مطالب مرتبط:
افزایش تمایل مردم به خرید گوشی های وارداتی قانونی
افزایش قدرت خرید مردم،بازار مسکن را متحول می کند/رونق ناشی از تغییرات جمعیتی، بعید است
افزایش تمایل مردم به خرید گوشی های وارداتی قانونی
افزایش قدرت خرید مردم، بازار مسکن را متحول می کند
برخی انجمن های اسلامی عضو دفترتحکیم وحدت اعلام کردند برای احقاق حق انقلاب مستضعفین تلاش می کنیم/ اجازه نمی دهیم خواسته به حق مردم نادیده گرفته شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 24 دی 1396 ساعت 00:022018-01-13اقتصادي

نادیده گرفته شدن منافع هزاران ذی نفع در «آدینه» تنکابن/ پروژه ای که سطح نارضایتی مردم را افزایش داده است


مجتمع آدینه با ظرفیت ایجاد اشتغالی که دارد، در کنار موقعیت جغرافیایی مناسب آن، به راحتی می تواند به یکی از اماکن مطلوب گردشگری در منطقه تبدیل شود، - "، مجتمع تجاری- فرهنگی آدینه تنکابن در سال 1387 کلنگ احداث آن بر زمین خورد.

پس از گذشت 9 سال از آغاز عملیات اجرایی و ساخت، که توأم با تعویض پیمانکار و تغییرات بسیاری در نقشه و طرح آن بود، همچنان پایان نیافت و امروز تبدیل به یکی از مشکلات مهم شهرداری، مدیران شهری و شهروندان تنکابن شده است.

سابقه آدینهبررسی در مراحل ساخت و ایجاد این بنای تجاری و فرهنگی و نحوه اجرا و چگونگی انجام آن تا به امروز، نشان دهنده مطالب و حقایق بسیاری از کوتاهی، ناکارآمدی و حتی نابلدی مدیران شهری و شهرستان تنکابن است.

طرح ساخت این مجتمع با درخواست تغییر کاربری زمین چهار هکتاری مرکز شهر تنکابن در نیمه دوم سال 86 مطرح شد و در ابتدای سال 87 کمیسیون ماده 5 استان نیز با توجه به طرح ارائه شده با شرایط آن برای تغییر کاربری موافقت نمود، اما این زمین وسیع پیش از انقلاب به باغ سپهسالار شهرت داشت و در پایان حکومت رژیم سابق، در اختیار یک مالک شخصی از وابستگان دربار بود که پس از انقلاب و با حکم حکومتی به بنیاد مستضعفان و جانبازان واگذار شد.

زمین 40 هزار متری باغ سپهسالار، دارای دو سند 18 هزار متری و 22 هزار متری بود و تا سال ها از آن به صورت باغ و زمین کشاورزی استفاده و بهره برداری می شد.

این زمین چند سال قبل از آغاز مقدمات ساخت پروژه آدینه، توسط ستاد نماز جمعه شهرستان تنکابن، که زیر نظر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور فعالیت داشت، از بنیاد مستضعفان خریداری شد و به دلیل عدم توان مالی این ستاد در پرداخت هزینه آن، امام جمعه وقت با چک شخصی خود امکان انجام این معامله را فراهم کرد حتی بخشی از هزینه های آن را نیز پرداخت.

بدین ترتیب این ملک چهار هکتاری در اختیار ستاد نماز جمعه شهرستان تنکابن قرار گرفت، که اسناد این مبادله در حال حاضر موجود و در ستاد نماز جمعه شهرستان نگهداری می شود، اما آغاز عملیات اجرایی و حتی رایزنی در مورد اجرای این پروژه در زمان امام جمعه بعدی تنکابن صورت گرفت.

در سال 87 و پس از موافقت استان و تغییر کاربری این زمین و نیز پس از برگزاری چند جلسه و نامه نگاری بین امام جمعه وقت به نمایندگی از شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با شورای دوره سوم شهر تنکابن و شهرداری، سرانجام در تیرماه 87 صورت جلسه نهایی شامل طرح و مفاد اجرای این پروژه تنظیم و مقرر شد طبق توافق حاصله ظرف مدت یک سال اجرا و احداث گردد.

طرح پیشنهادشده و موردتوافق طرفین در اجرای این پروژه شامل 7 بند بود:ساخت مصلی در یک طبقه روی همکف به متراژ 10200 مترمربع، ساخت حوزه علمیه برادران به مساحت 2275 مترمربع در دوطبقه روی همکف، حوزه علمیه خواهران در دوطبقه روی همکف به متراژ 2100 مترمربع، خوابگاه حوزه علمیه به مساحت 1900 مترمربع در چهار طبقه روی پیلوت، ساخت دفتر امام جمعه به مساحت 324 مترمربع، منزل مسکونی امام جمعه به مساحت 355 مترمربع و درنهایت ساخت مجتمع تجاری آدینه شامل رستوران، بانک، سینما، پارکینگ جمعاً به متراژ 55702 مترمربع که صورت جلسه مذکور در شهرداری تنظیم شد و توافقی کتبی برای انجام آن در حضور فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، چهار تن از اعضای شورای اسلامی شهر دوره سوم، شهردار و امام جمعه وقت به امضا رسید.

عدم تمکین به قوانین در اجرای یک پروژهبی قانونی و عدم اجرا و تمکین به قوانین در ساخت و ایجاد یک مجتمع تجاری فرهنگی عظیم، که هم اکنون نیز در صورت اتمام بزرگ ترین مجتمع تجاری غرب مازندران و شرق گیلان خواهد بود، از همان خشت نخستینِ ایجاد این بنا آغاز شد.

زمانی که مدیران شهریِ وقت به جای صدور پروانه، ملاک عمل را تنظیم صورت جلسه قرار داده و قوانین بدیهی و روشن را در ساخت وساز زیر پا گذاشتند.

خریداران واحدهای تجاری این مجتمع با اعتماد به نمایندگان خود در شورای شهر و اعتماد به نهاد مقدس و ارزشمندی چون شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و اعتماد به مسئولین شهرستان، به نوعی چشم بسته اقدام به پیش خرید این واحدها نمودند و هرگز از تخلفات آشکاری که توسط مسئولان وقت صورت گرفت، آگاهی نداشتند.

با توجه به عدم صدور پروانه در این پروژه، مسائل فنی و نظارتی سازمان نظام مهندسی و سایر قوانین ساخت زیر پا گذاشته شد.

بر اساس متن توافق طرفین این قراردادِ نادرست، شورای سیاست گذاری در قبال ساخت این مجتمع رقمی معادل 5 میلیارد تومان به شهرداری مقروض شد که با توجه به عدم تمکن مالی در پرداخت مبلغ موردنظر، با تعامل اولیه مقرر شد 25 باب مغازه به دلخواه شهرداری تنکابن و یک سالن سینما، که احتمالاً در طبقه آخر قرار می گرفت، به شهرداری تحویل شود ، همچنین علاوه بر در نظر گرفتن 30 درصد از کل زمین به فضای سبز، باید یک خیابان 16 متری از بلوار مصلی به خیابان تختی در این فضا ایجاد و احداث می شد.

بنای اولیه مجتمع تجاری آدینه بر اساس طرح اولیه شامل 650 باب مغازه، دو سالن سینما، دو بانک، کافی شاپ، 6 واحد رستوران که یکی از آن ها در طبقه فوقانی و بام مجتمع قرار می گرفت، شهربازی کودکان، هایپرمارکت، پله برقی، آسانسور، Moving walk سطح شیب دار متحرک و 17000 متر پارکینگ در سه طبقه ی زیرزمین بود.

در قرارداد پیش فروش واحدهای تجاری این مجتمع نیز که بین خریداران و شورای سیاست گذاری ائمه جمعه منعقد شد، 400 باب مغازه از مجموع واحدهای تجاری در طبقات مختلف و با متراژهای گوناگون واگذار شد که این پیش فروش به تدریج و طی چند سال صورت گرفت.

بر اساس متن این قرارداد که به امضای امام جمعه نیز رسید، مقرر شد 30 درصد مبلغ این قرارداد نقداً از خریداران دریافت شده، 60 درصد باقیمانده آن با دریافت چک به صورت اقساط ماهیانه، 5 درصد زمان تحویل واحدها، 5 درصد باقی مانده در زمان تنظیم سند در دفترخانه تسویه حساب شود.

طبق ماده 3 این قرارداد زمان تحویل واحدهای تجاری به خریداران پس از پیش پرداخت اولیه، 48 ماه شمسی معین شده بود که با احتساب سال شروع عملیات اجرایی باید در سال 92 تحویل خریداران می شد.

پس از آغاز عملیات اجرایی تحت نظارت مهندسین مشاور (طرح و سازه شمیران)، که خود حکایت مفصلی دارد، پروژه با تغییرات ناگهانی قیمت ها در سال های ابتدایی دهه 90 مواجه شد و عملیات ساخت آن با حدود 40 درصد پیشرفت، متوقف شد.

همچنین با عدم تحقق توافق اولیه و حصول خواسته های شهرداری تنکابن، مجدداً در یک توافق نادرستِ دیگر بین طرفین، مسئولین و مدیران شهری، مقرر شد تا شورای سیاست گذاری با تأمین اعتبار پل چهارم چشمه کیله به میزان 5 میلیارد تومان، بدهی خود به شهرداری را تسویه و مناقشه بین این دو نهاد خاتمه یابد.

این اعتبار با رایزنی مدیران مذکور توسط وزیر اقتصاد دولت وقت، که از اهالی تنکابن بود، تأمین و به صورت ذی حساب به استانداری مازندران پرداخت شد تا جهت انجام پروژه پل چهارم به حساب شهرداری تنکابن واریز شود.

این مبلغ نیز ابتدا با کسورات قانونی و مالیات مواجه شد و سپس بخشی از آن بابت هزینه احداث پایه ها و ستون های نیمه کاره به پیمانکار مخلوع پل چهارم رسید و مانده آن ، که بیش از یک میلیارد تومان بود، با توجه به عدم انجام و اتمام پروژه برگشت داده شد که امروز بخش عمده چالش بین دو نهاد شهرداری و شورای سیاست گذاری بر سر مبلغ بدهی مجتمع آدینه به سرنوشت این اعتبار و توافق نادرست آن مربوط است.

ورود دفتر مقام معظم رهبری به پروژه آدینهپس از گذشت سه سال از توقف پروژه و با شکایت و اعتراض خریداران واحدهای تجاری این مجتمع، که با تشکیل هیئت امنای پنج نفره اقدام به پیگیری شکایت خود از طریق نهادهای مسئول شهرستانی و استانی کردند، دفتر مقام معظم رهبری وارد عمل شده و با دستور این دفتر پیمانکار جدیدی برای پروژه معین و عملیات اجرایی وارد مرحله تازه ای شد.

این اتفاق مدتی پیش از ورود امام جمعه جدید شهرستان تنکابن آیت الله پوراکبر به تنکابن روی داد و پیمانکار جدید و مقتدر این پروژه، که از پیمانکاران مطرح کشور بود، طی بیش از دو سال گذشته توانست پروژه را به پیشرفت فیزیکی بیش از 90 درصدی برساند.

البته این پیمانکار در ازای انجام و تکمیل این پروژه طبق توافق با شورای سیاست گذاری ائمه جمعه به صورت تهاتر، تعداد 300 واحد تجاری این مجتمع را مالک خواهد شد.

با ورود پیمانکار جدید و با آغاز دوباره عملیات ساخت پروژه، طرح و نقشه از پیش تعیین شده نیز دچار تغییرات اساسی شد.

مغازه ها به حدود 900 واحد افزایش یافت و به خاطر بالا بودن سطح آب زمینیِ محل انجام پروژه، پارکینگ 3 طبقه زیرزمینی به یک طبقه کاهش یافت و هایپر مارکت طبقه دوم نیز به این پارکینگ منتقل شد.

بر این اساس، مساحت پارکینگ از 17 هزار مترمربع به سه هزار مترمربع کاهش یافت و همچنین برخی مشاعات بنا نیز به مغازه تبدیل شد.

مکان استقرار پله برقی ها نیز تغییر کرد و چهار آسانسور از مجموعه حذف شد.

اعمال تغییرات جدید در پروژهاین تغییرات در پروژه، علاوه بر تحمیل ضرر و خسارت به خریداران، که بر اساس شرایط بنا و استقرار آسانسورها و پله های برقی مبالغ متفاوتی پرداخت کرده بودند، موضوع مناقشه و چالش های دیگری بین شهرداری و شورای سیاست گذاری ائمه جمعه شد.

کمیسیون ماده 100 تخلفات شهرداری در سال گذشته ضمن بازدید از پروژه، میزان تخلف آن را اعلام کرد که بر اساس قوانین، این تخلف به روز محاسبه خواهد شد و اکنون افزایش یافته است.

خریدارانی که نسبت به مکان استقرار این امکانات در طبقات مختلف مبالغ بیشتری پرداخت کرده بودند، طبق قانون باید از هر تغییر این پروژه پیش از وقوع آن اطلاع یافته و در مورد آن توافق می کردند، امروز متضرران اصلی آدینه هستند.

از سوی دیگر در متن صورت جلسه اولیه، که بین شهرداری تنکابن و شورای سیاست گذاری صورت گرفت، متراژ مجتمع تجاری 55702 مترمربع ذکر شده بود که حتی امروز نیز به گفته نماینده هیئت امنای خریداران این مجتمع، با وجود افزایش بنا و طبقات و مساحت تجاری کنونی، متراژ حاصله کمتر از قرار قبلی است و این موضوع به نوعی تخلف این بنا را در کمیسیون ماده صد منتفی خواهد کرد.

یکی دیگر از مشکلات امروز این پروژه، که مورد اعتراض خریداران و سرمایه گذاران آن است، حضور و وجود بنای مقابل آن در کنار بلوار مصلی شامل 30 مغازه و حوزه علمیه است که بر اساس متن قرارداد و تصاویر ارائه شده در زمان خرید می بایست با ساخت بنای جدید حوزه و تکمیل پروژه آدینه، حذف و به فضای سبز اختصاص یابد.

گفتنی است در زمان پیش فروش، مکان استقرار واحدهای تجاری و همچنین شرایط کل پروژه به وسیله تصاویری به خریداران توضیح و با توجه به آن، موقعیت مکان ها تشریح شد.

همچنین طبق ماده یک این قرارداد مقرر شده بود که شش دانگِ مغازه ها بر اساس نقشه تأییدشده، به انضمام کلیه امتیازات برق اختصاصی، آب، تلفن، گاز و امکانات سرمایش و گرمایش تحویل خریداران شود.

به گفته هیئت امنای خریداران مجتمع آدینه، سازه اصلی و عملیات ساخت بنای این مجتمع تقریباً به اتمام رسیده و تنها مجوزهای انرژی و پایان کار و مرحله تنظیم سند در دفترخانه باقی مانده است.

توافقات نافرجامسال گذشته اعضای دوره چهارم شورای اسلامی شهر و دفتر امام جمعه تنکابن جهت حل مشکل مجتمع آدینه، که با انتقادات بسیاری از سوی رسانه ها و افکار عمومی مواجه شده بودند، پس از چند جلسه نافرجام، سرانجام با وساطت فرماندار و حضور نمایندگان طرفین در فرمانداری تنکابن به توافقی برای حل این مشکل رسیدند که بر اساس صورت جلسه، این توافق در تاریخ 95/12/1 و طبق بند دوم آن طرفین قول به تمکین در برابر حکم دفتر بازرسی استان مازندران دادند و متعهد شدند رأی نظر بازرسی استان را ملاک عمل قرار دهند.

رأی مربوطه نیز توسط بازرسی استان در تاریخ 96/4/4 صادر و به طرفین اعلام گردید.

بر اساس این رأی مقرر شد 8 واحد تجاری در ازای اعطای امتیازات آب، برق، گاز، تلفن از سوی دفتر امام جمعه محترم تنکابن به شهرداری واگذار شود، اما علیرغم تمکین امام جمعه محترم به رأی صادره با اعلام مکتوب مورخ 96/4/15 به شهرداری تنکابن، این رأی مورد تمکین شهرداری تنکابن و شهردار وقت و اعضای شورای اسلامی قرار نگرفت و سرنوشت آن همچنان در ابهام است .

هرچند که رأی صادره از واحد بازرسی استان نیز با توجه به بندها به مواد مذکور در آن، چندان قاطع و محکم صادر نشده است.

عدم تعامل این دو نهاد شهر تنکابن و عدم همکاری اعضای شورای اسلامی در حل این مشکل در شرایطی صورت گرفت و ادامه دارد که پروژه در شرف اتمام بوده و خریداران و سرمایه گذاران در انتظار اتمام کامل و افتتاح آن هستند.

در حال حاضر اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری با عدم تمکین به رأی صادره، عملاً به ادامه مناقشات دامن زده و ضرر بیشتر خریداران را موجب شده اند.

این در شرایطی است که پروژه آدینه علی رغم مشکلات و طرح نادرست، برای شهر و شهرستان تنکابن یک ظرفیت و امکان مناسب جهت جذب مسافران و گردشگران محسوب می شود.

این مجتمع با داشتن سالن های سینما، همایش، کنفرانس، هایپر مارکت، پنج رستوران، فود کورت، واحدهای تجاری با امکان حضور برندهای معتبر، شهربازی، پارکینگ اختصاصی و ظرفیت ایجاد اشتغالی که دارد، در کنار موقعیت جغرافیایی مناسب آن، به راحتی می توانند به یکی از اماکن مطلوب گردشگری در منطقه تبدیل شود.

این مجتمع همچنین دارای یک نیروگاه گازی CHP بوده تمام انرژی برق موردنیاز پروژه آدینه از طریق آن تأمین خواهد شد.

هزینه احداث این نیروگاه از سوی پیمانکار آن، 4 میلیارد تومان برآورد شده و حتی امکان فروش برق مازاد آن به شبکه وجود دارد.

دودی که به چشم مردم می روددر شرایط کنونی اختلاف بین نهاد شهرداری و شورای شهر تنکابن با دفتر امام جمعه به نمایندگی از شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، تنها به ضرر خریداران و شهروندان مجتمع تمام شده که قطعاً به ضرر و زیان شهر و شهرستان منتج می شود.

در این زمینه گفت گو کردیم با تعدادی از خریداران مجتمع آدینه، یکی از آن ها به خبرنگار ما اظهار کرد: پولی که بابت خرید یک واحد تجاری این مجتمع در سال 87 پرداخت کردم، اگر در جای دیگری سرمایه گذاری می کردم حتماً سود بیشتری به دست می آوردم.

وی افزود: سرنوشت خریداران درگرو رفع مشکلات میان نهادها است، اما آن ها بدون توجه به این مسئله همچنان به دعواهای خود ادامه می دهند و در این میان دودش به چشم ما می رود.

خریدار دیگری عنوان کرد: باید مغازه ها چند سال پیش بر اساس قرارداد تحویل ما می شد، ولی متأسفانه تاکنون این اتفاق صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: همه خریداران معترض این قضیه هستند و نمی دانند چه کاری باید انجام دهند.

این خریدار با بیان اینکه تاکنون خریداران معترض و مستأصل چندین تجمع مقابل فرمانداری تنکابن برگزار کرده و خواهان رسیدگی اصولی به این موضوع هستند، یادآور شد: خریداران همچون توپ فوتبال بین طرف های درگیر در مجتمع آدینه، در رفت وآمد هستند و هریک دیگری را مقصر تأخیرها می دانند.

حاضریم تهاتر کنیمرییس شورای اسلامی شهر تنکابن در گفت وگویی با انتقاد از قرارداد وضع شده بین شهرداری و طرف مقابل، یادآور شد: این قرارداد، کلاهی بزرگی بر سر شهرداری تنکابن گذاشته و این مردم هستند که بیشترین ضرر و آسیب را دیده اند.

علیرضا فلاحتکار افزود: بر اساس قرارداد مذکور، مقرر شد جهت صدور پروانه ریالی دریافت نشود و به جای آن 25 باب مغازه به مساحت هر یک 12 متر و درمجموع 300 متر به شهرداری واگذار شود.

اگر در سال 87 قیمت هر متر از مغازه ها 3 میلیون تومان در نظر گرفته شود، طرف مقابل برای دریافت پروانه تنها 900 میلیون تومان به شهرداری پرداخت کرده است درحالی که پرداخت ریالی 55 هزار و 702 متر زیربنا با کسری 40 واحد پارکینگ، 8 هزار و 603 متر پروانه تجاری و مازاد تراکم 80 درصد مبلغی حدود 6 میلیارد و 500 میلیون تومان بود.

وی با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی با این مبلغ دریافتی در سال 87 می توانست در شهر صورت گیرد، خاطرنشان کرد: متأسفانه دلیل چنین تصمیمی از سوی مدیران شهری در سال 87 هنوز مشخص نیست و باید در این زمینه پاسخگو باشند.

رییس شورای اسلامی شهر تنکابن تصریح کرد: مجموع بدهی طرف مقابل بر اساس سال 87 مبلغ 30 میلیارد تومان خواهد بود و اگر آن ها توان پرداخت ریالی این مبلغ را ندارند می توانیم با تهاتر این مشکل را برطرف نماییم.

به گفته این مسئول، بر اساس بند 32 آیین نامه مالی شهرداری ها، در زمان صدور پایان کار و گواهی عدم خلاف باید ملک موردنظر تسویه حساب نقدی انجام داده باشد، اما به خاطر شهروندان و خریداران حاضر هستیم تهاتری عمل نماییم تا این مشکلات برطرف شود.

نرمش قهرمانانهرییس شورای اسلامی شهرستان تنکابن نیز درباره ی پروژه آدینه عنوان کرد: این پروژه به معضلی برای مردم شهر و خریدارانی که حاصل یک عمر تلاش خود را سرمایه گزاری کردند، تبدیل شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه از ابتدا خشت این بنا کج نهاده شد، افزود: تأکید ما از روز اول این بود که حقوق مردم تنکابن که شهرداری مأمور وصول آن است، باید پرداخت شود.

این عزیزان از بدهی میلیاردی خود سر باز می زنند و حاضر به پرداخت نیستند.

تقی پزشکی اضافه کرد: نرمش قهرمانانه ما این بود که حاضر به تعامل شدیم و اعلام کردیم بجای پول می توانند ملک یا هر چیزی که قابلیت مالی دارد را بدهند.

وی با بیان اینکه تا به امروز اتفاقی رخ نداده، گفت: تا حقوق شهرداری را ندهند، هیچ گونه خدماتی را در قبال آن ها ارائه نخواهیم کرد.

تعامل و همدلی برای مردماما در این میان امام جمعه تنکابن نظر دیگری دارد و معتقد است که بر اساس اسناد و مدارک موجود، مجتمع آدینه حتی یک ریال به شهرداری بدهکار نیست و باید هر چه سریع تر پایان کار این پروژه را صادر نماید.

حجت الاسلام پوراکبر در گفت وگویی خاطر نشان کرد: برای گرفتن پایان کار مشکلاتی وجود داشت و می گفتند اگر از تنکابن به شهر دیگری بروی این مشکلات برطرف می شود.

بنده نیز به خاطر اینکه خریداران بیش از این متضرر نشوند این مسئله را قبول کردم، اما وقتی مردم متوجه شدند به این موضوع اعتراض کرده و خواستار ماندن بنده شدند.

وی عنوان کرد: در روزهای نخستین عقد قرارداد مصوب گردید که 25 باب مغازه به عنوان عوارض به شهرداری پرداخت شود، اما بعدازآن و به شهادت فرماندار وقت غلامرضا مشایخی 25 باب مغازه به 5 میلیارد تومان نقدی تبدیل شد و با این مبلغ اقدام به ساخت پل چهارم چشمه کیله نمودند، اما ازآنجاکه قدرت جذب تمامی این مبلغ را نداشتند، مبلغ قابل توجهی از این پول برگشت داده شد.

امام جمعه تنکابن یادآور شد: متأسفانه این توافقنامه در جایی ثبت نشده که این مبلغ به عنوان عوارض شهرداری بابت آدینه است و همین مسئله مشکلاتی را به وجود آورد.

به گفته حجت الاسلام پوراکبر، در سند اولیه بیش از 50 هزار مترمربع مجوز ساخت بود و اکنون کمتر از آن ساخته شده و کارشناسان شهرداری نیز به این موضوع اذعان دارند که اضافه بنایی صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: فضای مصلی قبلی را به فضای سبز تبدیل خواهیم کرد و 17 هزار متر در اطراف مجتمع عقب نشینی داریم و پارکینگ مصلی جدید نیز در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.

امام جمعه تنکابن به ارجاع پرونده به سازمان بازرسی کشور اشاره کرد و گفت: این سازمان پس از بررسی های صورت گرفته حکم به واگذاری 8 باب مغازه به شهرداری داد تا در مقابل، شهرداری خدمات چهارگانه را به آدینه واگذار نماید اما شهرداری و شورای اسلامی شهر این حکم را قبول ندارند.

این مسئول با اشاره به اینکه راه اندازی 900 واحد تجاری می تواند بخش قابل توجهی از مشکلات و معضلات، ازجمله بیکاری را در منطقه کاهش دهد، متذکر شد: احداث مصلی در کل کشور بر عهده شهرداری است.

هشت پروژه آدینه در کشور در حال ساخت است و هیچ کدام از آن ها با چنین مشکلی مواجه نیستند و باید هر چه سریع تر آن را با تعامل و همدلی برطرف نماییم.

محمد زرودی شهردار تنکابن نیز درباره ی پروژه آدینه به خبرنگار ما اظهار کرد: در اولین روزهای آغاز به کار رسمی خودم به عنوان شهردار تنکابن با تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر و نماینده شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور جهت پیگیری همین پروژه در عباس آباد بهشهر خدمت استاندار رسیدیم و خوشبختانه در این نشست پذیرفتند که به شهرداری بدهکار هستند و این گام مهمی در پیشرفت و تکمیل کار این پروژه است.

مردم در انتظار تعامل دو نهاد!نکته جالب و قابل تأمل این است که هیچ یک از طرفین این مناقشه طولانی، که 9 سال به درازا کشیده، حاضر به تعامل و همکاری جهت حل این مشکل به نفع شهر و شهروندان نیستند؛ حال اینکه دو سوی این دعوی را نهادهایی تشکیل دادند که با آرای مردم و نظر مستقیم یا غیرمستقیم آنان تعیین شدند و رسالت اصلی شان رفع و حل مشکلات مردم است.

بیش از 400 خریدار این مجتمع، که جملگی شهروندان تنکابنی هستند و در حقیقت بیش از 400 خانواده می باشند که اکثر آنان تمام دارایی زمان خود را برای خرید یک واحد تجاری و اشتغال خود یا فرزندان شان در آینده با اعتماد به نهاد مقدس و جایگاه امام جمعه و اتکا به نمایندگان خود در شورای شهر، سرمایه گذاری کردند و امروز پس از گذشت قریب به ده سال هنوز به حق مسلم خود نرسیده اند و منتظر تعامل این دو نهاد مردمی هستند.

راه اندازی کامل این پروژه با شرایط مندرج در قرارداد، پرداخت خسارت دیرکرد، آزادسازی محیط مجتمع و تخریب ساختمان های اضافی، تأمین کسری پارکینگ آن، از مهم ترین خواسته خریداران این مجتمع تجاری است.


کلید واژه ها: تنکابن - جمعه - زمین - ائمه جمعه کشور - امام جمعه - نماز جمعه - باغ سپهسالار - پروژه - ائمه جمعه - شورای - مدیران - نماز - صورت - فرهنگی - امام - امروز - استان - حکومت - هزینه - بنیاد - نارضایتی - جانبازان - پیمانکار - کشور - نمایندگی - گردشگری - کشاورزی - مشکلات - افزایش - اسناد

آخرین اخبار سرویس:
لاین به دنبال ارز دیجیتالی اختصاصی

استخدام انباردار جهت همکاری با پروژه راهسازی در بیرجند

استخدام تعدادی بازاریاب جهت پخش مواد غذایی هما در اهواز

استخدام سالندار جهت کار در کافی شاپ در شهر اهواز

استخدام کارشناس فیزیوتراپی جهت مسئولیت فنی در آبادان

رشد 81 درصدی منابع بانک سپه در دوره پسابرجام

تاخیر در اعلام نرخ خرید محصولات کشاورزی به تولید در سال آینده ضربه می زند

قیمت سیگار گران می شود

5 عامل جهش ناگهانی قیمت دلار

قیمت سیگار گران می شود

تغییرات قوانین واردات خودرو از کجا آب می خورد؟

هزینه عروسی در تهران از 3 تا 35 میلیون

وعده وزیر نیرو برای توسعه برق رسانی به عشایر

صادرات طلای سرخ 33 درصد بیشتر شد/56 کشور زعفران ایرانی می خورند

وعده وزیر نیرو برای توسعه برق رسانی به عشایر

دلایل شروع منفی شاخص در بهمن ماه

56 کشور مشتری زعفران ایران هستند

کویت از روسیه گاز وارد می کند

کویت از روسیه گاز وارد می کند

رکستون G4؛ بازگشت باشکوه کاپیتان سانگ یانگ به ایران

پایان اضطراب در بازار نفت

معرفی ایمن ترین خودروهای دنیا

بیمه البرز برترین شرکت بیمه بورسی از لحاظ کیفیت افشا و اطلاع رسانی

کویت از روسیه گاز وارد می کند

جدال با بی آبی با تغییر پایتخت

بورس چشم انتظار ثبات ارز

افزایش قیمت نفت، خوب است یا بد؟

وعده وزیر نیرو برای توسعه برق رسانی به عشایر

هزینه عروسی در تهران از 3 تا 35 میلیون

صادرات طلای سرخ 33 درصد بیشتر شد/56 کشور زعفران ایرانی می خورند

برای حمایت از ریل ملی چه باید می کردیم که نکردیم؟!

صفر شدن تعرفه ها جذابیت قاچاق را از بین می برد

اختلاف در محاسبه جمعیت بیکار

تحریک گسل "نظام مهندسی ساختمان"

"لاین" به دنبال ارز دیجیتالی اختصاصی

قیمت لژیونر های ایرانی چقدر است؟

دلایل روند صعودی نرخ ارز چیست؟/دلار ظرفیت دارد که 112 درصد گران تر از نرخ موجود باشد

5 عامل جهش ناگهانی قیمت دلار

کورس ارزها در پیست گرانی

قیمت انواع تلویزیون های هوشمند در بازار

استخدام استان البرز و شهر کرج – 2 بهمن 96

از صدور اعلامیه ایجاد تامین اجتماعی در ایران تا درخواست نمایندگان آمریکا برای صادرات محصولات کشاورزی به ایران

طرح سازمان ملل جهت جمع آوری کمک برای یمن

با 40 میلیون تومان چه خودروهایی می توان خرید؟+جدول

ورود واسطه ها به قیمت گذاری ارز/ بانک مرکزی سکوتش را بشکند

منابع "نفت هند" 222 میلیارد بشکه اعلام شد

مردم برای خرید مسکن عجله نکنند

کاهش فعالیت موسسات غیرمجاز نسبت به سال گذشته

دو راه پیش پای مشمولان قطع یارانه

گرانی سیگار در سال آینده

پیش بینی قیمت دلار در سال 97

استخدام مشهد و خراسان – 2 بهمن 96

استخدام قم – شهر و استان قم – 2 بهمن 96

استخدام کرمان – شهر و استان کرمان – 2 بهمن 96

استخدام کرمان – هفته نامه 2 بهمن 96

استخدام همدان – شهر و استان همدان – 2 بهمن 96

استخدام اصفهان – شهر و استان اصفهان – 2 بهمن 96

اقتصاد مقاومتی را در مساجد آموزش دهیم

جزییات سود چندهزارمیلیاردی واردکنندگان خودرو از تغییر تعرفه

چرا نرخ ارز افزایش یافت؟

چند میلیون کارگر موقت در کشور داریم

صنعت بوانات روی ریل توسعه

اُفت عملکرد بنادر در آذر ماه/ حدود 6 میلیون تن کالا جابجا شد

علت کاهش صادرات ایران به عراق

اختلاف درمحاسبه جمعیت بیکار/وقتی آمارباواقعیت جامعه همخوانی ندارد

پرویز رستم زاده، یزدان گودرزی فراهانی جایگزین سازی درآمد دولت از طریق درآمدهای مالیاتی با طراحی یک مدل تعادل عمومی پویای تصادفی

حمیدرضا ایزدبخش ، احمد سلیمان زاده، حامد داوری اردکانی، مرضیه زرین بال مدیریت دارایی و بدهی در صندوق های بازنشستگی با رویکرد سیستمی در محیط فازی

منابع "نفت هند" 222 میلیارد بشکه اعلام شد

هشدار! دانستنی هایی درباره مایکروفر

اُفت عملکرد بنادر در آذر ماه/ حدود 6 میلیون تن کالا جابجا شد

اختلاف درمحاسبه جمعیت بیکار/وقتی آمارباواقعیت جامعه همخوانی ندارد

ال پی جی چیست؟

بهرام تقی پور تجارت جنین در حقوق داخلی و بین المللی

دانستنی جالب درباره مایکروفر که شاید باورتان نشود!

یادداشت/ هادی غلامحسینی آقای روحانی! اقتصاد ایران وابسته به ارز است

واردات "تخمه آفتابگردان" از آمریکا!

انتقاد وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان از مجامع بین المللی

محمدصادق امانی بی توجهی به بخش تعاون و دوری از اقتصاد مردمی

فکر بکر دولت برای انصراف مردم از دریافت یارانه

یارانه بگیرها اینطوری هدفمند می شوند + عکس

ارزش یک میلیون تومانی سهام عدالت در بورس 2.5 میلیون تومان شد !

درصد افزایش حقوق و میزان پاداش پایان خدمت فرهنگیان درسال 97 + جزییات

ندا اخلاقی مدیری، عبداله خوشنودی، جواد هراتی اثر دخالت دولت در بخش بانکی روی پایداری مالی این بخش در ایران

بهرام سحابی، حسین اصغرپور، سعید قربانی بررسی اثرات نامتقارن شوک های پولی در ادوار تجاری ایران

خودروهای 20 میلیون تومانی در بازار

محسن صادقی، سمیرا سلیمان زاده مقایسه ابعاد حقوقی اعتبارات اسنادی و تعهد پرداخت بانکی

جزییات برنامه دولت برای اشتغال 1میلیون 34 هزار نفر در سال97

اسمعیل ابونوری، علی سوری، محبوبه فراهتی ارتباط میان بیکاری، توزیع درآمد و تقاضای مؤثر در ایران

ظریفه جلیلی، عباس عصاری آرانی، کاظم یاوری، حسن حیدری ‏ارزیابی سازوکار انتقال اثرات سیاست پولی بر بازار سهام در ایران

جواد براتی، زهرا کریمی موغاری ، نادر مهرگان تعیین و تحلیل فضایی سرریز سرمایه گذاری صنعتی استان های ایران

شیرین کاری 20 دقیقه ای و دلار 4650 تومانی

واردات «ماهی تیلاپیا» ممنوع شد

شکست روحانی در اقتصاد قابل جبران برای ایران نیست/آشفتگی بازار ارز روی موج دلار 4600 تومان/تاملاتی در باره اجرای حکم قطع دست/آمار های نگران کننده از خانوار های تک نفره/نقشه فقر را چه کسی می کشد؟

سعید حبیبا، محبت مظفری دکترین استیفای حق در حوزه علائم تجاری با نگاهی بر حقوق مصرف کننده

چهار طرح بیمه نامه حوادث منازل فرهنگیان ! + جزییات

جدیدترین قیمت خودروهای داخلی

احمد گوگردچیان، غلامحسین کیانی، زهرا تجری اثر درونی سازی هزینه آلودگی بر رقابت پذیری صنعت فولاد

رقابت سفیر امریکا با پوتین در دمای منفی 18 درجه

مولود رحمانیانی ، رضا طالبلو اندازه گیری سطح عدم تقارن اطلاعات برای شرکت های منتخب فعال در بورس اوراق بهادار تهران

پای درددل 50 نفر از شهروندان

نادیده گرفته شدن منافع هزاران ذی نفع در «آدینه» تنکابن/ پروژه ای که سطح نارضایتی مردم را افزایش داده است

نادیده گرفته شدن منافع هزاران ذی نفع در «آدینه» تنکابن/ پروژه ای که سطح نارضایتی مردم را افزایش داده است