مطالب مرتبط:
تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مردم قم حکومتی که تکیه اش به مردم است
تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مردم قم (3) آیا مردم آمریکا گرسنه نیستند؟
تبیین بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مثلث آمریکا و صهیونیست ها، عربستان و منافقین علیه ملت، ایران و اسلام
امام جمعه هشترود: سخنان رهبر معظم انقلاب، عین اندیشه سیاسی علوی و اسلامی است
امام جمعه هشترود: سخنان رهبر معظم انقلاب، عین اندیشه سیاسی علوی و اسلامی است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 23 دی 1396 ساعت 05:562018-01-13سياسي

تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مردم قم (2) آمریکایی ها با تجمعات اعتراضی چگونه برخورد می کنند؟


شما در طول یک سال، پلیستان هشتصد نفر از مردم خودتان را کشته! در یک کشوری، در یک سال، پلیس که ضامن حفظ امنیّت مردم است، هشتصد نفر آدم را بکشد؟ - تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مردم قم (2)آمریکایی ها با تجمعات اعتراضی چگونه برخورد می کنند؟ شما در طول یک سال، پلیستان هشتصد نفر از مردم خودتان را کشته! در یک کشوری، در یک سال، پلیس که ضامن حفظ امنیّت مردم است، هشتصد نفر آدم را بکشد؟ ‫امروزه آمریکایی هایی که در عرصه ی ارتباطات و رسانه های جمعی، گوی سبقت را از دیگر رقبای غربی خویش ربوده اند، به خوبی می دانند که سانسور مستقیم به مثابه ی استعمار مستقیم است.

لذا همان گونه که جهان شاهد استعمار نو و غیرمستقیم است، شاهد سانسور غیرمستقیم نیز است.

به تعبیر پرفسور حمید مولانا سانسورهای روانی، اجتماعی و اقتصادی جایگزین سانسورهای مستقیم کنونی خواهد شد.

به جای جلوگیری از پخش اخبار و اطلاعات، سعی خواهد شد با نظام های جدید تبلیغاتی که با فرهنگ و مدارس و مؤسسات هر کشوری رابطه ی مستقیم دارد، عقاید و ارزش و بینش افراد عوض شده و از این راه خود افراد، کمیت و کیفیت خبر را آن طور که سیستم های حاکم مایل هستند تعبیر و تفسیر کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر با مردم قم فرمودند: رییس جمهور آمریکا ابراز نگرانی میکند! در این پنج شش روز، هر روز تقریباً یک اظهار نظری ایشان کرده.

اظهار نگرانی میکند از رفتار با معترضین که ما نمیدانیم مثلاً حکومت ایران با معترضین [چه میکند] .

خجالت نمیکشید؟ شما در طول یک سال، پلیستان هشتصد نفر از مردم خودتان را کشته! در یک کشوری، در یک سال، پلیس که ضامن حفظ امنیّت مردم است، هشتصد نفر آدم را بکشد؟ شما کسانی هستید که در قضیّه ی آن قیام وال استریت هرچه توانستید علیه مردم کار کردید، لگد کردید، زدید؛ به تهمتی یا به احتمالی آدمها را کشتید؛ یک زنِ راننده ای دارد در ماشین رانندگی میکند، این پلیس سوءظن پیدا میکند و میزند زن را در مقابل بچّه ی کوچکش میکشد! این اتّفاقات پی درپی در آمریکا اتّفاق افتاده است.

واقعیت آن است که اقدامات مقامات ایالات متحده در زیر پا گذاشتن آزادی تجمعات و منافع عمومی باعث سروصدای بین المللی در این زمینه شده است.

در ذیل، به برخی از اقدامات ایالات متحده در نقض تجمعات اشاره می کنیم.

نقض آزادی تجمعات: واقعه ی واکو قتل عام واکو یکی از بحث برانگیزترین وقایع تاریخ ایالات متحده است که برخی معتقدند لکه ی ننگی در تاریخ حقوق بشر آمریکا محسوب می شود.

شاخه ی داویدیان یکی از شاخه های دین مسیحی و منشعب از کلیسای ادونتیست است که در سال 1830 میلادی توسط فردی به نام ویلیام میلر در آمریکا پایه گذاری شد.

از جمله مهم ترین اعتقاد این فرقه باور به ظهور منجی در تاریخ 1843 میلادی بود.

در 28 فوریه 1993 میلادی، دادستانی آمریکا، پلیس اف بی آی را موظف نمود تا به بهانه ی جست وجوی برای سلاح های غیرقانونی به مقر فرقه ی داویدیان در شهرک ویکو ایالت تگزاس، یورش ببرند و این مرکز را محاصره کنند.

در 28 فوریه، هم زمان با اجرای حکم تفتیش اداره ی نظارت بر الکل، دخانیات، سلاح های گرم و مواد منفجره در محدوده ی شاخه داویدیان، درگیری مسلحانه ی شدیدی به مدت دو ساعت رخ داد.

در جریان این درگیری، چهار مأمور و شش نفر از اعضای شاخه ی داویدیان کشته شدند.

ناکامی اداره ی نظارت بر الکل، دخانیات، سلاح های گرم و مواد منفجره در اجرای حکم تفتیش، اف بی آی منطقه را محاصره کرد.

این محاصره طی پنجاه روز در 19 آوریل با خشونتی کم نظیر و با آتش سوزی کمپ اعضای شاخه ی داویدیان به پایان رسید.

در این آتش سوزی، که توسط پلیس اف بی آی صورت گرفت، 76 نفر از جمله 20 نفر کودک، دو خانم باردار و دیوید کورش، رهبر فرقه، کشته شدند و در آتش سوختند.

دو تن از اعضای پیشین ای تی اف، که در این عملیات شرکت داشتند، اقدامات اف بی آی و ای تی اف در این عملیات را این گونه توصیف می کنند: اقدامات ای تی اف تنفرانگیزند.

در این عملیات، اصول اولیه ی اخلاقی و انسانی رعایت نشد.

به افرادی که در زندان هستند، احترام بیشتری گذارده می شود.

طبق قانون اساسی ایالات متحده، استفاده از تسلیحات نظامی علیه شهروندان آمریکایی غیرقانونی است، اما در این عملیات برای محاصره ی کمپ مونت کارمل از تانک استفاده شد.

حتی به مصدومان جنگی هم در دوران جنگ رسیدگی پزشکی می شود، اما هیچ کس به مجروحان و مصدومان محاصره شده در مونت کارمل رسیدگی نکرد.

ای تی اف مدعی است که شاخه ی داویدیان به دلیل نگه داری و دادوستد سلاح، می بایست 200 دلار مالیات پرداخت کند، ولی این گروه از پرداخت چنین مالیاتی خودداری می کردند.

سؤال قابل توجه این است که ای تی اف و اف بی آی در این جریان چندین میلیارد دلار خرج کرد تا 200 دلار به بودجه ی دولت باز گردد! در گزارشی، روزنامه لندن تایمز در 27 مارس، خبر از استفاده ی تجهیزات فوق پیشرفته ی استراق سمع توسط اف بی آی می دهد.

از جمله اینکه نیروی هوایی استراتژیک بریتانیا هواپیمایی مخصوص به آمریکا فرستاد تا بتوانند عکس هایی از درون خانه ها بگیرند.

این دوربین های حرارتی، که از سقف ساختمان مونت کارمل وارد ساختمان شده بودند، به اف بی آی کمک می کردند تا در هر لحظه از چگونگی استقرار افراد شاخه ی داویدیان آگاه باشند و بتواند عملیات خود را هدایت کند.

به همین دلیل نیروهای اف بی آی کاملاً آگاه بودند که در هنگام شروع آتش سوزی افراد شاخه ی داویدیان کجا بودند و می توانستند به راحتی با خراب کردن بخش هایی از ساختمان راه را برای خروج آن ها باز کنند.

اما به نظر می رسد این آگاهی به نیروهای اف بی ای کمک کرد تا بهتر راه خروج افراد شاخه ی داویدیان را سد کنند.

رسانه ها نیز از همان روزهای اول تحت سایه ی سنگین دولت به جوسازی علیه فرقه و رهبر آن کورش پرداختند و وی را فردی دیوانه، جنایت کار و متجاوز معرفی کردند.

نکته ی جالب در پوشش تلویزیونی این ماجرا این است که اف بی آی با این بهانه، که نگران جان خبرنگاران است، آن ها را از منطقه ی مونت کارمل بیرون کرد و به پنج مایلی محل منتقل کرد.

رأی انجمن در این باره می گوید: اف بی آی کاری کرد که از این به بعد مردم تنها شاهد چیزی باشند که آن ها می خواهند و می توانند به هر نحوی که دوست دارند، ماجرا را نشان دهند.

این اقدام کاملاً مشابه اقدام دولت کمونیستی چین پیش از قتل عام میدان تیانانمن است.

جنبش اشغال وال استریت پس از 80 سال از آخرین سقوط ارزش سهام در بازار بورس نیویورک و آغاز بحران اقتصادی بی سابقه در سال 1929 میلادی، جهان بار دیگر شاهد تظاهرات اعتراض آمیز در قالب جنبش وال استریت را اشغال کنید شد.

معترضانی که معتقدند که بانک داران و سرمایه داران اقتصاد جهان، قصد دارند تا مشکلات ناشی از رکود اقتصادی آمریکا را بر دوش 99 درصد مردم عادی بگذارند.

از جمله ی اهداف اعلامی این جنبش عبارت است از اعتراض به مسائلی همچون فقر، بیکاری، قدرت و نفوذ شرکت های بزرگ، نابرابری اجتماعی، جنگ های خاورمیانه، بدهی دانشجویان و پاداش های زیاد برای مجریان وال استریت است.

ادعای حمایت مسئولان وقت ایالات متحده از 99 درصد مردم ایالات متحده علیه ثروتمندان و سرمایه داران آمریکایی، که عمدتاً وابسته به بنگاه های صهیونیستی هستند، سیستم های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ایالات متحده را در یک آزمون بزرگی قرار داد.

هرچند که دلایل زیادی برای جنبش وجود دارد، اما واقعیت مهم این است که برخورد خشن و قهرآمیز با هزاران نفر از معترضین و دستگیری آن ها می تواند صداقت و راستگویی ایالات متحده را در پایبندی به آزادی و دموکراسی به محک بگذارد.

در ذیل، گزارشی اجمالی از وقایع روی داده در این واقعه ی مهم و مواردی از نقض آزادی اجتماعات در ایالات متحده را بیان می داریم.

1.

حمایت اتحادیه های مختلف صنفی از جمله اتحادیه ی کارگران حمل ونقل و اتحادیه ی کارکنان بخش ارتباطات، اداره ی هواشناسی و فدراسیون متحد آموزگاران آمریکا از جنبش اشغال وال استریت؛ 2.

همراهی کارمندان و اعضای مؤسسه های مالی نزدیک به خیابان وال استریت با حرکت های اعتراضی؛ 3.

افزایش اعتراضات و موج احساسات مردمی در ایالت هایی چون کالیفرنیا، کلورادو، کارولینای شمالی و واشنگتن در اثر انتشار فیلم برخورد خشونت آمیز پلیس با معترضان در سایت یوتیوب و شبکه های اجتماعی؛ 4.

الهام گیری مردم کانادا، کشورهای اروپایی، استرالیا و برخی کشورهای آسیایی از جنبش اشغال وال استریت و شروع جنبش لندن را اشغال کنید در انگلستان؛ 5.

دستگیری حدود هزار نفر در طول دو هفته ی اول اعتراضات؛ 6.

دستگیری بیش از هفتصد نفر از معترضین توسط پلیس نیویورک، به بهانه ی انسداد و ایجاد ترافیک روی پل بروکلیندر 1 اکتبر 2011 میلادی؛ 7.

پلیس نیویورک طرفداران جنبش اشغال وال استریت را که در چادرهایشان اعتصاب نموده بودند، اخراج کرد و در تاریخ 15 نوامبر 2011 میلادی، بیش از 200 نفر از آن ها را دستگیر نمود؛ 8.

دستگیری حدود سیصد نفر از معترضین اشغال شیکاگو در عرض دو هفته توسط پلیس شیکاگو؛ 9.

دستگیری حداقل 85 نفر از معترضین و متحصنین در چادر در اوکلند و کالیفرنیا با استفاده از باتوم برقی و گاز اشک در 25 اکتبر 2011 میلادی؛ 10.

دستگیری بیش از صد نفر از معترضین در اولین سالگرد جنبش اعتراضی اشغال وال استریت و درگیری شدید بین معترضان و نیروهای پلیس در اطراف خیابان وال استریت در 17 سپتامبر، 2012 میلادی؛ د- نقض آزادی حق رأی: قانون اساسی این کشور مبین عدم تمایل بنیان گذاران به نقش و نفوذ مستقیم مردم در انتخاب رییس جمهور و تمایل به دموکراسی محدود با رقابت بین دو حزب بوده اند و مقررات و قوانین در این کشور طی فرآیندی طوری تنظیم و تقنین شده بود تا احزاب سوم به خودی خود غیرمجاز و غیرقانونی تلقی گردند.

نخبگان حاکم در آمریکا از دو حزب مسلط، به دلیل استناد به ثبات سیاسی از تغییر و اصلاحات حقوقی در این زمینه خودداری می ورزند.

بدین ترتیب، رقابت های سیاسی در آمریکا نه تنها با محوریت دو حزب انجام می شود و مجالی برای خودنمایی نامزدهای مستقل ریاست جمهوری، نمایندگان کنگره و فعالیت احزاب سوم به وجود نمی آورد.

دموکراسی در ایالات متحده روزبه روز تحت تأثیر سرمایه داران قرار می گیرد و در حال تبدیل شدن به سیستم اربابان ثروت است.

در واقع، انتخابات در ایالات متحده رقابت ثروت محسوب می شود.

اطلاعات منتشرشده در نوامبر 2011 میلادی توسط مرکز سیاست پاسخ گوی ایالات متحده، نشان می دهد که 46 درصد از سناتورها و اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده، دارایی های شخصی شان بیش از یک میلیون دلار است.

همین امر نشان می دهد که چرا برنامه ی دولت در تحمیل مالیات بیشتر بر ثروتمندانی دارای درآمد سالانه ی بیش از یک میلیون دلار، در کنگره مسدود شده است.

نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد حدود 90 آمریکایی ها بر این باورند که کمک های سیاسی بسیار زیادی از سوی محافل اقتصادی و تجاری در جریان برگزاری انتخابات سال 2012 میلادی صورت گرفت که نشان از افزایش نفوذ ثروتمندان بر نظام سیاسی و سیاست گذاری این کشور است.

هزینه ی انتخابات سال 2012 میلادی آمریکا، شش میلیارد دلار برآورد شده است.

ستاد تبلیغات باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا و حزب دموکرات، یک میلیارد و شصت میلیون دلار و ستاد تبلیغات انتخاباتی میت رامنی، رقیب انتخاباتی اوباما و حزب جمهوری خواه، مجموعاً نهصد و پنجاه و هشت میلیون دلار از اعضای حزب جمع آوری کردند.

هزینه ی صرف شده برای انتخابات ریاست جمهوری و کنگره در سال 2004 میلادی، نزدیک به چهار میلیارد دلار بود.

حزب جمهوری خواه، حزب دموکرات و نهادهای تحت امرشان در مجموع 2/1 میلیارد دلار جهت پخش آگهی های بازرگانی در تلویزیون هزینه کردند و انتخابات ریاست جمهوری آن دوره را به پرهزینه ترین انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ آمریکا رساندند.

هزینه های تبلیغاتی حزب جمهوری خواه در مدت 1 الی 13 اکتبر سال 2004 میلادی، 5/14 میلیون دلار و حزب دموکرات در 20 روز اول اکتبر سال 2004 بالغ بر 24 میلیون دلار برآورد شده است.

براساس یک نظرسنجی، در واشنگتن دی سی، یک سناتور ایالات متحده برای حفظ کرسی خود در مجلس سنا باید حدود 20 میلیون دلار هزینه کند.

لذا تأمین کنندگان کمک های مالی انتخابات، راه را برای همه ی نقص های دیگر باز می کنند.

در واقع، همین امر موجب می شود تا نظام سیاسی آمریکا، با تضعیف مردم، آن ها را به طور گسترده وابسته به گروه های ذی نفع کند.

در انتخابات، احزاب سیاسی و گروه های ذی نفع، نه تنها پول برای نامزدهای مورد علاقه ی خود صرف کردند، بلکه به طور مستقیم بودجه برای به حداکثر رساندن تأثیرشان بر نتایج انتخابات صرف شده است.

یکی از اصول اساسی و مهم نظام سیاسی ایالات متحده ی آمریکا نظام نمایندگی است.

قانون اساسی آمریکا تعیین نامزدهای ریاست جمهوری و انتخاب رییس جمهور را در صلاحیت گروه معدودی به نام هیئت های انتخاباتی قرار داده است.

در نظام انتخاباتی آمریکا، رییس جمهور نه تنها باید آرای مردم را داشته باشد، بلکه از آن مهم تر باید آرا هیئت های انتخاباتی را داشته باشد که در تعیین نامزدها و تأیید نهایی نامزد پیروز به عنوان رییس جمهور نقش اصلی و نهایی را ایفا می کنند.

تفاوت اساسی نظام انتخاباتی آمریکا با سایر کشورهای دنیا این است که مردم هر ایالت به صورت جداگانه و مستقل از ایالت های دیگر، هم زمان در روز انتخاب نمایندگان کنگره ی سنا، افرادی را به عنوان الکترال کالج انتخاب می کنند و رییس جمهور این کشور براساس تعداد 270 رأی از مجموع 538 رأی هیئت های انتخاباتی و نه براساس اکثریت آرای مردمی انتخاب می شود.

طبق سنت دیرینه ای، همه ی الکترال کالج های هر ایالت به نفع نامزدی که آرای مردمی اش در آن ایالت بیشتر است، ریخته می شود.

به عبارت دیگر، این مردم نیستند که به خود رییس جمهور رأی می دهند، بلکه این الکترال کالج ها هستند که رییس جمهور را انتخاب می کنند.

به عنوان مثال، اگر آرای مردمی اوباما در ایالتی حتی یک عدد از رقیبش مک کین بیشتر باشد، تمام 54 رأی الکترال این ایالت به اوباما داده می شود و حتی یک رأی الکترال هم نصیب مک کین نمی شود.

هرچند این سیستم نقش ایالت های کوچک تر را پررنگ می کند، اما ممکن است رأی اکثریت مردم را که به نفع کاندیدای دیگر است، نادیده انگارد.

امری که در انتخابات جنجالی ریاست جمهوری سال 2000 میلادی منجر به انتخاب بوش پسر به عنوان رییس جمهور از طریق رأی دادگاه گردید.

علاوه بر اشکالات نظام انتخاباتی آمریکا، گزارش هایی از دست کاری و خرابی سیستم های رأی گیری صورت گرفته است.

مرکز تحقیقاتی پیو در گزارشی در فوریه ی سال 2012 میلادی، بیان می دارد که ایرادات و اشتباهات سیستم ثبت نام رأی دهندگان آمریکایی، اعتماد رأی دهندگان را مخدوش ساخته و اختلاف نظر در باب صحت انتخابات این کشور را رقم زده است.

در انتخابات ریاست جمهوری سال 2004 میلادی نیز مشکلات عدیده ای از جمله شمارش اشتباه، اختلال در عملکرد دستگاه، اشتباه در ثبت نام، بلاتکلیفی قانونی و بی احترامی به رأی دهندگان گزارش شده است.

با توجه به اشتباهات صورت گرفته در شمارش، بررسی نتایج انتخابات نشان می دهد که در ده حوزه از شهرهای ایالات متحده، بیش از 12000 برگه ی رأی در انتخابات ریاست جمهوری شمارش نشده است.

در این راستا، حزب دموکرات نیز 35 پرونده ی حقوقی علیه حزب جمهوری خواه در حداقل 17 ایالت به وجود آورده است.

بنگاه سخن پراکنی بریتانیا (بی بی سی)، در 22 سپتامبر 2004 میلادی، گزارش داد که در دوره ی انتخابات، عده ای با پخش آگهی میان رأی دهندگان سیاه پوست به دنبال ایجاد ترس بین آن ها بودند تا از این طریق در انتخابات شرکت ننمایند.

چرا که در آن اطلاعیه ها آمده بود که هرکس از پرداخت صورت حساب برق، صورت حساب آپارتمان یا جریمه ی پارکینگ کوتاهی کند، خارج از حوزه های رأی گیری دستگیر خواهد شد.

طی نظرسنجی صورت گرفته، در بیش از 54 درصد موارد، رأی دهندگان نمی دانند که دقیقاً چگونه رأی شان توسط دستگاه ها ثبت می شود.

قسمت جالب قضیه آنجاست که رسانه های ایالات متحده ی آمریکا مدعی اند که این دستگاه ها را به راحتی می توان از راه دور کنترل کرد و عده ای را براساس وابستگی حزبی و نژادی از فهرست رأی دهندگان حذف نمود.

در سال های 2011 و 2012 میلادی، ایالات متحده قوانینی برای دسترسی به ایستگاه های رأی گیری در ایالت های تگزاس، ویسکانسین، کارولینای جنوبی، کانزاس، آلاباما، می سی سی پی، رود آیلند، پنسیلوانیا، نیوهمشایر، ویرجینیا، تنسی، و فلوریدا به تصویب رساند.

به موجب این قانون، رأی دهندگان باید کارت شناسایی خود را موقع رأی گیری نشان دهند.

مدافعان حقوق بشر تصویب این قوانین را حمله به دموکراسی و تلاش برای تضعیف حق رأی اقلیت ها، مردم فقیر ایالات متحده ی آمریکا و تحدید حقوق رأی دهندگان قلمداد می نمایند.

شهروندان آمریکایی هرگز از حق رأی برابر برخوردار نبوده اند.

در حالت کلی، یک نفر از 40 آمریکایی از رأی دادن محروم اند.

در میان آمریکایی های آفریقایی تبار، نیز یک نفر از 13 مورد (7/7 درصد از تعداد کل) و در برخی از ایالت ها مانند کنتاکی، ویرجینیا و فلوریدا، بیش از20 درصد از آمریکاییان سیاه پوست از حق رأی محروم می گردند.

به رغم افزایش بیش از هشت میلیون نفری شهروندان واجد شرایط رأی دادن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2012 میلادی، میزان مشارکت رأی دهندگان، کاهش پنج میلیون نفری در مقایسه با چهار سال قبل از آن را نشان می دهد و تنها 5/57 درصد شهروندان واجد شرایط، در انتخابات شرکت داشتند.

ایالات متحده تنها کشوری است که حق رأی را برای محکومین به حبس به رسمیت نمی شناسد.

همین عدم به رسمیت شناختن، 5 میلیون نفر از افراد سابقه دار را که حدود 13 درصد آن ها سیاه پوست هستند و دوران محکومیت خویش را سپری نموده اند، از حق رأی محروم می نماید.

* منابع: 1.

http://english.

people.

com.

cn/200603/09/eng20060309_249259.

html 2.

http://english.

people.

com.

cn/200503/03/eng20050303_175406.

html 3.

http://news.

xinhuanet.

com/english/2008-03/13/content_7779839.

htm 4.

http://usa.

chinadaily.

com.

cn/us/2011-04/11/content_12303177.

htm 5.

http://www.

nyconsulate.

prchina.

org/eng/xw/t935226.

htm 6.

http://www.

npc.

gov.

cn/englishnpc/news/Focus/2013-04/22/content_1792431.

htm 7.

http://english.

irib.

ir/galleries/item/103557-report-on-the-human-rights-situation-in-the-united-states-of-america 8.

http://english.

irib.

ir/programs/political/item/103558-report-on-the-human-rights-situation-in-the-united-states-of-america-2
کلید واژه ها: رهبر معظم انقلاب اسلامی - رهبر معظم انقلاب - مردم - انقلاب اسلامی - آمریکا - ایالات متحده - آمریکایی ها - پلیس - آمریکایی - سانسور - کشوری - اسلامی - رییس جمهور آمریکا - دیدار - رهبر - آزادی - تاریخ - رییس جمهور - بین المللی - وال استریت - ارتباطات - تبلیغاتی - حقوق بشر - اجتماعی - اقتصادی - رانندگی - قتل عام - راننده - مولانا - واقعیت

آخرین اخبار سرویس:
کمیسیون تلفیق مصوب کرد؛ صدور کارت اشتغال برای هر ایرانی باهدف حذف دوشغله ها

استخدام تعدادی بازاریاب در شرکت معتبر در کرج

اثر هنری "قرآن کشتی مطلا" در قم رونمایی شد

تقویت وحدت ضرورتی انکارناپذیر است

تقدیر آیت الله فاضل لنکرانی از رییس جمهوری؛ توضیح روحانی مطابق با ضوابط اعتقادی شیعه بیان شد

روایت برنامه احمدی نژاد برای تربیت وزیر و رییس جمهور برای کشورهای دیگر

سازمان هدفمندی از حذف یارانه پُردرآمدها پس از تصمیم مجلس خبر داد

واحدهای اقامتی تهران ایام نوروز 40 درصد تخفیف می دهند

پست کوثری در واکنش به اقدام مانی حقیقی+عکس

احمدزاده با عکسی خاص تولد کامیابی نیا را تبریک گفت

هدیه رهبرانقلاب به مهمانش +عکس

عکس/ تبریک اینستاگرامی احمدزاده به مناسبت تولد ستاره پرسپولیسی

خواب عمیق یک نماینده در مجلس +عکس

فرار شاه از ایران +عکس

بابت تخریب منازل تاریخی در محله کبابیان همدان عذرخواهی می کنم

آیت الله بطحایی در کنگره جمعیت جوانان انقلاب اسلامی: دین باعث شده ملت ایران با وجود شرارت های بین المللی استقامت کند

امشب اولین محفل ماهانه نوجوانان و جوانان قرآنی در امامزاده جعفر (ع) پیشوا برگزار می شود

دبیر هیات عالی گزینش کشور خبر داد آغاز به کار سامانه جامع گزینش کشور

دقایقی قبل و با اعلام علی لاریجانی سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی پایان یافت

لاریجانی: حرف های ترامپ نوعی جنگ جدید را نشان می دهد

همدان 2018، مقصد گردشگران آسیا

لزوم توسعه نشاط اجتماعی در استان

مسجد جامعی از شهردار تهران درباره خانه نیما

دولت جمهوری چک اعلام کرد در آینده ای نزدیک استعفا خواهد کرد

پارلمان ها صدای ملت ها هستند

امروز در پاستور چه خبر بود؟

قرآن کشتی مطلا در قم رونمایی شد+ عکس

مسائل حوزوی و دینی اثرش در زن ها و دخترها بیش از مردهاست/ زن های جامعه اگر اصلاح شوند، مردان هم اصلاح می شوند

لاریجانی در اختتامیه کنفرانس مجالس کشورهای اسلامی حرف های ترامپ نوعی جنگ جدید را نشان می دهد/ آمریکایی ها نمی خواهند تروریسم در منطقه پایان یابد

بدترین مکان زمین از زبان امام علی(ع)

انتقاد جبهه مردمی برای آزادی فلسطین از نشست اخیر ساف

امام جمعه اصفهان: آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران هراس دارد

اختصاص 230 میلیارد تومان برای بیمه زنان سرپرست خانوار

هشتمین گزارش سه ماهه اجرای برجام تقدیم مجلس شد

شهادت می دهم آیت الله هاشمی از اتهامات قتل های زنجیره ای مبّرا بود/ در این قضیه وزیر اطلاعات را هم دور زدند/ 4،5 نفر بیرون نشسته و برای خود تصمیمی گرفتند/هاشمی غبطه چه چیزی را می خورد؟

برگزاری یادواره شهدای روستای قم قلعه مهاباد+گزارش

لاریجانی: نظامی گری عامل گسترش جریان تروریستی در منطقه شده است/پارلمان ها صدای ملت ها هستند

از تحریم تا شکنجه

همسرم هیچ گاه از بیت المال استفاده نکرد

احداث 600 سد در کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی

بیل گیتس: وقت خداحافظی با فلج اطفال برای همیشه فرا رسیده است

آنچه یک کارفرما باید درباره مطالبات کارکنانش بداند/ چرا بیشتر مردم شغل خود را رها می کنند؟

استخدام 10 ردیف شغلی در یک کافی شاپ و رستوران بزرگ در تهران

محجوب: بازماندگان پلاسکو از بی توجهی ها گله مند هستند

عارف: روند پیگیری رفع حصر قابل قبول است

ولایتی: برجام قابل مذاکره مجدد نیست

عارف: روند پیگیری رفع حصر قابل قبول است

دولت و ملت ایران همواره در کنار دولت و ملت لبنان خواهد بود

نماینده وزیر بهداشت در شورای عالی نظام پرستاری منصوب شد

3 بهمن؛ آغاز بیست ویکمین دوره ازدواج دانشجویی | 30 بهمن؛ آخرین مهلت ثبت نام زوج ها

احمدزاده با عکسی خاص تولد کامیابی نیا را تبریک گفت

تغییرات در وزارت خارجه نهایی شد/ عراقچی و انصاری معاونان سیاسی و اقتصادی

احداث 600 سد در کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی

هشتمین گزارش اجرای برجام به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارایه شد

امروز باید با وحدت و برادری در مقابل توطئه های دشمنان بایسیم

وزیر کشور با تبدیل روستای آشار به شهر موافقت کرد

حذف برخی کارکنان خانه فرهنگ دانشگاه کاشان / شایسته سالاری یا سیاسی کاری

دانلود آهنگ جدید سجاد اسماعیلی بنام حالم بده

دانلود آهنگ جدید کلمست بنام لیلا

هنر فرصتی برای ارتقای فرهنگی دینی است

امام جمعه اصفهان: آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران هراس دارد

آکادمی نظامی - عقیدتی نُجَباء افتتاح شد + تصاویر

آیت الله جوادی آملی: مسائل حوزوی و دینی اثرش در زن ها و دخترها بیش از مردهاست/ زن های جامعه اگر اصلاح شوند، مردان هم اصلاح می شوند

دیدار ولایتی با رییسان مجالس لبنان و سوریه

نخستین انتخابات الکترونیک اتحادیه های صنفی شهرستان ورامین برگزار شد

اعضای هیئت دولت در جمع خبرنگاران

آیت الله دری نجف آبادی: شهادت می دهم آیت الله هاشمی از اتهامات قتل های زنجیره ای مبّرا بود / در این قضیه وزیر اطلاعات را هم دور زدند / 5-4 نفر بیرون نشسته و برای خود تصمیمی گرفتند

توضیح دکتر روحانی مطابق با ضوابط اعتقادی شیعه و بسیار دقیق بیان شد

تقویت وحدت ضرورتی انکارناپذیر است

پارلمان اوکراین طرح قطع روابط دیپلماتیک با روسیه را رد کرد

نخستین انتخابات الکترونیک اتحادیه های صنفی شهرستان ورامین برگزار شد

معلول کار آفرین در کاشمر

تشریح روند بررسی بودجه در صحن علنی مجلس

واعظی:دستور روحانی به وزیر ارتباطات برای ایجاد شبکه های اجتماعی بومی/ مسایل مربوط به توان دفاعی کشور قابل مذاکره نیست

گسترش همکاری های ایران و اعضا سازمان همکاری اسلامی

برنامه آموزش ترم زمستان مجمع غرب مهد قرآن استان تهران

برجام به هیچ وجه بازنگری نخواهد شد

ویتنام؛ میزبان نشست «مجمع مجالس آسیا- پاسیفیک»

نخستین انتخابات الکترونیک اتحادیه های صنفی شهرستان ورامین برگزار شد

نگرانی سنای افغانستان از پخش شب نامه های داعش در حومه کابل

سه مانع ارتباط موثر شهرداری و شهروندان

علت احتیاط ایرباس در فروش هواپیما چیست

عراقچی و انصاری؛ معاونان سیاسی و اقتصادی ظریف

مدارس دولتی آب می رود

مسدود شدن اشتباهی گوشی ها در طرح رجیستری

چرا مردم رشد اقتصادی را نمی بینند؟

میانجی ایران و عربستان چه کشوری است؟

آتش بحران سوریه با تسلیح کردها توسط امریکا شعله ور شد

عارف: شورای عالی امنیت ملی، در حال بررسی زمان پایان حصر است

هشتمین گزارش سه ماهه وزارت خارجه درباره اجرای برجام تقدیم مجلس شد

تبلیغ «شهید نواب صفوی» برای کالای ایرانی در مسجد +عکس

یاسر هاشمی در کنگره جمعیت جوانان انقلاب اسلامی: مرحوم پدرم همواره بر حزب قوی تاکید داشت/ هیچ وقت حزب قوی نداشته ایم

ضرورت مناسب سازی اماکن عمومی برای معلولان

توسعه روابط دوجانبه ،منطقه ای و بین المللی تهران – بیروت ضروری است/ بی تردید صهیونیست ها از ایجاد اختلاف و تفرقه در لبنان سود می برند/ دولت و ملت ایران همواره در کنار دولت و ملت لبنان خواهد بود

تاکید مراجع عظام بر توجه به معیشت مردم

ایران هیچ محدودیتی برای ارتقاء همکاری های دفاعی و نظامی با پاکستان قائل نیست

گشایش دفتر یادبود گرامیداشت خاطره دریانوردان کشورمان در نخجوان

تعمیرات اساسی واحد آروماتیک پتروشیمی بندر امام با موفقیت به پایان رسید

شوراهای استانداری مرکزی بیش از حد فعال اند

سرداری که هنوز در میدان است

تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مردم قم (2) آمریکایی ها با تجمعات اعتراضی چگونه برخورد می کنند؟

تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مردم قم (2) آمریکایی ها با تجمعات اعتراضی چگونه برخورد می کنند؟