مطالب مرتبط:
در هشتمین حراج تهران چه گذشت؟
در حراج بزرگ تهران چه گذشت؟
فارس از هشتمین حراج تهران گزارش می دهد چکش های کم رمق برای هنر معاصر/ شب ناکامی نامداران
دومین مرحله هشتمین حراج تهران
هشتمین حراج بزرگ تهران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 23 دی 1396 ساعت 02:552018-01-12اقتصادي

در هشتمین حراج تهران چه گذشت؟


دومین مرحله حراج تهران در حالی برگزار شد که رویکرد آن به سمت نسل متاخر و هنر معاصر ایران متمایل بود و تعداد زیادی از آثار این حراج به دهه 80 و 90 اختصاص داشت؛ - مجموع فروش این رویداد به 14 میلیارد و 952 میلیون تومان رسید.

یکی از نکات این حراج به بازه سنی هنرمندان آن تعلق داشت که از سال 1310 تا 1371 را دربر می گرفت.

از سویی به آثار نقاشی خط توجه ویژه ای شده بود که به نظر می رسد دلیل آن به استقبال از این هنر، در حراجی های کشورهای خلیج فارس برگردد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، در دومین مرحله حراج تهران (حراج هنر معاصر ایران) آثاری از هنرمندان حوزه هنری مانند ناصر پلنگی، شهلا حبیبی، حبیب الله صادقی، حسین خسروجردی و.

به چشم می خورد؛ همچنین عکسی از سعید صادقی متعلق به عملیات "کربلای 5" در این حراجی برای فروش گذاشته شده بود.

همچنین در کاتالوگ این حراج زیر عکس برخی آثار توضیحاتی مانند مرمت شدن اثر، ارائه اثر مشابه در حراجی های دیگر یا چاپ شدن اثر در یک کتاب داده شده بود؛ یا عکس اثری از جاسپر جانز که نقش دست هایش مشابه با اثر حسین زنده رودی بود، در این کاتالوگ منتشر شده بود که در توضیح آن گفته شده شاید این اثر منبع الهام زنده رودی بوده است.

آثار هنرمندانی مانند عباس کیارستمی، ژازه تباتبایی، پرویز کلانتری، آیدین آغداشلو، منوچهر یکتایی در مرحله اول این حراج نیز ارایه شده بود.

همچنین هنرمندانی مانند عباس کیارستمی، پرویز کلانتری، فریده لاشایی، هانیبال الخاص، مهدی سحابی، ژازه تباتبایی، رامیز شهوق و.

در قید حیات نیستند اما آثارشان در این حراج حضور داشت.

در هشتمین حراج تهران (دومین مرحله حراج در سال جاری) که شامگاه 22 دی ماه در هتل پارسیان آزادی برگزار شد؛ بالاترین قیمت کارشناسی شده به اثر آینه کاری و گچ روی چوب منیر فرمانفرماییان اختصاص داشت که پیش بینی شده بود بین یک میلیارد و دویست میلیون تومان تا یک میلیارد و ششصد میلیون تومان به فروش برود.

طبق چند دوره گذشته حسین پاکدل چوب این حراج را در دست داشت.

با آغاز این رویداد، اثر آلومینیوم و استیل "اسماءالله" اثر علیرضا آستانه اولین اثری بود که در این حراج به قیمت 44 میلیون تومان فروخته شد.

در ادامه تابلوی رنگ روغن حمیدرضا رحیمی نژاد 16 میلیون، تابلوی "بهشت هشتم" محمد بزرگی 80 میلیون و اثر چهار لته ای از عین الدین صادق زاده 110 میلیون تومان به فروش رسید.

سپس به ترتیب تابلوی "وضعیت رضا رینه ای" 38 میلیون، تابلویی از مجموعه شکارگاه میترا کاویان 20 میلیون، اثر محمدعلی ترقی جاه 160 میلیون، تابلوی علی ندایی 28 میلیون تومان چکش خورد.

پیش بینی شده بود تابلوی "جنگ کارناوال" اثر امین منتظری نقاش جوانی که متولد سال 1371 است، 40 تا 60 میلیون فروش برود، اما این اثر به قیمت 185 میلیون تومان فروخته شد.

تابلوی رنگ روغنی از محمدعلی بنی اسدی نیز با بیشینه قیمت پیشنهادی خود 20 میلیون تومان و اثری از کامبیز درم بخش 36 میلیون تومان چکش خورد.

اثر "تعزیه" ناصر پلنگی که به وسیله چاپ و رنگ روغن روی بوم خلق شده بود با 38 میلیون و تابلویی از رضوان صادق زاده از مجموعه "دیوار" این هنرمند با 34 میلیون تومان خریداران خود را پیدا کردند.

اثر بعدی که در این حراج فروخته شد متعلق به پرویز کلانتری بود که آن نیز با بیشینه قیمت پیشنهادی خود یعنی 200 میلیون تومان خریداری شد.

هنگامی که این اثر برای نمایش به روی صحنه آمد با تشویق حاضران در سالن روبرو شد.

تابلوی رنگ روغنی از سحر صالحی که به چهار برابر کمینه قیمت خود، یعنی 40 میلیون تومان چکش خورد.

عکسی از مجید کوررنگ بهشتی با نام "پشت صحنه" که 15 تا 20 میلیون تومان پیشنهاد شده بود، با 14 میلیون تومان خریدار پیدا کرد.

در ادامه تابلوی ارسیا مقدم 24 میلیون و تابلوی آبرنگ روی مقوا بهرنگ صمدزادگان با نام "آشوب" 34 میلیون تومان، اثری از بهمن جلالی با نام تصویر خیال که توسط عکس و آینه خلق شده بود 44 میلیون، تابلوی سعید احمدزاده با نام "هریک از ما دو یا سه چهره جعلی" 22 میلیون، تابلوی قاسم حاجی زاده 300 میلیون و اثری از احمد مرشدلو با تکنیک خودکار روی مقوا 32 میلیون فروخته شدند.

اثر چاپ دیجیتال روی کاغذ صادق تیرافکن با نام "پرده انسانی" با کمینه قیمت پیشنهادی خود 40 میلیون و در ادامه آن اثر چاپ سیلک و لعابکاری روی کاشی متعلق به خسرو حسن زاده با نام "یکصد تختی" 190 میلیون تومان چکش خوردند.

قیمت پیشنهادی تابلوی حسن زاده 80 تا 120 میلیون تومان بود.

مجسمه آهنی مرد و پرنده ژازه تباتبایی از مجموعه 110 میلیون، تابلویی از رامیز شهوق 50 میلیون، تابلوی رنگ روغن علیرضا اسپهبد با نام "اصل انواع" که در کتاب آثار او نیز به چاپ رسیده 95 میلیون تومان، تابلوی منصور قندریز با تکنیک رنگ روغن روی گونی که سال 2016 در حراج " آدر نورمن پاریس" ارائه شده 340 میلیون، اثر حجمی بهروز دارش که درسال 1390 ساخته شده 75 میلیون تومان خریداری شدند.

در ادامه برگزاری این حراج اثر دو لته ای از هادی جمالی 60 میلیون، تابلوی رنگ روغن روی بوم رضا حسینی خلق شده در سال 1395 به قیمت 17 میلیون، نقاشی ای از وحید محمدی متعلق به مجموعه "شبانه ها" 19 میلیون، تابلویی از یعقوب امدادیان 70، اثری با تکنیک اکریلیک روی بوم متعلق به مقداد لرپور 18 میلیون تومان فروخته شد.

پاکدل برای تابلوی اکریلیک و مرکب چاپ روی کتان اثرکامران یوسف زاده (وای.

زد.

کامی) که از طرف گالری گاگوسیان در نیویورک ارائه شده با نام "گنبد سپید" یک میلیارد تومان چکش زد.

قیمت پیشنهادی این اثر 800 میلیون تا 1 میلیارد و دویست میلیون تومان بود و انتظار می رفت این اثر با قیمت بیشتری به فروش برود.

تابلوی "ناکجا آباد" ژیلا کامیاب 24 میلیون، اثر "قاصدک شماره 12" مریم سالور 37 میلیون تومان، تابلوی اکریلیک روی بوم شنتیا ذاکرعاملی 22 میلیون، چکش خوردند.

اثر حجمی منیر فرمانفرماییان که با آیینه کاری و نقاشی پشت شیشه روی گچ ساخته شده بود، 280 میلیون تومان خریداری شد.

این هنرمند با 2 اثر در این حراج حضور داشت.

تابلوی چهارلته ای از پری یوش گنجی از مجموعخ "شب روز شب" 46 میلیون، تابلوی در لته ای از فرح سیدابوالقاسم 17 میلیون و تابلوی "کوچ" از مجموعه طرد شده ها اثر فلورا فیض بخش 19 میلیون به فروش رفتند.

اثر دیگری از مجموعه "شبانه های پرویز کلانتری متعلق به سال 1392 با قیمت 220 میلیون تومان فروخته شد.

رضا خدادادی با تابلویی از مجموعه "حیرانی" در این حراجی حضور داشت که اثر او 34 میلیون تومان فروخته شد.

در ادامه اثر حجمی چوب سعید شهلاپور که نمونه مشابهی از آن در موزه معاصر تهران نگهداری می شود، با کمینه قیمت خود یعنی 100 میلیون تومان خریداری شد.

تابلوی همایون سلیمی از مجموعه "بیا تا گل برافشانیم" 40 میلیون و تابلویی با تکنیک ترکیب مقوا روی بوم اثر شهلا حبیبی 48 میلیون چکش خوردند.

سپس تابلویی از فریده لاشایی با تکنیک رنگ روغن روی بوم متعلق به سال 1390 با بیشینه قیمت پیشنهادی خود 300 میلیون تومان به فروش رسید.

در ادامه تابلوی حسین محجوبی با نام " خاطره بهار در کوهین" 60 میلیون، تابلوی پاستل روی مقوا پروانه اعتمادی زیر کمینه قیمت خود یعنی 96 میلیون تومان، تابلوی حبیب الله صادقی از مجموعه "نگاه شرقی" 24 میلیون، اثر آنه محمد تاتاری با تکنیک چاپ باتیک و کلاژ روی پارچه 30 میلیون چکش خوردند.

تابلوی ترکیب مواد روی بوم اثر فرهاد مشیری با نام "کاسه سیاه کوچک" که بین 400 تا 600 میلیون قیمت پیشنهادی داشت، به بیشینه این قیمت نرسید و با 550 میلیون تومان خریداری شد.

چکش این حراج برای اثر منوچهر نیازی که با سکه و رنگ روغن روی بوم خلق شده بود، با کمینه قیمت پیشنهادی خود یعنی 50 میلیون تومان زده شد.

اثر حجمی کوروش گلناری که با سکه روی فلز خلق شده بود، 40 میلیون و اثر حجمی برنز و پلاستیک کامبیز شریف 34، تابلوی "مصائب مسیح" افشین پیرهاشمی با کمینه قیمت خود یعنی 100 میلیون، اثر اکریلیک روی بوم کامران دیبا (معمار موزه هنرهای معاصر تهران) با نام "به خاطر آوردن" 30 میلیون، اثر مهدی سحابی از مجموعه "دیوار نوشته ها" 65 میلیون، اثر نقاشیخط "ستایش" متعلق به محمود زنده رودی 48 میلیون تومان به فروش رفتند.

اثر فریدون امیدی 42 میلیون، تابلوی "با تو در امواج" عنایت الله نظری نوری 28 میلیون، اثر نقاشیخط مهدی فلاح 46 میلیون، تابلوی اکریلیک روی بوم گلناز فتحی 46 میلیون، تابلوی حسین زنده رودی با تکنیک اکریلیک و جوهر روی بوم که در سال 1357 خلق شده با 60 میلیون بیشتر از کمینه قیمت پیشنهادی خود یعنی 460 میلیون تومان چکش خورد.

در ادامه تابلوی صداقت جباری 130 میلیون، اثر حجمی برنز فرناز ربیعی جاه از مجموعه "دوره قلبی" 80 میلیون تومان چکش خوردند.

اثر دیگری از منصور قندریز که دو لته است کمتر از کمینه قیمت خود و با 170 میلون تومان فروخته شد.

تابلوی اکریلیک و ورق طلا روی بوم اثر شهریار احمدی با نام "به سرکردگی براق" از مجموعه "اصطبل اساطیر" با 160 میلیون، تابلوی طلیعه کامران 22 میلیون، اثر رضا درخشانی از مجموعه خسرو و شیرین، 30 میلیون بیشتر از کمینه قیمت خود یعنی 280 میلیون تومان، تابلوی ناصر اویسی با نام "دو اسب عاشق" با بیشینه قیمت خود یعنی 80 میلیون چکش زده شدند.

در این حراج علاوه بر مجسمه های آهنی، تابلوی رنگ روغن روی بومی با نام " هدیه به باغ طلا" از ژازه تباتبایی ارائه شد که 100 میلیون تومان به فروش رفت.

تابلوی "باغ گل ها" از مجموعه "گل و مرغ" گیزلا وارگا سینایی 28 میلیون، اثری از منوچهر یکتایی که 500 تا 700 میلیون قیمت پیشنهادی داشت در کمینه قیمت خود به فروش رفت.

در ادامه اثر جلال شباهنگی از مجموعه "کویر" این هنرمند 50 میلیون و تابلو عکس سه لته ای از عباس کیارستمی از مجموعه "سپید برفی" با کمینه قیمت پیشنهادی خود یعنی 200 میلیون تومان فروخته شدند.

تابلویی از منوچهر معتبر 60 میلیون، اثر محمدرضا جوادی با نام "زلف نشاط نشانه کن" 15 میلیون فروخته شد.

تابلوی رنگ روغن روی بوم بهنوش فروتن که 8 تا 12 میلیون قیمت پیشنهادی داشت با بیش از سه برابر کمینه قیمت خود یعنی 26 میلیون تومان فروخته شد.

تابلوی مهرداد صدری با نام "در ستایش طبیعت" 40 میلیون و تابلوی اکریلیک روی بوم مرتضی اسدی 20 میلیون تومان چکش خوردند.

تابلوی اکریلیک روی بوم کوروش شیشه گران با نام "پرتره" که خلق آن به امسال برمی گردد نزدیک به کمینه قیمت خود و با 320 میلیون تومان فروخته شد.

اثر حجمی امیر مسعود اخوان جم از جنس فولاد با نام "بالرین" 300 میلیون و تابلوی واحد خاکدان با نام "امپراطور مطرود" 180 خریداران خود را پیدا کردند.

سپس تابلویی دو لته از آیدین آغداشلو با نام "خاطرات انهدام" که یکبار دیگر در سال 1393 در حراج تهران ارائه شد، 40 میلیون بیش از قیمت کمینه پیشنهادی خود و با 440 میلیون به فروش رسید.

در ادامه تابلوی مارکو گریگوریان با نام "هیروشیما" که در گالری گورکی نیویورک ارائه شده 95 میلیون، تابلویی فیگوراتیو از هانیبال الخاص 140 میلیون تومان، تابلوی دیگری از پروانه اعتمادی از مجموعه "دختر شاه پریان" با کمینه قیمت خود 50 میلیون و مجسمه ای از بهمن دادخواه متعلق به مجموعه "گروگان ها" با بیشینه قیمت خود 120 میلیون، اثر حجمی سرامیکی رضا بانگیز با 38 میلیون و تابلوی رنگ روغن "پادشاه جوان" اثر حسینعلی ذابحی 38 میلیون، تابلوی شهناز زهتاب با نام "فرشتگان گمشده" 15 میلیون، تابلوی محمد طباطبایی از مجموعه "صلح غمگین" 28 میلیون، تابلوی "پهلوان" اثر دیگری از قاسم حاجی زاده که سال 2015 در حراج کریستیز دوبی ارائه شده بود با کمینه قیمت پیشنهادی خود یعنی 150 میلیون تومان به فروش رفتند.

اثر حجمی طاهر شیخ الحکمایی متعلق به سال 1395 با قیمت 36 میلیون، اثری از امیر نصر کم گویان که با اسید روی استیل ضد زنگ ساخته شده و به مجموعه "شهزادگان سرندیب" 19 میلیون تومان، اثر آویش خبره زاده 95 میلیون، اثر دو لته خسرو خسروی از مجموعه فرشتگان سرگردان در خیابان با بیش از دوبرابر کمینه قیمت خود یعنی 42 میلیون تومان، اثر محمدحسین عماد از چوب و فلز با نام "دیوار" که در دوسالانه مجسمه سازی تهران نیز ارائه شده بود نزدیک به کمینه قیمت خود یعنی 280 میلیون چکش خوردند.

اما اثری که در این حراج بیشترین قیمت پیشنهادی را به خود اختصاص داده بود و به منیر فرمانفرماییان تعلق داشت نزدیک به کمینه قیمت خود یعنی 1 میلیارد و 300 میلیون تومان چکش خورد، این در حالی بود که پاکدل برای زدن چکش این اثر لحظاتی دست نگه داشت تا به خریداران فرصت فکر کردن بدهد.

اثر حجمی کامبیز صبری 44 میلیون، اثر علیرضا فانی 15 میلیون تومان فروخته شدند.

تابلوی "چیزی که نمی توان آن را ندید" اثر حسین صدری به فروش نرسید، قیمت پیشنهادی آن 15 تا 20 میلیون تومان بود.

تابلوی "ماتادور" حسین خسروجردی 27 میلیون فروخته شد، تابلوی عکس "کربلای 5" سعید صادقی به خوبی فروش رفت و با پنج میلیون بیشتر از دو برابر بیشینه قیمت پیشنهادی خود، یعنی 55 میلیون چکش خورد.

تابلوی "پیکار زرفام" رضا درخشانی یکی از شاخص ترین آثار این حراج بود که 400 تا 600 میلیون تومان قیمت پیشنهادی آن بود اما 460 میلیون تومان فروخته شد.

تابلوی بهمن بروجنی که 30 تا 40 میلیون تومان پیشنهاد شده بود 70 میلیون، اثر حجمی امیر موبد با نام "آفرینش" 30 میلیون و تابلوی رنگ روغن نصرت الله مسلمیان 48 میلیون خریداری شدند.

اثر دیگری از حسین زنده رودی با نام "برای دسته" نزدیک به کمینه قیمت پیشنهادی خود یعنی 260 میلیون چکش خورد.

اثر نقاشیخط علی شیرازی هنرمند خوشنویسی که چند ماه گذشته حاشیه هایی برای آثار او ایجاد شده بود، با قیمت پیشنهادی 50 تا 70 میلیون فروخته نشد.

قیمت تابلو دو لته ای از فرهاد مشیری با نام " فقط تو" که 500 تا 700 میلیون تومان قیمت پیشنهادی آن اعلام شده بود، تا یک میلیارد تومان بالا رفت و با همین مبلغ فروخته شد.

این دو اثر که در طول برگزاری دومین مرحله حراج تهران به فروش نرفتند پس از پایان مراسم (به شکل افتر سل) به فروش رسیدند ؛ اثر علی شیرازی 50 میلیون تومان و اثر حسین صدری 15 میلیون تومان خریداری شدند.

تابلوی اکریلیک روی بوم حمید عجمی 30 میلیون چکش خورد، یکبار توسط پاکدل اعلام شد اثر امیرصادق طهرانی به فروش نرفته است اما در نهایت این تابلو اکریلیک روی بوم 30 میلیون تومان خریداری شد.

در ادامه این رویداد تابلو مجتبی تاجیک 35 میلیون، اثر حجمی حامد رشتیان با نام "بَرد شیر" 46 میلیون، تابلوی وحید چمانی با نام " اسید آمینه ها" 44 میلیون و تابلوی مرتضی دره باغی از مجموعه "تولد" 40 میلیون تومان چکش خوردند.

آخرین اثر ارائه شده در هشتمین دوره حراج تهران، اثری دو لته متعلق به فریده لاشایی از مجموعه "دکتر مصدق" بود که 400 تا 600 میلیون تومان قیمت پیشنهادی داشت و در نهایت 460 میلیون تومان به فروش رفت.

در پایان اعلام شد مجموع فروش این حراج به مرز پانزده میلیارد تومان و با رقم دقیق تر به 14 میلیارد و 952 میلیون تومان رسیده است.

در این دوره حراج تنوع زیادی در نوع آثار هنری به چشم می خورد که از چاپ دیجیتال عکس تا آیینه کاری، رنگ روغن و اکریلیک روی بوم و حجم های چوبی، فلزی و سرامیکی را در بر گرفته بود.

چیزی که بیش از همه در این حراج جلب توجه می کرد این بود که فروش آثار هنرمندان نامدار در حد انتظار ظاهر نشد و تقریبا این روند تا آخر حراج ادامه پیدا کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، هفتمین حراج تهران (دوره قبل که تیرماه امسال برگزار شد) با مجموع مبلغ 26 میلیارد و 113 میلیون تومان انجام شده بود.

اثر سهراب سپهری از مجموعه درخت با مبلغ سه میلیارد و 100 میلیون تومان گران ترین اثری بود که فروخته شده بود.

سهراب سپهری که می توان گفت در چند وقت اخیر فروش آثارش، سایه ای را بر سر دیگر آثار حراج تهران انداخته بود در دو حراج آثار معاصر اخیر ( دی 95 و دی 96) حضور نداشت.

همچنین مجموع نهایی فروش حراج هنرمندان معاصر در سال گذشته (دی 95) به 12 میلیارد و 233 میلیون تومان رسیده بود.


کلید واژه ها: حراج - هنرمندان - میلیارد - تهران - فروش - پیش بینی - برگزار - صادق - پرویز - ایران - صادقی - حسین پاکدل - آلومینیوم - حبیب الله - خلیج فارس - زنده - بینی - قیمت - محمد - بالاترین - حبیب - پارسیان - گزارش - نقاشی - رحیمی - آزادی - منتشر - اولین - خلیج - زاده

آخرین اخبار سرویس:
5 عامل جهش ناگهانی قیمت دلار

قیمت سیگار گران می شود

تغییرات قوانین واردات خودرو از کجا آب می خورد؟

هزینه عروسی در تهران از 3 تا 35 میلیون

وعده وزیر نیرو برای توسعه برق رسانی به عشایر

صادرات طلای سرخ 33 درصد بیشتر شد/56 کشور زعفران ایرانی می خورند

وعده وزیر نیرو برای توسعه برق رسانی به عشایر

دلایل شروع منفی شاخص در بهمن ماه

56 کشور مشتری زعفران ایران هستند

کویت از روسیه گاز وارد می کند

کویت از روسیه گاز وارد می کند

رکستون G4؛ بازگشت باشکوه کاپیتان سانگ یانگ به ایران

پایان اضطراب در بازار نفت

معرفی ایمن ترین خودروهای دنیا

بیمه البرز برترین شرکت بیمه بورسی از لحاظ کیفیت افشا و اطلاع رسانی

کویت از روسیه گاز وارد می کند

جدال با بی آبی با تغییر پایتخت

بورس چشم انتظار ثبات ارز

افزایش قیمت نفت، خوب است یا بد؟

وعده وزیر نیرو برای توسعه برق رسانی به عشایر

هزینه عروسی در تهران از 3 تا 35 میلیون

صادرات طلای سرخ 33 درصد بیشتر شد/56 کشور زعفران ایرانی می خورند

برای حمایت از ریل ملی چه باید می کردیم که نکردیم؟!

صفر شدن تعرفه ها جذابیت قاچاق را از بین می برد

اختلاف در محاسبه جمعیت بیکار

تحریک گسل "نظام مهندسی ساختمان"

"لاین" به دنبال ارز دیجیتالی اختصاصی

قیمت لژیونر های ایرانی چقدر است؟

دلایل روند صعودی نرخ ارز چیست؟/دلار ظرفیت دارد که 112 درصد گران تر از نرخ موجود باشد

5 عامل جهش ناگهانی قیمت دلار

کورس ارزها در پیست گرانی

قیمت انواع تلویزیون های هوشمند در بازار

استخدام استان البرز و شهر کرج – 2 بهمن 96

از صدور اعلامیه ایجاد تامین اجتماعی در ایران تا درخواست نمایندگان آمریکا برای صادرات محصولات کشاورزی به ایران

طرح سازمان ملل جهت جمع آوری کمک برای یمن

با 40 میلیون تومان چه خودروهایی می توان خرید؟+جدول

ورود واسطه ها به قیمت گذاری ارز/ بانک مرکزی سکوتش را بشکند

منابع "نفت هند" 222 میلیارد بشکه اعلام شد

مردم برای خرید مسکن عجله نکنند

کاهش فعالیت موسسات غیرمجاز نسبت به سال گذشته

دو راه پیش پای مشمولان قطع یارانه

گرانی سیگار در سال آینده

پیش بینی قیمت دلار در سال 97

استخدام مشهد و خراسان – 2 بهمن 96

استخدام قم – شهر و استان قم – 2 بهمن 96

استخدام کرمان – شهر و استان کرمان – 2 بهمن 96

استخدام کرمان – هفته نامه 2 بهمن 96

استخدام همدان – شهر و استان همدان – 2 بهمن 96

استخدام اصفهان – شهر و استان اصفهان – 2 بهمن 96

اقتصاد مقاومتی را در مساجد آموزش دهیم

جزییات سود چندهزارمیلیاردی واردکنندگان خودرو از تغییر تعرفه

چرا نرخ ارز افزایش یافت؟

چند میلیون کارگر موقت در کشور داریم

صنعت بوانات روی ریل توسعه

اُفت عملکرد بنادر در آذر ماه/ حدود 6 میلیون تن کالا جابجا شد

علت کاهش صادرات ایران به عراق

اختلاف درمحاسبه جمعیت بیکار/وقتی آمارباواقعیت جامعه همخوانی ندارد

پرویز رستم زاده، یزدان گودرزی فراهانی جایگزین سازی درآمد دولت از طریق درآمدهای مالیاتی با طراحی یک مدل تعادل عمومی پویای تصادفی

حمیدرضا ایزدبخش ، احمد سلیمان زاده، حامد داوری اردکانی، مرضیه زرین بال مدیریت دارایی و بدهی در صندوق های بازنشستگی با رویکرد سیستمی در محیط فازی

منابع "نفت هند" 222 میلیارد بشکه اعلام شد

هشدار! دانستنی هایی درباره مایکروفر

اُفت عملکرد بنادر در آذر ماه/ حدود 6 میلیون تن کالا جابجا شد

اختلاف درمحاسبه جمعیت بیکار/وقتی آمارباواقعیت جامعه همخوانی ندارد

ال پی جی چیست؟

بهرام تقی پور تجارت جنین در حقوق داخلی و بین المللی

دانستنی جالب درباره مایکروفر که شاید باورتان نشود!

یادداشت/ هادی غلامحسینی آقای روحانی! اقتصاد ایران وابسته به ارز است

واردات "تخمه آفتابگردان" از آمریکا!

انتقاد وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان از مجامع بین المللی

محمدصادق امانی بی توجهی به بخش تعاون و دوری از اقتصاد مردمی

فکر بکر دولت برای انصراف مردم از دریافت یارانه

یارانه بگیرها اینطوری هدفمند می شوند + عکس

ارزش یک میلیون تومانی سهام عدالت در بورس 2.5 میلیون تومان شد !

درصد افزایش حقوق و میزان پاداش پایان خدمت فرهنگیان درسال 97 + جزییات

ندا اخلاقی مدیری، عبداله خوشنودی، جواد هراتی اثر دخالت دولت در بخش بانکی روی پایداری مالی این بخش در ایران

بهرام سحابی، حسین اصغرپور، سعید قربانی بررسی اثرات نامتقارن شوک های پولی در ادوار تجاری ایران

خودروهای 20 میلیون تومانی در بازار

محسن صادقی، سمیرا سلیمان زاده مقایسه ابعاد حقوقی اعتبارات اسنادی و تعهد پرداخت بانکی

جزییات برنامه دولت برای اشتغال 1میلیون 34 هزار نفر در سال97

اسمعیل ابونوری، علی سوری، محبوبه فراهتی ارتباط میان بیکاری، توزیع درآمد و تقاضای مؤثر در ایران

ظریفه جلیلی، عباس عصاری آرانی، کاظم یاوری، حسن حیدری ‏ارزیابی سازوکار انتقال اثرات سیاست پولی بر بازار سهام در ایران

جواد براتی، زهرا کریمی موغاری ، نادر مهرگان تعیین و تحلیل فضایی سرریز سرمایه گذاری صنعتی استان های ایران

شیرین کاری 20 دقیقه ای و دلار 4650 تومانی

واردات «ماهی تیلاپیا» ممنوع شد

شکست روحانی در اقتصاد قابل جبران برای ایران نیست/آشفتگی بازار ارز روی موج دلار 4600 تومان/تاملاتی در باره اجرای حکم قطع دست/آمار های نگران کننده از خانوار های تک نفره/نقشه فقر را چه کسی می کشد؟

سعید حبیبا، محبت مظفری دکترین استیفای حق در حوزه علائم تجاری با نگاهی بر حقوق مصرف کننده

چهار طرح بیمه نامه حوادث منازل فرهنگیان ! + جزییات

جدیدترین قیمت خودروهای داخلی

احمد گوگردچیان، غلامحسین کیانی، زهرا تجری اثر درونی سازی هزینه آلودگی بر رقابت پذیری صنعت فولاد

رقابت سفیر امریکا با پوتین در دمای منفی 18 درجه

مولود رحمانیانی ، رضا طالبلو اندازه گیری سطح عدم تقارن اطلاعات برای شرکت های منتخب فعال در بورس اوراق بهادار تهران

پای درددل 50 نفر از شهروندان

پایان تعطیلی روزهای پنجشنبه ادارات هرمزگان

تخلیه و بارگیری 63 میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی

خطر کم آبی کاملا جدی است/ کاهش شدید بارندگی ها نگران کننده است

تولید سالانه یک میلیون و هشتصد هزار تن محصولات کشاورزی در البرز

جزییات استخدام در یک شرکت فرآورده لبنی + جدول

سیاست "فریز مزدی" نتیجه بخش نبود

چه زمانی تصمیم گیری بر اساس شفافیت کاربرد ندارد؟

مطالبه استارت آپ ها از دولت

در هشتمین حراج تهران چه گذشت؟

در هشتمین حراج تهران چه گذشت؟