد شده است، متأسفانه این روزها براثر برخی بی توجهی های مسئولان مربوطه شاهد خشک شدن این درختان در مراغه هستیم.

فرمانداری پاسخگوی کم کاری مسئولان در ادارات باشد امیرعلی اصلانی یکی دیگر از شهروندان مراغه ای در گفت وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به خواسته به حق مردم از فرماندار شهرستان، گفت: درحال حاضر برخی کم کاری ها در ادارات این شهرستان توسط مردم مشاهده می شود که این کم کاری ها موجب نارضایتی مردم از عملکرد دولت شده و ضروری است فرمانداری اقدامات لازم را در خصوص رسیدگی به مشکلات مردم توسط ادارات انجام دهد.

وی گفت:مردم برای انجام یک کار اداری مجبور هستند بارها برای یک موضوع که حداکثر یک ربع زمان لازم دارد برای طی مراحل اداری این کار باید روزها و هفته ها به ادارات مراجعه کنند که این امر موجب شده مردم از عملکرد دولت تدبیر و امید رضایتی نداشته باشند و مقصر این عدم پاسخگویی ادارات به مردم عدم وجود نظارت ها از سوی مسئولان ارشد دولت مستقر در مراغه است.

این شهروند ادامه داد: در زمینه مطالبه برای جلوگیری از خشکاندن عمدی درختان خیابانی هم پس از پیگیری های مکرر هنوز این روند در محلات مختلف مشاهده می شود و مدیران ارشد دولتی همچنان برای جلوگیری از این روند پاسخگو نیستند.

درختان شناسنامه دار مراغه در حال خشکیدن طی سال گذشته شهرداری مراغه در راستای حفظ حقوق شهروندی و حفاظت از درختان در سطح شهر اقدام به اجرای طرح شناسنامه دار کردن درختان در معابر اصلی و فرعی نموده است.

حال بااینکه کلیه درختان مراغه دارای شناسنامه هستند برخی افراد به این درختان آسیب وارد کرده و موجب خشکانده شدن این درختان شدند که بر اساس قانون دستگاه قضایی شهرستان می تواند با اثبات این موضوع که برخی از صاحبان آپارتمان هایبلندمرتبه در راستای ایجاد نمای باز برای ساختمان خود اقدام به خشکاندن درختان کرده اند برخورد کند.

ورود دادستانی به ماجرای خشکاندن درختان در مراغه علی دلداری دادستان عمومی و انقلاب مراغه در زمینه پیگیری خبرنگار تسنیم در خصوص خشکانده شدن درختان مراغه توسط برخی افراد سودجو، اظهار کرد: موضوع خشکانده شدن درختان برخی معابر شهری به دادستانی توسط سازمان هایمردم نهادگزارش شده و این موضوع به صورت ویژه در دستور کاری پیگیری دادستانی و پلیس قرار گرفته است.

وی گفت: کارشناسان امر در حال برسی علت خشک شدن این درختان هستند و شناسایی افرادی که موجب خشک شدن درختان شده اند در دستور کاری دادستانی و پلیس شهرستان قرار گرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب مراغه در ادامه با اشاره به مشهود بودن خشک شدن درختان در خیابان دارایی این شهرستان،اظهار کرد: خشکاندن عمدی درختان واقع در خیابان دارایی کاملاًمشهود بوده ولی هنوز علت و یا فردی که باعث خشک شدن درختان شده باشد مشخص نیست و تا کنون هیچ گزارش از سوی نهادهای مردمی مربوطه انجام نشده است.

وی ادامه داد: دادستانی مراغه به عنوانمدعی العموم در رأس این پرونده در حال بررسی و علت چرایی این موضوع است و در صورت مشخص شدن با خاطیان بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

دلداری، اضافه کرد:متأسفانه در ماه های گذشته عده ای ناشناس قصد خشکاندن درخت نارون در میدان دروازه این شهر که قدمتی هزارساله دارد را داشتند کهبااطلاع رسانی مردم و اقدام به موقع کارشناسان محیط زیست از نابودی این درخت تاریخی جلوگیری کردند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازتسنیم، با این توصیف از اقدامات برخی افراد سودجو ضروری است مسئولان شهرستان در راستای جلوگیری از تکرار خشک شدن دیگر درختان موجود در خیابان های این شهر اقداماتی را انجام داده و از ادامه این روند جلوگیری کنند.


کلید واژه ها: درختان - مسئولان - مراغه - خیابان - شهرداری - کشور - ایران - محیط زیست - ساختمان - آذربایجان شرقی - آلودگی - استان - همیشه - آذربایجان - محیط - گیاه - مردم - آپارتمان - زیست - زمستانی - شیمیایی - آلاینده - مسافران - دارایی - افزایش - اهمیت - گیاهی - امروز - گزارش - معروف

آخرین اخبار سرویس:
غرفه جهاد دانشگاهی در هشتمین روز نمایشگاه قرآن

هشدار هواشناسی به احتمال سیلاب و آبگرفتگی معابر

آسفالت گسترده در هندیجان را آغاز کرده ایم شهرداری نیازمند اعتبارات است

هیجان انگیزترین دیوار برفی که تابحال دیده اید

خانم معلم سبزواری، ولی دانش آموزش را بخشید

آسفالت گسترده در هندیجان را آغاز کرده ایم/شهرداری نیازمند اعتبارات است

عجیب ترین و زیباترین مسجدی که تاکنون دیده اید + عکس ها

آموزش «حقوق» به دختران از اول مهر/ توزیع بسته های بهداشتی بین دانش آموزان دختر

آموزش ساخت گل کاغذی تزیینی (3 مدل جذاب)

بارش باران در حرم امام رضا(ع)

محدودیت ترافیکی برای تردد کامیون ها و تریلر ها در ماه رمضان

آیین سنتی جوی روبی در بهشت گمشده + عکس

مدل های زیبا و متنوع روتختی دخترانه

با مدارس غیردولتی متخلف برخورد می شود

تصاویری از هایپرلوپ ها؛ نسل جدید حمل و نقل پرسرعت

آشنایی با 3 گروه مراقبت در فصل امتحانات

گوشه ای از خلوت نظامیان جهرم در ماه رمضان

دانش آموزان تهرانی 21محکوم جرایم غیرعمد را آزاد کردند

سبک زندگی اسلامی در بقاع متبرکه فارس

کاریکاتور | فروش سوالات امتحانات نهایی

تونل مسیر ایلام - ایوان - کرمانشاه بازگشایی شد

وقتی علم، باعث نجات مهمان ماه عسل از زندان شد +عکس

گزارش تصویری | هم اکنون بازدید شهردار تهران از نمایشگاه قرآن

آغاز اعزام زائران خوزستانی به حج از اواخر تیرماه

تنوع زیستی ایران جزء 10 کشور نخست جهان

بانوی زیر زمین

یک جنگ تمام عیار شهری

احسانی که سلحشورانه دل شکسته مادر را به دست اورد/ سلحشور از بی پولی تا مدیریت بزرگترین شرکت بیمه عمر

آزادی 21 زندانی با کمک های مالی دانش آموزان تهرانی

تهرانی ها و 9 استان دیگر از سه شنبه منتظر موج جدید بارش ها باشند

نحوه انتخاب روغن موتور مناسب خودرو

نحوه انتخاب روغن موتور مناسب برای خودرو

تهرانی ها و 9 استان دیگر منتظر بارش ها باشند

مهمان ناخوانده ای که میزبان را آزار می دهد

جزییات آزمون مدارس نمونه دولتی کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

جزییات آزمون مدارس نمونه دولتی کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

آزادی 21 زندانی با کمک های مالی دانش آموزان تهرانی

سرخه حصار در حسرت مدرسه

مدارس فضای آموزشی مناسب برای دانش آموزان فراهم کنند

تهرانی ها و 9 استان دیگر منتظر بارش ها باشند

17 اثر معلمان خوزستانی به 2 جشنواره کشوری راه یافت

نتیجه اولیه آزمون ارشد چهارشنبه اعلام می شود

توصیه های ماه رمضانی پلیس

بحران تاکسی در خیابان های تهران

نحوه انتخاب روغن مناسب، سنتتیک یا معمولی

12 هزار دانش آموز خوزستانی برای ورود به مدارس نمونه دولتی و سمپاد رقابت می کنند

تهران و سمنان، مرکز و شرق کشور شاهد رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد

وقوع گرد و غبار و افزایش دما برای خوزستانی ها

199 موقوفه در خراسان رضوی مربوط به رمضان است

دانش آموزان تهرانی 21محکوم جرایم غیرعمد را آزاد کردند

معلم ایلامی در مسابقات پرسش مهر رتبه سوم را کسب کرد

واگذاری 501 فرزند بی سرپرست به خانواده ها

لایروبی و کول گذاری معابر قرچک

دانش آموزان تهرانی 21محکوم جرایم غیرعمد را آزاد کردند

همکاری مشترک آموزش و پرورش و اداره کل زندان ها/ گسترش مراکز یادگیری محلی در زندان های فارس

طرز تهیه بامیه برای سفره افطار ماه رمضان

تردد بر روی پل سوم بشار تا عید فطر امسال

همکاری مشترک آموزش و پرورش و اداره کل زندان ها/ گسترش مراکز یادگیری محلی در تمام زندان های فارس

راه اندازی دو باب آسباد در نهبندان

نقد عالمانه زمینه ساز اصلاح عملکرد مسئولان می شود

تهرانی ها و 9 استان دیگر از سه شنبه منتظر موج جدید بارش ها باشند

توقف های خونین در حاشیه بزرگراه ها

هشدار هواشناسی نسبت به آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها

وزش باد شدید در پایتخت/ هوای تهران در شرایط ناسالم است

نابودی زیستگاه قرقاول ها، آن ها را به فرودگاه برد

بارش باران در برخی نقاط

ساماندهی کاروان های اربعین حسینی در استان

پیش بینی هواشناسی برای امروز یکشنبه

خطر سیلاب در روز سه شنبه/ آسمان کشور دوباره ابری می شود

سرویس دهی ویژه قطارشهری مشهد در شب های قدر

جشن رمضان و توزیع سبد ارزاق رمضان از محل نیات واقفین خیراندیش در شیراز

توصیه های ماه رمضانی پلیس

جوی ناپایدار حاکم بر آسمان استان اصفهان

زمان آزمون مدارس تیزهوشان

طرح پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی تا پایان امسال

بطحایی: پس از تنبیه به سرعت وارد عمل می شویم

آخرین وضعیت پرونده قیچی کردن موی دانش آموزان دختر

سرانجام اصلاح قانون "ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان"/کاهش سن مصرف قلیان به 14 سال

"پایه ششم عاری از پوسیدگی"

اجرای طرح سبک زندگی اسلامی در بقاع متبرکه فارس توسط مبلغان دینی

انتصابات جدید در گمرک ایران

اهدای بسته های ارزاق رمضان از محل موقوفات شیراز

فارس گزارش می دهد چیت بافی هنری به قدمت تاریخ کهن ایلامیان/ وقتی هنر بانوان ایلامی در ویترین مغازه ها جلوه گری می کند

مرگبار بودن هوای داخل خودرو پس از تابش 1 ساعته خورشید

همه چاه های مجاز خوزستان مجوز زیست محیطی دارند

بازگشایی تونل پیامبر اعظم در محور ارتباطی ایوان به ایلام

توصیه های ماه رمضانی پلیس

توصیه های ماه رمضانی پلیس

همه چاه های مجاز خوزستان مجوز زیست محیطی دارند

میزبانی از 160 هزار دانش آموز مناطق محروم در اردوهای علوی

همه چاه های مجاز خوزستان مجوز زیست محیطی دارند

معاون گردشگری قم: 12منطقه گردشگری قم دارای سرمایه گذار است

هشدار هواشناسی/ احتمال وقوع رگبار و سیلاب رودخانه ها

طرح ترافیک جدید پیوست سلامت ندارد

رییس پلیس پایتخت: امنیت ایران خشم دشمنان را برانگیخته است/ استکبار در بخش امنیت هیچ غلطی نکرده است

احیای دریاچه ارومیه در پی بارش باران های بهاری

هوای کلانشهر اصفهان ناسالم برای گروه های حساس

احتمال وقوع رگبار و سیلابی رودخانه ها در تهران و 8 استان کشور در روز سه شنبه

آزادی 21 نفر ازمحکومان جرایم غیرعمد به دست دانش آموزان تهرانی

جزییات شهریه مدارس خصوصی

خشکاندن عمدی "باغ شهر ایران" در مراغه+تصاویر

خشکاندن عمدی "باغ شهر ایران" در مراغه+تصاویر