مطالب مرتبط:
اصلاح طلبان از انتخاب روحانی اصلاً پشیمان نیستند
اصلاح طلبان با شناخت کامل به روحانی رای دادند و به هیچ عنوان پشیمان نیستند
کواکبیان: روحانی اصلاح طلب نبوده که امروز به اصلاح طلبان پشت کند /نمی توان بنزین را گران کرد اما درآمد مردم ثابت بماند /دانشجو نمی تواند اختلاس ببیند و بی تفاوت باشد
وبلاگ مشرق فراخوان محسن میردامادی برای «دفاع از جمهوریت در مقابل اسلام»/ واکنش هیستریک آشنا به عبور اصلاح طلبان از روحانی
مرعشی: از رأی به روحانی پشیمان نیستم/ اگر ابراهیم رییسی، رییس جمهور می شد وضع بهتر بود؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 26 آذر 1396 ساعت 11:352017-12-17سياسي

اصلاح طلبان از رأی به روحانی اصلاً پشیمان نیستند


جوان ترها در دوره اصلاحات شعار «عبور از خاتمی» را مطرح کردند و تاوان آن را دادند.

- جوان ترها در دوره اصلاحات شعار عبور از خاتمی را مطرح کردند و تاوان آن را دادند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، روزنامه ایران نوشت: اصلاح طلبان واقعاً چقدر از رأی دادن به حسن روحانی و پیشتیبانی از او پشیمان هستند؟ این سؤالی است که در روزهای اخیر به شکل گسترده ای در شبکه های مجازی مورد بحث قرار گرفته است.

در این مدت خیلی ها پشیمانی از رأی به حسن روحانی را رفتاری نادرست دانسته اند و برخی نیز از این کار حمایت کرده اند.

محسن صفایی فراهانی از جمله چهره های شاخص اصلاح طلب در دسته اول است.

دسته ای که معتقدند پشیمانی از رأی به روحانی و عبور از او به نفع منافع ملی نیست و می تواند شرایط مانند سال های 84 تا 92 را در کشور حاکم کند.

صفایی فراهانی در گفت وگوی خود با ایران توضیح می دهد که قرار گرفتن رأی دهندگان دیروز در مقابل حسن روحانی حتی در ابعاد بین المللی هم می تواند به ضرر ایران تمام شود.

اخیراً در فضای مجازی کمپین هایی برای ابراز پشیمانی از رأی به آقای روحانی ایجاد شده است.

با توجه به مجموعه رفتارهای آقای روحانی از بعد از انتخابات تاکنون مثل وزرایی که معرفی کردند، لایحه بودجه ای که دادند و امثال اینها، آیا شما جایی برای پشیمانی از رأی به آقای روحانی می بینید؟ من تصور می کنم کسانی که این مسائل از قبیل عبور از آقای روحانی را مطرح می کنند، نگرانی ملی ندارند، بلکه علاقه مند هستند از هر آب گل آلودی ماهی خود را بگیرند.

البته شکی نیست در بدنه اجتماعی هم همراهی هایی با این طیف بشود اما در سطوح بالاتر سیاسی، اصلاح طلبان با شناخت و آگاهی کامل به آقای روحانی رأی دادند و از این انتخاب خود هم به هیچ عنوان پشیمان نیستند.

منتها این هم نکته بدیهی است که هر کس که دیکته ای می نویسد، احتمال دارد آن دیکته غلط هم داشته باشد که باید این غلط و اشتباهات نقد شوند و مورد ارزیابی قرار گیرند اما این که به دلیل این اشکالات بخواهیم کل ماجرا را زیر سؤال ببریم، قطعاً پذیرفته نیست.

این انتقادات آن قدری هست که بتواند منجر به پشیمانی از رأی به آقای روحانی شود؟ اینها دو موضوع متفاوت هستند.

من هم شخصاً از بخش هایی از دولت انتقاداتی دارم و حتی شاید در خود کابینه هم بخش هایی به بخش های دیگر انتقاداتی بکنند ولی این که بگویم ما پشیمان هستیم که آقای روحانی را انتخاب کردیم، به نظرم موضع گیری کاملاً غلط و اشتباهی است و تأثیرات بدی در سطح ملی خواهد گذاشت.

ما چه در سال 92 و چه در سال 96 می دانستیم چه انتخابی می کنیم و دنبال چه هستیم و الان هم همچنان پیگیر مطالبات خود هستیم و بدیهی است اگر انتقادی هم داشته باشیم، آن را می گوییم اما پیگیری مطالبات به این معنا نیست که از مقطعی راهبرد اشتباه عبور از روحانی را در پیش بگیریم.

اگر به عقب برگردیم، شروع انتقادات بیشتر بر سر ترکیب کابینه بود.

شما درباره آن ترکیبی که پیشنهاد شد چه ارزیابی ای دارید و آیا به نظرتان ترکیب کابینه می تواند تا این اندازه محل نقد برخی از رأی دهندگان به آقای روحانی و ناامیدی از او باشد؟ ما باید بین رویکردها و امکانات اجرایی تفاوت قایل باشیم.

ای کاش شرایطی بود که می شد رویکردهای مطرح شده را عیناً اجرا کرد اما وقتی نیست باید توقع خود را واقع بینانه کنیم.

مثلاً وقتی آقای روحانی در شعارهای انتخاباتی خود بحث ورود زنان به کابینه را مطرح کرد و در مجلس هم گفت می خواسته برای برخی از سمت ها وزیر زن بگذارد و این اتفاق امکان پذیر نشده، نشان دهنده رویکرد اوست.

این که آقای روحانی در این مورد نتوانسته نیروهای مد نظر خود را وارد کابینه کند، به عوامل دیگری برمی گردد.

من قبلاً هم گفته ام همان طور که ما در انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری یک نظارت استصوابی داریم، در چینش کابینه هم محدودیت هایی وجود دارد منتها آشکار و عیان نیست.

قطعاً دولت و آقای رییس جمهوری به دنبال این است که آن چه در دوران انتخابات وعده داده را در بالاترین سطح تحقق ببخشد.

چون آبرو و حتی منفعتش در عملیاتی شدن این وعده هاست و به همین دلیل هم به دنبال قوی ترین کابینه می رود.

اما باید توجه کنیم که این قوی ترین کابینه یک قید ممکن هم دارد.

یعنی اگر او نتواند قوی ترین کابینه را انتخاب کند، به دلیل مجموعه شرایطی است که کشور ما با آن درگیر است.

ما نمی توانیم با توجه به برآیند و مجموعه بردارهای قانون اساسی ایران که اختیارات رییس جمهوری در آن محدود است، همه توقعات خود را معطوف به رییس جمهوری یا دولت کنیم.

شما اشاره ای داشتید به شعارهای انتخاباتی آقای روحانی.

برخی از ناظران سیاسی معتقدند که آقای روحانی قدری در شعارهای انتخاباتی خود تند رفته است.

آیا شما این تعبیر را قبول دارید؟ آقای روحانی فردی نیست که جدیداً به هیأت حاکمه ایران اضافه شده باشد.

آقای روحانی در این نظام سابقه طولانی دارد.

از زمان جنگ و خصوصاً مذاکرات قطعنامه 598 بگیرید تا امروز، ایشان همواره در ارکان مختلف حکومت حضور جدی داشته؛ یا نماینده مجلس بوده، یا عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده، یا عضو و دبیر شورای عالی امنیت ملی بوده، یا رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده یا در 4 سال و نیم اخیر که رییس جمهوری بوده.

پس آدمی که تمام این رده ها را طی کرده و در مسائل داخلی و خارجی حضور جدی داشته، مشکلات داخلی کشور را هم به دلیل حضورش در مراکز مختلف می داند و نسبت به آن آشنایی دارد.

یعنی اگر مطلبی را می گوید، قطعاً می داند مسأله چیست و جمیع جهات را هم سنجیده و حرفش را می زند.

اما بین خواستن و توانستن تفاوت است.

توانستن دولت و آقای روحانی هم منبعث از مجموعه شرایط کشور است و ما اگر بخواهیم مسائل کشورمان حل شود، باید در میان مجموعه نهادهای نظام، هماهنگی و همگرایی ایجاد کنیم نه این که سمت و سوی انتقادات و مطالبات را صرفاً به سمت دولت مایل کنیم.

مگر دولت در این کشور چقدر قدرت و اختیار دارد؟ آن چه ما امروز به عنوان کاستی یا ناکارآمدی اجرایی در کشور می بینیم، ناشی از ناهمسو بودن بردارهای ساختاری در کشور است؛ نه ضعف و نخواستن دولت.

با این تفاسیر به نظر می رسد با موضوع گردش به راست روحانی که ارزیابی برخی از چهره ها در فعالان سیاسی است، موافق نباشید؟ ببینید آقای روحانی را هیچ وقت هیچ کسی به عنوان یک اصلاح طلب تلقی نکرده است.

بنابراین جا انداختن این موضوع که آقای روحانی این طرف بوده و حالا سمت اصولگرایان چرخیده، از اساس غلط است.

البته به نظر می رسد مسأله چیزی جدای از این است.

منتقدان معتقدند آقای روحانی در زمان انتخابات ادبیات و تمایلات خود را به سمت اصلاح طلبان متمایل کرد و بعد از انتخابات به سمت اصولگرایان متمایل شد.

ببینید ما هم سال 92 و هم 96 می دانستیم که اولاً آقای روحانی کیست و ثانیاً چقدر از این مسائلی که مطرح می کند قابلیت تحقق دارند.

ما آقای روحانی را اصولگرایی می دانستیم که به اعتدال پایبند است و نسبتی با تندروی ندارد و بر این اساس و همین طور مجموعه سوابق آقای روحانی، ایشان کاندیدای اصلاح طلبان شد.

به نظرم آقای روحانی مشی خود را ادامه می دهد و عدول چندانی از آن نداشته است.

فکر می کنید خط پشیمانی از رأی به آقای روحانی بتواند جلوتر برود؟ و اگر این اتفاق بیفتد تبعات و آثار آن چه خواهد بود؟ این اتفاق را ما در دوره اصلاحات و با شعار عبور از خاتمی تجربه کرده ایم.

در آن زمان متأسفانه بچه های جوان تر آمدند این بحث را مطرح کردند و بعد هم نخستین نفر خود آنها تاوان آن را پرداختند.

امروز هم هنوز مملکت دارد تاوان همان دوره 84 تا 92 را می پردازد که حاصل سیاست نپخته و هیجانی عبور از خاتمی بود.

امروز هم اگر بخواهیم بدون توجه به ریشه ها و این که دولت چقدر از امور جامعه را در کنترل دارد، به صورت یکجانبه عمل کنیم نتیجه آن چیزی جز همان سال های 84 تا 92 نخواهد بود.

حالا یکی می خواهد اسمش را بگذارد انتخاب بین بد و بدتر ، یکی به آن بگوید محدود کردن مطالبات یا هر چیز دیگری، در نتیجه نهایی فرق ندارد.

ضمن این که شرایط خارجی الان ما با سال 84 قابل قیاس نیست.

اتفاقاتی که در منطقه ما می افتد، نشان از یک هماهنگی منطقه ای بین بازیگرانی نظیر عربستان سعودی، آمریکا و اسراییل علیه ایران است.

در این شرایط که نیروهای تندروی بین المللی می خواهند کاری کنند که میانه روها در ایران کنار بروند و یک بار دیگر تندروها در صدر قرار بگیرند، ما نباید در داخل زمینه این اتفاق را فراهم کنیم.

من فکر می کنم الان تخریب دولت و افزایش سطح مطالبات از دولت به شکلی آب به آسیاب دشمن ریختن است.

منظورتان مخالفان داخلی است یا ناظر به مسائل بین المللی این را می گویید؟ نه منظورم ابعاد خارجی آن است.

الان قرار گرفتن بی دلیل در مقابل دولت یعنی این که بیاییم و به دست خودمان در داخل خللی در کار اجرایی ایجاد کنیم و به صورت طبیعی این دشمن خارجی است که از چنین وضعیتی سود خواهد برد.

ضمن این که در داخل هم نیاز به گفتن ما نیست که سود این وضعیت به نفع جریان تندرو و افراطی است.

بحثی که شاید تا حدودی مربوط به همین موضوع باشد، بحث ادامه یا خاتمه ائتلاف اصلاح طلبان و اعتدالیون است.

چنانچه در هفته ها و ماه های اخیر هم مواضعی منتشر شد حاکی از آن که برخی از طرفین این ائتلاف می گفتند که در انتخابات سال 98 و بعد از آن باید به صورت مستقل وارد میدان شویم و این ائتلاف دیگر ثمر و معنایی ندارد.

شما از آینده این ائتلاف چه ارزیابی دارید؟ الان با قاطعیت می توان یادآور شد بحرانی ترین منطقه دنیا خاورمیانه است.

کشوری مانند ایران که در دل این خاورمیانه پر تلاطم جا گرفته است، خیلی بعید است که جریان های آن بتوانند برای دو سال بعد خود برنامه ریزی با این دقت داشته باشند؛ آن هم در شرایطی که نهادهای دموکراتیک هم در کشور ما هنوز به آن میزانی که نیاز است، قوام پیدا نکرده اند.

طرح این بحث ها در شرایط فعلی به نظر من ساده انگاری است.

ما هنوز نمی دانیم در دو سال آینده منطقه ما چه شکلی خواهد داشت که بخواهیم از الان تمام مسائل آن را پیش بینی کنیم.

اتفاقات بسیار زیادی در منطقه هست که می تواند مستقیماً روی مسائل داخلی ما تأثیر بگذارد و تصمیم گیری در این دست مسائل نیاز به صبر بسیار بیشتری دارد.

مسائلی که وضعیت ما در آن مقطع را نشان می دهند یکی این است که قیمت نفت به کجا می رسد؟ دامنه بحران و تنش کشورهای منطقه با چه تغییراتی مواجه می شود؟ برجام چگونه اجرا خواهد شد؟ دولت آمریکا چه مسیری پیش خواهد گرفت و دست به چه اقداماتی خواهد زد و امثال اینها.

ما باید اول این دست چیزها را از سر باز کنیم و بعد برویم سراغ این که در سال 98 چه آرایش سیاسی بگیریم.

حرف زدن در این رابطه کاری عجولانه است.

یعنی معتقد به حفظ این ائتلاف هستید یا راهکار دیگری در نظر دارید؟ این موضوع را شرایط تعیین می کند.

چیزی که ما می توانیم بگوییم این است که طرفین نباید تمام پل های بین هم را خراب کنند.

احتمال این بسیار زیاد است که ما با شرایط نه چندان قابل پیش بینی مواجه شویم و اگر همه پل های بین هم را خراب کنیم، ساخت آنها در لحظه ای که به این پل ها نیاز داریم امکانپذیر نخواهد بود.

اصلاً بعید نیست که ما در سال 98 نیازمند اجماعی دوباره بین اعتدالیون و اصلاح طلبان باشیم.

چه در قبال بر هم خوردن این ائتلاف و چه در قبال دست کشیدن حامیان انتخاباتی آقای روحانی از ایشان و اعلام پشیمانی از این رأی، ضررهای عیان و تا حدودی قطعی می تواند وجود داشته باشد؛ حال آن که منافع آن کاملاً محل سؤال است و ابهام دارد.

مطالبه سازی علیه دولت دقیقاً چیزی است که جریان رقیب می خواهد.

این به آن معنا نیست که ما مطالبات خود را دنبال نکنیم اما باید متوجه باشیم که در مسیر دنبال کردن این مطالبات به صورت مکرر هم واقعیت های موجود و تجاربی که از دولت دوم اصلاحات تاکنون داشته ایم را هم باید مرور کنیم.

باید به یاد بیاوریم که رفتارهای احساسی و ناشی از شور همواره چه تبعات ملی برای ما به دنبال داشته است.

اصلاح طلبان بارها این را گفته اند که شاید دولت آقای روحانی دولت مطلوب آنها نباشد اما قطعاً آن را به عنوان دولت مقبول می پذیرند.

این نکته ای است که باید همیشه آویزه گوش ما باشد؛ خصوصاً زمان هایی که داریم مطالبات خود از دولت را مرور می کنیم یا این که به انتقاد از دولت می پردازیم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: روحانی - اصلاح طلب - اصلاح طلبان - اصلاح - حسن روحانی - انتخاب - دوره اصلاحات - محسن صفایی فراهانی - هایی - ایران - اصلاحات - فراهانی - روزنامه ایران - لایحه بودجه - مجازی - خاتمی - فضای مجازی - بین المللی - انتخابات - جوان - اجتماعی - روزنامه - انتخابی - متفاوت - کابینه - شرایط - حمایت - بودجه - گزارش - کمپین

آخرین اخبار سرویس:
استخدام سه رده شغلی جهت یک شرکت تولیدی در شیراز

استخدام ساندویچ زن و پیتزازن ماهر آقا در فست فود محسن

استخدام تعدادی نظافتچی و مهماندار در تهران

استخدام نقشه کش صنعتی آقا آشنا به نرم افزار سولید در مشهد

استخدام کارگاه قنادی در محدوده خیابان پروینِ اصفهان

استخدام طراح جهت آتلیه عروس در تهران

استخدام نیروی خانم جهت بافندگی در اصفهان

فعالیت بیش از 150 رسانه معاند بر علیه رسانه های داخلی

استخدام لیتوگراف و فرم بند حرفه ای در تهران

اولین توییت حساب رسمی نوبخت /عکس

استخدام طراح داخلی مسلط به 3d max در تهران

راه اندازی قطار گردشگری در دهه فجر

استخدام گرافیست در کانون آگهی و تبلیغات خراسان رضوی

استخدام تعدادی کارگر ماهر خانم و آقا جهت صحافی در تهران

نشست خبری رییس جمهور تا دو هفته دیگر برگزار می شود

کیک 69 متری در حرم حضرت زینب! + عکس

استخدام آشپز ماهر آقا در شیراز

مطهری: لایحه بودجه 97 یکشنبه آینده در دستور کار قرار می گیرد

تاکسیرانی60هزار نفر از جمعیت همدان را درخود جای داده

استخدام پیک موتوری جهت رستورانی در عظیمیه کرج

رییس جمهوری که اجازه نقد به مردم نمی دهد، چگونه نقد امام معصوم را مطرح می کند؟!

برای ساخت پلاسکو از سازمان میراث فرهنگی هم باید مجوز گرفته شود

مخالفت مجلس با فوریت بررسی طرح ساماندهی معابر کوله بری و ته لنجی

تصاویر/ بزرگداشت آیت الله صادقی رییس سابق حوزه علمیه اصفهان

استخدام دفتردار در شرکت صنعتی در استان هرمزگان

مطرح شدن نام 2 چهره سرشناس ایتالیا برای مربیگری در سپاهان

تأثیر حالات ظاهری انسان در اجابت دعا

چرا رهبر انقلاب اجازه ندادند پسرشان سر سفره افطار بنشیند؟

مهر خروج ویژه مشمولین؛ تسهیلات ویژه وزارت خارجه برای تردد فارغ التحصیلان در دانشگاه های خارج از کشور

آثارخوب موسیقی بی سر و صدا می آیند و بی سر و صدا می روند

میانمار با دو گروه مسلمان مسلح به توافق رسید

گزارش اتحادیه جهانی کشتی از جام تختی

اوج گرفتن رقابت های انتخاباتی ارمنستان همزمان با سفر «سرژ سارکیسیان» به فرانسه

اخراج ربات فروشنده به دلیل بی کفایتی

فوت چند نفر در مناطق زلزله زده به دلیل سرمازدگی

جزییاتی از مذاکرات ایران و عربستان/ درخواست افزایش 5 هزار نفر به سهمیه حج امسال

بررسی کمیت و کیفیت اردوهای راهیان نور دانش آموزی، دانشجویی و بین المللی

سفر رییس مجلس نمایندگان آمریکا به عربستان

چرا واگذاری بنگاه های اقتصادی در ارتش و سپاه خبر خوبی است؟

برنامه های سی و نهمین سالگرد انقلاب اسلامی در استان کرمان

درخواست احمدی نژادی ها از وزارت کشور برای برگزاری تجمع اعتراضی

پیروزی های جبهه مقاومت در گرو الگوگیری از انقلاب و فرهنگ دفاع مقدس است

با حضور فرمانده کل ارتش رزمایش محمد رسول الله(ص) ارتش با رژه یگان های شناوری و پروازی پایان یافت

نماینده دشتی و تنگستان: به مشکلات خانواده های جان باختگان سانچی رسیدگی شود

سرنوشت سیاسی داسیلوا در گرو حکم امروز دادگاه استیناف برزیل

رهنمودهای رهبری چراغ راه مستندسازان است/ اولویت ما دغدغه های کشور است

از سلبریتی ها خبری نیست/نمی دانیم پول های مردم را کجا هزینه کرده اند

مصاحبه مطبوعاتی آقای روحانی تا دو هفته دیگر

تیپ رضا عطاران روی پوستر «مصادره» +عکس

دیدار استاندار قزوین با همسران دو جانباز 70 درصد

محفل انس با قرآن با حضور قاری بین المللی برگزار می شود

امروز دشمنان به سراغ تحریف و تغییر واقعیت ها رفته اند

شباهت های اطلاع رسانی خبرنگاران با رسالت حضرت زینب کبری(س)

پیام تسلیت صالحی به فریدون عباسی

ترامپ، برجام و چهار ماه پر چالش!

مجلس در نظارت بر اجرای احکام قانون بودجه کوتاهی کرده است

انتقاد از تاخیر دولت در ارائه لایحه جامع انتخابات

اولین نمایشگاه بین المللی جامع دریایی ایران آغاز به کار کرد

دومین نشست فصلی زنان حزب کارگزاران برگزار می شود

مقامات فرانسه بدون عذرخواهی نباید به ایران سفر کنند

12 تخلف دولت در اجرای «قانون اصل44» به قوه قضاییه ارسال شد

نمازجمعه این هفته تهران به امامت «موحدی کرمانی» اقامه می شود

رزمایش مشترک محمد رسول الله (ص) ارتش پایان یافت

حضور ایرانی ها در شبکه های اجتماعی چگونه است؟

همایش بزرگ 3 هزار نفری دانش آموزی در آزادشهر برگزار می شود

طرح ساماندهی معابر مرزی کشور عادی بررسی می شود

نگاه مردم بین دعواهای سیاسی به سمت افراد خدمتگزار است/ مردم همچنان پای انقلاب ایستاده اند

نشست خبری روحانی تا دو هفته آینده برگزار می شود

«یارانه نقدی» کسانی که به دولت اطلاعات حساب بانکی ندهند قطع می شود

مونسان در حاشیه جلسه هیأت دولت: ساخت پلاسکو، نیازمند مجوز میراث فرهنگی است

جلوگیری از رأی گیری برای تشکیلات جدید

لایحه بودجه 97 یکشنبه آینده در دستور کار قرار می گیرد

فائزه هاشمی: من فمینیستم، روحانی اصولگرا است (+فیلم)

تاکید نماینده رودبار برای تسریع در تکمیل آزادراه قزوین - رشت

ده چیز ضروری که باید در خودروی خود داشته باشید

پول خرید دکل نفتی نزد کیست؟

توضیحی درمورد اجماع رهبرانقلاب و هاشمی درباره آقای جوادی آملی/ آقا در سلامت کامل هستند/ بنیاد مستضعفان چه برنامه هایی برای محرومان دارد!

مقابله سیاسی و اقتصادی با قاچاق کالا

فرهنگ صحیح مصرف آب در جامعه ترویج و نهادینه شود

شهید باقری در مدت کوتاهی، استراتژیست جنگ شد

استخدام فروشنده آرایشی و بهداشتی بصورت تمام وقت در اصفهان

استخدام اپراتور چاپ هیلیو با تجربه در ترکیب رنگسازی

طلاب برای تهذیب نفس برنامه ریزی کنند

کتاب «حضرت محسن در آیینه شعر» رونمایی شد

استخدام کارمند تمام و نیمه وقت خانم در البرز

استخدام نقاش ماهر بصورت نیمه وقت در تهران

حضور همسر آیت الله هاشمی رفسنجانی در عروسی فرزند شهید مطهری

استخدام فروشنده آقا جهت فروشگاه مبلمان در اصفهان

مجلس برای کمک به کولبران دست به کار شد /گزارش تخلف اجرای قانون سیاست های اصل 44 به قوه قضاییه رفت

پرستاران قدر جایگاه خود را بدانند

استخدام قالبساز، کمک قالبساز و فرزکار آشنا به قالبسازی در تهران

اعلام فهرست مدارس و رشته محل های سطح سه حوزه خواهران

کنایه تلویحی جلیلی به احمدی نژاد با هشتگ «دولت سایه» /عکس

کشورهای دنیا برای برطرف کردن آلودگی چه می کنند؟

آستر جیب در شورا حاشیه ساز شد/ اصلاح طلبان سهم زنان را در شورا به درستی ندادند

سونای خشک در دل کوه های برفی ایتالیا! + عکس

«سراب ذهاب» مستندی با موضوع زلزله زدگان کرمانشاه

تشکیل شورای مشورتی حق نمایندگان مجلس است

استخدام راننده بدون اتومبیل جهت آژانسی در تهران

رییس مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور به قزوین سفر می کند

اصلاح طلبان از رأی به روحانی اصلاً پشیمان نیستند

اصلاح طلبان از رأی به روحانی اصلاً پشیمان نیستند