مطالب مرتبط:
عمار حکیم مطالبات مرجعیت در خصوص مسائل عراق را تشریح کرد
عمار حکیم مطالبات مرجعیت را تشریح کرد
تشریح مزایای قرارداد خرید 450 ریل باس نسبت به قراردادهای قبل
تشریح مهم ترین چالش های پژوهش در کشور/ حمایت دانشگاه آزاد از پژوهشگران
تشریح عملکرد بیمارستان راه زینب(س) بندر امام خمینی(ره)
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 26 آذر 1396 ساعت 20:222017-12-17سياسي

عمار حکیم مطالبات مرجعیت در خصوص مسائل عراق را تشریح کرد


عمار حکیم دبیر کل حزب «جریان ملی حکمت» در سخنانی از زبان مرجعیت عراق، همه را به وحدت و دوری از تفرقه و ادامه دادن به مبارزه علیه تروریسم دعوت کرد و تأکید کرد که مرجعیت پیروزی علیه داعش را به تمامی قشرهای مختلف مردم عراق تبریک گفته است.

- " " عمار حکیم دبیر کل حزب جریان ملی حکمت در سخنانی از زبان مرجعیت عراق، همه را به وحدت و دوری از تفرقه و ادامه دادن به مبارزه علیه تروریسم دعوت کرد و تأکید کرد که مرجعیت پیروزی علیه داعش را به تمامی قشرهای مختلف مردم عراق تبریک گفته است.

" به گزارش سایت قطره و به نقل ازفانوس، "سید عمار الحکیم دبیر کل حزب جریان ملی حکمت در سخنانی گفت که سخنرانی مرجعیت دینی پیرامون پیروزی، تمام سخنان و نظرات درباره پیروزی، شرکت کنندگان در آن، عوامل آن و طرفهایی که این پیروزی به آنها اهدا و تبریک گفته می شود را خلاصه کرد.

سید عمار حکیم گفت: مرجعیت بزرگ دینی پیروزی را به پنج طرف یا عنوان اصلی اهدا کردند و تبریک گفتند که اولین آنها ملت عراق است، که مرجعیت دینی از آن با عبارات پر محتوی یاد کرد، از جمله توصیف ملت عراق به عظیمترین ملت.

عمار حکیم افزود: عظمت ملت عراق از مرجعیت دینی خود سرچشمه می گیرد، مرجعیتی که کنار ملت عراق با نظرات و نصایح و همراهی خود ایستاد.

او در ادامه گفت: مرجعیت این پیروزی را به تمامی نیروهای مسلح تبریک گفت و از آن ها با عبارات افراد مبارک و پرورده های دامن های پاک و افتخار و عزت عراق یاد کرد.

عمار حکیم به چهارچوب شرعی و انسانی و بسیجی ای اشار کرد که مرجعیت آن را از طریق فعالیت های بزرگ انسانی که به عهده گرفت فراهم کرد و نقشی را یادآور شد که تعداد زیادی از اساتید حوزه داشته اند که برخی از آنها روی خاکریزهای شرافت و عزت به شهادت رسیدند.

سید عمار حکیم ادامه دادند که پیروز سوم این جنگ خانواده های شهدا و زخمیان و جانبازان ایثارگرند و پیروز چهارم تمام شرکت کنندگان در پیروزی اعم از اندیشمندان و نویسندگان و خبرنگاران و فعالین عرصه های حمایتی مختلف هستند و پیروز پنجم کشورها و دولت های دوست عراق هستند که به عراق کمک کرده اند.

دبیرکل حزب جریان ملی حکمت ادامه داد: در مقابل جمهوری اسلامی با احترام می ایستیم، به خاطر کمکهای غیر محدودی که به عراق تقدیم کرد، از مشاوره گرفته تا سلاح و مهمات، همچنین از ائتلاف بین المللی تشکر می کنیم و از تمام طرفهایی که به عراق در جنگ خود با تروریسم کمک کردند و خطر داعش بر دنیا و بشریت را احساس کرده اند.

مطالبه مردم شهر طوزخرماتو و فرمانده کل قوا به انجام تدابیری برای پایان دادن به مشکلات این شهر عمار حکیم بیان کرد که مرجعیت همچنان راهبردی را برای مبارزه با تروریسم مطرح کرده و از ساده انگاری و تصور پیروزی نهایی بر تروریسم هشدار داده است.

او توضیح داد که این راهبرد ـ طبق نظر مرجعیت ـ خواهان مقابله با ریشه های فکری تروریسم و احیای اسلام ناب محمدی و خشکاندن منابع انسانی تروریسم و جلوگیری از سرازیر شدن تروریستها به سمت مناطق جنگی در عراق و سوریه است.

وی تأکید کرد: نکته سوم شامل خشکاندن منابع مالی و جلوگیری از تأثیرات تبلیغات تفکر افراطی نیز می شود و مرجعیت، مقابله را در نقشه های علمی، کارآمد و دقیقی می بیند که به دور از عکس العمل های سریع و روحیه ایست ـ بازرسی و ماشین نظامی است، بلکه با کارهای آگاهی دهنده جهت برملا کردن حیله های تروریسم، که این امر مستلزم مشارکت گسترده و فوق العاده نهادهای حکومتی و اجتماعی و ترویج گفتمان اعتدال و تسامح و رواداری و مدارا و بهبود سازی شرایط معیشتی در مناطق آزاد شده و بازسازی آنها و بازگرداندن آوارگان به آنها است.

وی همچنین به گرفتن تصمیم های جسورانه در خصوص مناطق جرف الصخر و سلیمان بیک و یثرب توصیه کردند و از اهالی طوزخورماتو و دستگاههای امنیتی و فرمانده کل نیروهای مسلح درخواست کردند تا تدابیری برای پایان دادن به همه مشکلات در آن مناطق بگیرند و اشاره کردند که مطالبه مرجعیت عمل به قانون و قانون اساسی در رفتار با تمام اقشار و مؤلفه های ملت عراق و عدم تکرار اشتباهات در تعامل با مناطق آزاده شده است.

ابقای داوطلبان به دور از فعالیت سیاسی ضرورتی حیاتی است سید عمار حکیم به توصیه های مرجعیت در خصوص رزمندگان داوطلب اشاره کردند که دستگاههای امنیتی و نظامی را یاری کردند و گفتند که که مرجعیت دینی حشد الشعبی را ضرورتی اساسی و حیاتی برای پشتیبانی از سیستم امنیتی می داند و آنرا با صفات مثبت زیادی دال بر نقش بزرگ آن در نبرد علیه تروریسم توصیف می کند، علاوه بر تأکید او (مرجعیت) بر استفاده از تجارب و فنون و مهارتهای آنها و بخصوص جوانانی که آنرا از طریق مشارکت در جبهه های نبرد کسب کرده اند.

سید عمار حکیم همچنین گفت: مرجعیت بر انضباط دقیق و شجاعت در این نیروها تأکید کرد و معیارهایی در روابط با حشد الشعبی را در نظر گرفت که مهمترین آنها قانون اساسی و دیگر قوانین و محدود کردن سلاح نزد حکومت و عمل بر طبق نظر حکومت و احترام به قانون و اجرای آن و صیانت از جایگاه بلندی که این داوطلبان در اذهان جامعه دارند و عدم دخالت آنها در مسائل سیاسی است تا مشکلات سیاسی بر آنها تحمیل نشود.

وی همچنان بر اهمیت رسیدگی به خانواده های شهدا و جانبازان آنگونه که مرجعیت توصیه میکند تأکید کردند، و تدوین این رسیدگی و کمکها در بودجه کشور را مطالبه کردند و از جریان حکمت و جریان ائتلاف میهنی و تمام جریانهای ملی خواستند که حقوق خانوادههای شهدا را در بودجه بگنجانند.

اولویت های بعد از پیروزی سید عمار حکیم بیان کرد: مرجعیت دینی راهبردی برای مبارزه با فساد مطرح کرد و تأکید نمود که مبارزه با فساد به تأخیر افتاد و اطمینان خود از قدرت عراقی ها بر پیروزی در این مبارزه را همچنان که بر تروریسم پیروز شدند، ابراز کرد و این بدان معنی است که ما نیازمند استراتژی (راهبرد) علمی کاربردی حرف های کارآمد و قاطع هستیم.

او به اولولیت های بعد از پیروزی نیز اشاره کرد که عبارتند از وحدت، تحکیم یکپارچگی و مشارکت در لیست ها و جریانات فرا قومیتی و فرا مذهبی (فرا مؤلفه ای) و با خصوصیت ملی میهنی، برای تشکیل کابینه ی اکثریت ملی است.

وی افزود که مبارزه با فساد در کنار تقویت دموکراسی از اولویتهاست و دعوت خود به انتخابات آزاد و سالم را مجدداً مطرح کردند که نامزدها در آن با آزادی کامل و در وقت مقرر به رقابت بپردازند.

تصمیم حکومت آمریکا در خصوص قدس تهدیدی برای هویت اسلامی سید عمار الحکیم درباره ی قدس گفت: تصمیم دولت آمریکا در خصوص قدس تهدیدیست برای هویت اسلامی ، و مواضع مراجع عظام تقلید پیرامون فلسطین را یادآور شدند، من جمله موضع مرجع بزرگ تقلید شیخ محمد حسین کاشف الغطاء که شخصاً در اولین کنفرانس همیاری ملت فلسطین حضور بهم رساند که معمولاً مراجع تقلید شخصاً در کنفرانس ها حضور پیدا نمی کنند، اما ایشان برای بیان اهمیت حمایت و کمک به فلسطین شخصاً شرکت کردند؛ علاوه بر موضع امام محسن حکیم (قدس سره) که هیئت بلند مرتبه ای را برای حکومت های منطقه و کشورهای اسلامی ارسال کردند تا همتها را برای کمک به فلسطین در سال 1967 م به حرکت وادارند و به جایز بودن کارهای چریکی و فدایی فتوی دادند.

سید عمار الحکیم توضیح داد که امام خویی در همان راه امام حکیم گام نهادند، همچنان امام خمینی (قدس سره) و امام خامنه ای (ادامه الله) که این دو تن تمام امکانات دولت خویش را در راه همیاری ملت فلسطین به کار گرفتند و در نهایت موضع امام سیستانی (ادامه الله) و سایر مراجع عظام تقلید را می بینیم در محکوم کردن تصمیم ترامپ مبنی بر انتقال سفارت امریکا به قدس شریف و به رسمیت شناختن این شهر به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی.

وی اتحادیه کشورهای عربی، سازمان همکاری اسلامی، سازمان غیر متعهدها، شورای امنیت و سازمان ملل را به فشار بر این تصمیم حکومت آمریکا دعوت کردند و توضیح دادند که این تصمیم به مثابه تعدی بر همه ی اصول و تصمیمات و قوانین بین المللی است و بر پایبندی به معاهده ژنو چهار تأکید کردند و از همه ی گروهها درخواست کرد از تمام راهها و ابزارهای فشار استفاده کنند تا حکومت کاخ سفید را از این تصمیم و موضع برگردانند.


کلید واژه ها: عمار حکیم - عراق - تروریسم - جمهوری اسلامی - مبارزه - داعش - مردم - نیروهای مسلح - بین المللی - نویسندگان - خبرنگاران - اهدا - جانبازان - وحدت - بزرگ - زبان - مطالبات - سخنرانی - خانواده - ائتلاف - جمهوری - اسلامی - مشکلات - احساس - گزارش - اولین - شهادت - مبارک - پنجم - شهدا

آخرین اخبار سرویس:
عجیب ترین وحیرت انگیزترین رکوردهای ثبت شده ایران درگینس

دولت مُر قانون را اجرا کرده است/اختصاص 11 هزار و500 میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم در هشت ماه اول 96

جاهلیت مدرن شخصیت زن را زیر خاک دفن می کند

لایحه سهام عدالت تقدیم هیئت رییسه مجلس شد

فراخوان جذب مربی قرآن در نمایندگی مؤسسه ثقلین میبد

اجرای 1200 برنامه طی دهه فجر در لرستان

پرتره امیر مدافع حرم در ایلام رونمایی شد

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی: دشمن قصد دارد اسلام را ناکارآمد نشان دهد

عظمت انقلاب اسلامی برای نسل جوان و نوجوان بازگو شود

بیستمین جشنواره موسیقی سنتی استان همدان در ملایر آغاز شد

روزنامه شماره 404

نوبخت در واکنش به سخنان اکبری: تصور می کردیم کمیسیون کشاورزی از دولت تشکر کند

ضرورت تعیین نرخ تعرفه های شهرداری تهران

فرمانده هوادریای نداجا اعلام کرد اجرای عملیات مین روبی با طراحی و اجرای کانال مین روبی شده برای اولین بار در رزمایش ارتش

همایش «مبلغان بصیر انقلابی» در مشهد برگزار می شود

تبیین دفاع مقدس بر عهده ناشران، محققین و اهالی قلم است

«مهمانی لاله ها» در تمامی شهرها و روستاهای شاخص استان برگزار می شود

امام زادگان شاخص گیلان میزبان جشن های ولادت حضرت زینب (س)

جشن ولادت حضرت زینب (ع) در مسجد خلیل الله (ع)

اردکانیان: هیچ مصلحتی بالاتر از حفظ اعتماد عمومی نیست

آسیب های اجتماعی چالش جدی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر

جوانان ؛ محور برنامه های بزرگداشت دهه فجر در نیروهای مسلح

برگزاری جشن تکلیف 2 هزار دانش آموز دختر در البرز

ضرورت مشارکت دستگاه های اجرایی در برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی

واگذاری دویست و نود واحد مسکن به مددجویان کمیته امداد استان هرمزگان

سردار کوثری: پروژه های سپاه با مجوز رهبری انجام می شود

بهترین سرمایه گذاری در حوزه ی آموزش و پرورش است

بیش از 400 مورد اقدام عملی در قضیه حفظ و حقوق عامه

همایش سراسری پدافند جنگ نوین

دهه فجر؛ فرصتی معتنم برای تبیین دستاورد های انقلاب

تولیت آستان قدس رضوی: چشم انداز توسعه خدمات درمانی این آستان تبدیل مشهد به قطب سلامت است

مذاکره ای در بحث دفاعی و موشکی با هیچ کسی نشده و نخواهد شد/ حاضر نیستیم آبرویمان را نزد مردم از دست بدهیم

حاجی بخشی

جشنواره نشریه های دانش آموزی مداد کمرنگ در گیلان

استخدام سفره خانه ایل سرای جنوب

استخدام گارسون خانم و آقا جهت رستورانی در مهرشهر کرج

استخدام مترجم یار جهت دارالترجمه ای در شرق و شمالِ تهران

استخدام فروشنده با روابط عمومی بالا در تبریز

دعوت به همکاری بازاریاب در بازرگانی وسایل تولد

بازرسی الکترونیکی از کارگاهها در سراسر کشور اجرایی شد

نماهنگ "یا زینب" به مناسبت ولادت حضرت زینب (س)/فیلم

دهیاران در مدیریت بحران روستاها نقش موثری دارند

استخدام کارگر آقا جهت یک سفره خانه در البرز

11 توصیه طب سنتی در سرماخوردگی

شرکت شهردار منطقه 15 در نشست عمومی فرماندار تهران به منظور رسیدگی درخواست های مردمی

آموزش کامل آرایش چشم (راهنمای تصویری)

تغییرات اجتماعی جدید در بساط زنان دستفروش!

چگونگی انتخاب «جمشید ممتاز» به عنوان قاضی اختصاصی دعوی بانک مرکزی ایران علیه آمریکا

یازدهمین سالگرد ارتحال آیت‎الله‎العظمی فاضل لنکرانی برگزار می‎شود

خانه تکانی در جریان اصلاحات

مدیران مساله دار در تاکسیرانی، راننده تاکسی ها را به خاک سیاه نشانده اند

برنامه دولت برای بازسازی مسکن بافت فرسوده از زبان"نوبخت"

حق شناس: تخریب منسجم و سازماندهی شده ای علیه شورا راه افتاده است

غبار روبی و گل آرایی حرم حضرت زینب(س) با همت ستاد بازسازی عتبات

چهره خندان عمو پورنگ در کنار دختران دم بخت هندی! +عکس

یادداشت علی اکبر جوانفکر درباره تایید حکم 2.5 سال زندان وکیل بقایی به اتهام توهین به حسن روحانی/ نمک گندیده!

وزیر ارشاد درباره مسائل رخ داده در جشنواره های تئاتر و موسیقی گزارش دهد

اقدامات انجام شده روز دوم رزمایش مشترک محمد رسول الله تشریح شد

پشتیبانی مناسب و بموقع نیروهای زمینی و هوایی از عملیات نیروی دریایی ارتش

محقق نشدن 29 درصد درآمدهای بودجه سال 96

کوثری: پروژه های سپاه با مجوز رهبری انجام می شود

پای صحبت اسوه های صبر و استقامت

اعلام ویژه برنامه های 12 بهمن در گیلان

حافظان طرح تخصصی یک ساله جامعه القرآن زنجان به نیمه راه رسیدند

ماده 79 راه نجات «خانه ی نیما»

برپایی نماز نشانه بازگشت انسان به ذات مقدس الهی است

پرتاب موشک «کروز بردِ بلند قدیر» از یگان شناور برای اولین بار

فرار مالیاتی شرکت های دولتی/ کسری 10 هزار میلیاردی طرح تحول سلامت

سیر تا پیاز فرزندخواندگی

توتون های آغشته به مواد اعتیادآور/ مجلس باید تصمیم بگیرد

محکومیت 2.1 میلیارد ریالی قاچاقچی سیگار و پوشاک در آذربایجان شرقی

دولت مُر قانون را اجرا کرده است/اختصاص 11 هزار و500 میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم در هشت ماه اول 96

اجرای عملیات مین روبی با طراحی و اجرای کانال مین روبی شده برای اولین بار

منابع مرتبط با انقلاب اسلامی برای نشست کتابخوان بهمن ماه معرفی شد

مشاور وزیر کشور: فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند مهندسی فرهنگی است

ضرورت مشارکت دستگاه های اجرایی در برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی

وزیر فرهنگ درباره مسائل رخ داده در جشنواره های تئاتر و موسیقی فجر گزارش دهد

منافقین و مستکبرین بدانند مویی از سر انقلاب کم نخواهد شد

با منتشرکنندگان عکس کودکان کار بروجرد در فضای مجازی برخورد می شود

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی: دشمن قصد دارد اسلام را ناکارآمد نشان دهد

افزایش قیمت حامل های انرژی در سال 97 ممنوع شد

ایجاد باشگاه رفاهی حمایتی ویژه بازنشستگان در پنج استان کشور

بیستمین جشنواره موسیقی سنتی استان همدان در ملایر آغاز شد

رییس دانشگاه آزاد واحد مهاباد روز پرستار را تبریک گفت

والدین با تربیت صحیح فرزندان خود تاثیر زیادی در کاهش آسیب های اجتماعی دارند/ انتقاد از عدم حمایت از شبکه های داخلی اجتماعی

نجات 7 نفر صیاد در حال غرق شدن در دریای عمان

شلیک موشک کروز قدیر از یگان شناوری ارتش برای اولین بار

روایتی از زندگی سخت مردم زلزله زده کرمانشاه در صحن مجلس/برای حمام رفتن باید یک هفته در نوبت بود

شرایط ثبت نام کاندیداهای انتخابات هیات امنای «صندوق ذخیره فرهنگیان»

دولت مضایق کشور و مردم را لمس می کند / 126 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی سال 97/ مطمئنا مذاکره ای درباره بنیه دفاعی صورت نخواهد نگرفت

دو اعتراف سودمند

گزارش تصویری/وداع جانسوز خانواده و دوستداران شهید مدافع حرم محمد معافی در معراج شهدا

ملاقات عمومی فرماندار بویراحمد

استخدام تشریفات مهر آفرین

استخدام تعدادی همکار خانم در تولیدی کفش

نقش حضرت زینب(س) در صیانت از انقلاب حسینی، تحریف زدایی و دشمن شناسی

استخدام فروشنده آقا جهت نمایندگی سامسونگ در کرج

افزایش شمار قربانیان حمله نظامی ترکیه به عفرین

آمار باورنکردنی انصاری فرد در المپیاکوس؛ 8 بازی 11 گل

پیوست ظرفیت های عظیم جهان اسلام، قدرت بزرگ اقتصادی و سیاسی را رقم خواهد زد

عمار حکیم مطالبات مرجعیت در خصوص مسائل عراق را تشریح کرد

عمار حکیم مطالبات مرجعیت در خصوص مسائل عراق را تشریح کرد