مطالب مرتبط:
معرفی مدیر مدرسه شهید فاریابی جیرفت به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان آموزش وپرورش
معرفی مدیر مدرسه جیرفتی به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری
مدیر مدرسه جیرفتی به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری معرفی شد
فعالیت مردمی خیرین سلامت، خدمات بهداشتی و درمانی را در سطح جامعه بهبود میدهند
تغییر کاربری واحدهای مجتمع پالادیوم از اداری به تجاری
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 23 دی 1396 ساعت 13:112018-01-13سياسي

نظارت های مردمی سلامت نظام اداری را تضمین می کند/ سرچشمه تخلفات و جرم با سجام خشک می شود


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با اشاره به اهمیت مشارکت های مردمی، تصریح کرد:اگر بخواهیم نظام اداری ما سلامت خود را به دست آورد و آن را حفظ و ارتقاء دهد، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، محمد باقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در همایش منطقه ای هدایت، راهبری و سازماندهی دیده بانان پیشگیری از طریق فعال سازی سامانه سجام در گیت بوستان اهواز، اظهار کرد: با توجه به تاکید ریاست قوه برضرورت استفاده از ظرفیت خوب مردم ، در چند سال گذشته این اتفاق به خوبی افتاده است.

وی با بیان اینکه در این حوزه باید فعالیت ها علمی و قدرت برقراری شبکه و کار مشترک وجود داشته باشد، افزود: در دنیا فعالیت حوزه پیشگیری بر پیشگیری اجتماعی و وضعی متمرکز شده که محور این دو مردم هستند، در واقع با توسل به مردم برنامه های پیشگیری در جامعه اجرا می شود.

الفت با تاکید بر اینکه اجرا کردن برنامه های پیشگیری با کمک مردم هنر حاکمیت است، اذعان داشت: به عنوان مثال در زمان تنظیم قراردادها، فروش ها، خریدها، تولیدها، ساخت ها، برنامه های پیشگیری را اجرا کنیم، به گونه ای بسازیم که بهترین کیفیت در زمان بهره برداری داشته باشیم و کمترین آسیب به بهره بردارن برسد؛ این یعنی پیشگیری در ساخت.

به گونه ای قراردادها را منعقد کنیم که کمترین تزلزل در حقوق مورد انتظار مردم ایجاد شود این یعنی پیشگیری.

وی با بیان اینکه دنیا خود را بر اطلاع رسانی و ارتقاء آگاهی مردم متمرکز کرده، بیان داشت: در کشور ما این اتفاق در حال افتادن است، قانونگذار تاکید می کند ما هم همین راه را برویم و اصل هشتم قانون اساسی بر نظارت های مردمی و رفتارها تاکید می کند؛ از این جهت که ساماندهی این امور که مربوط به زندگی مردم است در سطح جامعه نمایان شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با اشاره به اهمیت مشارکت های مردمی، تصریح کرد:اگر بخواهیم نظام اداری ما سلامت خود را به دست آورد و آن را حفظ و ارتقاء دهد، باید نظارت های مردمی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: بعضی کشورها براساس گزارش سالانه سازمان شفافیت بین الملل در مورد فساد اداری و اقتصادی در کشورهای مختلف؛ رتبه یک سلامت اداری دنیا را به خود اختصاص داده اند، این کشورها رشوه ندارند، اختلاس ندارند، تصرف غیر قانونی در اموال دولت ندارند، سرعت عملیات اداری بالا و پاسخگویی در مقابل مردم دارند و از سویی کم کار نیستند.

الفت با بیان اینکه دستیابی به این وضعیت براساس ادعای این کشورها به دلیل نظارت مردمی حاصل شده ، توضیح داد: براساس گزارش سالانه سازمان شفافیت بین الملل اعلام شده دانمارک سالمترین نظام سلامت اداری را دارد ، این درحالی است که رتبه این کشور بعد از جنگ جهانی دوم 100 بوده و اکنون بعد از 70 سال که از جنگ جهانی دوم می گذرد به رتبه یک دست یافته است، که دلیل دستیابی به این وضعیت را نظارت مردمی عنوان می کنند.

وی با بیان اینکه در این کشور سازمانی تشکیل داده اند که با هنرمندی مشابه امر به معروف ونهی از منکر فعالیت می کند، اذعان داشت: ما در حوزه عملیاتی کردن احکام ضعیف هستیم ، باید در این مورد کار فوق العاده انجام دهیم، دستور العمل های خوبی داریم اما اجرا نمی کنیم ، دستور خوب را باید خوب اجرا کرد، باید با ابزار روز با انتظارات و متناسب با انتظارات و توقعات مردمی و با کمترین آسیب اجرا کرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه خاطر نشان کرد: در کشور دانمارک که رتبه یک سلامت اداری را کسب کرده، مردم را به گونه ای آموزش دادند که هر گونه تخلف عمال دولت را رصد و به دست دستگا های اطلاعاتی می رساندند که این موضوع سبب شد تخلفات کاهش و روز به روز وضعیت بهتر شود که امروز رتبه یک دنیا را دارند.

وی ادامه داد: امروز دنبال این هستیم که امر به معروف و نهی از منکر را به روش جدیدتری اجرا کنیم، در حوزه دیده بانان پیشگیری و سامانه سجام به دنبال این موضوع هستیم، سامانه سجام ابزاری در دست دیده بانان است که به مقتضای امروز امر به معروف ونهی از منکر کنند و اتفاق دیگری بنا نیست بیفتد.

الفت اظهار کرد: در کشور ما رخدادها و وقایع و حوادثی شاهد هستیم که فی نفسه جرم نیستند اگر به آنها توجه نکنیم و استمرار پیدا کنند و با رخدادهای دیگر ترکیب شوند،در آینده نزدیک عمل مجرمانه صورت می دهد که آسیب های جبران ناپذیر به بدنه ملت و کشور وارد می شود.

وی افزود: با استفاده از سامانه سجام به دنبال این هستیم وقوع این رخدادهای مقدماتی را به اطلاع دستگاه هایی که مرتبط هستند برسانیم چرا که مشکل امروز کشور ما این است که چرخش اطلاعاتی نداریم، در واقع در بحث دیده بان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سامانه ای به نام سجام دیده بانان می توانند رفتارهای مشکوک را که می تواند منتهی به جرم شود، رصد کرده و با مستندسازی به دستگاه های دولتی رسیدگی کننده به موضوع مورد نظر ، بفرستند.

الفت با بیان اینکه در سجام به دنبال اجرای امر به معروف عمومی با استفاده از دستگاه های دولتی هستیم، گفت: تذکر لسانی در امر به معروف تاکید شده، اما همه امر به معروف و نهی از منکر خلاصه شده در این روش نیست، امروز که حکومت اسلامی داریم و درمسیر پیاده کردن احکام دین حرکت می کند و دستگاه ها مکلف هستند خود را با احکام اسلامی تطبیق دهند، چرا از ظرفیت دستگاه ها در این فریضه استفاده نکنیم.

وی ادامه داد: امروز که زیرساختهای بسیاری در حوزه انفورماتیک و اینترنت در کشور ما ایجاد شده باید از این فرصت استفاده کنیم چرا که ما جزو معدود کشورهایی هستیم که به انواع فیبر نوری مجهز هستیم؛ در حوزه قضایی باید از این فرصت استفاده شود.

وی اضافه کرد: در کشور ما به سخت افزار و نرم افزار متعدد مجهز هستیم که از این وضعیت مطلوب باید در حوزه امر به معروف و نهی از منکر استفاده کنیم و خود را به تذکر لسانی محدود نکنیم، با استفاده از شبکه می توانیم تذکراتمان را به اطلاع دستگاه ها برسانیم و دستگاه های متولی با کسانی که با انجام حوادث پر خطر و یا جرم به جامعه زیان می رسانند برخورد کنند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با بیان اینکه مزایای استفاده از این فناوری این است که اول از همه مردم را فعال کردیم، خاطر نشان کرد: در حوزه پیشگیری های اجتماعی امروز با دستور العمل های بسیار خوبی مواجه هستیم که در جامعه مدنی تعریف می شود .

وی بیان کرد: کشور ما در سال 83 به کنوانسیون مبارزه با فساد ملحق شد که فصل دوم از ماده 5 تا 14 به مباحث پیشگیری اختصاص داده شده و در ماده 13 برای دولت های عضو تکلیف شده که تلاش کند مردم در حوزه پیشگیری عنصر پیشگیری باشند و مردم را با وظایف و تکالیف دستگاه های نظارتی آشنا و زمینه ای ایجاد که مردم گزارشات خود را به دستگا های نظارتی برسانند.

الفت تصریح کرد: براین اساس ما تلاش می کنیم تعداد زیادی از افراد جامعه را در این برنامه مشارکت دهیم چرا که مردم هستند که با چشمان باز در جامعه حرکت می کنند و می بینند که در جامعه چه اتفاقاتی می افتد .

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر خاطر نشان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، مطالبات مردم به حق است مردم از بیکاری و فقر و ناتوانی نظام اداری ما و پاسخگو نبودن ناراحت هستند، حق دارند، ما مطابق قانون اساسی مکلف هستیم برای مردم کار انجام دهیم و تکلیف دولت این است، باید برای مردم کار ، رفاه بهداشت، دارو درمان و آموزش ایجاد شود ، امر حداقلی است که باید انجام شود.

الفت ادامه داد: اگر کسی در این راستا مطالبه گر بود نباید با آن مقابله کرد ، این زخمی است که باید آن را درمان کرد.

به بهانه برخی افراد معلوم الحال منافق ضد انقلاب که همیشه در کمینگاه هستند و از هر فرصتی استفاده می کنند به نظام آسیب برسانند، نمی توانیم بگوییم همه فتنه گر بودند، مردم مطالبه به حق داشتند اما مطالبات در کشور ما مدیریت نمی شود، مردم نمی دانند از چه طریق حرف خود را بزنند.

وی تاکید کرد: باید ساز و کاری ایجاد شود که حرف مردم به گوش مسئولین برسد که سجام یکی از این راهکارها است که باید حرف مردم را گوش کنیم و خواسته های منطقی آنان را عملی کنیم، ما خادم مردم هستیم ما را استخدام کردند که خدمت کنیم نه اینکه حکومت کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه تصریح کرد: ما به دنبال این هستیم که سقف ارتباط با مردم افزایش و از اطلاعات و اخبار مردمی استفاده کنیم و مقامات عالی کشور را مطلع کنیم، می خواهیم مشکلات و موانعی که مردم با آن مواجه هستند مشخص شود، دنبال این هستیم که سرچشمه تخلفات و جرم را با این شبکه سجام خشک کنیم.

وی تاکید کرد: میخواهیم در اثر اجرای این برنامه از فضای حقیقی کوچ و به فضای مجازی برویم و در این راستا هرکسی از طریق اینترنت و کدی که در اختیار دارد وارد می شود و مشاهدات ، خطرات و رخدادهای مشاهده شده که منتهی به وقوع جرم می شود را به صورت مستقیم اطلاع رسانی کند.

الفت خاطر نشان کرد: ما می خواهیم با استفاده از این ظرفیت گزارش هایی را بگیریم که نویسندگان هویت مشخص داشته باشند.

می خواهیم عناصر برنامه سجام هویت مشخصی داشته باشند، پسورد دریافت می کنند واجازه فعالیت خواهند یافت.

وی بیان داشت: استفاده از سامانه سجام در فضای مجازی است زمان و مکان ندارد براین اساس دیده بانان پیشگیری در هر مکانی می توانند اطلاعات و گزارشات خود را ارسال کرده و به صورت مستقیم با حداکثر سرعت در اختیار مسئولان مربوط قرار دهد و نتایج این گزارشات نیز توسط دیده بان قابل دریافت است.

ا پایان پیام/472
کلید واژه ها: پیشگیری - مردم - معاون اجتماعی - اداری - قوه قضاییه - اجتماعی - سلامت - کشور - برنامه - معاون - قانون - نظارت - نظام - قانون اساسی - اطلاع رسانی - جامعه - اهمیت - گزارش - غیر قانونی - خبرگزاری - اقتصادی - خبرنگار - بهترین - تخلفات - انتظار - بوستان - اختلاس - شبستان - همایش - اطلاع

آخرین اخبار سرویس:
گفتگوی تلویزیونی روحانی با مردم آغاز شد

آغاز گفت و گوی زنده تلویزیونی رییس جمهور

سوالاتی مطرح شود که به ابهامات مردم پاسخ داده شود

گفتگوی تلویزیونی رییس جمهور با مردم آغاز شد

آغاز گفتگوی مستقیم رییس جمهور

نباید زندانی شدن افراد خللی در انسجام خانوادگی ایجاد کند

حذف دفترچه های درمانی و اجرای طرح هتلینگ در بیمارستان امام حسین (ع) زنجان

گفت وگوی زنده تلویزیونی رییس جمهوری آغاز شد

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان تعیین شد

اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ری به اداره کل ارتقا یابد

آیت الله مکارم شیرازی: تشکیل جامعه المصطفی از برکات انقلاب است

عدم وجود رابطه معنادار بین ترک تحصیل دانش آموزان و ازدواج/ سالیانه 140 هزار دانش آموز ترک تحصیل می کنند

دقایقی قبل گفت وگوی زنده روحانی با مردم آغاز شد

تجلیل از پرستاران نمونه تا کد گذاری خدمات پرستاری در زنجان

فرماندار خاتم: خدمات و دستاوردهای انقلاب برای جامعه تبیین شود

قرار بود از ابتدای بهمن وارد مرحله اسکان دائم زلزله زدگان کرمانشاه شویم

آغاز گفت و گوی زنده تلویزیونی رییس جمهور

گفت وگوی تلویزیونی روحانی آغاز شد

آغاز گفت وگوی تلویزیونی رییس جمهور

تفکر بسیجی برتفکر خشن آمریکایی در قالب گروه های تروریستی غلبه کرد

یادواره رفقای آسمانی شهید سیدسجاد روشنی و شهید علی اکبر عربی

آغاز گفت و گوی زنده تلویزیونی رییس جمهور

علت لغو سفر ظریف به داووس

راکت «لبیک یک» با موفقیت توسط ارتش تست شد

برگزاری همایش و نمایشگاه تهران هوشمند

سعیدی: مردم سالاری دینی از ابتکارات امام راحل است

صرفه جویی 2700 میلیارد تومانی از محل ایجاد پنجره حمایت های اجتماعی

خروج نظامیان از اقتصاد: کدام کمپانی ها واگذار می شوند؟

چاک شومر:دولت آمریکا تاساعاتی دیگربازگشایی میشود

تهران محلی برای سرریز مسائل و مشکلات/توجه به مدیریت بحران در بودجه شهرداریهای استان تهران

مدیرکل مطالعات فرهنگی مرکز پژوهش های مجلس مطرح کرد عدم وجود رابطه معنادار بین ترک تحصیل دانش آموزان و ازدواج/ سالیانه 140 هزار دانش آموز ترک تحصیل می کنند

عده زیادی از بازداشت شدگان از رأفت اسلامی برخوردار شدند/ قاطعانه با مرتبطان کشورهای بیگانه در حوادث اخیر برخورد می کنیم

شکایت ناجا از شهرداری پایتخت به خاطر تشویش اذهان عمومی

رزمایش توانمندی های ارتش

نامه نجفی به روحانی

گفتگوی تلویزیونی رییس جمهور با مردم آغاز می شود

یک فرد چگونه باید بسوزد تا شهید محسوب شود؟

بازدید رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از مرزهای خسروی و پرویزخان

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان تعیین شد

عمل کردن دولت به تعهداتش از انتظارات شورای شهر مشهد است

دولت فدرال آمریکا به صورت موقت از تعطیلی خارج شد

پرونده اسکان موقت زلزله زدگان تا پایان هفته آینده بسته می شود

حذف ثبت دستی پرونده ها در 4 حوزه قضایی شورای حل اختلاف گلستان

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان تعیین شد

رفع تبعیض در حقوق بازنشستگان

لایحه موافقتنامه انتقال محکومین بین ایران وسریلانکا به مجلس ارسال شد

راکت «لبیک یک» با موفقیت تست شد

حمله با چاقو به 2 روحانی در قم

هجوم خوزستانی ها به اینستاگرام رشید پور +عکس

آیت الله توکل: حضرت زینب(س)، آیه فضیلت های والدین خویش و الگوی همه عصرها و نسل هاست

راکت دقیق زن لبیک یک اهداف تعیین شده را مورد اصابت قرارداد

هتریک استقلالی ها در جذب مهاجم خارجی

انتشار تصویر کامل محسن افشانی و همسرش (عکس)

لینک پخش زنده گفتگوی تلویزیونی امشب رییس جمهوری + آدرس ها

راکت دقیق زن لبیک یک اهداف تعیین شده را مورد اصابت قرارداد

اتریش کمیسیون اروپا را مورد تعقیب قضایی قرار می دهد

چطور در مصاحبه های کاری در مورد حقوق بیشتر مذاکره کنیم؟

کودکان کار بروجردی به بهزیستی سپرده نشدند/کدام نهاد پاسخگو است؟

طرح مطالعاتی قبرستان مسیحی دولاب تهران اجرایی می شود

تجلیل از پرستاران نمونه تا کد گذاری خدمات پرستاری در زنجان

نارسایی هایی در زمینه اسکان زلزله زدگان وجود دارد/ هنوز بین دستگاه های مختلف ناهماهنگی هایی وجود دارد

آیت الله مکارم شیرازی: تشکیل جامعه المصطفی از برکات انقلاب است

اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ری به اداره کل ارتقا یابد

فرماندار خاتم: خدمات و دستاوردهای انقلاب برای جامعه تبیین شود

سالانه 100 هزار گردشگر از آثار تاریخی شهرستان ری بازدید می کنند

تعطیلی دولت آمریکا بیانگر وجود اختلافات داخلی بین دموکرات ها و جمهوری خواهان/ اعتبار ایالات متحده بیش از گذشته خدشه دار شد

16 مدرسه فرسوده دردشتی بوشهر نیازمند بازسازی هستند

لزوم جریان سازی احزاب و تشکل های سیاسی برای تحقق گفت وگوی ملی خانواده

معصومه ابتکار تأکید کرد لزوم جریان سازی احزاب و تشکل های سیاسی برای تحقق گفت وگوی ملی خانواده

تجری: مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکلات زلزله زدگان همراه مسئولان است

امریکایی ها نمی خواهند تمرکز بر روی مسئله فلسطین شکل بگیرد

حوزه علمیه نیازمند تحول فکری گفتاری و عملکردی است

سردرگرمی جهانی درباره بیت کوین

اطلاعیه شورای نگهبان درباره شبهات مطرح شده نسبت به بودجه این نهاد

نخستین رستوران زیر آب در اروپا + تصاویر

برگزاری چهارمین اجلاس مشترک کنسولی ایران و سوییس

عضو هیأت رییسه کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد تعطیلی دولت آمریکا بیانگر وجود اختلافات داخلی بین دموکرات ها و جمهوری خواهان/ اعتبار ایالات متحده بیش از گذشته خدشه دار شد

نمایندگان سنای آمریکا اختلافات را حل کردند/ دولت ترامپ در آستانه بازگشایی

قرار بود از ابتدای بهمن وارد مرحله اسکان دائم زلزله زدگان کرمانشاه شویم

سیف: دلار نخرید که ضرر می کنید/علی مطهری درباره فیلم خبرگان 68: ما چیز پنهانی نباید داشته باشیم و نداری

هنرمند مسلمان تربیت کنیم

سالانه 100 هزار گردشگر از آثار تاریخی شهرستان ری بازدید می کنند

تست راکت «لبیک یک» توسط ارتش

ظهر دلنشین استاد «محسن مظاهری»

لایحه موافقتنامه انتقال محکومین بین ایران وسریلانکا به مجلس ارسال شد

توافق دو جناح سنای امریکا برای پایان دادن به تعطیلی دولت ترامپ

آب سدها آب رفت

پوسترهایی برای ولادت حضرت زینب(س) +عکس

بررسی ناتمام راهبرد های پیشنهادی طرح ملی حفظ قرآن/ برگزاری نشست کارشناسان هفته آینده در قم

یکسالگی آقای رییس جمهور!

اطلاع نگاشت | تبلیغ اسلامی یا پروپاگاندای غربی؟

راکت «لبیک یک» با موفقیت تست شد

زمان انتقال سفارت آمریکا به قدس اعلام شد

لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری به مجلس رفت

نماینده سازمان ملل به ماموریتش در یمن ادامه نخواهد داد

ارسال نامه به روحانی برای تحت پوشش بنیاد شهید قرار گرفتن خانواده شهدای پلاسکو

16 مدرسه فرسوده دردشتی بوشهر نیازمند بازسازی هستند

تحویل لایحه بودجه سال 97 شهرداری مشهد به شورای شهر

جزییات حادثه سانچی از زبان سفیر چین

سیاست های تبعیض جنسیتی در آمریکا زنان را به خیابان کشاند سایه تبعیض جنسیتی و نژاد پرستانه بر سر زنان آمریکا

نظارت های مردمی سلامت نظام اداری را تضمین می کند/ سرچشمه تخلفات و جرم با سجام خشک می شود

نظارت های مردمی سلامت نظام اداری را تضمین می کند/ سرچشمه تخلفات و جرم با سجام خشک می شود