مطالب مرتبط:
«آزادی» گوشت قربانی شده است
«آزادی» گوشت قربانی شده است
کتاب «آزادی حیوانات» و «تجربه پلبینی» وارد بازار شد
اعمال فشار آمریکا بر میانمار برای آزادی خبرنگاران رویترز
دستگیری قاتل میدان آزادی در کمتر از یک روز
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 26 آذر 1396 ساعت 06:202017-12-17ورزشي

«آزادی» گوشت قربانی شده است


مدیر مجموعه ورزشی آزادی تهران با بیان اینکه فدراسیون های ورزشی خود را مالک قسمت های مختلف این مجموعه می دانند گفت: حتی در برخی قسمت ها نیز به من اجازه ورود داده نمی شود.

- سید حسن طباطبایی در گفت وگو با ایسنا، درباره گزارش تصویری ایسنا از پروژه های متروکه و وضعیت نابسامان مجموعه ورزشی آزادی تهران اظهار کرد: آزادی بزرگ ترین مجموعه ورزشی در خاورمیانه و یکی از بزرگ ترین مجموعه ها در جهان است.

در سال 85 یا 86 تصمیمی گرفته شد که بر اساس آن هر تکه ای از این مجموعه در اختیار فدراسیون های مختلف ورزشی گذاشته شد.

مثلا در گزارش تصویری شما یک بخش مربوط به فدراسیون دوچرخه سواری است و در اختیار آن هاست بنابراین باید همه کارها و وظایف را نیز خودشان انجام دهند.

اما مشاهده می شود وسایلی را در آنجا در فضای باز نگهداری می کنند یا اتومبیلرانی، تیروکمان و.

همین طور مکان هایی در اختیار دارند که باید خودشان نسبت به وضعیت آن رسیدگی کنند.

مدیر مجموعه ورزشی آزادی افزود: مکان هایی که ما داریم در اختیار فدراسیون های مختلف است و حتی من را نیز به برخی از آن ها راه هم نمی دهند و درب جداگانه ای برای خود احداث کرده اند.

بنابراین بحث چند لایه شدن مدیریت در این مجموعه ورزشی اتفاق افتاده و آزادی مثل گوشت قربانی شده که هر کس تکه ای از آن را می کشد.

وی با اشاره به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا از نواقص ورزشگاه آزادی گفت: این گزارش بسیار خوب بود اما مشکلش اینجاست که در آن به این موضوع اشاره نشده که این اراضی متعلق به فدراسیون های ورزشی است و من هم حتی به عنوان مدیر اجازه ورود به قسمت هایی از ورزشگاه را ندارم.

فدراسیون های ورزشی این اماکن را به اسم اجاره در اختیار گرفته اند اما تقریبا به طور کامل متعلق به آن ها شده است.

من دغدغه فدراسیون ها را می دانم و در جریان هستم فدراسیون هایی مانند کشتی، فوتبال، وزنه برداری و.

با گرفتاری های خاص خودشان دست به گریبانند و بدهی های مختلفی دارند اما ما حتی پول آب و برق و گاز فدراسیون ها را هم نمی توانیم از آن ها بگیریم.

مثلا فدراسیونی زمینی را از ما گرفته و اعلام کرده در آنجا مکانی احداث خواهد کرد اما وقتی فوندانسیون آن را زده رییس آن فدراسیون عوض شده و رییس بعدی نیز اعلام کرده بودجه ندارد و نمی تواند این پروژه را ادامه بدهد به همین خاطر پروژه ها به صورت نیمه کاره رها شده اند.

تنها فدراسیونی که توانسته در این باره موفق عمل کند و پروژه اش را به طور کامل به بهره برداری برساند فدراسیون ووشو است که آکادمی ووشو را در موعد مقرر به اتمام رساند اما سایر فدراسیون ها پروژه هایشان را نیمه کاره رها کردند.

پروژه نیمه کاره رها شدهطباطبایی با بیان اینکه ارائه خدمات به بخش قهرمانی وظیفه مسئولان مجموعه ورزشی آزادی است خاطرنشان کرد: ما به عنوان مثال هفته ای یک یا دو مسابقه در زمین اصلی ورزشگاه آزادی برگزار می کنیم که سالیانه حدود 50 یا 60 مسابقه فوتبال می شود.

برای هر مسابقه رقمی در حدود 60 تا 70 میلیون تومان هزینه آب و برق، تاسیسات، نگهداری چمن، پرسنل، نگهداری بنا و.

داریم.

اما با این وجود حتی یک ریال هم از برگزاری مسابقه، بلیت فروشی، تبلیغات و گردش مالی استقلال و پرسپولیس و تیم ملی فوتبال دریافت نمی کنیم.

نه آن زمان که بلیت فروشی دست سازمان لیگ بود و نه الان که دست استقلال و پرسپولیس است هیچ پولی به ما داده نشده است.

همه فدراسیون های ورزشی مانند کشتی، والیبال و فوتبال مسابقه های خود را در ورزشگاه آزادی برگزار می کنند و از بابت تبلیغات و بلیت فروشی درآمدزایی دارند اما یک ریال هم به ما پرداخت نمی کنند.

در ابتدا تفاهم می کنیم که یک رقمی را به عنوان اجاره برای برگزاری مسابقه ها بدهند که در آخر آن را هم پرداخت نمی کنند اما چون نگاه ما ملی است، با فدراسیون ها همکاری می کنیم و نمی خواهیم وقفه ای در برنامه هایشان ایجاد شود اما در حال برنامه ریزی برای تجدید نظر در هزینه ها و برگزاری مسابقه ها هستیم چرا که خود با مشکلات مالی دست به گریبانیم.

مدیر مجموعه ورزشی آزادی افزود: استاندارد مجموعه های ورزشی در جهان می گوید فقط 9 تا 10 درصد فضای یک مجموعه ورزشی باید اختصاص به اماکن ورزشی داشته باشد و بقیه آن فضا باید در اختیار فضای سبز، اماکن تفریحی، پارکینگ و.

باشد.

مثلا دریاچه آزادی می تواند به عنوان یکی از نقاط تفریحی در این مجموعه مورد استفاده قرار گیرد اما تنها در اختیار فدراسیون قایقرانی است.

در زمان ساخت مجموعه ورزشی آزادی یک رستوران در کنار دریاچه احداث شد که ما بارها خواستیم از آن به عنوان رستوران استفاده کنیم اما فدراسیون قایقرانی جلوی این کار را گرفت چرا که می گوید کلاس های آموزشی اش را در آنجا برگزار می کند.

مکانهای متروکه در اطراف دریاچه آزادیطباطبایی در پاسخ به این سوال که آیا به عنوان مدیر مجموعه ورزشی آزادی این قدرت و اختیار را ندارد که برای این مجموعه آن طور که شایسته است برنامه ریزی کند گفت: طی 20-30 سال گذشته این فضاها در اختیار فدراسیون ها قرار گرفته تا بتوانند از آن استفاده کنند اما به مرور آن ها این حق را برای خود قائل شدند که مالک این اماکن شده اند.

مثلا پارکینگ مجموعه ورزشی آزادی را قسمت های مختلف مانند فدراسیون های اتومبیلرانی، ووشو، کارتینگ، شرکت واحد، فدراسیون اسکیت و.

در اختیار خود گرفته اند و مردم مجبورند برای بازی داربی ماشین هایشان را در خیابان های اطراف مجموعه ورزشی آزادی پارک کنند.

ما خود را موظف می دانیم به ورزش قهرمانی خدمات ارائه کنیم کما اینکه از 8 مدال المپیک ریو 7 مدال آور در آزادی تمرین کرده اند اما با این حال در اعتبارات ویژه مخصوص بازی های المپیک و بازی های آسیایی هیچ جایی نداریم.

این مسائل را من بارها به سلطانی فر وزیر ورش هم گفته ام و حتی او نیز 4-5 مرتبه از این مجموعه بازدید داشت.

خوشبختانه امسال با حمایت وزیر ورزش و مسئولان شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی، اعتبارات مان نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

اعتباری که برای بازسازی کل مجموعه ورزشی آزادی درخواست کرده ایم 160 میلیارد تومان است که نیاز به توجه ویژه دارد اما از اینکه اعتبارمان نسبت به سال گذشته تقریبا دو برابر شده، خوشحالیم و این موضوع نشان دهنده حمایت از ورزشگاه آزادی است.

ما و فدراسیون ها مانند چرخ دنده هایی هستیم که مکمل یکدیگریم و باید به کمک هم چرخ ورزش را به حرکت درآوریم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا ورزشگاه 40 هزار نفری بانوان با وجود گذشت 10 سال از کلنگ زنی هنوز به افتتاح نرسیده در حالی که محمد علی آبادی رییس وقت سازمان تربیت بدنی در زمان کلنگ زنی با قطعیت اعلام کرده بود نهایتا ظرف دو سال این پروژه به بهره برداری می رسد گفت: معاون بانوان رییس جمهور و وزیر ورزش و جوانان و دیگر مسئولان این وزارتخانه از این پروژه بازدید کرده اند.

ما در تلاش هستیم اعتبارات لازم برای تکمیل این پروژه را دریافت کنیم.

برای تکمیل ورزشگاه 40 هزار نفری بانوان 250 میلیارد تومان بودجه نیاز داریم.

دو پیشنهاد در این باره وجود دارد؛ یکی اینکه این ورزشگاه به صورت استادیوم برای بانوان ساخته شود و دیگر اینکه از آن به عنوان یک مجموعه چند منظوره استفاده کنیم تا این سازه سنگین با رقمی پایین تر و با استفاده از مشارکت بخش خصوصی به بهره برداری برسد.

در حال انجام کارهای مقدماتی هستیم تا ان شاءالله آنجا را به طور اختصاصی در اختیار بانوان قرار دهیم.

ورزشگاه 40 هزار نفری نیمه کارهطباطبایی در پاسخ به این سوال که آیا قولی برای زمان تکمیل این پروژه می دهد یا خیر گفت: نمی توانم قولی بدهم چرا که بررسی دقیق شرایط آنجا نیاز به یکی دو ماه کار کارشناسی دارد.

ما سعی می کنیم با استفاده از پتانسیل بخش خصوصی این پروژه را تکمیل کنیم.

امیدوارم با نگاه ویژه ای که وزیر ورزش و دولت دارد بتوانیم طی یک فرآیند سه ساله استادیوم آزادی را مقاوم سازی کنیم چرا که شرایط ما خاص است و باید ورود مردم به ورزشگاه ها را تسهیل کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که می توان حضور مردم در ورزشگاه ها را نه فقط برای دیدن مسابقه ها بلکه برای استفاده از امکانات این ورزشگاه تسهیل کرد گفت: قطعا درست است.

این یکی از بهترین کارهایی است که می توانیم انجام دهیم و به دنبال این هستیم ورود مردم به استادیوم فقط برای دیدن مسابقه ها نباشد تا بتوانند از بخش های مختلف این مجموعه ورزشی استفاده کنند.

طباطبایی درباره زمان جمع آوری ماشین های اسقاطی رها شده در ورزشگاه آزادی خاطرنشان کرد: تعدادی از این ماشین ها نیاز به حکم قاضی دارند تا بتوانیم آن ها را از ورزشگاه به بیرون انتقال دهیم.

بخشی هم مجوز از وزارت ورزش و شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی می خواهند تا تعیین تکلیف شوند.

حتما سعی می کنیم برخی از این موارد که در گزارش تصویری ایسنا منعکس شد را به سرعت حل کنیم و مطمئنا این مورد نیز در اسرع وقت انجام خواهد شد اما برخی موضوعات مانند بهره برداری از پروژه ها نیاز به زمان دارد که آن را در دستور کار قرار می دهیم.

خودروهای اسقاطیمدیر مجموعه ورزشی آزادی با اشاره به اینکه مقاوم سازی جایگاه های 34، 35 و 36 ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی در حال اجراست گفت: مقاوم سازی این پروژه در شرایط خوبی پیش می رود و امیدوارم بتوانیم سریعا آن را به اتمام برسانیم.

در این باره مهندس طاحونی و کوشافر از مهندسان و سازندگان مجموعه ورزشی آزادی به عنوان بهترین های فن مقاوم سازی در کنار ما هستند و این کار را انجام می دهند.

ان شاءالله بتوانیم کل استادیوم آزادی را به بهترین شکل ممکن مقاوم سازی کنیم.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا تیم ملی فوتبال می تواند از زمین اصلی این ورزشگاه در آستانه رقابت های جام جهانی استفاده کند یا خیر گفت: ما همیشه با تیم ملی همکاری کرده ایم و این همکاری را ادامه خواهیم داد.


کلید واژه ها: فدراسیون - مجموعه ورزشی آزادی - ورزشی - آزادی - پروژه - گزارش تصویری - گزارش - بزرگ ترین - مدیر - هایی - ایسنا - ورزشگاه - ورزشگاه آزادی - قربانی - تصویری - دوچرخه سواری - وزنه برداری - تهران - خاورمیانه - ووشو - بزرگ - طباطبایی - گوشت - متروکه - دوچرخه - مدیریت - سواری - اجاره - بودجه - مکانی

آخرین اخبار سرویس:
شرط شفر برای بازگشت قائدی به ترکیب!

اقدام باشگاه پرسپولیس برای تمدید قراردادها

قضاوت نصیرلو در جام ملت های فوتسال آسیا

خبر خوش برای سرخپوشان پایتخت

برگزاری 200 برنامه فرهنگی و ورزشی در دهه فجر

با داوران دیدارهای پرسپولیس و استقلال آشنا شوید

"فوتسال" برای "هندبال" بازی کرد

سوپر گل رعدآسای ستاره شیاطین سرخ به استوک ستی

در گذشت بازیکن ملوان به دلیل ایست قلبی

راهیابی جوکوویچ و شاراپووا به دور دوم استرالیا

آغاز بکار اردوی آمادگی تیم ملی دوومیدانی داخل سالن در ارومیه

اعزام جودو کار البرزی به مسابقات گرندپری سال 2018

البرز میزبان دور برگشت مرحله نهایی مسابقات لیگ بدمینتون بانوان کشور

زمان بازگشت عالیشاه به پرسپولیس مشخص شد

فرهنگیان نقش مهمی در تبیین اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی دارند

معرفی ظرفیت های گردشگردی قزوین درنمایشگاه بین المللی تهران

اخبار کوتاه از پیکان

استقلال و دردسر مهاجم جدید

عدم گزارش حوزه زنان در سند تحویل و تحول شهرداری

پلاسکو چه زمانی ساخته می شود؟

حضور پنج قایقرانی زن و مرد زنجانی در اردوی تیم ملی رویینگ

اعلام برنامه های بزرگداشت هفته شوراهای آموزش وپرورش در شهرستان بدره

ساعی: جامعه ورزش خاطرات خوبی از صالحی امیری دارد

شوخی غیراخلاقی ستاره پرسپولیس در حضور آقا کریم

جانشین موقت گل محمدی در تراکتورسازی مشخص شد

سعیدی: بعد از استقرار در کمیته المپیک از فدراسیون گلف کناره گیری می کنم

با 10 تمرین ورزشی شکمتان را کوچک کنید

اعزام جودو کار البرزی به مسابقات گرندپری سال 2018

تغییر در ساعت دیدار استقلال و صنعت نفت آبادان

استقلال و دردسر مهاجم جدید

یحیی؛جدا شده بزرگ تراکتورسازان در نیم فصل!

تکرار خاطره خوش یک پرسپولیسی؛ اینبار پای یک استقلالی در میان است

واکنش الکساندر نوری به پیشنهاد باشگاه تراکتور!

داوران قضاوت کننده در هفته بیستم لیگ برتر مشخص شدند

سایت آلمانی ولت، به بررسی تیم ملی فوتبال ایران پرداخت

آخرین وضعیت مصدومیت کامیابی نیا

با 10 تمرین ورزشی شکمتان را کوچک کنید

حضور پنج قایقرانی زن و مرد زنجانی در اردوی تیم ملی رویینگ

قهرمانی 5 کشتی گیر روسی الاصل در مسابقات کشتی آزاد بلاروس

حضور بازیکن قائم شهری در سایپا/ هافبک سابق پرسپولیس شاگرد علی دایی شد

البرز میزبان دور برگشت مرحله نهایی مسابقات لیگ بدمینتون بانوان کشور

آخرین خبر در مورد بخشیده شدن محرومیت باشگاه پرسپولیس

به شعور مردم احترام نمی گذارند/ انتقاد کردم و مرا کنار گذاشتند

ساعی: جامعه ورزش خاطرات خوبی را از صالحی امیری به یاد دارد

آغاز بکار اردوی آمادگی تیم ملی دوومیدانی داخل سالن در ارومیه

رحیمی سرپرست کاروان ایران در بازیهای آسیایی می شود؟

نمی دانم چرا می گویند انتخابات کمیته ملی المپیک، مهندسی شده بود/ سالن هندبال را دیگر به تیم ملی فوتسال نمی دهیم

ناظمی: آتنا محمدی ملوانی نبود

پایان مسابقات فوتسال نیروی انتظامی استان

اعتراف صادقانه توس در مورد حضورش در چین

بمب خبری پرسپولیس منفجر می شود

نمی دانم چرا می گویند انتخابات کمیته ملی المپیک، مهندسی شده بود/ سالن هندبال را به تیم ملی فوتسال نمی دهیم

طارمی باید در پرسپولیس می ماند ؛ پرسپولیسی ها نباید از قهرمانی در لیگ مطمئن باشند

آغاز بکار اردوی آمادگی تیم ملی دوومیدانی داخل سالن در ارومیه

اولین حضور په له در انظار عمومی با واکر

بازداشت 4نفر در ملارد در پی درگیری و اخلال در نمایشگاه ماشین

ظریف از بررسی علت حادثه نفتکش سانچی در وزارت خارجه خبر داد

برگزاری آیین تجلیل از مدیران برتر آموزش ورزش و افتتاح سایت اداری هیات تیراندازی

اولین استعفاهای فدراسیون بسکتبال قبول نشد

مدیران استقلال همچنان به دنبال تمدید قرارداد عقاب جوان !

کفاشیان و افشای راز عجیب در مورد لیگ قهرمانان آسیا!

انصاری فرد: در یونان به قهرمانی فکر می کنم

پشت پرده حضور شفردر خانه جباری چه بود؟

گلدن استیت دومین بازی را هم از یاران پادشاه برد

راهیابی واورینکا، جوکوویچ و شاراپووا به دور دوم اپن استرالیا

پاری سن ژرمن در اندیشه خرید بزرگ

رد پای یک دلال در منتفی شدن پیوستن ستاره به استقلال

عبادی پور: در لیگ لهستان تیم ها هواداران پرشوری دارند/ کار هیچ گروهی در مسابقات قهرمانی جهان راحت نیست

کجا هستید آقای کی روش؟

بازتاب خبر حضور احتمالی آلکساندر نوری درایران در رسانه های آلمان

کاوه رضایی مرد اول شارلروا در یک چهارم نهایی جام حذفی بلژیک

جای خالی اقدامات حوزه بانوان در سند تحویل و تحول شهرداری/ شهردار نحوه عملکرد 12 ساله در حوزه بانوان را اعلام کند

چند نفر برای بلیت بازی ایران نامنویسی کردند؟

برانکو تهدید شد

گری نویل: مورینیو با آغوش باز مخیتاریان و سانچس را معاوضه می کند

ادعای سایت بلژیکی؛ فدراسیون والیبال بلژیک با حضور فرنوش شیخی با پوشش اسلامی در مسابقات موافقت کرد

سیلورهای کشورمان به مصاف رقبا رفتند

احتمال برگزاری دیدار استقلال و پدیده در ورزشگاه امام رضا (ع)

هفته هجدهم لیگ برتر والیبال برگزار می شود

شباهت آقای گل های پرسپولیس؛محصول داخلی ساخت یک خارجی

شجاعیان به دیدار مقابل پدیده می رسد

ساعت بازی نفت آبادان و استقلال در جام حذفی تغییر کرد

راه اندازی رشته وزنه برداری بانوان در کرمانشاه

اردوی مشترک آزادکاران ایتالیا با ایران

اردبیل میزبان دور برگشت سوپر لیگ گلبال کشور شد

پرسپولیس و چالش بزرگی که پیش رو دارد

دروازه بان تیم منحل شده بانوان ملوان درگذشت

احتمال باز شدن یکی از پنجره های نقل و انتقالاتی برای پرسپولیس

جدایی رسمی لژیونر ایرانی از تیم قطری

پورعلی گنجی:در سخت ترین گروه جام جهانی قرار گرفتیم/ از انگلیس و بلژیک پیشنهاد داشتم اما در قطر ماندم

فدراسیون والیبال بلژیک با حضور محجبه فرنوش شیخی موافقت کرد

ساعت بازی نفت آبادان و استقلال در جام حذفی تغییر کرد

کیانی باید رفتار احساسی خود را کنترل کند/ وی لایق کسب مدال بود

پدر محبوب استقلالی ها پرسپولیسی است!

واکنش پیروانی به تمدید قرارداد بازیکنان و بازگشت عالیشاه به پرسپولیس

شرط شفر برای بازگشت قائدی به ترکیب!

جزییات مرگ آتنا محمدی +عکس

لاتزیو دوباره خواهان سردار آزمون شد

معاون سابق شهرداری تهران: در روزهای آخر دوره قالیباف 5 هزار نفر را رسمی کردیم

هندبالیست های اصفهانی راهی کره جنوبی می شوند/ قرق تیم ملی توسط اصفهانی ها

«آزادی» گوشت قربانی شده است

«آزادی» گوشت قربانی شده است