مطالب مرتبط:
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: وزارت نفت دانشگاه صنعت نفت را تضعیف نکند
وزارت نفت دانشگاه صنعت نفت را تضعیف نکند
وزارت نفت دانشگاه صنعت نفت را تضعیف نکند
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: درآمد هدفمندی در سال 97 به 110 هزار میلیارد تومان می رسد/ مردم خودشان درباره یارانه ها تصمیم بگیرند
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: دولت عزم خود را برای شناسایی دهک های بالای جامعه به کار گیرد/ نمی توان با وعده و اوراق اسناد خزانه کاری را پیش برد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 24 آذر 1396 ساعت 19:252017-12-15سياسي

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: وزارت نفت دانشگاه صنعت نفت را تضعیف نکند


اهواز - ایرنا - عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت نفت کاری نکند که منجر به تضعیف دانشگاه صنعت نفت شود این دانشگاه نمونه خوبی از ارتباط تنگاتنگ دانشگاه با صنعت است.

- محمود صادقی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اهواز اظهار کرد: در دیگر دانشگاه های کشور سالهاست ایده ارتباط صنعت با دانشگاه را مطرح کرده ایم و موفق نبوده در حالی که دانشگاه صنعت نفت به طور طبیعی در دل صنعت است و یک الگوی موفق در این زمینه محسوب می شود.

وی گفت: برداشت دانشجویان دانشگاه صنعت نفت از وضعیت آزمون استخدامی نفت این است که سیاست های وزیر نفت در جهت ضعیف کردن این دانشگاه است البته من هنوز در این باره جمع بندی نکرده ام.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دغدغه دانشجویان این است که این دانشگاه باید همچنان به عنوان محلی برای تربیت نیروی انسانی وزارت نفت باشد و با توجه به قدمت، تجربه و اعضای هیات علمی اش که از سطح بالایی برخوردارند باید حفظ شود و تضعیف نشود.

وی افزود: برداشت کلی من در مذاکراتی که با گروه های مختلف دانشجویی این دانشگاه داشتم این است که آنها بیش از اینکه دغدغه منافع شخصی و شغلی داشته باشند دغدغه منافع کلان کشور و منافع ملی را دارند.

صادقی اظهار کرد: دانشجویان با وجود طی کردن یک دوره التهاب، بسیار منطقی حرف می زدند و مطالباتشان را خیلی آرام بیان می کردند و بیشتر دغدغه تقویت علمی دانشگاه و صنعت نفت را دارند.

وی ادامه داد: من هیچ گونه منفعت طلبی شخصی در دانشجویان ندیدم هر چند که انتظاری که درآنها ایجاد شده این است که پس از دانش آموختگی، استخدام شوند یا اگر وزارت نفت تغییر رویه ای انجام می دهد آن را عطف به ماسبق نکند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه صنعت نفت از ظرفیت بسیار بالایی به ویژه در سطح اعضای هیات علمی برخوردار است و قابلیت رقابت با دانشگاه های سطح اول کشور را دارد.

وی بیان کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در شرایط فعلی گفت وگوی مستقیمی در این باره با وزیر نفت نداشته است.

وی با اشاره به نظر مدیریت دانشگاه صنعت نفت درباره این موضوع گفت: مدیریت دانشگاه نیز دغدغه های مشترکی با دانشجویان دارد و دیدگاه های او به دانشجویان نزدیک است و آنها را نیز درک می کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: دانشگاه ثروتی ملی است و میراث بزرگ علمی و فنی محسوب می شود باید تلاش کنیم این ثروت ملی تقویت شود و به سمت تضعیف نرود.

صادقی با اشاره به هدفش از سفر به خوزستان و بازدید از دانشکده نفت آبادان و دانشکده نفت اهواز بیان کرد: از طرف کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ماموریت پیدا کردم تا مسایل مرتبط به دانشگاه صنعت نفت را بررسی کنم.

وی توضیح داد: موضوع دانشگاه صنعت نفت به دلیل اینکه مرتبط با نفت است بیشتر در کمیسیون انرژی مورد بررسی قرار می گیرد و از طرف نمایندگان خوزستان نیز پیگیری شد اما به تازگی در کمیسیون آموزش نیز به دلیل ارتباط دانشگاه با آموزش عالی مطرح شده است.

صادقی یادآور شد: هفته آینده (روز یکشنبه) نیز این موضوع با حضور وزیر نفت در دستور کمیسیون انرژی قرار دارد و مقرر است در این باره بحث شود و سفر من به آبادان و اهواز به منظور تهیه گزارشی جامع از مسایل این دانشگاه بوده است.

وی گفت: نشستی با هیات رییسه دانشگاه و نمایندگان این دانشجویان در آبادان و همچنین نشستی با دانشجویان دانشکده نفت اهواز داشتم و از نزدیک دغدغه ها و مسایل آنها را شنیدم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: دانشگاه صنعت نفت قدمت زیادی دارد و پیشینه آن به سال 1318بازمی گردد که ابتدا به صورت موسسه فعالیت می کرد و سپس به دانشکده و دانشگاه تبدیل شد.

این دانشگاه شامل چهار واحد در اهواز، آبادان، تهران و محمود آباد مازندران است.

وی خاطرنشان کرد: ماموریت اصلی این دانشگاه تربیت نیروی متخصص برای صنعت نفت است، که بر اساس همان مدل و استانداردهای بین المللی توسط انگلیسی ها تاسیس شده و موسسان آن بیشتر خارجی بوده اند.

صادقی توضیح داد: چندی است که مساله بکارگیری دانش آموختگان این دانشگاه حاد شده چرا که طبق روال عرفی این دانشگاه، دانش آموختگان در خود صنعت نفت استخدام می شدند و این روال معمول بوده اما سیاست وزارت نفت تغییر کرده و تصمیم گرفته اند که از طریق برگزاری آزمون از دانش آموختگان این رشته و سایر دانشگاه ها استفاده کنند.

وی ادامه داد: این سیاست وزارت نفت مورد اعتراض دانشجویان قرار گرفته زیرا آنها معتقدند براساس آزمون های استخدامی وزارت نفت در سازمان سنجش اولویت استخدام با دانشجویان دانشگاه نفت است و برهمین اساس نیز آنها این دانشگاه را انتخاب کرده اند و برداشت دانشجویان این است دانشگاه نسبت به بکارگیری دانشجویان باید متعهد باشد.

این نماینده مجلس گفت: البته وزارت نفت تفسیر متفاوتی داشته و تلاش کرده رویه استخدام را از سال 94 تغییر بدهد چرا که معتقد بود ظرفیت استخدام این تعداد از دانش آموختگان را ندارد و همچنین می تواند نیازهای استخدامی نفت را در حالتی رقابتی از دیگر دانشگاه ها نیز تامین کند.

وی ادامه داد: با این حال دانشجویان معتقدند پس از سال 94 هم وزارت نفت اعلام کرده اولویت استخدامی دارد اما تفسیرهای متفاوت 2 طرف از این مساله همچنان وجود دارد.

صادقی بیان کرد: به تازگی برخی دانشجویان این دانشگاه شکایت کردند و دیوان عدالت اداری در مرحله بدوی به نفع دانشجویان رای داده اما وزارت نفت اعتراض کرده و رای در مرحله تجدید نظر قرار دارد.

وی گفت: خوشبختانه در گفت و گوها و نشست های مدیریت دانشگاه و مسئولان وزارت نفت به نتایجی رسیدند و مدتی است که دانشجویان سر کلاس درس برگشته اند و بر مبنای توافقاتی که داشتند کارگروهی متشکل از نمایندگان دانشجویان و دانش آموختگان و اعضای هیات علمی تشکیل شده و بنا شده کارگروه پیشنهاد خود را برای حل و فصل موضوع ارایه دهد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: یکی از دغدغه های دانشجویان این است که کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس کمک کند تا تصمیمات کارگروه ضمانت اجرایی داشته باشد و براساس این قرار دانشجویان قبول کرده اند که دست از اعتراض بردارند اما نگرانند که وعده ای که داده شده سرانجام اجرایی نشود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا محمود صادقی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس روز گذشته از سوی این کمیسیون مامور شده بود تا از نزدیک وضعیت دانشکده نفت اهواز و آبادان را بررسی کند؛ وی در این سفر با دانشجویان دو دانشکده صنعت نفت اهواز و آبادان نشست داشت و از نزدیک دغدغه های آنها را شنید.

دانشجویان دانشکده های نفت اهواز و آبادان در 20 روز گذشته نسبت به شرایط مندرج در آزمون استخدام 2هزار و 500 نفر توسط وزارت نفت، و اولویت نداشتن آنها اعتراض، و از رفتن به کلاس درس خودداری کرده بودند که به تازگی به کلاس های درس بازگشتند.

یکی از شرط های استخدامی وزارت نفت برای این آزمون، دانش آموختگی برتر در دانشگاه سراسری و یا آزاد و نمره پایان نامه بالاتر از 19 بود.


کلید واژه ها: دانشگاه - مجلس شورای اسلامی - کمیسیون آموزش - دانشجویان - صنعت - اسلامی - شورای - آموزش - مجلس - وزارت - هیات علمی - علمی - وزیر نفت - صادقی - استخدام - آزمون استخدامی - کشور - برداشت - مدیریت - استخدامی نفت - نیروی انسانی - نماینده مجلس - ایرنا - اهواز - استخدامی - موفق - دانشجویی - وزیر - خبرنگار - خوزستان

آخرین اخبار سرویس:
فیلم/ ممنوعیت استفاده کلیه دستگاه های اجرایی قوای سه گانه از سود سپرده گذاری

روایتی از بازدید نمایندگان مجلس ششم از اوین: اکبر گنجی را در حال بازپرسی ملاقات کردم/ با احمد زیدآبادی در حالی که در اعتصاب غذا بود، ملاقات کردم

مسؤولان در سخنان خود دقت کنند

روایتی از بازدید نمایندگان مجلس ششم از اوین: اکبر گنجی را در حال بازپرسی ملاقات کردم/ با احمد زیدآبادی در حالی که در اعتصاب غذا بود، ملاقات کردم

علمای اهل سنت نور چشم ما هستند/ پای حفظ اسلام که برسد «شیعه» و «سنی» نداریم

تخریب دردسرساز در کبابیان همدان

فرار فیلیپینی ها از آتشفشان

نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان برگزار می شود

برنامه ریزی برای بازآفرینی شهر یزد مستلزم پایش بافت تاریخی است

وظایف شورای نگهبان اضافه نشده، اما بودجه آن 20 هزار برابر شده/ بودجه مجلس 4 هزار برابر شده، مگر وظیفه مجلس اضافه شده است؟

رویکردهای جدید بانک مسکن تشریح شد

فراخوان «خاطره نگاری تشکیلاتی» در اصفهان منتشر شد

سفر سیدشهاب الدین چاوشی استاندار سمنان به شاهرود.

زیباکلام: قالیباف یک نیروی سیاسی تمام شده است/ عمده توان قالیباف در رنگ چشم هایش بوده

7 تک گویی ماندگار سینمای مسعود کیمیایی (فیلم)

پرواز سارها

بسیج رسانه گیلان سازمان برتر کشوری شد

گسترش روابط پارلمانی می تواند تسهیل کننده مناسبات تهران -مسکو باشد

روایتی خواندنی از ماجرای آشنایی هاشمی با رهبری

تخت روانچی: برجام برای اروپایی ها فراتر از مباحث اقتصادی است

کارگروه ویژه رسیدگی به رفع مشکل آبرسانی به شهر رویدر بندرخمیر تشکیل می شود

شاعران کشور از مشفق کاشانی و احمد زارعی می گویند

توسعه سمنان با اجرای طرح آمایش سرزمین عملیاتی می شود

تخریب دردسرساز در کبابیان همدان

زلزله زدگان هنوز حمام و توالت ندارند

واگذاری امور به بخش خصوصی موفق ترین راه برای توسعه خدمات است

فراکسیون "امید" به دنبال آزادی آشوبگران فتنه 96!

انتقال بازی به داخل ایران، سناریوی اسراییل - عربستان - امریکا

استخدام تعدادی خانم جهت بسته بندی و اتوکاری در تهران

استخدام متخصص لیزر در البرز

استخدام چند نفر کارگر جهت کار در کارواش

استخدام پیتزا زن در رستوران آداک

استخدام فروشنده با مدرک حداقل دیپلم در یک فروشگاه خشکبار

استخدام بازاریاب آقا در البرز

شکایت رسمی سفیر اسراییل در سازمان ملل از عباس

قیمت خرید تضمین گندم را تعیین کنید

استخدام تعدادی نیروی آقا جهت مونتاژکاری لوستر در اصفهان

سفرفرستاده ویژه آمریکا به اراضی اشغالی

استخدام کمک برشکار مسلط به قیچی زدن و پارچه پهن کردن

اجرای سامانه ثبت حقوق کارکنان دولت تا پایان سال

استخدام چرخکار، وردست چرخکار، مزدی دوز و اتوکار در همدان

عزم جدی برای مبارزه با فساد وجود ندارد / کمک یک ونیم میلیاردی شهرداری به هیات مداح مشهور

استخدام پیک موتوری نیمه وقت جهت شیفت صبح و تمام وقت در خراسان رضوی

استخدام حسابدار جهت یک شرکت در کرج

استخدام صندوقدار آشنا به امور حسابداری جهت رستورانی در اصفهان

مذاکرات ایران و عربستان چه شد؟

ماجرای عجیب ممنوع التصویری آقای خواننده

استخدام بازاریاب تلفنی خانم با حقوق ثابت،پورسانت در تهران

واکنش جنجالی باران کوثری به مقصر جلوه دادن سلبریتی ها ! + عکس

محمدجواد آذری جهرمی: تشکیل کمیته ای برای رسیدگی به شکایت از کسب و کارهای نوپا

واعظی: رییس جمهوری هفته آینده درباره برنامه نشاط دولت با مردم صحبت می کند

11 راه حل برای سفر با کودک خردسال

فرمانده ناجا: اردوغان گفته بود اینکه در اعتراضات اخیر ایران سلاحی به کار گرفته نشده خیلی خوب است

واکنش معاون قوه قضاییه به سخنان روحانی: "اشتباه خود را بگویید"

کارکردهای مساجد در سراسر کشور فعال شود

استخدام منشی جهت انجام امور اداری در پویش اروین در تهران

نقد معصوم عقلا و شرعا جایز نیست

برگزاری جلسه تمهید مقدمات برنامه های دهه مبارکه فجر استان همدان

رییس اداره فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اهواز منصوب شد

فعالیت مؤسسات مالی غیرمجاز حرام است

نشست تخصصی 19 ژانویه روز آذری های مسلمان جهان در تبریز برگزار شد

یک پزشک عمومی به ناچار 500 نفر را ویزیت می کند/ بیمارستان رامشیر به دلیل کمبود امکانات و نیرو تبدیل به انبار شد

سیلی محکمی به دشمنان می زنیم که فرصت برخاستن نداشته باشند

لاریجانی تاکید کرد: ضرورت رفع موانع از سوی پاکستان برای افزایش همکاری های اقتصادی

گزارشی از نشست تخصصی آذری های مسلمان؛ آیت الله عاملی: سه عامل مهم ملت تقسیم شده، وطن تاریخی و هویت تحریف شده پایه های آذربایجان گرایی است/ در تفکر حیدر علی اف (آذربایجان گرایی) هیچ جایگاهی برای دین وجود ندارد

واکنش معاون رییس قوه قضاییه به سخنان روحانی/ اشتباه خود را بگویید

مهم ترین سد راه ما در برجام مسائل بانکی و مالی است

خواستگاری درمقاله علمی!

استخدام راهزن در شهرداری/ فروش کلیه تهرانی ها برای تامین هزینه های شهرداری! /طنز

واعظی: احتمال گفت وگوی رییس جمهور با مردم در هفته آینده

نایب رییس مجلس مراکش: امت اسلامی توطئه دشمنان در مورد فلسطین را خنثی کنند

معاون وزیرراه و شهرسازی: شهرداری ها مسئول کنترل ساختمان هستند

احتمال گفت وگوی رییس جمهور با مردم

جانشین فرمانده سپاه استان و فرمانده سپاه ناحیه زنجان معرفی شدند

رییس سازمان نظام مهندسی کشور: نمی توان سوال های حادثه پلاسکو را بدون پاسخ گذاشت

واکنش معاون فرهنگی قوه قضاییه به اظهارت رییس جمهور: برخی سخنان بر پایه فرهنگ سکولار غیر دینی است/ امکان نقد معصومین وجود ندارد/ گوینده زودتر به اشتباه خود اعتراف کند

توضیح معاون رییس جمهور درخصوص افزایش حقوق کارمندان در بودجه سال 97

وداع با ملوانان نفتکش سانچی - انزلی

چرا عاشق منفی گرایی هستیم؟

نظر مجلس نسبت به منطقه آزاد اینچه برون مثبت است

ضرورت توجه به معضل خشکسالی

اجازه خیابان کشی به جای مسجد را نمی دهیم

مناطق آزاد موجب توسعه مناطق محروم می شود

در آستانه روز هوای پاک اعلام شد آلودگی هوا با دستور حل نمی شود/ فوت سالانه 5هزار تهرانی به دلیل آلودگی هوا

اکبر گنجی را در حال بازپرسی ملاقات کردم

فرهنگ پیاده روی اربعین حسینی نهادینه شده است/ تجلیل از خادمان اربعین در سازمان اوقاف

قدرت نرم جمهوری اسلامی معادلات استکبار جهانی را به چالش کشیده است

وکیل خانواده رفسنجانی: وظایف شورای نگهبان اضافه نشده، اما بودجه آن 20 هزار برابر شده/ بودجه مجلس 4 هزار برابر شده، مگر وظیفه مجلس اضافه شده است؟

تشکیل کمیته ای برای رسیدگی به شکایت از کسب و کارهای نوپا

اس ام اس دعا

لزوم تحول اقتصادی سر سفره مردم

نایب رییس مجلس سودان: ریشه تروریسم را با وحدت خشک کنیم

عضو شورای شهر: صالحی امیری می تواند در شهرداری تهران بماند/ «رییس کمیته» یک سمت تشریفاتی است، نه اسناد مالی امضا می کند و نه حقوق می گیرد

تشکیل 14 کمیته ویژه دهه فجردر قرچک

جوسازی آمریکا درباره قصور چین در حادثه سانچی!

جلسه هفتگی تفسیر قرآن در دانشگاه «آلبرتا» کانادا

تعاملات صداوسیما با سپاه تقویت می شود

تبیین پلیس در تراز انقلاب و تمدن اسلامی از دیدگاه فرمانده ناجا

عباس: قدس پایتخت ابدی فلسطین است

واگذاری ریاست کمیته دانشجویی ستاد بزرگداشت دهه فجر به جهاد دانشگاهی قم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: وزارت نفت دانشگاه صنعت نفت را تضعیف نکند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: وزارت نفت دانشگاه صنعت نفت را تضعیف نکند