مطالب مرتبط:
شرط دولت برای گازرسانی به مسکن مهر
شرط دولت برای گازرسانی به مسکن مهر
شرط دولت برای گازرسانی به مسکن مهر
شرط دولت برای گازرسانی به مسکن مهر
تکمیل 95 درصد طرح مسکن مهر 660 واحدی بوشهر
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 6 دی 1396 ساعت 12:002017-12-27اقتصادي

دولت نسبت به مسکن مهر فولادشهر بی تفاوت نیست


ایرنا - مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید فولادشهر گفت: دولت نسبت به مسکن مهر فولادشهر بی تفاوت نیست وتمام نیازهای مسکن مهر را مصوب کرده است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایرنا، حمیدرضا شیروانی شامگاه سه شنبه در نشست خبری نه با اشاره به سابقه شکل گیری فولاد شهر گفت: بر اساس سرشماری جمعیت سال 95 جمعیت فولادشهر 80 هزار نفر بوده وامسال جمعیت این شهر به 105 تا 110 هزار نفر هم رسیده است که احتمال افزایش آن نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه فولاد شهر از نظر شهرسازی فراز و نشیب های زیادی داشته گفت:ابتدا قرار بوده که 63 هزار واحد در این شهر ساخته شود اما در نهایت ساخت 31 هزارواحد به تصویب رسید که در قالب برزن های ایثار و فرهنگ ساخته شده اند قسمتی نیز در برزن c ساکن هستند.

وی با اشاره به بالا بودن اجاره بهای مسکن گفت: مالکان 30 هزار واحد مسکن مهر ترجیح می دهند به جای اجاره خانه در منزل خود اسکان گزینند هرچند زیرساخت های آن به طور کامل تکمیل نشده باشد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید فولادشهر یکی از مهمترین پیگیری ها ی صورت گرفته خود را از بدو ورود به شرکت عمران رفع اختلاف ها در خصوص مشکلات و معضلات بهای تمام شده واحدهای مسکونی عنوان کرد و گفت: با توجه به افزایش قیمت در طول زمان ساخت واختلاف نظر مردم و پیمانکاران از سال گذشته بهای تمام شده بیش از هشت هزار واحد مسکونی و تجاری حل وفصل و در قالب توافق طرفین موضوع فیصله پیدا کرد.

وی با اشاره به موضوع خدمات در مسکن مهر گفت: با توجه به رکود اقتصادی و اینکه ما شرکت درآمد هزینه ای هستیم یعنی هیچ ردیف و بودجه دولتی به ما تعلق نمی گیرد تنها راه کسب درآمد ما فروش و واگذاری زمین ها و ساختمان در قالب انجام پروژه های مشارکتی و یا فروش زمین است هرچند از ابتدای سال جاری برغم چند نوبت آگهی فراخوان تعداد دو نفر با مبلغ 400 میلیون تومان در مناقصه حضور داشتند.

وی در خصوص خدمات زیربنایی و روبنایی صورت گرفته در سال گذشته نیز اظهار کرد: فعال شدن پیمانکاران، انتقال پساب مسکن مهر به طول 1500 متر در عمق 12 متری زمین با قطر لوله یک و نیم متر که از زیر جاده نجف آباد عبور می کرداز جمله اقدامات مهم این شرکت است و در صورتی که این کار انجام نمی شد پس زدگی فاضلاب در فولاد شهر را شاهد بودیم وی افزود: خط انتقال پساب فاضلاب مسکن مهر و تأسیسات زیر بنایی با هزینه 3 میلیارد و 500 میلیون تومان انجام شده است.

شیروانی اظهار داشت: فولادشهر شهری با ساختار نوین شهرسازی و خدماتی است به نحوی که در سطح شهر هیچ کابل و تیر برق هوایی پنج رشته ای مشاهده نمی شود چراکه به صورت مهندسی شده تمام سیستم برق کشی به صورت زیر زمینی است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید فولادشهر افزود: بر اساس قانون ایجاد شهرهای جدید دستگاه های اجرایی باید متناسب با پیشرفت شهر نسبت به پیش بینی امکانات و خدمات زیربنایی و روبنایی شهر اقدام کنند اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد به عنوان مثال آموزش و پرورش باید با پیش بینی ورود جمعیت دانش آموز نسبت به ساخت و ساز متناسب اقدام کند که نکرده است به طوری که از سال گذشته تاکنون در فولادشهر چهارهزار نفر به جمعیت دانش آموزی اضافه شده که در نوع خود بی سابقه است و حتی در شهرهای بزرگ نیز به یکباره 20 درصد به جمعیت موجود اضافه نشده اند که علت اصلی آن فراهم کردن زیرساخت های مسکن مهر و پروژه های انبوه سازی در فولادشهر است.

شیروانی تصریح کرد: در سال گذشته 6 باب مدرسه به مناقصه گذاشته شد که اولین مدرسه بعد از 10 ماه در محلات ایثار به بهره برداری رسید همچنین 2 باب مدرسه و مسجد امام جواد(ع) نیز در دهه فجر افتتاح می شود.

از سوی دیگر سال گذشته 28 میلیارد تومان قرارداد اجرایی با پیمانکار بسته شدو امسال مازاد بر آن قراردادها بیش از 16و نیم میلیارد تومان صرف قرارداد با پیمانکاران ، 10میلیارد تومان آگهی مناقصه موجود داریم و 44 میلیارد تومان در حال تکمیل اسناد مناقصه تا پایان سال جاری هستیم.

همچنین پنج میلیارد تومان نیز به منظور مطالعات اصلاحی و تکمیل پروژه خط مترو هزینه شده است.

شیروانی در خصوص عملکرد شرکت عمران در بحث آب عنوان کرد: خط انتقال آب در دو پیمان 800 متر و سه هزار و 200 متر همراه با ساخت پمپخانه مربوطه به صورت جدی در حال پیگیری است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید فولادشهر ادامه داد: به منظور ایجاد فضاسازی مناسب شهری حدود 8 میلیارد تومان صرف محوطه سازی شهری شده است که سال گذشته بیش از سه میلیارد صرف آسفالت و هفت ونیم میلیارد محوطه سازی در دستور کار مردم به ویژه مسکن مهر قرار دارد.

وی با بیان اینکه شهر از نظر ما فقط مسکن مهر نیست گفت: در برزن B محله ب 9طرح در حال تصویب و آماده سازی است در مرکز برزن سی نیز محوطه سازی و تکمیل خدمات در دستور کار است همچنین حلقه مفقوده بین برزن سی و مسکن مهر به نام برزن دی بود که اسناد مناقصه عملیات آماده سازی آن با حدود هشت میلیارد تومان برآورد اعتبارشروع و حالت بیابانی بین این دو فیصله پیدا می کند.

وی با اشاره به شعار سال 96 عنوان کرد: اگر 85 میلیارد تومان بودجه شرکت عمران را بتوانیم محقق کنیم و پروژه ها را اجرا کنیم بهترین خدمت را به مقام معظم رهبری و مردم کرده ایم.

چرا که هدف ما تسهیل فعالیت عمرانی و است که باعث اشتغال زایی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید فولادشهر با اشاره به اینکه فعالیت های عمرانی پروسهٔ طولانی داردافزود: این روند شامل تامین اعتبار تکمیل مدارک آگهی مناقصه و فراخوان است که سختی های را در کار ایجاد می کند اما با رویه ای که در شرکت عمران تعریف شده کارها بر وفق مراد است.

وی از ساخت کلانتری دیگری با اعتبارات شرکت عمران خبر داد و همچنین مرکز جامع سلامت با هزارو 800 متر زیربنا و سه نیم میلیارد تومان عملیات نازک کاری آن به مناقصه گذاشته شده که دارای اورژانس در مسکن مهر خواهد بود.

شیروانی در خصوص فضای سبز و محوطه سازی در اطراف واحدهای مسکونی گفت: برای حل این معضل، از منابع خود هزینه می کنیم اما این هزینه جزو مطالبات شرکت عمران قرار خواهد گرفت.

همچنین آبیاری فضای سبز از طریق شیوه های نوین آبیاری تحت فشار و پساب صورت خواهد گرفت.

وی همچنین از تسهیلات ویژه این شرکت برای فروش عرصه بدون سود خبر داد و گفت: این زمین ها اجاره 99 ساله است که افراد مالک عرصه نیستند و این ساختمان با داشتن استهلاک از ارزشش کم خواهد شد که در نتیجه مالکان در پی واگذاری آن می روند که ممکن است با یک بحران اجتماعی مواجه شویم؛ بنابراین با مجوز اخذ شده افراد با استفاده از تخفیف 60 درصدی نسبت به زمین مجاور و شرایط ویژه می توانند دریافت کنند.

وی در خصوص خط مترو اصفهان، فولادشهر عنوان کرد: 23 کیلومتر از این مسیر باقیمانده که بیشتر از اراضی کشاورزی فلاورجان و درچه عبور می کند درمسیر قبلی از ابتدا تا کنون حدود دوهزار و 500 متر طول تا کنون آزاد سازی شده است چون منابعی برای آزادسازی و تملک نداشتیم همچنین پیشنهاد جایگزین مطرح شد که به جای عبور از اراضی مشاعی کشاورزی با هزینه ای بیشتر از مسیر کندرو اتوبان ذوب آهن و اصفهان استفاده شود که آزاد سازی آن بهتر صورت گیرد.

وی افزود : برای این کار در حال تهیه اسناد مناقصه شش میلیارد تومانی حدفاصل بیمارستان فولادشهر تا کانال آب هستیم همچنین حدود 200میلیون تومان نیز برای تهیه طرح مطالعات دو مسیر و اینکه تصمیم گیری نهایی صورت بگیرد نیز در حال انجام است اما در هرصورت مترو تا پنج سال آینده قابل بهره برداری نیست.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاران مبنی بر الحاق زمین های فولاد شهر به نجف آباد تاکید کرد: این مساله هنوز منتج به نتیجه نهایی نشده اما در گذشته 8 هزار و 100 هکتار اراضی فولادشهر طبق طرح جامع تعریف شده بود که تا میدان شهر نجف آباد جلو می رفت ولی به این معنی نیست که مسکن مهر در آخر شهر گذاشته شده اما در بازنگری طرح جامع به دلایل مختلف آن عدد به 3 هزار و 100 هکتار کاهش پیدا کرد که مسکن مهر در حال حاضر مرز ما و شهرستان نجف آباد است و تعمد خاصی در کار نبوده است.

فولادشهر از توابع شهرستان لنجان با دارا بودن بیش از 88 هزار نفر جمعیت در 25 کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد.


کلید واژه ها: مسکن مهر - فولاد - مسکن - پیمانکاران - صورت - عمران - جمعیت - شهرسازی - افزایش - انتقال - زمین - فاضلاب - دولت - رکود اقتصادی - افزایش قیمت - ایرنا - هزینه - تفاوت - درآمد - اجاره - نشست خبری - فروش - مدیر - جدید - نجف آباد - میلیارد - سرشماری - خبرنگار - اقتصادی - ساختمان

آخرین اخبار سرویس:
احمد توکلی در تشییع فرزندش

عاطفه ذوالفقاری، حسام زند حسامی‎ ‎ چشم انداز آینده نقش شبکه سازی در افزایش مزیت رقابتی از طریق نوآوری باز در کسب و کارهای کوچک و متوسط

نرخ فروش قزل آلای شکم خالی در میادین میوه و تره بار چقدر است؟

رژیم لاغری به سبک کیم کارداشیان

رفاه در رتبه اول بازدهی فروش ایستاد

چه مقدار دلار در خانه های مردم دپو شده است؟

موفقیت جدید سارایه در راه اندازی تجهیزات ریخته گری

کیا سراتو هاچبک جدید رونمایی شد + عکس

بیمه پارسیان باز هم در لیست یکصد شرکت برتر کشور قرار گرفت

صدور مجوز کسب و کار زنان در عربستان بدون رضایت محارم

25 میلیون قطعه مرغ معدوم شدند

در حال برداشتن گامهای موثری در بخش اقتصادی هستیم

پیش بینی3117میلیاردتومان اعتبار برای توسعه سامانه های نوین آبیاری

افزایش مصرف سیگار، قلیان و مشروبات الکلی در میان دانشجویان

اعلام طرح های پلیس برای ماه پایانی سال/ افزایش گشت های پلیس پایتخت در مراکز خرید

رابطه دلار با ارزش پول ملی

عقب نشینی تقاضا از بازار ارز

معرفی 500 غول اقتصاد ایران

بانک مرکزی ارزهای اینترنتی را به رسمیت نمی شناسد

سمنان آمادگی همکاری اقتصادی با کره جنوبی را دارد

بازار داغ تبدیل سپرده به اوراق

الزام نظام بانکی به اجرای دقیق بسته ارزی

سرقت مسلحانه در مشهد

بهمنی: شک کردن به خاوری سخت بود

نرخ رهن و اجاره واحدهای ویلایی در منطقه یک تهران

موافقت "نخست وزیر پاکستان" با خصوصی سازی شرکت ملی هواپیمایی و صنعت فولاد

ضامن چیست؟

رشد قیمت مسکن کاذب است/ بازگشت قیمت ها به روال سابق

رونمایی از نسل جدید کیا سراتو هاچ بک و بی ام و X4 مدل 2019/ کاهش یک میلیونی قیمت خودروها در بازار/ رانا و برلیانس چند؟/ ارزان قیمت ترین خودروهای صفر کیلومتر در بازار انگلیس

حمیدرضا بهنود ,ابوالفضل محمدزاده مقدم ,اسماعیل آیتی ,حسین رییسیان زاده ,جواد اسماعیل زاده نوقابی ,سید ‏مهرداد مدیرخازنی‎ ‎ بررسی اثر افزایش هزینه اقدامات ایمن سازی راه بر میزان کاهش تصادفات راه های اصلی

یادداشت/ محمد ایمانی اشرافیت و خط نفوذ؛ عملیات گازانبری

چرا پول ملی بی ارزش شده است؟

کاهش 13 درصدی جنگل زدایی در آمازون

کاهش 13 درصدی جنگل زدایی در آمازون

مظنه خرید محصولات ولوو چقدر است؟

در آستانه چهارمین سالگرد ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی هفت وظیفه دولت در قبال اقتصاد مقاومتی

ابوظبی سرگرم قاچاق «خون اژدها» +عکس

تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور

تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور

بانک مرکزی هیچ گونه فعالیت و مشارکتی در خرید و فروش بیت کوین و ارزهای اینترنتی ندارد

دولت در اقتصاد مقاومتی نمره قبولی می گیرد؟ +جدول

عباس خمسه، محمدحسن ناصرملی، علی رمضانی اولویت بندی ابعاد و شاخص های موثر بر مدیریت نوآوری در صنعت تجهیزات نیروگاهی و تامین انرژی

مارال محقق، بابک شیرازی اولویت بندی فناوری های شبکه هوشمند توزیع برق با رویکرد شاخص های جذابیت

تیپ خاص مجری زن مشهور در یک مراسم/عکس

تعمیر اساسی موتورهای«ATR» اخیرا در سوئد و فرانسه/جستجو ادامه دارد

بانک مرکزی فروش ارز اینترنتی را تایید نکرد

لیست قیمت انواع کارت حافظه microSD

فارس در یک قدمی بحران آب

ساماندهی طرح ترافیک با ریل گذاری اشتباه

4 مدل مختلف درست کردن پادری فانتزی

بهسازی محورهای ورودی شهر آبپخش در دستور کار قرار گیرد

ارزهای مداخله ای بانک مرکزی به جیب چه کسانی رفت؟

2500 مددجوی کمیته امداد بوشهر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند

محمد مهدی ذوالفقارزاده، مهدی هاجری، حسین افتخاری نقش دیپلماسی علم و فناوری در بهبود چالش های شرکت های دانش بنیان

میثم جعفری اسکندری، لیلا علی بیگی ارائه رویکرد تحلیل ریسک پروژه های شرکت های دانش بنیان با استفاده از تکنیک‎ ANP-RFMEA

با این دستکش برقی هرگز یخ نمی زنید

رابطه دلار با ارزش پول ملی

واکنش شدید بازیگر طنز به حادثه سقوط هواپیما/عکس

سرمهماندار پرواز سقوط کرده تهران _ یاسوج/ عکس

از «ریزش 155 تومانی یورو در یک روز» تا «نرخ 25 درصدی بیکاری جوانان 15 تا 29 ساله در پاییز»

عدم دریافت کارمزد به هنگام صدورگروهی کارت های هدیه توسط شعب بانک

کسب رتبه نخست گروه ساختمان و مهندسی عمران توسط شرکت گروه توسعه اقتصاد ملل

آخرین قیمت مرغ در بازار

تشریح نحوه انتشار اوراق گواهی سپرده مدت دار، ویژه سرمایه گذاری (ریالی و ارزی) در بانک شهر

آیا کمبود وزن دارید؟ بخوانید

تصویری از کاپیتان هواپیمای حادثه دیده یاسوج

ساختمان های موسسه جهاد نصر در ساحل راست رامشیر تحویل بهره برداران شد

مرگبارترین سوانح هواپیمایی ایران

افزایش 11 درصدی کسری بودجه آمریکا

انواع نفت ایران در بازار چند؟+ نمودار

بانک آینده؛ رتبه دهم در بین صد شرکت برتر ایران، رتبه ششم از نظر شاخص ارزش افزوده و انتخاب به عنوان شرکت

با 100میلیون می توان خانه خرید؟

معاون اسبق سازمان هواپیمایی در گفت وگو با فارس تشریح کرد جزییات نحوه ردیابی مکان هواپیما با ماهواره تجسس ونجات/ آخرین مکالمات خلبان با برج مراقبت قبل از سانحه

ضرورت تعادل و تناسب در محیط زیست

تغییر چهره مشهود خانم بازیگر پس از عمل زیبایی/عکس

کارشناسان اقتصادی بلومبرگ: کشتی دلار در حال غرق شدن است/افزایش 11 درصدی کسری بودجه آمریکا

دولت در بن بست کامل اقتصادی قرار گرفته است

خانواده خارج نشین جناب سیف فشارگرانی ارز بر دوش مردم را نمی فهمند

دلیل آنلاین بودن گوشی کاپیتان فولاد پس از سقوط

عقب نشینی تقاضا از بازار ارز

آمار اسیدپاشی در لندن

سازمان میراث فرهنگی خود را در قبال بیمه هنرمندان مسئول می داند

ارزش معاملات بورس کالا از 100هزار میلیارد تومان گذشت

سرمایه ایران اعلام شد؛ 3 میلیون میلیارد تومان

چگونگی تأمین مالی به منظور توسعه شهری

استخدام حسابدار خانم جهت کارآموزی با حقوق در تهران

استخدام مسئول دفتر خانم مسلط به اموردفتری در ایده ارتباط هوراد

استخدام منشی خانم مسلط به word و Excel در عصرگویش پرداز

استخدام منشی خانم در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام آشپز غیر حضوری در کارآفرینان غذای سلامت در کل ایران

مدیریت شهری هوشمند و کارآمد

سیاه و سفید استاندارد های جدید خودرو

آب سد زاینده رود به کمترین حد 47سال اخیر رسید

معرفی 500 غول اقتصاد ایران

بازار داغ تبدیل سپرده به اوراق

الزام نظام بانکی به اجرای دقیق بسته ارزی

سرقت مسلحانه در مشهد

بهمنی: شک کردن به خاوری سخت بود

نرخ خرید و فروش ورق گالوانیزه در بازار آهن

تعیین منطقه احتمالی سقوط هواپیما/ عملیات جستجو به صبح موکول شد

دولت نسبت به مسکن مهر فولادشهر بی تفاوت نیست

دولت نسبت به مسکن مهر فولادشهر بی تفاوت نیست