مطالب مرتبط:
ترامپ: چرا می گذارید مردم از کشورهای "چاله مستراح" به آمریکا بیایند!
چرا رشد قیمت نفت تعداد سکوهای حفاری در آمریکا را افزایش نداد؟
تمدید قانون نظارت بر اینترنت در آمریکا
جنگ با روسیه برای آمریکا خودکشی محض خواهد بود
خروج احتمالی آمریکا از معاهده هسته ای با ایران؛ آثار و پیامدها
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 23 دی 1396 ساعت 08:062018-01-13سياسي

حسین عبدللهی فر چرا آمریکا باز هم نتوانست غلطی بکند؟


ناتوانی آمریکا در غلط کردن علیه ایران برای مردم انقلابی ایران یک اصل و یک حقیقت است و ملت ایران بر اساس همین باور خود، دست به انقلاب زده و اگر این باور وجود نداشت مردم ایران علیه دست نشانده امریکا در کشورمان قیام نمی کردند.

- بدانید که توطئه ی دشمن، خرابکاری دشمن، حمله ی دشمن، ضربه ی دشمن هیچ اثری نخواهد داشت و به معنای واقعیِ کلمه، دشمن هیچ غلطی نخواهد توانست بکند.

این آخرین جمله از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در تحلیل حوادث اخیر کشور می باشد که به مناسبت 19 دی در دیدار با مردم قم بیان فرمودند.

معظم له با اشاره به اینکه بر اساس اطلاعات موجود اتفاقات اخیر کشورمان در قالب مثلث آمریکا و رژیم صهیونیستی، عربستان و در ضلع سوم هم منافقین طراحی و سازماندهی شده بود، خطاب به هیئت حاکمه ی آمریکا فرمودند: این دفعه سرتان به سنگ خورد؛ ممکن است تکرار کنید، بدانید باز هم سرتان به سنگ خواهد خورد.

با روشن شدن نقش آمریکا در اغتشاشات اخیر نخستین سوالی که مطرح است این که چرا آمریکایی ها در هر توطئه ای علیه کشورمان دست دارند و هر بار نیز سرشان به سنگ می خورد.

هر بار نقشه می کشند، توطئه ای نو طراحی می کنند، برنامه ریزی می کنند و به رغم همه هزینه های حیثیتی و مادی هر بار نیز هم شکست می خورند.

این بار هم مثل همیشه نتوانستند هیچ غلطی بکنند.

شاید از این جهت است که علت آن را نمی دانند و شاید هم نمی خواهند بدانند.

اما اینکه آمریکا نمی تواند هیچ غلطی بکند، علل زیادی دارد که برخی از آنها عبارتند از: 1- ناتوانی آمریکا در غلط کردن علیه ایران برای مردم انقلابی ایران یک اصل و یک حقیقت است و ملت ایران بر اساس همین باور خود، دست به انقلاب زده و اگر این باور وجود نداشت مردم ایران علیه دست نشانده امریکا در کشورمان قیام نمی کردند.

اگر این یقین وجود نداشت دانشجویان خط امام برای قطع دست ایالات متحده اقدام به تسخیر لانه جاسوسی نمی کردند.

وقتی هم حضرت امام(ره) این راهبرد را به دنیا اعلام کردند به خاطر تحلیل برخی از عوامل مرعوبی بود که به دانشجویان القاء می کردند که امریکا به زودی به ایران حمله می کند.

لذا آن پیر با تجربه خطاب به جوانان فرمودند: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و جوان ها مطمئن باشند که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

اگر آن زمان این جمله برای خیلی از مردم دنیا تازه و عجیب بود اما امروز که 38 سال از آن ایام می گذرد و آمریکا اگر نگوییم به تعداد روزها اما یقیناً به تعداد ماههای آن به بیش از 450 ماه می رسد دست به توطئه علیه ملت ایران زده و از هیچ کوششی فروگذار نکرده است.

2- علت دوم شکست های امریکا در توطئه ها و تهدیداتی است که علیه کشورمان صورت داده است.

از جنگ هشت ساله، کودتا، شورش، حمایت از تروریسم، تجزیه طلبی، تهدیدات نیمه سخت، فشار سیاسی و تحریم های اقتصادی، تا انقلاب مخملی، تهاجم فرهنگی و صدور انواع قطعنامه و بیانیه و مصوبه و قوانین مختلف انقلاب تا زدن هواپیمای مسافربری و انواع جنگ های نرم و .

که همگی بی نتیجه بوده و اکنون مردم ایران با تجربه دریافته اند که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

لذا می توان در یک کلام گفت که علت ناتوانی آمریکا در غلط علیه کشورمان این است که همه غلطی کرده و تنها نتیجه اش این بوده که یک غلط به غلط هایش اضافه کرده است.

علت سوم این است که آمریکا نمی خواهد واقعیات و ناتوانیش در ضربه زدن به جمهوری اسلامی را بپذیرد والا شکست های یکسال اخیر از جمله؛ تضعیف جبهه مقاومت در سوریه، تلاش برای خلع سلاح حزب الله لبنان، جنگ نیابتی علیه انصارالله یمن، حمایت از داعش جهت ناامن کردن منطقه، ناکامی در تجزیه عراق تحت عنوان استقلال کردستان عراق و ناتوانی در انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت المقدس و .

برای دولتمردان آمریکا کفایت می کرد اما آنها که نمی خواهند بپذیرند که دیگر ابرقدرت نیستند و نمی توانند خواسته های خود را به دنیا تحمل کنند، مرتبا دست به توطئه های دیگر می زنند که آخرین نمونه آن راه اندازی آشوب و اغتشاش در کشورمان بود.

4- راه اثبات آمریکا برای توانایی هایش بر انجام هر غلطی این است که رفتار غلط خود را کاهش داده و به جای دخالت در منطقه و تغییر حکومت ها در دیگر کشورها باید به حل مشکلات داخل آمریکا بپردازد.

تا زمانی که آمریکا نمی تواند وظایف خودش را انجام دهد مسائل درون کشورش را حل کند هیچ انسان عاقلی باور نمی کند که بتواند مدعای خود در اصلاح سایر کشورها را عملی سازد.

لذا باید گفت آمریکا هر غلطی که توانسته کرده و براندازی نظام مردم سالار دینی در ایران برای این کشور یک غلط اضافی است که قادر به انجام آن نیست و علت آن را باید در موارد زیر جستجو کرد: الف) ایمان به قدرت الهی نه تنها امام راحل و خلف صالحش، بلکه همه مومنینی که به برتری قدرت لایزال الهی باور دارند بر این باور هستند که آمریکا و هر کشور دیگری هیچ غلطی نمی تواند بکند.

لذا رهبر معظم انقلاب در خاتمه فرمایشات دیروز خطاب به ملت ایران فرمودند: بنده میدانم که خدای متعال اراده فرموده است که این ملّت را به متعالی ترین درجات برساند و بدانید که ان شاءالله ملّت ایران به برکت اسلام، به برکت نظام اسلامی، بدون تردید به عالی ترین درجاتِ یک ملّت در حدّواندازه ی ملّت ایران خواهد رسید.

ب) بصیرت ملت ایران وقتی مردمی بصیرت دارند، دستان دشمن را در هر صحنه ای ولو آنکه با اشک تمساح و ادعای حمایت از معترضان اقتصادی باشد، متوجه می شوند.

ملت ایران مشکلات را می بینند، اعتراض و گلایه هم دارند، مطالبات انباشته شده دارند اما اجازه موج سواری به دشمنان اسلام و ملت را ندادند.

در بحبوبه فتنه، زمانی که برخی تحلیل گران و نخبگان بین اعتراض و اغتشاش تمییز نمی دانند، ملت ایران پا به صحنه گذاشت و صف خود را اغتشاش گران و فتنه گران جدا کرد.

لذا رهبر معظم انقلاب فرمودند: من لازم است از ملّت عزیزمان تشکّر کنم؛ هزار بار باید تشکّر کنم، نه یک بار.

ملّت، حقیقتاً یک ملّت رشید، وفادار، بابصیرت، باهمّت، زمان شناس، لحظه شناس [است] که میدانند لحظه ی حرکت کِی است.

ج) باور به توانایی خودمان در حل مشکلات کشور کسانی که خود را توانایی خود را بازوی خود را عقل خود را باور کرده و خود را محتاج بیگانگان ندانسته و کسانی که نیازمند دیگران نباشند می توانند که بگویند امریکا هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

بر همین اساس رهبر معظم انقلاب در همین فرمایشات اخیرشان فرمودند: آنهایی هم که دوست میدارند با آمریکایی ها بنشینند و برخیزند و شب نشینی کنند و با آنها پیوند بخورند -چه از خارج از ایران، چه حالا متأسّفانه بعضی ها هم در داخل که ممکن است این جوری فکر کنند، حرکت کنند- اینها هم همین حرفی که به آن حضرات گفتیم بشنوند، بدانند که این ملّت و این نظام محکم ایستاده است و به توفیق الهی همه ی مشکلات و ضعفها را برطرف خواهد کرد؛ این نظام توانایی این کار را دارد و ان شاءالله خواهد کرد.

د) ایستادگی مردم در پای انقلاب و مقابله با زورگویی نظام سلطه مردم ایران راهی را در مقابله با استکبار و زیادخواهی آن انتخاب کرده و دست به انقلاب زده و از راهی که برگزیده پشیمان نیست.

لذا اقدامات دشمنانش را پاتک حمله ای می داند که به قلب دشمن کرده و منافعش را به خطر انداخته است.

مقام معظم رهبری در فرمایشات دیروز خود با تشریح این راه و پاتک های دشمنان ملت ایران فرمودند: حرف همیشه ی ملّت ما همین است؛ حرف ملّت عزیز ما، قشرهای ما، شهرهای مختلف ما، جوانهای ما، حرف انقلاب و نظام اسلامی و ایستادگی در مقابل زورگویی و زیر بار تحمیل قدرتها نرفتن است.

حرف ملّت در تمام این سالهای متمادی یک حرف بود و امروز که چهل سال از آن روزها میگذرد، ملّت ما همان منطق، همان مسیر، همان هدف را دنبال میکند؛ منتها امروز پخته تر است، باتجربه تر است، واردتر است.

از لحاظ انگیزه هم اگر نگوییم امروز جوانهای ما پُرانگیزه تر از آن روز هستند، حدّاقل مثل همان انگیزه ها را دارند، علاوه بر اینکه پُرتعدادترند؛ یعنی امروز تعداد جوانهای مؤمن پُرانگیزه ای که حاضرند در میدانهای خطر سینه سپر کنند، چندین برابر جوانهای ما در آستانه ی انقلاب و در سالهای اوّل انقلاب است؛ این خطّ مستمرّ این کشور است.

در واقع همه ی حرکاتی که دشمن در این چهل سال در مقابل ما انجام داده است، پاتک انقلاب است.

انقلاب ریشه ی دشمن را از لحاظ سیاسی در کشور کَند، و دشمن حالا مرتّباً پاتک میکند و در هر دفعه هم شکست میخورد؛ اقدام میکند و نمیتواند؛ نمیتواند پیش ببرد؛ به خاطر ایستادگی، به خاطر این سدّ محکم مردمی و ملّی؛ این بار هم ملّت، با قدرت تمام به آمریکا و به انگلیس و به لندن نشین ها میگوید: این دفعه هم نتوانستید، باز هم نخواهید توانست.

میلیاردها دلار هزینه کردند -[این] واقعی است که میلیاردها هزینه کردند- سالها شبکه سازی کردند، مزدورپروری کردند برای اینکه بتوانند از درون، کار را مشکل کنند.

انتهای متن/ http://fna.

ir/a3b5k1 نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: آمریکا - ایران - مردم - رهبر معظم انقلاب اسلامی - کشور - امریکا - دانشجویان - تسخیر لانه جاسوسی - رهبر معظم انقلاب - انقلاب اسلامی - ایالات متحده - لانه جاسوسی - برنامه ریزی - آمریکایی ها - طراحی - آمریکایی - جوان - اغتشاشات - حمله - امام - عربستان - منافقین - اطلاعات - اسلامی - جوانان - برنامه - نخستین - جاسوسی - هزینه - حوادث

آخرین اخبار سرویس:
پاسخ به ابهامات «سانحه نفت کش»/ شبیه سازی سناریوهای فنی برای تغییر احتمالی شرایط/ تصویب «پروتکل الحاقی» فعلا در برنامه کار ما نیست/ آمریکایی ها در برجام شکست خورده اند

فراهم شدن امکان حسابرسی عملکردی بودجه 97 توسط دیوان محاسبات کشور

انتقاد از دولت روحانی «نان» دارد؟!

رابطه طهارت انسانی با بطون قرآنی از نگاه سید جلال الدین آشتیانی - بخش دوم و پایانی مراتب طهارت برای فهم قرآن

تیلرسون: راهبرد ما در سوریه از بین بردن نفوذ ایران است

ثبت نام دوره های آموزشی «کلامی ـ حدیثی» آغاز شد

برنامه های شعبه لرزاده جامعهالقرآن در ایام دهه فجر اعلام شد

آغاز دور جدید حفظ تخصصی مؤسسه بحرالقرآن شهر قدس

امام خمینی: آرای عمومی شاه را خلع کرده است

محفل قرآنی ویژه بانوان در زابل برگزار شد

لیست 15 نفر از زیباترین زنان سلبریتی 100 سال اخیر دنیا + عکس ها

غزه و فلسطین عرصه ی رسوایی غرب است/ مسئله ی غزه مسئله ی یک تکه سرزمین نیست/ فلسطین آزاد خواهد شد

صدراعظم نوری: وعده های داده شده به خانواده های شهدای پلاسکو محقق شده است

کلید قرآنی رسیدن به سعادت و خوشبختی

طرح بودجه موقت دولت به تصویب مجلس نمایندگان آمریکا رسید

دولت ترامپ همچنان در آستانه تعطیلی

اثرات تحریم اخیر آمریکا علیه افراد و نهادهای ایرانی چیست؟ / آیا این تحریم ها صرفا جنبه نمایشی دارد؟

چیستی عدل - بخش دوم معنای عدل بر اساس نصوص وحیانی

مجلس نمایندگان آمریکا به طرح تصویب بودجه موقت رای مثبت داد

دیدار نظربایف با گوترش/پیشرفت مذاکرات آستانه و تاکید بر مذاکرات ژنو

سیر تحول و تکامل فقه سیاسی در ادوار تطور فقه سیاسی شیعه - بخش دوم و پایانی تقابل فقاهت و سلطنت

یک مقام منصوب ترامپ به دلیل اظهارات اسلام ستیزانه استعفا کرد

بدترین مردگان از زبان پیامبرچه کسانی اند؟

عکس/نفتکش های زمان قاجار را ببینید

عملی که جز خداوند کسی اندازه پاداش آن را نمی داند

رابطه حقوق بشر و انسان شناسی - بخش دوم و پایانی رابطه حقوق بشر و انسان شناسی دینی

فلسفه تفاوت های جنسیتی از منظر عدل الهی - بخش دوم و پایانی تفاوت های جنسیتی از منظر عدل الهی

واکاوی معیار تشخیص جنسیت دوجنسه ها در فقه مذاهب اسلامی با رویکرد روایی - بخش دوم و پایانی اختلاف و اضطراب در متن های منقول روایت شریح

چرا پویا مثل نسیم دیده نمی شود؟

اثم یعنی چه؟ اثم در قرآن به چه معناست؟

نامه آیت الله عرب به آیت الله یزدی در واکنش به انتقادات به مواضع رییس جمهور

مردم امروز نبود آیت الله هاشمی را احساس می کنند مشکلات کشور با نزاع و تفرقه حل نمی شود

مردم امروز نبود آیت الله هاشمی را احساس می کنند/ مشکلات کشور با نزاع و تفرقه حل نمی شود

چالش های تک فرزندی درجامعه ایرانی/ فردگرایی وکاهش سرمایه اجتماعی

موافقت استاندار خوزستان با استعفای فرماندار ویژه دزفول

هیلی: ایران عامل بی ثباتی خاورمیانه است

7 حق واجبی که مؤمنین گردن یکدیگر دارند

لزوم استفاده دستگاه ها و وزارتخانه ها از توانمندی های داخل

فیلم/ گفتگو با رهبر انقلاب درباره شخصیت شهید نواب صفوی

خواب عمیق یک نماینده در مجلس

ترامپ: اگر این مسیر را ادامه دهیم انتخابات زیادی را خواهیم برد

اظهارات پدر مهماندار نفتکش سانچی

اولین تمرین طارمی در الغرافه قطر+عکس

معلول ذهنی یارانه اش را به فقرا بخشید

بی پولی سیستماتیک "سلامت" و "وضع وخیم دارو"

مدیری به احمد نجفی: شما نورچشمی احمدی نژاد بودید

عکس فیسبوک راز قتل را آشکار کرد+تصویر

متلک های یک روزنامه به کیهان و مصباح یزدی!

یادداشت اینستاگرامی قالیباف در سالگرد حادثه پلاسکو

واکنش سردار سلیمانی به آتش زدن پرچم ایران

لایحه بودجه 97 برپایه اقتصاد ریاضتی تنظیم شده نه اقتصاد مقاومتی

گشایش دفتر یادبود «شهدای خدمت» حادثه سانچی در سفارت ایران در کویت

نیازمند نهضت روشنگری هستیم

صالحی: تئاتر می تواند نشاط را در جامعه بگستراند

فرهنگ مناظره در دانشگاه ها وجود ندارد

«جامه پیامبر»؛ پاسخی به ابهامات درباره لباس روحانیت

لطفا مردم را عصبانی نکنید!

ستاره استقلال خیال هواداران را راحت کرد+عکس

رباعی های یک شاعر در مدح بانوی کربلا

نهمین جشنواره «کتاب برتر» برگزیدگان خود را شناخت

زلزله جوادآباد مربوط به گسل پیشوا است

دانلود آهنگ جدید فرید نظری بنام کجایی

فریاد هم می کشم اما فعلا فحش می خورم!

شفا گرفتن بیمار قطع نخاع از امام رضا(ع) تایید شد

سردار جلالی: اگر به مدیریت فضای مجازی توجه نکنیم، ایران اسلامی اشغال می شود

دیدار 6 ساعته وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان

حفاظ آهنین برای دولتی ها در مجلس!

نماینده هلند در سازمان ملل: همه طرف ها تعهدات برجامی را اجرا کنند

تکذیب اجبار زندانیان به مصرف هرگونه دارو

کاش آن نادان بجای پرچم، من را 10 بار آتش می زد

آقای استاندار! فتنه بیخ گوش شماست +عکس نوشت

لغو برجام پیامی نگران کننده به جهان خواهد بود

فال روزانه جمعه 29 دی 1396

سازمان اداری استخدامی: 67 مورد از قانون مدیریت خدمات کشوری اصلاح شد/ حقوق و مزایای کارکنان و بازنشستگان تغییر می کند

بی سوادی 32 درصد لازم التعلیم ها در سیستان و بلوچستان

مردم بزرگ ترین سرمایه انقلاب هستند/ چگونه می توان دشمن را منجی و حلال مشکلات خواند؟ / سپاه سایه امنیت را بر سر منطقه گسترانده است

دلجویی استاندار از خانواده کشته شدگان لرستانی حادثه نفتکش سانچی

مردم بزرگ ترین سرمایه انقلاب هستند/ چگونه می توان دشمن را منجی و حلال مشکلات خواند؟ / برای انتقال ارزش های انقلاب به نسل نو نیازمند نهضت روشنگری هستیم

«قانون شنود اطلاعات خارجی» در سنای آمریکا تصویب شد

فردی که می خواهد سعد حریری عراق شود

مراسم یادبود خدمه کشتی سانچی در بوشهر (عکس)

عضو سابق شورای شهر: گزارش نجفی از عملکرد سالهای گذشته شهرداری قریب به واقعیت است

واکنش علم الهدی به اتهام دخالت در اعتراضات اخیر مشهد: من در سفر سبزوار بودم

3 تکنیک قرآنی که زندگیتان را دگرگون می کند

نامه رییس دفتر سیاسی حماس به مقام معظم رهبری

آیت الله شبیری زنجانی: در ملاقات اول از هاشمی خوشم نیامد/ احمدی نژاد خیلی از حد خود خارج می شد

نهمین جشنواره کتاب برتر برگزیدگان خود را شناخت مسجد جامعی: پای کتاب کودک را به عرصه های بین المللی باز کنید

فضای مجازی باید مورد بررسی فقهی قرار بگیرد

سرلیستس رییسی جدی است؟

شهید نواب صفوی تحولات زیادی را در جامعه به وجود آورد/ ملی شدن صنعت نفت از اقدامات جنبش فداییان اسلام بود

توضیح فیروز کریمی پس از رفتار نامناسب با تصویربردار صداوسیما: او می خواست سوسمار شکار کند

روایت وزیر ارتباطات از حضور در جلسه مدرسه فرزندش/عکس

تکذیب ادعای اجبار زندانیان به مصرف هرگونه دارو/ مطرح کننده این دروغ تحت تعقیب قرار می گیرند

خط و نشان سردار قاآنی برای دشمنان ایران

لاوروف: لغو برجام پیامی نگران کننده به جهان خواهد بود/هیلی: ایران عامل بی ثباتی خاورمیانه است

واکنش مدیر آی گپ به دروغ جدید روح الله زم

اوکراین قانون انگشت نگاری از شهروندان 70 کشور را به اجرا گذاشت

مراسم یادبود شهدای کشتی سانچی - تهران

رسانه ملی خواسته های مردم را پیگیری کند/ ایجاد منطقه آزاد در اردبیل از لحاظ رونق اقتصادی به نفع مردم است

سخنگوی دولت: نباید منتقدان را تخطئه کنیم

حسین عبدللهی فر چرا آمریکا باز هم نتوانست غلطی بکند؟

حسین عبدللهی فر چرا آمریکا باز هم نتوانست غلطی بکند؟