مطالب مرتبط:
رییس جمهوری: میلاد حضرت مسیح(ع) یادآور آموزه های آسمانی آن پیامبر توحید و معنویت و محبت است
رییس جمهوری: میلاد حضرت مسیح(ع) یادآور آموزه های آسمانی آن پیامبر توحید و معنویت و محبت است
روحانی: میلاد حضرت مسیح(ع) یادآور آموزه های آسمانی آن پیامبر توحید و معنویت و محبت است
روحانی: میلاد حضرت مسیح(ع) یادآور آموزه های آسمانی آن پیامبر توحید و معنویت و محبت است
سالروز تولد پیامبر صلح و دوستی، مهربانی و مودّت حضرت عیسی مسیح(ع) مبارک باد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 4 دی 1396 ساعت 11:062017-12-25سياسي

بشارت پیامبر(ص) به همراهی مسیح(ع) با حضرت مهدی(عج)/کیفیت پیوستنِ مسیحیان به حضرت صاحب الزمان(عج)


پیامبر(ص) فرمودند: «سوگند به آن کسی که مرا مژده آور راستین قرار داد اگر از عمر جهان جز یک روز نمانده باشد خداوند همان روز را به قدری طولانی می کند تا فرزندم مهدی (ع) ظهور کند.

- حجت الاسلام سعید امیدیان، مدیر گروه معارف دانشگاه صنعتی قم و عضو شورای حوزه های علمیه استان لرستان در گفت وگو با خبرنگار مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان" در رابطه با نقش حضرت مسیح (علی نبینا وآله و علیه السلام) در گسترش و پیشرفت انقلاب مهدوی ، اظهار کرد: باور به منجی و موعود از اعتقاداتی است که ادیان ابراهیمی همه به آن معتقدند از جمله مسیحیان که منتظر ظهور موعود خود یعنی حضرت مسیح (علی نبیناو آله و علیه السلام) هستند.

باور به منجی و نجات دهنده در اسلام و مسیحیت هر دو وجود دارد و پیروان این دو دین بی صبرانه منتظر ظهور حضرت مسیح (ع) هستند.

هر چند باور مسیحیت با آنچه که در اسلام در رابطه با حضرت عیسی مسیح (ع) آمده است، تفاوت دارد.

وی افزود: باور مسیحیت این است که حضرت مسیح به صلیب کشیده شده و ظهور مجددی خواهد داشت.

اما قرآن این مسئله را کاملا رد می کند و خط بطلان بر آن کشیده و می فرماید: وَمَا قَتَلُوهُ وَمَا صَلَبُوهُ وَلَکِنْ شُبِّهَ لَهُمْ ؛ عیسی (ع) را نه به صلیب کشیدند و نه به قتل رساندند بلکه امر بر آنها مشتبه شد.

محبوب ترین و مشهورترین همراه و یار حضرت ولیعصر (ع) حجت الاسلام امیدیان تصریح کرد: بر اساس باور ما حضرت مسیح (ع) هنوز در قید حیات هستند.

بر اساس آموزه های اسلامی و همچنین باور مسیحیان ایشان روزی خواهد آمد، با این تفاوت که در اسلام ما او را به عنوان موعود و نجات دهنده بشریت نمی شناسیم بلکه از ایشان به عنوان محبوب ترین و مشهورترین همراه و یار حضرت ولیعصر (ع) یاد می کنیم و این بدان جهت است که اهل بیت (ع) و رسول اعظم (ص) در روایات بر این مسئله اشاره و تاکید داشته اند.

موسس حوزه های علمیه استان لرستان ادامه داد: وجود مبارک نبی مکرم اسلام (ص) در این زمینه می فرمایند: سوگند به آن کسی که مرا مژده آور راستین قرار داد اگر از عمر جهان جز یک روز نمانده باشد خداوند همان روز را به قدری طولانی می کند تا فرزندم مهدی (ع) ظهور کند.

پس از خروج او، عیسی روح الله فرود می آید و در پشت سر وی نماز گذارد و آنگاه زمین با فروغ پروردگار خویش روشن می شود و حکومت مهدی (ع) به شرق و غرب عالم می رسد.

شیخ صدوق (علیه رحمه) این روایت را در کتاب کمال الدین صفحه 163 نقل می کند که به صراحت اقتدای حضرت عیسی (ع) به امام مهدی (عج) در نماز، در آن عنوان شده و پیامد و ثمره این همراهی را موفقیت و انتشار حکومت مهدوی به شرق و غرب گیتی معرفی می کند که وجوه این تاثیرگذاری را در ادامه ذکر می کنیم.

پیامبری که بیش از یک سوم جمعیت دنیا منتظر آمدن او هستند کارشناس مرکز تخصصی مهدویت خاطرنشان کرد: پیامد این همراهی (همراهی حضرت عیسی (ع) با حضرت حجت (عج)) گسترش و نشر انقلاب مهدوی است.

در روایات آمده است که حضرت عیسی (ع) در بیت المقدس نزول می کند، مردم در حال برپایی نماز جماعت هستند که ناگاه امام جماعت خود را کنار کشیده و حضرت عیسی را بر خود مقدم می کند تا امام جماعت شود اما عیسی (ع) امام جماعت را جلو انداخته و به ایشان اقتدا می کند.

حجت الاسلام امیدیان گفت: طبق این روایت حضرت عیسی (ع) پشت سر وجود مبارک حضرت مهدی موعود نماز اقامه می کند.

بر اساس این باورها رهبر حکومت جهانی اسلامی وجود حضرت مهدی (ع) است و پیامبری اولو العزم (عیسی (ع)) همراه ایشان است.

پیامبری که بیش از یک سوم جمعیت دنیا (قریب به دو میلیارد نفر مسیحی) منتظر آمدن او هستند و حتی بخشی از یهودیان نیز در این انتظار به سر می برند.

مدیر گروه معارف دانشگاه صنعتی قم ادامه داد: این طیف عظیم و جمعیت کثیر خود به خود انقلاب مهدوی را پیش می برند.

مسیحیانی که بر باور ظهور موعود استوار هستند با شرایطی که در آن عصر پیش می آید و وقتی می بینند موعود آنها با موعود دیگری به نام مهدی (ع) همراه است، به او (امام زمان) گرایش پیدا می کنند.

این باور نه تنها در منابع تشیع بلکه در منابع اهل سنت نیز وجود دارد.

از جمله بخاری در صحیح خود و به سند خود از رسول خدا (ص) روایاتی از این دست را ذکر کرده است که به مسئله اقتدا و همراهی حضرت عیسی(ع) به وجود مقدس امام عصر(عج) اشاره می کند.

از جمله در حدیث 443 این روایت نقل شده است.

نقش و اثرگذاری حضرت مسیح (ع) در گسترش و پیشرفت انقلاب مهدوی حجت الاسلام امیدیان افزود: در منابع شیعی نیز احادیث فراوانی در این رابطه وجود دارد از جمله حدیثی از امام باقر (ع) که در آن به مسئله تاییدات الهی و قدرت امام مهدی (ع) اشاره می کند و اینکه گنج های زمین برای ایشان بیرون می آید و حضرت بر شرق و غرب عالم تسلط می یابد و سپس امام باقر (ع) می فرمایند روح الله عیسی بن مریم (ع) نزول می کند و پشت سر مهدی (عج) نماز می خواند.

کارشناس مهدوی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: از روایات چنین دریافت می شود چنین شخصیتی، باویژگی های خاص و محبوبیتی فراگیر، با امام مهدی (ع) همراهی خواهد کرد.

از سوی دیگر جمعیت کثیری از مردم جهان که به ایشان اعتقاد دارند وقتی می بینند ویژگی هایی که در وجود مسیح (ع) می جستند در فرد دیگری تجلی پیدا کرده به راحتی به ایشان گرایش پیدا می کنند، بنابراین بر اساس چند محور می توان نقش و اثرگذاری حضرت مسیح (ع) در گسترش و پیشرفت انقلاب مهدوی را حس کرد.

مسیح زمینه گرایش مسیحیان به سوی امام مهدی (ع) را فراهم می کند وی در تشریح محورهای مختلف این اثربخشی گفت: نخستین محور این است که با توجه به روایاتی که پیش از این اشاره شد نحوه اثرگذاری مشخص می شود و آن اقتدای حضرت مسیح به امام مهدی (ع) است، به عبارت دیگر ،منتظران فراوان مسیح (ع) که سالها بی صبرانه منتظر آمدن موعود خود بوده اند تا آنها را نجات دهد وقتی می بینند که او به موعود مسلمانان اقتدا می کند، به هر حال این مسئله بر آنها تاثیرگذار خواهد بود.

از سوی دیگر حضرت مسیح (ع) به عنوان یک پیامبر اولوا العزم خود بستر را آماده کرده و زمینه گرایش مسیحیان به سوی حضرت را بیش از پیش فراهم می کنند.

امیدیان ادامه داد: مولفه دوم این است که بر اساس آیه وَإِنْ مِنْ أَهْلِ الْکِتَابِ إِلَّا لَیُؤْمِنَنَّ بِهِ قَبْلَ مَوْتِهِ ۖ وَیَوْمَ الْقِیَامَهِ یَکُونُ عَلَیْهِمْ شَهِیدًا ؛ هیچ کس از اهل کتاب نیست جز آنکه پیش از مرگ به وی (عیسی) ایمان خواهد آورد و در روز قیامت او بر آنان گواه خواهد بود؛ (سوره نساء آیه 159) جایگاه حضرت عیسی (ع) در آخرالزمان به شکل ویژه ای مطرح است و برخی مفسران در ذیل این آیه بدان اشاره کرده اند.

از جمله علامه مجلسی (ره) در این رابطه از امام باقر (ع) چنین نقل می کنند پیش از قیامت عیسی (ع) به دنیا فرود آید و هیچ یک از ملت های یهود و مسیح نماند مگر اینکه به او ایمان آورد و او پشت مهدی (ع) نماز گذارد.

این روایت در بحارالانوار جلد 14 صفحه 530 نقل شده است.

عیسی بن مریم (ع) در حالی که تصدیق کننده به محمد (ص) و بر دین اوست، نزول می کند موسس و مدیر حوزه های علمیه استان لرستان ادامه داد: این موضوع، جایگاه اثرگذاری و گرایش را بیشتر می کند و یهود و مسیحیت به سوی امام عصر (ع) گرایش پیدا می کنند.

نحوه این تاثیرگذاری نیز در روایات مطرح شده است.

حضرت مسیح از یاران خاص وجود مقدس امام مهدی (ع) است لذا جایی برای مخالفت و عدم همراهی وجود ندارد چرا که آنچه را که مسیحیان به دنبال آن بودند یعنی محبوب آنها حضرت عیسی (ع)، خود محبوبی به نام مهدی دارد که به او اقتدا می کند بنابراین آنها نیز با موعود خود یعنی مسیح (ع) همراه می شوند.

کارشناس مباحث مهدوی ادامه داد: محور دوم که اثرگذاری حضرت مسیح (ع) در انقلاب مهدوی را بیشتر می کند و گرایش به سمت آن را پررنگ می نماید این است که بر اساس روایات، وجود مبارک حضرت عیسی (ع) خود اسلام را پذیرش کرده و به آن عمل می کند.

ثمره از رسول خدا (ص) روایتی را نقل می کند که عیسی بن مریم (ع) در حالی که تصدیق کننده به محمد (ص) است و بر دین اوست، نزول می کند و خود مروج و مبلغ شریعت محمدی است، این روایت را صحیح ابن حماد جلد پنجم صفحه 223 بیان کرده، بنابراین وقتی کسی خود یک مبلغ تبشیری است و دین و شریعت اسلام را تبلیغ می کند مسلما پیروان او این دین را خواهند پذیرفت.

عضو شورای اسلامی حوزه های علمیه لرستان ادامه داد: از دیگر عوامل و مولفه هایی که به تاثیرگذاری وجود مبارک حضرت عیسی (ع) بر انقلاب مهدوی سرعت می بخشد همراهی طولانی مدت حضرت عیسی (ع) با موعود مسلمانان است.

وی خاطرنشان کرد: در این روایات ما به این مسئله اشاره شده که مسیح (ع) با مسلمانان هر سال به حج مشرف می شود و مسلمانان با او در نبرد با یهود و دجال همراه می شوند، آن بزرگوار 40 سال عمر می کند و مسلمانان بدن او را به خاک می سپارند.

در روایتی نیز آمده است که امام زمان (ع) پس از رحلت حضرت مسیح آشکارا ایشان را کفن و دفن می کند و بر باورهای غلطی که می گفت مسیح نمرده و خداست خط بطلان می کشد.

پایان پیام/99
کلید واژه ها: اسلام - استان لرستان - محبوب ترین - مشهورترین - مسیحیت - مهدی - همراه - طولانی - عیسی - لرستان - مهدوی - استان - رابطه - تفاوت - محبوب - خبرگزاری - ابراهیمی - جهان - زمین - نجات - دانشگاه - خبرنگار - پیشرفت - مهدویت - اسلامی - ادیان - مبارک - شورای - حکومت - سعید

آخرین اخبار سرویس:
حل مسئله یا پاک کردن صورت مسئله؟

پیام تسلیت علی اکبر صالحی به دکتر عباس انواری

چگونه کارت ملی خود را تعویض کنیم

نا بلدی مدیران، بحران سقوط هواپیما را به اتاق فرمان صدا و سیما هم کشاند! + فیلم

نمایندگان سوال کننده از پاسخ روحانی قانع نشدند

گزارش سوال از رییس جمهور به هیات رییسه ارائه می شود

اسلام هراسی معضلی در جامعه انگلیس و از دیگر اَشکال نژادپرستی است

باکتری های مقاومی که ما را می کشند

ادعای نقص هواپیما قابل استناد نیست

جان باختن فرزندان پزشک متخصص در سقوط هواپیما + عکس

عمر هواپیمای سقوط کرده 25 سال بوده است

حمله انفرادی به میدان هوایی امریکا

زمان واریز عیدی کارمندان مشخص شد

ماجرای مسافری که از سقوط هواپیما جان بدر برد

اقدامات مؤثر دولت گره مسکن مهر را گشود

5 جرم اول کشور مربوط به خشونت است

گفت وگوهای سیاسی ایران و انگلیس در لندن برگزار می شود

پرداخت نکردن حق عضویت سیستم مکان یاب هواپیمای آسمان صحت ندارد

 حنجره سرخ " ویژه پاسداشت ابراهیم حاتمی کیا برگزار شد

دستور دادستان برای برخورد با مقصران مرگ سیدامامی/کنایه محمود صادقی به مستند جنجالی صدا و سیما/«اعظم جنگروی» عضو مجمع زنان اصلاح طلب نبود/پنچ سال حبس برای نوجوانی که پرچم ایران را پایین کشیده بود

هرکدام از مسائل مربوط به حوزه زنان می تواند موضوع یک پایان نامه باشد

پیام تسلیت رییس صداوسیما در پی حادثه سقوط هواپیما

طلاب و روحانیون با هوشمندی سناریوهای شیطانی دشمنان را ابتر سازند

مهم ترین محورهای بیانات رهبر انقلاب در دیدار جمعی از مردم آذربایجان شرقی

مسافری که از سفر با هواپیمای تهران-یاسوج منصرف شد

امیر قطر سانحه سقوط هواپیمای مسافربری ایران را تسلیت گفت

باید با افرادی که علیه نیروهای مسلح صحبت می کنند برخورد شود

چتر بسیج دانشجویی را برای عموم مردم باز کنیم

3 روز در کهگیلویه و بویراحمد عزای عمومی اعلام شد

دومین شب عزاداری فاطمیه در حسینیه امام خمینی (ره)

اعلام سه روز عزای عمومی در کهگیلویه و بویراحمد

هیات دولت با اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان گیلان موافقت کرد

صوفی زاده: به دنبال افزایش سطح آمادگی ملی پوشان فوتسال بانوان هستیم

پیام تسلیت اسکودا در پی حادثه سقوط هواپیمای مسافربری

پاکسازی مناطق گسترده و ناکام گذاشتن یورش مزدوران در تعز و لحج

عملیات جستجو برای یافتن محل حادثه هواپیما از صبح فردا آغاز می شود

غم خانواده مسافران هواپیمای تهران ـ یاسوج +تصاویر

واکنش ظریف به ادعاها و اتهامات الجبیر و نتانیاهو

ویدیوی تیراندازی در کیزلار داغستان

نشست های شورای عالی کار تا تعیین تکلیف سهم درمان تأمین اجتماعی تعطیل شد + سند

واکنش توییتری ابوطالبی به حواشی کنفرانس امنیتی مونیخ

دیدار حاج قاسم با تولیت آستان قدس رضوی

تصاویر/ بارش باران در طاق بستان

حاتمی کیا با ساخت فیلم "به وقت شام" از مدافعان حرم دفاع کرده است

3 روز عزای عمومی در کهگیلویه و بویراحمد

برگزاری همایش مقاومت در دمشق

پیام تسلیت اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران در پی سانحه سقوط هواپیما

برگزاری مراسم سوگواره «یاس نبوی» در اردکان

وزیر ارشاد نسبت به حمایت از رسانه های ضد انقلاب توبه کند

نه ابزار دموکراسی را داریم و نه قاعده بازی را بلد هستیم/ مراجعه به افکار عمومی بدون حزب معنایی ندارد

مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار شد

مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی

شب بارانی تهران

موضوع آزادی زنان بیشتر از عدالت زنان مورد توجه قرار گرفته است/ باید نگاهی مشترک بین رسانه ها و نخبگان و نهادهای مدنی وجود داشته باشد

آنهایی که دنبال گفت وگوهای دیگر هستند، اول جدیتشان در اجرای تعهدات قبلی را نشان دهند

اعلام سه روز عزای عمومی در کهگیلویه و بویراحمد

امام جمعه موقت بندرعباس: وزیر ارشاد نسبت به حمایت از رسانه های ضد انقلاب توبه کند

تشییع و تدفین پیکر پاک 7 شهید گمنام دفاع مقدس در بندرلنگه

رسانه ها از گمانه زنی ها خودداری کنند/ از همه ظرفیت ها استفاده شود

فرمانده منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه خبرداد تشییع و تدفین پیکر پاک 7 شهید گمنام دفاع مقدس در بندرلنگه

ظریف: امیدوارم شایسته محبت های رهبری باشم /آنهایی که دنبال گفت وگو هستند جدیت در اجرای تعهدات قبلی شان را نشان دهند

3 روز عزای عمومی در کهگیلویه و بویراحمد

«خشت زر»؛ بررسی کارنامه حزب جمهوری اسلامی

نظرات اصلاح طلبانه در باب «زنان و دولت، پس از انقلاب»

تصاویر محفل انس با قرآن در پیشوا

ادامه جنگ در یمن و تشدید بحران انسانی

تشریح علل مشکلات در حوزه مدیریتی کشور

3 روز عزای عمومی در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

سفر تبلیغی هشت روزه به جنوب آفریقا+ تصاویر

پیام تسلیت اسکودا در پی حادثه سقوط هواپیمای مسافربری

دومین شب عزاداری ایام فاطمیه در حسینیه امام (ره)

💰 واریز حقوق بهمن ماه 96

محل دفن شهدا در دانشگاه، زیارتگاه فرشتگان است

ولایتی در دیدار با رییس جمهور عراق: ایران در جهت تحکیم وحدت ملی در عراق از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند

وزیر علوم سقوط هواپیما تهران - یاسوج را تسلیت گفت

فهرست پژوهش های دبیرخانه دین پژوهان کشور منتشر شد

هیات دولت با اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان گیلان موافقت کرد

اقامه عزا در حسینیه فدک الزهرا(س)

ظریف بر مبارزه با افراط، مقابله با تروریسم و تلاش برای امنیت منطقه ای تاکید کرد

رقابت بیش از 11 هزار داوطلب از فارس در آزمون دکتری

آیت الله ملک حسینی : رسانه ها از گمانه زنی ها خودداری کنند/ از همه ظرفیت ها استفاده شود

جبهه مقاومت منحصر به لبنان نیست/ ضرورت استفاده از زبان هنر برای تبیین عظمت خدمت جبهه مقاومت

عکس/ سلفی حاتمی کیا با فرزندان شهید مدافع حرم

حجت الاسلام رییسی: جبهه مقاومت منحصر به لبنان نیست/ ضرورت استفاده از زبان هنر برای تبیین عظمت خدمت جبهه مقاومت

جدال لفظی آخوندی و سردار فدوی

رییس سابق بانک مرکزی: شک کردن به خاوری سخت بود /موسسات غیرمجاز از معاون نظارتی ما وحشت داشتند

آیین تشییع 14 شهید تفحص شده نیروی انتظامی به روایت تصویر

دعایی برای رفع مشکلات و گرفتاری های سخت

3 روز عزای عمومی در کهگیلویه و بویراحمد

مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه(س) در مسجد جامع غدیرخم

دشمنان برای تضعیف ارزش های اسلامی، همه امکانات را به کار گرفته اند

وکلای ملت از پاسخ نمایندگان رییس جمهور قانع نشدند/ بانک مرکزی یکماه فرصت یافت

نود و هفتمین قهرمانی فدرر در مسابقات تنیس

نرخ بیکاری پاییز امسال نسبت به تابستان گذشته 0.9 درصد کاهش یافت

سه نقطه برای جستجوی هواپیمای یاسوج مشخص شده است

هم صدایی آمدنیوز و احمدی نژاد؛ رییس جمهور سابق به دنبال چیست؟/ گزارش یک انحطاط!

ظریف:ادعاها و اتهامات عادل الجبیر و نتانیاهو علیه ایران حباب روی آب است

پیام تسلیت جنتی در پی حادثه سقوط هواپیمای مسافربری

ماجرای مسافری که از سقوط هواپیما جان بدر برد

آخوندی مامور تشکیل ستاد بررسی سانحه سقوط هواپیمای آسمان شد

بشارت پیامبر(ص) به همراهی مسیح(ع) با حضرت مهدی(عج)/کیفیت پیوستنِ مسیحیان به حضرت صاحب الزمان(عج)

بشارت پیامبر(ص) به همراهی مسیح(ع) با حضرت مهدی(عج)/کیفیت پیوستنِ مسیحیان به حضرت صاحب الزمان(عج)