مطالب مرتبط:
حمایت یک عضو کنگره آمریکا از تحریم های جدید ترامپ علیه ایران
حمایت یک عضو کنگره آمریکا از تحریم های جدید ترامپ علیه ایران
نشریه آمریکایی: اظهارات ترامپ درباره مهاجران آفریقایی به فرهنگ سیاسی آمریکا آسیب می زند
واکنش تند سفارت آمریکا علیه بهانه ترامپ برای لغو سفرش به لندن
سنگال و بوتسوانا در اعتراض به اظهارات توهین آمیز ترامپ، سفرای آمریکا را احضار کردند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 24 دی 1396 ساعت 00:212018-01-13بين الملل

اولتیماتوم ترامپ به آمریکا


دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، روز گذشته درنهایت تعلیق تحریم های هسته ای علیه ایران را امضا کرد اما در عین حال هشدار داد که این آخرین باری است که او این قانون را امضا می کند و اگر توافق هسته ای آنطور که او می خواهد اصلاح نشود، - آمریکا از برجام خارج خواهد شد.

ترامپ با صدور بیانیه ای پس از امضای تعلیق تحریم های ایران برای خروج از برجام برای خود اولتیماتوم صادر کرد به گزارش سایت قطره و به نقل ازشهروند، دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، روز گذشته درنهایت تعلیق تحریم های هسته ای علیه ایران را امضا کرد اما در عین حال هشدار داد که این آخرین باری است که او این قانون را امضا می کند و اگر توافق هسته ای آنطور که او می خواهد اصلاح نشود، آمریکا از برجام خارج خواهد شد.

ترامپ گفت: امروز من تعلیق تحریم ایران را اعلام می کنم اما این در راستای تضمین توافق با متحدان اروپایی واشنگتن برای رفع نواقص توافق هسته ای ایران و آخرین فرصت است .

ترامپ همچنین هشدار داد که در صورت عدم دستیابی به این توافقنامه (جدید)، آمریکا دیگر تمدید تعلیق تحریم های ایران را انجام نمی دهد و از توافق هسته ای خارج می شود.

اگر در هر زمانی من به این نتیجه برسم که چنین توافقی قابل دستیابی نیست فورا از برجام خارج می شوم و هیچ کس نباید به حرف من شک کند .

این سخنان ترامپ نشان می دهد که واشنگتن قصد دارد توافق هسته ای را در گرو اعمال نظراتش بر متن برجام نزد خود نگه دارد.

قانونی که به رییس جمهوری آمریکا اجازه می دهد که هر چهار ماه یک بار تعلیق تحریم های هسته ای ایران را اعلام کند یا نه، درواقع به ترامپ این اختیار را داده است تا از انواع و اقسام تهدید ها علیه ایران و کشورهای اروپایی امضا کننده برجام استفاده کند و به نظر می رسد که در این مرحله از دست هیچ کسی کاری ساخته نیست.

مشکل اما آن جا است که ترامپ در بیانیه خود تأکید کرده است که اگر در هر زمانی به این نتیجه برسد که توافق باب میل آمریکا قابل دستیابی نیست فورا از آن خارج خواهد شد .

این بیانیه علنی است و سخنانی در خفا با مشاورانش نیست.

درواقع ترامپ با این بیانیه مسئولیتی را بر دوش خود و دولت آمریکا قرار داده است که تخطی از آن موجب زیر سوال بردن عزم کاخ سفید می شود.

در نتیجه چنانچه در توافق تغییری باب میل آمریکا صورت نگیرد که به نظر می رسد براساس مواضع ایران و کشورهای اروپایی صورت نخواهد گرفت، ترامپ با این بیانیه خود را در مقام تصمیم گیری بزرگی قرار داده و ترامپ نشان داده است که تصمیمات بسیار بزرگ را به ساده انگاری و تنها به گردش خودکار روی کاغذ و بدون توجه به همه مشورت ها یا نظرات متحدان آمریکا اتخاذ می کند.

خروج آمریکا از معاهده آب وهوایی پاریس نشان داد که ترامپ نه تنها به نظرات متخصصان و مشاوران داخلی آمریکا توجهی ندارد، بلکه به مواضع سازمان ملل متحد و متحدان غربی اش نیز بی توجه است.

در چنین شرایطی است که باید گفت توافق هسته ای به واقع گروگان ترامپ قرار گرفته است.

ترامپ در بیانیه خود حتی به کشورهای اروپایی نیز هشدار داده است که اگر کشورهای دیگر در طول این فرصت سه ماهه در راستای رسیدن به این توافق عمل نکنند، من توافق آمریکا با ایران را لغو می کنم؛ این کشورها هستند که انتخاب می کنند با ما همکاری نکنند و در کنار جاه طلبی های هسته ای و مردم ایران بمانند .

درواقع ترامپ با این اظهارات خط قرمزی میان آمریکا و متحدان اروپایی اش کشیده و آمریکا را درخصوص برجام از اروپا جدا کرده است.

رییس جمهوری آمریکا در پایان تأکید کرد: هیچ کس نباید به حرف من شک کند من پیش تر اعلام کردم که برجام را تأیید نمی کنم و این کار را انجام دادم.

من از این جا از کشورهای اروپایی می خواهم که در رفع نقص توافق هسته ای ایران به آمریکا بپیوندند.

ترامپ البته با صدور این بیانیه کار سنا و کنگره آمریکا را بسیار دشوار کرده است.

در همین راستا الیوت انگل، عضو ارشد کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا بعد از تمدید تعلیق تحریم های هسته ای ایران از سوی ترامپ درخصوص سیاست واشنگتن در قبال تهران بیانیه ای منتشر کرد و نوشت: تصمیم برای ادامه تعلیق تحریم های ایران کار درستی بود، اما سیاست دولت ترامپ که امروز اعلام شد استانداردهایی غیرممکن را وضع می کند که به طور قطع منجر به انزوای آمریکا خواهد شد تا ایران.

من تلاش خواهم کرد تا به نقاط ضعف توافق هسته ای رسیدگی کنم.

راه رسیدن به این هدف تعامل با متحدان بین المللی و مذاکره برای شروط جدید است.

رویکرد غلط این است که با تعیین ضرب الاجل های غیرقابل اجرا و مستبدانه به کشورها زور بگوییم .

اشاره انگل به آن بخش از بیانیه ترامپ است که در آن اعلام کرده آخرین باری است که تعلیق تحریم های ایران را امضا می کند و اگر توافق هسته ای تغییر نکند به طورحتم از آن خارج خواهد شد.

در عرصه سیاست معمولا سیاستمداران از اعلام ضرب الاجل ابا دارند چراکه با این کار خود و دولت خود را در منگنه تصمیم گیری قرار خواهند داد.

دولت ها در عرصه بین الملل معمولا به طور خودخواسته خود را در مسیری غیرقابل بازگشت جبرگرایانه قرار نمی دهند اما ترامپ با صدور این بیانیه نشان داد که یا اساسا هیچ فهمی از ساختار توافق هسته ای و کیفیت ارتباط آمریکا با متحدان اروپایی اش ندارد و یا اساسا درک درستی از الفبای سیاست خارجی ندارد.

کنگره آمریکا نیز راه سختی را برای حمایت از بیانیه ساده لوحانه ترامپ در پیش دارد.

براساس قوانین آمریکا این وظیفه کنگره است که توافق هسته ای را تغییر دهد و کنگره یک بار نشان داد که هیچ علاقه ای به این کار ندارد یا اساسا این کار را شدنی نمی داند.

انگل نیز در بیانیه خود تصریح کرده است: لازم است که این حرف اشتباه را کنار بگذاریم که کنگره می تواند به طور یک جانبه توافق را تغییر دهد هر قانونی که پایبندی آمریکا به توافق را تحت تأثیر قرار دهد ما را در جایگاه کشوری قرار خواهد داد که تعهدات مان را کنار گذاشته ایم .

اتحادیه اروپا هر چند در نشست بروکسل حمایت کامل خود را از اجرای برجام اعلام کرد اما شب گذشته ترجیح داد واکنشی محافظه کارانه به بیانیه ترامپ داشته باشد.

این اتحادیه در نخستین واکنش بر تعهد خود بر ادامه اجرای کامل و موثر برجام تأکید و اعلام کرد که درباره بیانیه ترامپ و پیامدهای آن با کشورهای عضو هماهنگی انجام خواهد داد.

در بیانیه جمعه شب اتحادیه اروپا آمده است: اتحادیه اروپا بیانیه دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا درباره توافق هسته ای با ایران (برجام) را مورد توجه قرار می دهد.

به عنوان گام اول، با سه کشور اروپایی امضا کننده برجام (فرانسه، آلمان و بریتانیا) و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، برای ارزیابی مشترک این بیانیه و پیامدهای آن، هماهنگی خواهیم کرد.

ما همچنان به ادامه اجرای کامل و موثر برنامه جامع اقدام مشترک متعهد هستیم.

در عین حال مقامات پیشین آمریکا نیز از معماران اصلی توافق هسته ای بوده اند که نسبت به احتمال هرگونه تغییر در توافق هسته ای هشدار داده اند.

به نوشته نشریه پولتیکو، جمعی از مقامات امنیت ملی پیشین آمریکا، ازجمله جان کری، وزیر امور خارجه و وندی شرمن، مسئول ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای این کشور در دوره اوباما با انتشار بیانیه ای شروط دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا برای اصلاح برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را محکوم و تأکید کردند که دیپلماسی همچنان موثر است.

در بیانیه این مقامات آمده است: امروز ما فهمیدیم طرح رییس جمهوری شامل زورگویی به همپیمانان مان برای اصلاح متن توافقی است که آنها می دانند در تأمین امنیت مشترک مان کارساز بوده است و به صورت علنی نیز اعلام کرده اند که تمایلی به اصلاح آن ندارند.

این مقامات هشدار دادند: اقدام آمریکا برای نقض یا خروج از توافق هسته ای با ایران، رابطه دو سویه اقیانوس اطلس و ائتلاف های مان را تضعیف می کند؛ ائتلاف هایی که امری ضروری در طیف وسیع سیاست ها از موضوعات اقتصادی گرفته تا مبارزه با تروریسم است.

فیلیپ گوردون، یکی از مقامات امنیت ملی پیشین در دولت اوباما که به وی درباره این مذاکرات مشاوره می داده است، گفت: تصمیم ترامپ، این توافق را فعلا زنده نگه می دارد اما آن را در مسیر فروپاشی قرار داده است.

گوردون درباره مطرح شدن یک اصلاحیه قانونی یا پیشنهادی از جانب اروپا که بتواند این توافق را نجات دهد، ابراز تردید کرد.

وی تصریح کرد: اروپایی ها و دموکرات ها در کنگره احتمالا به دنبال راه هایی برای ارایه طرحی به ترامپ برای جلوگیری از اجرای تهدید او در جهت از بین بردن توافق هسته ای پس از این چهارماه هستند اما تغییرات سطحی و ظاهری، احتمالا کافی نیست.

حتی اگر آنها دست به تغییرات یک جانبه در تعهدات آمریکا بزنند به سختی می توان پیش بینی کرد آیا ایران نیز دست به اقدامات یک جانبه می زند یا خیر.

بیانیه وزارت خارجه درخصوص تمدید تعلیق تحریم ها توسط دولت آمریکا وزارت امور خارجه درخصوص تمدید تعلیق تحریم های برجام و برخی تحریم های جدید توسط دولت آمریکا بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است: روز جمعه مورخ 22 دی 1396 رییس جمهوری آمریکا علیرغم تلاش یک ساله خود برای از بین بردن برجام، بار دیگر ناگزیر به تمدید اسقاطیه های الزامی در برجام گردید.

استحکام درونی برجام و حمایت بین المللی از این توافق، راه را بر تلاش های آقای ترامپ، رژیم صهیونیستی و اتحاد نامیمون تندروهای جنگ طلب برای لغو این توافق یا ایجاد تغییرات در آن بسته است.

با این حال، رییس جمهوری آمریکا براساس رویه یک ساله خود همچنان به اقدامات خصمانه علیه مردم ایران ادامه داده و تهدیداتی را تکرار می کند که بارها در اجرای آنها ناتوان مانده است و با ادامه روش یک سال گذشته خود همزمان با انجام اقدامات اجباری مندرج در برجام و برای نشان دادن خصومت با مرم بزرگ ایران، از سر استیصال تعدادی از اتباع ایرانی و غیرایرانی را به بهانه های غیرقانونی، کهنه و مضحک در فهرست تحریم قرار داده است تا حداقل جبران بخشی از ناکامی های خود را کرده باشد.

جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن تهدیدات آمریکا و اضافه کردن افراد جدید به فهرست تحریم ها، نکات زیر را مورد تأکید قرار می دهد: 1- جمهوری اسلامی ایران همراه با اعضای دیگر برجام و جامعه جهانی بارها تأکید کرده است که برجام یک سند معتبر بین المللی است و به هیچ عنوان قابل مذاکره مجدد نیست.

2- جمهوری اسلامی ایران صراحتا تأکید می نماید که هیچ اقدامی فراتر از تعهدات خود در برجام را انجام نخواهد داد، هیچ تغییری در این توافق را نه اکنون و نه در آینده نخواهد پذیرفت و اجازه نمی دهد هیچ ارتباطی بین برجام و هر موضوع دیگری برقرار گردد.

3- دولت آمریکا، همچون سایر اعضای برجام موظف به اجرای تمامی تعهدات خود می باشد و چنانچه به بهانه های واهی از تکالیف خود شانه خالی نماید می بایست مسئولیت عواقب آن را به طور کامل پذیرا باشد.

4- دولت آمریکا در طول دو سالی که از اجرای برجام می گذرد همواره با بدعهدی ها، تعلل ها و سیاست های خصمانه خود مفاد مختلفی از برجام را زیر پا گذارده است.

سیاست یک سال گذشته آقای ترامپ و بیانیه امروز وی در تعارض صریح با بندهای 26، 28 و 29 برجام است و جمهوری اسلامی ایران این تخلف آشکار را به کمیسیون مشترک برجام گزارش و آن را پیگیری خواهد کرد.

5- تصمیم رژیم آمریکا برای افزودن تعدادی از اتباع ایرانی و غیرایرانی به فهرست خودساخته و غیرقانونی تحریمی آمریکا، فقط و فقط اثبات کننده استمرار خصومت هیأت حاکمه آمریکا علیه ملت بزرگ ایران است.

6- اقدام خصمانه و غیرقانونی رژیم ترامپ در قرار دادن نام حضرت آیت الله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران در فهرست به اصطلاح تحریم های جدید آمریکا از تمامی خطوط قرمز رفتاری در جامعه بین المللی عبور کرده و اقدامی خلاف اصول آمره حقوق بین الملل و نقض تعهدات دوجانبه و بین المللی ایالات متحده است که حتما با واکنش جدی جمهوری اسلامی پاسخ داده خواهد شد و مسئولیت تمامی تبعات این اقدام خصمانه بعهده دولت ایالات متحده خواهد بود.

7- استناد به مفهوم والای حقوق بشر برای تحریم مقامات و شهروندان ایران از سوی رژیمی که مهمترین متحدینش بدترین ناقضان حقوق بشر و حقوق بشردوستانه در تاریخ معاصرند و از سوی فردی که آلوده به ذهنیت نژادپرستانه و بیگانه ستیزی بوده و عبارات کثیف نژادپرستانه اخیر او علیه ملت های مختلف انزجار جامعه بین المللی و مردم آمریکا را برانگیخته است و کسی که فروش میلیاردها دلار سلاح برای قتل عام انسان های بیگناه در خاورمیانه و ترویج خشونت و هرج و مرج را افتخار خود می داند، مایه وهن و بی آبرویی برای ملل متمدن و لکه ننگی برای زمامداری مدرن به شمار می آید.

8- دولت آمریکا که خود همواره در دهه های گذشته و درحال حاضر سیاه ترین کارنامه را در جهان در سرکوب ملت های آزادیخواه و حمایت از رژیم های سرکوبگر، ازجمله حمایت بی قید وشرط از نظام ستمشاهی و انجام کودتا علیه دولت دموکراتیک منتخب مردم ایران در گذشته و حمایت از دولت های اشغالگر، متجاوز و سرکوبگر همچون رژیم صهیونیستی و اذناب منطقه ای اش از اراضی اشغالی فلسطینی تا بحرین و یمن دارد، از سویی با ریختن اشک تمساح در حرکتی مزورانه و با سردادن شعارهای سراپا دروغ مدعی حمایت از حقوق بشر مردم ایران می شود و از سویی دیگر با اعمال تحریم های ظالمانه، ممنوع ساختن ورود شهروندان ایرانی به آن کشور و دیگر رفتارهای توهین آمیز، ملت متمدن ایران را تروریست لقب می دهد.

9- اعمال تحریم های غیرقانونی و اظهارات و تحرکات خصمانه دولت آمریکا علیه مسئولین و ملت رشید ایران که از ماهیت زیاده خواهی و خوی سلطه طلبی حاکمان آمریکا ناشی می شود، همواره و همیشه برای افکار عمومی و وجدان بیدار مردم ایران و جهان سیاستی شکست خورده و بی اعتبار تلقی شده است و دست یازیدن به چنین اقداماتی ناشی از سرخوردگی این کشور از بیداری ملت فهیم ایران در مقابله با اقدامات مداخله جویانه و طراحی شده برای ایجاد اغتشاش و بحران در جمهوری اسلامی ایران طی دهه های گذشته و به خصوص در جریان وقایع اخیر است.

10- ایالات متحده باید بیاموزد که تمامی ارکان مقتدر نظام جمهوری اسلامی ایران که مستظهر به پشتیبانی قاطبه ملت همیشه سرفراز ایران هستند، با همدلی و وحدت کلمه، وقعی به این نوع سیاست ها و استانداردهای دوگانه و خصمانه علیه کشور خود نگذاشته و در زمان مقتضی پاسخ مناسبی به اینگونه اقدامات خصومت آمیز آمریکا خواهد داد.


کلید واژه ها: آمریکا - توافق هسته ای - هسته ای - رییس جمهوری آمریکا - توافق - توافق هسته - ایران - هسته - رییس جمهوری - تحریم - تعلیق - بیانیه - کشورهای اروپایی - تحریم های ایران - اروپایی - اولتیماتوم - جمهوری - قانون - هشدار - واشنگتن - صورت - دولت آمریکا - تحریم ایران - اصلاح - تصمیم - تصمیم گیری - نشان - بزرگ - کاخ سفید - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
نشست بی نتیجه شورای امنیت؛ پیشنهاد روسیه به آنکارا و تهران

روسیه: فرانسه بعد از آمریکا از برجام خارج می شود

واکنش کره جنوبی به حضور کره شمالی در المپیک زمستانی

خوابی که آمریکا برای ایران دیده است

تملق گویی معاون ترامپ در دیدار با رییس رژیم صهیونیستی!

مشاور ارشد اردوغان: ترکیه ریشه نیروهای اشغالگر پ.ک.ک در سوریه را نابود خواهد کرد

دومین نظامی ترکیه ای در عملیات عفرین کشته شد

اسراییل شورای حقوق بشر سازمان ملل را به "جانبداری" متهم کرد

تیراندازی به سمت 2 فلسطینی در نابلس

بازداشت 25 شهروند و یک روحانی بحرینی از نیمه شب گذشته تاکنون

حذف نام 8 کشور از لیست سیاه اتحادیه اروپا

یک مقام آگاه: اروپا به ایران گفته باید پای میز مذاکرات موشکی حاضر شود

اعترافات یک افسر رژیم صهیونیستی درباره اعمال خشونت علیه فلسطینی ها

دیپلمات روس: فرانسه بلافاصله پس از آمریکا از برجام خارج می شود!

اعتصاب سراسری فلسطین را فرا گرفت

شورای اتحادیه اروپا 17 تبعه کره شمالی را تحریم کرد

دیپلمات روس:فرانسه بلافاصله پس از آمریکا از برجام خارج می شود!

درخواست سازمان ملل برای تغییر عملکرد نیروهای بین المللی پاسدار صلح

مهمترین عناوین "روزنامه های هند" در 3 بهمن

اعلام بسیج عمومی از سوی کردهای سوریه برای دفاع از عفرین در مقابل ترکیه

پاسخ موگرینی به تشکیل کارگروه اصلاح برجام

کره جنوبی انتقادات درباره حضور کره شمالی در المپیک زمستانی را رد کرد

70 میلیون انسان از 10 بحران در جهان رنج می برند

تصاویری ناب از حرم حضرت زینب (س)/گزلرش تصویری

روسیه به آمریکا و اروپا درباره برجام هشدار داد

ویدئویی از محمدرضا گلزار در لبنان

در آستانه بازدید «پنس» از دیوار ندبه، قدس «پادگان نظامی» شد

تلاش دوباره برای یافتن هواپیمای مالزی

امتحان اروپا در آزمون برجام

تلاش تروریستی برای هدف قرار دادن پایتخت عراق خنثی شد

کمک عربستان به تاپی

ماتیس هم از ترکیه خواست خویشتندار باشد

سازمان ملل خواهان صلح پایدار در شبه جزیره کره

نایب رییس جنبش اسلامی فلسطین بازداشت شد

کاریکاتور/ شلیک به شاخه زیتون

تعیین نماینده جدید سازمان ملل در امور یمن / تحلیل

دستکاری طبیعت، البرز را با تهدید سیل روبرو می کند همایش مدیریت سیلاب در راستای نهادینه کردن مدیریت بحران

پدر موسیقی آفریقای جنوبی درگذشت/ تسلیت رییس جمهور آفریقای جنوبی

مدیر سابق شرکت ملی نفت ویتنام به حبس ابد محکوم شد

چاووش اوغلو: به دنبال درگیری با روسیه، سوریه و آمریکا نیستیم

فهرست بهترین کشور های جهان در سال 2018!

مایکل فالون خواستار افزایش بودجه نظامی انگلیس شد

معاون ترامپ در دیدار رییس اسراییل: در کنار شما هستیم/ مذاکرات مجدد درباره برجام سریع تر آغاز شود

دیپلمات های روس مدعی همراهی فرانسه با آمریکا در صورت خروج ترامپ از برجام شدند

کاریکاتور/ شیلک به شاخه زیتون

شهرک راهبردی ابوالظهور در ریف ادلب سوریه آزاد شد

بازداشت اولین شاهزاده زن سعودی به اتهام اعتراض به بن سلمان‎

تقلید لهجه هندی ها توسط ترامپ

آل خلیفه 26 انقلابی بحرینی را دستگیر کرد

پیدا شدن سنگ هایی که نشان می دهند استرالیا بخشی از آمریکا بوده است

جزییات زلزله 8.1 ریشتری در آلاسکا

بهترین موسسه زبان در منطقه شریعتی برای اشخاصی که قصد مهاجرت دارند

مسکو: روند حل مساله سوریه به سطح جدیدی می رسد

به ایران گفته شده باید پای میز مذاکرات موشکی حاضر شود

چرا روسیه از حمله ترکیه به سوریه استقبال کرد؟

تیپ ترامپ در کاخ سفید بعد از تعطیلی دولت +عکس

مشاهدات کاپیتان چینی از محل غرق شدن کشتی

تصویر دیده نشده از حضور روحانی در مناطق زلزله زده

وداع یک داعشی با فرزندانش پیش از انجام حمله انتحاری +تصاویر

نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر برای بازجویی احضار شد

دستکاری طبیعت، البرز را با تهدید سیل روبرو می کند/همایش مدیریت سیلاب در راستای نهادینه کردن مدیریت بحران

مرکز هشدار سونامی اقیانوس آرام اعلام کرد احتمال وقوع سونامی در پی زلزله آلاسکا

آغاز مجمع جهانی اقتصاد در داووس/ تاکید رییس جمهوری سوییس بر همکاری بین المللی

المیادین: سفر پنس به فلسطین اشغالی هیچ دستاوردی نداشت

ارتش امارات فرمان عدم تشدید بحران با قطر دریافت کرد

عملیات تعقیب و گریز در عفرین

حضور دانشمندان باستان شناس در حرم مطهر امام علی(ع)

حذف نام 8 کشور از لیست سیاه اتحادیه اروپا

چین در حوزه تولید علم از آمریکا سبقت گرفت

آیا در پس پرده «شاخه زیتون» توافقی میان سوریه و ترکیه وجود دارد؟

فرانسه احتمالا بعد از آمریکا از برجام خارج شود

سفیر سودان در الجزایر:اسراییل عامل اصلی جدایی سودان جنوبی بود

تداوم رکوردشکنی بورس های جهان

تایوان: احتمال حمله چین را دور از انتظار نمی دانیم

تعرفه های سنگین آمریکا برای واردات ماشین لباسشویی و پنل های خورشیدی

دانستنی هایی در مورد داووس سوییس (عکس)

عکس/ پایان کابوس هتل اینترکانتیننتال کابل

اروپا با مواضع ترامپ علیه ایران مقابله می کند/ اتحادیه اروپا اموال آمریکا را برای پرداخت غرامت به شرکت ها مسدود خواهد کرد

زمان برای حل نهایی اختلافات با بغداد تعیین نشده است

اروپا: ایران باید پای میز مذاکرات موشکی حاضر شود

تصمیم ترامپ سرآغاز پایان کار اسراییل خواهد بود

درطول 4 ماه آینده چالشهای جدی تر راخواهیم داشت/ آمریکا در پی برهم زدن ارتباط ایران واروپاست

نامزد شدن سامی عنان مجددا اخوانی ها را وارد گود رقابت سیاسی می کند

درخواست فرانسه برای خویشتنداری ترکیه در عملیات "شاخه زیتون"

هنیه: تصمیم های آمریکایی و اسراییلی، تهدیدی تاریخی برای فلسطین است

حذف نام 8 کشور از لیست سیاه اتحادیه اروپا

آمریکا دیگر نمی‎تواند واسطه‎ای بی طرف در مذاکرات سازش باشد

اعلام آمادگی کردهای عراق برای اعزام پیشمرگ به عفرین

عصائب اهل الحق ادعای ورود الخزعلی به لبنان را رد کرد

کوه های خاکستری بیرجند+عکس

دعوای کردها و ترک ها در فرودگاه آلمان بر سر عفرین

فرار شاه به روایت سفیر آمریکا

تیپ بازیگر زن ایرانی در کنار سفیر اتریش و همسرش+عکس

ترامپ درصدد برکناری مقامی دیگر از کاخ سفید

محمد رعد: کارگردان آمریکایی حامی نژادپرستی اسراییل است

رایزنی فلسطینی ها برای اتحاد با چین و روسیه

رییس جمهوری لبنان وارد کویت شد

معاون نخست وزیر ترکیه: عملیات عفرین به طور حتم علیه کُردها نیست

هنیه: به ملت فلسطین برای متحد شدن در مسئله قدس درود می فرستم

زلزله 8.2 ریشتری در آلاسکا و احتمال وقوع سونامی

اولتیماتوم ترامپ به آمریکا

اولتیماتوم ترامپ به آمریکا