مطالب مرتبط:
جشنواره فجر از حالت نمایشگاه فیلم خارج شود/ منتقدان را ساکت نکنید
نشست وزیر ارشاد با مدیران سی و ششمین جشنواره فیلم فجر
فیلم های کوتاه جشنواره ملی فجر اکران مردمی ندارد
معرفی فیلم های جشنواره فجر-3 فیلم/ «ماهورا» با ساعد سهیلی و بهاره کیان افشار در راه جشنواره فجر
مراسم قرعه کشی فیلم های جشنواره فیلم فجر در کلاکت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 23 دی 1396 ساعت 08:252018-01-13فرهنگي

جشنواره فیلم فجر، قله جشنواره هاست


سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با مدیران و دبیران اجرایی سی وششمین جشنواره فیلم فجر با اظهار خرسندی از اتفاقات جدید در جشنواره گفت: - به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر چهارشنبه 20 دی ماه در جمع مدیران سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حضور یافت.

او در جمع مدیران و دبیران اجرایی سی وششمین جشنواره فیلم فجر، با اظهار خرسندی از اتفاقات جدید در جشنواره گفت: تشکر می کنم از جناب مهندس حیدریان و دکتر داروغه زاده و تمام کسانی که در این اتفاق بسیار مهم و قابل توجه برای سینما و کشور فعالیت می کنند.

به طور طبیعی جشنواره ها مهم اند و جشنواره های فجر مهم تر هستند.

جشنواره سینمایی فجر هم قله جشنواره های کشور ما است یعنی اهمیت آن با توجه به ضرایب و از لحاظ جایگاهی که دارد، افزوده می شود.

به همین جهت افرادی که در دبیرخانه فعالیت می کنند، می دانند که اهمیت و تاثیرات فجر، با نگاه مضاعفی دیده می شود.

او در ادامه افزود: در کشور ما جشنواره های مختلفی برگزار می شود اما وقتی به جشنواره های فجر که می رسیم، به ترکیبی از جشنواره هایی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می کند، می رسیم و این به یک نقطه خاص بدل می شود.

از سویی سینما به علت ویژگی های که داشته و دارد، بیش از هر هنر دیگری در کشور دیده می شود و محل توجه و قضاوت قرار می گیرد و همین امر باعث سخت شدن کار مدیران جشنواره فیلم فجر می شود چرا که فعالیت آنها، بیش از هر اتفاق فرهنگی دیگری در معرض قضاوت، داوری و دیده شدن قرار می گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به در معرض دید قرار گرفتن جشنواره توسط مخاطبان و سینماگران، بیان کرد: در بهمن ماه، چه کسانی که سینمایی هستند و چه کسانی که سینمایی نیستند، به نوعی در فضای سینما و جشنواره فیلم فجر قرار می گیرند و به نوعی کل کشور درگیر این جشنواره می شود که این کار مدیران جشنواره را دشوارتر می سازد، حساسیت را افزایش می دهد و به دلیل در معرض دیده شدن قرار گرفتن،فشار روحی و روانی و کاری ایجاد می کند.

او با اشاره به تجربیات دبیرخانه جشنواره فیلم فجر طی 36 سال، تصریح کرد: بهره گیری از تجربیات باعث خواهد شد که سختی ها کاهش یابد و مسیر راحت تر طی شود.

امسال گزارش هایی به دست ما رسیده، نشان دهنده این است که کارهای قابل توجهی صورت گرفته تا جشنواره امسال بسیار پُربارتر برگزار شود.

با اینکه احتمال داده می شد با تقلیل تعداد فیلم ها حاشیه ای از ناحیه افرادی که به جشنواره راه پیدا نمی کنند، ایجاد شود اما این گونه نشد.

وزیر ارشاد اظهار داشت: از اینکه جشنواره به سمتی حرکت می کند که فیلم ها قابلیت دیده شدن بهتری دارند، بسیار خوب است و اتفاقات مثبت از این قبیل کم نیفتاده است.

صالحی چند نکته را به مدیران و دبیران جشنواره فیلم فجر متذکر شد و تاکید کرد: دوره مدیریت با فاصله تمام شده است.

در گذشته ممکن بود که با این نوع مدیریت اعتدال ایجاد کرد ولی در حال حاضر فضای اجتماعی و ارتباطی ما نوع دیگری از مدیریت را ایجاد کرده است.

هر چقدر نزدیک تر باشیم سوءتفاهم ها کمتر می شود.

اصحاب رسانه و منتقدین باید این حس را داشته باشند که می توانند به راحتی انتقاد کنند.

اینکه ما به اتاق های شیشه ای نزدیک شویم و فاصله خودمان با مخاطبان را از لحاظ قضاوت های مبتنی بر حدس و گمان دور کنیم، کمک می کند به اینکه جشنواره سالم تر و کم حاشیه تر برگزار شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارزش گذاری به ابتکار جشنواره امسال در این راستا، از جمله برگزاری نشست دبیر جشنواره و نماینده هیات انتخاب با اهالی رسانه پس از پایان جلسه انتخاب فیلم ها یا اتفاقی که امسال تحت عنوان قرعه کشی برنامه فیلم های سینمای رسانه صورت گرفت، گفت: ابتکاراتی که به راحتی میسر می شود، باید انجام شود حتی اگر به نوعی عادت برای سال های آتی ایجاد کند.

ما هر چه خودمان را از لایه های دیوارگونه به لایه های نازک شیشه ای برسانیم، سوءتفاهمات کمتر می شود.

او ادامه داد: دستورالعمل ها و مقررات، هزینه کرد جشنواره و شفاف سازی هایی نظیر همین قرعه کشی برنامه سینمای رسانه کمک می کند تا 3 ضلع اهالی سینما، مردم و رسانه به ما اعتماد بیشتری کنند.

این اعتماد، در اتفاقات پیش رو، یک سرمایه اجتماعی برای جشنواره، سازمان سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، لذا به نظر می رسد در این مسیرهر چه بتوانیم بر اتفاقات خوب بیفزاییم، بهتر است و امید می رود از کارهای خوبی که انجام می شود، کاسته نشود.

صالحی به حرفه ای برگزار شدن جشنواره تاکید کرد و گفت: باید به سمتی برویم که جشنواره را از حالت نمایشگاه فیلم خارج کنیم.

باید به سمتی برویم که جشنواره فیلم فجر در قالب یک فستیوال سینمایی پیش برود و در حقیقت، شأن جشنواره را حفظ کنیم و از بازار نمایش فیلم، فاصله بگیریم و شأن و جایگاه سینما را حفظ کنیم.

او در ادامه افزود: شاخصه ها و نکاتی وجود دارد که ما بر اساس آنها، بتوانیم فکرهای بیشتری برای سال های آینده داشته باشیم و به این بیاندیشیم که چگونه می توان جشنواره فیلم فجر را به عنوان یک فستیوال معتبر منطقه ای و جهانی مطرح کرد.

باید با این نگاه به سمت جشنواره فیلم فجر حرکت کنیم.

صرفا هم قرار نیست با نگاه شورآفرینی و هیجان سازی و عمومی سازی حرکت کنیم.

ما می خواهیم فجر، به عنوان یک فستیوال معتبر سینمایی در منطقه و بعد در بعد جهانی مطرح شود.

حال باید بررسی کرد که چگونه می توان قدم به قدم، به این شاخصه ها افزود.

باید به گونه ای حرکت کنیم که به این دلخوش نباشیم که هزاران نفر و میلیون ها نفر به جشنواره می آیند و می روند و به این برسیم که جشنواره فجر، در حوزه سینما تفسیر بخصوصی دارد و ما با آن چیزی که باید باشد و هستیم، فاصله داریم.

صالحی ادامه داد: حق سینمای ایران است که یک فستیوال مهم و جهانی داشته باشد.

ما باید برای گام هایی که سال بعد طی می شود، چشم اندازی را ترسیم کنیم.

اگر بحث حضور در بازارهای جهانی، مشارکت بین المللی، ارتباط فعال دیپلماسی فرهنگی از طریق سینما مطرح است، یکی از موضوعات این است که به برگزاری یک فستیوال حرفه ای نزدیک شویم و اگر یک فستیوال خوب را داشته باشیم، می توانیم این چشم انداز بین المللی را برقرار کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تعامل خوب با رسانه ها، اذعان کرد: تعامل و ارتباط خوب با رسانه ها بخشی از برگزاری فستیوال و جشنواره ها است.

یعنی هنر ارتباط با رسانه ها را باید داشته باشیم و به نظر می رسد هر مقدار ظرفیت خودمان را در تعامل خوب با رسانه ها و منتقدان سینمایی بالا ببریم،برپایی جشنواره را قوی تر می کند.

البته منظور از تعامل، به طور کامل، تعریف و تمجید از برنامه ها نیست یا اینکه بخواهیم منتقدی را ساکت کنیم.

باید این رابطه را کامل کنیم و این رابطه، چرخ پنجم این حرکت باشد.

صالحی با اشاره به اهمیت روابط عمومی و دبیرخانه جشنواره فیلم فجر گفت: کل سیستم جشنواره باید به گونه ای در کنار هم قرار بگیرند تا تعامل حداکثری مثبت با رسانه ها را داشته باشیم و آنان را با این اتفاق بزرگ فرهنگی و هنری که تقریبا مشابه ندارد، همراه کنیم.

رسانه ها باید حس کنند ضلع مهم این جشنواره هستند.

فکر نکنند بیرون گود هستند و به همین دلیل، بخواهند صرفا از جشنواره مچ گیری کنند.

واقعا به این قضیه واقف باشند که در متن هستند و این موضوع را با تمام وجود حس کنند.

او همچنین ادامه داد: رویکرد ما به گونه ای باشد که فعالان رسانه را با این جشنواره همراه کنیم تا با آن همذات پنداری کنند و ما را در برگزاری جشنواره همراهی کنند.

رسانه ها نباید حس کنند که خبرها را باید غیررسمی دنبال کنند.

رسانه باید احساس صداقت و امنیت کند.

زمانی که حس اعتماد رسانه برانگیخته شود، گرایش عمومی را نسبت به جشنواره برمی انگیزد و رسانه را با جشنواره همدل می کند.

او به اتفاقات پیرامون جشنواره فیلم فجر در سال گذشته اشاره کرد و گفت:فضایی که پارسال در ثبت نام ایجاد شد، خوب نبود و این حس به وجود آمد که برای جشنواره ای با این سابقه، بعد از 35 سال اختلال به وجود آمده و حاشیه درست شده است.

گاهی اوقات مسائل کوچک، مشکلات بزرگ ایجاد می کند.

باید مسائل کوچکی که هزینه ندارد اما تدبیر و مدیری میخواهد را رعایت کرد.

باید موضوعاتی که از سال های قبل داشتیم و به نظر کوچک می رسید، یک بار دیگر بررسی شود تا مشکل بزرگ ایجاد نشود.

صالحی با اشاره به اطلاع رسانی دقیق، بیان کرد: اطلاع رسانی سیستم باید دقیق و پیوسته باشد، اگر ما در بحث اطلاع رسانی زمین را خالی بگذاریم این خالی بودن با سوءتفاهم و شُبهه پُر می شود.

مطمئنا زمین خالی، خالی نمی ماند اگر ما پُر نکنیم، دیگران پُر می کنند و دیگر نمی توان آن موضوعات ایجاد شده را، پاک کرد.

آن کسی که گل اول را بزند، بُرد با او است یا از لحاظ روانی زمینه بردن را دارد.

او ادامه داد: پیوسته و به طور مستمر باید تولید خبر و پیش خبر داشته باشیم و اجازه ندهیم که دیگران با گمانه زنی فضا را پُر کنند.

با توپخانه پُر از خبر و اطلاع جلو برویم تا همه حس کنند که مجموعه حرکت می کند و جایی برای گمانه زنی باقی نمی ماند.

این کمک می کند تا فضای روشن تری را دنبال کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد به برگزاری جشنواره در استان ها اشاره کرد و گفت: اتفاق بسیارخوب، همراه شدن جشنواره فیلم فجر با استان ها است.

انشالله سی وششمین جشنواره فیلم فجر در استان ها با شکوه تر از همیشه برگزار شود.

برنامه ریزی های صورت گرفته برای رسیدن به این هدف، چشم انداز خوبی ایجاد می کند.

مدیران کل استان ها به من خبر دادند که روش امسال آنان را خوشحال کرده است.

روشی مبتنی بر اعتماد به مدیران کل استانی و این که نگاهی که ما از مرکز داریم، نخواهیم آمرانه و پدرخوانده وار عرضه کنیم.

آنان با جشنواره همراه شده اند و این نوع نگاه اعمال شده در جشنواره را مثبت تلقی کرده اند که همین باعث شده تا به مسئله جدی تر نگاه کنند.

او افزود: امسال جشنواره فیلم فجر با تمام اتفاقات پیش آمده در استان ها می تواند شرایط بهتر برگزاری جشنواره در استان ها را به همراه داشته باشد.

این رخداد به ملی شدن جشنواره فیلم فجر بسیار کمک می کند.

وزیر ارشاد با اشاره به لزوم تغییر ذهنیت غالب بر فعالان استانی، گفت: ذهنیتی که کمابیش هست را باید تغییر داد.

ذهنیتی که بر اساس آن، فعالان استان ها این حس را دارند که تمام مزیت ها - حتی در حوزه فرهنگ و هنر و نه صرفا در مسائل اقتصادی- برای استان تهران است و تهرانی بودن برای خودش مزیت ایجاد می کند.

این فضا و پراکندگی وجود دارد و این که استان ها - مخصوصا استان هایی که کمتر این اتفاقات برایشان تجربه شده است- نسبت بهتری با حوزه فرهنگ و هنر و سینما پیدا کنند، اثرگذار است.

علاوه بر اینکه شرایط را بهتر می کند بحث های مربوط به حوزه امنیت ملی و حس آرامش عمومی را بیشتر می کند.

و ما باید تلاش کنیم این اتفاقات در استان ها بهتر از گذشته رخ دهد.

او افزود: جشنواره فیلم فجر در ایران، جشنواره محل توجه مردم است و بخش های زیادی از مردم به آن متصل می شود.

اینکه ما میلیون ها نفر را به مهمانی دعوت کنیم، آنها انتظار دارند که میزبانان خوبی باشیم .

پس نظم، خدمت رسانی، حرمت و احترام و بحث های مختلف باید رعایت شود به نوعی مردم باید حس کنند که به آنها حرمت گذاری شده است.

صالحی با اشاره به لزوم تعامل با صنوف سینما گفت: آقای حیدریا ن و ترکیب همکارانشان که از دیرباز با صنوف سینما ارتباط داشتندو تعامل خوبی دارند.

این رویدادها حق اهالی سینما است زیرا آنها صاحب خانه هستند.

تعامل فعال با صنوف سینما و موثران آنان در کل سال به خصوص این دو ماه جشنواره بسیار مهم است.

اهالی سینما با تمام سلایق، باید احساس کنند که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان سینمایی و جشنواره با نگاه همدلانه با آنان تعامل دارد و ارتباط برقرار می کند.

او افزود: فضای اجتماعی و ارتباطی ما مدلی از مدیریت ایجاد کرده که به عنوان مدیریت از راه ارتباط نزدیک است.

هر قدر نزدیک تر شویم سوءتفاهمات کمتر می شود.

هر قدر دورتر باشیم برخی سوءتفاهمات بیشتر کاشته می شود.

اصحاب سینما باید این احساس را داشته باشند که می توانند در زمینه های مختلف پیشنهاد و انتقاداتی بدهند.

صالحی گفت: با توجه به اینکه جشنواره، کلمه فجر و انقلاب را دارد و امسال هم چهلمین سالگرد انقلاب است باید این حس منتقل شود که نسبت جشنواره فجر با انقلاب، نسبت روشنی است.

زمانی که ما از نسبت روشن صحبت می کنیم نه اینکه به عنوان کاری پروپاگاندا انجام شود، خیر! به گونه ای که در روح ظهور و بروز داشته باشد و احساس شود که این جشنواره انقلاب است.

وقتی ما از انقلاب حرف می زنیم با همه اجزاء آن نظیر انسانی بودن، دینی بودن و .

که دارد، باید همراه باشد.

طبعا امسال جشنواره فیلم فجر، هم در حوزه تبلیغات و هم حوزه شعائری که دارد می تواند در حوزه باطنی هم حرکت کرد.

راه اندازی دوباره بخش تجلی اراده ملی اتفاق بسیار خوبی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: باید به این نکته که چه باید کرد تا به جوهره انقلاب اسلامی یعنی انسانیت، اخلاق مداری، فضائل اخلاقی توجه بیشتری کرد.

جشنواره فجر انقلاب، باید فرصتی باشد تا جامعه ایرانی، انسانی تر، اخلاقی تر و معنوی تر بیاندیشد و عمل کند.

این فرصت چند میلیونی و فضای اجتماعی که ایجاد می کند، باید مقدمه ای برای زندگی اخلاقی، انسانی و معنوی بهتر باشد.

آنجایی که می تواند وجه تمایز و وجه امتیاز ما باشد و با همین نگاه هم انقلاب اسلامی و بعد جشنواره شکل گرفته است.

باید بتوان در این فضا تا جایی که میسر است، کاری کرد که جلوه های آن افزایش پیدا کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازستاد خبری جشنواره فیلم فجر، در ابتدای این نشست، محمدمهدی حیدریان در ابتدای نشست با مدیران جشنواره فیلم فجر به برگزاری جشنواره به صورت منسجم و طبق برنامه های پیش بینی شده اشاره کرد و گفت که تا کنون کارها طبق برنامه و با کمترین مشکل پیش رفته است .

معاون وزیر ارشاد گفت: دکتر داروغه زاده تجربه برگزاری و همکاری با جشنواره های مختلف را چه به عنوان قائم مقام، چه مدیر و دبیر داشته است و همین امر سبب شد تا سازوکار جشنواره را به خوبی به اجرا بگذارد.

رییس سازمان سینمایی ادامه داد: با توجه به اینکه روحیه خود دبیر جشنواره هم ، پرهیز و دوری از تجملات است، این مسئله منجر به دستاوردی خوب در جشنواره امسال شده است و امیدواریم امسال با توجه به ژانر متنوع فیلم ها و سطح کیفی شان، شاهد جشنواره خوبی باشیم.

در این نشست، مدیران بخش های مختلف سی و ششمین جشنواره فیلم فجر نیز به ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده پرداختند.

این نشست عصر روز چهارشنبه 20 دی ماه، با حضور وزیر ارشاد، محمدمهدی حیدریان معاون وزیر و رییس سازمان سینمایی، علیرضا رضاداد مشاور عالی رییس سازمان سینمایی و عضو شورای سیاست گذاری جشنواره، ابراهیم داروغه زاده دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، مهدی یزدانی مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری، مهرداد آگاهی مدیر کل روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد مهدی احمدی مدیر کل حوزه وزارتی و مدیران بخش های مختلف جشنواره سی و ششم، عزت الله علیزاده معاون اجرایی، مسعود احمدیان مدیر برنامه ریزی، سیمون سیمونیان مدیر دبیرخانه، محمدرضا فرجی مدیر امور سینماها، مهدی قربان پور مدیر بخش تجلی اراده ملی، مهدی میرباقری مدیر هنری و مسعود نجفی مدیر روابط عمومی برگزار شد و مدیران بخش های مختلف، به ارائه گزارشاتی درخصوص عملکرد خود پرداختند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: جشنواره - جشنواره فیلم فجر - جشنواره فیلم - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی - وزیر فرهنگ و ارشاد - فیلم - سینما - فرهنگ - مدیران - برگزار - اسلامی - ارشاد - کشور - فرهنگی - وزیر - وزارت فرهنگ - صالحی - اهمیت - گزارش - چهارشنبه - هایی - جدید - خبرگزاری - افزایش - حساسیت - طبیعی - حاشیه - وزارت - درگیر - میزان

آخرین اخبار سرویس:
پیچیدگی محض در سادگی مطلق با «سوء تفاهم»

«حورا» در جشنواره برخط دوازده ماه رومانی

قیمت بلیت های جشنواره ملی فیلم فجر اعلام شد

برگزیدگان یازدهمین جشنواره فیلم های ورزشی معرفی شدند

درخواست 200 تشکل و کانون دانشجویی برای اکران عمومی فیلم «عصبانی نیستم!»

برچیده شدن چادر زلزله زدگان قصرشیرین با باد و باران + فیلم

کدام سریال در دهه فجر پخش می شود

«کمدی انسانی» 2 روزه 80 میلیونی شد/ «آینه بغل» به فروش 13 میلیارد رسید

حرکات دیوانه وار یک عابر برای عبور از اتوبان + فیلم

اعلام قیمت بلیت های جشنواره فیلم فجر

روایت بازیگر زن ایرانی از بایکوت و آزارش پس از یک شرایط خاص

حامد همایون و مادرش /عکس

تهیه کننده گیلانی بهترین برنامه ساز ورزشی ایران نتایج

سدها و آبگیرهای قاین میزبان پرندگان مهاجر + فیلم

مسعود کیمیایی ممنوع الملاقات است

فیلم/مهران مدیری: بعضی ها عادت کردند با قفل فرمان از ماشین پیاده شوند!

پست جدیدپیمان معادی بانیایشی ازعلی شریعتی+عکس

مردم بستر اصلی جریان فرهنگ است

پوستر فیلم «به وقت شام» رونمایی شد+ عکس

پوستر متفاوت تازه ترین ساخته ابراهیم حاتمی کیا

سینمای ایران و جهان در این هفته

دوچرخه سواری به مناسبت روز هوای پاک+فیلم

غنیمت بزرگ رزمندگان فاطمیون از تروریست ها در البوکمال+ فیلم

مهناز افشار با حجاب چادر +عکس

پوستر فیلم به وقت شام رونمایی شد (+عکس)

برگزاری جشنواره فرهنگی هنری فجر رشت از 30 دی

توهین فرزاد حسنی به مدیری صدای خانم بازیگر را درآورد!

واکنش تنابنده به تولید اولین خودروی ملی در کره شمالی +عکس

گران ترین بازیگرزن تلویزیون مشخص شد

رونمایی از پوستر تازه ترین ساخته ابراهیم حاتمی کیا

توهین فرزاد حسنی به مدیری صدای خانم بازیگررادرآورد!

جزییات اختتامیه جشنواره موسیقی فجر

مو سپیدانی از قلب تاریخ رنسانس

دو جوان برگزیده ی جشنواره، کنسرت آهنگساز پیشکسوت را یاری دادند

نوای «صبا» در رودکی طنین انداز شد

دو رکورددار بلیت فروشی بخش تلفیقی جشنواره روی صحنه رفتند

علیرضا طلیسچی: سیزده سال از آن روز گذشت...

بهبهان/ نمایش اشیاء کشف شده 6 هزار ساله از شوش، هفت تپه و چگاسفلی در دانشگاه خاتم النبیاء‎

سرقت نسخه کمیاب و 40 هزار پوندی رمان «هری پاتر»

کتاب «دانشگاه، ارتباطات و توسعه ملی در ایران» منتشر شد | معرفی کتاب به قلم حسین پاینده

غروب جمعه شد چه زود +فیلم

حمایت وزارت بهداشت از تولید آثار هنری در حوزه پزشکی و روانپزشکی

اعلام بزرگداشت های جشنواره تئاتر فجر

درخواست 200 دبیر تشکل و کانون دانشجویی برای اکران عمومی فیلم «عصبانی نیستم!»

گیشه سینمای ایران در دستان کمدی های سطحی/پرویز پرستویی با دو فیلم در انتهای جدول فروش+عکس

درخت چنار کهنسال روستای انار در مشگین شهر ثبت ملی می شود

درخت چنار کهنسال روستای انار در مشگین شهر به ثبت ملی می رسد

چگونه قرار داد اجاره را تنظیم کنیم تا ربا نشود + فیلم

ماجرای عاشق شدن احمد نجفی در برنامه دورهمی + فیلم

واکنش جالب یک چهره سینماازنصب یک بنرعجیب

توضیحات تهیه کننده «اکسیدان» درباره پشت صحنه این فیلم

برگزیدگان نهمین دوره جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان معرفی شدند

برپایی نمایشگاه عکس موبایلی هنرمند قزوینی در سرای سعدالسلطنه

برپایی نمایشگاه عکس موبایلی هنرمند قزوینی در سرای سعدالسلطنه

دلیل عدم پخش لیسانسه ها

احداث سینما و حمایت از هنرمندان در اولویت نخست حوزه هنری آران و بیدگل

اعلام بزرگداشت های جشنواره تئاتر فجر

رونمایی از یک اثر داستانی در آران و بیدگل

تجلیل از ایکنا در اختتامیه هفته قرآن و عترت فارس

لباس عجیب و متفاوت بازیگر زن مشهور +عکس

تجلیل از ایکنا در اختتامیه دومین هفته قرآن و عترت فارس

فیلم جدید عامر خان در چین پرفروش شد

حاشیه نگاری بر اولین روز جشنواره تئاتر فجر

سیف الله صمدیان | ناگفته هایی از 25 سال دوستی با کیارستمی

3 ساعت ازدحام نفسگیر در فعل چهارسو

تاکید بازیگر «لیسانسه ها» بر پخش به موقع سریال ها

پشت صحنه فیلم «اکسیدان» منتشر شد

افشار در گلشیفته بازی می کند

خواستن ،توانستن است ...+فیلم

میثاقی و فوتبال1،برنده تندیس جشنواره فیلمهای ورزشی

فیلم طنز/ نفتی که از یه عده فست فود خور به دست بیاد

امیرخان، سینمای چین را به تصرف خود درآورد

تمسخر اولین فیلم سینماهای عربستان توسط سعودی ها

سفر معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد به شهرستان های نی ریز و استهبان

برای یک عمر فعالیت موفق در حوزه نویسندگی ادبیات کودک فرهاد حسن زاده نامزد نهایی جایزه اندرسن شد

جدول آمار فروش فیلم های سینمایی در حال اکران اعلام شد

فردا؛ پیش فروش بلیت فیلم های جشنواره فجر

آغاز ساخت پلاسکو از دهه فجر

پوستر فیلم به وقت شام رونمایی شد+عکس

داستان اسباب بازی 4 نویسنده اش را پیدا کرد

ناگفته های آریا عظیمی نژاد از وضعیت موسیقی امروز

فردا؛ پیش فروش اینترنتی بلیت های فیلم های جشنواره فجر

جشنواره «آن سوی آینه» را متوقف نکرد

اختتامیه سی و سومین جشنواره موسیقی فجر برگزار می شود

اتفاقات نهمین شب جشنواره موسیقی فجر/کنسرت شهرداد روحانی همه را به وجد آورد

جدیدترین فیلم امیر خان در راس باکس آفیس چین قرار گرفت

اختتامیه دومین هفته قرآن و عترت فارس همراه با تجلیل از خبرنگار و عکاس ایکنا

نشست مسئولان مؤسسات قرآنی فارس با معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد

قیمت بلیت فیلم های سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر مشخص شد

گویندگان و صداهای فعلی در دوبله ماندگار نمی شوند

اختتامیه جشنواره پژوهش های قرآنی فارس

روایت بهاره افشاری از بایکوت و آزارش پس از یک بازی در یک نقش سیاسی

میراثی که فراموش شد

مراسم بزرگداشت سالروز شهدای حادثه پلاسکو در بهشت زهرا(س) + فیلم

اعلام قیمت بلیت های جشنواره فیلم فجر

مستند «قائم مقام» در ماسال اکران می شود

جشنواره افغانستان شناسی

ثبت هفده پرونده ناملموس استان یزد در فهرست آثار ملی

بزرگداشت شاعر کرمانشاهی محمد رضا فتاحی

نماز جمعه اهواز+فیلم

جشنواره فیلم فجر، قله جشنواره هاست

جشنواره فیلم فجر، قله جشنواره هاست