مطالب مرتبط:
تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مردم قم حکومتی که تکیه اش به مردم است
امام جمعه هشترود: سخنان رهبر معظم انقلاب، عین اندیشه سیاسی علوی و اسلامی است
امام جمعه هشترود: سخنان رهبر معظم انقلاب، عین اندیشه سیاسی علوی و اسلامی است
عضو خبرگان رهبری :حماسه21 دی مردم لالی درتاریخ انقلاب اسلامی ثبت شود
عضو خبرگان رهبری :حماسه21 دی مردم لالی درتاریخ انقلاب اسلامی ثبت شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 23 دی 1396 ساعت 03:512018-01-13سياسي

تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مردم قم (3) آیا مردم آمریکا گرسنه نیستند؟


کارشناسان امر معتقدند که فاشیسم دچار تغییر و تحول شده است.

نیازی به این امر نیست که شما خون کسی را بریزید و انسان ها را در اردوگاه های کار اجباری به کارهای سخت و طاقت فرسا وادار سازید، - تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مردم قم (3)آیا مردم آمریکا گرسنه نیستند؟ کارشناسان امر معتقدند که فاشیسم دچار تغییر و تحول شده است.

نیازی به این امر نیست که شما خون کسی را بریزید و انسان ها را در اردوگاه های کار اجباری به کارهای سخت و طاقت فرسا وادار سازید، وقتی که می توانید این کار را با راه های مسالمت آمیزتر و از راه سیاست های اقتصادی به مورد اجرا درآورید.

یکی از شاخصه های عدالت و برابری در هر جامعه ای نحوه ی توزیع ثروت و درآمدها در آن جامعه است.

به خصوص اگر آن جامعه داعیه ی دموکراتیک بودن را داشته باشد که به معنای داشتن فرصت های برابر برای تمامی شهروندان و برابر بودن آن ها در مقابل قانون است.

در این مجال در پی آن هستیم که الگوی توزیع ثروت در آمریکا را که داعیه ی دموکراسی دارد، بررسی کنیم.

الگوی توزیع ثروت در آمریکا اگر چند سال اخیر که بحران بر اقتصاد کشورهای غربی مستولی شده است را استثنا نماییم باید اذعان داشته باشیم که بعد از جنگ جهانی دوم آمریکا پیشرفته ترین اقتصاد جهانی را در اختیار داشت و حجم عظیمی از ثروت های جهانی را به خود اختصاص داده بود.

با این وصف و با وجود شرکت های غول آسای چند ملیتی، کارخانه های عظیم و سطح تکنولوژی بسیار بالا به نظر می رسد که اوضاع اقتصادی مردم این کشور خوب بوده و از رفاه و استاندارد زندگی بالایی برخوردار باشند.

اما در عالم واقع این گونه نیست و واقعیت های زیادی پشت پرده وجود دارد.

براساس آمارهای موجود و تأیید شده، آمریکا دارای بالاترین شکاف بین ثروتمندان و فقرا در بین کشورهای پیشرفته ی دنیا است.

شکاف بین جمعیت یک درصدی ثروتمند و مابقی 99 درصد به رکورد بی سابقه ای رسیده است.

این یک درصد بیش از 70 درصد دارایی های کشور را در اختیار دارند که این امر رکورد بی سابقه ای را در تاریخ آمریکا رقم زده است.

به عبارت دیگر 400 نفر از ثروتمندان آمریکا به اندازه ی 155 میلیون نفر دیگر در این کشور دارایی و ثروت دراختیار دارند.

[1] از سال 1980 تا 2006میلادی، درآمد ثروتمندان یک درصدی آمریکا سه برابر شد و این در حالی است که درآمد 90 درصد مابقی مردم این کشور تنها 20 درصد افزایش یافته است.

به گفته ی اقتصاددان معروف آمریکا رابرت فریمن ، در فاصله یسال های 2002 تا 2006 میلادی، سه چهارم رشد اقتصادی آمریکا از آن این یک درصد بوده است.

متوسط مالیات دریافتی از 400 شهروند متول و ثروتمند آمریکایی، 17 درصد بوده است که در مقایسه با 26 درصد در سال 1992میلادی افت چشم گیری پیدا کرده است.

این یک درصد آمریکا در فاصله یسال های 1980 تا 2007 میلادی شاهد رشد 700 درصدی درآمدهای خود بوده اند به طوری که در فاصله یاین سال ها طبقه یمتوسط تنها شاهد 20 درصد رشد بوده است.

براساس تحلیل روزنامه ی مککلچی [2] در حال حاضر بیش از 16 میلیون نفر آمریکایی در فقر مطلق به سر می برند که درآمد سالانه یآن ها کم تر از 9 هزار دلار است.

درصد کسانی که در فقر مطلق به سر می برند از 29 درصد در سال 1975میلادی به 43 درصد در سال 2005میلادی رسیده است و هم چنان هم در حال افزایش است.

در طی دو دهه ی گذشته، آمریکا دارای بیش ترین نرخ رشد آمار فقر در بین 31 کشور پیشرفته یجهان بوده است.

[3] با وجود این شکاف بی سابقه در تاریخ آمریکا، طبقه ی متوسط این کشور که آن را تبدیل به ابرقدرت جهانی کرده اند در حال زوال و نابودی هستند.

با وجود بحران و رکود اقتصادی در آمریکا، شرکت های بزرگ آمریکایی سودهای بی سابقه ای کسب کرده اند.

سال 2009 میلادی سال رکود بی سابقه ای در خصوص کسب سود و پاداش بود و مدیران شرکت ها بیش از 150 میلیارد دلار در این زمینه به دست آوردند.

به طور قطع این پول ها از مالیات های افراد عادی به دست می آیند و اگر این همه منابع در راه ایجاد شغل به کار گرفته می شد امکان آن بود که برای 5 میلیون نفر حقوق سالانه ای برابر با 30 هزار دلار در نظر گرفته شود.

[4] کسانی که بیش ترین حقوق ها را دریافت می کنند، مدیران شرکت ها هستند.

از سال 1970 میلادی، میزان دریافتی مدیران شرکت ها 250 درصد افزایش یافته است در حالی که حقوق سایر کارگران معمولی تنها 26 درصد افزایش پیدا کرده است.

مدیران شرکت های بزرگ 500 برابر بیش تر از کارکنان معمولی درآمد کسب می کنند.

بنابراین کارگران این روزها ساعات بیش تری کار می کنند و بیش تر سودده هستند اما میزان دریافتی آن ها به شدت در حال کاهش بوده، بازده کار آنان به طور مستقیم به جیب ثروتمندان و نخبگان اقتصادی می رود[5] در حالی که 3/68 میلیون نفر آمریکایی در پی غذای کافی برای خوردن هستند و درآمد 90 درصد مردم در حال کاهش است، درآمد میلیاردرهای آمریکایی در حال ثبت یک رکورد تاریخی است.

20 درصد پایین هرم جمعیتی آمریکا عمدتاً هیچ ثروتی ندارند یا دارایی ندارند و یا این که میزان بدهی آن ها بیش تر از میزان درآمد آنان است.

طبقات متوسط هم روی هم رفته حدود 60 هزار دلار دارایی دارند که در مقایسه با دارایی متوسط یک درصد بالایی که حدود 5/12 میلیون دلار است، رقم چشم گیری به شمار نمی رود[6].

به طور خلاصه از سال 2001: *3/1 میلیون نفر دیگر به جمع فقرا پیوسته اند.

*4/1 میلیون نفر دیگر از خدمات بیمه یدرمانی محروم شده اند.

* بیش از 2 میلیون شغل در بخش خصوصی از بین رفته است.

* مازاد بودجه ی 6/5 تریلیون دلاری به کسری بودجه ی بیش از 1 تریلیون دلاری تبدیل شده است.

* رشد اقتصادی به حدود یک درصد رسیده که در 50 سال گذشته بی سابقه بوده است[7].

نقش آفرینی ثروت در فرآیند سیاسی کشور شکاف عظیم در بین فقرا و ثروتمندان در آمریکا چیزی نیست که در یک شب و بر حسب تصادف به وجود آمده باشد.

این امر در نتیجه ی سیاست های اقتصادی دولت و در دراز مدت شکل گرفته است.

این امر در نتیجه ی اقدامات ثروتمندان و بانک های بزرگ به وجود آمده است که از توانایی ها و نفوذ خود برای خرید سیاستمداران استفاده می کنند تا سیاست هایی را به مورد اجرا گذارند که 9/99 درصد از مردم را در راستای منافع آن یک درصد خاص به استعمار می کشد.

برخی از صاحب نظران آن را اقدامات تروریستی مالی خوانده اند.

کارشناسان امر معتقدند که فاشیسم دچار تغییر و تحول شده است.

دیگر نیازی به این امر نیست که شما خون کسی را بریزید و انسان ها را در اردوگاه های کار اجباری به کارهای سخت و طاقت فرسا وادار سازید، وقتی که می توانید این کار را با راه های مسالمت آمیزتر و از راه سیاست های اقتصادی به مورد اجرا درآورید در حالی که در جکوزی و یا هواپیمای شخصی نشسته اید و خود را از دنیای اطرافتان جدا کرده اید.

این عبارت از روی احساسات و بی حساب و کتاب هم گفته نمی شود.

وقتی تریلیون ها دلار عمدتاً به سوی یک دهم از آن یک درصد مردم ثروتمند سرازیر می شود در حالی که اکثریت مردم در فقر به سر می برند، می توان به این نتیجه رسید که به اصطلاح دولت فئودالی جدید و فاشیستی در آمریکا در حال حکومت است.

ثروت آنان هیچ گاه به اندازه ی امروز نبوده است و این در حالی است که سیاستمداران که بازیچه ی دست آنان هستند، سیاست هایی را به مورد اجرا می گذارند که بودجه ی طبقات متوسط و فقیر را کاهش داده و هزینه های زندگی را برای آنان به شدت افزایش می دهند.

[8] به اعتقاد بیش تر کارشناسان، بحران کنونی که در حال حاضر دامن گیر آمریکا شده است توسط اقدامات و نتیجه ی فعالیت های همان ثروتمندان یک درصدی به خصوص یک دهم اول این ثروتمندان ایجاد شده و همان ها نیز بیش ترین سود را از آن می برند.

به عنوان مثال در ربع اول سال 2011 میلادیشرکت های بزرگ آمریکایی رکورد رشد سود 31 درصدی را شاهد بودند و این در حالی است که از 31 درصد کاهش مالیاتی نیز برخوردار شدند.

گروهی متشکل از یک دهم درصد از آن ثروتمندان یک درصدی جامعه اغلب می توانند کمک ها و وام های آسان دریافت نمایند، سود خود را افزایش داده و در سواحل دور تولیدات خود را ادامه بدهند و از مالیات دادن طفره رفته و افزون بر این بر روند قانون گذاری در کشور تأثیر گذاشته و قوانین مطلوب نظر خود را به تصویب کنگره برسانند.

تعدادی قوانین سخت و پیچیده و معافیت های مالیاتی توسط این ثروتمندان در آمریکا به تصویب رسیده است.

این امر به آنان این امکان را می دهد که ثروت خود را افزایش داده و از آن حفاظت کرده و دارای نفوذ و تأثیر فراوانی بر روی سیاست ها و قانون گذاری کشور باشند.

قدرت و ثروت واقعی متعلق به آنان است.

9/99 درصد بقیه مردم از این سیستم آگاهی کافی ندارند و از چگونگی روند آن چیز زیادی نمی دانند و مشارکتی هم در این پروسه ندارند.

کارشناسان بر این باورند پس از این که آنان این بحران را به وجود آوردند، دولت را وادار ساختند که میلیاردها دلار به آنان تخفیف مالیاتی بدهد و کمک های مالی دیگری را هم به آنان ارایه دهد.

به همین دلیل بود که سود سالانه ی مدیران شرکت های عمده ی وال استریت در بحبوحه ی بحران اقتصادی به اوج خود رسید و در سال 2009 میلادی به رکورد 145 میلیارد دلار رسید و سپس این رقم در سال بعدی به عدد 150 میلیارد دلار رسید.

براساس آمارهای رسمی شرکت هایی چون سیگنا، هومانا، یونایند هلث، ول پوینت و آئتنا در سال 2009 میلادی حدود 200 میلیون دلار کمک اقتصادی دریافت کرده اند و این در حالی است که سود آنان 39 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

[9] جالب است که سود سالانه ی مدیران شرکت های عمده ی وال استریت در بحبوحه ی بحران اقتصادی به اوج خود رسید و در سال 2009 میلادی به رکورد 145 میلیارد دلار رسید و سپس این رقم در سال بعدی به عدد 150 میلیارد دلار رسید.

در بین این نخبگان اقتصادی می توان به شرکت های نفتی اشاره کرد که از جنگ و بحران سازی سود می برند.

شرکت هایی که عمدتاً در اختیار بانک های وال استریت هستند.

5 شرکت بزرگ نفتی در آمریکا در ربع اول سال قبل به رکود بی سابقه ی سود 36 میلیارد دلار دست یافتند.

با این وجود این شرکت ها سالانه 6 میلیارد دلار معافیت مالیاتی نیز دریافت می کنند.

آمار و ارقام نشان می دهد که این افراد متمول چگونه کنترل فرآیند سیاسی آمریکا را به دست گرفته اند.

در نظر بگیرید که در سال 1995میلادی، 400 آمریکایی ثروتمند حدود 30 درصد از درآمدهای خود را به عنوان مالیات به دولت پرداخت کردند اما این رقم در سال 2010 میلادی به حدود 18 درصد کاهش یافته است.

[10] سلطه ی مالکان ثروت بر رسانه ها از دیرباز رسانه ها به عنوان بهترین ابزار برای تحریک افکار عمومی جهان بوده اند و براین اساس که خبرنگاران و روزنامه نگاران در ابر رسانه های بزرگ بهترین افراد برای نشر اطلاعات هستند همواره در تیررس سرمایه داران زرمدار بوده اند تا به کمک آن ها بتوانند هر آن چه می خواهند به خورد اذهان جهانیان بدهند و به نوعی هدایت گر آن باشند.

بنابراین قدرت رسانه ها و سوءاستفاده از آن ها در سطوح ملی و بین المللی مسأله یغیرقابل انکاری نیست.

در مورد نقش رسانه ها در تعیین دستور کار تصمیم گیری سیاسی نیز نمی توان تردید کرد.

نمونه ی بارز این اثرگذاری بر افکار عمومی را می توان در جریان واترگیت که به رسوایی و سقوط نیکسون انجامید، مشاهده کرد.

رژیم های توتالیتر، آشکارا از رسانه ها برای اعمال کنترل اجتماعی و نفوذ در فرآیند اجتماعی شدن استفاده می کنند.

اما رابطه ی بین رسانه ها و حکومت در کشورهایی همانند بریتانیا، آمریکا بی نهایت پیچیده تر است.

کمونیست ها معتقدند که رسانه ها به دنبال تأمین منابع سرمایه داران هستند و برای گفته های خود نیز دلایل مختلفی ارایه می دهند.

در واقع تسلط بر رسانه ها و خبرگزاری ها، قدرت عظیم و فوق العاده ای را در اختیار بازیگران عرصه ی قدرت قرار داده است، به گونه ای که به خوبی با به کارگیری اهرم های خبری و اطلاعاتی توانسته اند به تغییر باورها و نگرش های جمعی و یا شکل دهی به افکار عمومی ملی یا فراملی به طوری که تمایل داشته باشند، اقدام کنند.

از این رو سوءاستفاده های گروهی از حکومت های قدرتمند از ظرفیت های بالای رسانه ای، می تواند منجر به بروز پدیده ای در سطوح ملی یا بین المللی شود که می توان آن را استبداد اطلاعاتی نامید.

چنان چه رژیم صهیونیستی طی این سال های اشغال گری تنها با کمک تسلط بر غول های رسانه ای دنیا و قلم های خبرنگاران تحت نفوذ خود توانسته است، مظلوم نمایی کند و واقعه ی هولوکاست را در وجهه ی جهانی به تصویر بکشد و یا ایالات متحده ی آمریکا برای غلبه بر اتحاد جماهیر شوروی به کمک رسانه ها توانست کمونیسم را در نظر عموم مردم وحشتناک و مخوف نشان دهد و رقیب قدیمی را از میدان به در کند.

[11] امروز هیچ قدرتی در دنیا برتر از این نیست که بتوان افکار عمومی دنیا را دست کاری کرده و آن را خط دهی کند.

هیچ پادشاه یا پاپ و یا هیچ جهانگشایی در تاریخ این اندازه قدرت را در اختیار نداشته است که امروزه چندین نفر ثروتمند در آمریکا از آن برخوردار هستند.

قدرت آنان در هر خانه ای در آمریکا اعمال می شود و افکار عمومی مردم را در راستای منافع خود شکل می دهند.

تقریباً هر چیزی که مردم می بینند و در مورد حوادث و واقعیت های بیرونی فکر می کنند، تصویری است که رسانه های این چند نفر به آنان ارایه می دهند و آنان در نحوه ی ارایه ی اخبار و واقعیت ها دست برده و به صورت سلیقه ای عمل می کنند.

اما جای تأسف این جاست که اغلب مردم غافل از این هستند که طرز تفکر آن ها دست کاری شده است و هر آن چه که می بینند و می شنوند الزاماً واقعیت های بیرونی نیستند.

به سوی زوال اقتصادی و سیاسی واقعیت این است که بنگاه های اقتصادی بزرگ آمریکا طی دهه های گذشته با بهره کشی از نیروی کار ارزان قیمت کشورهای جهان سوم به منافع سرشاری دست یافته اند اما در نقطه ی مقابل طی همین مدت، نیروی کار طبقه ی متوسط آمریکا هر روز خسارت بیش تری را تحمل کرده و فرصت های شغلی بسیاری را از دست داده است.

به همین سبب به موازات گسترش روند جهانی شدن اقتصاد، طبقه ی متوسط حقوق بگیر آمریکایی نیز در حال حذف شدن از جامعه ی آمریکا هستند.

[13] چامسکی ، دانشمند و منتقد صاحب نام آمریکایی در خصوص نتیجه ی تمرکز ثروت در دستان عده ای قلیل در این کشور معتقد است که تمرکز ثروت آمریکا در دست حدود یک درصد مردم این کشور منجر به قدرت سیاسی بیش تری شد و چرخه ای نادرست را تشکیل داد که ثروت زیادی را برای حدود یک درصد جمعیت کشور به ارمغان آورد که اکثر آن ها مدیران اجرایی شرکت های بزرگ و مدیران بخش بودجه های معاملاتی بودند و این در حالی بود که درآمد واقعی اکثر افراد جامعه رو به تحلیل گذاشت.

در نتیجه ی این اقدامات، هزینه های انتخاباتی به طور سرسام آوری افزایش یافت و هر دو حزب را به سوی تأمین بودجه از سوی شرکت ها سوق داد؛ و همان طور که توماس فرگوسن ، اقتصاددان در روزنامه ی فایننشیال تایمز نوشت: آن چه از دموکراسی سیاسی باقی مانده بود در حالی که هر دو حزب سیاسی آمریکا به حراج جایگاه های خود در کنگره پرداختند، رنگ باخت.

فرگوسن می افزاید: احزاب اصلی سیاسی روش کار را از خرده فروشانی مانند وال مارت، بست بای یا تارگت به عاریه گرفتند.

احزاب کنگره ی آمریکا به خلاف دیگر قانون گذاران جهان توسعه یافته، قیمت هایی را به ازای ایجاد کمبودهایی در روند قانون گذاری تعیین می کنند.

قانون گذارانی که بیش ترین بودجه را برای حزب خود جمع آوری کنند پست هایی را نیز دریافت خواهند کرد.

[14] در واقع، سیاست های سرمایه داری راست گرایانه ی افراطی حکومت آمریکا، دقیقاً برخلاف خواست مردم این کشور عمل می کند.

سیاست های حکومت، اقلیت ثروتمند کشور را روز به روز ثروتمندتر و اکثریت مردم را فقیرتر می کند.

حکومت با کاهش بودجه ی نهادهای نظارتی، نظیر آژانس حمایت از مصرف کنندگان دست سوداگران را برای اختلاس ها و کلاهبرداری های اقتصادی بازتر می کند.

کنگره به شکل های مختلف منافع نسل های آینده را به خطر می اندازد.

روزنامه ی نیویورک تایمز در گزارشی نوشت کنگره با مخالفت با طرح حفاظت از محیط زیست، از اقداماتی که برای جلوگیری از گرم شدن زمین و کاهش دی اکسید کربن هوا باید صورت می گرفت، ممانعت کرد.

در حال حاضر سرمایه گذاران آمریکا، سرمایه هایشان را بیش تر در فعالیت های مالی، نظیر وام، بیمه، خرید و فروش املاک هزینه می کنند تا در تولید مایحتاج صنعتی.

ثروت در آمریکا روز به روز متمرکزتر می شود.

یک درصد از جمعیت، بخش اعظم ثروت را در اختیار دارد و اکثریت، روز به روز بیش تر ثروتش را از دست می دهد.

سیاستمداران هر سال بیش تر از سال قبل تحت کنترل سرمایه داران بزرگ قرار می گیرند و گوش به فرمان آن ها می شوند.

پست های مختلف در مجلس به مزایده گذاشته می شود و شرکت های بزرگ، با تقبل هزینه های انتخاباتی نمایندگان، آن ها را به برده هایی در دست خود تبدیل می کنند.

دموکراسی در آمریکا روز به روز بیش تر نقض می شود و شرکت های بزرگ، بیش تر بر سیاست کشور سوار می شوند و این روندِ رو به افول تا وقتی که قربانیان اصلی، یعنی مردم آمریکا سکوت کرده اند، ادامه خواهد داشت.

[15] مردم متوسط و فقیر به جایی رسیده اند که زندگی تحت این شرایط برایشان امکان پذیر نیست.

این رکود و فقر ادامه پیدا می کند تا این که به نقطه ی اوج خود برسد.

این امر هم در نهایت به زوال و افول این به اصطلاح امپراطوری خود خوانده منجر خواهد شد و موج انقلاب ها و اعتراض ها از تونس، مصر، اردن، یونان، اسپانیا و بریتانیا به ویسکانسین، تگزاس و .

خواهد رسید.

در نهایت باید گفت که نخبگان اقتصادی و سیاسی دچار افراط شده و راه سقوط سیستم حاکم را فراهم آورده اند.

(*) پی نوشت ها: 1- http://www.

alternet.

org/story/145705/the_richest_1_have_captured_america%27s_wealth_--_what%27s_it_going_to_take_to_get_it_back 2- McClatchy 3- David de Graw “Who Rules America? Economic Elite Have At Least $46 Trillion In Wealth Revealing The Economic Top 0.

1%”, at: http://daviddegraw.

org/2011/08/who-rules-america-economic-elite-have-at-least-45-9-trillion-in-wealth-revealing-the-economic-top-0- 4-http://www.

alternet.

org/story/145705/the_richest_1_have_captured_america%27s_wealth_--_what%27s_it_going_to_take_to_get_it_back 5- Ibid 6- The Wealth Divide, “The Growing Gap in the United States Between the Rich and the Rest”, An Interview with Edward Wolff, at: http://multinationalmonitor.

org/mm2003/03may/may03interviewswolff.

html 7- “ 64% of Americans have discretionary Income”, at: http://www.

marketingcharts.

com/direct/64-of-americans-have-discretionary-income-2340/ 8- David de Graw , “Analysis of Financial Terrorism in America”, at: http://www.

infowars.

com/analysis-of-financial-terrorism-in-america/ 9- Ibid 10- http://daviddegraw.

org/2011/08/who-rules-america-economic-elite-have-at-least-45-9-trillion-in-wealth-revealing-the-economic-top-0-1/ 11- http://www.

jahannews.

com/vdccioqsm2bqmo8.

ala2.

html 12- http://www.

stormfront.

org/jewish/whorules.

html 13- http://www.

alternet.

org/story/145705/the_richest_1_have_captured_america%27s_wealth_--_what%27s_it_going_to_take_to_get_it_back 14-http://www.

tabnak.

ir/fa/news/182432/%DA%86%D8%A7%D9%85%D8%B3%D9%83%D9%8A-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%D9%8A%D9%83%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D9%81%D9%88%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA
کلید واژه ها: آمریکا - رهبر معظم انقلاب اسلامی - اقتصاد - رهبر معظم انقلاب - درصد - ثروتمند - انقلاب اسلامی - کشور - مردم - اقتصادی - مردم آمریکا - درآمد - توزیع - انسان ها - جهانی - جامعه - کشورهای پیشرفته - اسلامی - جنگ جهانی دوم - دارایی - رشد اقتصادی - انسان - دیدار - رکورد - اقتصاددان - استاندارد - عظیم - دموکراسی - رهبر - بالاترین

آخرین اخبار سرویس:
مصوبات هفتادمین جلسه شورای عالی بیمه سلامت کشور

نوبخت: دولت از افزایش بودجه 97 نیروهای مسلح در مجلس دفاع می کند

خواب عمیق یک نماینده در مجلس +عکس

نظر بطحایی درباره تعطیلات دوهفته ای میان فصلی مدارس

قرائت گزارش کمیسیون اصل 90 از زلزله کرمانشاه در جلسه امروز

مانور طوفان و سیل در مرکز مخابرات سیمرغ برگزار شد +تصاویر

پیکر خزان زده بهار عربی

ارائه اینترنت رایگان با کمک ماهواره

خواب عمیق نماینده مجلس سوژه کاربران شد !

گذر از آزمون پیش روی عراق

اگر پنجره هواپیما بشکند چه اتفاقی می افتد؟+تصاویر

وزیر علوم به سوالات نمایندگان پاسخ داد

وجود نگاه تبعیض آمیز در جامعه پرستاری

گردهمایی هنرمندان کیش با حضور کیوان ساکت موسیقی دان مطرح کشور

حلقه مفقوده گزارش آقای نجفی

چقدر از موجودی انبارهای هلال احمر مصرف شده است؟

تصاویر بازیگران با گریم ترنس در آبی مایل به صورتی /10 شهر نامریی که واقعیت دارند! ( برگزیده )

«غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید/ نباید تصور شود که مقابله با رژیم صهیونیستی فایده ای ندارد

سیستم بانکی به پول سمی آلوده شده است

بررسی اعتراضات اخیر و ابعاد حادثه نفتکش سانچی در کمیسیون امنیت ملی مجلس

ادامه بررسی لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در کمیسیون حقوقی

رونمایی پوستر جشنواره مد و لباس خراسان رضوی

63 طرح عمرانی دهه فجر در پارس آباد مغان بهره برداری می شود

اعلام آمادگی رییس دانشگاه ایغدیر ترکیه برای تاسیس رشته ادبیات فارسی

«غلط زیادی» آمریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید/ نگذاریم برای رژیم صهیونیستی حاشیه امن درست شود

برگزاری یادواره سردار شهید حسن باقری در تهران

رونمایی پوستر جشنواره مد و لباس خراسان رضوی

«غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید

نخست وزیر عراق: انتخابات مطلقا به تعویق نخواهد افتاد

دشمن برای تقابل به دنبال مذاکره است

شهید باقری در دانشگاه انقلاب اسلامی به عزت رسید

لاریجانی در دیدار با رییس مجلس قطر: ایران به دوستی با قطر پایبند است/ تحریم روش درستی برای مقابله با کشورها نیست

فیلم/ رهبر انقلاب: فلسطین از نهر تا بحر است

روایتی از انتخاب آقای جوادی آملی به عنوان رهبر/کنایه های توییتری آیت الله مصباح‎یزدی به روحانی/نامه زیباکلام به امام جمعه موقت تهران/نامه نگاری مجلسی ها برای آزادسازی دانشجویان دختر/هیچ اشکالی بر حضور نوازندگان زن روی صحنه وجود ندارد

هشتمین گزارش برجامی وزارت خارجه به زودی به مجلس ارائه می شود

"سعادت شهر" در غم فراق کاپیتان نفتکش سانچی

رییس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق: پنج هزار داعشی در زندان های تشکیلات اقلیم هستند

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور در BRT! + عکس

لیدرهای زن اغتشاشات اصفهان دستگیر شدند + عکس

حضور صالحی امیری در شهرداری می توانست منشاء اثر باشد

پارلمان فیلیپین به دنبال تغییر قانون اساسی

10 اقدام مفیدی که بعد از دعوا با همسرتان لازم است انجام دهید !

رشد 34/8 درصد بازار مسکن در نیمه نخست سال 96

واگذاری 80 درصد اجرای پروژه فاز 11 پارس جنوبی به شرکت های ایرانی

جزییات نشست کمیسیون به روایت میرزاده اعتراض اعضای کمیسیون آموزش نسبت به مصوبه عدم افزایش حقوق کارکنان با حقوق بالای 5 میلیون تومان

حال همه هنرمندان بد است/ یاد بگیریم کنار هم باشیم

روایتی از انتخاب آقای جوادی آملی به عنوان رهبر/کنایه های توییتری آیت الله مصباح‎یزدی به روحانی/نامه نگاری مجلسی ها برای آزادسازی دانشجویان دختر/هیچ اشکالی بر حضور نوازندگان زن روی صحنه وجود ندارد

تاکید رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد بر تشکیل ستاد دانش آموزی دهه فجر

مقام سازمان هدفمندی یارانه ها: حذف یارانه پردرآمدها در انتظار مصوبه مجلس است

توضیحات زنگنه درباره قراردادهای جدید نفتی/ 6 طرح پارس جنوبی می تواند سالانه 12 میلیارد دلار درآمد نصیب کشور کند

اعلام آمادگی رییس دانشگاه ایغدیر ترکیه برای تاسیس رشته ادبیات فارسی

مهلت یک ماهه به وزارت علوم برای شفاف سازی بورسیه ها

العبادی: انتخابات عراق به تعویق نخواهد افتاد

توضیحات زنگنه درباره قراردادهای جدید نفتی/ 6 طرح پارس جنوبی می تواند سالانه 12 میلیارد دلار درآمد نصیب کشور کند

دستور بشار اسد برای تأسیس واحدهای دانشگاه آزاد در تمام شهرهای سوریه

دریانوردی صنعت مظلومی است /سانحه سانچی آنقدر بزرگ است که قوانین و کنوانسیونIMO تغییر کند

روایت قره خانی از جزییات نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس

قاضی پور و مطهری از پاسخ وزیر ارشاد قانع نشدند

آخوندی: سیستم بانکی به پول سمی آلوده شده است

استخدام نیرو جهت کار در موسسه حقوقی امید رحمت حق

دنیزلی پیشنهاد تراکتورسازی را رد کرد

دستور اسد برای تأسیس دانشگاه آزاد در تمام شهرهای سوریه

خواب عمیق یک نماینده در مجلس +عکس

حوزه پویا، حوزه ای است که در مسیر انقلاب حرکت کند

گزارش لاریجانی به رهبر انقلاب از کنفرانس بین المجالس اسلامی

استخدام راننده سواری آشنا به زبان انگلیسی در شرکت گلدیران

خواب عمیق نماینده در مجلس +عکس

وزیر علوم به سوالات نمایندگان پاسخ داد

احتمال تجدیدنظر در برخی مصوبات کمیسیون تلفیق از جمله نرخ حامل های انرژی

ترویج کتابخوانی به منظور کاهش آسیب های فضای مجازی مدنظر قرار گیرد

خادم یاران امام رضا (ع) به دنبال محرومیت زدایی/ توسعه مجتمع های میان راهی در دستور کار

امروز ملت ایران با قدرت ایمان، آمریکا را به خاک ذلت کشانده است/ سازمان ملل باید در اختیار نیروهای انقلابی باشد

خراسان رضوی در سال جاری رتبه هشتم طلاق را دارد

مراسم یابود جان باختگان نفت کش سانچی (عکس)

گزارش نماینده اعزامی مجلس درمورد حادثه سانچی

اظهار امیدواری لاریجانی برای مشارکت باشکوه مردم عراق در انتخابات آینده

ارائه طرح های جامع برای نیروهای ارتش

یکی از راه های جدید استکبار جهانی ایجاد فتنه در فضای مجازی است

برگزاری یادواره سردار شهید حسن باقری

ایران چهارمین قدرت سایبری جهان است

پاداش پایان خدمت بازنشستگان تعیین شد

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی خبر داد خادم یاران امام رضا (ع) به دنبال محرومیت زدایی/ توسعه مجتمع های میان راهی در دستور کار

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی: امروز ملت ایران با قدرت ایمان، آمریکا را به خاک ذلت کشانده است/ سازمان ملل باید در اختیار نیروهای انقلابی باشد

رییس روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران منصوب شد

دیدار شرکت کنندگان کنفرانس بین المجالس با رهبر انقلاب (عکس)

دستور بشار اسد برای تأسیس واحدهای دانشگاه آزاد در تمام شهرهای سوریه

فعالیت 17 موسسه داوری دارای مجوز از دادگستری آذربایجان شرقی

برای مقابله با تهدیدات سایبری بخش خصوصی ایجاد می کنیم

محسن جوانشیر از محافظان آقای هاشمی: از تملق و چاپلوسی بیزار بود

معارض قطری امارات را به مقصد کویت ترک کرد

ترامپ : دیوار مرزی مکزیک باید بنا شود

هدیه رهبرانقلاب به مهمان خارجی اش + عکس

شناسنامه دار شدن 5670 شی تاریخی در اردبیل

کم کاری ها را پای ترامپ دیوانه نگذارید/ تکرار تعریف و تمجیدها از برجام درد مردم را دوا نمی کند

ایران نظم جهانی تعریف شده از سوی آمریکا را بر هم زد/ نیروهای مسلح برای مقابله با انواع تهدیدها آماده است

سبقت گردشگری اسپانیا از آمریکا

استخدام پرسشگر در شرکت تحقیقات بازار ژرف نگار بازار/اهواز

نقش استانداری ها در تکمیل شبکه ملی اطلاعات بررسی می شود

در دیدار با رییس مجلس عراق مطرح شد اظهار امیدواری لاریجانی برای مشارکت باشکوه مردم عراق در انتخابات آینده

طرح های 3 ارگان نظامی برای ارتقا توان دفاعی

تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مردم قم (3) آیا مردم آمریکا گرسنه نیستند؟

تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مردم قم (3) آیا مردم آمریکا گرسنه نیستند؟