مطالب مرتبط:
کاهش دید و مه گرفتگی شدید در محورهای گیلان/جوی آرام و ترافیک روان در راه های کشور
طرح ترافیکی جدید؛ تنها راه حل برای بهبود آلودگی هوای تهران
ابراز نگرانی ماکرون از برنامه راه ابریشم چین
آخرین وضعیت ترافیکی راه ها کشور/ مه گرفتگی در محور های مواصلاتی گیلان
آخرین وضعیت ترافیکی راه ها کشور
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 23 دی 1396 ساعت 08:222018-01-13سياسي

اگر کسی روی اعصابمان راه رفت، چه کنیم


«اعصاب ما» آن نواحی هستند که کسی در ارتباط خود با ما آنها را تحریک می کند و وادار می شویم واکنش نشان دهیم.

بعضی از افراد نسبت به بقیه اعصاب آسیب پذیرتری دارند، - ، دنیای امروز جوری شده که خیلی از ما بیشتر اوقات استرس داریم و با افرادی برخورد می کنیم که عمدا یا غیر عمد، روی اعصاب ما راه می روند.

اعصاب ما آن نواحی هستند که کسی در ارتباط خود با ما آنها را تحریک می کند و وادار می شویم واکنش نشان دهیم.

بعضی از افراد نسبت به بقیه اعصاب آسیب پذیرتری دارند، اما به هر حال همه ی آدم ها این آستانه ی عصبی را دارند و وقتی کسی روی اعصاب شان راه می رود، نیاز دارند به ابزارهایی برای مقابله به آن مجهز باشند.

در این مطلب، 10 ابزار یا تکنیک ساده را به شما توصیه می کنیم که می توانید با کمک آنها اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید، خودتان را کنترل کنید.

تکنیک های ارائه شده را تمرین کنید و سپس آنها را در ارتباطات خود به کار ببرید.

1.

این را درک کنید که اعصاب شما، اعصاب شماست!شما برای خودتان ایده ها یا تفکراتی دارید که باعث می شوند به روش خاص خودتان رفتار کنید.

همه ی ما حساسیت های مخصوص خودمان را داریم و مطمئنا خوب می دانیم چه هستند.

این حساسیت ها و آستانه ها فقط مال شما هستند و یک سری از حساسیت ها نیز عمومی و همگانی اند.

شما باید حساسیت های خاص خودتان را بشناسید و بررسی کنید که چرا به وجود آمده اند.

شاید زمانی که بچه بودید، بابت یک ویژگی خاص خودتان، شما را مسخره می کردند یا شاید هم کسی که در حال گفتگو با او هستید، در گذشته باعث آزار و رنجش شما بوده است.

به جای اینکه تمام دردها گذشته را مرور و مزه مزه کنید، سعی کنید در زمان حال بمانید.

هر ارتباط فردی را به عنوان اتفاقی جدید تلقی کنید و سعی کنید بفهمید طرف مقابل تان قصد دارد چه چیزی به شما بگوید، نه اینکه بدون درک حرف های او، فقط واکنش نشان دهید.

2.

یاد بگیرید که مکالمه ی خود را از موضوعات و چیزهایی که روی آنها حساس هستید دور نگه داریدوقتی در شرایطی هستید که فرد مقابل، در حال وارد شدن به منطقه ی خطر (حساسیت های شما) است، کار هوشمندانه این است که گفتگوی خود را از آن موضوعات دور نگه دارید.

این مهارتی است که می توانید آن را یاد بگیرید تا در هر مکالمه ای به شما قدرت بدهد.

خیلی از آدمها ممکن است بی توجه باشند و ناخواسته اعصاب شما را بهم بریزند، در چنین شرایطی شما می توانید با تغییر دادن موضوع، با این رفتارها کنار بیایید.

مثلا اگر کسی موضوعی را پیش کشید که شما به آن حساسیت دارید و می رنجید، زودتر بحث را عوض کنید؛ می توانید از طرف مقابل تان در مورد خودش سوالی مطرح کنید، ترجیحا چیزی که مورد علاقه ی او باشد.

آدم ها دوست دارند در مورد خودشان حرف بزنند و خواهید دید که موضوع مورد حساسیت شما کاملا فراموش می شود!3.

به افراد نزدیک به خود بگویید روی چه چیزهایی حساس هستید و حساسیت های آنها را نیز بشناسیدیک کار خوبی که می توانید در شروع هر رابطه ای انجام دهید، مثلا در ابتدای دوران نامزدی، این است که بنشینید و در مورد چیزهایی که روی شان خیلی حساس هستید صحبت کنید.

با این کار هم طرف مقابل تان متوجه می شود در اربتاطات خود با شما چه حد و مرزهایی را باید رعایت کند و هم شما می فهمید در رابطه ی خود با او، از حساسیت های خاص طرف مقابل تان اجتناب کنید.

بنابراین احتمال عصبانیت و برآشفته شدن برای هر دوی شما به حداقل خواهد رسید.

می توانید با هم توافق کنید که هرگز این موضوعات را پیش نکشید و طرف مقابل تان را آزار ندهید.

4.

اگر چیزی واقعا شما را ناراحت کرد، به یک جای خلوت بروید و خودتان را جمع و جور کنیدگاهی با وجود تمام رعایت ها، به هر حال این اتفاق ممکن است بیفتد و کسی اعصاب ما را بهم بریزد و دست روی نقاط حساس ما بگذارد و ما هم به سختی بتوانیم به اعصاب خود مسلط بمانیم.

بهترین کاری که می توانید بکنید این است که به یک گوشه ی خلوت پناه ببرید و خودتان را آرام کنید.

این کار برای این است که وقتی شدیدا ناراحت و عصبی هستید، واکنش نشان ندهید.

صبر کنید تا آرام شوید و بتوانید راهی خوب برای غلبه بر ناراحتی تان پیدا کنید.

با واکنش نشان دادن عجولانه و بدون تفکر، چیزی جز تنش دستگیرتان نمی شود.

درد، درد می آورد و ممکن است وسوسه شوید با آزرده کردن طرف مقابل، تلافی کنید.

در نتیجه چرخه ی معیوبی شکل می گیرد و همیشه حال تان را بد خواهد کرد.

یک نفس عمیق بکشید، اشک های تان را پاک کنید و برگردید.

5.

درک کنید که حرف های دردناک فرد مقابل، ربطی به شما ندارددر بیشتر موارد فرد مقابل منظوری ندارد و شما را هدف نمی گیرد.

اگر این آدم کلا ناخوشایند و بد رفتار است، پس واقعا کاری با شما ندارد، بلکه فقط در دنیای خودش سیر می کند و ویژگی های شخصیتی و رفتاری دارد که از یک درد عمیق درونش نشات می گیرد.

بهترین کاری که می توانید بکنید درک این موضوع است که این آدم بد رفتاری که جلوی شما نشسته، وجود خارجی ندارد! فرض کنید عده ای دوروبرتان هستند که چنین ویژگی هایی دارند، بهترین کار، دوری از آنهاست اما اگر امکان اجتناب از این افراد را ندارید تنها راه این است که هیچ چیزی را به خودتان نگیرید و این اشخاص را آدم حساب نکنید!اگر خیلی هم دلسوز و مهربان هستید می توانید فراتر از رفتارهای زننده و آزاردهنده ی این افراد را ببینید و فرصتی بیابید تا به او کمک کنید مشکلش را حل کند.

با آنها به گفتگو بنشینید و نسبت به ریشه یابی مشکل شان علاقه نشان دهید.

اگر هم فرد مقابل تان خیلی عصبانی و پرخاشگر است، بگذارید بداند که شما سعی دارید کمکش کنید تا آرام شود و بتوانید گفتگوی واقعی تان را شروع کنید.

توانایی داشتن در پیدا کردن مشکلات دیگران و کمک به آنها، یک مهارت با ارزش است و اطرافیان تان شما را انسانی محترم و مهربان تلقی کرده و برای تان ارزش زیادی قائل خواهند شد.

6.

درک کنید که بعضی از رابطه ها، حساسیت های مشترکی دارند و دقت و احتیاط بیشتری لازم استمنظور ما بیشتر روابط فامیلی است.

در روابط صمیمی و نزدیک، درهای مشترکی وجود دارد و حساسیت ها از این دردها ناشی می شوند.

همین دردها می توانند الگوهای رفتاری شکل دهند که مخرب هستند.

این را باور داشته باشید که صرفا به این دلیل که الگوهای رفتاری خیلی زود و در همان اوایل در یک رابطه شکل گرفته اند به این معنی نیست که حتما باید در ادامه نیز همانگونه باقی بمانند.

آسیب زننده ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که روی اعصاب همدیگر راه بروید؛ تنها چیزی که نصیب تان می شود رنج و نارضایتی است.

7.

درک کنید که رفتار طرف مقابل ممکن است نتیجه ی باورهای محدود، تعصب ها و نگرش خاص او باشدسعی نکنید توضیح دهید، رفتار خودتان را توجیه کنید یا به هر طریقی ثابت کنید که شما آدم خوب و شایسته ای هستید! چون این آدم به هر حال چیزی نخواهد دید زیرا تمام آن چیزی که او می بیند، باورهای محدود خودش است.

شما مسئول تعصب ها و باورهای هیچکس دیگری نیستید، رهایش کنید و اهمیتی ندهید! بهتر است به دنبال افرادی باشید که عقایدشان شباهت هایی با شما داشته باشد.

سعی کنید با این افراد بیشتر آشنا شوید و از معاشرت با آنها بیشتر لذت ببرید.

8.

حساسیت های عمومی را بشناسید و از آنها دوری کنیدنکاتی که در ادامه برای تان می گوییم آنقدر مهم هستند که تقریبا برای 80 درصد از افرادی که با آنها سر و کار دارید کاربرد دارند.

باورها و عقاید شخصی هیچکسی را مورد انتقاد نگیرید و اجازه ندهید کسی هم به باورهای شما بی احترامی کندبه اعتبار و ارزش عقاید و باورهای هیچکسی بی احترامی نکنید.

مسخره کردن و نکوش دیگران هیچ نتیجه ی مثبتی ندارد.

آنقدر اینگونه اشتباهات در روابط افراد رخ داده که این موضوعات تبدیل به حساسیت های عمومی در تمام دنیا شده است.

اگر لازم است رفتار کسی را اصلاح کنید، این کار را به گونه ای انجام دهید که باورهایش زیر سوال نروند و بابت کارهای درستی که انجام می دهد به او احترام بگذارید.

روی خوبی ها متمرکز باشید و در هر فرصتی به دیگران احترام خود را ابراز کنید و واقعا همانطوری رفتار کنید که حرف می زنید! اگر حرف و عمل تان در راستای احترام به دیگران یکی باشد، محبوب ترین فرد میان جمع خواهید شد.

اینکه در مورد کسی چطور فکر می کنید را به او نگویید و اجازه ندهید کسی نیز برای شما این کار را بکنداگر در مورد رفتار یا مشکل کسی اظهار نظر کنید در بیشتر موارد او را ناراحت خواهید کرد.

هیچکس دوست ندارد اینها را بشنود: مشکل تو اینه که .

یا تو باید .

.

منظور این است که خود فرد باید در مورد مشکلش و تغییراتی که لازم است انجام دهد تصمیم بگیرد و خیلی آسیب زننده است که شما به آن اشاره کنید.

در عوض، پیشنهاد کمک به او بدهید و راههای مختلف انجام کاری را غیر مستقیما نشانش دهید.

باز هم فراموش نکنید که بابت خوبی هایی که دارد تحسینش کنید.

وقتی کسی چیزی به شما می گوید، او را نادیده نگیرید.

تمام کاری که باید انجام دهید این است که بگذارید بداند شما او را درک کرده اید.

اگر در مورد چیزی ناراحت است، سعی نکنید مشکلش را کوچک جلوه دهید یا بابت ناراحت بودنش او را سرزنش کنید.

کمکش کنید! وقتی کسی با شما حرف می زند، کلامش را قطع نکنید.

پریدن وسط حرف دیگران، در جوامع امروزی شایع شده اما واقعیت این است که باعث دلخوری و رنجش می شود.

اگر کسی که با او صحبت می کنید زیاد حرف می زند و فرصت حرف زدن به شما نمی دهد، باز هم نباید کلامش را قطع کنید، صبر کنید تا موقع تنفسش برسد و شما شروع کنید.

اگر کسی وسط حرف شما پرید، از او بخواهید تا پایان کلام شما صبر کند.

9.

باور کنید که ارتباط، یکی از درک نشده ترین سوژه های روی زمین است!بسیارند کسانی که اصلا نمی دانند چطور باید ارتباط موثر برقرار کنند و ارتباط، به خودی خود پدیده ای بسیار حساس است.

افراد عادت های بد را از پدر و مادر خود یاد می گیرند، اما این عادت ها می توانند تمام روابط ِ موجود در تمام نسل ها را نابود کنند! برای اینکه ارتباطی موثر را شروع کنید، خوب گوش دهید چه به شما می گویند و منظورشان را درک کنید.

10.

فراموش نکنید که زندگی پُر از تجربیات خوب و بد است و هر کدام شان بخشی از آموزه های سخت زندگیستاگر تجربه ی بدی را از سر گذراندید، به آن نگاه کنید و ببینید چه چیزی می توانید از آن یاد بگیرید.

خوشحال و قدر دان باشید که این تجربه ی تلخ شما را نابود نکرد و توانستید درسی از آن بگیرید.

اگر بتوانید با استفاده از تکنیک های درست ارتباطی، خودتان را کنترل کنید و ابزارهایی برای خلق روابط در دست بگیرید، می توانید دریچه ای به روی دنیایی جدید برای خود باز کنید.

آن وقت چیزی به نام راه رفتن روی اعصاب شما معنی نخواهد داشت!
کلید واژه ها: اعصاب - حساسیت - واکنش - مکالمه - نشان - گفتگو - رفتار - ارتباطات - گفتگوی - توصیه - امروز - منطقه - استرس - جدید

آخرین اخبار سرویس:
پاسخ به ابهامات «سانحه نفت کش»/ شبیه سازی سناریوهای فنی برای تغییر احتمالی شرایط/ تصویب «پروتکل الحاقی» فعلا در برنامه کار ما نیست/ آمریکایی ها در برجام شکست خورده اند

فراهم شدن امکان حسابرسی عملکردی بودجه 97 توسط دیوان محاسبات کشور

انتقاد از دولت روحانی «نان» دارد؟!

رابطه طهارت انسانی با بطون قرآنی از نگاه سید جلال الدین آشتیانی - بخش دوم و پایانی مراتب طهارت برای فهم قرآن

تیلرسون: راهبرد ما در سوریه از بین بردن نفوذ ایران است

ثبت نام دوره های آموزشی «کلامی ـ حدیثی» آغاز شد

برنامه های شعبه لرزاده جامعهالقرآن در ایام دهه فجر اعلام شد

آغاز دور جدید حفظ تخصصی مؤسسه بحرالقرآن شهر قدس

امام خمینی: آرای عمومی شاه را خلع کرده است

محفل قرآنی ویژه بانوان در زابل برگزار شد

لیست 15 نفر از زیباترین زنان سلبریتی 100 سال اخیر دنیا + عکس ها

غزه و فلسطین عرصه ی رسوایی غرب است/ مسئله ی غزه مسئله ی یک تکه سرزمین نیست/ فلسطین آزاد خواهد شد

صدراعظم نوری: وعده های داده شده به خانواده های شهدای پلاسکو محقق شده است

کلید قرآنی رسیدن به سعادت و خوشبختی

طرح بودجه موقت دولت به تصویب مجلس نمایندگان آمریکا رسید

دولت ترامپ همچنان در آستانه تعطیلی

اثرات تحریم اخیر آمریکا علیه افراد و نهادهای ایرانی چیست؟ / آیا این تحریم ها صرفا جنبه نمایشی دارد؟

چیستی عدل - بخش دوم معنای عدل بر اساس نصوص وحیانی

مجلس نمایندگان آمریکا به طرح تصویب بودجه موقت رای مثبت داد

دیدار نظربایف با گوترش/پیشرفت مذاکرات آستانه و تاکید بر مذاکرات ژنو

سیر تحول و تکامل فقه سیاسی در ادوار تطور فقه سیاسی شیعه - بخش دوم و پایانی تقابل فقاهت و سلطنت

یک مقام منصوب ترامپ به دلیل اظهارات اسلام ستیزانه استعفا کرد

بدترین مردگان از زبان پیامبرچه کسانی اند؟

عکس/نفتکش های زمان قاجار را ببینید

عملی که جز خداوند کسی اندازه پاداش آن را نمی داند

رابطه حقوق بشر و انسان شناسی - بخش دوم و پایانی رابطه حقوق بشر و انسان شناسی دینی

فلسفه تفاوت های جنسیتی از منظر عدل الهی - بخش دوم و پایانی تفاوت های جنسیتی از منظر عدل الهی

واکاوی معیار تشخیص جنسیت دوجنسه ها در فقه مذاهب اسلامی با رویکرد روایی - بخش دوم و پایانی اختلاف و اضطراب در متن های منقول روایت شریح

چرا پویا مثل نسیم دیده نمی شود؟

اثم یعنی چه؟ اثم در قرآن به چه معناست؟

نامه آیت الله عرب به آیت الله یزدی در واکنش به انتقادات به مواضع رییس جمهور

مردم امروز نبود آیت الله هاشمی را احساس می کنند مشکلات کشور با نزاع و تفرقه حل نمی شود

مردم امروز نبود آیت الله هاشمی را احساس می کنند/ مشکلات کشور با نزاع و تفرقه حل نمی شود

چالش های تک فرزندی درجامعه ایرانی/ فردگرایی وکاهش سرمایه اجتماعی

موافقت استاندار خوزستان با استعفای فرماندار ویژه دزفول

هیلی: ایران عامل بی ثباتی خاورمیانه است

7 حق واجبی که مؤمنین گردن یکدیگر دارند

لزوم استفاده دستگاه ها و وزارتخانه ها از توانمندی های داخل

فیلم/ گفتگو با رهبر انقلاب درباره شخصیت شهید نواب صفوی

خواب عمیق یک نماینده در مجلس

ترامپ: اگر این مسیر را ادامه دهیم انتخابات زیادی را خواهیم برد

اظهارات پدر مهماندار نفتکش سانچی

اولین تمرین طارمی در الغرافه قطر+عکس

معلول ذهنی یارانه اش را به فقرا بخشید

بی پولی سیستماتیک "سلامت" و "وضع وخیم دارو"

مدیری به احمد نجفی: شما نورچشمی احمدی نژاد بودید

عکس فیسبوک راز قتل را آشکار کرد+تصویر

متلک های یک روزنامه به کیهان و مصباح یزدی!

یادداشت اینستاگرامی قالیباف در سالگرد حادثه پلاسکو

واکنش سردار سلیمانی به آتش زدن پرچم ایران

لایحه بودجه 97 برپایه اقتصاد ریاضتی تنظیم شده نه اقتصاد مقاومتی

گشایش دفتر یادبود «شهدای خدمت» حادثه سانچی در سفارت ایران در کویت

نیازمند نهضت روشنگری هستیم

صالحی: تئاتر می تواند نشاط را در جامعه بگستراند

فرهنگ مناظره در دانشگاه ها وجود ندارد

«جامه پیامبر»؛ پاسخی به ابهامات درباره لباس روحانیت

لطفا مردم را عصبانی نکنید!

ستاره استقلال خیال هواداران را راحت کرد+عکس

رباعی های یک شاعر در مدح بانوی کربلا

نهمین جشنواره «کتاب برتر» برگزیدگان خود را شناخت

زلزله جوادآباد مربوط به گسل پیشوا است

دانلود آهنگ جدید فرید نظری بنام کجایی

فریاد هم می کشم اما فعلا فحش می خورم!

شفا گرفتن بیمار قطع نخاع از امام رضا(ع) تایید شد

سردار جلالی: اگر به مدیریت فضای مجازی توجه نکنیم، ایران اسلامی اشغال می شود

دیدار 6 ساعته وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان

حفاظ آهنین برای دولتی ها در مجلس!

نماینده هلند در سازمان ملل: همه طرف ها تعهدات برجامی را اجرا کنند

تکذیب اجبار زندانیان به مصرف هرگونه دارو

کاش آن نادان بجای پرچم، من را 10 بار آتش می زد

آقای استاندار! فتنه بیخ گوش شماست +عکس نوشت

لغو برجام پیامی نگران کننده به جهان خواهد بود

فال روزانه جمعه 29 دی 1396

سازمان اداری استخدامی: 67 مورد از قانون مدیریت خدمات کشوری اصلاح شد/ حقوق و مزایای کارکنان و بازنشستگان تغییر می کند

بی سوادی 32 درصد لازم التعلیم ها در سیستان و بلوچستان

مردم بزرگ ترین سرمایه انقلاب هستند/ چگونه می توان دشمن را منجی و حلال مشکلات خواند؟ / سپاه سایه امنیت را بر سر منطقه گسترانده است

دلجویی استاندار از خانواده کشته شدگان لرستانی حادثه نفتکش سانچی

مردم بزرگ ترین سرمایه انقلاب هستند/ چگونه می توان دشمن را منجی و حلال مشکلات خواند؟ / برای انتقال ارزش های انقلاب به نسل نو نیازمند نهضت روشنگری هستیم

«قانون شنود اطلاعات خارجی» در سنای آمریکا تصویب شد

فردی که می خواهد سعد حریری عراق شود

مراسم یادبود خدمه کشتی سانچی در بوشهر (عکس)

عضو سابق شورای شهر: گزارش نجفی از عملکرد سالهای گذشته شهرداری قریب به واقعیت است

واکنش علم الهدی به اتهام دخالت در اعتراضات اخیر مشهد: من در سفر سبزوار بودم

3 تکنیک قرآنی که زندگیتان را دگرگون می کند

نامه رییس دفتر سیاسی حماس به مقام معظم رهبری

آیت الله شبیری زنجانی: در ملاقات اول از هاشمی خوشم نیامد/ احمدی نژاد خیلی از حد خود خارج می شد

نهمین جشنواره کتاب برتر برگزیدگان خود را شناخت مسجد جامعی: پای کتاب کودک را به عرصه های بین المللی باز کنید

فضای مجازی باید مورد بررسی فقهی قرار بگیرد

سرلیستس رییسی جدی است؟

شهید نواب صفوی تحولات زیادی را در جامعه به وجود آورد/ ملی شدن صنعت نفت از اقدامات جنبش فداییان اسلام بود

توضیح فیروز کریمی پس از رفتار نامناسب با تصویربردار صداوسیما: او می خواست سوسمار شکار کند

روایت وزیر ارتباطات از حضور در جلسه مدرسه فرزندش/عکس

تکذیب ادعای اجبار زندانیان به مصرف هرگونه دارو/ مطرح کننده این دروغ تحت تعقیب قرار می گیرند

خط و نشان سردار قاآنی برای دشمنان ایران

لاوروف: لغو برجام پیامی نگران کننده به جهان خواهد بود/هیلی: ایران عامل بی ثباتی خاورمیانه است

واکنش مدیر آی گپ به دروغ جدید روح الله زم

اوکراین قانون انگشت نگاری از شهروندان 70 کشور را به اجرا گذاشت

مراسم یادبود شهدای کشتی سانچی - تهران

رسانه ملی خواسته های مردم را پیگیری کند/ ایجاد منطقه آزاد در اردبیل از لحاظ رونق اقتصادی به نفع مردم است

سخنگوی دولت: نباید منتقدان را تخطئه کنیم

اگر کسی روی اعصابمان راه رفت، چه کنیم

اگر کسی روی اعصابمان راه رفت، چه کنیم