مطالب مرتبط:
در حراج بزرگ تهران چه گذشت؟
فارس از هشتمین حراج تهران گزارش می دهد چکش های کم رمق برای هنر معاصر/ شب ناکامی نامداران
دومین مرحله هشتمین حراج تهران
حراج تهران برگزار شد
حراج تهران برگزار شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 22 دی 1396 ساعت 23:402018-01-12اقتصادي

در هشتمین حراج تهران چه گذشت؟


دومین مرحله حراج تهران در حالی برگزار شد که رویکرد آن به سمت نسل متاخر و هنر معاصر ایران متمایل بود و تعداد زیادی از آثار این حراج به دهه 80 و 90 اختصاص داشت؛ - مجموع فروش این رویداد به 14 میلیارد و 952 میلیون تومان رسید.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، یکی از نکات این حراج به بازه سنی هنرمندان آن تعلق داشت که از سال 1310 تا 1371 را دربر می گرفت.

از سویی به آثار نقاشی خط توجه ویژه ای شده بود که به نظر می رسد دلیل آن به استقبال از این هنر، در حراجی های کشورهای خلیج فارس برگردد.

در دومین مرحله حراج تهران (حراج هنر معاصر ایران) آثاری از هنرمندان حوزه هنری مانند ناصر پلنگی، شهلا حبیبی، حبیب الله صادقی، حسین خسروجردی و.

به چشم می خورد؛ همچنین عکسی از سعید صادقی متعلق به عملیات "کربلای 5" در این حراجی برای فروش گذاشته شده بود.

همچنین در کاتالوگ این حراج زیر عکس برخی آثار توضیحاتی مانند مرمت شدن اثر، ارائه اثر مشابه در حراجی های دیگر یا چاپ شدن اثر در یک کتاب داده شده بود؛ یا عکس اثری از جاسپر جانز که نقش دست هایش مشابه با اثر حسین زنده رودی بود، در این کاتالوگ منتشر شده بود که در توضیح آن گفته شده شاید این اثر منبع الهام زنده رودی بوده است.

آثار هنرمندانی مانند عباس کیارستمی، ژازه تباتبایی، پرویز کلانتری، آیدین آغداشلو، منوچهر یکتایی در مرحله اول این حراج نیز ارایه شده بود.

همچنین هنرمندانی مانند عباس کیارستمی، پرویز کلانتری، فریده لاشایی، هانیبال الخاص، مهدی سحابی، ژازه تباتبایی، رامیز شهوق و.

در قید حیات نیستند اما آثارشان در این حراج حضور داشت.

در هشتمین حراج تهران (دومین مرحله حراج در سال جاری) که شامگاه 22 دی ماه در هتل پارسیان آزادی برگزار شد؛ بالاترین قیمت کارشناسی شده به اثر آینه کاری و گچ روی چوب منیر فرمانفرماییان اختصاص داشت که پیش بینی شده بود بین یک میلیارد و دویست میلیون تومان تا یک میلیارد و ششصد میلیون تومان به فروش برود.

طبق چند دوره گذشته حسین پاکدل چوب این حراج را در دست داشت.

با آغاز این رویداد، اثر آلومینیوم و استیل "اسماءالله" اثر علیرضا آستانه اولین اثری بود که در این حراج به قیمت 44 میلیون تومان فروخته شد.

در ادامه تابلوی رنگ روغن حمیدرضا رحیمی نژاد 16 میلیون، تابلوی "بهشت هشتم" محمد بزرگی 80 میلیون و اثر چهار لته ای از عین الدین صادق زاده 110 میلیون تومان به فروش رسید.

سپس به ترتیب تابلوی "وضعیت رضا رینه ای" 38 میلیون، تابلویی از مجموعه شکارگاه میترا کاویان 20 میلیون، اثر محمدعلی ترقی جاه 160 میلیون، تابلوی علی ندایی 28 میلیون تومان چکش خورد.

پیش بینی شده بود تابلوی "جنگ کارناوال" اثر امین منتظری نقاش جوانی که متولد سال 1371 است، 40 تا 60 میلیون فروش برود، اما این اثر به قیمت 185 میلیون تومان فروخته شد.

تابلوی رنگ روغنی از محمدعلی بنی اسدی نیز با بیشینه قیمت پیشنهادی خود 20 میلیون تومان و اثری از کامبیز درم بخش 36 میلیون تومان چکش خورد.

اثر "تعزیه" ناصر پلنگی که به وسیله چاپ و رنگ روغن روی بوم خلق شده بود با 38 میلیون و تابلویی از رضوان صادق زاده از مجموعه "دیوار" این هنرمند با 34 میلیون تومان خریداران خود را پیدا کردند.

اثر بعدی که در این حراج فروخته شد متعلق به پرویز کلانتری بود که آن نیز با بیشینه قیمت پیشنهادی خود یعنی 200 میلیون تومان خریداری شد.

هنگامی که این اثر برای نمایش به روی صحنه آمد با تشویق حاضران در سالن روبرو شد.

تابلوی رنگ روغنی از سحر صالحی که به چهار برابر کمینه قیمت خود، یعنی 40 میلیون تومان چکش خورد.

عکسی از مجید کوررنگ بهشتی با نام "پشت صحنه" که 15 تا 20 میلیون تومان پیشنهاد شده بود، با 14 میلیون تومان خریدار پیدا کرد.

در ادامه تابلوی ارسیا مقدم 24 میلیون و تابلوی آبرنگ روی مقوا بهرنگ صمدزادگان با نام "آشوب" 34 میلیون تومان، اثری از بهمن جلالی با نام تصویر خیال که توسط عکس و آینه خلق شده بود 44 میلیون، تابلوی سعید احمدزاده با نام "هریک از ما دو یا سه چهره جعلی" 22 میلیون، تابلوی قاسم حاجی زاده 300 میلیون و اثری از احمد مرشدلو با تکنیک خودکار روی مقوا 32 میلیون فروخته شدند.

اثر چاپ دیجیتال روی کاغذ صادق تیرافکن با نام "پرده انسانی" با کمینه قیمت پیشنهادی خود 40 میلیون و در ادامه آن اثر چاپ سیلک و لعابکاری روی کاشی متعلق به خسرو حسن زاده با نام "یکصد تختی" 190 میلیون تومان چکش خوردند.

قیمت پیشنهادی تابلوی حسن زاده 80 تا 120 میلیون تومان بود.

مجسمه آهنی مرد و پرنده ژازه تباتبایی از مجموعه 110 میلیون، تابلویی از رامیز شهوق 50 میلیون، تابلوی رنگ روغن علیرضا اسپهبد با نام "اصل انواع" که در کتاب آثار او نیز به چاپ رسیده 95 میلیون تومان، تابلوی منصور قندریز با تکنیک رنگ روغن روی گونی که سال 2016 در حراج " آدر نورمن پاریس" ارائه شده 340 میلیون، اثر حجمی بهروز دارش که درسال 1390 ساخته شده 75 میلیون تومان خریداری شدند.

در ادامه برگزاری این حراج اثر دو لته ای از هادی جمالی 60 میلیون، تابلوی رنگ روغن روی بوم رضا حسینی خلق شده در سال 1395 به قیمت 17 میلیون، نقاشی ای از وحید محمدی متعلق به مجموعه "شبانه ها" 19 میلیون، تابلویی از یعقوب امدادیان 70، اثری با تکنیک اکریلیک روی بوم متعلق به مقداد لرپور 18 میلیون تومان فروخته شد.

پاکدل برای تابلوی اکریلیک و مرکب چاپ روی کتان اثرکامران یوسف زاده (وای.

زد.

کامی) که از طرف گالری گاگوسیان در نیویورک ارائه شده با نام "گنبد سپید" یک میلیارد تومان چکش زد.

قیمت پیشنهادی این اثر 800 میلیون تا 1 میلیارد و دویست میلیون تومان بود و انتظار می رفت این اثر با قیمت بیشتری به فروش برود.

تابلوی "ناکجا آباد" ژیلا کامیاب 24 میلیون، اثر "قاصدک شماره 12" مریم سالور 37 میلیون تومان، تابلوی اکریلیک روی بوم شنتیا ذاکرعاملی 22 میلیون، چکش خوردند.

اثر حجمی منیر فرمانفرماییان که با آیینه کاری و نقاشی پشت شیشه روی گچ ساخته شده بود، 280 میلیون تومان خریداری شد.

این هنرمند با 2 اثر در این حراج حضور داشت.

تابلوی چهارلته ای از پری یوش گنجی از مجموعخ "شب روز شب" 46 میلیون، تابلوی در لته ای از فرح سیدابوالقاسم 17 میلیون و تابلوی "کوچ" از مجموعه طرد شده ها اثر فلورا فیض بخش 19 میلیون به فروش رفتند.

اثر دیگری از مجموعه "شبانه های پرویز کلانتری متعلق به سال 1392 با قیمت 220 میلیون تومان فروخته شد.

رضا خدادادی با تابلویی از مجموعه "حیرانی" در این حراجی حضور داشت که اثر او 34 میلیون تومان فروخته شد.

در ادامه اثر حجمی چوب سعید شهلاپور که نمونه مشابهی از آن در موزه معاصر تهران نگهداری می شود، با کمینه قیمت خود یعنی 100 میلیون تومان خریداری شد.

تابلوی همایون سلیمی از مجموعه "بیا تا گل برافشانیم" 40 میلیون و تابلویی با تکنیک ترکیب مقوا روی بوم اثر شهلا حبیبی 48 میلیون چکش خوردند.

سپس تابلویی از فریده لاشایی با تکنیک رنگ روغن روی بوم متعلق به سال 1390 با بیشینه قیمت پیشنهادی خود 300 میلیون تومان به فروش رسید.

در ادامه تابلوی حسین محجوبی با نام " خاطره بهار در کوهین" 60 میلیون، تابلوی پاستل روی مقوا پروانه اعتمادی زیر کمینه قیمت خود یعنی 96 میلیون تومان، تابلوی حبیب الله صادقی از مجموعه "نگاه شرقی" 24 میلیون، اثر آنه محمد تاتاری با تکنیک چاپ باتیک و کلاژ روی پارچه 30 میلیون چکش خوردند.

تابلوی ترکیب مواد روی بوم اثر فرهاد مشیری با نام "کاسه سیاه کوچک" که بین 400 تا 600 میلیون قیمت پیشنهادی داشت، به بیشینه این قیمت نرسید و با 550 میلیون تومان خریداری شد.

چکش این حراج برای اثر منوچهر نیازی که با سکه و رنگ روغن روی بوم خلق شده بود، با کمینه قیمت پیشنهادی خود یعنی 50 میلیون تومان زده شد.

اثر حجمی کوروش گلناری که با سکه روی فلز خلق شده بود، 40 میلیون و اثر حجمی برنز و پلاستیک کامبیز شریف 34، تابلوی "مصائب مسیح" افشین پیرهاشمی با کمینه قیمت خود یعنی 100 میلیون، اثر اکریلیک روی بوم کامران دیبا (معمار موزه هنرهای معاصر تهران) با نام "به خاطر آوردن" 30 میلیون، اثر مهدی سحابی از مجموعه "دیوار نوشته ها" 65 میلیون، اثر نقاشیخط "ستایش" متعلق به محمود زنده رودی 48 میلیون تومان به فروش رفتند.

اثر فریدون امیدی 42 میلیون، تابلوی "با تو در امواج" عنایت الله نظری نوری 28 میلیون، اثر نقاشیخط مهدی فلاح 46 میلیون، تابلوی اکریلیک روی بوم گلناز فتحی 46 میلیون، تابلوی حسین زنده رودی با تکنیک اکریلیک و جوهر روی بوم که در سال 1357 خلق شده با 60 میلیون بیشتر از کمینه قیمت پیشنهادی خود یعنی 460 میلیون تومان چکش خورد.

در ادامه تابلوی صداقت جباری 130 میلیون، اثر حجمی برنز فرناز ربیعی جاه از مجموعه "دوره قلبی" 80 میلیون تومان چکش خوردند.

اثر دیگری از منصور قندریز که دو لته است کمتر از کمینه قیمت خود و با 170 میلون تومان فروخته شد.

تابلوی اکریلیک و ورق طلا روی بوم اثر شهریار احمدی با نام "به سرکردگی براق" از مجموعه "اصطبل اساطیر" با 160 میلیون، تابلوی طلیعه کامران 22 میلیون، اثر رضا درخشانی از مجموعه خسرو و شیرین، 30 میلیون بیشتر از کمینه قیمت خود یعنی 280 میلیون تومان، تابلوی ناصر اویسی با نام "دو اسب عاشق" با بیشینه قیمت خود یعنی 80 میلیون چکش زده شدند.

در این حراج علاوه بر مجسمه های آهنی، تابلوی رنگ روغن روی بومی با نام " هدیه به باغ طلا" از ژازه تباتبایی ارائه شد که 100 میلیون تومان به فروش رفت.

تابلوی "باغ گل ها" از مجموعه "گل و مرغ" گیزلا وارگا سینایی 28 میلیون، اثری از منوچهر یکتایی که 500 تا 700 میلیون قیمت پیشنهادی داشت در کمینه قیمت خود به فروش رفت.

در ادامه اثر جلال شباهنگی از مجموعه "کویر" این هنرمند 50 میلیون و تابلو عکس سه لته ای از عباس کیارستمی از مجموعه "سپید برفی" با کمینه قیمت پیشنهادی خود یعنی 200 میلیون تومان فروخته شدند.

تابلویی از منوچهر معتبر 60 میلیون، اثر محمدرضا جوادی با نام "زلف نشاط نشانه کن" 15 میلیون فروخته شد.

تابلوی رنگ روغن روی بوم بهنوش فروتن که 8 تا 12 میلیون قیمت پیشنهادی داشت با بیش از سه برابر کمینه قیمت خود یعنی 26 میلیون تومان فروخته شد.

تابلوی مهرداد صدری با نام "در ستایش طبیعت" 40 میلیون و تابلوی اکریلیک روی بوم مرتضی اسدی 20 میلیون تومان چکش خوردند.

تابلوی اکریلیک روی بوم کوروش شیشه گران با نام "پرتره" که خلق آن به امسال برمی گردد نزدیک به کمینه قیمت خود و با 320 میلیون تومان فروخته شد.

اثر حجمی امیر مسعود اخوان جم از جنس فولاد با نام "بالرین" 300 میلیون و تابلوی واحد خاکدان با نام "امپراطور مطرود" 180 خریداران خود را پیدا کردند.

سپس تابلویی دو لته از آیدین آغداشلو با نام "خاطرات انهدام" که یکبار دیگر در سال 1393 در حراج تهران ارائه شد، 40 میلیون بیش از قیمت کمینه پیشنهادی خود و با 440 میلیون به فروش رسید.

در ادامه تابلوی مارکو گریگوریان با نام "هیروشیما" که در گالری گورکی نیویورک ارائه شده 95 میلیون، تابلویی فیگوراتیو از هانیبال الخاص 140 میلیون تومان، تابلوی دیگری از پروانه اعتمادی از مجموعه "دختر شاه پریان" با کمینه قیمت خود 50 میلیون و مجسمه ای از بهمن دادخواه متعلق به مجموعه "گروگان ها" با بیشینه قیمت خود 120 میلیون، اثر حجمی سرامیکی رضا بانگیز با 38 میلیون و تابلوی رنگ روغن "پادشاه جوان" اثر حسینعلی ذابحی 38 میلیون، تابلوی شهناز زهتاب با نام "فرشتگان گمشده" 15 میلیون، تابلوی محمد طباطبایی از مجموعه "صلح غمگین" 28 میلیون، تابلوی "پهلوان" اثر دیگری از قاسم حاجی زاده که سال 2015 در حراج کریستیز دوبی ارائه شده بود با کمینه قیمت پیشنهادی خود یعنی 150 میلیون تومان به فروش رفتند.

اثر حجمی طاهر شیخ الحکمایی متعلق به سال 1395 با قیمت 36 میلیون، اثری از امیر نصر کم گویان که با اسید روی استیل ضد زنگ ساخته شده و به مجموعه "شهزادگان سرندیب" 19 میلیون تومان، اثر آویش خبره زاده 95 میلیون، اثر دو لته خسرو خسروی از مجموعه فرشتگان سرگردان در خیابان با بیش از دوبرابر کمینه قیمت خود یعنی 42 میلیون تومان، اثر محمدحسین عماد از چوب و فلز با نام "دیوار" که در دوسالانه مجسمه سازی تهران نیز ارائه شده بود نزدیک به کمینه قیمت خود یعنی 280 میلیون چکش خوردند.

اما اثری که در این حراج بیشترین قیمت پیشنهادی را به خود اختصاص داده بود و به منیر فرمانفرماییان تعلق داشت نزدیک به کمینه قیمت خود یعنی 1 میلیارد و 300 میلیون تومان چکش خورد، این در حالی بود که پاکدل برای زدن چکش این اثر لحظاتی دست نگه داشت تا به خریداران فرصت فکر کردن بدهد.

اثر حجمی کامبیز صبری 44 میلیون، اثر علیرضا فانی 15 میلیون تومان فروخته شدند.

تابلوی "چیزی که نمی توان آن را ندید" اثر حسین صدری به فروش نرسید، قیمت پیشنهادی آن 15 تا 20 میلیون تومان بود.

تابلوی "ماتادور" حسین خسروجردی 27 میلیون فروخته شد، تابلوی عکس "کربلای 5" سعید صادقی به خوبی فروش رفت و با پنج میلیون بیشتر از دو برابر بیشینه قیمت پیشنهادی خود، یعنی 55 میلیون چکش خورد.

تابلوی "پیکار زرفام" رضا درخشانی یکی از شاخص ترین آثار این حراج بود که 400 تا 600 میلیون تومان قیمت پیشنهادی آن بود اما 460 میلیون تومان فروخته شد.

تابلوی بهمن بروجنی که 30 تا 40 میلیون تومان پیشنهاد شده بود 70 میلیون، اثر حجمی امیر موبد با نام "آفرینش" 30 میلیون و تابلوی رنگ روغن نصرت الله مسلمیان 48 میلیون خریداری شدند.

اثر دیگری از حسین زنده رودی با نام "برای دسته" نزدیک به کمینه قیمت پیشنهادی خود یعنی 260 میلیون چکش خورد.

اثر نقاشیخط علی شیرازی هنرمند خوشنویسی که چند ماه گذشته حاشیه هایی برای آثار او ایجاد شده بود، با قیمت پیشنهادی 50 تا 70 میلیون فروخته نشد.

قیمت تابلو دو لته ای از فرهاد مشیری با نام " فقط تو" که 500 تا 700 میلیون تومان قیمت پیشنهادی آن اعلام شده بود، تا یک میلیارد تومان بالا رفت و با همین مبلغ فروخته شد.

این دو اثر که در طول برگزاری دومین مرحله حراج تهران به فروش نرفتند پس از پایان مراسم (به شکل افتر سل) به فروش رسیدند ؛ اثر علی شیرازی 50 میلیون تومان و اثر حسین صدری 15 میلیون تومان خریداری شدند.

تابلوی اکریلیک روی بوم حمید عجمی 30 میلیون چکش خورد، یکبار توسط پاکدل اعلام شد اثر امیرصادق طهرانی به فروش نرفته است اما در نهایت این تابلو اکریلیک روی بوم 30 میلیون تومان خریداری شد.

در ادامه این رویداد تابلو مجتبی تاجیک 35 میلیون، اثر حجمی حامد رشتیان با نام "بَرد شیر" 46 میلیون، تابلوی وحید چمانی با نام " اسید آمینه ها" 44 میلیون و تابلوی مرتضی دره باغی از مجموعه "تولد" 40 میلیون تومان چکش خوردند.

آخرین اثر ارائه شده در هشتمین دوره حراج تهران، اثری دو لته متعلق به فریده لاشایی از مجموعه "دکتر مصدق" بود که 400 تا 600 میلیون تومان قیمت پیشنهادی داشت و در نهایت 460 میلیون تومان به فروش رفت.

در پایان اعلام شد مجموع فروش این حراج به مرز پانزده میلیارد تومان و با رقم دقیق تر به 14 میلیارد و 952 میلیون تومان رسیده است.

در این دوره حراج تنوع زیادی در نوع آثار هنری به چشم می خورد که از چاپ دیجیتال عکس تا آیینه کاری، رنگ روغن و اکریلیک روی بوم و حجم های چوبی، فلزی و سرامیکی را در بر گرفته بود.

چیزی که بیش از همه در این حراج جلب توجه می کرد این بود که فروش آثار هنرمندان نامدار در حد انتظار ظاهر نشد و تقریبا این روند تا آخر حراج ادامه پیدا کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، هفتمین حراج تهران (دوره قبل که تیرماه امسال برگزار شد) با مجموع مبلغ 26 میلیارد و 113 میلیون تومان انجام شده بود.

اثر سهراب سپهری از مجموعه درخت با مبلغ سه میلیارد و 100 میلیون تومان گران ترین اثری بود که فروخته شده بود.

سهراب سپهری که می توان گفت در چند وقت اخیر فروش آثارش، سایه ای را بر سر دیگر آثار حراج تهران انداخته بود در دو حراج آثار معاصر اخیر ( دی 95 و دی 96) حضور نداشت.

همچنین مجموع نهایی فروش حراج هنرمندان معاصر در سال گذشته (دی 95) به 12 میلیارد و 233 میلیون تومان رسیده بود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: حراج - هنرمندان - میلیارد - تهران - فروش - پیش بینی - برگزار - صادق - پرویز - ایران - صادقی - حسین پاکدل - آلومینیوم - حبیب الله - خلیج فارس - زنده - بینی - قیمت - محمد - بالاترین - حبیب - پارسیان - گزارش - نقاشی - رحیمی - آزادی - منتشر - اولین - خلیج - زاده

آخرین اخبار سرویس:
تهدید کارکنان ب ام و و آئودی به اعتصاب در صورت عدم افزایش حقوق و کاهش ساعات کاری

علت احساس خطر آمریکا از ونزوئلا

مصوبه خوب/ بیمه، بنیاد و ستاد اجرایی هم از نزولخواری منع شدند!

میزان برداشت روزانه گاز از پارس جنوبی

برخورد با 46 فقره تغییر کاربری زمینهای کشاورزی در گناباد

نوآوری نیروی انسانی خلاق، بستر توسعه صنعت زیست فناوری است

بازآفرینی شهری فرصتی برای زدودن چهره محرومیت از کردستان - منصور اولی*

افتتاح گیرنده دیجیتال روستای نمهیل بخش هشجین

حراج سکه پا به پای گرانی دلار و طلا

گرد و خاک دید افقی را در گچساران به 300 متر کاهش داد

کشت گیاهان دارویی در رویشگاه های طبیعی ملکشاهی توسعه می یابد

تاکید استاندار آذربایجان غربی بر افزایش تعامل مسئولان و کشاورزان برای ارتقای بهره وری

برای خرید خودروی جک چقدر باید هزینه کرد؟

پتروشیمی هگمتانه و ابن سینای همدان روی میز دو وزیر

56000 خودرو وارد کشور شد

محسن ایزد خواه: بحران صندوق های بیمه ای در این دولت بیشتر شده است

آمادگی بازار مسکن ایران برای ورود اروپایی ها

اسحاق جهانگیری در پوششی عجیب/ عکس

نیازمندی های استخدامی زنجان 30 دی 96

نحوه اختصاص اعتبار 500 میلیاردی به استارتاپ ها

دستگیری کلاهبرداران 62 میلیاردی در زنجان!

نهادینه کردن کشاورزی مدرن هدف ماست

ارزش سهام عدالت 3 برابر شد

حاجی بابایی خبر داد پتروشیمی هگمتانه و ابن سینای همدان روی میز دو وزیر

طرح جنگلانه _ پارک جنگلی قهستان

کاهش قیمت زمین در شهرکهای صنعتی

اختصاص کامل اعتبارات سفررییس جمهوری به البرزو افتتاح پروژه ها درموعدمقرر

توضیح وزیر نیرو درباره جیره بندی آب شرب در سال آینده

افق های روشن صنعت کامیونت سازی در منطقه آزاد ارس

تولید مواد اولیه مورد نیاز پره های توربین های بادی در کشور

ابلاغ آیین ­نامه اجرایی قانون حمایت صنعتی و جلوگیری از تعطیل کارخانه­ های کشور

وزیرصنعت: محصولات دانش بنیان ارزش هر واحد صادرات کشور را افزایش داده است

ارزش معاملات بورس کالای ایران 19 درصد افزایش یافت

درآمد نفت کم شد

شرایط فروش نقدی و پیش فروش هیوندا النترا ویژه دهه فجر + جدول

افزایش 15 میلیارد دلاری بدهی خارجی روسیه

ارزش معاملات بورس کالای ایران 19 درصد افزایش یافت

تأمین اجتماعی واردکننده رسمی آیفون شد

سود بیش از 2 برابری فولاد مبارکه

توصیه های مهم به گندم، جو و کلزاکاران

صنایع دستی ایران در جهان بازار بکری دارد

اروپایی ها به بازار مسکن ایران می آیند

وزیرصنعت: محصولات دانش بنیان ارزش هر واحد صادرات کشور را افزایش داده است

مشکلی با واردات برنج نداریم

آخوندی: کسر دستمزد مهندسان ناظر غیرقانونی است

زمان تکمیل آزادراه همت-کرج اعلام شد

رییس کل بیمه مرکزی:حوادث اخیر، نیاز به ایمنی را افزایش داد

کاهش سطح آب تالاب انزلی+عکس

دانش فنی تولید کیت های پایش خوردگی میکروبی تدوین شد

چین برنامه تجارت در فضای مجازی را طراحی کرد

چطور دولت باعث 3 برابری ارزش سهام عدالت شد؟

افق های روشن صنعت کامیونت سازی در منطقه آزاد ارس

درآمد نفت کم شد

«و آنکه دیرتر آمد» به چاپ بیست و هشتم رسید

پرداخت167میلیارد تومان از مطالبات چایکاران

گله ای در رابطه با نفتکش سانچی از چین نداریم

گرایش به تک فرزندی یا بی فرزندی صحت دارد؟

قیمت مرغ کاهش یافت

خرید و فروش آپارتمان در سعادت آباد؛ ساداتی که سعادت شد! [رپورتاژ آگهی]

همه واقعیت های «کشتی مطلا»

استخدام 3 ردیف شغلی در شرکت توسن سیستم شرق در تهران

منابع قرض الحسنه هیچ کمبودی جهت اعطای وام ازدواج 15 میلیون تومانی ندارد

123 هزار تن آلومینیوم خالص در 9 ماهه امسال از کشور صادر شد

31 هزار نفر در استان بوشهر مهارت افزایی شدند

آخوندی: 90 درصد حمل ونقل کشور با خودروهای شخصی است

طنز/ فضا برای رشد خوشگل ها فراهم است

کشف کالاهای قاچاق 372 میلیاردی در هرمزگان

افق های روشن صنعت کامیونت سازی در منطقه آزاد ارس

با گشایش سیاست ها مشکلات حل می شود شکوفایی مغزها در راستای توسعه اقتصاد و اشتغال

پلاسکو؛ دریغا دریغ

ارتقای سیزده رتبه ای استان همدان در ایجاد کسب و کار

تامین برق مطمئن تبریز با اجرای تونل انرژی

واردات خودرو بیشتر شد، درآمد دولت آب رفت!

کاهش نرخ زمین در شهرک های صنعتی دولتی

سهم 22 درصدی بانک ملی ایران در سپرده های ارزی و ریالی بانک ها

فاصله هایی از جنس فقر

سرمایه گذاری امارات در توسعه انرژی

شرکت صنعتی سینا ژن نماد واقعی اقتصاد مقاومتی است

استاندار گیلان: رعایت معماری بومی روستایی مورد توجه باشد

فاصله هایی از جنس فقر

آیین نامه اجرایی جلوگیری از تعطیلی کارخانه ­های کشور ابلاغ شد

با گشایش سیاست ها مشکلات حل می شود/شکوفایی مغزها در راستای توسعه اقتصاد و اشتغال

قیمت نفت سبک ایران به مرز بشکه ای 70 دلار نزدیک شد

دل خوشی پیشروهای بازار بورس به دلار

اولین سال ریاست ترامپ در شش نمودار

4 تکنیک کاربردی برای بازگرداندن مشتریان ناراضی !

استخدام امدادگر دو منظوره جهت شرکت فعال در شیراز

استخدام یک شرکت فعال در زمینه خدمات پس از فروش در شیراز

اجاق خوراک پزی مرد را کشت + عکس

95 میلیون تردد خودرو در محورهای مواصلاتی همدان به ثبت رسید

قیمت نفت سبک ایران به مرز بشکه ای 70 دلار نزدیک شد

طاهر شعبانی اختلاس میلیاردی در وزارت نفت

بازسازی صنعت دارویی کشور نیازمند 2 هزار میلیارد تومان اعتبار است

آیین ­نامه اجرایی جلوگیری از تعطیلی کارخانجات ابلاغ شد

شهردار تهران مستندات ارائه دهد/ تشکیل پرونده قضایی درباره سانچی

قیمت زمین شهرکهای صنعتی یک دهم شده است

تأکید بر فعال شدن کلینیک صنعت در آذربایجان شرقی

25 درصد از بارها در خراسان شمالی بدون بارنامه جابه جا می شود

6 قرار پلاسکویی که یکسال نشده فروریخت!

آیین ­نامه اجرایی جلوگیری از تعطیل کارخانجات ابلاغ شد

در هشتمین حراج تهران چه گذشت؟

در هشتمین حراج تهران چه گذشت؟